Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jerry311 válasza SBrick Team (#47) üzenetére


jerry311
nagyúr

Remélem az 1.4-es androidos frissítéssel már nemcsak a kockatesztelő oldalról működik majd a kapcsolat.
Elég drága lesz ez a kocka ha a végén valami Apple terméket is kell venni hozzá, hogy rendesen működjön.

(#52) Reggie0 válasza pigster (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Extraprofit nem letezo dolog, csak egy kommunista hulyeseg, meg esetleg a tolvajok koreben letezhet, akik tudtukon kivul is loptak valamit(pl. autoban hagyott penztarca).

(#53) #72042496 válasza Reggie0 (#52) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekünk gazdasági főiskolán említették (iparági átlagot meghaladó profit), de valójában akkor találkoztam vele, meg utána PH!-n, de itt már eltérő volt jelentése. Én úgy látom, nagyjából azok emlegetik előszeretettel az extraprofitot, akik a túlárazott termékeket és a tervezett elavulást is. Illetve a chemtrailt. :)

[ Szerkesztve ]

(#54) #72042496 válasza #72042496 (#53) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocs, írni meg elfelejtettem, jól kimaradtak a névelők az első mondatból.

(#55) MZperX75


MZperX75
addikt

Gratula!

A lego gyerekeknek való,de egy gyereket nem láttam a videón! :U

(#59) rudi válasza MZperX75 (#55) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszönjük a véleményedet, ez is egy a sok közül. A videóban 1:09-nél látható kora alapján gyerek, a többiek lélekben gyerekek, akik szeretnek ezzel a kreatív építkezős dologgal játszani ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#60) QwErTy42 válasza MZperX75 (#55) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt a hülyeséget! Elég meredek az általánosítás.
Apósom a mérnökeinek egy céges belső versenyen mindstormos cumót ajánlott fel mint díj. A komoly nindzsa mérnök emberek ölték egymást érte.
Továbbá egy tini még se nem felnőtt de már nem is gyerek és az igazán komoly technic dolgokat ők illetve a 20-30-as korosztály teszi le az asztalra.

A cikkhez: Örülök a cég sikerének. Mindenképp beruházok majd egy komolyabb technic tervbe (mondjuk egy ilyenbe) és felokosítom egy ilyen kütyüvel.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#61) antikomcsi válasza Reggie0 (#52) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Arra milyen jelzőt lehet aggatni, amikor előre ki van kalkulálva a profit, amikor mondjuk tudod, hogy van napi 10 fabatka profitod és 5 napon keresztül lesz ez így. Az első négy nap jön is a 10 fabatka profit, de az ötödik napon egy árfolyam manipulációnak hála 20 fabaka lesz. Úgy lett előre számolva, hogy péntekre 50 fabatka lesz a profit, de jött ez a nem várt esemény és szerencsénkre egyéb kiadás nélkül többet kerestünk, mint arra előzetesen számítottunk, így az 50 fabatkáért megvehetjük az asszonynak a gyíkos pólót, és még nekünk is marad egy sörre, ami amúgy nem lenne.

(#62) Reggie0 válasza antikomcsi (#61) üzenetére


Reggie0
félisten

Te minek hivod azt, amikor a meteorologus azt josolja, hogy nem lesz eso penteken, aztan eljon a pentek es megis esik? Extraeso?

Amit te irsz, az szimplan arfolyamkockazat es bizony azon nem csak vesziteni lehet.

(#63) emelhu válasza rudi (#46) üzenetére


emelhu
aktív tag

Az én egyedi közgáz értelmezésemben létezik az extraprofit szó.
Mondjuk én nem etikai értelmű jelzőnek használom ;)

Az iparági + területi átlagos tőkemegtérülés egy létező fogalom.
Ha valakinek annál jobb üzletet sikerül csinálnia, az már extra (a szokásoson felüli) profit.

Persze az extra profit lehetősége a pénz áramlását is előidézi. Ami nagyon helyes, ez az innováció, az új dolgokba befektetés motorja. :)

Ha az extra profit megszerzésének lehetősége az early bird vagy a technologiai előny, innovációs többlet, új ötlet stb. akkor az szerintem a gazdaságra nézve előnyös dolog.
Ha az extraprofit a monopolhelyzetből, politikai kapcsolatokból, korrupcióból stb. származik, akkor az egészségtelen, káros folyamat.

Az egészséges extrapofit idővel "elolvad", mivel több tőke áramlik a területre (a nagyobb megtérülés reményében) és erősebb lesz a verseny, túlkínálat alakul ki illetve a technologiai előnyt beérik az utánkövetők.
Ez természetes folyamat. A piac szokásos kiegyensúlyozó mechanizmusa. :C

(#64) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Annak idején apámmal építettünk távvezérlésű lego terepjárót, azzal a kis retro motorral (neve nem jut az eszembe), meg még ki tudja mivel. Még felnőtt fejjel is nekivágnék egynek, just for fun...

(#65) antikomcsi válasza Reggie0 (#62) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Értem én, amit írsz, csak azt kértem, hogy mond meg mi a neve a plusz 10 fabatka haszonnak ami üti a markunk.

Szerintem az árfolyamkockázat az csak az ok, ami okán ugye keletkezett, de a 10 fabatka az maga nem az árfolyamkockázat.

Ha az árfolyam számomra kedvezőtlenül alakul és pénteken, csak 15 fabatkával kevesebbet tudok bezsebelni, akkor ott ugye nem csak a profitot bukom, de lesz 5 fabatka veszteségem is az adott napon.

Tehát van az árfolyamkockázat, ami világos, ha az számomra kedvezőtlen akkor az 5 fabatkát veszteségnem hívom, ha kedvező, akkor a nem kalkulált plusz 10 fabatkát minek nevezzük?

Nem vagyok gazdasági szakember, én csak kérdem, nem okoskodom, ezért teljesen felesleges visszakérdezés formájában támadni, mert nem vitatom, hogy jobban értesz hozzá.

(#66) #72042496 válasza antikomcsi (#65) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez az árfolyamnyereség.

(#67) batmanéhes válasza DoItYourself (#29) üzenetére


batmanéhes
tag

Hadd segítsek: a Mindstorms külön világ, sima motorokat csak 3rd party kiegészítőkkel tudsz működésre bírni. Alapvetően óriási méretben, jelentős tömeggel. A LEGO lítium akkupakkja sokkal könnyebb, de még az AAA elembox is, ha könnyű lítiumelemeket pakolsz bele. Egy szó mint száz, nem ugyanarra van.

Nagy az igény a felnőtt infantok körében mindenféle apró alkatrészre, mert a komolyabb modellek (nem a nyitható tetejű City rendőrautóra gondolok elsősorban) nagyon helykritikusak, nagy szenvedés néha valósághűre csinálni őket ha arányaiban óriásiak a lényeges elemek. Lásd például ezt a kívánságlistát, mert most csak ez a mini létezik (szintén nem EV3). Valami történik amúgy, 2015-ben például kiadtak egy hosszabb pneumatikus munkahengert. Biztosan jönnek még dolgok, csak lassan.

A retardoknak utoljára: így csak 20% az ÁFA, és azzal többet nyersz, még forintos kártyával fizetés esetén is, mint amennyibe a juj de drága konverzió kerül. Általános iskolai matek, csak alkalmazni kell.

[ Szerkesztve ]

(#68) antikomcsi válasza #72042496 (#66) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, így van, és ha én úgy számoltam, hogy 50 fabatkát fogok profitálni, és a plusz 10 fabatkára nem számítottam, de mégis meglett, akkor az számomra nem 10 fabatka plusz, vagy extra profit, amit úgy kerestem, hogy nem kellett érte tennem semmit?

Nem lehet úgy felfogni, hogy meglett az 50 fabatka tervezett profitom, és ezen felül még lett egy kis bónusz is?

Ha mondjuk én ezt a plusz 10 fabatkát extraként könyvelem el magamban, és örülök, hogy hú de jó, iszok egy sört belőle a fórumtársaimmal, akkor hülye vagyok? No nem azért mert meghívlak titeket egy sörre, hanem a másik dolog miatt. :DDD

(#69) creation válasza antikomcsi (#68) üzenetére


creation
senior tag

Akkor megyünk sörözni? :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#70) antikomcsi válasza creation (#69) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Még csak délelőtt van! :)

Délután 4-re kiderül! ;]

De ha beugrassz hozzám Csömörre, akkor meghívlak egy sörre este a kocsmába! :)

(#71) creation válasza antikomcsi (#70) üzenetére


creation
senior tag

Csak ne esne ez a xar eső... :R

Viszont tiszteletre méltó hozzáállás, hogy ismeretlenül is meghívnál :) (Ha már meghívattam magam) :DDD
Ezt majd még egyszer megbeszéljük :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#72) antikomcsi válasza creation (#71) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Oké, egy pálesz mellett! :DDD

(#73) Vesa


Vesa
veterán

Nem teljesen értem, mi értelme ennek amikor a Legonak is van saját fejlesztésű Smart brickje (NXT)? Mar azon is csodálkoznék, ha nem indítana pert, a Lego eléggé kényes az ilyesmire.

A tudomány a valóság költészete!

(#74) Vesa válasza creation (#33) üzenetére


Vesa
veterán

Az NXT-n Van egy méretes kijelző. Azert nagyobb. Maga az elektronika abban sem sokkal nagyobb.

A tudomány a valóság költészete!

(#75) #92253184 válasza MZperX75 (#55) üzenetére


#92253184
törölt tag

Nincsenek felnőtt és gyerek játékok.
Minden játékot lehet viszont felnőtt módra játszani és gyermetegen.
Mind a mellet nincs olyan, hogy Lego. Több termék palettájuk van és a technik nem szükség képen a gyerekeket célozta.

(#76) #92253184 válasza Vesa (#73) üzenetére


#92253184
törölt tag

Én is végig ezen gondolkodtam.
Kiváncsi vagyok, hogy ha nem magyar lenne hányan írták volna le, hogy szokásos kickstarteres újra feltalálás.

(#77) sztanozs válasza antikomcsi (#68) üzenetére


sztanozs
veterán

És ha "rossz" irányba megy az árfolyam, és 10 fabatka helyett, csak 1 fabatka lesz a profit? Vagy -10 akkor az mi? extranemprofit?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#78) antikomcsi válasza sztanozs (#77) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor az 1 fabatka profit, vagy 9 fabatka elmaradt haszon, illetve 10 fabatka deficit.

De hagyjuk is, nem az a lényeg, hogy győzködjük itt egymást, hanem, hogy mindenki nevezhesse úgy a gyerekét, ahogy akarja, felesleges a szavakon lovagolni.

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!

(#79) MZperX75 válasza #92253184 (#75) üzenetére


MZperX75
addikt

Jó az aláírásod.

(#80) Dhampir


Dhampir
félisten

Még 1981-ben terveztem fényforrást követő "robotot" áramkörrel-tokkal-vonóval, amely lapos zsebtelepről kapta volna a naftát, hát azóta kicsit fejlődött a technikához való hozzáférhetőség. Ez itt már a Kánaán, a bunkofonról vezérelhető fröccsöntött Transformersek szép új világa. :)

(#81) Mokó


Mokó
aktív tag

szép munkát végeztek a fiúk,ráadásul a kék terepjáró szerű cucc igen vagány

(#82) #72042496 válasza Mokó (#81) üzenetére


#72042496
törölt tag

4x4 Crawler Exclusive Edition

Nem ritka, be lehet szerezni, de elég drágán. 100K körül megy az eBay-en, akinek bontatlan kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#83) Jégkokó válasza #72042496 (#82) üzenetére


Jégkokó
veterán

Emlékszem anno legolandba láttam egy ilyet, akkor már meg volt ennek az alap változata igy ezt fölöslegesnek láttam megvenni 200 euróért.Amikor az enyém 132 volt.De érdekes ám a magyar lego árazása, ugyanis mig egy adott lego ára németországban 2 év elteltével se emelkedik a duplájára ,addig ez itthon simán megszokott dolog.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#84) jerry311


jerry311
nagyúr

Nexus 7 I/II-vel sikerült már működésre bírnia valakinek? Esetleg Galaxy s2?

Vagy tényleg kell venni mellé valami Apple terméket a jó használhatósághoz?

(#85) rupyb563 válasza Maxentius (#50) üzenetére


rupyb563
tag

Hát - ha 20 éve lett volna ilyen - ... :DDD

+36202786385

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.