Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ViZion válasza pazzo (#550) üzenetére


ViZion
félisten

Zárt meghajtót sem talál hozzá? Frissítés után is ez van?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#552) pazzo válasza ViZion (#551) üzenetére


pazzo
tag

Most megfogtál. Csak live-ban próbáltam először.

(#553) ViZion válasza pazzo (#552) üzenetére


ViZion
félisten

Live-ban is mennie kellene a Gnome Shell-nek, esetleg töltsd le a 17 bétát, az már sok mindenben máshogy működik. Mint 12-vel volt Gnome Shell? Chakra -igaz, ez KDE...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#554) Vladi válasza pazzo (#550) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vagy használod fall back módon, vagy teszel másik ablakozóst. kde, xfce akármiylen spint nézz. link.
Egyébként milyen az a gép?

(#551) ViZion:

Intel vga-hoz nincs zárt driver, csak nyílt.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#555) pazzo válasza ViZion (#553) üzenetére


pazzo
tag

Mint fel sem ment. Nem is értem. Pedig először azt szerettem volna kipróbálni. Aztán az Ubuntu sem nyikkant meg. Ezért is kérdeztem, hogy mi a különbség linux, és linux között.

(#556) ViZion válasza Vladi (#554) üzenetére


ViZion
félisten

ohh... kb. 440 Magic Wonder meg a ti4200 óta csak ATI/AMD VGA-m van, elnézést nem tudtam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#557) pazzo válasza Vladi (#554) üzenetére


pazzo
tag

Na ez lett volna a másik kérdés, hogy milyen ablakkezelő lenne jó. A kártya 64 MB.
Milyen a gép? 1Gb ram, 2,60 GHz proci.

[ Szerkesztve ]

(#558) Sweet Lou 6 válasza pazzo (#557) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

xfce vagy lxde.

sweetlou6.wordpress.com

(#559) hcl válasza pazzo (#557) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Lubuntut neki, az menni fog rajta, mint a szél.

Mutogatni való hater díszpinty

(#560) lapa válasza ViZion (#401) üzenetére


lapa
veterán

nyelvek takarítására localepurge megvan? utána minden telepítés után kipucolja a telepített programok felesleges nyelvi fájljait. sok helyet megtakarít, és akkor nem kell kézzel.

(#561) ViZion válasza lapa (#560) üzenetére


ViZion
félisten

Majd megnézem, köszi! :R

...hamarosan jön a folytatás :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#562) Vladi válasza hcl (#559) üzenetére


Vladi
nagyúr

Respekt és ne vedd flémnek, de ne telepítsen lubuntut. A srác kinézte a fedorát, akkor tegye azt, lxde -vel és ne lubuntut.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#563) Namelesske válasza Vladi (#562) üzenetére


Namelesske
addikt

:K

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#564) pazzo válasza Vladi (#562) üzenetére


pazzo
tag

lxde? Ennyire gyenge lenne a gépem? :(((
Köszönöm. Megpróbálom. :R

Egyébiránt az előbb feltettem egy Debian-t. Szépen felkúszott, de alapból nem volt benne pl. a wifi-s net, és proxy-n keresztül sem akart csatlakozni.

(#565) Vladi válasza pazzo (#564) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem annyira gyenge. Nézd meg az enyém és nekem is lxde van, mert elég, meg egyszerű, meg gyors. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#566) pazzo válasza hcl (#559) üzenetére


pazzo
tag

Köszönöm, de csak 650 megás CD-RW-m van. :D
A Lubuntu meg .iso-ban 658 Mb. Bár az otthoni gépen Ubuntu van.

(#567) ViZion válasza pazzo (#566) üzenetére


ViZion
félisten

Pendrive? Én nem szeretek CD-t írni... mondjuk van amit lehet túlírni, az író progi kiírja ha sok rá ennyi adat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#568) pazzo válasza ViZion (#567) üzenetére


pazzo
tag

Nem boot-ol usb-ről a gép. :)

(#569) Vladi válasza pazzo (#568) üzenetére


Vladi
nagyúr

Biztos??

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#570) gabe_ válasza pazzo (#568) üzenetére


gabe_
őstag

Itt az ideje beruházni egy 700 megás rw lemezbe... ;]

...vagy dvd-rw-be

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#571) pazzo válasza Vladi (#569) üzenetére


pazzo
tag

BIOS-ban csak cd, hard drive, meg lan opció van a boot-nál.

(#572) pazzo válasza gabe_ (#570) üzenetére


pazzo
tag

Egy jó oprendszer kis helyen is elfér. ;)

(#573) hcl válasza pazzo (#571) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor a Hard Drive lesz, és lesz egy külön opció, ahogy Hard Drive Boot Order... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#574) pazzo


pazzo
tag

Feltelepítettem a Fedorát, lxde-vel. Hol lehet programokat hozzáadni (hol a synaptic?)? :F
Meg hogy lehet új témát rakni rá? stb...

[ Szerkesztve ]

(#575) hcl válasza pazzo (#574) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fedora alatt nem Synaptic van, asszem Yum, vagy Packagekit? Régen volt már :) de ugye az a disztró RPM alapú, nem kell Debianos csomagkezelőket keresni benne :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#576) pazzo válasza hcl (#575) üzenetére


pazzo
tag

Találtam egy "yum extender" nevű programot. Már túrom is. :))

(#577) hcl válasza pazzo (#576) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#578) ViZion válasza pazzo (#576) üzenetére


ViZion
félisten

Yum Extender kell. Kicsit más mint a Synaptic -van az is, de nem ide való.
Ha frissít a Yum extender utána már alkalmazások között a program telepítés/eltávolítás is frankó, lehet ott is keresgélni, előtte nálam üres volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#579) pazzo


pazzo
tag

Vladi, hcl, ViZion, és mindenkinek köszönöm a segítséget. :R
A további kérdéseimmel inkább a helyi Fedora fórumot flame-lem tele. :D

(#580) haris válasza pazzo (#579) üzenetére


haris
őstag

Amit csinálsz, az nem flame, hanem off topik (szervesen nem a témához illő hozzászólás).
A flame angol szó jelentése láng. Akkor flame-elnél, ha azzal jönnél percenként, hogy:
"minek kínlódsz linux-szal, amikor az sz@r, használj inkább bármi mást, meg különben is"

Amit most csináltam, az is off topik, meg is nyomtam a kis gombot a hozzászólás elküldése előtt, ettől lesz ilyen szép szürke, hogy akit csak a témához illő hozzászólás érdekel, az enyémet átugorhassa.

Sok sikert a Fedorához :K

(#581) pazzo válasza haris (#580) üzenetére


pazzo
tag

Köszönöm a kiigazítást.
Hiába. A blogger maradjon a blogjánál. :)

(#582) ViZion válasza pazzo (#579) üzenetére


ViZion
félisten

Szívesen segítünk itt is, de a Fedora topikban több "régi motoros" Fedora felhasználó van, többet tudnak segíteni. Nekem is Fedora van -sok év Ubuntu után- ha tudok segítek. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#583) Vladi válasza pazzo (#579) üzenetére


Vladi
nagyúr

Gyere csak, gyere. :D

Elvileg erre is felmegy a sinaptic

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#584) zoli62


zoli62
addikt

Megjelent a Gnome 3.4. :) [link]

(#585) ViZion válasza zoli62 (#584) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! :R Következőbe linkelem majd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#586) zoli62 válasza ViZion (#585) üzenetére


zoli62
addikt

Nincs mit, de a KDE is sokat fejlődött. :)

(#587) ViZion válasza zoli62 (#586) üzenetére


ViZion
félisten

Olvastam a KDE 4.8.1-et, h megjelent a hónap elején, de az nekem nem hír ;]
Komolyan: a KDE-t alig, sőt, mondhatjuk hogy nem ismerem. Van pár KDE alkalmazás amit igen, mert jók és használom őket (Digikam, Dolphin, K3b, Amarok, KMPlayer -ez windowson is a legjobb lejátszó szerintem).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#588) hcl válasza ViZion (#587) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor ismerkedj, mert jóó ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#589) Sweet Lou 6 válasza ViZion (#587) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ha erre a windowsos KMPlayerre gondolsz, akkor ennek semmi köze a linuxos KMPlayerhez :) kivéve talán annyit, hogy az Mplayer kódját forkolták.

sweetlou6.wordpress.com

(#590) ViZion válasza hcl (#588) üzenetére


ViZion
félisten

...a kapros tökfőzelék is jó, mégsem tudom megenni. :D
Valahogy nem tetszik. Nálam az asztal üres. Win-en is, Linuxon is. Se ikonok, se semmi, max hőfokok és terhelést íratok ki. evvan.

Sweet Lou 6: igen arra. Nekem elég, h annyi köze van, hogy nem kell kodekpakkokat keresgélni meg telepítgetni - WMP-hez meg

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#591) CPT.Pirk válasza ViZion (#590) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy érted, még a tálca is rejti magát? Vagy mire gondolsz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#592) Rimuru válasza ViZion (#590) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor egy fluxbox vagy openbox tökéletes a számodra. :K

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#593) hcl válasza ViZion (#590) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

? KDE-n sincsenek alapból ikonok...
Valamikor tettem egy képet az asztalomról az asztalos topicba. Azon van asszem 3 vagy 4 ikon, kifejezetten macerás volt odatenni őket :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#594) ViZion válasza CPT.Pirk (#591) üzenetére


ViZion
félisten

nem, fent van a panel, illetve win-en tálca azért kell. Arra kirakva kedvencek, kb. 10 program, meg a Fedora ikon az alkalmazásoknak. Nem egy "év desktopja", de szeretem így.

HCL: de ott mindenféle kinyíló bizgentyűk vannak, meg az az XP startmenü ;] - aranyos, amikor kipróbáltam a Chakrát másodpercekig tetszett.

Persze aki KDE-t szokta meg, az más. KDE alatt programot se' tudtam indítani, mert a gksu -ra semmit nem csinált. Hát kell ez :D ...erre Fedorán sincs gksu :U ott meg beesu van...

colomb2: Fluxbox, mi :(( ártottam én Neked??? :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#595) CPT.Pirk válasza ViZion (#594) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

KDE-n kdesu a parancs, amit keresel. ;]

A GKSU az GTK+ -hoz van, a BEESU a RedHat beli megfelelőlje, a KDESU meg a QT alapú cuccoknál van. Itt találtam ezt a hasznos összehasonlítást: [link]

Én úgy használom a KDE-t, hogy kirakok egy gyorsindító eszköztárat meg egy pici terhelés kijelzőt a tálcára, aztán nagyjából nem is kell mást túrni benne. Gnome2-t is használtam sokáig, csak ott mindig bazi nehezen találtam meg, amit a beállítások, meg az adminisztráció menüben raktak szétszórva. Most meg már ugye vége van, a GnomeShell nekem nem kell, Unity sem. Volt még Minten a Mintmenü, de azt már nem tudom hova tenni.

Szóval egyelőre nekem a KDE az egyetlen olyan felület, ami ugyanazt az elvet követi, mióta ismerem és nem várható a fejlesztés leállása, mint történt az G2-nél.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#596) lapa válasza CPT.Pirk (#595) üzenetére


lapa
veterán

azért hozzáteszem, hogy gnome2-ben (lucidban legalábbis) panelen jobb gomb --> add to panel --> (nem custom) application laincher --> preferences kijelöl --> ok. aztán ugyanígy administration kijelöl --> ok.

ezzel kapsz két ikont, amire klikkolva kijön a két menüsor egyike.

innen már nem egy nagy művelet megjegyezni, hogy melyik applet melyikben van, én legalábbis nem használok annyit hogy ez gond lenne. meg logikus is.

[ Szerkesztve ]

(#597) hcl válasza ViZion (#594) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

1 perc megszokni :D Startmenü helyett meg mit akarsz? Van másféle programindító is asszem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#598) ViZion válasza hcl (#597) üzenetére


ViZion
félisten

Hogyne. :D NEM. ;] Gnome Shell, kicsit áthegesztve teljesen jó...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#599) hcl válasza ViZion (#598) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:P :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#600) CPT.Pirk válasza lapa (#596) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez most nem teljesen világos reggel. Minden estre én azzal vesztem el mindig, ha a menüsorokban meg kellett keresni valamit. Nem minden esetben volt logikus a menüpont magyar neve. Nem tudok már fejből példát mondani, de voltak dolgok, amiket mindig összekevertem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.