Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Lesz ennek piaca?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#2) szablya


szablya
tag

"vadinat új"

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#3) sztikac válasza kovacsroli (#1) üzenetére


sztikac
őstag

Majd generálnak rá igényt :DDD

(#4) stevve válasza kovacsroli (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Mindenképpen, csak kérdés, hogy mikor? A 3D-s HD megoldások egyelőre az 1080p-re építenek és Q3-ra, év végére ígérnek lejátszókat, filmeket a gyártók. Gondolom emellett a 2160p kicsit addig háttérbe szorul, de a jövő év talán erről fog szólni.

szablya:
Köszi, javítva. :R

[ Szerkesztve ]

(#5) Jhonny06 válasza kovacsroli (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Minden úgy indul, hogy drága, nincs rá kereslet, túlságosan új. De gondoljunk bele, hogy milyen gyorsan elterjedt a HD szabvány és arra is azt mondta mindenki, hogy drága (emlékszem a bevezető árakra, nem volt semmi) és tessék. Ma már majdhogynem alap.

stevve: A cikk remek lett, szerintem semmi lényeges nem hiányzik belőle, szépen összefoglaltad, ahogy mindig. :) :R

(#6) stevve válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi. :R

Ha a gyártók egyszer ráállnak valamire, amit nyomatni akarnak... :DDD

(#7) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kis írás!

Kimaradtam ezeknek a videóknak a tesztjéből? Nemá! :N
Küldesz valami letöltés linket ilyen sample videókra?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Szép kis bemutató volt. Köszönjük a felhomályosítást :)
Jó hallani ezekről, meg a holografikus tárolásról is a búlvár híreken kívül valami értelmes infót.
:C

Amúgy tényleg érdekes kérdés, hogy van e erre piac... Mert a FullHD azért elég szép... Még a nagyméretű tévéken is.
Sőt, inkább úgy mondom, hogy ma még a FullHd tévé sem általános, sőt... Mondhatjuk kisebbfajta luxusnak számít. Nembeszélve a BD lemezekről és lejátszókról, aminek az ára ha jól saccolom kb 45-50-től kezdődik. És normális asztali lejátszót már 70-100 körül lehet kapni.
Szal jó dolog a fejlődés, csak nehogy nekifussanak a falnak. Nemtudom külföldön mik a pontos viszonyok, de itthon és a környéken még nagyon elvagyunk maradva ilyen téren.
Elvégre ha jóltudom a BD még világszerte is igencsak gyengusz. Megközelíteni se tudta a DvD piacát.
És akkor már voltaképp itt egy kész technológia, ami ennek a dupláját nyújtaná...
Szal nekem ez kb olyan érzést ad, mintha 1984-ben már a DvD lemezek piacra dobásáról gondolkodtak volna a gyártók... Ugye 81-ben jött be a CD, és 84- ben még mindig javában a magnókazetta élte a fénykorát...
Szóval, most pár éve bejött a BD, de még mindig a DVD ami a fénykorát éli, közben meg már a 10 Terrás hololemezek kiadásán agyalnak... :)
Szal, sokan mondták, hogy BD az egy üres lyuk lesz az iparban. Amit lelkiismeret furdalás nélkül ki lehet hagyni... Hát, egyre jobban kezdem úgy érezni, hogy igazuk volt.
De jöjjön csak a holografikus tárolás, én örülnék neki : ) Amúgymeg, egy 10 terrás lemez nem keveset érhet. Főleg ha azt nézzük, hogy egy átlag mostani 23 ezer Ft.- os vinyó tartalmát 10x fel lehetne rá írni... Vagyis egy lemez ha csak a tárolást nézzük ma megérne 230 ezret? Furcsa. De végülis azt ma másképp nem érhetnénk el, csak ha veszünk 10db 1terrás vinyót, vagy hasonló konfigot... Az ár kb ott lenne.

Na igen, meg itt van a 3D a nyakunkon... Nemtom hogy lesz minderre felvásárlópiac... Mert okés, hogy az emberek átálltak a CRT-ről az LCD-re. Ehhez is kellett jópár év...
De most itt van a HD átállás. Aztán jön a 3D tévé, meg a Q HD... : o Aztán még ott van az oled is tartalékban... Szal már annyi mindenféle trend van amire át lehetne állni, hogy szerintem már azt se tudjuk mit csináljunk :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Akkora képátló kell, hogy látható legyen a különbség az 1080p és eközött, hogy az már egy átlagos nappaliba túl nagy.

(#10) sz.mich


sz.mich
tag

Nem semmi... "...előre és tovább, határ a csillagos ég." Bizonyára kell neki néhány év mire ez is valamennyire elterjed. :K

Csak kp., az ár fix.

(#11) I_Am válasza Jarlaxle (#9) üzenetére


I_Am
veterán

127-nél már simán észrevenni. Az pedig véleményem szerint nem olyan nagy. :)

A részletességet a fényeknél is észrevenni, sőt mikor már a porszemeket láttam egy filmen az is meglepő volt, pedig csak 82 cm-en néztem HD-t. :K

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12) keIdor válasza Dany007 (#8) üzenetére


keIdor
titán

Itthon még messze nem álltak át CRT-ről LCD-re.
A lakosság 99%-nak szerintem még mindig bőven CRT-je van, és nem is nagyobb, hanem kis 50 akárhány centis...
Nyugaton már más a helyzet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) I_Am válasza keIdor (#12) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem volt, van szerencsém munkám által ebbe belelátni és hidd el a lakosság több mint 50%-ának már lcd-je van otthon.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#14) Jarlaxle válasza I_Am (#11) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Nézési távolságtól függ ha beleülsz a képernyőbe akkor biztos észre lehet venni. De egy átlagos 3 méteres nézési távolságból kizárt.

(#15) stevve válasza keIdor (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ez első sorban egyelőre az ázsiai és a nyugati felső kört érdekelheti majd, mint a 3D HD is.

Jarlaxle:
Azért az 1920 -> 4096 különbség biztosan látható lehet, persze nem annyira, mint a felskálázott DVD mellett egy HD, de csak kivehető... igazából látni kellene, hogy meg tudjuk mondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) I_Am válasza Jarlaxle (#14) üzenetére


I_Am
veterán

Tudod mekkora a betekintési távolság egy 107 centis lcd-nél? Meglepődnél ha tudnád mennyire közel kell ülni. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#17) Jarlaxle válasza I_Am (#16) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Tudom mennyire közel kell ülni, hozzáteszem 40'es tvm van már 3/4 éve. :) Ezért mondom, hogy nagyon nagy képátló kell ahhoz, hogy egy átlagosnak mondható 3 méteres távolságból észrevegye az ember a különbséget. 127 centin kizárt hogy megmondd 3 méterről a különbséget, persze majd kiderül.
Vannak amúgy grafikonok ezzel kapcsolatban, hogy milyen távolságnál milyen méretű képátló kell az adott felbontás érzékeléséhez, érdemes megtekinteni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Zin


Zin
senior tag

Minek ennyire fejleszteni.1080p-t se hasznalja sok ember sokaknak még a régi szemét tv-je van :)

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#19) Zin válasza I_Am (#16) üzenetére


Zin
senior tag

2,4m ;)

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#20) LackoMester


LackoMester
addikt

jó irás, :R :C köszönjük

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#21) I_Am válasza Jarlaxle (#17) üzenetére


I_Am
veterán

A 127-esnek pont 2.5 - 3 méter a betekintési távolsága, tehát elég valószínűnek tartom, hogy ha a 720 és 1080 között észre lehet venni a különbséget, akkor ennek a négyszeresénél szintén észre lehet. :)

De majd idővel kiderül. Ha visszanézek az elmúlt 15 évben milyen szinten fejlődött a szórakoztató elektronika, akkor szerintem hamarabb mint gondolnánk. :D

szerk: abból indulok ki, hogy a monitoroknál 20"-en egy full HD mennyivel komolyabb részletességet ad, mint a 720, ha ezt méretileg felszorzom, akkor 50"-nél azért nem kicsit lenne vizuális orgazmusom. :D

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#22) Straw


Straw
senior tag

Ennek akkor lesz keletje amikor a vízzel működő auótnak, amíg pénzt lehet kicsikarni a 3D HD-ból meg a sima HD ready LCD-ből addig az lesz a fő vonal.

Jó írás, érdekes volt olvasni, köszi.

42

(#23) stevve


stevve
nagyúr

Lehet ennek 1-2 éven belül racionalitása talán (bár nem lemezen), mert a H.264 szabvány megvan, a GPU és célhardver gyártók elvben könnyen tudják implementálni, megjelenítő már van, filmeket nem nehéz 4K-ban felvenni, van rá kamera, de a tárolás elég nagy kérdőjel ma még, az biztos, ezért gondolom, hogy nem lemezben gondolkodnak a kitalálók. Biztos, hogy van már szakértői csoport erre is a legnagyobb gyártókból összeállítva.

I_Am:
A részletesség azért valóban nagy különbség lehet az 1080p-hez képest, az pedig már jól látható különbség. Persze én a kis natív 1680-as monitoromon nem láttam eltérést, de egy marha nagy tévén biztosan látni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#24) forras2


forras2
őstag

hmmm..... Erről a Quad HD-ről még nem sűrűn halottam....
De a lemezről egyszer már olvastam, akkor azt hittem, hogy valaki kis mitugrász fejéből pattant ez ki, de úgy látszik hogy mégsem hülyeség volt! :))

Köszi a felvilágosítást! :R

(#25) Jarlaxle válasza I_Am (#21) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Hát azért ez nem így működik, hogy felszorzod. :) Itt van egy nagyon részletes táblázat: [link].
Most persze az egész társalgásnál feltételezzük, hogy tökéletes minőségű a 720p meg az 1080p film is amit összehasonlítunk. A valóságban, nem egyszer előfordul, hogy a 720p szebb képet ad az 1080ps társánál mert az 1080ps szarul lett lekódolva. :)

Amúgy szerintem ez a QHD csakis azután fog "berobbanni" miután a 3D tökéletesítve lett. Addig az lesz a sláger. :) Nem érdeke egyik gyártónak se, hogy egyből kiadjon egy übergigamegacsászár TV-t, mert akkor a következő évben már nem lenne mit kihozniuk újdonságként.

[ Szerkesztve ]

(#26) jookomak


jookomak
őstag

Gratulálok a cikkhez!
Mindenben van fejlődés, anélkül halott lenne az iparág. Szép dolgok ezek, de jelenleg még ott tartunk, hogy a 2 LCD tévénkkel, és a ps3-mal jócskán megelőzzük az általános magyar családokat, akik sd tv-n nézik az analóg adást. Azt várom, hogy egy jó kis focimeccset egyáltalán HD-ban nézhessek meg, a jelenleginél nem sokkal drágább kábel tv díjcsomagban. Ebben is látom (itthon) a technológia terjedését, hogy a háztartások többsége fel legyen szerelve a szükséges eszközökkel, és a szolgáltatók pedig ellássák tartalommal.

(#27) CsendesMark válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

Amire ez elterjed, addigra lesz PS4 ;]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#28) dabadab válasza I_Am (#21) üzenetére


dabadab
titán

"akkor ennek a négyszeresénél szintén észre lehet."

Nem negyszeresrol, hanem negyedakkora pixelekrol van szo, marpedig ahhoz, hogy meg kisebb reszleteket meglass, ahhoz meg kozelebb kell menni a TV-hez, vagy azonos tavolsagnal meg nagyobb kepatlo kell. Marpedig a nappalik merete es elrendezese tobbe-kevesbe adott, a tavolsagot nem nagyon lehet csokkenteni es mar egy 127"-es TV elhelyezese is komoly problemakat okozna a legtobb europai lakasban, nem hogy egy nagyobbe. Ahhoz, hogy a plusz pixeleknek legyen erteleme, szep nagy mozivaszon kell - es bar persze van par fanatikus vagy kelloen gazdag ember, akinek van otthoni moziterme, de ez messze nem jellemzo.

Ami miatt meg pluszban szkeptikus vagyok, az az, hogy a DVD->BR minosegi ugrasnak csak egy kis resze volt a felbontas, a jobb codec nagyobb bitrate-en sokkal tobbet adott hozza, ezek utan az, hogy megnovelik a felbontast, nem tunik olyan lepesnek, ami igazan erdemi (vagy akar eszreveheto) kulonbseget hozna otthoni korulmenyek kozott.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) Levin01


Levin01
őstag

Ilyen felbontásnál nem igen lesz szükség élsimításra sem már :D

(#30) I_Am válasza Jarlaxle (#25) üzenetére


I_Am
veterán

Bluray-ről beszélek, nem lekódolt x264-ekről. :D

De értem, hogy gondoltad. A felszozást meg látom szó szerint értetted. Gondolhattad volna, hogy nem igy értettem. :D

A gyártók meg nem a közönség miatt versenyeznek, hanem, hogy ki rukkol elő hamarabb az elérhető legkomolyabb technológiákkal, mert az viszi a piacukat előrébb. (előrendelés alapján dolgozik már mindegyik gyártó és a paici versenyt nem a vevők határozzák meg)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#31) exx


exx
tag

Köszi a cikket. :C

(#32) kokyt válasza jookomak (#26) üzenetére


kokyt
senior tag

Talán azért vagy még előttünk, mert a józan gondolkodású magyar családok még nem látták értelmét a váltásnak SD-ről HD-re :P
Viccet félretéve: amíg nincs olyan komoly tartalom, ami miatt érdemes lenne váltani, addig nem fognak nagyon sokan (most nem a warez rip-ekre, vagy a BD lemezekre gondolok, hanem televíziós csatornákra). Igaz, van már némi mozgolódás a piacon, de még azért messze nem olyan mint tőlünk nyugatabbra, vagy nagyon-nagyon keletre. Részemről majd ha adva van a lehetőség, hogy pl. a wild card meccseket, vagy épp a super bowl-t full HD-ban élvezhessem egy hazai csatornán, akkor habozás nélkül váltok, addig viszont marad a jó öreg 28"-os CRT.
Persze az addigi fejlesztéseket én is üdvözlöm :K

Szerk.: Jó tudni, hogy a HVD szál még nem halt el. Sok éve olvastam a kezdeti lépésekről, azóta semmit, így azt hittem hogy lehúzták a wc-n.

[ Szerkesztve ]

(#33) dezz


dezz
nagyúr

Japánban már az UHDTV-vel, más nével Super Hi-Visionnal kísérleteznek, felbontása 7680x4320. :) Egy ilyen Quad HD-s megjelenítő még kevés is hozzá, bár egy átlag nappaliba talán éppen elég.

dabadab: Az a 127"-es épp elég nagy már ehhez... :) Vagy ha centire gondoltál, 2m-ről azon is jól lehet látni a különbséget.

"DVD->BR minosegi ugrasnak csak egy kis resze"

Ezt azért nem mondanám, hogy csak kis része. Éppen elég fontos része.
Egyébként BD, mint Blu-ray Disc, vagy ha úgy jobban tetszik, mint pl. BDrip.

kokyt: Éppenséggel a Magyar Televízió úttörő szerepet vállalt azzal, hogy HD-sította a két közszolgálati csatornáját... Igaz, nem minden HD-ben megy rajta, de rendszeresen van ilyen tartalom. Ha más sport: a tavalyi olimpiát Full-HD-ben adták. :)

Egyébként meg akik 26"-es vagy nagyobb LCD-TV-t vesznek, azok nem is tudják alább adni min. 720p-nél. Plazmából is egyre ritkább a nem-HD-s.

[ Szerkesztve ]

(#34) Croissant


Croissant
aktív tag

Azért az megfigyelhető, hogy közel azonos felbontáson egy brrip képe mennyivel szebb egy dvd-énél, tehát a felbontás növelése, valóban nem tűnik fontosnak, de felskálázva fullHD kijelzőn, azért egyből látható a felbontás fontossága is.

(#35) Dany007 válasza dezz (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Arról nem is beszélve, hogy ha jól tudom a 7.1-es hangzás is csak BD-n elérhető.
Már aki használ 7.1-et. Itthon még nem túl elterjedt.
De a felső-középkategóriás házimozi erősítők nagy része már 7.1-es.
Szóval ez sem egy elhanyagolható szempont, akinél ez számít.

Amúgy ezt a HiVision-t hallottam már pár éve... Azt hittem hirtelen, hogy erről van szó ez a 4k2k felbontás. De akkor mégse :D
Szépen ugrálnak előre a Japánok.

[ Szerkesztve ]

(#36) Gicz


Gicz
addikt

azért vhova föltehettétek volna ezt a "crowd run" videót mert csak torrenten találom ottmeg kb 1kb-tal jön.

(#37) madgie válasza I_Am (#13) üzenetére


madgie
titán

Felénk, Keleten? Ki van zárva :(

dezz: a Super Hi-Vision egy régebbi Hoya által gyártott antireflex réteg tudtommal levédetett neve. Nem volt ebből per? Vagy ez csak a "beceneve"? Pont japó a Hoya is :)

(#38) kokyt válasza dezz (#33) üzenetére


kokyt
senior tag

Tudtam, hogy valaki ezzel fog jönni :) Az M1-et és M2-t tudtam, de az csak két darab fecske. Az olimpiai adás meg ha jól tudom csak bizonyos körzetekben volt fogható. Jelenleg úgy állunk, hogy van 2 csatorna részleges (?) lefedettséggel, ami valljuk be elég sovány.

(#39) stevve válasza Gicz (#36) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem tudom igazolni, hogy legális, ezért nem került fel. Meg lehet találni a neten sokfelé, csak keresgélni kell. :)

Keressetek rá:
Crowd run 2160p vagy ilyesmi ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) dabadab válasza Dany007 (#35) üzenetére


dabadab
titán

A 7.1-gyel megint az a gond, hogy elmeletben remek dolog, de a gyakorlatban mar egy 5.1-es rendszer korrekt installalasa is baromi problemas egy atlag lakasban, ezek utan a 7.1 plusz ket szatellitje az uveges totot meg a hanyattesest juttatja az ember eszebe :)

DRM is theft

(#41) jodamester


jodamester
tag

Egy sample tényleg jó lenne!
Megpróbálnám xbmc-n... :U

(#42) Dany007 válasza dabadab (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Az tény, hogy kell hozzá egy rendesen elrendezett szoba :D

(#43) hétalvó


hétalvó
addikt

adjunk hozza egy kis ATI eyefinity-t es maris meg van az idealis jatekszoba. (2560x1600 szerintem a max ott is)

jatekokhoz jo lehet ez a szabvany, de nezzunk magunkba otthoni tv adas leginkabb a soha, otthoni mozizas jo par ev amire lehet belole valami.

foleg mikor a panasonic tv-rol 1millas hirek vannak dollarban.

a 3D-t pedig nem hinnem, hogy jelenleg meg tudnak oldani. HDMI szabvany szerint ez a felbontas max 24p. Displayport 2560x1600-at tud 120hz-en. Akkor ehhez uj kabel is kellene.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#44) stevve válasza hétalvó (#43) üzenetére


stevve
nagyúr

A 3D és a 4K is a HDMI 1.4 -gyel jött, szerintem már dolgoznak az addendumon vagy az újabb verzión. :)

(#45) WN31RD


WN31RD
addikt

Számomra a mindössze 8 bites dinamikatartomány sokkal zavaróbb korlátnak tűnik, mint a 1080p felbontás...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#46) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Szép írás lett grat! :R

A technológia pedig szerintem később fog elterjedni, még mindig vannak olyanok akik olyan gépet használnak amik 720p-t se tudnak lejátszani, nem hogy 1080p-t.
Bár amíg nincsenek Quad HD-t TV-k/monitorok addig nincs is értelme az egésznek.

Amúgy lehet találni a google-ban sample-t, igaz csak torrenten és warezon ;]

(#47) pee13


pee13
senior tag

Jó írás, nekem tetszett.

nCore? EJNYE! Remélem te is csak linux telepítőt seedelsz.. :)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#48) stevve válasza pee13 (#47) üzenetére


stevve
nagyúr

Abban az üzletláncban is kapható, nem is néztem? Nem ismerek olyan virágboltot a környékünkön. ;]

(#49) dezz válasza kokyt (#38) üzenetére


dezz
nagyúr

Pl. UPC-nél van Eurosport HD (magyarul is), National Geographic HD és HBO HD is. A Hello HD-n több is van.

Az m1 HD, m2 HD és DunaTV HD az ország területének nagy részén fogható tetőantennával + megfelelő dekóderrel. MinDig TV

WN31RD: A HDMI 1.3 részét képező Deep Color 10, 12 vagy 16 bites dinamikatartományt tesz lehetővé, az xvYCC színtér pedig a gamutot szélesíti. Egyes megjelenítők támogatják is ezeket. Nyilván az új videos szabvány is támogatni fogja.

Egyébként a mai HD-ripek többsége a 3x8 bitet sem mindig használja ki.

[ Szerkesztve ]

(#50) luw2win


luw2win
őstag

Majd estére átolvasom, de most csak átfutottam, lehet elkerülte a figyelmem, de tudnál linkelni egy ilyen quad hd videót ( természetesen letölteni)

Köszi a cikket :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.