Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Namelesske válasza hcl (#499) üzenetére


Namelesske
addikt

Arch meg egyenesen LvL99

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#502) zoli62


zoli62
addikt

Nem akarok flame-t generálni, de most olvasva. hogy a Windows 8 CP nem igazán frissíthető bétára, a linux kb. sosem fogja elveszíteni ezt a "képességét". :)

(#503) hcl válasza zoli62 (#500) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ubi!=Debian. Kevésbé hardcore úgy, ahogy régebben volt, de talán nem véletlen, hogy aki hozzáértőbbeket ismerek, mind Debiant használnak :) Vagy Gentoo-t.

Arch, az is kemény :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#504) zoli62 válasza hcl (#503) üzenetére


zoli62
addikt

Nekem volt hozzáértő ismerősöm, aki Suse-t használt. :) Aztán persze átszokott Debianra. :) Hát igen , a Slackware az már kemény. :)

(#505) DanielK válasza ViZion (#491) üzenetére


DanielK
addikt

Hát nekem pont ez a "minimalista" design tetszik! :K Kicsinosításra nincs szükségem. :B Sőt, lehet a netbookra felteszem az xp mellé, hogy valami gyors is legyen rajta. ;] XPt meghagyom, mert anyám szívbajt kapna. :DDD
A Lubuntu alapja az Ubuntu, nem? Tehát minden felmegy rá, ami az ubira is? (deb)
Vagy legyen debian lxdevel?

A cikk folytatását meg várom.

[ Szerkesztve ]

(#506) CPT.Pirk válasza DanielK (#505) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ami Debianból nőtt ki, az .deb-et használ. Eltérés a függőségekben lehet, meg lehet, hogy lesz olyan, amit kézzel kell forgatni forrásból.

Nézd meg ezt a képet, itt meglátod, mennyi disztró van és mi miből lett: [link]

Ha rávinne a lélek Ubuntu alapú disztró használatára, az csakis a sátánista Ubuntu lenne! [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#507) ViZion válasza CPT.Pirk (#506) üzenetére


ViZion
félisten

Isteneeem... ilyeneket hol találsz? Mert volt ugye a Hanna Montana, meg a Justin Bieber változat, tudtam a keresztény Ubiról, de erre nem gondoltam... OMFG :D

DanielK: Jó a Lubuntu, azér egy Docky-t elbírna :) Van még pár nagyon gyors disztró, hasonló mennyiségű programmal... Esetleg Fedora Spin LXDE-t nézd meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#508) lapa válasza ViZion (#507) üzenetére


lapa
veterán

keresztény ubuntu... jóhogy nem katolikus anyaszentegyházi. biztos már az install média is tele lenne ped... na mindegy bocs.

amúgy most írtam egy precise usb-t. már korábban is érdekelt volna: tudok valami módon offline írni a persistent területre? van ez a 2 gb pen, mivel jó sok appot akarok magamnál tudni adtam neki 1 gb persistentet. de ha marad 500 mb szabad hely benne, akkor azt nem tudom használni, csak azt a 200 valahány mb-t, amit azon kívül hagytam. az lenne a jó, ha a persistentet tudnám offline bigyózni, akár jelszóval vagy mittomén. van erre valami mód?

(#509) DanielK válasza DanielK (#505) üzenetére


DanielK
addikt

Linux Mint lxdevel is jó. :K

ViZion maradnék a deb vonalon, azt ismerem. :B Lubuntu, Linux Mint lxdevel. Ezen a kettőn gondolkozom. :B

[ Szerkesztve ]

(#510) hcl válasza DanielK (#505) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az Lubuntunak nem az alapja az Ubuntu, hanem az egy Ubuntu, gyárilag LXDE-vel :) Illetve kicsit talán másképp van beállítva, hogy keveset fogyasszon ramból, de kb. semmi eltérés nincs.
Ami az Ubin települ, az az Lubuntura is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#511) DanielK válasza hcl (#510) üzenetére


DanielK
addikt

Akkor marad a lubi. :DDD Azt legalább ismerem. :K

(#512) ViZion válasza lapa (#508) üzenetére


ViZion
félisten

A méretét lehet utólag változtatni, de beleírni nem lehet sztem, legalábbis nincs értelme... Bebootolsz róla, belerántod saját mappádba ami kell, és benne van. :)

DanielK: én is így gondoltam, de Ubuntun túl is van világ... sőt :D Azért egy-egy disztrót feldobhatnál pendrive-ra, nem akkora csapás, ha nem .deb -ből építkezik, hacsak nem vmi nagyon bejáratott progikat használsz. Nekem Fedora alatt az Alacarte és a Grub Customizer hiányzik, de Alacarte helyett lehet manuálisan a mappákban pakolászni, Grubot meg terminálból buherálni...

HCL: úgy értve az az alapja, h Ubuntu csomagjait használja, annak a frissítéseit követi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#513) DanielK válasza ViZion (#512) üzenetére


DanielK
addikt

Én szívesen kísérletezgetek, de ismerőseimnél, ráadásul Anyámnál inkább megyek biztosra. :DDD

(#514) lapa válasza ViZion (#512) üzenetére


lapa
veterán

ja, majd mittomén egy xy szerverről kéne egy fájl, megkérem a gazdáját hogy naaa lécci.... azért ez nem szerencsés.

amúgy most a nagy propagandára tekintettel felraktam ezt a precise-t, de nekem ilyen nem lesz. ez majd 2 wattal többet eszik, mint a lucid. főleg a compiz zabál, leszedni meg nem tudtam hirtelen. azért a 6w meg a 8w az 30%, annyira nem mindegy. de mindjárt megnézem újra a lucid értékeit.

[ Szerkesztve ]

(#515) csanyijoci válasza ludla (#1) üzenetére


csanyijoci
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen keresek !

történet röviden megcsaltak.....

Egy számítógépen van minden adat ..elő lehet e valahogyan hívni az azon a gépen történt skype videó beszélgetéseket ? és hol vagy hogyan.

köszönöm

(#516) ViZion válasza csanyijoci (#515) üzenetére


ViZion
félisten

Nem jó helyen keresel. Közeledben keress erre szakembert, mert a próbálkozás is adatvesztéssel járhat, főleg ha már törölt adatról van szó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#517) lapa válasza lapa (#514) üzenetére


lapa
veterán

na, megnéztem most. a lucid live usb 6.9w, a precise 8.1. az +17%, az 10 órás üzemidőnél másfél óra. azért nem mindegy.

tényleg a pofám leszakad, hogy ezt 2 éve nem sikerül megoldaniuk. pedig erre a 3.2-re már ment a zászlólengetés, hogy hűde takarékos. hát hűde nem.

(#518) DanielK válasza lapa (#517) üzenetére


DanielK
addikt

És egy windows mennyit eszik? ;]
Amúgy próbáltál már más disztrót is?

(#519) lapa válasza DanielK (#518) üzenetére


lapa
veterán

én csak ehhez értek, meg ez nekem műx. egyébként nem hiszem, hogy kevesebbett enne a win.

(#520) DanielK válasza lapa (#519) üzenetére


DanielK
addikt

Igen, szerintem sem eszik kevesebbet, pont emiatt írtam. Esetleg egy puppy linuxot is kipróbálhatnál usbn, hogy az mennyit eszik.

(#521) lapa válasza DanielK (#520) üzenetére


lapa
veterán

megcsinálom, ha belinkeled pontosan melyik iso legyen, meg ha leírod mivel tudom kikarcolni usb-re ubuntu alól. nemtom ez utóbbi megvolt-e a cikkben.

(#522) DanielK válasza lapa (#521) üzenetére


DanielK
addikt

Sajnos ki kell írni cd-re (vagy virtualbox) és csak úgy lehet telepíteni. Itt egy rövid leírás, hogy hogyan.
Letölteni innen tudod. Van ubi és slackware alapú is. Sőt itt egy lts is. :K

De szerintem az unetbootin is tudja telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#523) lapa válasza DanielK (#522) üzenetére


lapa
veterán

ha nincs usb nincs teszt. virtualboxban eleve nem tudom tesztelni a fogyasztást.

(#524) DanielK válasza lapa (#523) üzenetére


DanielK
addikt

A kiírásra gondoltam virtualboxban. :B Amúgy az unetbootin ismeri és telepíti pendrivera. :K

(#525) lapa válasza DanielK (#524) üzenetére


lapa
veterán

néztem most mint rozi a moziban, de látom szerkesztetted. mindjárt ránézek.

(#526) DanielK válasza lapa (#525) üzenetére


DanielK
addikt

Én szeretem ezt a puppyt (nem mint állandó oprendszer), de a mérete miatt könnyen rámegy egy usb-s pendrive-ra (akár 256 MB) és könnyen lehet mentő rendszerként használni, amellett, hogy teljes értékű rendszerként is működik. :K
És kami sokat magyarít. :C

[ Szerkesztve ]

(#527) CPT.Pirk válasza DanielK (#526) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már nem a turbo puppy van helyette? Ill. ez még magyar is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#528) DanielK válasza CPT.Pirk (#527) üzenetére


DanielK
addikt

Hát a turbo puppy megállt a 4.2-nál (a magyar).

De van ilyen helyette: Wary 5.20

[ Szerkesztve ]

(#529) ViZion válasza lapa (#521) üzenetére


ViZion
félisten

Ubuntu alatt a pendrivelinux-ról az Unetbootin vagy a multisystem (én ezt jobban kedvelem, több linux egy sticken). "mezei" Puppy azért nagyon minimál, inkább vmi forkját próbáld, pl. Legacy OS.
Live USB-ről lehet telepíteni, de alapból Live-re van kitalálva, illetve RAM-ból futásra, így szvsz a merevlemezre hegesztés sokat nem dob rajta. Utána grubot be kell lőni, ha frugal-installal rakod fel -ezzel kb. bármire települ, csak grubhoz kell adni. Full install meg a klasszikus.

Vigyázz, mert "ezek" mindent riszájklingolnak, nem lepődnék meg ha lenne windows 8 puppy is :D : keresgélj ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#530) zoli62


zoli62
addikt

LXDE-s Mint kipróbálása után az Ubuntu kicsit nehézkesebbnek tűnik, vagy csak nekem?

(#531) ViZion válasza zoli62 (#530) üzenetére


ViZion
félisten

A Mint eleve gyorsabb sztem, az LXDE meg főleg, az már "könnyű" asztali környezetek közé tartozik inkább...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#532) DanielK válasza ViZion (#531) üzenetére


DanielK
addikt

A Mint jobb, mint az Ubuntu? :Y Akkor lehet itt az idő váltani? :DDD

(#533) CPT.Pirk válasza DanielK (#532) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Btw, ha az Ubi "nem túl jó", de belőle nőtt ki a Mint, az hogy lehet jobb? ;]

Mondjuk nekem tetszett, még össze nem dőlt egy frissítés után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#534) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Ha meglesz a laptop atterek:) Regota gondolkoztam a cikk meg kedvencek kozott van eleg hasznos!!!!!

(#535) ViZion válasza CPT.Pirk (#533) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, de akkor is... :U
Mintben legalább meghagyták a viszonylagos szabadságot. Nálam is a frissítéssel volt gond, Ubuntu archives-t nem találta, meg lehalt a hálózat is vmiért. Más disztrónál ez nem jött elő, de linux má' ilyen :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#536) Vladi válasza tacsk0 (#534) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha új lapost veszel, akkor előtte nézd meg a neten a linux támogatottságát, nehogy megszívd.
Így a legbiztosabb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#537) Braddock válasza ViZion (#535) üzenetére


Braddock
őstag

Most jelenik majd meg az LMDE 4-ik frissítése és új iso-ja.
A frissítésben benne lesz a KDE 4.7.4, Gnome 3.2.2, Mate 1.2, Cinnamon 1.4, Xfce 4.8.

És ez Debian alapokon nyugszik, mint az Ubuntu.
(Mondjuk, ezzel Te tisztában vagy)

Ha kedved támadna tovább tesztelni :DDD

Részletek itt

[ Szerkesztve ]

(#538) ViZion válasza Braddock (#537) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi :R megnézem biztosan.
...valahol azt olvastam, h Mate-t nem fejlesztik tovább, akkor most mi van?
A cikket még nem olvastam, lehet benne van a válasz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#539) tacsk0 válasza Vladi (#536) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Uhhh kossz a tanacsot, de hogyan tudnek utana nezni ennek? Mert en abbol indultam ki, hogy OS-nelkul veszem. Gondoltam mivel nincs rahuzva semmi hulladek csak jo lesz...

(#540) hcl válasza tacsk0 (#539) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Google, Ubuntu Hardware Compatibility List

Mutogatni való hater díszpinty

(#541) ViZion válasza tacsk0 (#539) üzenetére


ViZion
félisten

Nehéz dolog, mert típuson belül is többféle wifi- és BT modul, webcam, kártyaolvasó, touchpad, stb. van... Néha még Win telepítés sem egyszerű, főleg ha nincs korong és egy wifi vagy BTdriverhez leszed 150 MB-ot :O
Inkább csak LiveUSB-vel próba, és az segíthet, h a gyakori típusokhoz általában van minden driver (a nagyobb disztróknál biztosan).
..mondjuk van HP SUSE-val, vagy Dell Ubuntuval (illetve Dellbuntu-val), ha érdekel megkérdezhetem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#542) mrskatejoe válasza ViZion (#538) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

ezt olvastam én is ".valahol azt olvastam, h Mate-t nem fejlesztik tovább,"

ha jól emlékszem a Mint Magyar Közösség oldalon :K

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#543) Braddock válasza ViZion (#538) üzenetére


Braddock
őstag

Ahogy néztem, a MATE vinné tovább a Gnome 2 szellemiségét.
Nem is a cikkben, hanem a kommentekben válaszolt Clem egy feltett kérdésre, hogy erősen támogatott marad.

[ Szerkesztve ]

(#544) Braddock válasza Braddock (#543) üzenetére


Braddock
őstag

76-os komment:
"I haven’t been personally involved in the code within the MATE team but we’re fully supporting this project and giving it everything it needs, exposure, hosting, technical help, guidance, MATE is very important to us."

(#545) scabi78


scabi78
senior tag

Zsír lett a cikk! Majdnem meggyőztél :)

Tiszta Windows, rendes ház!

(#546) ViZion válasza scabi78 (#545) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, BF3 nem fut rajta... Ha lenne BF3 OS, Neked az elég lenne gondolom... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#547) Vladi válasza tacsk0 (#539) üzenetére


Vladi
nagyúr

ami 540-ben van, de elég ha linuxra keresel. pl: link
google dobta, a hp 635-ön elvileg minden működik. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#548) zoli62 válasza Braddock (#537) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, benne a Mate Gnome2-höz hasonló felülettel,. és ami a legszebb, akiknek már telepítve van, egy rendszerfrissítéssel ezt el is érik, pl egy konzolon kiadott apt-get dist-update apt-get dist-upgrade paranccsal.

(#549) Benoe77 válasza tacsk0 (#539) üzenetére


Benoe77
őstag

Egyszerű, fogsz egy friss linux-os live rendszert egy pendrive-on, bebootolsz róla és kipróbálod.

(#550) pazzo


pazzo
tag

Feltenném az "öreg" vasamra a Fedora 16-ot (Acer Travelmate 240), Gnome shell-el, de a Intel® 852GM/855GM videokártya miatt azt írja, hogy a gnome 3 fallback üzemmódban indul el.
Mi ilyenkor a teendő? Régebbi Fedorát használjak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.