Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) brembo


brembo
tag

Sziasztok! Android TV-n másnak is bugos a rendszer? Vannak videók, amire egyszerűen allergiás a TV-m, unable to play media / server not powerful enough üzenetekkel nem játssza le őket. Optimalizálás után sem. A Plex kliens beállításai ugyanazok, mint egy másik android okosboxon, ott csont nélkül megy az adott a video, a tv-n nem. Van ötletetek, hogy mi lehet a baj?

(#12602) enginev3.0 válasza brembo (#12601) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem biztonságos kapcsolattal is?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12603) oroszlan12 válasza brembo (#12601) üzenetére


oroszlan12
tag

Igen.nekem már hónapok óta ilyen.Shielden.Chromecast with Google Tv-n sokkal jobban működik de néha ott is van probléma.Az audio váltás probléma pedig szintén hónapok óta nem az igazi.

(#12604) brembo válasza enginev3.0 (#12602) üzenetére


brembo
tag

Mit jelent, hogy nem biztonságos kapcsolat? Ezt hol tudom állítani?

(#12605) enginev3.0 válasza brembo (#12604) üzenetére


enginev3.0
félisten

Androidon secure valami a neve azt hiszem, beállításokban, agy always, vagy never, a kettő közülre kell tenni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12606) brembo válasza enginev3.0 (#12605) üzenetére


brembo
tag

Jah, igen, az a köztes opcióra volt állítva (on the same network, vagy vmi ilyesmi), de ha always-re állítom, akkor sem indul az adott videó.

(#12607) enginev3.0 válasza brembo (#12606) üzenetére


enginev3.0
félisten

neverre rakd

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12608) brembo válasza enginev3.0 (#12607) üzenetére


brembo
tag

Mindegy, mire rakom, sehogy nem megy... :((
Tényleg fura, bármit állítgatok (home streaming limit is maxon), egyes videók nem akarnak menni, de csak a TV-n. Az okosbox, sőt még a telefonom is simán indítja.

(#12609) enginev3.0 válasza brembo (#12608) üzenetére


enginev3.0
félisten

Audio passtrough? Azt hiszem van ilyen beállítás, nekem az is befolyásolta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12610) brembo válasza enginev3.0 (#12609) üzenetére


brembo
tag

Azokat is vegigprobaltam, nem segitett. Most probalkozom a Plexkodiconnect megoldassal, azzal elindul minden, de durvan szaggatnak a videok. Ott van valami trukk a beallitasokban, amivel ez megszuntetheto?

(#12611) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok,
Általában jól működik a Plex és szépen hozza is a magyar borítókat, de amikor nem akkor marad a google-ös keresgélés.
Tudnátok kérlek olyan weboldalt mondani ahol rendezetten, könnyen kereshetően és elfogadható felbontásban találok magyar borítóképeket filmekhez és sorozatokhoz? A theposterdb.com-ot néztem de ott nem igazán találok magyar nyelvűeket.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12612) blakey válasza Heavyrain (#12611) üzenetére


blakey
titán

Ott kell keresni, ahol a Plex is keresi, imdb, tmdb, tvdb. Minden megvan csak valószínűleg az elnevezéssel van a legnagyobb gond és azért nem tudja pontosan beazonosítani, manuális azonosítással eddig minden megvolt, az automatikus kereső 99%-ban mindent megtalál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12613) tibbike01 válasza Heavyrain (#12611) üzenetére


tibbike01
őstag

Én agyf@szt kapok a magyar címektől, borítóktól ezért inkább angolra váltottam. ;]

(#12614) Heavyrain válasza blakey (#12612) üzenetére


Heavyrain
őstag

Köszönöm, ezeket látja a Plex de a borítóknak amiket keresek nincs magyar változatuk ezeken a helyeken, azért keresek valami alternatív hazai forrást.
Főként régebbi gyerekfilmekről/mesesorozatokról beszélünk. (Gyerekek miatt ebben az esetben sajnos fontos a magyar nyelv, a saját tartalmaimnál én is angol címeket/borítókat használok)

(#12615) blakey válasza Heavyrain (#12614) üzenetére


blakey
titán

amiket keresek nincs magyar változatuk ezeken a helyeken, azért keresek valami alternatív hazai forrást. - regisztrálsz és csinálsz normális profilt az adott anyagnak, én is ezt teszem és sokan mások is. Nem egy borítót, leírást készítettem, mert nem volt vagy épp hiányos volt. Így a jövőben is lesz. Javaslom, hogy csináld te is, utána más könnyebb lesz ha netán újból kerestetni kell és másoknak is meglesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12616) Peace


Peace
nagyúr

Mit lehet csinálni ezzel a hulladék szeméttel, amikor nem akarja látni az srt feliratot a TV app? És az opensubtitles-ről sem találja meg, pedig ott van. Sokszor működik, de néha teljesen meghülyül és nem. Van ilyenkor bármi, amit tenni lehet? Vagy miért válogat a filmek között? :((( :W

(#12617) blakey válasza Peace (#12616) üzenetére


blakey
titán

Milyen TV-s app?
MKVToolnix-al tedd bele a filmbe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12618) enginev3.0 válasza Peace (#12616) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam sose volt még olyan hogy nem látná a feliratot, ha a film vagy sorozat neve megegyezik az srt fájl nevével

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12619) Peace válasza blakey (#12617) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem tudok verziószámot. Ami rajta van a Samsung Q70R-en legújabb. Nem akarok mókolni vele, mert ennek mennie kéne. És 10-ből 8-9 alkalommal működik is, ha ugyanaz a neve az srt fájlnak, mint a filmnek. Néha meg gyökér és nem akarja. Hiába zárom be teljesen a Plex-et és indítom újra. Érthetetlen......

(#12620) Arolotifar válasza Peace (#12619) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam 2db Samu QE65-ön hibátlanul megy. Kliens verzió: 5.33.1
Hozzátenném, hogy hetente egyszer áramtalanítva is vannak a tv-k, mert szeret a Netflix és a HBO is "becsavarodni"...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12621) Peace válasza Arolotifar (#12620) üzenetére


Peace
nagyúr

Szuper. Akkor ez csak valami random ba**akodás, hogy engem kihozzon a sodromból...... :(((

(#12622) enginev3.0 válasza Peace (#12621) üzenetére


enginev3.0
félisten

És ha webes felületen feltöltöd az srt fájlt a film mellé?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12623) Peace válasza enginev3.0 (#12622) üzenetére


Peace
nagyúr

Na ez új. Ez mi ez vagy hogy van?

(#12624) blakey válasza Peace (#12623) üzenetére


blakey
titán

Új? Érdemes szinte mindent a szerveren megoldani, mert úgy az összes eszköz "megkapja", tehát egy felirat központilag legyen elérhető és ne csak 1-1 eszközön, engem ez zavarna, hogy nincs ott, nem tudom ugyanonnan ugyanúgy folytatni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12625) divan válasza Peace (#12621) üzenetére


divan
senior tag

Nekem is nagyon sok bajom van vele. Igaz én PKC-vel használom, Kodi alatt, de teljesen random ki van kapcsolva a felirat. És ha ki van, akkor nem is látja, vagy meg kell fizikailag keresni a merevlemezen, vagy letölteni hozzá. Aztán 4-5 alkalommal megy rendesen, majd megint kezdi. A felirat neve ugyanaz, mint a videóé, utána van írva a .hu is. Amíg az sem volt szinte egyáltalán nem működött.

(#12626) Arolotifar válasza divan (#12625) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam .hu nélkül is működik :K

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#12627) blakey válasza divan (#12625) üzenetére


blakey
titán

PKC egy másik történet, ott beállítható, hogy a Kodi szerint olvassa a feliratokat vagy a Plex szerint. Ez néhány verzióval ezelőtt került bele a PKC-ba (ha eddig nem tűnt volna fel). A PKC egy kicsit más történet, mint a natív Plex szerver/kliens, nem szabad összehasonlítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12628) blakey válasza Arolotifar (#12626) üzenetére


blakey
titán

Mindenkinek működik csak ha nincs ott pl. a 'hu' akkor ismeretlenként azonosítja és nem magyar feliratként, ennyi a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12629) Peace válasza blakey (#12624) üzenetére


Peace
nagyúr

És ezt pontosan hogy csinálom? Nem elég, hogy a szerverként üzemelő PC-n ott van a film mappájában az srt fájl, aminek a neve megegyezik a filmével? Engem ez idegesít, hogy néha működik gyönyörűen, pár alkalommal meg megszívat.

(#12630) divan válasza blakey (#12627) üzenetére


divan
senior tag

De, feltűnt, át is állítottam, hogy Kodi szerint olvassa be. Ennek ellenére nem működik rendesen (egyik gépen Matrix van, a másikon Leia), korábban amíg MySQL adatbázist használtam sohasem volt ilyen problémám, csak mióta Plexet használok. És a hiba kísértetiesen hasonlít a Peace által leírthoz. Ebből gondoltam, hogy esetleg lehet valami közös benne.

(#12631) blakey válasza Peace (#12629) üzenetére


blakey
titán

De, elég. A szerveren betallózhatod a feliratot a film mellé. Azért is jó még a fájlokhoz hozzátenni, hogy 'hu', mert akkor a beállítások szerint "állítodik be" a szerver is, tehát automatikusan a film mellé teszi a megfelelő feliratot, ha nincs ott akkor, de sem tölti, mert nincs nyelvi azonosítója. Ha ezek ellenére sem működik a kliensen akkor ott a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12632) blakey válasza divan (#12630) üzenetére


blakey
titán

Sajnos a PMS-ek között is vannak eltérések, tehát ami pl. Windows alatt jó az lehet, hogy DSM alatt nem és fordítva, hiába ua. a verziószám.
Nekem eddig csak annyi a problémám a feliratokkal PKC és Infuse esetében, hogy nem olyan "okos" a megjelenítése, mint a natív Plex kliensekkel, az a része nem működik valami jól, úh. manuálisan kell kapcsolgatnom, ha teljes feliratra lenne szükség a kényszerített helyett, mivel nincs olyan beállítási lehetőség, hogy idegen nyelv esetében mindig a teljes feliratot jelenítse meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12633) Peace válasza blakey (#12631) üzenetére


Peace
nagyúr

"Ha ezek ellenére sem működik a kliensen akkor ott a gond." Na igen, ez a problémám. Mert mindent így csinálok mindig. Nekem ismeretlen feliratnak írja ugye, mert nincs ott a "hu". De van, amikor semmiképp nem akarja látni és az opensubtitles letöltésnél is 0 találatot hoz. Pedig ott a magyar felirat OS oldalon...... :(

(#12634) blakey válasza Peace (#12633) üzenetére


blakey
titán

Nem véletlen, hogy nem használok Plex kliens-t, nálam Kodi, Infuse az elsődleges lejátszó, ami használja a Plex adatbázist. Ha nincs más lehetőséged akkor próbáld meg DLNA-n betallózni és úgy nézni, valószínűleg úgy jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12635) Peace válasza blakey (#12634) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem bármi jó lenne, ami elérhető a Q70R tévén. Csak ez az, ami már végre elfogadható funkciókkal rendelkezik. Nagy méretű 4K filmeknél sajnos még így is képes összezuhanni, de legalább már kicsit jobb a helyzet, mióta átraktam wi-fi-re a tv-t kábelről. Kicsit nagyobb sávszél áll rendelkezésre.

(#12636) Horijózsi


Horijózsi
csendes újonc

Sziasztok!
Egy kicsit visssza a kezdetekhez...
Most ismerkedem a PLEX-el. sajnos rögtön problémába ütköztem a fiók összekapcsolásánál.
A plex.tv/link oldalon a 4 karakteres kód beírásakor nem tudok kódot generáltatni az "alkalmazással". Plex program le van töltve a PC-re, de a leírásokat olvasva nem tudom hol kellene a kódot generáltatni.
Kérem segítsetek, mert kezdő létemre nem boldogulok. Köszönöm!

(#12637) Patice válasza Horijózsi (#12636) üzenetére


Patice
nagyúr

Kliens eszközökön, a kliens program fogja a kódot generálni.
Nálad mi a szerver és mi a kliens?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12638) Horijózsi válasza Patice (#12637) üzenetére


Horijózsi
csendes újonc

A PC-re letöltöttem a Plex szerver programot (PLEX for Windows). A plex.tv oldalon regisztráltam magam és sikerült betallóznom a NAS-on lévő könyvtárakat, amit a web felületen látok is. Samsung tv-én szeretném a fimeket nézni, oda is letöltöttem a Plex alkalmazást. A televizíón kéri a négyjegyű kódot.

(#12639) divan válasza Horijózsi (#12638) üzenetére


divan
senior tag

A tévédnek kellene adnia a négyjegyű kódot, amit a PC-n írsz be. Ha a tv kéri, az olyan mintha a tévén futna a szerver. :F

(#12640) Patice válasza Horijózsi (#12638) üzenetére


Patice
nagyúr

A TV-n kellene megjelennie a 4 jegyű kódnak....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12641) blakey válasza Horijózsi (#12638) üzenetére


blakey
titán

A kliensek maguk adnak kódot, de általában felhasználó/jelszó párossal is be lehet lépni, ha a kódos belépés valami miatt nem működne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12642) Horijózsi válasza divan (#12639) üzenetére


Horijózsi
csendes újonc

A tv-n a Plex újratelepítve, elindítva a következő üzenetet küldi: Open a browser on your PC, surf to https://plex.tv/link and enter this code: és négy üres szürke kocka van a képernyőn. A webhwlyet felkeresve Link Account felirat alatt To link your account, please enter the 4 character code displayed on your app.
Próbáltam a Plex Media Serverhez kapcsolódni a Connect with your Plex Account megnyomásával, de a felületen nem tudom bejelölni a Sign in to your Plex Account rádiógombot. A Username megadásáig pedig nem tudok legörgetni. A Configure Manually gomb alatt a PC böngészőjének címsorában lévő 127.0.0.1:32400 IP címet megadva azt jelzi, hogy nem sikerült a teszt.
Most végképp elakadtam.
Szájbarágósan el tudnátok mondani mit és hogy kell tennem?
Bocs a bénázásért, de mindenki így kezdi.

(#12643) enginev3.0 válasza Horijózsi (#12642) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tvnek kéne kiírnia a 4 karaktert, ha ez nincs meg, az gáz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12644) blakey válasza Horijózsi (#12642) üzenetére


blakey
titán

A tv-n a Plex újratelepítve, elindítva a következő üzenetet küldi: Open a browser on your PC, surf to https://plex.tv/link and enter this code: és négy üres szürke kocka van a képernyőn. - Szerintem a Plex fórumán a TV-s klienssel kapcsolatba keress hsz-eket, ha nincs megoldás akkor az app-al van a gond. Egyik megoldás, hogy törlöd az app-ot és újra telepíted, a másik megoldás lehet, hogy "fájni2 fog, a Tv gyári visszaállítása. Szóval a 4 üres négyzet helyén 4 betűt/számot kell látnod, nem üres kockákat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12645) ColdMan válasza Horijózsi (#12642) üzenetére


ColdMan
tag

"A Configure Manually gomb alatt a PC böngészőjének címsorában lévő 127.0.0.1:32400 IP címet megadva azt jelzi, hogy nem sikerült a teszt."

Ezt a TV kliensben próbálod?

(#12646) Horijózsi válasza ColdMan (#12645) üzenetére


Horijózsi
csendes újonc

Igen a Samsung tv-n írom be. Próbáltam a NAS IP címét és a PC (laptop) IP-jét is. Mindegyikre ugyanazt írja.

(#12647) Horijózsi válasza blakey (#12644) üzenetére


Horijózsi
csendes újonc

App törlés és újratelepítés megvolt a tv-n és a PC-n is. A tv öregecske, de megbízhatóan megy (UE40ES5500).
Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#12648) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok. Windows-os Plex appban hogyan tudok képarányt állítani? 21:9-en nézném és minden oldalon vannak fekete sávok ami miatt képarányt szeretnék változtatni vagy belezoomolni.

(#12649) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok!

Van a Plexben van, vagy valahogy megoldható lenne a korhatáros tartalmak rejtése hogy ne kelljen külön szedni a gyerek tartalmakat?

(#12650) enginev3.0 válasza mgTerminator (#12649) üzenetére


enginev3.0
félisten

Felhasználónál lehet korlátozni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.