Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) mrlujoak válasza Zsocó (#7100) üzenetére


mrlujoak
veterán

A szoftveres részét magad is tudod állítani, azaz a virtuális QWERTY lehet QWERTY és QWERTZ is.
A hardveres gombsoron az Y-Z cserére nem tudok megoldást, ami nem jár rootolással, vagy romcserével... Másvalaki esetleg? Lehet van már valami app, ami ezt cseréli, de rég foglalkoztam vele, mostanra meg már megszoktam... :))

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7102) fatal` válasza Zsocó (#7100) üzenetére


fatal`
titán

Szoftveresen az van, amit beállítasz.

Mindegyiken van magyar nyelv, de ne vegyél qwertzest mert olyat nem kapsz csak sufnigsm garral.

(#7103) Mister X válasza warren (#7088) üzenetére


Mister X
tag

Azért a fotók képminősége hagy némi kívánnivalót maga után... Én többet vártam e tekintetben. A videózás közben dobolnak,de ezt normál körülmények közt nem biztos hogy meghallod.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#7104) warren válasza fatal` (#7102) üzenetére


warren
tag

hello,
ezt a sufnigsm garit kifejtenéd?
( bár lehet csak én nem értem )
Köszi

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#7105) fatal` válasza warren (#7104) üzenetére


fatal`
titán

Távol-keleti szürkeimport telefon, nem gyártói, hanem bolti garancia, azaz kb mintha nem is lenne, mert semmire sem jó.

Ha megszűnik a bolt, elveszett a garancia, ha nem tetszik az arcod ráfogják, hogy nincs a telefonodnak semmi baja és semmit nem érsz a garival.

[ Szerkesztve ]

(#7106) warren válasza fatal` (#7105) üzenetére


warren
tag

Aham.
Akkor ez persze szolgáltatós telefonoknál nem fordulhat elő, ha jól gondolom.
Zenehallgatás szempontjából milyen a teló? ( vagy ez inkább fülestől függ ? )

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#7107) fatal` válasza warren (#7106) üzenetére


fatal`
titán

Szolgáltatós telefonok mind gyártói garisak.

Én egy régi agybadugós SE fülest használok, jack hosszabbítóval, szerintem jól szól.

(#7108) Zsocó válasza fatal` (#7102) üzenetére


Zsocó
aktív tag

technet.hu-s tesztben ott qwertz-s volt, meg itt is írta valaki, h az övé az.
Holnap megyek érdeklődni a Telenornál, h tudnak-e hozni qwertz-set, mivel független telókat is árulnak.

(#7109) fatal` válasza Zsocó (#7108) üzenetére


fatal`
titán

Igen a mobilarena tesztben is qwertz az egyik, mindkettő gsm boltból van, szürkeimport.

A hivatalos magyarországi telefonok QWERTY kiosztásúak, igen a függetlenek is, nekem is az van. Fogadd el. :)

[ Szerkesztve ]

(#7110) ggabor89


ggabor89
csendes tag

Sziasztok

Már lassan fél éve vagyok tulajdonosa a mini pro-mnak és összességében nagyon megvagyok vele elégedve, szerintem jobbat nem is választhattam volna :)
Még ha dual simes lenne az maga lenne a tökély :D

Lenne néhány kérdésem.
-A gyári vírusirtót használja valaki? Én nem tudtam aktiválni, mert nem jött meg a megadott határidőn belül az aktiváló sms (és utána se :D) Esetleg valaki tud jobbat ajánlani? Mennyire érzitek szükségesnek? Lassítja a telefont?
-Olyan problémám van, hogy néha megszakad a wifi kapcsolat és újra kell kapcsolódnom.
Saját router és elég közel szoktam netezni, így a távolsággal sem lehetnek gondok. Számítógépen soha nem szakadt meg a kapcsolat, így azon gondolkodom, hogy a teló hibája. Esetleg szerviz?
-Nem gyakran használtam eddig a GPS-t, de úgy gondolom elég lassú. IGO-t használtok? Melyik a legfrissebb verziója?

Hát én elég nehezen találok hozzá játékokat, mert amiket megnéztem, annak több mint a fele nem működött :D Pedig figyelek a felbontásra, képernyőre

Azt hiszem ennyit szerettem volna csak kérdezni, ha valami kimarad, azt majd pótolom :)
Akinek van valami véleménye, tapasztalata, az kérem ossza meg velem! Előre is köszönöm!

(#7111) mrlujoak válasza Zsocó (#7108) üzenetére


mrlujoak
veterán

Itthon a Vodafone-nál is QWERTY-s a hardveres billentyűzet.

ggabor89:

- A gyári vírusirtót élből azonnal töröltem. Párom is a LwW-jéről. Nem kell. Ha mégis szeretnéd magad biztonságban tudni, tölts le mást. A gyári egy kalap...
- Wifi router-t frissíts, esetleg ha b/g/n-es a wifid, akkor kapcsold ki a mixed módot, állítsd csak g-sre. Ez a vegyes mód több - nem csak SE - mobilt is megzavar, holott notikkal tökéletesen megy.
- az a 3betűs még - eddigi infóim szerint - warez, így abban nem tudok segíteni. Próbálj ki más offline navit, vagy a beépített online-ak valamelyikét. Azokkal nem lassú...
- játékokból meg azokból érdemes válogatni, amik alapból megtalálhatók a Play-en, külsős forrásból telepítettek bizony lutri kategória...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7112) warren


warren
tag

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy mi az a gyártási dátum, amit érdemes lenne megvenni, mert javították a hibákat, mert ajánlottak 11w43 gyártású telefont.
Előre is köszönöm a segítséget.

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#7113) littlekosa


littlekosa
csendes tag

Sziasztok
Egy olyan problémám lenne hogy elég sokszor előfordul hogy kéri a PIN kódot (pedig bekapcsolva van mindig ) a telefon és akkor sajnos nem is tudnak felhívni pedig a munkám megköveteli hogy akár vasárnap hajnalban is elérhető legyek ... szóval van erre valami megfelelő gyógyír? Vagy mehet a szervizbe ?

(#7114) mrlujoak válasza littlekosa (#7113) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ennek az az oka, hogy a telefonod magától újraindult.
Sajnos csak annyit tudsz tenni - egy másik frissítésig - hogy kikapcsolod a PIN kérést, és amikor a telefon ismét rosszalkodik, azaz újraindul, akkor PIN kérése nélkül magától feljelentkezik a hálózatra...
Sajnos ez nem megoldás az újraindulásra, csak tüneti kezelés, hogy azért elérhető maradhass, ha netán nem veszed észre a restartot.

Másodsorban érdemes egy szoftverfrissítést eszközölnöd, még akkor is, ha a legújabb van a telefonon, illetve figyelmesen kell az appokat visszatelepíteni. Egy kártyaformázás is lehet megoldás...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7115) warren


warren
tag

no megtörtént a vétel.
végülis maradtam a 11W43 - nál ( lévén hogy nem volt más ), kiváncsi vagyok milyen lesz, mert még be se kapcsoltam, tapintásra tecccik, remélem szoftveresen is jó lesz.

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#7116) littlekosa válasza mrlujoak (#7114) üzenetére


littlekosa
csendes tag

Köszi a segítséget :)

(#7117) cat1


cat1
csendes tag

Sziasztok!

A következő a gondom a telefonnal:

Bekapcsolás után nem tudom feloldani a bill. zárat, mert egyből megakad/lefagy, kikapcsolni is csak aksi kivételével lehet. Szoftvert újra húztam, de semmi változás, kivettem micro SD(gondolva ott van vmi ami megakassza) de változatlan, csak nem műxik.

Tudok még mit tenni, vagy szerviz.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#7118) cat1


cat1
csendes tag

Nem bill.zár, hanem képernyő, még mielőtt vki ebbe kötne bele:)

(#7119) Lacinavi


Lacinavi
tag

Sziasztok!
3 hónapja használom teljesen jól megy Telen-os nem fagyogat és még egyszer sem indul magától újra. Viszont azzal nem tudok mit kezdeni, hogy az akkumulátor 1 napnál tovább nem bírja. Mindegyik ilyen vagy nekem kuka. Szinte mindig kilövöm a felesleges futó alkalmazásokat de nem jelent szinte semmi. Ha dudál 15 % nál akkor max 1-1,5 órám marad töltőre dugni. Ez azért bosszantó egy krándulás közben. Szoval ha otthon vagyok mindig töltögetem, hoyg menetközben legyen energia.

(#7120) Gaberiellb válasza Lacinavi (#7119) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

ne nagyon lövögessél ki appokat, úgyis ujrainditja, és az sokat fogyaszt, de lehet, hogy valamelyik app túl sokat fogyaszt. sztem.

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#7121) Timer válasza Lacinavi (#7119) üzenetére


Timer
veterán

Nálam is lekajálja az akkumulátort a nap végére, de a push email szinkronizáció miatt ezen nem is lepődök már meg.

(#7122) MyckY válasza Lacinavi (#7119) üzenetére


MyckY
senior tag

nekem kb 2 napig birrja persze van hogy nap végén rá kell dugnom de akkor nagyon nyomogatnom kell igy is zenehallgatás wifit sose kapcsolom ki mobilnet is megy szóval elég jól birja :D:D

(#7123) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Vodás mobil, 62-es build, csak 3gwatchdog és a gyári appok: ha nincs térerő, újraindul (mivel vodás, sokszor nincs térerő, de ebbe ne is menjünk bele:) ). Érdemes a javítás funkciót elindítani, vagy várjunk egy használható firm-re?
Esetleg 2-3 naponta egy ki-bekapcs segíthet?
Ismerős használja a telefont és hát elég ciki amikor szabadkoznia kell a partnerek felé, akár naponta többször is...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7125) warren


warren
tag

no, így 1 nap utáni tapasztalataim mondhatni jók, illetve nem tudok rosszat mondani még.
42-es build van rajta, de ahogy olvasgatom nem biztos hogy érdemes lecserélni mert nem biztos, hogy az újabb jobb. ( ha jól értelmeztem ).

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#7126) Jolly Roger


Jolly Roger
csendes tag

Sziasztok azután érdeklődnék hogy ezeket az új telefonokat is 16 órán keresztül kell tölteni első alkalommal? Azért ide írok mert holnap veszek egy ilyen telefont. Köszi a válaszokat.

Road to hell this is my life.

(#7127) mrlujoak válasza Jolly Roger (#7126) üzenetére


mrlujoak
veterán

Szia!

Nem kell.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7128) Isten88 válasza Jolly Roger (#7126) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
Ezeket az akksikat már nem kell "beformázni". Feltöltöd, használod, feltöltöd, használod... Pár feltöltésnek azért el kell telni, hogy teljes kapacitásukkal dolgozzonak. A lemerültséget nem szeretik nagyon. Akármikor rádughatod töltőre, akár 5 percekre is.

(#7129) Jolly Roger


Jolly Roger
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat :R :C
Még egy kérdés milyen memória kártyát ajánlatok bele?

[ Szerkesztve ]

Road to hell this is my life.

(#7130) szente válasza frikfrak (#7124) üzenetére


szente
addikt

Ha van közöd az oldalhoz, akkor kérdeznék valamit.

(#7131) Isten88 válasza Jolly Roger (#7129) üzenetére


Isten88
senior tag

A többiek CL6-osokat ajánlgatnak, mert elvileg nagyobb sebességgel tudnak írni kis fájlokat, mint a CL10-esek. CL2-es és CL4-es kártyákkal beakadozik néha, torrentezéshez kell mindenképp a CL6-CL10. A tárhely méretét meg Neked kell eldöntened, hogy mekkora kell. Alapból kapsz hozzá egy 2GB-osat (elvileg), amin eredetileg alig van hely. Ha gondolod, akkor nyugodtan le is formázhatod kapásból, mert nélkülözhetetlen cucc nincs rajta. Ha később érdekel, hogy mik voltak rajta, akkor értelemszerűen másold át valahova a tartalmát. :)

(#7132) rtzmp


rtzmp
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy mindenféle hackelés nélkül fut-e a Locus progi a telefonon?

Segítségeteket előre is köszi

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#7133) Timer válasza rtzmp (#7132) üzenetére


Timer
veterán

A Play! kompatibilis elemként tünteti fel, de hogy fut-e, az jó kérdés.

(#7134) rtzmp válasza Timer (#7133) üzenetére


rtzmp
aktív tag

köszi

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#7135) Isten88 válasza rtzmp (#7132) üzenetére


Isten88
senior tag

Igen, meg tudnánk. :)
Bizonyítva gondolatolvasó képességemet, arra is válaszlolok, amit nem kérdeztél, de tudni szeretnél: fut. :)

(#7136) Grande Ale válasza frikfrak (#7124) üzenetére


Grande Ale
őstag

Amit itt 2170ft-ért árulnak, az az ebayen kb 1200ft, ingyenes szállítással... Ja és kaptam hozzá egy fóliát is, ami itt 750 ft. Kemény! A szállítás meg gondolom plusz egy ezres.

(#7137) rtzmp válasza Isten88 (#7135) üzenetére


rtzmp
aktív tag

:DD

... és köszi

[ Szerkesztve ]

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#7138) Ghard


Ghard
őstag

Sziasztok

Nem rég vettem a telóhoz egy komolyabb agybadugós fülest. Azt vettem észre hogy egy halk suhogás hallható nagyobb hangerőn miután szüneteltetem a lejátszást, majd 1-2 másodperc múlva egy "pattanó" hang hallható.
Ez mennyire normális?

(#7139) warren


warren
tag

Sziasztok,

az hogy van, hogy a 2gb -os memóriakártyán csak 800-900 Mb adat van mégis a winf*s 1,8Gb-ot lát? Linu alatt mást is látok?Mennyire törölhető?
Előre is köszi

( teljesen pozitiv az élmény eddig a telóval, ám az USB takaró egy katasztrófa )

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#7140) fatal` válasza warren (#7139) üzenetére


fatal`
titán

Az USB takaró valóban borzalmas, de azért túl lehet érni. A gyári kártya teljes tartalma törölhető.

(#7141) ko9 válasza Ghard (#7138) üzenetére


ko9
addikt

Amennyire csak lehet. A halk "suhogás" a DACból jön, és 2sec múlva a rendszer leállítja, hogy ne egye addig se az akksit, amíg nem használod.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#7142) Ghard válasza ko9 (#7141) üzenetére


Ghard
őstag

Akkor megnyugodtam :)

(#7143) PearCyp


PearCyp
tag

kb. 2 hete vettem egy mini pro-t, és az utolsó fillérig megérte! az egyetlen hátrány, amit említettetek, az az usb gumifedő. az borzalmas. mindig tűvel vagy ollóval nyitom ki. de majdcsak kikopik kicsit, aztán talán k9önyebb lesz kinyitni.

kb ennyi a negatívum amit mondani tudok. minden már nagyon rendben van.
12w04 vagy 06 os, direkt megnéztem, mert olvastam, hogy 11w38 előtt elektrosztatikus zaj hallatszik a telefonbol (pl videonál is hallatszik). nem melegszik, nem fagy.
a kijelző szép, a vas gyors

az mw600 headsetem tökéletesen működik hozzá, örülök neki, mert a gyári sokkal gyengébb minőségű.
de azért kevés volt az a 2gb memóriakártya, de ez már csak részletkérdés. 8gb class4 kingston mem. kártya 2500 ft.

[ Szerkesztve ]

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#7144) fatal` válasza PearCyp (#7143) üzenetére


fatal`
titán

Ne reménykedj, az enyém fél éves, de még mindig úgy nyitom, hogy leveszem a hátlapot és akkor könnyen kijön. Van aki tanácsolta, hogy vágjunk le kicsit a pöcökből, hogy éppen csak tartsa és akkor könnyen kijön, de nem szenvedtem vele. :)

(#7145) PearCyp válasza fatal` (#7144) üzenetére


PearCyp
tag

hát majd ha megunom kitalálok valamit én is :)
bekenem vazelinnel :D

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#7146) Crob


Crob
tag

Az azért elégedettséggel tölt el, hogy a legnagyobb probléma itt a fórumon az usb-fedél nehéz nyithatósága :) :DDD

(#7147) szente válasza Crob (#7146) üzenetére


szente
addikt

Konkrétan kitudnám b@szni miatta a telefont...

(#7148) mrlujoak válasza szente (#7147) üzenetére


mrlujoak
veterán

b@szd. :U

De most komolyan. Olyan gondon rugózol, ami 2 egyszerű megoldással orvosolható:

Vágd meg a fedél szoknyáját (ami belemegy a csatlakozóba) és könnyebb lesz kihúzni, vagy egyszerűen távolítsd el az egész fedelet.

Megnyugtatásképp az X10 mini fedele még nagyobb körmöt igényel, de nem mérgelődöm. Véletlenül még egyszer sem sikerült - egyiknél sem - kinyitni a fedelet...

(#7143) PearCyp:

Körömolló, és vágj vissza a szoknyájából.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7149) pusi1981 válasza rtzmp (#7132) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Igen fut megéri azt az 1500 forintot simán!
Én is azt használom túrázáshoz.
Csak hamar merül a kicsike...
Megoldás lehet a napelemes töltő???
Ha igen tudtok ajánlani?

(#7150) Gaberiellb válasza pusi1981 (#7149) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Engem az érdekelne hogy offline modban működik-e a tracker? Illetve gondolom nem :DD van olyan funkciója ami működik? Mennyi adatforgalmat generál mondjuk egy 3 órás túra kb. Üdv

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.