Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Na még ilyennel sem találkoztam.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#52) stevve válasza luw2win (#50) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem tudok sajnos linkelni, de olvasd át a kommenteket. Egyes virágboltok kínálatában fellelhető, meg a google segítségével. :)

(#53) Móci


Móci
addikt

Tetszetős dolog, bár nem olcsó mulatság. Viszont nagyon is el tudnám képzelni itthonra. ;]
Leginkább a HVD lemez érdekel, arra leszek nagyon kíváncsi. Jó lenne, ha kapnánk egy normális, stabil adattárolót, idővel elérhető áron. Nagyon jó.
Köszönet a cikkért! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#54) x_o_n válasza kovacsroli (#1) üzenetére


x_o_n
veterán

biztosan,megdöbbennél ha tudnád mostanában még a nyugdijasok is full HD tvt vásárolnak van aki kp van aki részletre...döcögve de biztosan lesz piaca...

(#55) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És a 200Gb-os Blu-ray lemezre (amiről régen azt olvastam, hogy valamikor mostanra került volna piacra, ha minden jól megy a Pioneer-nél) ráfér majd a 4k2k, x264-el tömörítve? :DDD
Viszont ezután már tényleg kénytelen lesz lemondani az ember arról, hogy ugyan azon a gépen nézzen filmet, és játszon, mert 3-4 high-end VGA-t kéne összepakolni, hogy még a 3D-hez is elég FPS legyen ekkora felbontásban. (Nem mintha lenne 3D szemcsim, vagy akár 120Hz-es monitorom) :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#56) mv


mv
aktív tag

Érdekes, jövőbe mutató írás. Nem tudom, mikor élvezhetem ezt majd az otthonomban. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#57) madgie válasza x_o_n (#54) üzenetére


madgie
titán

Mert nem kap mást, nincs már kockatévé neki, a kis vackot meg nem veszi meg, mert ahhoz már másik szemüveg kéne :D

(#58) daninet


daninet
veterán

Előbb utóbb mindenre van kereslet. Szerintetek a 3. telefont ki vette meg? :)
Hát a gadget geek.. ők viszik előre a világot...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#59) dabadab válasza daninet (#58) üzenetére


dabadab
titán

"Előbb utóbb mindenre van kereslet."

Nem igazan. Laserdisc, SACD, DVD-A... mind-mind halottak. Vannak olyan dolgok, amiket egyszeruen nem vesz be a piac.

DRM is theft

(#60) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Tettetek már 24" Full HD monitort egy 82centis Full HD tv mellé? És néztétek már 3-4 m távolságból egyszerre a kettőt?
Hiába sokan hülyeségnek tartják.. de akkor is. (a méreteket most ne nézzük)
Egymás mellé téve a monitor határozottan szebb. Noha tény ,hogy egyesével nem látod a pixeleket.. de mégis a színek átmenete sokkal lágyabb sokkal élesebb az egész. Sokkal élethűbb.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#61) stevve válasza janos666 (#55) üzenetére


stevve
nagyúr

Á, nézd meg a DXVA-s HD-t. Egy low-end VGA is képes támogatást adni és nincs 50%-os GPU kihasználtság egy Blu-ray közben sem. A 3D-nek nem tudom, milyen követelményei lesznek (biztosan hoz változást a hardverekben), de a CPU szépen kiszorul (szerencsére) a dekódolás számításigényes feladataiból és a VGA elég hatékony azzal a sok processzorral meg a célhardverrel (UVD, PureVideo HD). :)

(#62) dabadab válasza Hobbbyt (#60) üzenetére


dabadab
titán

Nem lehet, hogy a kulonbseg mondjuk azert volt, mert a monitornak jobb panelje volt? (Gondolom, nem vmi TN-es monitor volt a tesztalany :) )

DRM is theft

(#63) stevve válasza dabadab (#62) üzenetére


stevve
nagyúr

Vagy más színprofil. :)

[ Szerkesztve ]

(#64) hétalvó válasza stevve (#44) üzenetére


hétalvó
addikt

3D+4k :N Gondolj bele mi adat az 120x kikuldeni azt a kepet, egyaltalan milyen elektronika fogja tudni ezt kiszolgalni?

Nekem mondjuk a kabelre van otletem. Hasznaljunk gigabites halokabeleket, gigabites csatolokkal annyit, hogy kijojjon a savszelesseg :)

Vajon hany kellhet 4k+3D-hez?

Egyebkent 4 videokartyaval csak ki lehet hajtani, ha mindegyik 1/4-et szamol 120hz-en. Mekkora vicc lenne ha 4kabel kellene egy musorforras bemenethez.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#65) baliii


baliii
senior tag

Jó cikk, grat! :)
Egyátlagos mozifilm milyen felbontású? már régóta gondolkoztam ezen, de még nem néztem utána. Igazából nem tippeltem túl nagynak, de az Avatar alatt IMAX-ben olyan éles volt a kép, hogy nem nagyon tudtam ez milyen felbontás lehetett... :)

(#66) stevve válasza hétalvó (#64) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja hogy együtt... na az tényleg durva lehet :D Azt hittem, hogy külön mondod.

baliii:
Vannak 2K-s és 4K-s filmek is a moziban.

[ Szerkesztve ]

(#67) speedyx86 válasza hétalvó (#64) üzenetére


speedyx86
tag

24 bites színmélységnél 2,78GB/s (3840x2160@120Hz). Azaz 23 darab gigbites vagy 3 darab 10 gigabites optikai kábel kéne...

[ Szerkesztve ]

(#68) janos666 válasza dabadab (#59) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Főleg, ha kiszorítja valami közvetlen, vagy közvetett konkurencia (akárvéletlenül, akár szándékos üzletpolitikával).
Pl. kinek kell a DVD Audio, ha az a menő, mikor az Ipod-odra töltöd le a zenéket, amik persze szarrá vannak tömörítve, nem is losless, és nem is kell jobb, hisz a túlárazott divattermék lejátazó mellé egy olyan fülhallgatót kapsz, ami közelébe sem ér egy emberi áron (6-15k közt) beszerezhető, jobbféle cerregőnek (amikkel még az mp3-ak is sokkal jobban szólnak). És ezután már a studiómérnök és a zenész is bevallja, hogy már feleslegesnek is érzi itt a pöcsölést, hogy üveghangra gyúrjon a studió minőségű cuccon, ha utána ipodon fogják hallgatni...

(#64) hétalvó - A TV-be elég 48 FPS-t küldeni, és csak a monitor rakja ki váltogatva. Mondjuk ezzel még csak fél úttal vagyunk közelebb. :))
Bár ez nekem most kicsit homály, hogy hány Hz is kell a 3D-hez. 120Hz-en ugye ki lehet rakni a 24 képkockát, mert 5x jelenik meg minden kocka, de 48-at ugyan úgy nem lehet kirakni 120Hz-en, mint 24-et 60Hz-en, és jön a szaggatás, inkább 96, vagy esetleg 144Hz kéne.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#69) hétalvó válasza speedyx86 (#67) üzenetére


hétalvó
addikt

eleg lesz oda 3 is :D (23db lol az 23x80mbyte/sec lenne)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#70) janos666 válasza hétalvó (#69) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az egy optikai szál szimpibb, és marad benne tartalék a következő negyedévekre is. :))

És ne 120Hz-el számoljatok, arra nem is lehet kereken kirakni a 48 FPS-t, hanem 48-al, mert a kábelen annyit kell kiküldeni, mint most is 24-et is elég, aztán a TV/monitor intézi a többit.

(#71) Peter13 - Ja, ki lehetne már lépni az sRGB színtérből, és fellágyítani a bitek számát 24-ről mondjuk legalább 30-ra. Nemrég egy csomót szoptam, mire a wide gamut monitoromra belőttem a HD videók képét úgy, hogy ne legyen túlszaturált.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#71) Peter13


Peter13
senior tag

Csak nekem van kicsit megapixel-bandwagon érzésem ezekkel a növekvő felbontásokkal kapcsolatban? Nem azért mert nem érdekel (a monitorom full HD a TV meg egy 46-os szintén full HD Sharp), de valaki egyszer régen azt mondta, nem csak a képpontok száma, hanem minősíége is számít (szerintem bölcs ember volt).
Kompakt kameráknál nagyon látszik hogy egy jobb CCD-vel megáldott kép 3 megapixeles képe szebb mint egy nyomoronc CCD-vel készült 12 megapixeles alkotás. És tény hogy DVD és DVD, meg BD és BD között is különbség van, valamint láttam olyat hogy egy DVD szebb képet adott mint egy BD (érzésre, nyilván, és kivételesen sz*r BD meg kivételesen jól kódolt DVD kellett hozzá).
Szóval mindezek miatt kicsit aggódom. A növekvő felbontás gyorsan eléri azt a szintet ahol már nem sokat nyom a latban, ellenben pl a színátmenetek + kontrasztok igen. A kodekek bírják ezt? Nem igazán érdekel egy olyan 8 megapixeles kép, ahol a plusz pixelek jelentős százaléka hulladék, szemetes (esetleg szemét), zajos, telítetlen vagyazördögtudjami (nem vagyok kodekmágus, csak egy egységsugarú júzer, 2 db szerencsére elég jól működő szemmel).
Miért nem lehet pl a frissítést 24HZ fölé emelni? Ha már ott vannak azok a 2K meg 4K meg kitudja milyen csodakamerák? Lehet hogy csak nekem, de pl amikor kiteszem a WoW képét 60hz-en full HD a 46-os TV-re, a mozgásfolytonosság (főleg hirtelen, egészképernyős váltások esetén) klasszisokkal jobb mint bármelyik (egyébként eredeti) BD filmem esetén (ideértve a még ezzel együtt is gyönyörű Dark Night-ot). Minél nagyobb a mozgó elem, annál zavaróbb (számomra) a 24p-s lejátszásból eredő lag (és manapság nagyon szeretik a kamerát és ezzel a teljes képernyőt rángatni, mert az húdejó, és emeli a vizuális feszültséget :((( ). A mozigépek is duplázzák-triplázzák a filmkockákat (és néha még így is mosódik a kép), akkor miért nem lehet ezt a 24p jelentette relikviát likvidálni és a frissítést mondjuk 100Hz-re emelni? (vagy 120-ra...vagy mindegy mire, csak lényegesen magasabbra). Szerintem sokal értelmesebb felhasználása lenne a plusz sávszélnek mint az extra felbontás.

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#72) speedyx86 válasza hétalvó (#69) üzenetére


speedyx86
tag

Miért is? 22,3 gigabit / sec -hez szerintem 23 darab 1gigabites kábel kell :)

(#73) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

nah ez ami ami nekem max 20 év múlva lesz csak (44 évesen)
nálam még mindig nem akkora szám a hd, mivel nem tudom megfizetni se a berendezéseket se a filmeket :O

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#74) Hobbbyt válasza dabadab (#62) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Valóban nem átlagos monitor volt a teszt alany.
Samsung SyncMaster 242mp (az én kis drágaságom :D ) PVA paneles.

és egy ugyancsak Samu LE-32B550

Igen gondoltam hogy egy az egyben nem szabad összehasonlítani. Ezért próbáltam ezektől eltekinteni. Hihetettlen ,hogy a Fekete-Fehér képeknél mennyire kiütköznek a dolgok. Egyszerüen jobb a kissebb pixel méret, még távolról is. Lényabb... Jobb képet ad :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#75) hétalvó válasza speedyx86 (#72) üzenetére


hétalvó
addikt

de te itt ezt irtad (2,78GB/s) es en nem szamoltam szabvanybol
de utanaszamolva a 22 jobban hangzik.
gigabites otletem karcsu, akkor at kell terni a 10gbites verziora.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#76) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Emlékszem mikor a tanárom még azt mondta hogy

Az 1960-70-es francia SECAM 819 soros televízióra nem volt szükség mert nem hozott plussz információt és nagy volt a sávszél igény

azóta eltelt egy kis idó :D

[ Szerkesztve ]

(#77) nghost


nghost
tag

jó írás, tetszett - csak flesseltem mik vannak :Y

amúgy ez a piac dolog rajtunk is múlik ám. évente exponenciálisan nő az adatáramlás és az új információ mennyisége is.. hehe

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#78) Lipton válasza sztikac (#3) üzenetére


Lipton
őstag

Nálam 32 bites oprendszerrel 3.6 gigát látott, szóval nem minden esetben igaz az aláírásod.

(#79) vtechun


vtechun
veterán

ezt a samplet le lehet szedni vhonnan? amivel teszteltel?

(#80) Palika71


Palika71
őstag

Köszönöm a cikket!
Ma is okosabb lettem. :R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#81) Ateszzero válasza dezz (#33) üzenetére


Ateszzero
őstag

Épp ezt akartam írni.
A multkor láttam egy ilyen nagy 2m-es tv-t , de beleszédültem ahogyan forgott a kamera meccs közben.Sőt, még hányingerem is lett.
Majd ha megszokom veszek egyet.Kb ha jól emlékszem ez a tv olyan 3milla volt.
Ha el tudom adni a Nyugati tetejét, akkor veszek.

(#82) angyalpc2 válasza Lipton (#78) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

és nálad a vga is 1 gigás volt?

(#83) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Köszi a leírást.Igazán hasznos volt, ugyanis ilyenről még nem is hallottam :U

(#84) Kleroo


Kleroo
veterán

Szép cikk.
De anno amikor először láttam,csak nevettem rajta.
Totálisan felesleges.
Az 576p felbontása is elég jó volt(egy jó TV-vel)
És így a 21 század elejére kitalálták a felbontás növelést,ami jó dolog.A képanyagok nagy része drasztikusan javult,és most minden perfeket,"szép,jó" :)
De külföldön is még csak most válnak (igazán) elterjedté a hd adások(tudtommal többnyire 720p/1080i).
Épphogy elkezdődött a fullhd korszak. Ha megnézzük a filmipart,még most is rengeteg zajos,élettelen filmet forgatnak,amik alkalmatlanok a fullhd igazi kiaknázásához. csak nagyon kevés film néz ki igazán jól. Sőt! sztem csak az "imax" jelenetek néznek igazán úgy,ahogy fullhd-ben ki kell nézni,és ez még most is ritkaság.
És el lehet menteni a filmes szalagokról 10000megapixelben is a képet,szebb nem lesz.....
Ez az egész parasztvaktás,és butaság.Az 1080p szabványt aláírom, annál megéri a fejlesztés,mert igencsak öreg volt az 576p,és sokat fejlődött a képrögzítés.
Az egyetlen terület a videójáték lenne. azonban ott is sok raszter grafika van,és minden poligon vázból épül fel,szóval igazán szebb az sem lenne,csak gigantikus méretben éles lenn,és nem homályos.
De 20-30 év múlva reális lenne. A nappali egyik falára rá lenne ragasztva egy 6-7 méteres "matrica"-TV és a hiperszuper kamerákkal felvett anyagokhoz ekkora méretben már kellene egy ilyen szabvány. De egészen addig csak a hozzá nem értők,és a megapixelbajnokok vakítása lesz...
:)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#85) JanR válasza stevve (#4) üzenetére


JanR
addikt

Hat a 3D engem jobban vonz mint a Quad HD :U

(#86) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Érdekes írás :)

(#87) butch3r


butch3r
senior tag

megcsináltam én is, folyamatosnak nem folyamatos, de már nem is képregény...

cccp 0909 codec van fent. konfig adatlapomon, de a lényeg q9550,8800gt.

[ Szerkesztve ]

(#88) Vladi válasza dabadab (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr

Semmi gond, veszünk hozzá nappalit is. :DD

De most komolyan! Nem túlzás ez egy kicsit. Biztos vannak olyan tályak a világban, ahol ez érdekes, de az nem nálam van.
Nekem van 2 hd videóm, az egyik az Elefánt álma. :))
1 éves az lcd tévém - nem tud full hd-t - ha meg gebednek sem veszek újat 5-8 éven belül. Se videóm, se tévém, se lejátszóm hozzá. Akkor meg minek?
Van még ilyen lemaradt ember itt? :F :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#89) Jared


Jared
aktív tag

Remek írás!
Nemrég vettem új gépet és elégedetten dőltem hátra, hogy végre megy az 1080p erre meg.. :D

Szerintem a speciális felh. területeken (mint írtad) tényleg lenne jogosultsága, de hogy filmeknél... Mi értelme van, hogy lássam a Joker éppen frissen borotválkozott? :U

[ Szerkesztve ]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#90) X-Master


X-Master
tag

Ez a HD őrület nagyon szép, meg jó, csak azt nem bírom felfogni, hogy mér kerül 2 éve még mindig 50-60 ezer forintba egy rohadt blu-ray író, abból is a legócskább LG, a plextor meg a jobbak meg még drágábbak.És amíg a lemezek ára a 3-4 ezres szintből lement 1000 ft alá, a Full HD tévék 130 ezer alatt vannak, az írók egyre drágábbak lesznek.Hol a határ? És még csodálkoznak hogy botrányosan szarok a blu-ray eladások? A gyártók maguk alatt vágják a fát.Ha ez így megy tovább a büdös életbe nem terjed el rendesen, aztán majd ha megunják a felhasználók, majd letöltik az mkv-ket aztán szarnak az egészre.Nem véletlenül tett mkv támogatást az LG a bd-lejátszókba, különben még kevesebb fogyna belőlük.Csak olvasót (gépbe valót) lehet venni 20 ezerér, de ha egyszer HD-re beruházok minimum hogy a bd-író az első mert akkor már nemcsak lesni akarom a filmeket, hanem a saját felvételeket is kiírnám, így is alig férek el a gépen.Úgy gondolom nem vagyok ezzel egyedül, és hülyeség lenne csak olvasót venni a gépbe, kivéve olyan helyre ahol direkt nem szeretnék ha lemezeket írnának (könyvtárak, iskolák, irodák).

Ez a nagy probléma, a többi dolgot jól csinálják és tök rendben van.

(#91) Chaser válasza Vladi (#88) üzenetére


Chaser
titán

Van :B Nekewm is "csak" HD tv-m van, monitorból 19-esnél nem volt nagyobb, nem is lesz. Nagyon jó hogy fejlődik a képminőség, mert új technológiák élednek fel. Ez pl jól hangzik:
"Egy HVD lemez legnagyobb kapacitása 10 TB lehet és az írási sebessége 1 GB/másodpercet is elérhet." Hmmm, írható/olvasható legyen és az ssd-t, hdd-t kiüti. Én is olvastam már róla, de úgy látszik még mindig gyerekcipőben jár. Sajnos a filmek mondanivalójának minősége egyre gyengébb, hiába a vizuális csoda ha nincs mögötte tartalom. Én 10 év múlva is vidáma fogom nézni pl "A remény rabjai" című alkotást, hiába csak DVD, lehet bennem vana hiba...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nagyon érdekel a téma, Tőled meg eddig is csak csúcskategóriás írásokat olvastam, szóval köszönet, érdekes volt nagyon. Ilyenkor vagyok hálás, hogy nagyon fiatal vagyok, mennyi finomság vár még rám, főleg, hogy képernyő/film/technológia fanatikus vagyok.

:R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#93) stevve


stevve
nagyúr

Köszi mindenkinek az elismerést. Örülök, ha hasznos, amit írok. :R

(#94) Füleske


Füleske
addikt

"Az már régóta köztudott"

Hát én pl. egyáltalán nem hallottam még róla , de szerintem a többség így van ezzel...

(#95) perempe válasza Dany007 (#8) üzenetére


perempe
addikt

Én unokatestvéreimnél láttam HD-t (USA), elég jók a sportközvetítések. Itthon is van HD sportközvetítés?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#96) stevve válasza perempe (#95) üzenetére


stevve
nagyúr

Volt legalábbis. Az Olimpia HD-ben is ment. :K

Füleske:
Akkor viszont örülök, hogy újat mondtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#97) hcs57 válasza perempe (#95) üzenetére


hcs57
őstag

A jó reggelt Amerika is kafa volt HD-ben, nemúgy mint itthon az m1 reggel..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#98) perempe válasza stevve (#96) üzenetére


perempe
addikt

Tehát még HD-re sincs szükség. (Blu-ray miatt nem újítok.) Ha lenne jó sportközvetítés, akkor legalább HDTV-n gondolkodnék...

Óriási élmény nézni ezeket a meccset HD-ben, ráadásul ott a 40-50"-es TV-k is megfizethetőek...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#99) Füleske


Füleske
addikt

"most úgy tűnik, hogy 1-2 éven belül nem igen lesz az otthon része a technológia, ami baj, mert egy 4K felbontású film nem fog ráférni a ma használatos legnagyobb lemeztípusra sem"

Tekintve hogy az otthonok döntő többségében még a HD sincs jelen ez azért nem olyan egetverő probléma szerintem. 10 év múlva se lesz elterjedt ez , mivel a többség megelégszik a dvd felbontásával is és nem nagyítóval , kikockázva nézi a filmeket a 3 méteres tv - n . Így ráérnek fejleszteni , nem is fogják elsietni.

(#100) dabadab válasza perempe (#95) üzenetére


dabadab
titán

Eurosport HD van.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.