Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) cappa72 válasza kisspista (#950) üzenetére


cappa72
nagyúr

A RAM mérete a free paranccsal lekérhető.
Több olyan kínai csoda volt már olyan, ami ilyen-olyan tesztprogramokra (főként ugya Antutu) 1,3GB RAM-ot írt, a free parancsra megmondta, hogy valójában csak 512MB ami valóban benne van.
Erre gondoltam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#952) kisspista válasza cappa72 (#951) üzenetére


kisspista
senior tag

Erről tudnál bővebben írni, hogy hova kell a free parancsot beírni? Szívesen kipróbálom, s így tiszta víz önthető a pohárba a forgalmazó felé is....

(#953) cappa72 válasza kisspista (#952) üzenetére


cappa72
nagyúr

ADB-n keresztül csatlakozol a teledonra.
adb shell free

vagy letöltöd a play-ről a terminál emulátort, és elindítod; kiadod a
free
parancsot és a kimenet valami ilyesmi:

total used free shared buffers cached
Mem:
1535876 1319792 216084 0 86368 859992
-/+ buffers/cache: 373432 1162444

A kivastagított szám lesz a RAM mérete.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#954) eJeti válasza kisspista (#948) üzenetére


eJeti
csendes tag

EXPI vs. Vertis 02 Plus
:))
Ez elég marketing.. Árában, ( diff 5000Ft) teljesítményében inkább a Vertis 01-re hasonlít, még ha a kijelző méret közelebb (? 4", 4.5" , 5" ) is van hozzá.

Vertis 02 Plus-t inkább a Famy-val lehetne összevetni.
Igaz, ez utóbbi csak az árával lehet győztes.

eJeti

(#955) kisspista válasza cappa72 (#953) üzenetére


kisspista
senior tag

Köszönöm, ha hazaérek munkából, kipróbálom!

eJeti:
Méretileg értettem, nem specifikációilag :) Amúgy a chipsetet és OTG-t leszámítva tiszta Vertis-01 :D

(#956) johnahex válasza kisspista (#948) üzenetére


johnahex
tag

02 plushoz méretileg???
csak annyira amennyire a 01-hez, mert pont félúton van :) , de bárcsak ne lenne igazam!
méreteket nem tudnál írni teszt előtt??? jöhet privátban is :DD
ma már tesztet akartam olvasni és megrendelni az asszonynak................... :F

[ Szerkesztve ]

(#957) NPG_ válasza cappa72 (#953) üzenetére


NPG_
tag

Próbáltam vertis-01-en, de nem ír olyanokat...

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#958) kisspista válasza johnahex (#956) üzenetére


kisspista
senior tag

Ma tesztet olvasni? :) Azért nem megy az olyan gyorsan... az akkut sem tudom annyi idő alatt lemeríteni :)

Amúgy kicsit várni kell még, mert úgy néz ki, hogy kifogtam egy kijelzőhibás EXPI-t, ami a körbefotózás során derült ki, szóval szükség lesz egy cserére! A méreteket megadom szívesen: 65mm széles, 133mm magas, vastagsága 9mm. Marha jól néz ki, s teljesen kézbemászó, még irányítható egy kézzel (épp a határon mozog). Előljáróban ennyi, többi a tesztben!

[ Szerkesztve ]

(#959) johnahex válasza kisspista (#958) üzenetére


johnahex
tag

Nagyon szépen köszönöm a méreteket :DD
A tesztet várjuk szeretettel és türelmetlenül. :R

(#960) NPG_ válasza NPG_ (#947) üzenetére


NPG_
tag

Megtaláltam a CWM-et! Cappa féle mod. 6.0.1.2 verzióval.
Működik is!
Köszönet Cappa mesternek!

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#961) cappa72 válasza NPG_ (#957) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ja igen... :B
busybox free
Sajna csak a busybox tartalmazza....

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#962) Quido


Quido
újonc

Sziasztok! Vertis Famy-n nem találok ringtones mappát, így nem tudok saját csengőhangot beállítani. Van vmi megoldás? Vertis 02-n ott van, gond nélkül működik.

[ Szerkesztve ]

(#963) Quido válasza Quido (#962) üzenetére


Quido
újonc

Megoldottam, csináltam mappát működik.

(#964) kisspista válasza johnahex (#959) üzenetére


kisspista
senior tag

Hétfőn kapom meg a második (csere) Vertis EXPI-t, így a teszt csúszik picit....

(#965) eJeti válasza kisspista (#964) üzenetére


eJeti
csendes tag

Ember nem frissített még annyit fórum oldalt mint én, ezért a tesztért :-)
Legalább mire teszt lesz, meg lesz a 2014.02.10-i frissítés is. :)

Feltételezem a 10-e után rendelt telefonokon már elvégzi a forgalmazó a frissítést.

[ Szerkesztve ]

eJeti

(#966) Źşë'


Źşë'
addikt

én is kiv vok, mert épp most akarok ilyen telót venni, vagyis vagy Vertis 1+ vagy Expi
egyébként az aksikat lehet másik telóba is helyezni, mármint ami 2500mAh a pluszba az jó az Expibe is? bár méret ügyileg valszeg lesz eltérés

GPU: VideoCore IV, OpenGL ES 2.0 3D támogatással
Kijelző: 4,5" IPS 2
Képfelbontás: QHD 960x540 pixel

ezek jól hangzanak, de élesbe lesznek csak érdekesek!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#967) kisspista válasza Źşë' (#966) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem jó az EXPI akkuja a Vertis-01-be, illetve a Vertis-02 Plusba sem, mindegyiknek más a fizikai mérete és a csatlakozása! A frissítés a teszt példányon egészen biztos nem lesz rajt, de mi meg fogjuk vizsgálni természetesen a frissítés után is.

Türelem, türelem! Kb. jövő hét szerda-csütörtök magasságában lehet kész a teszt az EXPI-hez, ha minden jól alakul. Ha az első készülék megfelelően működött volna, akkor már kész lenne a teszt :) Sajnos belefutottunk egy érintőképernyő problémába....

(#968) johnahex válasza kisspista (#964) üzenetére


johnahex
tag

aj aj aj aj aj :D
már rendeltem egy expit, talán meg is jön mire lesz teszt :DD
már csak abban bízok, hogy nem "selejt", mint amit Te kaptál :C
kellemes hétvégét............ :R

(#969) kisspista válasza johnahex (#968) üzenetére


kisspista
senior tag

Ez sem volt selejt, csak a jobb alsó részét nem érzékelte a képernyőnek, így nem lehetette belépni a menübe, valamint az energiatakarékosság widgeten a GPS, Fényerő és Szinkronizálás opciót nem lehetett ki-be kapcsolni, mert nem érzékelte ott a képernyőt!

(#970) RBJ


RBJ
addikt

Na úgy látom, hogy nem maradtam le a héten semmiről. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#971) kisspista válasza RBJ (#970) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem maradtál le valóban semmiről :)

Közbe félig meddig megjavult a kijelző, amit nem is értek, egyszer működik, egyszer nem. Kezd aggasztani a dolog; nekem első pillanattól fogva a memóriahiba ugrott be, hogy emiatt csinálja... Hétfőn kiderül, hogy a másik teló is produkál-e ilyen hibát.

(#972) RBJ


RBJ
addikt

Na most jutott eszembe, jöhetne az overmax strapa telefonnnal is. Nem vicc, hiánycikk egy baráti és elfogadható hardverű strapa telefon, ehhez hasonló is lehetne.
TITANS DG150 :DDD
Amúgy nekem inkább strapa telefon kellene mert melóm miatt nem tudok rá vigyázni de overmax lett.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#973) kisspista


kisspista
senior tag

Egy kis ízelítő a tesztig! :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#974) Źşë' válasza kisspista (#973) üzenetére


Źşë'
addikt

:R

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#975) kisspista válasza kisspista (#973) üzenetére


kisspista
senior tag

(#976) danix[HUN] válasza RBJ (#737) üzenetére


danix[HUN]
újonc

/Vertis 02 plus/

Jelentem, a módszer működik. 1000 hála és köszönet a linkért, már 2 napja kerestem a megoldást.
Az irodában és otthon is mac alapján kapok IP-t...
:R

(#977) johnahex válasza kisspista (#975) üzenetére


johnahex
tag

Hi
nagyon jó kedvcsináló, csak jönne már a futár a teloval............. :DD
pofás darabnak néz ki, de remélem a tesztvideóban lévő "kattogás" nem része a készülék által felvett videónak :Y
hd képeket esetleg kérhetnék, leginkább az usb bemenete érdekelne, mert már rendeltem hozzá micro usb OTG kábelt és remélem passzol bele
köszi :)

(#978) kisspista válasza johnahex (#977) üzenetére


kisspista
senior tag

Sajnos a kattogás a felvétel része, nem lehet sehogy kikapcsolni, felveszi ezt a fura hangot! :(
Működik vele az OTG kábel, mi pendrive-ot és dvb-t vevőt is működtettünk róla; alapfeltétel, hogy az EXPI formázhassa meg a pendrive-ot, mert csak utána látja az eszközt!

(#979) RBJ válasza kisspista (#975) üzenetére


RBJ
addikt

pucérnős plakát a szekrényen :DDD :Y

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#980) johnahex válasza kisspista (#978) üzenetére


johnahex
tag

ha jól észleltem akkor a "kattogást" az élesítéskor csinálja...............
ha ez valóban így működik remélem hamarosan orvosolja a gyártó......, habár nem videózásért veszi meg az ember, de nem hátrány ha normálisan vesz fel ............ :C

(#981) kisspista válasza RBJ (#979) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem pucérnős, hanem fehérnemű reklámos csaj :) Már a quadrocopter tesztnél is látható volt a videóban :)

Úgy gondolom, hogy nem lesz javátás erre, mivel fizikailag "zörög" a lencse élesítéskor, s ennek a hangja rákerül a felvételre is. Ha kikapcsolod a mikrofont, akkor nem fogod hallani, viszont a videózás hang nélkül nem élvezetes. Másik észrevétel, ha már megemlítettük a videózást: nem lehet élesíteni manuálisan ujjunkkal a felvétel közben és előtt, azt csak a készülék tudja, míg a Vertis-01-nél ezt gond nélkül lehet!

[ Szerkesztve ]

(#982) eJeti válasza kisspista (#981) üzenetére


eJeti
csendes tag

A teszthez had kérdezzek:

A videózáskor a fókusz manuális beállítása másik app-al működik?
OTG-t próbálsz külső HDD-vel is? ( PenDrive-ot telefonnal kell formázni, ezt nem is értem...miért?)

Köszönöm!

eJeti

(#983) kisspista válasza eJeti (#982) üzenetére


kisspista
senior tag

Az OTG-ről a külső SSD-meghajtó is működik. Melyik alkalmazásra gondolsz a kamera ügyében? Alapból a videó közben nem lehet állítani, azt csak automatikusan csinálja.

(#984) eJeti válasza kisspista (#983) üzenetére


eJeti
csendes tag

Sajnálom nem tudok pontos app-ot, csak ötlet volt. Ha van valakinek erre bevált alkalmazása, segíthetne.

Talán ez jó lehet : AfterFocus

A netet lesve előfordult h bekapcsolt autofocus mellett nem működött a kézi. (Nem ezzel a mobillal.)

eJeti

(#985) kisspista válasza eJeti (#984) üzenetére


kisspista
senior tag

A kézi élesítés nem működik videófelvétel közben, viszont a fényképezéskor bármilyen pontra élesíthetünk vele. Az élesítés hangja az, ami nagyon zavaró egy csendes közegben történő felvétel esetén.

(#986) kisspista válasza johnahex (#977) üzenetére


kisspista
senior tag

Ha megjön a teló, akkor írj mindenképpen, mert a második EXPI van nálam, megcsináltam a memória frissítést is, de a helyzet elég lelombozó :( Ha kézhez kapod a telefont, akkor meg tudod miről beszélek....

(#987) johnahex válasza kisspista (#986) üzenetére


johnahex
tag

hi
még nincs nálam, a conflex se szólt, hogy úton lenne, habár az árát kifizettem még pénteken.............
no comment.............
nevezhetjük nevén is a gyereket......nincs 1 gb ram :C
conflexnél azt mondták, hogy van 1 gb, de olyan "új fejlesztés", hogy nem látja vagy valami hasonló.........
mindenesetre nem szeretnék hetekig levelezni a forgalmazóval, hogy megtévesztett stb. stb.
legfeljebb elviszik a p....cs......a a terméküket a pénzemet meg maradéktalanul visszaadják :Y
de nagyon előreszaladtam, remélem nem lesz igazam :))

(#988) kisspista válasza johnahex (#987) üzenetére


kisspista
senior tag

Van 1Gb ram, frissítés után látszik, viszont a képernyővel van nekem bajom :( Nem érzékel több helyen, viszont ez szoftveres eredetű hiba, nem hardveres, mert előző expi-nél is megjavult...

[ Szerkesztve ]

(#989) Źşë' válasza kisspista (#986) üzenetére


Źşë'
addikt

kár hogy negatívak az első tapasztalatok! azt nem értem, új modell, hogy adhatják ki beta fázisban?! pedig nagy reményeket fűztem hozzá! Lehet akkor egy Vertis1 Plus lesz ebből :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#990) johnahex válasza kisspista (#988) üzenetére


johnahex
tag

ha én is kifogok egy "érzéketlen" példányt jaj nekem :Y , mivel páromnak veszem és mondá Neki, hogy
"ez jó, meg 4 mag, meg 1 gb ram, qhd ips kijelző, OTG jujjdejó ,ennyiért csak nokedli van"
hallgathatom majd, hogy mit vettem Neki :C
de, a puding próbája az evés................... :R

(#991) kisspista válasza Źşë' (#989) üzenetére


kisspista
senior tag

Megmondom őszintén, hogy 2-ből 2 ugyanazt a hibát produkálja, ez pedig elég fura. A memóriával most nincs baj, ezt majd képernyőmentésekkel is igazolni fogom a tesztbe: viszont engem az aggaszt, hogy a képernyő szoftveres kalibrálását követően sem tudom használni pl. a vissza állapot gombot vagy a menü gombot. Én, mint tesztelő el vagyok ezzel a problémával, míg rá nem jövök a hibára, de ha egy vásárló kap egy ilyen készüléket, akkor egyszerre mérges lesz, hogy milyen készüléket vásárolt... Hangsúlyozom: ez nem a forgalmazó hibája, hanem a gyártóé, hogy ilyen példányokat bocsájtott a piacra! (Nincs lehetőség az eladás előtt mindegyik készüléket kipróbálni)
Rá fogok jönni a megoldásra, hiszen az első példányt is sikerült frissítés nélkül használható állapotba hozni, csak nem tudom, mit kellett hozá csinálni.

johnahex
Nagyon kiváncsi vagyok a te EXPI készülékedre, ami kulcsfontosságú infó lehet nekem a továbbiakról. Folyamatos kapcsolatban állok a forgalmazóval, hiszen nem csak nekünk érdekünk a helyes működés, hanem a forgalmazónak is, hogy olyan példányokat tudjon eladni, amik hibátlanul működnek! Elképzelhető, hogy a frissítés miatt zárolták a kiszállítást, hogy a vásárlónak ne kelljen már ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#992) johnahex válasza kisspista (#991) üzenetére


johnahex
tag

Szia!
erre már csak azt mondom, hogy reméljük a legjobbakat!!!!!!!!!!! :D

(#993) kisspista válasza johnahex (#992) üzenetére


kisspista
senior tag

Van egy lengyel fórum, ahol az expi-t vesézgetik ki, s itt nagyon sok információt elárultak arról, hogy milyen problémákkal áll szemben a gyártó. Úgy látom, hogy az akkut is hamar megeszi a készülék: ennek is utána fogok járni, de egyelőre a multitouch gombokat tudnám valahogy életre kelteni....

(#994) tsabeekaa válasza kisspista (#993) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Sziasztok! Beszereztem egy 01 plus-t. Nagyon tetszik.....valami hívásblokkoló, szűrő, létezik kétkártyás mobilra?

(#995) kisspista válasza tsabeekaa (#994) üzenetére


kisspista
senior tag

Igen létezik, van elég sok, pl. Call Blocker

(#996) johnahex válasza kisspista (#993) üzenetére


johnahex
tag

Hi
ha mázlim van, ma kézbe vehetem az expit.
mindenképpen írok itt, hogy mi-zu van vele :)

(#997) kisspista válasza johnahex (#996) üzenetére


kisspista
senior tag

OK

(#998) Henk1


Henk1
csendes tag

/ Vertis 01 (plus)/

Sziasztok! A telefonhoz adott gyári fülhallgatóval tökéletesen szól a zene (sajnos a fülhallgató minősége nem a legjobb :D ) viszont ha rádugok egy másikat akkor olyan, mintha megszűrné az éneket és tompán szól. Erre van esetleg valami alkalmazás vagy valami megoldás amivel meg lehet ezt oldani? :DD

(#999) kpeter72 válasza kisspista (#991) üzenetére


kpeter72
újonc

Én múlt hét szerda óta használom a készüléket, de nem tapasztaltam ilyent. Az észrevételem nekem annyi, hogy a kijelző szélén talán érzéketlenebb és így erősebben kell "nyomni". Az update telepítése nem volt egyszerű számomra. Először 64bit-es Windows7-n próbáltam de ott kb 4 %-nál lefagyott (megállt bennem az ütő :) ), de elindult. A Frissítés végül is 32bit-es windows7-en sikerült. Most már látom a 1GB RAM-t :), és gyorsabb lett .

(#1000) kisspista válasza kpeter72 (#999) üzenetére


kisspista
senior tag

Pár nap után nálam is helyreáll a rend a készüléken, így a tesztet csak akkor tudom folytatni. Nem érintőképernyő hibáról beszélünk, hanem szoftveres eredetű dologról, aminek meg fogjuk találni a megoldását remélhetőleg!

Henk1
Én amikor a TRUST fejhallgatót teszteltem, akkor kaptam a fülesnek átalakító kábelt, amivel tökéletesen működött. Nem mindegyik fejhallgatóval működik az Overmax telefon, erre oda kell figyelni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.