Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Namelesske válasza Sweet Lou 6 (#349) üzenetére


Namelesske
addikt

Elég bután hangzik Cubuntu :D Már várom a találó beceneveket: Cobák, Cuncibutú... stb. :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#352) pazzo válasza Namelesske (#351) üzenetére


pazzo
tag

Chutubuntu (Chutulu-Ubuntu), avagy a sátán oprendszere. :DD

(#353) ViZion válasza Sweet Lou 6 (#349) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem:
Nem lesz. Sőt, ha Canonicalon múlik, akkor Kubuntu meg egyéb sem lesz pár év múlva...
Ezért is bízom abban, h a Mint el tud szakadni tőle.

pazzo: az olyasmi lenne, mint a Gnome's Hell. Azért BSD sem kispályás, találtak ki érdekes logókat: [link]

[ Módosította: 7 ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#354) pazzo válasza ViZion (#353) üzenetére


pazzo
tag

Azért a free bdsm fájt. :D

(#355) K6000 válasza hcl (#337) üzenetére


K6000
tag

Megkérdezhetem, hogy te mi a búbánatért használsz windows?
1. Az egyértelmű, hogy szar és folyton összehányja magát.
2. Mindem megoldható linuxon is azaz Minden akkor meg minek a win?
3. Ha meg valaminek nincs meg a linux verziója akkor meg wine!

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#357) #56573440 válasza ViZion (#353) üzenetére


#56573440
törölt tag

én még mindig szemezek a 9-el, de akkro már gnome-al.

(#358) #56573440 válasza K6000 (#355) üzenetére


#56573440
törölt tag

szerintem nem wint használ ;)

(#359) lapa válasza #56573440 (#358) üzenetére


lapa
veterán

de, is, csak melóhelyen, ahol azt kell.

(#360) bubi92


bubi92
őstag

abban tudtok segíteni, hogy lehet megoldani, hogy a proci ne pörögjön folyton maxon, hanem mindig csak annyira amennyire szükség van rá?

(#361) ViZion válasza bubi92 (#360) üzenetére


ViZion
félisten

Ha biosban be van kapcsolva a CnQ és a C1E (illetve ezek inteles megfelelője, speedstep vagy mi), akkor azt nem kapcsolja ki. Nálam szépen működik Fedorával, és Ubuntuval sem volt gond. Milyen disztrót használsz? És kellene a kernel száma is, ezt terminálba beírod, h "uname -r" és kidobja.
Fedora alatt ha telepíted a GKrellM progit, ahhoz van két plugin, az egyik a CPU frekit mutatja, a másik a 3 legjobban terhelő alkalmazást. Persze más disztrón más progi van, de alkalmazások között kell lennie egy rendszerfigyelőnek, abból is láthatod, ha vmi nagyon terheli a gépet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#362) CPT.Pirk válasza Namelesske (#343) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért Debiant összehasonlítani Ubuntuval elég merész. Szerencsére nagyon nagy különbség van köztük.

Amennyit láttam Debianból, nem véletlen tartanak régebbi verziókat, pl. mikor kijött a sokat fogyasztó kernel bug dolog, a "modern" disztrók jó része már a bugos kernelt használta, Debian meg még nem. Egyébként van rá mód, hogy a kernelt és a felhasználói progikat "backports" -ból telepítse, így azok frissek lesznek, míg a rendszer többi része meg marad a stabil, kicsit régi csomag.
Nekem megfelelt volna így, ha a KDE-t is lehet frissíteni, de azt nem lehetett...

Am. pl. aki beágyazott programozást csinál (C-s dolgok, ARM kütyük), annak Debian egy remek platform az EABI meg egyéb, embended cuccok megléte miatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#363) hcl válasza CPT.Pirk (#362) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, leginkább, hogy az Ubi a Debian tesztelés alatti csomagjait használja, így nagyon friss, csak nem annyira betonstabil.
Persze jó esetben semmi gond nincs vele (nálam sem).

Mutogatni való hater díszpinty

(#364) CPT.Pirk válasza hcl (#363) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam azoktól a csomagoktól a Debian is kissé megfeküdt. Erre építeni egy oprendszert, valamint azt még időrend szerint kiadni, több mint nem követendő példa.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#365) hcl válasza CPT.Pirk (#364) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, akinek esze van, annak nem a csicsa számít.
Mondjuk nekem semmi bajom nincs vele, ha lenne, akkor Debianoznék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#366) Namelesske


Namelesske
addikt

Kipróbáltam/még mindig alatta a Chackra linuxot, de ez egyszerűen brutális. A gépemnek egy hangja sincs. Minden olyan sima minta vaj. Én még az Apple gépein kívül ennyire simán nem láttam gépet működni. Egyszerűen valami brutális amit összehoztak... Nagyon jó. Ajánlom mindenkinek. Jobbnál jobb :D Minden szinte úgy van gyárilag ahogy én szeretem. A KDE is pont úgy van beállítva ahogy én szoktam MINDEN tökéletes.

KDE kérdés:

Valahogy nem lehet megjegyeztetni az ablakok helyét és méretét amikor bezárok egy appot? Elég gáz így.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#367) hcl válasza Namelesske (#366) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Elvileg meg lehet, de annyira nem foglalkoztam ezzel, meg amikor próbáltam sem jöttem rá, hogy hogyan (de az még sok verzióval ezelőtt volt).

Mutogatni való hater díszpinty

(#368) ViZion válasza Namelesske (#366) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát... Veled örülünk! :R
Most már megnézem én is, pedig marhára be vagyok oltva KDE ellen -nem tudom miért. Feltelepített Ubuntura húztam KDE-t, de network managerek összegabalyodtak. Utána tisztán Kubuntuval próbálkoztam, de végül visszakerült az Ubi :D
openSUSE-t kipróbáltam KDE-vel, de arra jutottam, h ehhez nem értek (gyenge kifogás ~4 év Ubuntu használat és asszony gépén akkoriba telepített Fedora 9 mellett...).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#369) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, hogy ne mondjátok, hogy a levegőbe pofázok, legyalultam a melós notimat és feltettem a Mint-et. Tök jó, szép. Ezt azt nehezen tett fel, de megy minden. Viszont a noti ventijét tekeri mint a barom és tök forró levegőt nyom ki. Optimalizálás? :Y 3 óránál nagyobb akkuidő itt full töltés után 5 percel 1:13 perc ... Optimalizálás? Most miért jó ez nekem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#370) Namelesske válasza ViZion (#368) üzenetére


Namelesske
addikt

Én is rohadtul utáltam a KDE-t de sokkal jobb mint a Gnome Shell, vagy a Unity.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#371) CPT.Pirk válasza Namelesske (#366) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na, akkor megérte a Chakrát javasolni! :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#372) Namelesske válasza CPT.Pirk (#371) üzenetére


Namelesske
addikt

Idő kérdése és bye bye Windows. :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#373) ViZion válasza V.Stryker (#369) üzenetére


ViZion
félisten

Csinálj egy frissítést, és engedélyezd a zárt meghajtót, de ne az updatedet, ha kettő van. utána elvileg tudja szabályozni a GPU-t és a CPU-t is.
Sensor és cpufreq telepítése -ha még nincs fent- Utána terminálba
cpufreq-info
ha magas terhelés nélkül, akkor terminál,
sudo cpufreq-set --governor ondemand
ezzel freki állítás automatikusan igazodik a terheléshez.
Ha így nem állítja át, akkor magonként kell:
sudo cpufreq-set -c 0 -g ondemand
sudo cpufreq-set -c 1 -g ondemand

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#374) gabe_


gabe_
őstag

Én az Ubuntut próbálgatom, igaz, még csak vmware-en, és egyenlőre tetszik.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#375) psylocke


psylocke
tag

Annyi cikk jelenik meg a linux egyszerű használatáról, hogy kedvet kaptam írni egy cikket az xp egyszerű használatáról:

- Rakj be egy sp3-as lemezt, nyomd meg az installt, és használd. -

Na, címlap?? :))

(#376) V.Stryker válasza ViZion (#373) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A frissítés megvan, zárt meghajtó fent van. A helyzet változatlan. Még van egy sansza...a Chakrának. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#377) DanielK válasza psylocke (#375) üzenetére


DanielK
addikt

És mire? Netezésre? Ja és a jegyzettömbe írogathatsz. Ja és mindezt 35-40e Ft-ért.
Még office programot, képszerkesztőt sem tartalmaz. Szóval nem ennyi. Nekem egy xp-t 4-5 óra alatt sikerült használhatóra belőni (minden driver és program telepítése) :W

[ Szerkesztve ]

(#378) rt06 válasza psylocke (#375) üzenetére


rt06
veterán

lehet (ha eccer nagyon sok idom lesz) majd irok egyet gentoo telepiteserol, majd ere xen, es gentoo domu-k

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#379) Namelesske válasza psylocke (#375) üzenetére


Namelesske
addikt

Utána még 2 órán át rakd fel a drivereket, futtasd a windows updatet, szopjál a dotnettel, utána keress egy vírusírtót (MSE) utána rakd fel az opcionális frissítéseket utána rakj egy böngészőt egy office-t egy kodek packet egy másik lejátszót vagy kettőt, utána rakj fel még vagy pár kiegészítőt hogy hatékonyabban tudj navigálni, stb. stb. stb.

Legalább Windows 7-et írtál volna.... De az XP-t felrakni rosszabb mint egy Arch linuxot.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#380) ViZion válasza psylocke (#375) üzenetére


ViZion
félisten

Na, flame? :P

A Linuxoknak -úgy globálisan, amit tapasztaltam- a legnagyobb baja, h néhány gyártó b@szik drivert farigccsálni. Nyíltal laggol kicsit az UrT, kmod nincs a friss kernelhez, hát AMD oldalról telepítettem a gyárit, mert windowson az jó (többnyire, régen ott is voltak gondok).
Erre fallback van. Leszedtem, erre az sincs :D sebaj, konzol van :K
Ubuntun is a hibák nagy része ATI driver volt. Lehet ki kellene egészítenem a cikket: Próbáld ki a linuxot, ha nV VGA-d van... ;] Érdekes, nekik vannak működő drivereik. ATI fan vagyok, de ilyenkor elgondolkozom a váltáson.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#381) Vladi válasza ViZion (#380) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én direkt a nyílt miatt vettem atit. Ezt add össze.

Azért láttam én hajmeresztő dolgokat nvvel is. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#382) haris válasza psylocke (#375) üzenetére


haris
őstag

"Rakj be egy sp3-as lemezt, nyomd meg az installt, és használd."

Az asztalodról linkelnél egy képet? Gondolom 640X480 (vagy 800x600 már nem emlékszem) -ban maradt, hiszen telepítés után nem telepíti a VGA-d meghajtóját. Youtube-ra véletlen sem mész, mivel nem játszik flash-t az iExplorer. Filmeket sem nézel, mivel a se divx-t se xvid-et nem ismeri, és hang nem lesz. Képek szerkesztéséhez Paintet használsz, és sem excel-t, sem egyebet nem használsz, vagy arra is megveszed az MS office-t?

De köszönjük a hozzászólásod, példaértékű :R

VIZion: ahogy óhajtod... ;]

[ Szerkesztve ]

(#383) nuke7


nuke7
veterán

én annyira szeretnék linuxot használni fő rendszernek az asztali gépemen..!!!
(netbook-omon annak idején megfordult vagy 6-7 disztro)
de amíg nem tudok legalább 90%-osan játszani rajta (10 játékból max. 1ne fusson rajta tökéletesen) addig sajnos a nagygépemre nem alternatíva... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#384) haris válasza nuke7 (#383) üzenetére


haris
őstag

Igen, ezt párszor leírtuk. Aki játszik, és van pénze dráa VGA-ra, valamint megveszi a játékokat, annak futja windowsra is. ugye így van?

(#385) saja


saja
tag

Jó lett ez az írás. Itthon minden gépen van linux (is). Ez összesen 5 desktop, 2 notebook, 1 netbook és egy Zipit Z2 :D .
Ha valakinek kell segítség egy nVidia optimus-os kártya működtetéséhez, akkor szívesen segítek. Mert annál trükközni kell, nem jó egy sima driver fordítás+telepítés. Meg az acpi (energiaellátás) irányítása is kártyafüggő, amit be kell kalibrálni.

keep calm and code erlang

(#386) CPT.Pirk válasza ViZion (#380) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi baj volt Ubuntun AMD vidkarival? Lassan 2 éve már van teljes értékű CCC, azóta meg nem nagyon van gond a driverrel.

Mai modern disztrók meg maguktól telepítik a rendszerrel együtt, szóval még csomagkezelőzni sem kell, nem hogy terminálból felrakni, mint régebben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#387) nuke7 válasza haris (#384) üzenetére


nuke7
veterán

:K természetesen. csak a netbook-nál nem voltam elégedett a win xp / win 7 starter dologgal, és ott megtetszett a linux... - de szerintem nem csak azok használnak linuxot ( vagy használhatnak ) akiknek kevés pénzük van.
a macbook-omon pl. nem cserélném le a mac os x lion-t, max. rakok mellé dual boot-ba win7-et, de sztem inkább hagyok plusz helyet az ssd-men, és játszom a nagygépen... amin sajnos win7 van jobb híján.

btw. attól, hogy megveszek valamit, még nem lesz jó...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#388) ViZion válasza nuke7 (#383) üzenetére


ViZion
félisten

A directX MS "találmány", dx9-ig még csak-csak megoldja a wine -kis szerencsével- de újabb játékok nem működnek az 99%. Mondjuk a jelenlegi konzolport játékokat (tisztelet a kivételnek) lehet, hogy futtatná, de azért ez nem lenne next-next-finish.

A fő rendszert definiáljuk. Időd nagy részét játék teszi ki? Y: goto Win 7. Netezés, filmek? goto linux. Mivel időmet mostanában kisebb részben teszi ki a játék és a munka itthon, így Fedora indul - ezzel asszony is netezhet, megnyithatja a "külddödtovábbvagyszívtelenvagy" leveleket, stb.
"Gyerekes" gépnek is jó. Fedoránál nincs delre törlés (alapból nincs engedve, de bekapcsolható), nincs névre kattintva file vagy mappa átnevezés, és mappákat sem lehet szabadon ide-oda toszigálni meg mozgatni. Fontosabb beállításokhoz jelszó kell - akár percenként kéri, ha olyan dolgot piszkálna - hasznos ez is, persze kinek-mi. :R

CPT.Pirk: Precise-re frissítettem kicsit korán, utána voltak bajok. 2008-as Ubuntunál emlékszem még szívózásra, utána csak akkor volt gond, ha AMD oldalról frissítettem vmiért. Sajna ez úgy látom minden disztróra igaz: AMD oldalról felejtős a driver :O

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#389) nuke7 válasza ViZion (#388) üzenetére


nuke7
veterán

Időd nagy részét játék teszi ki? - otthoni gép előtt töltött időm... :U
ez van :( :O

https://youtube.com/user/nuke7

(#390) CPT.Pirk válasza ViZion (#388) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még mindig nem értem, most mi a bajod a driverekkel. Chakra felpakolta magától nekem a teljes CCC-t, minden működik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#391) haris válasza nuke7 (#387) üzenetére


haris
őstag

"szerintem nem csak azok használnak linuxot ( vagy használhatnak ) akiknek kevés pénzük van"

Én sem erre gondoltam. Én azért váltottam linuxra, mert vettem egy netbookot 3éve, ezzel gyakorlatilag leálltam a nagygépről, a játékok sem vonzanak már. Viszont az xp idegesítően lassú volt a régi netbookomon, pedig eredeti elöre telepített volt, viszont azon a win7 meg sem moccanna.
Majd megvettem az e125-öst op-rendszer nélkül. A tört windows nem vonz, mert nem bízom a törések makulátlanságában. Kipróbáltam rajta 30 napig a win7-et is, viszont az ingyen ubuntu tudja azt, amire én ezt a gépet használom:
internet beleértve a youtube is, film nézés, webrádió hallgatás, táblázatkezelés, e-mail, és szerencsére a cégem készletkezelő-számlázó programja fut wine alatt.
Én sem azért használom mert nem telik windowsra, hanem mert ha van más működő alternatíva, akkor nem adom ki rá azt a 26-30 ezret.
Amikor a Lenovo-t vettem, nézegettem a sony netbookját is ugyanezzel a belsővel, de a win7 miatt 25ezerrel volt drágább, viszont annyiért lehetett kapni OEM wint is, és akkor már inkább én telepítettem volna és nem kell féltenem a backup partíciót sem.

Egy bajom van a linux-al. A PH!TV nem tudom nézni, nem működik a silverlight plugin. De túlélem.

[ Szerkesztve ]

(#392) ViZion válasza CPT.Pirk (#390) üzenetére


ViZion
félisten

...Most a "szokásos" probléma van: Fedora kernel olyan friss, h Torvalds amikor ctrl+s -t nyom, már tölti... :D ...viszont a csomagkezelőben csak korábbi, 3.2 -höz van. Én meg adtam egy esélyt az AMD oldalról letöltöttnek. Talált pár hibát, de azért telepítette magát (ez is jó, más telepítés hibánál userre vár, ez meg lement mintha assume yes, vagy force lett volna - hogy a f@ß baszcsizza ki a programozó szemét) erre fallback mode van... uninstall meg vitte azt is - szintén error. Ismétlem ez az AMD hivatalos driver. Keresek egy korábbi drivert, vagy visszahegesztem a nyílt drivert (és Urban Terror-t meg pár másik játékot nem tolom, mondjuk UrT van Windowson is), kész.

Letöltöm ezt a Csoda-Chakrát -KDE ide vagy oda, de má' kipróbálom :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#393) sh4d0w válasza ViZion (#380) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én épp most hagytam abba a játékot :)

ATi-val sosem volt bajom. Katt és ment.

https://www.coreinfinity.tech

(#394) ViZion válasza sh4d0w (#393) üzenetére


ViZion
félisten

...Ubuntun igen, amíg nem frissítettem kernelt ott is :D
Köszi a linket.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#395) CPT.Pirk válasza ViZion (#392) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne felejzsd el a "nem szabad driverekkel" opcióval bebootolni a telepítőt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#396) tkesy


tkesy
őstag

Esetleg olyan linux verzióról nem tudsz, amit fel lehet pakolni egy tabletre, úgy hogy az funkcionalitásában, ne szenvedjen csorbát? (Archos IT5-ről lenne konkrétan szó)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#397) ViZion válasza CPT.Pirk (#395) üzenetére


ViZion
félisten

...az volt a baj, mert hibák miatt fallback volt csak. Akkor meg minek. Leszedtem, persze a grubot nem frissítette, így az zártal akart indulni. De már minden OK, csak játék nem lesz nyílt driverrel, vagy nem frissítek kernel és egy hónap múlva már lesz erre is kmod-catalyst.

Erről jut eszembe, írta vki, hogy SSD-re csináltak egy fájlrendszert NILFS [link], ami snapshotokat készít (nem töröl, nem trimmel mindent gondolom).
Ki kellene próbálni, nem tudom mi lenne a 15 GB-os Fedora partíción...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#398) pazzo


pazzo
tag

A Fedora, és az Ubuntu között mi a különbség?
Az előbbi vidáman felment a Travelmate 240 laptopra, a Ubi viszont csak úgy, ha felülírtam vele a Fedorát.

(#399) ViZion válasza tkesy (#396) üzenetére


ViZion
félisten

Tablet az más dolog "picit". Persze vannak ARM-ra meg mindenféle SoC-ra kernelek, de ebben nem vagyok otthon. Azt tudom tanácsolni, h angolul keress youtube-on, a tablet fórumaiban és gugliban.
Mondjuk Androidnál jobbat szvsz nem találni.
Ez az oldal Archos hackekkel foglalkozik, Tiéd is támogatott, de nem kerestem mi van rá.

Pazzo: Fedora Gnome Shell-t, Ubuntu Unity-t használ. Más csomagok, részben más programok. Fedora nálam gyorsabb. Ubuntuhoz több infó van magyarul és angolul, rengeteg progi a SW centerben, de ha valami megtetszik, akkor biztosan van .deb (Ubuntura telepíthető, olyan, mint Win-en az .exe) csomag, Fedoránál néha terminállal kell telepíteni (3 egyszavas parancs...). Asztali gépen nálam mindkettővel ment minden out-of-the-box. Ja, nem: Ubuntun régi Canon printer nem ment, Fedorával nem néztem, nem kell. Mint felhasználó sok különbséget nem fogsz látni a kinézeten kívül.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#400) pazzo válasza ViZion (#399) üzenetére


pazzo
tag

Köszönöm.
Igazából teljesen jól szuperált a Fedora, és csak azért álltam át Ubuntura, mert nagyobb a magyar nyelvű támogatás mögötte. Nagy könnyebbség, hogy ha valamilyen probléma adódik, van egy oldal, ahol jószerével megoldást találok rá. Na, meg az otthoni gépen is az van.
Egyébként hagytam volna a laptopon a Fedorát, mert gyors volt, és azokat a programokat amiket használok Ubuntu alatt, erre is megtalálom. Ráadásul az Ubi lassúbbnak, akadozónak tűnt. De most a cikk hatására újra bepróbálom a Fedorát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.