Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) lapa válasza CPT.Pirk (#600) üzenetére


lapa
veterán

a varázslat annyi, hogy nem kell a start menüben hekkelni a két menüért, hanem egyklikkre kijön bármelyik a kettő közül.

(#602) Benoe77 válasza lapa (#514) üzenetére


Benoe77
őstag

A compiz zabál problémát nem oldja meg az, ha unity 2d felülettel indítod a rendszert?
A 2d-hez talán nem kell compiz.

Amúgy elérhető lesz a klasszikus és a gnome-shell felület is.

(#603) lapa válasza Benoe77 (#602) üzenetére


lapa
veterán

live usb-vel nem tudtam logoff-ot csinálni, mert elhalt. tovább nem küzdöttem.

nem tudom van-e értelme pont ma feltolni újra a bétát, de ez a gnome-panel lájk.

ettől függetlenül nem fogok váltani, nekem a 3.2 kernel egyes driverei nem működtek rendesen.

...mindegy, leveszem most ezt a beta2-t, úgyis ez a kívásága a weboldanak.

majd megírom mit mutat ezzel a gnome-panel cuccal, akkor elég közel lesz a 10.04-hez.

[ Szerkesztve ]

(#604) zoli62 válasza CPT.Pirk (#595) üzenetére


zoli62
addikt

Na meg a KDE-nek piros pont, mert a legújabb is képes működni minden további nélkül virtuális gépen.Ugyanez Gnome-ról nem mondható el.

(#605) CPT.Pirk válasza zoli62 (#604) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gnome melyik verziójáról van szó? Mi a hibajelenség?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#606) zoli62 válasza CPT.Pirk (#605) üzenetére


zoli62
addikt

Mivel a vmware player illetve virtualbox nem olyan videokártyát "hazudik" ami megfelel a Gnome ShelL hardver követelményeinek, ezért a Gnome fallback módban indul el.

(#607) hcl válasza zoli62 (#606) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem az X-nek? ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#608) zoli62 válasza hcl (#607) üzenetére


zoli62
addikt

Akkor az X-nek. :)

(#609) ViZion


ViZion
félisten

A GS új verziójában javítják úgy olvastam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#610) lapa válasza lapa (#603) üzenetére


lapa
veterán

najó hát ezt elengedem. usb-re ráraktam a 12.04 beta2-t, 800 mb persistent (ha jól értem a frissítések is ide kerülnek), maradék 3xx mb üres.

elindítom, felfrissítem, erre következő statnál már alig indul el, mert kevés a hely.

nem tudom miért de újra talál pár frissíteni való dolgot. na ott vége is lett, többet már nem tudott elindulni.

szóval ez így ennyivel a kiadás előtt nekem elég hulladéknak tűnik.

ja és most megnéztem free space 383 mb.

(#611) ViZion válasza lapa (#610) üzenetére


ViZion
félisten

Csak a persistent-re tud frissíteni, 800 MB nem túl sok... (magyarítás, kernel vagy vmi nagyobb motyó, és ugrik nagy része) Nagyobbal? Vagy át is lehet méretezni: win alatt - Ubuntu alatt

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#612) ViZion


ViZion
félisten

Valaki ajánlotta a localepurge-t a nem használt nyelvek kipucolására. Fedorán ez nincs (repóba, fordításhoz és guglihoz lusta vok ma :D ). Egy másik disztrónál volt Bleachbit, az van itt is repóban, felkattintottam.
Első, nem túl szigorú takarításra (lang és flash takarítás nélkül) ~100 MB-t gyalult le (régi csomagok, .thumb-ok).
Megnéztem a nyelvi takarítást, ha angol és magyar marad:
25449 fájl törlése - 610,8MB szabadul fel :Y
SSD-nél ez is számít, + ez szinte még egy partíció Linuxnak!!! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#613) lapa válasza ViZion (#612) üzenetére


lapa
veterán

enyim a kredit.

ettől függetlenül csak nem kéne egy egyszerű frissítésnek 800 megát felzabálnia. ott valami nem jó.

lehet odadom neki az egészet még egyszer, aztán télleg hagyom a francba. órákon át szenved szerencsétlen a legolcsóbb-leglassabb usb-men.

[ Szerkesztve ]

(#614) ViZion válasza lapa (#613) üzenetére


ViZion
félisten

:R

Legyél elnéző. Ubuntunál mánia az utolsó napon javítani durva hibákat, korábban is ez volt. Másik -már szokásos- baki, h a NAGY napon magyar tükörnél valami bugzik és csak másnapra derül ki ;] -így frissítés előtt jobb a fő kiszolgálót bekapcsolni. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#615) lapa válasza ViZion (#614) üzenetére


lapa
veterán

ja nem azért mondtam. csak tudom hogy durva cucc a localepurge is, és megörültem hogy nem hiába írtam. ez a bleachbit van lucidra is, ránézek.

meg most kész lett nyolcadszorra a precise usb, most már 1,2gb persistenttel. szerintem localepurge-vel nyitok.

(#616) lapa válasza lapa (#517) üzenetére


lapa
veterán

hát most tényleg összeraktam a precise-t klasszik gnome-mal, de ez még mindig nem:

10.04: 6.9w
12.04: 7.6w

az még mindig 10%.

2.6.32 for prez.

(#617) ViZion válasza lapa (#616) üzenetére


ViZion
félisten

Helló! Gondolom a 10.04-et "meghegesztetted": nem indul sok felesleges szolgáltatás, esetleg nem is volt még akkor néhány. Precise meg indítja szerintem a bluetooth-ot, a jockey-t, frissítést, gwibber-t, deja-dup-ot, meg valami indexelést...
...és az Unity sem olyan szerény fogyasztó, mint a korábbi Gnome asztal.
Melyik kernel volt egyébként?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#618) hcl válasza ViZion (#614) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Másik megoldás : 2 héttel később frissíteni (úgysem érsz rá mindenféle oprendszereket próbálgatni :P :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#619) zoli62 válasza ViZion (#609) üzenetére


zoli62
addikt

Mármint mit fognak javítani az új Gnome Shellben?

(#620) lapa válasza ViZion (#617) üzenetére


lapa
veterán

nem heggesztettem a 10.04-et (csak powertop telepítés volt), sőt igazából a 12.04-et heggesztettem (pár tömött sornyi apt-get remove --purge azért fel van írva magamnak, mint első lépés új ubuntunál), mert ott megint féltem hogy elfogy a hely.

tuti hogy a kernel, mert powertop a top-hoz hasonlóan kiírja a processzeket, semmi nem futott még átmenetileg sem. azért ha már végigszenvedtem ennyi órát vele akkor csak nem csapom be magam.

elég necc, hogy még mindig nem sikerült a fogyasztást helyrerakni. gondolom ennél jobb már nem is lesz. ez legalább nem feltűnő hétköznapi használatkor winnel hasonlítva.

(#621) Vladi válasza lapa (#616) üzenetére


Vladi
nagyúr

2.6.32 egy hosszú karbantartású kernel át, többek között az el6-ban is azt használják. még sokáig támogatott lesz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#622) ViZion válasza lapa (#620) üzenetére


ViZion
félisten

Amúgy ~8 W az miaz? Ha csak nézem a gépet kikapcsolva, már az 8W :D
Unity biztos nem lesz olyan, mint a régi Gnome, de azért ez már nem olyan durva különbség - és lehet, h más HW-en nem is lesz ennyi %

zoli62: erre a hsz-edre írtam, h valahol olvastam, h javítani fogják, kerestem, de fogalmam sincs hol láttam, szal. nem linkelném.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#623) zoli62 válasza ViZion (#622) üzenetére


zoli62
addikt

Oké, remélhetőleg igaz, hogy támogatni fogja.

(#624) lapa válasza ViZion (#622) üzenetére


lapa
veterán

thinkpad x200s corestore mv meg kikapcsolt hdd. ethernet bedugva, no wifi. a 12.04 ugyanazon a 2 gb pendriveon. már gnome-panel install után volt. fel kellett tennem a gconf-editort, engedélyezni a logoffot és akkor rendesen logoffolt. a loginnál már volt gnome classic (no effects). ubuntu júzer, üres jelszó. szépen beléptet egy 10.04-like felületre. szerintem jópofa.

ezzel a géppel egyszer sikerült ilyen helyileg telepített lucidon. wlan csatlakoztatva, wwan kártya gépben. sajnos azóta sem sikerült reprodukálni.

egyébként akkor a legjobb ubuntu kernel fogyasztás szempontjából innen a 2.6.32-33.72-es. ez annyiban más, mint a stock, hogy lehet vele alulfeszelni.

[ Szerkesztve ]

(#625) ViZion válasza lapa (#624) üzenetére


ViZion
félisten

...és időben mit jelent? Mert 10-20 percért nem vacakolnék.
Vagy Unity helyett másik DE után kell nézned, hátha...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#626) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Köszönöm, hogy megírtad(tátok)! :R

Még több infó a fejemben a szabad szoftverek világáról. Másodlagos rendszerként lehet, hogy használni kezdem valamelyik disztrót hamarosan.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#627) mzx


mzx
senior tag

Amennyire én kezdőként belelátok, és egy része már nem ismeretlen előttem annak, amit írsz ott, azok alapján szépen megszerkesztettnek, lényegre törőnek, letisztultnak, minden lényegest tartalmazónak tűnik számomra, odafigyelve arra is, hogy az abszolut kezdők szemszögéből is láttatva legyen.
Köszönet érte.
:R

(#628) ViZion


ViZion
félisten

Köszönöm, h olvastátok és hasznosnak ítéltétek!
Várunk mindenkit a további kérdésekkel a linux topikokban! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#629) speeedyyy


speeedyyy
tag

Maradok az öreg windowsnál ! :K

(#630) mzx válasza speeedyyy (#629) üzenetére


mzx
senior tag

Nem tudod mit hagysz ki. :) Bár mindkét oprsz-nek vannak előnyei is, hátrányai is, egymáshoz képest. Nekem a linux kényelmes és biztonságos, szerény, minimális tapasztalatom szerint.

(#631) vgyuri


vgyuri
őstag

Sziasztok,

Áram spórolás céljából az erősebb gépem mellé vettem egy P4 - 2.8 Ghz, 1 Gb ram-os gépet, erre keresek 32 bites linux-ot, böngészés, torrent, apache (php, sql), Lxde lenne használva rajta, lehetőleg rolling disztróval vagy legalább friss programokkal, ha lehet ne a disztó disztójának a disztrója legyen, mint pl. debian -> ubuntu -> mint.

Kipróbáltam a Sabayon Mate-et, lassúnak találtam, jelenleg LMDE-t használom, ez sem sokkal gyorsabb (pl. System Monitor 10% procit megeszik). Tetszik, hogy a Sabayon-nal ellentétben az LMDE MySql telepítéskor megkérdezte a nevet és jelszót, mókolás nélkül azonnal minden ment a localhost-ot.

Amit nem értek, hogy az LMDE Debian testing rolling distro és pl. Deluge 1.3.3-as használ, ami 2011.07.22-i verzió. Azóta eltelt 1.5 év, megjelent 4 verzió is rengeteg javítással, Debian-ba miért nem került bele egyik sem?

Ami számomra még furcsa: kb 300 féle disztribúció és 40.000 program van Linuxra. Minek ennyi? Lenne tized ennyi mindenből, akkor kevesebb programot több ember írna-javítana, kevesebb hibalehetőség és kevesebb idő kellene a tesztelésre is.

Jelenleg Fedora Lxde és Sabayon 11 x86 Xfce-t tervezem kipróbálni, Arch telepítője nem szimpatikus.

Nem bántani akarom ezzel a hozzászólással a Linux-ot, mert nagyon jó, csak elaprózza az erőforrásait.

(#632) ViZion válasza vgyuri (#631) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Amint látod ez már elég régi, itt sokan nem látják a kérdésed, tedd fel inkább ITT.
Fedora jó disztró, azt nem tudom Neked mennyire felelne meg, de szépen lehet alakítgatni a sebességét.

"ne a disztó disztójának a disztrója legyen" a legtöbb pedig ilyen. A támogatás számít, nem az, hogy mi az alapja, bár az sem mindegy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#633) vgyuri válasza ViZion (#632) üzenetére


vgyuri
őstag

A topic felét már elolvastam, de nem néztem hogy az utolsó hozzászólás ilyen régi, köszönöm a segítséged és elnézést, hogy rossz helyen kérdeztem.

(#634) Jacak


Jacak
senior tag

Köszi a linket erre a cikkedre,még párszor át fogom olvasni,mint full Linux-szűz,mert érdekel a rendszer,csak ugye mint oly sokan,én is csak win-t használtam még a kezdetektől... :U :)

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#635) ViZion válasza Jacak (#634) üzenetére


ViZion
félisten

OK! Bátran, Live rendszerrel -ha a partíciókat és a win fájljait nem piszkálod- nem lehet tönkretenni a gépet. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#636) Jacak válasza ViZion (#635) üzenetére


Jacak
senior tag

:)
...Nna szóval,ki van csomizva az iso a vinyóra.Ha a cuccost ilyenformán átmásolnám egy usb-stickre,amiben 8 gb-s microSD van,és bootkor biosban átkapcsolnám,h. usb-ről bootoljon,akkor ez működhetne?Az nem gáz,h. a másik usb-re mobilnet stick van dugva,megint egy másik usb-re 500 gb-s külső vinyó?Ez így nem zavarhat be? :U

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#637) ViZion válasza Jacak (#636) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj, ne csomagolj ki SEMMIT! Másolni sem kell, mert a másolás az nem telepítés! Legyen letöltve az ISO, a többit megoldja a cikkben írt progikból bármelyik. Mobilstick nem választható, a méretből meg látod melyik a pendrive és melyik a vinyó... bootoláskor is írnia kell, ha nem látod a kártyát, akkor a többit húzd le addig.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#638) Jacak válasza ViZion (#637) üzenetére


Jacak
senior tag

Jól van... Akkor az usb Installerrel kíválasztom,hova akarom az iso-t telepíteni,s ha sikerült,akkor reboot usb-ről...ilyesmi?Bocsesz,ha 'sötétben nyúlkálok',wint,droidot jobban vágom... :U

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#639) ViZion válasza Jacak (#638) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, pontosan. Amúgy az Android is linux, ismerős dolgokat találhatsz ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#640) Jacak válasza ViZion (#639) üzenetére


Jacak
senior tag

Oké,akkor lassan kezd világosodni a sötétség a fejemben.. :U
...Igen,tudom,h. Linux-kernel van alatta,és ki is használom enyhén szólva 'unortodox' módon ezt az előnyös mivoltát... :D

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.