Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) nbukta77


nbukta77
addikt

Erdemes a frissitest letolteni az overmax oldalarol? Jelenleg v1.8 20131230 rom van a telon. Van frissebb? Elore is koszi a gyors valaszt. Surgoss lenne, mert most leszek gepkozelben es egy darabig nem. Koszike

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1402) NPG_ válasza nbukta77 (#1401) üzenetére


NPG_
tag

Nincs újabb!

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1403) guftabi96 válasza Slapy (#1400) üzenetére


guftabi96
addikt

Nincs
miért?

#KeepFightingMichael

(#1404) NPG_ válasza guftabi96 (#1403) üzenetére


NPG_
tag

miért, van? :)

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1405) Slapy válasza guftabi96 (#1403) üzenetére


Slapy
aktív tag

Mert nálam bevan, hátha ez az oka, hogy nincsenek neked ezek az opciók!

(#1406) guftabi96 válasza Slapy (#1405) üzenetére


guftabi96
addikt

semmi nem változott, amikor bekapcsoltam, de nem is hittem benne.
Nem tudom miért nem jönnek az értesítések, pedig jó lenne.

#KeepFightingMichael

(#1407) nbukta77 válasza NPG_ (#1402) üzenetére


nbukta77
addikt

Akkor az ido beallitas problema meg van mindenkinel?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1408) Slapy válasza guftabi96 (#1406) üzenetére


Slapy
aktív tag

Azért nem jönnek amit írtam, de azt nem vágom nálad miért nincsenek ezek az opciók.... :(

(#1409) guftabi96 válasza Slapy (#1408) üzenetére


guftabi96
addikt

hát én se, de nagyon idegesít. Teljesen megszerettem a MIUI-t, nem volt képernyő elforgatási hiba, lassú se volt, de ez nagyon hiányzik.
Mindjárt kipróbálom az AOSP-t, hátha ott működik rendesen. Remélem képernyő elforgatási hiba sem lesz

#KeepFightingMichael

(#1410) NPG_ válasza guftabi96 (#1409) üzenetére


NPG_
tag

Te meg Slapy ugyanazt a verziójú MIUI-t használjátok?

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1411) guftabi96 válasza NPG_ (#1410) üzenetére


guftabi96
addikt

én a legújabbat használom, de az előzőnél is fennállt a hiba :/

#KeepFightingMichael

(#1412) RBJ


RBJ
addikt

VErtis mile néven van valami újdonság. A kollega nem említett semmit.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1413) RBJ


RBJ
addikt

Érdekes vertis 02 plus nál semmit nem lehet kihámozni a download szekcióban, hogy milyen verzió stb.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1414) guftabi96 válasza RBJ (#1412) üzenetére


guftabi96
addikt

olvastam én is :D
valami nagy tepsi lesz.
Mondjuk ahelyett, hogy sorra dobják ki a készülékeket, annyit megtehetnének nyugodtan, hogy pl a Vertisnél működjön rendesen a képernyő elforgatás, és a dátumot ne csak az oobe-val lehessen változtatni.

#KeepFightingMichael

(#1415) NPG_ válasza guftabi96 (#1414) üzenetére


NPG_
tag

jaja!
6"-os kijelzővel(felbontás ugyanaz mint vertis01) és 16GB tárhellyel.

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1416) kisspista válasza RBJ (#1412) üzenetére


kisspista
senior tag

Jajaj, tolják az új típusokat ezerrel, mintha muszáj lenne :) D még a Vertis You sem érkezett meg a forgalmazóhoz, nem beszélve az AIM-ról sem. A MILE nekem már tablet kategória, nem telefon. Úgy vagyok vele, ha már ekkora képernyős telefonnal kéne futkozni, akkor inkább nem is kéne telefon :D

(#1417) RBJ


RBJ
addikt

Ha már ennyire nyomják, nyomjanak egy strapa verziót is. :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#1418) nbukta77


nbukta77
addikt

Valaki aki miuit hasznal osszegezne a tapasztalatait? Irna egy atfogo reszletes tesztet? Mi az ami mukodik es mi nem?

Meg ami erdekelne, hogy a gyors uzembehelyezes alkalmazast milyen neven talalom meg tb- vel vagy root uninstallerrel. Torolnem, ha tudnam mi az.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1419) NPG_ válasza nbukta77 (#1418) üzenetére


NPG_
tag

Verts01 MIUI tapasztalatok.
Megszerettem. Amikor feltettem még kicsit idegenkedtem az iphone-os utánérzés miatt, de csak szokás kérdése az egész. Az androidos alapok azért megmaradtak.
Működés teljesen rendben, semmi fagyás, 2 naviz használok rajta felváltva.
Kevesebb programot használok mert pl. a stock ROM-ra telepítve volt GoSMS + hungarian kiegészítő, K9Mail, ide viszont nem kell mert a MIUI alap SMS és mail kliens tökéletesen megfelel az igényeimnek.
Akksival jól gazdálkodik. " napot simán kibír normál használat mellett, hétvégenként pedig töltőre sem kell dugnom.
Ha valakinek a kinézet nem tetszik, akkor választhat más témát is. Jó pár letölthető a téma beállításból.
A gyári ROM-nál nekem is gondjaim voltak a képernyőforgatással, ami MIUI-ban nem jött elő.
Alapból is van pár érdekes alkalmazás rajta

- MiTransfer / fájlok megosztás direkt wifi kapcsolattal ,
- Elemlámpa
- Jegyzettömb
- Biztonság / tisztítás, adatforgalom, felügyelet, antivírus,engedélyek kezelése
- Mentés / Adatok, programok, beállítások mentése

de ha regisztrálunk egy Xiaomi/MIUI fiókot akkor további extrák is elérhetővé válnak.
- MiCloud / felhő alapú tárhely szolgáltatás
- MiCredit / kredit kezelő
- Xiaomi fiók amivel szinkronizálni lehet üzenetet, névjegyeket, fényképeket, jegyzeteket, és egyéb adatokat

Két hiba van benne, amiről én tudok.
1. A bluetooth kihangosító funkció egyik az első kiadott verzióban még működött, de azóta sajnos nem tudták javítani. ( az első alapja még a Lenovo A830 ROM volt, az utána jövőket már a ZTE V967s ROM-ról portolták)
2. Ha egy app. fut és lezár a képernyő, feloldás után egy kis ideig (10-15 mp) megfagy. Feldobja a "program nem válaszol"-t, de ha a várakozást választjuk akkor tovább megy. Ez nem minden esetben jön elő lezáráskor.

Elég sokat használtam a gyári ROM-al BT fülest, de még így is jobban szeretem mint azt.

Ajánlom mindenkinek!

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1420) guftabi96 válasza NPG_ (#1419) üzenetére


guftabi96
addikt

Csatlakozom én is.
Tegnap visszaraktam a gyárit, mert egyszerűen nem sikerült megcsinálni, hogy jelezzen a facebook vagy a messenger ha jön egy értesítés, de már annyira megszoktam a MIUI-t, hogy ezzel a gyárival meg kb szenvedek :D Most, hogy gyári van, látom, hogy mennyivel jobb volt használni a MIUI-t. Azt egy kicsit lassabbnak éreztem, de nem sokkal. Vissza is rakom, és valahogy megoldom, hogy jelezzen.
Én is bátran ajánlom mindenkinek. Az AOSP-vel nekem az volt a gondom, hogy a kamera alkalmazás egyenlő a 0-val kb. Alig van beállítási lehetőség, és nem is csinál jó képeket ahogy néztem.

#KeepFightingMichael

(#1421) guftabi96 válasza nbukta77 (#1418) üzenetére


guftabi96
addikt

Mindjárt levideózom neked a telepítést, ha találok valami arra alkalmas eszközt :)

#KeepFightingMichael

(#1422) Slapy válasza NPG_ (#1410) üzenetére


Slapy
aktív tag

Igen és én az előzőnél is úgy oldattam meg ahogy leírtam...

(#1423) nbukta77 válasza guftabi96 (#1421) üzenetére


nbukta77
addikt

Ok

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1424) nbukta77 válasza NPG_ (#1419) üzenetére


nbukta77
addikt

Koszi szepen.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1425) guftabi96 válasza nbukta77 (#1423) üzenetére


guftabi96
addikt

[link]

Itt van a videó.
A rootolás nincs rajta, de az egyáltalán nem bonyolult.

#KeepFightingMichael

(#1426) NPG_ válasza guftabi96 (#1425) üzenetére


NPG_
tag

Jó lett a videó!

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1427) guftabi96 válasza nbukta77 (#1423) üzenetére


guftabi96
addikt

[link]

egy videó használat közben :)

#KeepFightingMichael

(#1428) Slapy


Slapy
aktív tag

Naaa csak belefutottam a képernyő elforgatás hibába miui-n is... :D újraindítás után jó volt! Mentségére legyen mondva kedd óta nem volt újraindítva a rendszer :)

(#1429) nbukta77 válasza Slapy (#1428) üzenetére


nbukta77
addikt

Akkor vegul az sem tokeletes rom. Bluetooth, kepernyo forgatas es zarkepernyo hiba.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1430) guftabi96 válasza nbukta77 (#1429) üzenetére


guftabi96
addikt

de a képernyőzár utáni fagyás nem mindig jelentkezik, illetve az elforgatás sem gyakori (nekem még nem fordult elő)

#KeepFightingMichael

(#1431) Slapy válasza nbukta77 (#1429) üzenetére


Slapy
aktív tag

Valóban nem tökéletes, de véleményem szerint még így is ezerszer jobb mint a gyári vagy az aosp.... ;)

(#1432) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Szia mindenkinek.
Nekem is van egy Overmax Vertis 01 teló. Jelenleg 4.2.1 android van rajta. Tudna valaki egy értelmes leírást adni vagy küldeni hogy tudok rátenni frissebb CWM-et. S hogy hogyan tudom rátenni a 4.4 es KitKat -ot.
Köszönöm

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#1433) guftabi96 válasza stnorcy (#1432) üzenetére


guftabi96
addikt

kitkat nincs rá.
Gyári szoftver, Miui, vagy Aosp ebből választhatsz.

Egyébként mobileuncle mtk tools-zal tudod frissíteni.

#KeepFightingMichael

(#1434) nbukta77 válasza guftabi96 (#1433) üzenetére


nbukta77
addikt

Ilyen jo ez a telefon, hogy ennyire nem porog a forum?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1435) mariobros válasza nbukta77 (#1434) üzenetére


mariobros
tag

Ne csodálkozz, nem egy ZTE, Lenovo, vagy más népszerűbb kínai gyártó telefonjáról van szó. Mivel relatíve még újnak is számít, meg kevés a ROM, nincs nagyon miről beszélnünk.

Üdv: Dani

(#1436) mariobros


mariobros
tag

Na van már Samsung stílusú ROM is :DDD [link] Kipróbálom nemsokára, és megosztom a tapasztalataimat veletek :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Dani

(#1437) guftabi96 válasza mariobros (#1436) üzenetére


guftabi96
addikt

elég jól belekezdtek a romokba :D
várom a tapasztalataidat!

Nbukta: a romokat kitárgyaltuk, a készülék hibáit is megbeszéltük. És mivel nem sok embernek van ilyen telefonja, nem is a legnépszerűbb kínai gyártó, így ne várd, hogy naponta több száz hsz érkezik :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#1438) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Szia Mindenkinek.
Köszönöm a segítséget, de még mindig nem tudom hogy tegyek rá frissebb CWM menüt.
Letöltöttem a Play-ből a "mobileuncle mtk tools" de ha elinditom csak fekete képernyő van s semmi más.
Segitene valaki?
Ja találtam egy ilyet a Vertis 1 isilyen MediaTek MT6589 chipset.es tudomásom szerint.
Próbálta már valaki ? Elvileg ez 4.4-es.
http://www.gizmochina.com/2014/03/10/finally-android-4-4-kitkat-is-available-for-mediatek-mt6589-chipset/
[link]
köszi.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#1439) guftabi96 válasza stnorcy (#1438) üzenetére


guftabi96
addikt

Rootoltad előtte? Lehet azért nem indul el.
Töltsd le a framarootot [link] görgess lefele a FAQ alatt lesznek a letöltési linkek. Letöltöd a legfrissebbet.
Felrakod, elindítod. Rányomsz arra, hogy Boromir (nekem ilyenkor sokszor ''kilép'' visszamész a framarootba, még egyszer boromir, és kiírja, hogy indítsd újra a készüléket. (Ha már elsőre kiírja az üzenetet, akkor természetesen nem kell mégegyszer megcsinálni.

Utána szerintem már menni fog a cwm frissítés. Letöltöd a Cappa által készített cwm-et, a készülékre másolod, utána pedig elindítod az Mobileuncle tools-t->update recovery (vagy valami ilyesmi, most nincs fent a telefonomon) kiválasztod az új recovery-t, és kész :D Fel is ajánlja a művelet végén, hogy újraindítás után recovery módba bootol.

Kitkat még nincs Vertisre (bízom benne, hogy valami vállalkozó szellemű, hozzáértő ember fog rá csinálni)
Eddig van: Miui (szerintem a legjobb, jobbnak tartom, mint a gyári romot), AOSP (ez se rossz, de sajnos a kamera nagyon buta, alig lehet állítani benne a dolgokat), Sony Xperia rom (ezt nem próbáltam, de állítólag sok hiba van benne) és a legújabb jelek szerint most már van valami samsungról portolt cucc is :D

#KeepFightingMichael

(#1440) stnorcy válasza guftabi96 (#1439) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Köszi a segítséget. Neki is esek :DD

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#1441) Slapy válasza stnorcy (#1440) üzenetére


Slapy
aktív tag

Ha rámásoltad a zip-et akkor nevezd át update.zip-re különben nem fogja látni a mobile uncle.... ;)

(#1442) mariobros


mariobros
tag

Nos, pár órás használat után, azt kell mondanom nagyon stabil, és gyors ez a Samsung-os ROM. Minden működik rendeltetésszerűen, egyedül a Samsung féle gestures-ök nem, de azokat amúgy sem használnám. A BT headset funkciót nem tudom kipróbálni, mert nem rendelkezem olyannal. Elforgatás, automatikus háttérvilágítás is oké. Próbáltam amúgy a Sony-s romot is, nekem nem tetszett, mert lassú a görgetés, és az animációk nem tűntek annyira folyamatosaknak, viszont a hangszóró talán hangosabban szólt. Csináltam egy AnTuTu tesztet is, a legtöbb ROM-al max 12-13000 pontot kaptam, ezzel majdnem elértem a 14000-et (tudom általában nem annyira mérvadó a benchmark, de valami csak számít). Az AOSP-el ellentétben a hangszóró nem szól olyan gyatrán, és a fejhallgató sem halkabb. Mindent összevetve én ajánlom, engem meggyőzött egyenlőre. Ha kérdésetek van ROM-al kapcsolatosan, kérdezzetek bátran! :R

Üdv: Dani

(#1443) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy ilyen telefonom és arra volnék kíváncsi,hogy másnak ilyen gyenge e rezgés visszajelzés a telefonban?
A gyári soft helyett van valami alternatív soft amit fel lehet tenni a telóra?

[ Szerkesztve ]

(#1444) guftabi96 válasza mariobros (#1442) üzenetére


guftabi96
addikt

Na ez jó hír :K
Kipróbálom akkor én is.
Este már gondolkoztam rajta, hogy felrakom, de aztán vártam, hogy inkább írd le a tapasztalataidat, mert ha rossz, akkor meg sem próbálom. Én is felrakom, majd nyomok pár képernyőképet, meg én is leírom a tapasztalataimat.

#KeepFightingMichael

(#1445) guftabi96 válasza ToBeY (#1443) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem nincs semmi baj a rezgéssel.

Gyári rom helyett: Miui, Aosp, Sony Xperia rom, meg akkor ezek szerint egy Samsungról portolt is van már.
Az Xperia állítólag nem olyan jó. Én a Miui-t használom, szerintem jobb, mint a gyári szoftver. Aosp is stabil, de nekem a kamera ott nem túl acélos (amúgy se, de ott meg főleg nem)
A Samsung romról meg feljebb olvashatsz egy véleményt.

#KeepFightingMichael

(#1446) bonifa333 válasza mariobros (#1442) üzenetére


bonifa333
aktív tag

SZia!

Jó híreket osztottál meg! :)
A romot vertis 01-re tetted fel?
Mi a menete? ( nem csináltam még ilyet)
Ha nem jó, akkor hogy tudom visszaállítani a régi romot? ( nekem fontos a bt kapcsolat az autó kihangosítója miatt és ha az nem műkszik rajta, akkor vissza kell tennem a régit.)

Köszönöm

(#1447) ToBeY válasza guftabi96 (#1445) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát nem tudom,nekem előtte egy ot-995 volt ahhoz képest elég harmatos a rezgés.
Köszi a tippeket ezt a Miui romot majd kipróbálom

(#1448) bonifa333 válasza mariobros (#1442) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Szia!

A rom linknél nem indul a letöltés.
MI lehet az oka szerinted?

KÖszi

(#1449) guftabi96 válasza bonifa333 (#1446) üzenetére


guftabi96
addikt

framaroot-tal rootolod a telefonod Letöltés:
1. feltelepíted
2. elindítod
3. boromir (ha ledobja az alkalmazást, akkor visszamész, és mégegyszer rányomsz arra, hogy boromir, utána már kiírja, hogy succes)
4. play áruházból letöltöd a mobileuncle mtk toolst
5. Rámásolod a Cappa által készített cwm-et a telefonodra
6. Megnyitod a mobileuncle toolst
7. Update recovery
8. kiválasztod a fájlt amit a telefonra másoltál (célszerű már a romot is rámásolni)
9. ha végez, felajánlja, hogy recovery módba bootol (ha nem akarod, akkor úgy jutsz be a recovery-be, ha bekapcsoló gomb+hangerő fel gombbal indítod a készüléket)
10. recovery-ben wipe data/ wipe cache
11. install zip from sd card
12. internal sd card
13. kiválasztod a zip fájlt (rom)

ha kész, akkor power off, és elindítod a készüléket.

(Kómás vagyok még így reggel, és fejből írtam, szóval ha valamit rosszul mondtam, akkor javítsatok ki :DDD

Nekem működött a letöltés, le is töltöttem

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#1450) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A miui rom-al javul valamelyest a kamera minősége,vagy legalább nem lesz rosszabb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.