Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3201) sugarforce válasza enginev3.0 (#3200) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha a plex settings.ini es a database fileok windows alatt itt vannak, akkor igen. Tautullinal is eleg az a mappa.

(#3202) MaciPali


MaciPali
csendes tag

Üdv.
Feltettem az iptv plugint.
Csináltam play-listát zenecsatornákkal. Minden rendben működik. Az lenne a bajom hogy a play-listában nem tudom átnevezni a zenecsatornák nevét. Hiába írom át a metaadatokat nem változik semmi nem menti el.
Átírni a VLC Playerbe próbáltam az .m3u elindítása után.

(#3203) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok! Apple TV 4K-n eddig ment a plex most meg azt írja nem tud közvetlen kapcsolódni. Csökkentett minőségben nagy nehezen elindul rajta valami. Ezt az oldalt javasolja:[link] Már mindent újraindítottam. Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#3204) #56573440 válasza tl-x (#3203) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kicsit több infót pls... Szerver pl hol van hálózat szempontjából? Saját vagy másé?

(#3205) MasterMark válasza tl-x (#3203) üzenetére


MasterMark
titán

Ez most az új frissítéssel jöhetett szerintem, mert nálam is kiírta böngészőben, pedig közvetlen címen saját hálózatból nyitottam meg a weboldalt.

De egyébként minden megy ugyanúgy.

Switch Tax

(#3206) tl-x válasza #56573440 (#3204) üzenetére


tl-x
őstag

Saját hálózat. Pc-n fut a szerver kábellel a routerbe kötve. Apple TV wifivel van rajta net.

(#3207) mpo


mpo
veterán

Elnézést, hogy itt teszem föl a kérdést, de itt talán kapok érdemi választ.
A régi családi VHS kazetták DVD formátumban (VIDEO_TS) vannak a PC belső HDD-n a többi egyéb filmmel együtt.
Serviio-val eddig mindent sikerült lejátszani, ezeket nem támogatja, a WMP sem (nem is használom, ismerem), VLC-vel meg nem boldogultam, hogy az UTP-n és WIFI-n lévő tévékre varázsoljam.
Ha tévéről próbálom elérni, akkor se játssza le.
Nem szeretnék konvertálni, ezért kérek segítséget.

Ha érted, akkor már elavult.

(#3208) MasterMark válasza mpo (#3207) üzenetére


MasterMark
titán

Szedd ki belőle a videófájlt, és próbáld úgy.

Switch Tax

(#3209) #56573440 válasza tl-x (#3206) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nagyon érdekes... Jelenleg nem látja a plex kliens a szervert direktben, azért szenved. Ipcimek fixek mindenhol nem dhcp osztja ezeknek, pingelni tudod a lejátszót és a nast is?

(#3210) gyugyo79 válasza tl-x (#3206) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nincs beállítva a kliensben a szerver belső hálózatos címe / portja (már amelyikben lehet) akkor szerintem kell a plex command szervere a csatlakozáshoz. Pld. nekem volt, hogy tv-n nem tudtam beállítani mert a pint nem kapta meg amit nekem a linknél be kellet volna írni. A szervereik státusza meg közbe jó volt. A tvn meg csak egy plex budapest ops .... jött 1-2órán át ...

Mondjuk utána a lejátszást már nem kéne érintenie.

[ Szerkesztve ]

(#3211) tl-x válasza #56573440 (#3209) üzenetére


tl-x
őstag

Az a fura, hogy a lejátszás most megy de visszarakta 360p-re az összes felbontást. Nem fixek az IP-k.

(#3212) #56573440 válasza tl-x (#3211) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hálózati beállítások vannak bármilyen oldalon? Pl plex szerver külső elérése miatt?

Az a baj, hogy látatlanban 200 dolog lehet... Első körben nézd meg milyen ipket kapnak az eszközök, és főleg a szervert be kéne állítani fixre...

Húzd ki a netet a routervol, és megáll a lejátszás. Nézd meg pls. Ha így van, akkor a lejátszó nem látja a szervert direktben, kimegy a netre és onnan vissza. Akkor simán így megy, az ok, de valami hálózati gebaszod van...

[ Szerkesztve ]

(#3213) tl-x válasza #56573440 (#3212) üzenetére


tl-x
őstag

Ja nincs rajta engedélyezve a net-en keresztüli elérés csak belső hálóban használtam eddig. Szerver beállításoknál van a Távoli hozzáférésnél egy piros ! jel: "Hálózatán kívül nem elérhető
Engedélyezze a hozzáférést a szerveren bárhonnan." Nekem elég lenne ha a belsőben rendesen menne mint eddig. A Plex látja az apple tv-t böngészőből és az Apple Tv-n is megjelenik a szerver csak hiába nyomok rá semmi se történik.

[ Szerkesztve ]

(#3214) Friss válasza sugarforce (#3186) üzenetére


Friss
csendes újonc

Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés: SIKERÜLT!!! :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Ami még hasznos, ha valaki hasonló dolgokkal küzd:

http://ping.eu/

https://portforward.com/router.htm

Az elsőn ellenőrizhetőek a portok, a másodikon a rooter típusának megfelelő beállítások részletesen le vannak írva. Csak ki kell választani a gyártót és a típust.

Most jöhetnek a TV csatornák. :D

(#3215) MaciPali


MaciPali
csendes tag

Légyszi!?

Üdv.
Feltettem az iptv plugint.
Csináltam play-listát zenecsatornákkal. Minden rendben működik. Az lenne a bajom hogy a play-listában nem tudom átnevezni a zenecsatornák nevét. Hiába írom át a metaadatokat nem változik semmi nem menti el.
Átírni a VLC Playerbe próbáltam de m3u.-ban nem jegyzi meg. A VLC saját .xspf fájl az megjegyzi de azt nem játsza le a Plex.
Segítsetek ha tudtok. Tv-n nagyon rossz így megjegyezni melyik csatornán mi van.
Amúgy minden megy Telekom-os Sagecom router, semmit nem állítottam a routerbe. Nincsenek fix ip-k se.
A laptop (szerver) kábelen van, a Tv Wifi-n.
Köszi.

(#3216) choco01


choco01
addikt

Hali.

Valakinek van olyan problémája hogy a Plex server(Debian 9 alatt) nem szinkronizálja rendesen a letöltött filmeket fel? Beállítottam h 15 percenként, meg amikor változik a mappa tartalma akkor is szonkronizáljon..és magától eddig egyáltalán nem csinálta..ha meg rányomtam a szinkronizációra hogy h egy mappát felszinkronizált amibe volt 18 rész másik 6ot meg ott hagyott.. :F :F :F

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#3217) #56573440 válasza choco01 (#3216) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az automata keresés az esemény vezérelt, lehet nem linuxon másképp működik... Passz.

Otthagy? Nem talált hozzájuk adatot? Elnevezés hiba szokott lenni. Lentebb linkeltem milyen formát értelmez sorozatok esetében.

(#3218) choco01 válasza #56573440 (#3217) üzenetére


choco01
addikt

/wd/downloads mappát csatoltam be egy Filmek nevű könyvtárba a Plexbe. Ebbe a mappába ugye minden film egy mappába kerül, egy évad esetében egy mappába több film is kerül, de például a tök egyforma jelleggel elnevezett másik sorozat 18 részét betoltotte, ezért nem értem mitől függ...

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#3219) #56573440 válasza choco01 (#3218) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez akkor most sorozat vagy film? Mert így nem igazán értem... Ha sorozat akkor epizódokról beszélünk, amiknek külön mappákat adsz, azon belül pedig ömlesztve az évadok részei?

Amit nem ismert fel, azt mutimár pls. Azzal együtt amit mondjuk abból az évadból felimsert.

(#3220) apezka válasza MaciPali (#3215) üzenetére


apezka
tag

Miért nem a magában a .m3u fájlban nevezed át? A Plex is abból veszi. Simán megnyitod notepad-el a .m3u fájlt és átírod a nevet.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#3221) #56573440 válasza choco01 (#3218) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ohh a pm alapján meg is van a gond, ömlesztett anyagot a plex vagy fel tud nyalni vagy nem. Főleg ha a filmek és a sorozatok is a download gyökerébe ömlenek be.

Le kell válogatni, külön a két típust, a sorozatokat is megfelelő nevű almappákba rendezni, és utána megnézni, hogy mi merre hány óra.

(#3222) tl-x válasza #56573440 (#3212) üzenetére


tl-x
őstag

Általános menüben van egy ilyen: "Visszakapcsolás engedélyezése nem biztonságos kapcsolatoknál" Ezt kellett "Mindig"-re állítani és jó lett. Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#3223) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
Sub-Zero Plugint használja valaki:
https://github.com/pannal/Sub-Zero.bundle

Telepitési utmutató (angol):
link

Most már a hosszupuskát is támogatja sorozat feliratoknál!

(#3224) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#3171) üzenetére


gyugyo79
addikt

Neki futottam még 1 x most a frissítés után.
+ egy ismerős windows alatt is megcsinálta és működik.

Tehát ini kicseréltem a fenti tartalomra és úgy lekerestem a csatornákat. Utána letöltöttem az xmltv -t szmegma aláírásából.
Miután lekerestem a csatornákat választható már Magyarország és xmltv forrásnak. Megadtam a letöltött xmltv xml elérési útját és ok. a Csatornák nagy részét jól össze is párosítja. Ami biztos, hogy 1 csatornához 1 epg -t enged párosítani ezért vagy HD vagy SD csatornához lehet rendelni az epg forrást. (Ezt vagy egy másik már kész xmltv letölthető időzítettve vagy lehet sajátot is csinálni)
Miután megvoltam ezzel is a program guid -nál ott voltak a csatornák és elkezdett minden műsorhoz leszedni képet ... Ez a dvr beállítások enhanced program guid -nál kikapcsolható.

Most működött is a lejátszás. A beállított minőségbe streamelte a kiválasztott műsort. A PLEX kliensek nagy részébe nem jelenik meg a beállítás után sem mint lehetőség.
A jelenlegi kinézet szerintem katasztrofális vagyis nekem az a megszokott EPG nézetektől messze van.
Nem azt mutatja melyik adó hanem, hogy mi megy és mennyi idő van hátra. A leszedett kis képek vagy segítenek rajta vagy sem, de ha kikapcsoljuk a leszedésüket akkor szürke kockák vannak csak ...
Kép arról ahol mind a két változat látszik:

A mostani frissítés után viszont megjelent a DVBViewer Media Server meg a Tvheadend SAT>IP Server is a tuner listában. Ha valakinek tuner nincs közvetlen a PLEX serverben ezeknek is utána nézhet.

[ Szerkesztve ]

(#3225) MaciPali válasza apezka (#3220) üzenetére


MaciPali
csendes tag

Átírtam.
Mostmár a VLC lejátszó .m3u fájlból felismeri amit átírtam csatorna neveket, de a Plex még mindig nem írja ki csak azt amit eddig is. Nem jött össze sajnos.

(#3226) Beka válasza gyugyo79 (#3199) üzenetére


Beka
csendes tag

Sikerült köszi, simán elnéztem nem adtam meg az email-pass párost benn a programon belül is az authentication résznél. Más:
Felraktam a supersubtitles.bundle-t. úgy tűnik működik. A kérdésem az lenne, hogy a GitHub megjegyzés részében azt írja, van dependencies, mégpedig a brew install p7zip. Evvel mit kell csinálni?
https://github.com/balesz/SuperSubtitles.bundle

Nvidia Shield Tv with Geforce Now a legjobb cucc :)! Barton 2500+, Nf7-s, 512M, Asus9600xt, minden alap frekin megy

(#3227) apezka válasza MaciPali (#3225) üzenetére


apezka
tag

Mert a Plex szervert újra kell indítani, hogy a plugin újra beolvassa a .m3u fájlt

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#3228) fravik válasza Beka (#3226) üzenetére


fravik
tag

7zip-et használ a kód a tömörített évad-pakkok kicsomagolására. Ehhez szükséges, hogy Linux-on fel legyen telepítve a p7zip. Windowson valószínűleg szintén (de ebben nincs aktuális tapasztalatom)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#3229) Beka válasza fravik (#3228) üzenetére


Beka
csendes tag

Windows-on fut a szerver.
Az nem tiszta nekem, hogy ezt a p7zip dolgot plugin-ként vagy Windows installként kell értelmezni.
Ha, plugin akkor még nem találtam meg bundle állapotban amit berakhatnék a plexbe.

[ Szerkesztve ]

Nvidia Shield Tv with Geforce Now a legjobb cucc :)! Barton 2500+, Nf7-s, 512M, Asus9600xt, minden alap frekin megy

(#3230) sugarforce válasza Beka (#3229) üzenetére


sugarforce
őstag

Windows installkent.

(#3231) Beka válasza sugarforce (#3230) üzenetére


Beka
csendes tag

Köszi, akkor felrakom.

Nvidia Shield Tv with Geforce Now a legjobb cucc :)! Barton 2500+, Nf7-s, 512M, Asus9600xt, minden alap frekin megy

(#3232) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mit csináljak ha valaminek nem akarja letölteni az adatait? Már rá mentem hogy egyeztetés, kiválasztottam de nem csinál vele semmit

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3233) apezka válasza enginev3.0 (#3232) üzenetére


apezka
tag

Mi az, film, sorozat, zene? Ellenőrizd a plex fájl konvenciónak megfelel-e.
Ellenőrizd manuálisan a Plex-ben beállított adatbázisban van-e tartalom az adott elemhez.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#3234) sugarforce válasza enginev3.0 (#3232) üzenetére


sugarforce
őstag

Mas scraperrel sem szedi le? Ilyen nekem is volt, 1-2 teljesen jo elnevezesu cuccal, par nap utan megjavult. Moviedb-n fent van?

(#3235) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Korábban már benne volt a mappában, csak át lett helyezve másik hdd-re és most nem szedi le hozzá az infókat

Sorozat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3236) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Végre találtam egy téma topikot.
Szeretném a segítségetek kérni. Vásároltam egy NAS DS218j készülket. Telepítettem rá a plex servert.
LG Tv-mre a plex alkalmazás. Aolyan DLNA mód félében néznék filmet, és ami nagyon tetszik hogy ez a plex leszedi a filmekhez az infokat is, és boritó képet..ami nekem személy szerint negyon tetszik.

Eljutottam végre sikeresen addig hogy beszinkronizálja (csak filmek) a 3 mappám.
Azonban most hogy másolok még rá filmeket, nem szinkronizálja be magának a sever. Pedig bekapcsoltam a beállításoknál az automata frissítést (könyvtárakra).
MIl lehet a bibi, nálatok is él ez a hiba jelenség?

(#3237) MaciPali válasza apezka (#3227) üzenetére


MaciPali
csendes tag

Sajnos akkor sem megy...

(#3238) fulton


fulton
addikt

Az miért van hogy ha pl át akarom állitani a hangot xplayben akkor azt irja a a lejatszashoz transcoding szükséges. ?

(#3239) Devilstudio


Devilstudio
tag

Tautullit szeretném feltenni a QNAP TS-253A nasra.
Hogyan kell feltenni és honnan töltsem le a megfelelő verziót.
Előre is köszönöm a helpet. :C

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3240) fravik válasza Devilstudio (#3239) üzenetére


fravik
tag

Szia!

Github oldal
Tautulli Install Guide

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#3241) Devilstudio válasza fravik (#3240) üzenetére


Devilstudio
tag

I can't install the package on my TS-253A running Firmware 4.3.4.
Error Tautulli 2.0.22 installation failed. Data file error.
Anyone a solution?

Thanks!

Ugyan ez van nálam is.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3242) sugarforce válasza Devilstudio (#3241) üzenetére


sugarforce
őstag

Jogosultsagok rendben vannak?

(#3243) gyugyo79 válasza Devilstudio (#3241) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáld meg a Dockert. Nekem Synologyn abban fut teljesen jól. Igazából ott frissült Tautulli-vá a PlexPy.
LinuxServer.io -sat válaszd a konténerek közül ha jól tudom az a hivatalos is. QNAP ot nem ismerem ezért többet nem tudok viszont ha úgy megy mint a Synologyn akkor kb beállítod, hogy milyen helyi porton legyen elérhető meg, hogy induljon a NAS indulásakor automatikusan, utána ezen porton ( http://NASIP:beállított_port ) már el is érd és csak be kell állítani a webes felületén át ...

[ Szerkesztve ]

(#3244) Halász Mihál


Halász Mihál
csendes tag

Sziasztok. Telefonról mindig kilép kb. 1 perc után a filmből. hogy tudnám ezt elhárítani?

(#3245) sugarforce válasza Halász Mihál (#3244) üzenetére


sugarforce
őstag

Android? Megvan veve az app?

(#3246) Halász Mihál válasza sugarforce (#3245) üzenetére


Halász Mihál
csendes tag

szia. android és nem vettem meg csak letöltöttem a play-ből.

(#3247) enginev3.0 válasza Halász Mihál (#3246) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor ez a gond

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3248) MasterMark válasza Halász Mihál (#3246) üzenetére


MasterMark
titán

De ki is írja amúgy, csak el kellene olvasni...

Switch Tax

(#3249) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

nem tudom mennyire lerágott kérdés, így felteszem.
adott plex server (OMV alatt fut NAS-on). A kliens egy raspin fut OSMC, plex for Kodi addon.

a problémám a feliratokkal van. pl van amiben az embedded feliratnak nem jó a kódolása, másikat nem találtam hozzá, de ami a legjobban zavar: van amihez egyáltalán nem talál feliratot, és mivel plexből jön a film Kodi sem tud hozzá keresni feliratot (filenév alapján keresne a kodi feliratkereső plugin).

Tehát a kérdésem: van arra valami megoldás, hogy szinte mindenhez találjon a plex feliratot? (feliratok.info, subtitles.org agent beállítva), vagy marad a kézzel másolgatás?
előre is köszi

lehet így inkább visszaváltok lokálisan kodira, marad a netről filmezésre a plex :( Kodi tényleg mindenre talál feliratot

[ Szerkesztve ]

(#3250) Beka válasza eastsider (#3249) üzenetére


Beka
csendes tag

A Plex for kodi elindítása után az emilcimed-re nyomva találsz setting menüpontot ahol engedélyezni tudod, hogy a kodi feliratot tudjon letölteni.

Nvidia Shield Tv with Geforce Now a legjobb cucc :)! Barton 2500+, Nf7-s, 512M, Asus9600xt, minden alap frekin megy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.