Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12551) szpeti40 válasza b. (#12548) üzenetére


szpeti40
addikt

Mi is nézünk otthon 4K Dolby Atmos/Vision filmet LG TV-n, megy direktben a stream így nem kell a szervernek kódolgatni semmit sem, az ingyenes Plex-el is megy tökéletesen :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12552) Biga123 válasza mts (#12549) üzenetére


Biga123
addikt

Lejátszótól nagyon sok minden függ.
Ha nem akar transcodeoltatni mert viszi azt a formátumot amit nézni akarsz ,simán működhet kompromisszum mentesen.
TV kliensek ebben a tekintetben nem a legacékosabbak. Ki kell próbálni.
Mert TV je válogatja.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#12553) Grisly73


Grisly73
csendes tag

Sziasztok!

Fire tv stick 4k-val nézek Plexet wifin keresztül, viszont sokszor megáll, akadozik (mé a full HD film is). Gondolom nem elég gyors a wifi. Csak Amazon Ethernet Adaptert tudok hozzá venni, vagy van más opció? Lan-on keresztül megszünne ez a probléma?

(#12554) blakey válasza Grisly73 (#12553) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki Kodival, onnan is eléred a Plex-et. Nem csak Amazonos adapter használható, nekem Ugreen van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12555) T95Z


T95Z
csendes tag

Miért van hogy kodiban a PKC keresztül a sorozatoknál az alcímben nem hozza a sorozat címét, csak azt pld 1x03 stb így viszont nem talál feliratot opensubtitles-ben. Nem PKC keresztül jól működik. :R

(#12556) aujjobba válasza b. (#12548) üzenetére


aujjobba
addikt

Egy dolog zavar az elofizetes kapcsan (nekem eves van): hozza tartozik a fotogaleria funkcio is, ami szamomra hasznalhatatlan, mert nem kezeli a HEIC formatumot, csak JPG-t.
Az en almas telefonom, es a felesegem Honor teloja is HEIC-ben rogzit, igy ezt a funkciot buktuk. Nem fogok emiatt visszaterni/konvertalni JPEG-re.

(#12557) blakey válasza T95Z (#12555) üzenetére


blakey
titán

Mert régi PKC-t használsz és/vagy frissült a PMS, amit nem követ a PKC, esetleg régi PMS-t használsz, passz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12558) divan válasza T95Z (#12555) üzenetére


divan
senior tag

Nem tapasztaltam ilyet, sem CE alatt, sem Fire Sticken.

(#12559) fulton


fulton
addikt

Mi a véleményetek: Adott a tv es a nas (amin a plex szerver).
Ha a tvn plexröl jáfszom a filmet, a minőség gyengébb mintha a tv lejátszójával a nasról közvetlen indítanám el a filmet.
Nem egyforma minőségnek kéne lennie? megnéztem a plex beállításait minden origin van pedig. (Max)

(#12560) blakey válasza fulton (#12559) üzenetére


blakey
titán

Ha van átkódolás (transzkódolás) akkor nem lesz egyező a kép minősége. Csak akkor lesz ua. ha közvetlen lejátszás van és nincs semmilyen átalakítás. Az, hogy milyen az átalakítás minősége a függhet a szervertől és a klienstől is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12561) Csabi1984 válasza fulton (#12559) üzenetére


Csabi1984
addikt

Már látom reagáltak :)

[ Szerkesztve ]

(#12562) fulton válasza blakey (#12560) üzenetére


fulton
addikt

Nincs átalakítás mégis én jobbnak látom a képet ha Közvetlenül a tv lejátszó jával játszom le

(#12563) blakey válasza fulton (#12562) üzenetére


blakey
titán

Én bevallom őszintén, TV-vel nem játszok le semmit, simán elképzelhető. "Normális" lejátszóval nem látsz ilyet, mert az "normálisan" kommunikál és érintetlen képet továbbít. Simán lehet, hogy sz@r a TV-s app.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12564) fulton válasza blakey (#12563) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#12565) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Üdv.
Van egy DS920+-om és benne 4db 14tb-os wd vinyó, rajta pedig elég sok film.
Vannak dokumentum filmek is (4K), de ezek között van olyan ami csak egy film, de vannak olyanok is, amik több részből állnak, mert mindegyik epizód másról szól, lásd Planet Earth, stb.

Milyen módon kellene őket hozzáadni a Plexhez, hogy az összes megjelenjen egyszerre, borítóképpel, a többrészesek pedig egy mappában és epizódokkal?

Ez megoldható?

Külön-külön szerintem igen, ha külön filmeket és sorozatokat választok, de egyszerre is megy?

Köszi, ha tudtok segíteni :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12566) Patice válasza GrooveHero (#12565) üzenetére


Patice
nagyúr

Arra gondolsz, hogy egy könyvtárban lenne minden film és sorozat?
Szerintem megoldható, csak a Plex ajánlása szerint legyenek elnevezve a fájlok és értelmes mappaszerkezetbe legyenek rakva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12567) GrooveHero válasza Patice (#12566) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, minden doku film és sorozat. Szerintem valamit az advanced fülön kell állítani, ugye?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12568) mts válasza Biga123 (#12552) üzenetére


mts
tag

Köszi, valóban működik vele minden probléma nélkül.

(#12569) mgTerminator válasza GrooveHero (#12565) üzenetére


mgTerminator
veterán

Neked szerintem a gyűjtemények funkcióra van szükséged, mert ha jól értem olyan filmjeid vannak ami több részből áll. Ilyen pl a Kaptár 1-6, egyben van a filmekben, de ha átkattintok a gyűjtemények fülre akkor ott egyben is megtalálható.

Ha félreértettem a kérdésed akkor bocsi.

(#12570) enginev3.0 válasza GrooveHero (#12565) üzenetére


enginev3.0
félisten

Film és sorozat nem lehet egy mappában

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12571) szpeti40 válasza GrooveHero (#12565) üzenetére


szpeti40
addikt

A Planet Earth az például egy sorozat, szóval ne a filmekhez rakd mert csak megkavarodik a plex.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12572) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

A Plexamp, tulajdonképpen mire való?
Nézegetem, de nem tudok rájönni :B

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#12573) Gawamatsu válasza nylontacsko (#12572) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Zenelejátszó.
Mobilon még értelmes, de a desktop app (PC) elég gáz. Pl csak Alt+F4 a kilépés, mert bezár v X nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#12574) ugyes válasza nylontacsko (#12572) üzenetére


ugyes
aktív tag

Szerintem jó, de tényleg csak mobilra.

(#12575) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

Köszönöm :R

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#12576) enginev3.0 válasza Gawamatsu (#12573) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én használom mind a kettőn, mert így ugyan az a lejátszási listát érem el, sőt még tv-n is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12577) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok!

Van infója valakinek, hogy Nvidia Shield Plex kliens hangsáv csereberélős hibáját javították már?
Az utolsó jó verzió a 8.27.2.29938 volt.

UI: csak benéz ide egy fejlesztő. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12578) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

Nálam az Asustor AppStore Plex verzió nem frissül és alapból kb 5 percenként leáll.
Plex-től letöltött, manual telepített x64 verzió jó - eddig nem kellett így mókolni.

(#12579) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Kezdőként gondoltam beüzemelek egy plex média szervert egy openmediavault nas alá. Találtam is leírást, megcsinálom, amiben viszont nem vagyok biztos, hogy a tv-n hogy tudok erről tartalmat megjeleníteni?

A tv egy okos Sony bravia, de nincs rá alapból plex app, és tudtommal nem is lehet rátenni. A saját lejátszója dlna-t tud, így működik most is a setup.

Van még chromecast itthon, azt olvastam arra lehet küldeni tartalmat a telefonos appal. Jól gondolom hogy azzal fog menni?

A dlna nem rossz, csak sokat kell nyomkodni, telefonról talán még könnyebb is lenne.

Let the Zone take me if I am.

(#12580) blakey válasza kutga (#12579) üzenetére


blakey
titán

Plex tud DLNA-t is. CC meg tud Plex-et, át tudod küldeni, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12581) kutga


kutga
nagyúr

Oké köszi, kezdem kapizsgálni. Este nekilátok.

Let the Zone take me if I am.

(#12582) enginev3.0 válasza kutga (#12581) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vagy egy tv stick ha megéri neked beruházni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12583) kutga válasza enginev3.0 (#12582) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyelőre elég lesz a CC, majd később. :)

Let the Zone take me if I am.

(#12584) tomp válasza Mezga Aladár (#12577) üzenetére


tomp
félisten

Továbbra sem javították. De most jött egy újabb "fícsör" a mai frissítéssel.
Ugoos AM6B Plus-on a Plex már nem kezeli a Dolby Vision-t. Semmilyen fájlból! :W

(#12585) KriszKrausz


KriszKrausz
csendes újonc

Sziasztok!
Remélem, jó helyre írok.
Van egy HP Microserverem (N40L), amin Xpenology fut (Synology NAS-ok rendszere).
Van egy rakat filmem, amik rajta vannak már a szerveren, és egy magosztott mappán keresztül tudom jelenleg elérni.
Szeretném, hogy egy PLEX-hez hasonló felületen keresztül tudjam nézni a rajta levő anyagokat. A PLEX két dolog miatt nem jó nekem: a microserver nem elég erős a transcode-oláshoz, emiatt akad a lejátszás böngészőből és alkalmazásból is egyaránt, valamint elő kell rá fizetni, hogy az alkalmazást tudjam használni. Ezzel nem is lenne gond, csak ne kerülne ennyibe...
Kipróbáltam az Emby-t, ami felületre bevált nekem. Böngészőből ezzel se tudok lejátszani normálisan az előbb említett ok miatt, viszont a mobil alkalmazás tökéletesen teszi a dolgát. Erről viszont azt olvastam, hogy fizetős ez is (a mobilalkalmazás mindenképpen), viszont nekem előfizetés nélkül is megy. Gondolom amiatt, mert van valami próbaidőszak.
Tudna nekem valaki egy olyan programot javasolni, ami ingyenes, vagy a lifetime licensz nem horror árú, PLEX-hez hasonló felülettel rendelkezik, és a mobil alkalmazása nem szerver oldali transcode-olást használ? Nem tudom, hogy a böngészős verzióhoz minden esetben kell-e a szervernek transcode-olnia, de amennyiben van olyan program, ami nem köti ehhez a filmlejátszást, az lenne a legjobb.
Túrtam én is ez után a netet, de nem találtam használható infót. Hátha valaki jobban képben van ezekkel...
Előre is köszönöm a segítséget!

(#12586) enginev3.0 válasza KriszKrausz (#12585) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez már az örök élet verzió lenne ingyen nőkkel :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12587) g.gergo


g.gergo
senior tag

Jellyfin? Ez is transzkódl ha kell, de full ingyenes. Ha tetszik az emby, akkor ez is fog, mert majdnem ua.

[ Szerkesztve ]

(#12588) KriszKrausz


KriszKrausz
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat!
Igazából láttam, hogy az Emby-nél lehet olyat, hogy az alkalmazásért egyszeri 5$-t fizetek, és menni fog.
Az bőven belefér, így lehet, hogy az lesz.
A Jellyfin-t próbáltam, ott a mobil visszajátszás is akadt…
Lehet, hogy rászánom magam egy lifetime Emby licenszre, bár az tényleg brutál drága szerintem.
Valaki próbálta annak az asztali programját (Emby theater, vagy micsoda)? Az tudja játszani a filmeket transzkódolás nélkül?

(#12589) szpeti40 válasza KriszKrausz (#12585) üzenetére


szpeti40
addikt

"valamint elő kell rá fizetni, hogy az alkalmazást tudjam használni"

Csak az alkalmazáshoz nem kell előfizetni, talán egy ebéd árából meg lehet venni egyszeri fizetéssel.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12590) KriszKrausz


KriszKrausz
csendes újonc

Nincs semmi médiaszerver, ami a videóanyag feldolgozását kliens oldalon végzi?
A VLC megoldja, nem tudom, hogy van-e más, ami tudja, és szebb felülete van (nem az almappákban kellene turkálni…).
Azt szeretném, hogy egységesen minden eszközön menjen (telefonon, PC-n) a lejátszás anélkül, hogy a szerver szét lenne hajtva. Sajnos ebben a microserver elvérzik…

(#12591) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Két kérdés, amivel nem boldogulok:
- QNAP NAS-on van a PMS, 1.25.6.5577 verzióban. Múlt héten elkezdte, hogy nem tudok hozzáadni új library-t, végigmegyek a varázslón, és a végén azt mondja, "your changes could ne be saved" és nem csinál semmit (12 db library van most). Hétvégén egy leírás alapján újraraktam a PMS-t (ki kellett gyilkolni az összes PMS process-t, mert a telepítő nem tökéletesen kezelte ezt), tesztként hozzáadtam egy új library-t (1 db sorozattal), az ment szépen. Ma egy nagyobb library-t akartam hozzáadni, hát megint nem engedi (jogosultság tudi, hogy oké, mert ugyanabból az almappából már van egy library hozzáadva). Mi a bánat baja lehet?

- Library-k: létezik olyan megoldás, hogy az egyes library-kat egymásba ágyazom? Szétszedtem a sorzatokat 4 almappába (gyerek, felnőtt, családi stb...), és ezekre lenne 1-1 library, aminek az elnevezése ilyesmi:
- Sorozatok - Családi
- Sorozatok - Gyere
- Sorozatok - Felnőtt

Meg lehet ezt oldani, hogy a Plex kliensben legyen egy Sorozatok menü, és az alatt meg a többi sorozatok library? Kb mint egy könyvtár/fa struktúra? Csak azért piszkálja a csörömet, mert TV-n már nagyon hosszú lesz a bal oldali navigációs sáv. Vagy mi erre a legjobb gyakorlat?

(#12592) aujjobba válasza KriszKrausz (#12590) üzenetére


aujjobba
addikt

A kliens azert keri a szervertol az atalakitast, mert sajat maga keptelen a videoanyagot feldolgozni.
Tehat kellene egy lejatszo, ami a kliensen akarja feldolgozni azt a videot, amit a kliens egyebkent nem tud feldolgozni.

(#12593) aujjobba válasza schferenc77 (#12591) üzenetére


aujjobba
addikt

Rendezheted esetleg gyujtemenyekbe amik szerinted osszetartoznak (mondjuk gyerekfilmek/sorozatok), kezzel kell osszerakni ezeket.

Elofizetes birtokaban fel tudsz venni kezelt fiokokat korhatar megjelolessel, a sajatodat pedig levedeni PIN-nel.
Igy a gyerek csak a koranak megfelelo anyagot latja, a tiedre csak PIN kod tudataban kepes atvaltani.

(#12594) akipapi válasza KriszKrausz (#12585) üzenetére


akipapi
tag

Szia!

Kodi-t ( [link] )próbáltad már? Elérhető mobilra és PC-re is. Nincs transcode a szerveren és ingyenes.

(#12595) KriszKrausz válasza akipapi (#12594) üzenetére


KriszKrausz
csendes újonc

Szia!
A Kodi felülete nekem nem jött be windowson. Nehezen kezelhető laptopon (tapipaddal laptopon nem úgy működik, ahogy annak kellene)
iOS-re pedig nincs alkalmazás hozzá, így az kilőve sajnos...

(#12596) akipapi válasza KriszKrausz (#12595) üzenetére


akipapi
tag

Szia!
iOS kodi alkalmazás [link]
Bár lhet, hogy már láttad.

Nekem Raspberry Pi 4-en van a szerverem. Használok Plex-et és Emby-t is. A kliens tévénként 1 darab Xiaomi Mi TV Stick. Max. felbontás nálam 1080p és szaggatás nélkül megy a lejátszás.

(#12597) blakey válasza KriszKrausz (#12595) üzenetére


blakey
titán

Nos, ha a TV-n megelégszel a DLNA-val akkor maradhat a Plex, "ő" lesz az adatbázis és a készülékeken megoldhatod egyéb lejátszókkal a lejátszást úgy, hogy a Plex kezeli az adatbázist, pl. TV-n DLNA, iOS-en pl. mehet Infuse, MrMC alatt a lejátszás, Androidon ott van a Kodi és egy megfelelő felszínnel minden megoldva, ezek alatt nem lesz semmilyen transzkódolás, hibátlanul működnek. Természetesen a Plex mint kliens is elérhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12598) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Használja valaki a 2 lépcsős azonosítást? Hogyan működik pontosan?

(#12599) Henrico


Henrico
tag

Sziasztok! Amennyiben egy sorozathoz van felíratom az angol részletekhez (amik a szinkronizáltból kivágásra kerültek) azt, hogy tudom egy egész sorozatra beállítani, hogy ne kelljen részenként állítgatni?

(#12600) blakey válasza Henrico (#12599) üzenetére


blakey
titán

Először is beállítod, hogy milyen nyelv és felirat legyen az elsődleges (ott beállítható, hogy ha magyar a hang akkor a feliratnál a kényszerített lesz az elsődleges felirat és így tovább) és ha kiegészítő feliratok vannak akkor a fájlok neveiben szerepelnie kell pl: cim.hu.forced -nak, így lesz felirat magyar szinkron esetében is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.