Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Ügyes kis cucc.:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) sisu2


sisu2
tag

Nem semmi jól néznek ki biztos arany áron van.

(#3) htc07 válasza sisu2 (#2) üzenetére


htc07
addikt

nem annyira aranyár, ott a link a webshopjukhoz, ott látod az árát.

(#4) jerry311


jerry311
nagyúr

Címlapos cikket ne tegyünk már ki ordas nagy typoval a címben!!! :U

(#5) -szp- válasza jerry311 (#4) üzenetére


-szp-
aktív tag

:R

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#6) Pttypang válasza jerry311 (#4) üzenetére


Pttypang
veterán

Ugyan, ez adja a hangulatot :).
Gratu a keszitoknek.

Everybody lies.

(#7) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Elismerésem a csapatnak!

Ha már több mondaton keresztül száll a tömjén, hogy mennyire fontos volt a jó, nyelvhelyes bemutatkozó videó, akkor a cikkíró is legyen kedves, és vegye a fáradságot; javítsa ki a magyar helyesírási hibákat és elütéseket a cikkben. Köszi.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#8) JoeYi


JoeYi
őstag

milyen chip lehet az áramkörön? Ebayen beszerezhető? (mármint az az alkatrész)

(#9) haddent


haddent
addikt

Örülök, hogy magyar fejlesztés meg ide jön a pénz meg stb.. de egy kicsit nagyon drágának találom. Persze minden ami Lego mindig is iszonyatosan drága volt, és hát mint Lego kiegészítő miért is ne kérnének érte ők is sokat...
Egyébként magával a Lego -val nem folyt / fog folyni tárgyalás, hogy hivatalosan bekebelezzék? Netán az egész csapatot 1:1 -ben bevegyék és alkalmazzák?
Szerintem hivatalos keretek közt még többet és jobbat lehetne alkotni gyorsabban nagyobb pénzügyi háttérrel

(#10) JoeYi válasza haddent (#9) üzenetére


JoeYi
őstag

17e Ft ezért a cuccért semmiség a lego világban. De ha nem ott lenne akkor is és ennyit a knowhow ami benne van, áramkör és az appok..

Mindemellett remélem becsületes haszonréssel dolgoztok, tessék meggazdagodni és vinni a hírünket! :)

(#11) Sethdobaloah válasza JoeYi (#10) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

a nyák beültetve max 4 dollár, nem látszik milyen pic van rajta, annak az árától függ.
A műanyag anyagára lehet vagy 0,5 dollar, összeszerelve meg kell állnia 7 dollár alatt.
De persze ott a szerszám a fröccsöntéshez, ami minimum 2 000 000 Ft volt, és annak meg kell térülnie.
( és ki tudja mennyit terveznek eladni összesen)
+ ami mérnöki munkát belenyomtak.

Nem extrém az ára, főleg nem lego viszonylatban. Különösen ha fizetnek valamit a lego felé is.

...csak én vagyok helikopter?

(#12) kraftxld válasza Sethdobaloah (#11) üzenetére


kraftxld
nagyúr

+ a szoftver fejlesztésének az ára.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) #72042496 válasza JoeYi (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én azt látom hogy 40 font plusz adó, ami nem 17 ezer lesz, inkább 22. Semmiségnek semmiképpen nem mondanám, azért ez jelentős összeg még egy nagy Technic árához képest is, viszont maga az ötlet és a cucc szerintem zseniális, nekem nagyon tetszik. Azon kevés dolgok közé tartozik amiért még okostelefont is vennék, ez pedig hatalmas dicséret tőlem. :D

Utána is nézek, ezzel felturbózva már tényleg érdekelne a daru és a Volvo markoló is.

[ Szerkesztve ]

(#14) Reggie0 válasza Sethdobaloah (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyot biztos nem szakitottak vele. 1 honapra annak a 12 embernek a berkoltsege lehetett vagy 7-9 milla.

Ebben a volumenben teljesen realis aron adjak.

[ Szerkesztve ]

(#15) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

Nagyon nagy ötlet, szurkoltam nekik, hogy sikerüljön. Príma lesz a lego vonataimhoz

(#16) Chrys_


Chrys_
addikt

És a bank adott kamatot az 50 napra? Ha nem, akkor szarjanak sünt. Egy ilyen után minimum a váltás.

Szerintem sem túl magas ár a 17k 1 darabért, bár ha 4 csatornánál több kell, akkor már elég jelentős összeget kell kiadni érte. Lehet jobb lett volna valamilyen bővíthető rendszert kitalálni, ahol a CPU az első kocka magasabb árral, utána már csak a kicsatolásokat kellene megvenni.

(#17) batmanéhes


batmanéhes
tag

Pont ugyanannyiba kerül, mint 2 táv + 2 vevő. cserébe negyed akkora helyen, nagyobb árammal, nagyságrenddel nagyobb hatótávval és az app minden jelenlegi és későbbi funkciójával. Jó lenne tudni milyen extrák lesznek az akksiban. Nemsokára névnapompom van.

(#18) creation


creation
senior tag

Öröm látni, hogy azért valósulnak meg "álmok". Még idehaza is... :R

Az ár LEGO viszonylatban nem kirívó. Méretét és tudását tekintve (ami mint nyilatkozták, folyamatosan bővül, bővíthető), kihagyhatatlan eszközzé válhat. Meg lesz/van a felvevőpiaca.

Remélem a személyre szabható dolgok egymással megoszthatóak (mintegy opcionálisan, nem default módon). Mert akkor viszont rettentő nagy tech bázisa lesz! :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19) kakuk.tamas válasza JoeYi (#8) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha akarod, holnapra komlett anyaglistát írok a nyákon található alkatrészekről. :D Van rajta ismerős cucc

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#20) tomazin


tomazin
veterán

Annyira jó látni a bankok ügyfélbarát, intelligens, hozzáértő módon elkövetett húzásait. Jött pénz a számládra? Hát nyilván nem fogod megkapni, hiszen azonnal zároljuk, mert GYANÚS. Ellenben, amikor kapod az sms-t, hogy a számládon lévő teljes összeget szedik le darabjaiban romániában és telefonálsz azonnal, hogy még csak véletlenül se engedjék ki a pénzt (mert ugye először csak zárolva lesz az összeg), mert nem te vagy ott és lopod meg magad, akkor simán kiutalják 2nappal rá. (erste bank powa, de az otpnél is hasonló a szellemi hanyatlás ugyanilyen sztorinál)

A csapatnak gratula és sok sikert a jövőben!

(#21) freeapro


freeapro
senior tag

Grat! :R

(#22) wikings2


wikings2
őstag

Ilyen árak mellett szerintem alig ha van profitjuk rajta, de nem véletlen kell minél jobb reklám, hajrá! Azért kellemes csalódás volt látni hogy ma tudtam meg a project létezéséről ami már meg is valósult, és facebookon már 11ezer követőjük van. :B

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#23) Pötyi válasza batmanéhes (#17) üzenetére


Pötyi
őstag

Tessék, a cikkből kiderül, hogy itthon gyártják. Magyarország hivatalos fizetőeszköze?

1. Tételezzük fel, hogy az értékesítő cég székhelye és telephelye mondjuk kint van Angliában, akkor magyarázd meg kérlek, hogy miért van megnövelve az ára dupla szállítással, azzal, hogy Magyarországról kiviszik Angliába - ahonnan visszaküldik egy magyar vevőnek.

2. Ha viszont a szállítás Magyarországról történik, akkor miért nem olcsóbb itthon az ára ennyivel?

Ebből nem tudsz jól kijönni.

:DDD

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#24) JoeYi válasza kakuk.tamas (#19) üzenetére


JoeYi
őstag

csak a chip érdekel, ellenállás és tranzisztorok nem :)

(#25) Translator


Translator
tag

Lego Show-n láttam, lányaimat nem alig lehetett levakarni a dömperről, max respect: :R

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#26) mepet válasza creation (#18) üzenetére


mepet
addikt

Hatalmas bukás ez a LEGO-nak. Ezt (nem okostelefonos távval) 1994-ben piacra dobhatták volna az első MindStorms Robotics Invention System kittel egyidőben. Viszont a LEGO-nál azt hitték, hogy a programozhatóság fontosabb, mint a real-time távvezérlés. Hát nem, egy játékkal az emberek többsége játszani akar, kisebb részük programozni.

Nagyon szép munka egy ekkora vállalatot beelőzni a saját pályáján, gratulálok!

(#27) rudi válasza Pötyi (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Nyilván nem akartak kínlódni a különféle szállítási árszabásokkal és pénznemekkel (elektronikus fizetésnél kb. mindegy is az utóbbi), hanem az egyszerűségre törekedtek. Gyártásban az is bevett szokás, hogy a gyártás országából előbb más országi központba megy a termék utána visszaviszik, mert rendszerint ez gazdaságosabb a gyártás helyén létesített értékesítésnél.

Ha itthon akarod megvenni írd be a nevét valamelyik termékkeresőbe, vagy kérdezd meg a guglit ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) creation válasza mepet (#26) üzenetére


creation
senior tag

Így van, maxiRespect az alkotó csapatnak! :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#29) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Átfutottam a cikket, elég fura volt, hogy egy szó sem esik benne a Lego sokadik generációs Mindstorm készletéről, ami ugyanezt tudja, készletben, szervókkal, kábelekkel, minden vacakkal együtt (a teljes készlet 90-110eFt között szerezhető be).
Az EV3-as készlet Bluetooth-on keresztül is vezérlhető, tabletről is, real-time.

Első blikkre nem látom, hogy ezt miért is venné meg a Lego, mikor van sajátjuk.
Inkább tűnik egy Brick alternatívának, amit a buzerálásra fogékony népek fognak venni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Itt a legszomorúbbnak azt tartom, hogy összekalapolják rá a pénz MAGYAR vállalkozásként, de MAGYARORSZÁGON nem lehet megvenni, csak a szar árfolyam miatt drágán külföldről. GZ! :W :W

(#31) rudi válasza Fr0z3n (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Próbáld meg használni az (áruk)eresőket ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) rudi válasza DoItYourself (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

A Mindworks azért egy teljesen más liga kompaktságban és komplaxitásba is, szerintem a hivatalos Lego repertorába is lazán beférne mellé az SBrick, sőt utóbbi sikerében sokkal inkább hiszek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) creation válasza DoItYourself (#29) üzenetére


creation
senior tag

Annyira nem néztem utána az általad írtaknak, de nekem úgy tűnik, hogy ez nem kifejezetten a régi építőkészletek "aktívvá" tételére lett kitalálva, hanem ez egy új "stratégiája" a LEGO-nak.

Ám a srácok által kihozott holmi az összes szervóval (nem csak egy adott készletével) és minden mással is képes kommunikálni. Nagyobb szabadságot ad és ha a programozhatóságot is sikerült olyan magas szintre emelniük, mint amilyen kicsire sikerült redukálniuk a holmi méretét, akkor nem kérdés, hogy melyik éri meg jobban. Azért a Mindstorm egy elég nagy és bumfordi holminak hat (lehet hogy az akkut is tartalmazza?), kérdéses, hogy a srácok által megnevezett akkumlátor, miként fog hatni, mit fog tudni, amit a nagy tesó nem...

Ettől függetlenül az EV3 is nagyon jó... :R Félre ne érts, de elfogult lettem a srácok pártján :) ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#34) JoeYi válasza rudi (#31) üzenetére


JoeYi
őstag

úgy látom itthon bruttó 19e Ft a fapados változat

(#35) rudi válasza JoeYi (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, annyi. Ha megnézed a magyar nettó ára 35 font környékére jön ki, a webes nettó ár pedig 40 font.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) #72042496 válasza Pötyi (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annak idején amikor a vízhűtéshez vettem Laing DDC szivattyút, olcsóbb volt Németországból beszerezni mint közvetlenül a hazai gyártól. Bevett csatornák, nagyobb piac; vannak ilyenek.

(#37) pigster válasza JoeYi (#10) üzenetére


pigster
senior tag

vinni a hírünket
Aham:
Vengit Limited a company incorporated under the Laws of England and Wales whose corporate headquarters are located at 71-75 Shelton Street, Covent Garden, London, WC2H 9JQ, United Kingdom, company register N° 09091358
Azért legyen még katyvasz: These terms shall be governed by the laws of Hungary.
A nagy hírvivésnek egyéb nyomát nem látom...
Esetleg érdekes lenne a válasz arra a kérdésre, hogy miért nem magyar kft-t hoztak létre, nem gondolják-e, hogy ők is "extraprofitot" termelnek?
40,00 font + TAX meg elég túlzás, ha figyelembe vesszük, hogy az eléggé gyakori leárazásokkor kb EUR 270-be (ez már bruttó) kerül egy vadiúj Mindstorms.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#38) rudi válasza pigster (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

A Kickstarterben nem tudsz kampányt indítani magyar cégként. Egyébként a Vengit Kft-t a magyar cégjegyzékben is megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) Reggie0 válasza pigster (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Extraprofit nem letezik.

(#40) Pötyi válasza rudi (#38) üzenetére


Pötyi
őstag

A Vengit Kft Gizella úti központjában lehet kapni jó magyar forintokért az SBricket?

:U

QNX is cool!

(#41) rudi válasza Pötyi (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ugyanúgy nem, ahogyan például alaplapot vagy grafikus kártyát sem kapsz az ASUS hazai irodájában vagy autót az Audi központi irodájában. Erre a feladatra a kereskedelmi hálózatuk szolgál. Szóval a Gizella úti irodánál felszállsz a 7-es buszra, 30 utazás után leszállsz a Bikás parknál, és az arrafelé található hazai forgalmazónál munkaidőben 5 percen belül a kezedbe adják az SBricket, raktárról.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) mepet válasza DoItYourself (#29) üzenetére


mepet
addikt

Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet, én most hallottam először az EV3-ról. Lemaradtam a kb. 10 éves NXT-nél.
Az EV3 kb. ugyanígy irányítható BT-n keresztül mobillal, mint a SmartBrick esetében. Persze a Kickstarternek nem is ez a lényege, hanem a pénz. Szuperül felfedezték a piaci rést, és megtámogatták ha nem is profi, de igen jól átgondolt marketinggel. Ez a dícséretes, igazi siker!
Szerintem a ph! olvasók nagy része tisztában van vele, hogy a hardver filléres és pofonegyszerű, a szoftverben is kb. az a legnagyobb ördöngősség, hogy 3 platformra készül. Ráadásul ugye még kész sincs teljesen. Azt is látjuk, hogy az ötlet sem egyedi, hiszen ez egy butított EV3.
Ezektől a tényektől függetlenül ez a találmány igazi hiánypótló, megfizethető árából adódóan nagyon sok gyermekkel szerettetheti meg a műszaki tudományok ezen szeletét, sajnos csak a vezérlések terén, hiszen a szabályozás tanításához szenzorokra és egy EV3-ra is szükség van. Ezzel együtt szerintem a legnagyobb előnye a cuccnak pont az, hogy nem programozni tanít, hanem a lehető legegyszerűbben teszi irányíthatóvá a saját LEGO építményeket.

(#43) Pötyi válasza rudi (#41) üzenetére


Pötyi
őstag

Utolsó patrióta kérdésem és utána szent esküvéssel fogadom, kussba leszek, hogy vajon ennek a Bikás park környéki forgalmazónak mi az frászért nincs fent az elérhetősége az sbrick.com-on?!?

QNX is cool!

(#44) rudi válasza Pötyi (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Nyilván azért, amiért a többi országban elérhető forgalmazóé és viszonteladóé sincsen. Mert direktben is értékesítik és elsősorban az informálásra, figyelemfelkeltésre koncentráltak a weboldallal, szerintem nagyon helyesen. Akit meg érdekel a termék, vagy klikkel és veszi tőlük, vagy elkezd gondolkodni, aztán meg keresni, ha spórolni akar némi időt/pénzt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) pigster válasza Reggie0 (#39) üzenetére


pigster
senior tag

Akkor a bankok és a csúnya multi esetében sincs?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#46) rudi válasza pigster (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Közgazdasági szempontból nincs olyan fogalom, hogy extraprofit, mert a profit egy abszolút dolog, nem pedig relatív. Alapvetően a politikában találták ki az extraprofit kifejezést, hogy olyanra lehessen rámondani, aki szerintük a megfelelőnél többet keres valamin.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) SBrick Team válasza Pötyi (#40) üzenetére


SBrick Team
újonc

Kedves Pötyi
Rudinak igaza van. A Gizella utcában csak az irodánk van, vásárolni a webshopunkban (https://social.sbrick.com/store/) valamint a viszont eladóinknál lehet.
Amúgy köszönjük a biztatást és a támogató kommenteket, azon dolgozunk hogy minél jobb terméket tudjunk kiadni a kezeink közül.

Üdvözlettel,
Ádám- SBrick Csapat

(#48) creation válasza SBrick Team (#47) üzenetére


creation
senior tag

Öröm látni, hogy a Cooler Master mellett még egy gyártó cég képviselteti magát kis hazánkból eme fórumon.

Becsületre méltó dolog, hogy regisztráltatok :R

További sikeres munkát és fejlődést nektek :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#49) E770 válasza SBrick Team (#47) üzenetére


E770
senior tag

:R gratula és hajrá!
minél több hasonló terméket, akár még a legótól függetlenül is

(#50) Maxentius


Maxentius
addikt

Nagyon jó! Kéne erre egy 4x4-es terepjárót beszerezni... :C :R

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.