Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71) Peter13


Peter13
senior tag

Csak nekem van kicsit megapixel-bandwagon érzésem ezekkel a növekvő felbontásokkal kapcsolatban? Nem azért mert nem érdekel (a monitorom full HD a TV meg egy 46-os szintén full HD Sharp), de valaki egyszer régen azt mondta, nem csak a képpontok száma, hanem minősíége is számít (szerintem bölcs ember volt).
Kompakt kameráknál nagyon látszik hogy egy jobb CCD-vel megáldott kép 3 megapixeles képe szebb mint egy nyomoronc CCD-vel készült 12 megapixeles alkotás. És tény hogy DVD és DVD, meg BD és BD között is különbség van, valamint láttam olyat hogy egy DVD szebb képet adott mint egy BD (érzésre, nyilván, és kivételesen sz*r BD meg kivételesen jól kódolt DVD kellett hozzá).
Szóval mindezek miatt kicsit aggódom. A növekvő felbontás gyorsan eléri azt a szintet ahol már nem sokat nyom a latban, ellenben pl a színátmenetek + kontrasztok igen. A kodekek bírják ezt? Nem igazán érdekel egy olyan 8 megapixeles kép, ahol a plusz pixelek jelentős százaléka hulladék, szemetes (esetleg szemét), zajos, telítetlen vagyazördögtudjami (nem vagyok kodekmágus, csak egy egységsugarú júzer, 2 db szerencsére elég jól működő szemmel).
Miért nem lehet pl a frissítést 24HZ fölé emelni? Ha már ott vannak azok a 2K meg 4K meg kitudja milyen csodakamerák? Lehet hogy csak nekem, de pl amikor kiteszem a WoW képét 60hz-en full HD a 46-os TV-re, a mozgásfolytonosság (főleg hirtelen, egészképernyős váltások esetén) klasszisokkal jobb mint bármelyik (egyébként eredeti) BD filmem esetén (ideértve a még ezzel együtt is gyönyörű Dark Night-ot). Minél nagyobb a mozgó elem, annál zavaróbb (számomra) a 24p-s lejátszásból eredő lag (és manapság nagyon szeretik a kamerát és ezzel a teljes képernyőt rángatni, mert az húdejó, és emeli a vizuális feszültséget :((( ). A mozigépek is duplázzák-triplázzák a filmkockákat (és néha még így is mosódik a kép), akkor miért nem lehet ezt a 24p jelentette relikviát likvidálni és a frissítést mondjuk 100Hz-re emelni? (vagy 120-ra...vagy mindegy mire, csak lényegesen magasabbra). Szerintem sokal értelmesebb felhasználása lenne a plusz sávszélnek mint az extra felbontás.

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.