Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #56573440 válasza lapa (#171) üzenetére


#56573440
törölt tag

bazeeeeee. ezt nem hiszem el. felment, gyönyörűen szalad, jó most mászik rá minden úgyhogy teker mint atom és merül is rendesen, de az előbb kicsit hagytam pihenni, simán vállalható volt a melegedés. a gnome felületet még szokni kell, nagyon hiányzik a wingomb és gépelek meg pár apróság, lerántottam rá az unity-t de abban meg az alsó sáv hiányzik nagyon, úgyhogy végülis marad a gnome.

arra leszek még kíváncsi hogy a vinyót hogy kapcsolja le, mert az előző vinyómnál folymat kivágta parkolóra aztán egyből vissza, úgyhogy kattogott kb 10 másodpercenként. azt úgyis cseréltem azóta nem volt fent linux kíváncsi vagyok mit szól hozzá. van valami laptop mode amit írkáltak sokszor hogy érdemes lenne bekapcsolni, de eddig nem sikerült, lehet érdemes lenne ráfeküdni.

köszi mégegyszer :R

(#202) hcl válasza fairi (#198) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jajjjjj :D

"nem azért szereztem be a programot, hogy bűvöljem. adott programnak milyen komponense kell tökéletes működéshez, azt se tudom."

Autód van? Váltani se szoktál, mert nem érdekel? :D Vagy olajat cserélni? :)

""valami baja van a Windowsnak? Telepítsd újra..."
ehhez vmit nagyon el kell szúrni hogy program okozza, "

:D:D:D:D:D:D:D:D

Hát, a tapasztalatok sajnos mást mutatnak.
Különben program se kell nagyon.

A melóhelyen már 2 zsír új gépet újra kellett raknom, amiken jogtiszta Win7 volt, mert indítás közben kék halált dobott, és utána többet el se indult.
Mindezt úgy, hogy fel lett telepítve, és senki nem használja.
Az apróbb gondok meg mindennaposak.ű

Na majd ha ilyenek nem lesznek, akkor talán fizetek windózért. Mert itthon a szar ingyenes Ubuntun van 3 dolog, amit nem tudok megoldani (pl. nem megy valamiért a VDPAU, pedig kéne, de attól tudok filmet nézni), azzal megtanultam együtt élni, és csók. Nincsenek váratlan hibák.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#203) gzbotii válasza ViZion (#200) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem vagyok egy IT szaki, de volt nekem is Ubuntum, Win 8 CP meg MeeGo-m is, azert nagyabol tisztaban vagyok a dolgokal.
De amugy pl a Virtual box meg Live OS reszekre gondoltam. Mert abbol kiindulva nem biztos, hogy Egyszeru Pista is vagna mi a tema

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#204) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Jó kis cikk, és alapos.

Jómagam három disztribúciót ajánlottam volna, a magyar fejlesztésű BlackPantherOSt, és UHU Linuxot (bár sajnos ez utóbbinak a fejlesztése nagyon belassult).
Valamint a Puppy Linuxot, ami az őskövület PC-k barátja. Ennek is elég jó a magyar közössége.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#205) lapa válasza #56573440 (#201) üzenetére


lapa
veterán

ha ez 10.04, akkor én elsőre nem erőltetném a laptop-mode-ot. a vinyó leállására meg általában a mégjobbabb energiatakarékosságra is van egy parancs, ill pársoros script. ha kell akkor berakom az ubuntu topikba mindkettőt. az advancedebb cucc a phc kernel, de ott már kicsit kell varázsolni. meg nemtom milyen vga-d van, a diszkréteknél valszeg lehet még kapcsolgatni energiatakarékosságot.

@hcl: nemtom milyen gpu-d van, de a vdpau-t én is csak addig akartam míg végre össze nem raktam. aztán 1080p-n csíkoz mint állat, 720p-n se győzött meg. inkább a cpu. mondom, elvileg gpu-függő, nekem régebbi van (quadro nvs 140 vagymi). amúgy meg nekem a yavdr ppa-ból a stable-vdr lett aktiválva, és apt-get vdr. az felrakott mindent, vdpaus mplayerestől. most hogy a vdr-t használod-e utána az részletkérdés, ha van tuner akkor azért lesz pár jó percetek (ahhoz kelleni fog vdr-plugin-xineliboutput meg xineliboutput-sxfe).

[ Szerkesztve ]

(#206) ViZion válasza gzbotii (#203) üzenetére


ViZion
félisten

Még ezt is soknak gondoltam :B
Live CD és Live USB-ről nem igazán lehet többet írni, inkább a multiboot-ot részleteztem, az kevésbé ismert. Virtualboxot meg annyian leírták, hogy n+1 leírásnak nem éreztem szükségét. Akit érdekel, vagy kipróbálná az kérdezzen, segítünk.

rum-cajsz: UHU sztem temethető, Puppy nagyon light rendszer, ezeket mind kihagytam (Arch az olyan határeset-féle). Black Panther OS is Mandriva alapú -ami parkoló pálya, de igazad van, érdekességként bekerülhetett volna (meg 20 másik is, pl. Slax). Nem tudom bP OS-t hányan használnak.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#207) #56573440 válasza lapa (#205) üzenetére


#56573440
törölt tag

10.04 ment fel :K ha van valami trükköd szívesen veszem. intel igp van 4500 mhd.

(#208) #56573440 válasza lapa (#205) üzenetére


#56573440
törölt tag

modidő vége... ha megoldható egy pm formájában elküldöd hova dobtad fel kérlek? köszi ;)

(#209) mrskatejoe válasza ViZion (#206) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

Az a helyzet, hogy már fentebb dicsértem az írásodat , de meg kell jegyeznem ez nagyon kellett az olyan kezdőknek is mint én vagyok .

Pár hete van fent a Linux Mint 12 Gnome (Lisa). Nálam nagyon bejön, de ha hamarabb lett volna ez a jó kis írás akkor biztos kipróbáltam volna más disztrókat is.

szóval :R

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#210) hcl válasza lapa (#205) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ez Nvidia 9600. Az összes létező topic összes létező leírásában azt írják, hogy csomag fel, lejátszó támogassa, és megy.
Na, nekem nem.

:D

10.04-gyel sem ment, és 11.10-zel sem :D

A csíkozás, stb., az lehet attól, hogy a teljes képernyős ablakokat is 3D gyorsítja a rencccer -> ki kell kapcsolni.

Virtuális gépnek én a Vmware -t ajánlom. Van belőle ingyenes, és alapból tud USB eszközöket átcsatolni, meg támogat 3D-t is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#211) ViZion válasza mrskatejoe (#209) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm, örülök, hogy tetszett. Bátran próbálj ki mást is, linuxon is van virtualbox :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#212) CPT.Pirk válasza fairi (#198) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rendes okokat még mindig nem mondtál arról, hogy miért jobb, csak azt, hogy neked miért egyszerűbb.

"ott az UAC csúszka, csak vele együtt mást is elbuksz, ahogy írtam egyel lentebb"
azon kívül, hogy idegesített nem láttam hasznát.

Hehe, itt van a kutya elásva. Amit látsz az UAC-ból, az csak a fele, másik fele gátolja meg azt, hogy olyan is lefusson, akár rendszergazdai jogokkal, amit nem akarsz, vagy nem is tudsz róla.
Mivel téged zavart az értesítés és kikapcsoltad, a védelem egy elég fontos elemét is kikapcsoltad...

"valami baja van a Windowsnak? Telepítsd újra..."
ehhez vmit nagyon el kell szúrni hogy program okozza, vagy nagyon rossz helyről warezolta le a programot. évek során sok mindent kipróbáltam,messze 100 felett,eredetük különböző, de ilyen nem történt, hogy program úgy megölte volna hogy újratelepít. az is lehet szerencsés vagyok.

Ha ez ennyire jól működne, akkor nem került volna be a Windows8-ba az one click reinstall opció.
Az opció megléte önmagában engem igazol, sajnos. Más oprendszerben vajon miért nincs ilyen "könnyítő" opció? A válasz annyi, hogy mert nem dőlnek össze...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#213) ViZion


ViZion
félisten

Ne legyen windosw vs Linux topik :R

Fedora azé' jó, mert már a 3.3.0.4 kernel jön le ;] Helló Canonical ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#214) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Jó cikk! :K Én Ubuntu-t és Kubuntu-t használtam és megvoltam velük elégedve! :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#215) lapa válasza #56573440 (#207) üzenetére


lapa
veterán

ide leírtam. milyen gép amúgy?

@hcl: nem vágom mit sugallsz ezzel a 3d dologgal. hol csinálom ezt? nv driver panelben? nincs semmilyen compiz csicsa bekapcsolva, még animációk se.

@ViZion: mondjuk én csak fogtam aztán rátoltam a 3.2-t az ubuntu 10.04-re, de azon pár naponta úgy elszállt valami usb-s cucc, hogy öröm volt nézni. persze olyankor restart kellett, mert builtin az usb modul. az viszont szép volt, hogy minden dzsunka cuccot felismert.

[ Szerkesztve ]

(#216) mrskatejoe válasza ViZion (#211) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

Azon leszek :R de előtte ezt kéne megtanulnom kezelni ;)

fel akartam tenni XBMC-t de nem sikerült még elkezdeni sem :B

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#217) #56573440 válasza lapa (#215) üzenetére


#56573440
törölt tag

hp probook 5310m su2300 procival

(#218) lapa válasza #56573440 (#217) üzenetére


lapa
veterán

gyárilag? ha jól nézem ezekben p volt eredetileg, ha csak belefabrikáltad akkor talán annyit nem nyertél az su-val (minden szabályzó egység sokkal feljebb van tekerve a nagyobb procihoz). azért egy 8w csak kijön belőle, de ez csak tipp. én is vettem egy u7600-at anno, de sokra nem mentem vele. terhelés alatt persze igen, a tiéd is fog tudni 0 0 0 vid-et ha odáig eljutsz.

[ Szerkesztve ]

(#219) #56573440 válasza lapa (#218) üzenetére


#56573440
törölt tag

ezekkel volt szerelve: "Intel Celeron SU2300 (45nm, 2x1.20GHz, 1MB, 800FSB, 10W) Intel Core 2 Duo SP9300 (45nm, 2x2.26GHz, 6MB, 1066FSB, 25W)
Intel Core 2 Duo SP9400 (45nm, 2x2.40GHz, 6MB, 1066FSB, 25W)"

innen pl

játszok majd vele, köszi a tippeket :R most éppen azzal küzdök hogy megint hülye vagyok a felső panelt töröltem majd új usert szenvedtem fel mert nem tudtam visszavarázsolni az applivations meg többi gombot, de ez admin lett, mindenre kapott jogot de a wines partíciókat nem érem el ;] ubi szerint nincs jogom hozzá, sajátgépből meg se jelenik csak a vinyó :N

(#220) ViZion válasza mrskatejoe (#216) üzenetére


ViZion
félisten

Ubuntu, Linux Mint első legyen az SW center, utána synaptic és net.
Terminálba:
sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/ppa
ezzel hozzáadtad a tárolót
sudo apt-get update
frissíti a tároló infókat
sudo apt-get install xbmc
telepíti. Találtam egy [link]-et.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#221) mrskatejoe válasza ViZion (#220) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

nem sikerült , de holnap megnézem a linkelt videót :R

Terminálban adtam ki a parancsokat

ez lett a vége illetve ezt írta ki :

Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
E: Az alábbi csomag nem található: xbmc :F

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#222) ViZion válasza mrskatejoe (#221) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh, bocs, a tárolós verzó csak Ubuntuhoz jó. másik kell
Soronként, terminálba:
sudo add-apt-repository ppa:nathan-renniewaldock/xbmc-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install xbmc

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#223) javie


javie
csendes tag

A cikk jó lett ;) de nem próbálom ki:

A legtöbb Windowsról ismert programnak van linuxos megfelelője, ez alól csak a játékok és a speciálisabb alkalmazások (pl. profi grafikai és videószerkesztő programok) jelentenek kivételt.

Igazából 2 dologra használom a gépet. Játékra, de legfőképpen képszerkesztésre és videóvágásra. Szóval nálam emiatt borul minden.

(amugy a gimp azthiszem linuxon is van, de messze nem nevezném profi programnak :D)

"Time is a flat circle!"

(#224) hcl válasza lapa (#215) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha nem használsz compiz-t, akkor lényegtelen, más baja volt.

A lényeg, hogy ha 3d ablakkezelővel a videók full screenben szaggatnak, akkor az a fő ok, hogy a teljes képernyős ablakokat is 3d gyorsítva rakja ki, amikor az egész lényegtelen, mert semmi más nem látszik.
Nekem is szaggattak a HD videók full screenben (főleg az asszony 30fps -es vizsgafilmje :D ), és ez oldotta meg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#225) ViZion válasza javie (#223) üzenetére


ViZion
félisten

:R
A "próbáld ki" és az "ezt használd" nem ugyan az.
Játékok, Photoshop, AE és a többiek nem futnak linuxon (kivételek vannak azért). A Gimpet -ha olvastad- nem is ajánlom profi dolgokra, mert CMYK nincs (illetve CMYK separate plugin van...de azért az nem az :D ). A Gimp Linuxon kezdte, de már multiplattform, OSx-re is van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#226) ncc1701 válasza hcl (#224) üzenetére


ncc1701
veterán

Játékból majd ki fogsz nőni. :)

(#227) pechman8


pechman8
aktív tag

Jó cikk.
De mivel Nekem a Linux teljesen kínai ezért nekem nem elég egyszerű.
Engem a Linux-tol mindig az riasztott el, hogy telepítés után (nem livecd indítás) indítva fekete képernyőn mindenféle érthetetlen (számomra) tájékoztatások után nem történik semmi. Egy csomó szakkifejezés számomra értelmezhetetlen fájlkiterjesztések... stb...

A cikkből azt is levontam, hogy elég nagy a káosz (bőség zavara) a "linuxok" között.

Ez Nekem mind ijesztő!

Pl: nem értem miért kellene nekem újratanulni a file kiterjesztéseket. Miért nem lehet egységes?

Valahogy kicsit úgy érzem a két irányvonal (win-linux) próbálja időtlen idők óta térdre kényszeríteni a másikat.

Minden esetre én azért használok wint mert "bolondbiztosabb". Ez van. Eddig akárhányszor próbálkoztam linuxal mindig csak a macera volt vele... Mivel erre az embereknek nincs életidejük meg nem is érdekli őket (engem sem) a program mélységei, ezért a világ windows alapú. Amíg ez nem változik így is marad.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#228) ViZion válasza pechman8 (#227) üzenetére


ViZion
félisten

Az elején végigszaladó szövegnek is van értelme... mondjuk ha el tudod olvasni, akkor baj van, nálam végigfut, kész. Ha utána nem történt semmi, akkor kell átbogarászni, ált. a VGA drivert nem tudta beizzítani, de ez csak tipp így - évek óta nem volt ilyen élményem :)

Sok féle van, ez szerintem is probléma. A Canonical az Ubuntuval szeretne lenni a mainstream linux - de ők annyira más akarnak lenni, mint a windows, hogy az megnehezíti az átállást, megszokást (global app menu, baloldalra rakott ablakkezelő gombok, stb).
Linux Mint-et ajánlom, azzal lesz sikerélmény, szép, gyors és felhasználóbarát nagyon.

File kiterjesztések ugyan azok, csak más program nyitja, de ez is automatikus, mint windowson, semmit nem kell tenni :) Egyik különbség, h itt nem a kiterjesztéstől (.exe vagy .bat) lesz futtatható, hanem attól, hogy Te azt mondod. Így egyszerű "programot" (scriptet) írni egyes feladatokra, pl. kedvenc programjaid telepítésére, frissítések, etc.

Win nem bolondbiztosabb, ha beírtad a jelszót, az képes egy böngészőt is rendszergazdaként futtatni ;]
Igazad van, erre is kell időt szánni, de nem olyan vészes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#229) Namelesske válasza pechman8 (#227) üzenetére


Namelesske
addikt

:( :W :O :o Bakker... ez kész.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#230) #56573440 válasza pechman8 (#227) üzenetére


#56573440
törölt tag

attól függ hogy mire használod. nekem otthon net, minimál office, net, videózás, net, zenehallgatás, és persze net a lényeg. ubuntut feltoltam laptopra, ha nem akarnám még jobban testreszabdalni akkor hozzá se kéne érni kb. az ubi mostanában telepítés után simán megtalál mindent, nekem pl automatikusan feldobta miután kapott mobilnetet hogy a wifi drivert le szeretné rántani mert az még nincs meg. egy klikk, letölt, magától települ, második klikk bezárás volt... azon kívül minden megy (hotkeyek monitor fényerőhöz, hanghoz, stb...)

persze jogos hogy az extra igényekhez néha elég rendesen túrni kell, de akinek van kedve kísérletezni az elég jól eljátszik vele.

megszokás kérdése. a wint is hányszor fektettem meg amire megtanultam használni... ezt is kicsit tanulgatni kell, mert más, de alapvetően szokható, és ha belejön az ember simán használható. (nem mellesleg az ubi 10.4 lts felkúszott laposra 5 perc alatt tokkal vonóval, ami több mint baráti szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#231) DanielK


DanielK
addikt

Fedora 16 v Ubuntu 11.10/12.04? Az Ubuntut már ismerem...

(#232) ViZion válasza DanielK (#231) üzenetére


ViZion
félisten

Fedora ;] Űbergyors.
[flame] Meg azért is, mert nem Ubuntu :) [/flame]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#233) hcl válasza DanielK (#231) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ubuntuból csak és kizárólag LTS. A 11.10 kerülendő.

Mutogatni való hater díszpinty

(#234) DanielK válasza ViZion (#232) üzenetére


DanielK
addikt

Röviden össze tudnád foglalni, hogy miben más, mint egy ubuntu?
Illetve az ubuntu fórumban már kértem segítséget telepítéshet, win7 mellé ssd-re, esetleg ugyanaz a teendő? :B :R

(#235) Namelesske válasza DanielK (#234) üzenetére


Namelesske
addikt

Az Ubuntu Debian alapú a Fedora meg Redhatos asszem. Ez már sok mindent elmond, a telepíthető csomagokról a csomagkezelőről és magáról a rendszerről szerintem.

Én most hatalmas OpenSuSe fan lettem amiért minden hardverem működik alatta. Ajánlom azt is kipróbálásra, jobban hasonlít a Fedora-ra mint az Ubuntura.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#236) ViZion válasza DanielK (#234) üzenetére


ViZion
félisten

Részben más programok, más parancsok. Yumextender tudja amit a synaptic, azzal könnyű telepíteni/eltávolítani csomagokat. Gnome Shell ha tetszik, akkor bátran. SSD optimalizálás nem vészes, nálam is azon van, ext4 partíció, meg swap kell, de nem muszály, ha van ramod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#237) dabadab válasza Namelesske (#235) üzenetére


dabadab
titán

"Az Ubuntu Debian alapú a Fedora meg Redhatos asszem. Ez már sok mindent elmond, a telepíthető csomagokról a csomagkezelőről és magáról a rendszerről szerintem."

Es mi ez a sokminden? Mert nekem kb. annyit mond, hogy az egyiknek a melyen rpm, a masiknak meg dpkg van (illetve egy kicsit feljebb yum meg apt), de ez a kb. tokmindegy kategoria.

DRM is theft

(#238) Namelesske válasza dabadab (#237) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem nem tökmindegy :D Nekem számít, mert például Debianos környezetben jobban otthon érzem magam, az rpm csomagkezelésről kb semmit nem tudok és állandóan hibákba ütközöm, nem annyira felhasználó barát szerintem. (usererorr na)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#239) DanielK válasza ViZion (#236) üzenetére


DanielK
addikt

más parancsok

Igen, ettől tartottam. Ubuntu alatt már csináltam egy-két dolgot parancssorban. Illetve az ssd optimalizálást is arra írták le nekem.
Ide írtam a kérdést, illetve a konfigot, amin használnám.
A Gnome Shell nagyon tetszik, már a 2-es is tetszett. A KDE, hogy őszinte legyek nekem nagyon csillivilli, pluszban meg winre hasonlít az elrendezés. Pl nálam a win 7 tálcája fent van (ikonokkal tűzdelve). :DDD Minden ablakkezelő rész fent van, akkor minek szop***am magam, hogy állandóan lemegyek?! :DD
OpenSuse is tetszetős... Bőségzavara... :))

(#240) lapa válasza DanielK (#239) üzenetére


lapa
veterán

ha már elindultál egy debianon, akkor szerintem folytasd azon (ubuntu, 10.04 vagy 12.04). ezek a disztribek ugyanoda mennek, csak más utakon. a járt utat meg járatlanért elhagyni felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#241) DanielK válasza lapa (#240) üzenetére


DanielK
addikt

Bennem is ez fogalmazódott meg. Ubuntut ismerem, jól is tudom kezelni, már volt, hogy egy laptop miatt a kernelbe kellett nyúlnom stb. Szóval tényleg ismerem.
Akkor megvárom a 12.04-et és azt teszem fel. :B :R

(#242) lapa válasza DanielK (#241) üzenetére


lapa
veterán

most lehet hogy hülyeséget mondok, de talán a 12.04 béta (ami most kint van) ugyanúgy a véglegesre frissül. de erre inkább kérdezz rá az ubuntu topikban. azért ha most még akármilyen komoly hiba van benne az elég gáz.

[ Szerkesztve ]

(#243) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki rendet tenne a nézeteim között ami az asztalkezelőket illeti? :D

Szóval értem én, hogy minden disztrónak van több verziója. Vegyük csak a KDE-t és a Gnome-ot. De ugye ezek annyira különböznek, hogy amelyik progit fel tudom tenni Gnome-os verzió alá, azt közel se biztos, hogy fel tudom tenni KDE alá is. Vagy nem? és így igazából olyan, mintha két tök külön rendszer lenne. Vagy rosszul értem én ezt? A kedvelt progik nagy része mind Gnome alá való, viszont az új kezelőfelületet képtelen vagyok befogadni, ellentétben a KDE nagyon tetszik, szeretem is használni. Mit látok rosszul?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#244) Vladi válasza V.Stryker (#243) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagy nem.
Rosszul érted.
Nem tudom.

Most jobb? :DD :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#245) hcl válasza V.Stryker (#243) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A programok 99%-a megy KDe és Gnome alapú dolgokon is.
Mondjuk ha egy Gnome asztalkezelőre KDE-s programot teszel, az lerántja a fél KDE-t, mert kellenek neki a függvénykönyvtárak, meg futtatókörnyezetek, de a helypazarláson kívül nem szokott gond lenni.

Én is sok Gnome-os progit használok KDE-n. Megy mind.

Mutogatni való hater díszpinty

(#246) V.Stryker válasza hcl (#245) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát akkor nem tudom honnan jött ez nekem. :U Azért jó, hogy tisztáztuk. :R

vladi - Jobb! (Marika! Gyere be hideg van!) :DDD :P

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#247) ViZion válasza DanielK (#239) üzenetére


ViZion
félisten

SSD optimalizálás kernel dolog, az ugyan az. Más parancs: pl. nem sudo apt-get, hanem sudo yum - mert más progi.
Nem gksu hanem beesu, ilyesmik, de nem súlyos.
openSUSE = KDE, Fedora = Gnome Shell. Lehet persze mással, de az a legelterjedtebb. oS még variásabb sztem, de ott meg van Yast...

KDE progit is lehet Gnome környezetben használni, csak letölti KDE-s függőségeit is. Így több cuccod lesz, feleslegesen. Ha nem zavar, maradhat. Ritkán gabalyodnak össze, régen Ubuntu Gnome-ra leszedtem LXDE-t és KDE-t, összevesztek a network managerek. Most már gondolom ezeket javították. DE érdemes kipróbálni Live módban, pár óra alatt kiderül, melyik a kedvenc. KDE szép, de én nem tudnám használni...

Ha Ubuntu ismerős, akkor Linux Mint is menni fog símán.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#248) dabadab válasza Namelesske (#238) üzenetére


dabadab
titán

Jo, oke, de ez tok apro dolog, egyszeri user ugyis valami GUI-ban kattintgat, a tobbiek meg fel perc alatt legugliznak egy rpm/dpkg cheatsheetet.
Igazabol en a magam korlatozott tapasztalata (15+ ev Debian meg idonket elszortan talalkoztam Ubuntuval, Fedoraval meg CentOS-szel) alapjan igazan nem latok lenyegi kulonbseget a nagy disztrok kozott.

DRM is theft

(#249) fairi válasza hcl (#202) üzenetére


fairi
addikt

"A melóhelyen már 2 zsír új gépet újra kellett raknom, amiken jogtiszta Win7 volt, mert indítás közben kék halált dobott, és utána többet el se indult.
Mindezt úgy, hogy fel lett telepítve, és senki nem használja.
Az apróbb gondok meg mindennaposak"

ilyenkor mindig csodálkozok, én 8 hónap után azért kellett újra raknom, mivel HDD-t SSD-re cseréltem. Különben nem kellett volna. Win7 ki se tudtam nyírni, alapplapcsere,más chipset,és gyártó, de normál módban elindult a win7. Kékhalált nálam a vram hibás vga okozott előszeretettel, mióta ki lett dobva nem is találkoztam a kékképernyővel.
Mindig csodálkozok, hogy hal másoknak csakúgy a win7

Ubunta nálam csak a szívást jelentette! Kicsit utánanéztem,mikor is volt fent, Ubunta 9.04 akkor jött ki ez a változat, és frissített is a korábbi verzióról, ami a partición csücsült.
Akkori próba semmilyen szinten nem győzött meg, hogy ez használható vmire, új HDD-vel ment a felejtésben.
nemsokára kijött a win7,ami nekem a tökéletes lett, jóideig tuti marad

Xp az sokkal kényesebb volt, tényleg képes volt ugy meghalni, hogy semmi ok nem volt. win7 két éve van, minden bekapcs-kikapcs, mindenfélét telepítek rá de csak kétszer volt rendszer ujratelepítés, de mindig hardveres változtatás miatt.

(#250) lapa válasza fairi (#249) üzenetére


lapa
veterán

hidd el értjük, hogy neked nem dobott még kékhalált a win7 (hű micsoda teljesítmény - pont tegnap olvastam a win 8 szerver kapcsán egy vérpro írásában, hogy az is "megdöbbentően stabil", ami elég sokatmondó).

azt is értjük, hogy volt valami ubuntud, upgradelted aztán mivel semmit nem akartál vele kezdeni, semmit nem tudtál vele kezdeni. nincs ezzel gond, neked a win jó, kifizetted, használd egészséggel.

azt viszont neked kell megértened, hogy mások meg nem a saját maguk egyetlen gépét kezelik, hanem esetleg többet, esetleg komplikáltabb környezeketben. és bizony néha akadnak olyan bénázások, hogy az ember haja égnek áll.

hardveres változtatás miatt újratelepítés "kell"... ez megint olyan, hogy ha annyira stabil meg jó volt miért telepítetted újra, miért nem állítottad vissza egy mentésből? én biztos nem küzdenék reinstallal, ha megy nélküle is. najó nem bántalak tovább.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.