Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Djatis válasza mazsi1911 (#196) üzenetére


Djatis
senior tag

Volt már valaha Note-od?

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#202) Lipigab


Lipigab
tag

A hétvégén egy amerikai áruházban nyomkodtam vagy fél órát a hétvégén de annyira nem ájultam el tőle.
Azzal kezdődött hogy a kamera egyből kifagyott és semmire nem reagált a teló. Még jó hogy volt két készülékük. A kijelző tényleg jó bár a rendszer többször is belassúlt böngészés közben.
Lehet a következő FW update megoldja ezeket a problémákat, de ennyi pénzt kiadni egy telóért...

(#203) Viper26


Viper26
nagyúr

Baszki..ittott döcög, akadozik, nesze neked optimalizált taccsviz.. :C

iPhone 14 | FR955

(#204) zepont válasza correctman (#108) üzenetére


zepont
csendes tag

A Phablet kategóriát a Samsung Galaxy Note óta nevezik nevén. Beszélhetünk arról, hogy ki mit másol, de addig ameddig a Samu 70%-os globál piacrésszel van az AP piacon és 8-9 milliárd USD-t költ éves szinten innovatív fejlesztésekre, addig a te kijelentéseid eléggé sutácskák. Nincs azzal semmi gond, ha tájékozatlan vagy, csak ebben az esetben ne hangoskodj. :R Az innovációt ma a Samu hozza. Ez tény... attól függetlenül, hogy belátjuk vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#205) ak76 válasza mazsi1911 (#171) üzenetére


ak76
senior tag

Aztakúúva'!!! :Y
Az ájfón nyert,öcséééém!
Riszpekt,meghajlás,oklevél,és akkor most már lapozhatunk végre?

[ Szerkesztve ]

(#206) mazsi1911 válasza Djatis (#201) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Nem, sosem vettem, es nem is tervezem Samsung mobiltelefon/tablet vasarlasat.

#205

Ez nem trollkodás? Kérem, egy moderator kozbelepeset. Elnezest, mint ahogy azt felettebb is leirtam, en csak kiegeszitettem a cikket. Tul lephetsz, ha akarsz.

#207

Pontosan. Szvsz, az iPhone iszonyuan tukrozodik, ami nem mondhato el a legtobb android telefonrol. Poen itt van, mivel most az Apple eladja az uj iPad-et, hogy anti-glare be van vonva. Ezt korulbelul az elso iPad-nel elvarta volna az ember, nevetseges, hogy olvashatatlan (volt) a kijelzo napfenyben.

[ Szerkesztve ]

(#207) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Csak annyit a fényerős bizonygatáshoz, hogy az is számít mennyire tükröződik a kijelző. Lehet akármekkora a fényerőd, ha tükröződik, mint állat. Színhőnérsékeletet meg állítható bizonyos keretek között Samsungokban. Azzal felesleges példálózni. Mindkét kijelzőről részletes teszt is készült. Szerintem több is. A két legjobb kijelzőt összehasonlítgatni melyik a jobb , jó szórakozást :)

Harveresen meg iPhone 6+ a legerősebb grafikus chippel van szerelve ami most piacon van. Szóval úgyis nyerni fog minden tesztben. Talán az S810 -nak lesz esélye megverni az A8-at.

(#208) hito válasza #78121280 (#187) üzenetére


hito
nagyúr

Megrendelve :C Az NX Mini 90eFt-tól indul. Hívtam a T-t, hogy hogy lehetséges ez, mert Domino kártyával 200.990-et ír fényképezővel együtt. Azt mondta a csajszi, hogy valószínűleg hibás az árazás, de ha ennyit ír és megrendelem, akkor ennyiért kapom meg.

Azt is mondta, hogy valószínűleg hamar javítani fogják, mert nem lehet, hogy a Dominós (200.990Ft), meg az előfizetéses ár (199.000Ft) között ilyen minimális a különbség.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#209) pytthew


pytthew
újonc

T-s Note 4 + NX MINI = 201eFt
Független Note 4 + NX MINI = 221+90eFt
Független i6+ 267-380eFt
128GB SDXC ~ 25eFt

(#210) kekkola


kekkola
senior tag

Nagyon jó teszt (jó cikkíró!) és nagyon jó gép. Oda lett rakva.

O+8T

(#211) kali válasza hito (#208) üzenetére


kali
legenda

a legtöbb telefonnál nincs vagy alig van különbség a domino és a 2 év hűséges - csak az előfizetésre, díjcsomagra nem - ár között, szóval az nem mérvadó, legfeljebb az nx mini az.

[ Szerkesztve ]

(#212) #78121280 válasza hito (#208) üzenetére


#78121280
törölt tag

De lehet ilyen minimális különbség a dominós és az előfizetés között, nézd meg a többi telót pl az Alphat. :) Ott meg egy árba van.

(#213) gretzky77 válasza helixP (#188) üzenetére


gretzky77
veterán

Ez igy van azzal sem értek egyet,mert más telók meg a magas ár miatt nem kaptak ajánlott plecsnit kivéve ezt a két gyártót !

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#214) hito


hito
nagyúr

Na vége a mókának! Javították is, 277.990Ft az ár. Én még 200.900Ft-ért rendeltem, jött is róla egy visszaigazolás mailben, úgyhogy elvileg annyiért vehetem át. Na majd meglátjuk!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#215) DeathAdder válasza mazsi1911 (#189) üzenetére


DeathAdder
veterán

Inkább az a sanszons hogy az i6plus 1 giga ramja fog kijönni, főleg ha megkapja a legújabb iost is ;]

A benchmark meg tudod mit számít... nexusokat is általában kenterbe veri a konkurencia, a felhasználói élmény viszont egyértelműen összehasonlíthatatlan android téren, mondhatni ios simaságú :)

(#216) AS válasza hito (#214) üzenetére


AS
félisten

Törvény szerint , elvileg nem változhatnak rajta.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#217) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kíváncsi leszek a vodánál mennyiért nyit flotta előfizetéssel? :)

(#218) Jegi


Jegi
csendes tag

AZ a kérdésem, hogy ha a Samsung hivatalosan a 8 magos verziót hozza be,(most beszéltem a bolttal), akkor hogy, hogy a 4 magos lett tesztelve?

(#219) mazsi1911 válasza hito (#214) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Amikor megrendelted, akkor mar a szerzodes megkotetett. Orulj neki! :)

Amúgy, eltekintve a Telekom-tol, a "natīv árak":

599£ Amazon UK - Note 4
619£ AppelStore / Amazon UK - i6P

Tehát, naggyábol 7 ezer HUF kulonbseg van a ket telefon kozott. Csunyan tul van arazva, mindketto.

#215 pontosan!!! Imadom a nexus-t, gyonyoru, lesimult, naggyabol bugmentes. Ja, es nincs touchwiz! Mar csak ezert megeri megvenni:)

Majd ha lesz erre is stock android (lehet hogy mar van, nem tudom) akkor arra azert kivancsi lennek, eleg bika kis telefon lenne ez a sok bloatware nelkul:)

[ Szerkesztve ]

(#220) #78121280 válasza hito (#214) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem kellet volna szólni nekik,akkor észre se veszik napokig! :)

[ Szerkesztve ]

(#221) Djatis válasza mazsi1911 (#206) üzenetére


Djatis
senior tag

Na látod akkor gőzöd sincs, hogy milyen használni egy ilyet vagy hogy mit tud!
Nekem pl. Volt iphone 4-em, 4s-em, ipad 3-am, ipad air-em! És most amiről váltottam az iphone 5s volt mert 3x volt szervízben és mert az iphone 6 egy ritka ocsmány állat lett!
Tehát én amikor kifejtem a véleményem kultúráltan nem vádaskodva akkor tudom miről beszélek!
Ellenben Te nyomod itt a számokat meg vagdalózol hogy így-úgy apple és közben Note-od soha nem volt!
Am elmondom neked hogy ma 51008 pontot adott az antutu és egyáltalán nem laggol a telefon!
Ha van még kérdésed szívesen felvílágosítalak!
Am meg ha úgy is Londonban élsz minek olvasod ezt a "kis csicska Magyar oldalt"?
Van tuti angol mobil oldal is ami gyermeki mosollyal csorgó nyállal ajnározza szét az apple cuccokat!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#222) kali válasza hito (#214) üzenetére


kali
legenda

akik a z3 + bluetooth hangszóró kombót az eredetileg 201 e ft elírt, 130 e ft-os áron rendeltek, azok is megkapták az olcsósított áron.

Roli27; a fentit is észrevették a sok rendelés miatt, és másnapra javították.

ForRedGlory; ios 8 óta részletezve van, hogy melyik funkció/alkalmazás hány százalékot fogyasztott, szóval ott is jobban mérhető már, de még mindig nem android szintű a kimutatás.

[ Szerkesztve ]

(#223) ForRedGlory válasza mazsi1911 (#60) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Te észlény. azt tedd már hozzá, hogy az Iphone azt is üzemidőnek méri, ha pl a zenét hallgatsz. Ez nem csak a kijelzőidő basszus, hanem minden egyben... Megnézném én hogy mikor megy el 11 óra AKTÍV kijelzővel ennyit a telefonod.

Samsungnál a kijelzőről beszélnek, gondolom nem zavar....

(#224) ak76 válasza mazsi1911 (#206) üzenetére


ak76
senior tag

Figyelj csak,egyrészt EZ a Note 4 topicja,senkit,értsd tényleg senkit nem érdekel az i6-os fényereje,színhűsége,miegymás tulajdonsága,Bog fentebb figyelmeztetett hogy elég lesz a jóból,(nem mellesleg vagy hat éve vagyok itt,de így még nem láttam kiosztani senkit sem),másrészt pedig a szitu egyszerű.
Az i6+ NEM a Note ellenfele,ennek funkcionalitása,az S-Pennek köszönhetően (is) egy másik ligát aposztrofál a készülék alá,emellett az i6+ nem több mint egy széltében,hosszában nyújtott,húzott i6-os,az Lg G Pro 2,a Huawei Mate 7,vagy a többi csúcsphablet az,amikhez kötném,ha már összehasonlítunk,a telefont a Note széria által generált PIACI IGÉNY hozta létre,hívta életre,az Apple lehet egyesek szemében a piac top innovátora (nem az),de mindenhez ők sem érthetnek.
Ennyi.

(#225) Ixion77 válasza mazsi1911 (#171) üzenetére


Ixion77
őstag

Note 4 max auto fényerő: 750 cd/m (=750 nits)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#226) Weeman1


Weeman1
veterán

Tetszene a készülék,de nem ilyen áron. :N

Xiaomi 11T Pro

(#227) hito válasza #78121280 (#220) üzenetére


hito
nagyúr

Én nem szólni akartam, hanem rékérdeztem, hogy létezik-e, vagy hibás a honlapon a rádiógomb, amivel átkattintok az előfizuról dominóra. Elnézést, hogy nem szerettem volna a kasszánál 300eFt-ot fizetni honlaphiba miatt :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#228) Hegasus válasza mazsi1911 (#206) üzenetére


Hegasus
senior tag

te még rosszabb vagy azoknál a trolloknál is, akik csak benyögik egy almás cikk alá, h "drága sz@r", mert azok csak egyszer odabüfögnek valamit, és kiverik, h beszólhattak, de te nem vagy képes leállni, félek h te nem csak kivered, de még komolyan is gondolod ezeket.
a helyedben azonnal összeszednék egy életet, mert komoly gondjaid lesznek így, vagy talán már vannak is :(

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#229) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Beleolvasva a kommentekbe inkább majd visszanézek pár nap múlva, addigra eltakarodnak a trollok.

Minden szavam magánvélemény!

(#230) mazsi1911 válasza ForRedGlory (#223) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Pont ezt vartam. Ez az en telefonom, az en kijelzo kepem. Elhiheted, hogy igen is megy ennyit. Felettebb volt irva, hogy a Note 4 is hoz 13 orat. Mi a problema? Szemelyeskedsz? Ne trollkodj, legyszives.

Amugy igazad van, tenyleg azt is belemeri az iPhone, ami szerintem is gáz. Ez viszont, pure kijelzo hasznalat volt, szievesen lefenykepezem neked, hogy nem hallgatok zenet a telefonon, sot a handsetet ki sem bontottam.

#224

Nagyon sajnalom ha teged nem erdekel, engem igen, es mivel sok meres volt a cikkben, gondolom masokat is. Amit Bog irt, teljesen elfogadtam, megfogadtam. Minden szabalyt betartva, normalis hangnemben, ervelek es fuzok hozza tartalmat. Kerlek, ne kerdezd meg, figyelmeztess meg egyszer, nem akarom miattad offolni a topikot, sem pedig miattad kirugast kapni, mert ezekre kell reagalnom.

De, az ellenfele, lasd ez egy business telefon (annak mondjak az itteni írók) az iPhone-t meg a legtobb business-ben szinten hasznaljak, kerlek, fogadd el, hogy az ellenefele. Ha mar masert nem, a kijelzo meret+árkategoria miatt is. Az utolso mondatoddal egyet ertek, a Note miatt letezik a 6 Plus, es emiatt kellett az Apple-nek is lepnie ezt.

#225

En is itt neztem, el is neztem valoszinuleg. Elfogadom. Korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#231) balazs_pro válasza mazsi1911 (#230) üzenetére


balazs_pro
tag

Nem, nem érdekel az iFos, azért olvasom a note topikját, mert az érdekel.
Az összes siteról az összes mérést be fogod ide dobálni?

COD HC MP 3000 óra

(#232) ak76 válasza mazsi1911 (#230) üzenetére


ak76
senior tag

"a kijelzo meret+árkategoria"

Úgy van,EZ a két tulajdonság az,ami miatt összehasonlításra kerül a két termék,egyébként közük nincs egymáshoz.
Használtam iPhone-okat,a 3GS-től kezdve az 5-5c-ig bezáróan mindet,és valószínűleg lesz sima hatosom is,de mivel ugyanígy vagyok a Note szériával (két hete adtam el az N3-asomat) pontosan tudom mi a különbség a két termékvonal között,a hat plusz pedig nem tesz hozzá annyit a sima hatoshoz hogy a Note4 ligájában játsszon,csak a méretét,meg az árát.
Ez a véleményem,próbálj ki egy Note-ot,és tudni fogod miről beszélek,a hülye benchmarkok,szintetikus tesztek,szimpla számok,értékek,semmit nem számítanak,élj vele együtt egy két hetet,hónapot,és meglesz az objektív véleményed.

(#233) mazsi1911 válasza ak76 (#232) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

#231 Erre nem reagalok, ne haragudj.

#232 Ehez szinten nem tudok hozzaszolni, csak hogy nekem mas a tapasztalatom. Nem mozgok sokat uzleti/business helyeken, de ha igen, akkor iPhoenokat latok az embereknel itt, angliaban. Igen, en is harmadjara irom, hogy nem szamitanak. Viszont sok embernek igen, es ha mar az MA nem tette bele a cikkbe, en kiegeszitettem.

#234 meglátogattalak már :P

[ Szerkesztve ]

(#234) Lecs@


Lecs@
addikt

Na reggel óta nyüstölöm a telót. Fekete színben vettem. Note 3 kimaradt, Note 2 - t szerettem. Végülis nem rossz teló ez sem.

( # 233 ) Mazsi1911 hát te itt is ? :( Ne hari, de ahol látlak, ott vita van. Tul képp mit akarsz itt elérni most is ? Vita vita vita. Lételemed?

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#235) Cilindrik válasza Lecs@ (#234) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ez nem hangzott túl lelkesen.

(#236) M5Norbi válasza Djatis (#221) üzenetére


M5Norbi
őstag

+1.
Sikerült neki az élet,kijutott,Iphone 6Plus-a van.......
Csak ha már az országról sikerült szakadna már le erről a topikról is legalább.
Elfogadom a véleményét csak ne írná már le százszor.Türelmes vagyok de ez már sok......

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#237) Lecs@ válasza M5Norbi (#236) üzenetére


Lecs@
addikt

Több helyen ezt csinálja sajna.

512 GB

(#238) mekka_kola válasza mazsi1911 (#60) üzenetére


mekka_kola
tag

Részletezd kérlek, hogy ebből mennyi volt a kijelző (Fő-, és zárolt képernyő?) mert az a 12 óra nagyon karcsú. Note 3 megy 2-3 napod laza használattal, húzósabb esetben pedig 8-10 órát. Az a TweetBot miért evett ennyit?

[ Szerkesztve ]

(#239) mazsi1911 válasza Djatis (#221) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Tehát, az itteni emberek, akik nem hasznaltak meg Note-ot, azok se beszeljenek olyan dolgokrol, amik tenyek?

En nem beszeltem sosem arrol, milyen a kezemben, vagy kenyelmes e a kepernyo merete, mert nem tudom. Amiket leirtam, allitasok, es tenyek.

Tehat, csak mert kulfoldi vagyok, menjek el?[

Masreszt, korrektul, normalis hangnemben teszem, már. Forrásokat szinten adtam.

#237 én? Nem igen. Egyedul az iPhone topikba irtam, eddig.

#238 10-11 ora ugy, hogy folyamatosan megy a kijelzo karcsu? Hát, jó. Nekem elég, es a note is 13 orat bir ki. Mi a problema itt?

[ Szerkesztve ]

(#240) mekka_kola válasza Lecs@ (#234) üzenetére


mekka_kola
tag

Grat, élvezd a használatát. :-) Én asszem kihagyom most, meglátjuk, jövőre mivel fog többet tudni a Note 5. Addig pedig Note4-ről származó custom romokkal tengetem majd a napjaimat. :-D

(#241) Luck Dragon

Ebben a fehér színben nagyon szépen néz ki, és még az s pen is fejlettebb lett :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#242) Hegasus válasza mazsi1911 (#239) üzenetére


Hegasus
senior tag

nem jut el az agyadig ugye, h azzal van a baj, h minden 3. hozzászólás tőled származik, és mindegyikben ugyanazt hangoztatod... a te kikezdhetetlen logikád alapján pont h te vagy az alma által fizetett ember, akinek érdeke van belőle, h szent háborút indítson.
rosszabb esetben, meg annyira üres az életed, h az alma, mint cég tud már csak boldoggá tenni...

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#243) mazsi1911 válasza Hegasus (#242) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Válaszolok, mert kérdeznek. Én leirtam amit akartam, es kesz.

Szabalyokat betartva teszem, meg csak hsz-eket sem gyujtok ezzel, mert csoportositom.

Nem haborut inditok, sot sajnos, mar nagyon regota nem arrol megy a beszed, amihez hozzaszoltam.

Szemelyeskedesre, ismet nem valaszolok. Erdekes, hogy arrol, hogy beirtam ket osszemerest, idaaig jutottunk, mert onnantol kezdve, hogy Bog figyelmeztetett, mar teljesen mashogyan, normalisan, korrektul megfogalmazva valaszolok, szemelyes serteseket fel nem véve.

[ Szerkesztve ]

(#244) ak76 válasza mazsi1911 (#233) üzenetére


ak76
senior tag

"Erre nem reagalok, ne haragudj."

Nem haragszom,ezt vártam.
Számokkal jössz,tesztekkel,értékekkel,de életedben nem használtál Note szériát,akkor MIÉRT,mitől lenne autentikus a véleményed?

(#245) Tippmix46


Tippmix46
senior tag

A telefonok királyának (Samsung Note1) gyermekének (Note2) gyermekének (Note3) a gyermeke, mely most már apjánál (Note3), nagyapjánál (Note2) és dédapjánál (Note1) is jobb lett...gratula Samsung!

(#246) mazsi1911 válasza ak76 (#244) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Te már használtál? Eddig egy ember irt(nekem valaszt), aki a legutobbi verziot hasznalta. Autentikus velemenyen lehet onnan, hogy hasznalok androidot es iOS-t is, mindket oldalon legalabb evi ujitassal. Ezen felul, olyan 20 év tapasztalata es szakmai hozzaertese is a rendelkezesemre all.

#247

Mar megszoktam, minden iPhone topikban van ilyen. Jovore nezz ra, jokat fogsz mulatni :)

[ Szerkesztve ]

(#247) Ixion77 válasza mazsi1911 (#243) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha mindenki szembejön az autópályán, akkor lehet, hogy ideje letérni... :U

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#248) Djatis válasza mazsi1911 (#239) üzenetére


Djatis
senior tag

Nem külföldi vagy hanem külföldön élő magyar! (Gondolom)
És ne azért menj el mert Te más országban élsz hanem mert fikázod az oldalt és azokat akik csinálják!
A másik probléma, hogy van itt egy teszt amit egy szakember írt, arról hogy ő mit tapasztalt, mi tetszett neki, esetleg mit hiányolt!
Aki ezt elolvasta nem arra kíváncsi, hogy más külföldi oldalak mit írtak hanem hogy akinek ilyenje van az mit tapasztalt a felmerülő kérdésekkel kapcsolatban, meg arra hogy az iphone 6 mennyivel jobb vagy rosszabb!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

(#249) Plazmacucci válasza mazsi1911 (#246) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem egy Note 3 is jobb és hasznosabb mint egy iP6, de én nem értek hozzá, mert csak 4 éve van okostelefonom!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#250) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

De jó lenne egy olyan játék a Samsung oldalán, ahol Note 4-et lehet nyerni :-) Nyiván a novemberi veletech rendezvényen meg lehet majd nyomkodni!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.