Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) attisport válasza attisport (#1900) üzenetére


attisport
csendes tag

Illetve először azt írja ki factory mod, aztán kínai jelek!

(#1902) NPG_ válasza attisport (#1900) üzenetére


NPG_
tag

Csak a hangerő fel + bekapcsoló gombot kell nyomni, akkor jön be a CWM.
Ha a hangerő le + bekapcsoló gombot nyomod akkor jön a kínai szöveges "valami".

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1903) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
Mától tulajdonosa vagyok egy Overmax Vertis Plus -nak, CWM recovery már fent van.
A legyen fórumon találtam egy partíció módosítást:
http://forum.android.com.pl/f1299/miui-v5-389720/

Tudja valaki hogy ez pontosan mit csinál?
Ez van a fstab fájlban:

## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat (san@android.com)
##

#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label - Label for the volume
## mount_point - Where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
######################

## Example of a standard sdcard mount for the emulator / Dream
# Mounts the first usable partition of the specified device
#
# sdcard0 is external sdcard
# sdcard1 is internal sdcard
# if replace sdcard0 -> sdcard1. then in_sdcard will replace ex_sdcard
#
#dev_mount sdcard /storage/sdcard0 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-msdc.0/mmc_host
dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-msdc.1/mmc_host
#
## Example of a dual card setup
# dev_mount left_sdcard /mnt/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host/mmc0
# dev_mount right_sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.2/mmc_host/mmc2

## Example of specifying a specific partition for mounts
# dev_mount sdcard /mnt/sdcard 2 /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

# usb otg disk
dev_mount usbotg /mnt/usbotg auto /devices/platform/mt_usb /devices/platform/musbfsh_hdrc

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1904) BKL


BKL
újonc

Sziasztok!
Visszaérkezett a vertis01 tolóm a szervizből.Mint eddig mindig , nem vagyok most sem boldog mert a hibát úgy ahogy kijavították,de az óra késik rajta több mint 2 órát.Segítsen valaki légyszi,mert semmi kedvem visszaküldeni,hogy újabb 1 hónapot a szervizben dögöljön ez a sz.r! A dátum -óra beállításoknál nem engedi állítani" a rendszer leállt felkiáltással" ! Nagyon béna vagyok ehez a telefonhoz,ezt vegyétek már figyelembe az útmutatás során! :((

(#1905) NPG_ válasza gthomma (#1903) üzenetére


NPG_
tag

megcseréli az sdcard0-t és az sdcard1-et.
magyarul a belső memóriát és az sd kártyát

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1906) NPG_ válasza BKL (#1904) üzenetére


NPG_
tag

ha jól emlékszem (már régen volt gyári rom a vertisemen) az egyik lengyel nyelvű gyárilag telepített szoftver segítségével lehet beállítani az órát.

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1907) gthomma válasza BKL (#1904) üzenetére


gthomma
senior tag

Ezzel a MIUI verzióval semmi gond nincs:

[link]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1908) gthomma válasza NPG_ (#1905) üzenetére


gthomma
senior tag

Ha felteszem recoveryből, újra kell tennem a romot?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1909) gthomma válasza NPG_ (#1906) üzenetére


gthomma
senior tag

Lumia 625-ről váltottam Vertisre.
Nagyon jó érzés volt otthagyni a hígfos wp8.1 -et :)
Még egy normális ingyenes videó lejátszó sincs hozzá.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1910) BullDogh válasza gthomma (#1903) üzenetére


BullDogh
tag

6 kommentel feljebb ezt írtam le.

(#1911) gthomma válasza BullDogh (#1910) üzenetére


gthomma
senior tag

Rendben.
Ezt működő már belakott rommal is meglehet csinálni, vagy full wipe, rom telepítés, majd a partíció mod falshelése?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1912) NPG_


NPG_
tag

A MIUI-ból a 4.8.8-at ajánlom, én azt használom és azzal tuti nincs gond.

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1913) gthomma válasza NPG_ (#1912) üzenetére


gthomma
senior tag

A partíciócserét rögtön a rom telepítése után kell megcsinálni, vagy már működő rommal is meg lehet?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1914) BullDogh válasza gthomma (#1911) üzenetére


BullDogh
tag

Bármikor megcsinálható :) de természetesen ésszerűbb akkor mikor friss a rendszer, és az appokat amiket használsz még nem tetted fel, hogy aztán minden oda települjön ahova neked jólesik. Ha megvan a csere beállítod h mindent telefon memóriába telepítsen, (ami igazából a memkártya) de ő ezt nem tudja :D és akkor 2-4-8- vagy akármennyi gigáig amekkora a microsd-d, tölthetsz le, telepíthetsz stb....

Én meg azért csináltam azt hogy ha megvan és sikerült a csere, a voldfstab file-t elmentettem máshova, így ha újrarakom a rendszert, csak azt visszamásolom, újraindít és kész. már nem kell írogatni semmit.

(#1915) gthomma válasza BullDogh (#1914) üzenetére


gthomma
senior tag

Köszi szépen!
Tehát akkor full wipe -> MIUI feltesz -> partíció módosító feltesz -> újraindít, örül ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1916) BullDogh válasza gthomma (#1915) üzenetére


BullDogh
tag

Igen :)

[ Szerkesztve ]

(#1917) gthomma válasza BullDogh (#1916) üzenetére


gthomma
senior tag

Ezt nem értem.
A belső tárhely 1.06GB marad. Eltűnt a 1.6GB tárhely. Az sd kártyát lett a phone storage, de nem minden programot tesz oda. Azt hittem felcserélődik és lesz 1.6GB belső tárhelyem.
Most hogy semmi nincs feltelepítve, 818MB a szabad tárhely. Feltettem a office progit és 770MB maradt,, és ez csak egyetlen progi.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1918) NPG_


NPG_
tag

Bocs, hogy beleszólok!

Nálam ez úgy működik MIUI-nál, hogy nem módosítottam semmit, egyedül a preferált telepítés helyének az SD-kártyát adtam meg. 8GB-os kártyát használok és eddig még sosem panaszkodott a készülék, hogy fogyna a tárhely pedig 2 féle navigáció és egy csomó egyéb progi is telepítve van.

Ja, és mivel a phone storage-t a MIUI gyakorlatilag semmire sem használja, oda másoltam a zenéket.

[ Szerkesztve ]

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1919) gthomma válasza NPG_ (#1918) üzenetére


gthomma
senior tag

Mennyi a szabad tárhelyed a "Belső tárhelyen" ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1920) attisport válasza gthomma (#1903) üzenetére


attisport
csendes tag

köszi! Az erededti gondom az, hogy eltünt a Facebook alkalmazásom, de hely nem szabadult fel, így törölnöm kellett a navi alkalmazást, hogy fel tudjam ujra telepíteni az FB-t. De az egész rendszert tenném inkább ujra, viszont az átírt (sdcard1, sdcard0) 1.9 re hibát írt ki és nem sikerült! Nem plus-os a telom, lehet az a baj?

(#1921) BullDogh válasza attisport (#1920) üzenetére


BullDogh
tag

Nekem plus van, bár nem hinném hogy ez befolyásol akármit is. Belső tárhely nekem 1 giga. pár dolgot ide telepít én csak a widgetes alkalmazásokat szoktam ide tenni, mást nem. a Telefon memória 8gb (sd kártya mérete). ide teszek minden más progit ami sokat foglal. Alapból az is baj volt h a belső tárhelyre akart mindent letölteni is, de most az összes letöltés a kártyán landol. Ha valami progit a belsőre tesz és nem tetszik, azt nyugodtan át lehet helyezni a "telefon memóriába". Újabb MIUIkat nem tudom hogy csinálja, én nem szeretem a miui-t, nem használom.
A lényeg a lényeg, bármit letöltök, bármit telepítek, semmire nem írta még ki hogy kevés a hely.

(#1922) gthomma válasza BullDogh (#1921) üzenetére


gthomma
senior tag

Azt az egyet nem értem hogy miért ilyen idiótán van particionálva a telefon. 1.06GB van hagyva telepítésnek, és ott a van teljesen felesleges 1.9GB telefon memória.
Ez a 2.3.7 droid idejében még elég volt, de készülék 4.2.1 -el jött.
Miért nem lehetett egyben hagyni 2.5GB helyre lehetne telepíteni.
Ezt a telót át lehet vajon particionálni?

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1923) gthomma válasza BullDogh (#1921) üzenetére


gthomma
senior tag

Ez lehet az átparticionálás?
[link]

gugli fordítóval angolul is nagyon "sötét" a szöveg :D

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1924) BKL


BKL
újonc

Sziasztok!
Mióta visszajött a vertis-1 telóm a szervizből a T-Mobile kártyához tartozó térerő szinte o vagy 1.Legtöbbször pici x van a vonalak fölött és ilyenkor nem is működik ezzel a szolgáltatóval.Ugyanakkor a Blue kártyához tartozó kijelzőn 3-4 térerő jel látható és jól is működik.Szerintetek elbabráltak valamit? Mit tegyek küldjem vissza a szervizbe? Már többet van náluk mint nálam! :((

(#1925) BullDogh válasza gthomma (#1923) üzenetére


BullDogh
tag

Hát hasonlít, de én azt használtam amit én belinkeltem, lépésről lépésre. és magyar :)

(#1926) gthomma válasza BullDogh (#1925) üzenetére


gthomma
senior tag

Ez az?

A patch [INNEN] 4 GB-os NAND FLASH telefonokhoz készült. Alapelve ugyanaz, mint az előbb, csak itt két EBR1, EBR2 fájlt kell frissítsünk. A zip csomag több méretkiosztás variációt tartalmaz.

Használata:
Ugyanúgy, mintha firmware frissítenénk: SP Flash Tool-t elindítani, a telefont kikapcsolni, levenni a hátlapot, akksit kivenni, rádugni a gépre a kábelt, megnyitni a scatter fájlt, download gombra kattintani, nem törődni a figyelmeztetéssel, és visszapattintani az akksit. Ha van a gépen van jól telepített driver, akkor elindul a frissítési folyamat és végigfut hamar (megj.: nekem sok bajom volt win7-win8-al, ezért egy öreg Windows XP-s géppel mókolok, sokan valamilyen virtualizált megoldást használnak)

Ezzel ki lehet nyírni a telót? Illetve el lehet a telepítést rontani? Nekem a 6589_4G_2740+48 kiosztás tetszene.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#1927) BullDogh válasza gthomma (#1926) üzenetére


BullDogh
tag

Én ebből [link]

Én ebből a leírásból csak az sd kártya/belső memória cserét csináltam meg. Az első leírásról nem tudok nyilatkozni.

(#1928) attisport


attisport
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom átírni a vold.fstab fájlt. A totálcommander (root jog bekapcsolva) azt írja fájl írás hiba. Root jogelvileg van framaroot-al (barahir-t választva).Valahol azt írták hogy Root file Expl.-el írhatóvá kell tenni a system könyvtárat! (de hogy?) Szóval sehogy sem sikerül! Help!

(#1929) attisport válasza attisport (#1928) üzenetére


attisport
csendes tag

Átírom a total commander szerkesztővel, de elmenteni már nem engedi!

(#1930) BKL válasza BKL (#1924) üzenetére


BKL
újonc

Szia? Senkinek nincs ötlete?

(#1931) guftabi96 válasza BKL (#1924) üzenetére


guftabi96
addikt

1.9-es romnál nekem is ez a helyzet.
Kb sosincs jel, akármelyik foglalatba rakom a sim kártyát.
Erre tud valaki valamilyen megoldást?
Kezdek meghülyülni én is tőle.
A gyári rom az egyetlen, ami jól kezeli a belső tárhelyet, illetve ez a legstabilabb, de valamiért ez az 1.9 nekem nagyon nem jó. Gyorsan merül, jel kb alig van.....

#KeepFightingMichael

(#1932) guftabi96 válasza guftabi96 (#1931) üzenetére


guftabi96
addikt

Olyannyira merül, hogy tegnap este 11-kor, mielőtt elaludtam, pont néztem, hogy 85%-on van. (10 perc nyomogatás után (facebook+messenger).
Aztán leraktam, és reggel meg már csak 35%.
Ez csak nekem ilyen? Nem látok senki mást, akinek ilyen problémája van. Nekem meg már múltkor is ez volt a gond, meg most is.

#KeepFightingMichael

(#1933) BullDogh válasza attisport (#1928) üzenetére


BullDogh
tag

Én a root explorert használom átírásra, bár a mentés néha nekem is zavaros volt. Én asszem úgy oldottam meg h a file-t kiszedtem onnan, hogy ott ne legyen, átírtam, majd visszamásoltam.

(#1934) SzinTibi


SzinTibi
csendes tag

Hali!

Párhónapja vettem egy Vertis 01 Plus-t. Teljesen meg vagyok elégedve vele, nagyon jó kis telefon.
A problémám az lenne, h kb 3 hete késő este feltettem töltőre a telefont, majd reggel azt tapasztaltam, h aktív a kijelző és ki van fagyva a telefon. Csak az aksi ki procedúra segített neki. Azóta viszont furcsaságok kezdtek el jelentkezni nála. Megakadnak a programok és a launcher animációik, Facebook és a messenger hosszadalmasan töltögetnek és vagy betöltenek, vagy megkérdezi h szeretném e bezárni, esetleg várakozom még. Ilyen üzenetet soha nem írt még ki mióta meg van. Az ős öreg Commtiva Z71-em írogatta ki ezeket, amikor elfogyott a memóriája, de az hardverileg messze volt ettől. Játékoknál egyes programok gond nélkül elindulnak mindig (Dead Trigger 2), mások meg csak sokszori próbálkozásra hajlandók (Zombie Tzunami). Hívás kezdeményezésnél is volt már látszólagos kifagyás, majd egyszer csak ment tovább. Ilyen és ehhez hasonló laggolások vannak a működésében.
Végeztem már többször gyári alapra állítást, davlick cache töröltem/formáztam. Legutóbb újra frissítettem az 1.8-as frissítéssel is, de hasztalan. 1 nap és már jönnek elő újra a laggok. Mértem Antutu értéket is h hát ha előjön tesztelés közbe a probléma forrása, de látszólag semmi (átlag 15940 pont).
Rootolt, megcserélt telefon memória sd-kártyával. Gyanítom h szerviz lesz, de kíváncsi vagyok hátha van valakinek ötlete h mi lehet a bajság. :((

(#1935) guftabi96 válasza SzinTibi (#1934) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem is pont ugyan ez volt tegnaptól kezdve.
Ezért raktam fel az 1.9-et, amivel szinten szívok.
Eddig kb soha nem volt semmi baja, most meg előjött minden :/
Kezdek én is kicsit meghülyülni tőlr :W

#KeepFightingMichael

(#1936) SzinTibi válasza guftabi96 (#1935) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

Elég sűrűn van, h lassan reagálnak a programok, meg egyéb funkciók is. Meg kifagyogat 1-2 progi. Amúgy az 1.9-es frissítést honnan szedted le, csak mert én nem találtam az overmax oldalán, nem mintha olyan egyszerű lenne megállapítani, melyik update milyen verziót takar. :(((

(#1937) NPG_


NPG_
tag

Valaki itt elégedetlenkedett a tárhelyek kiosztásával.

Íme a tárhelyek átparticionálásak(egybenyításának) menete.

átparticionálás
Lengyel oldal de a google translate érthetően lefordítja.

Figyelem! Mivel elég bonyolult, csak haladóknak ajánlott!!! Felelősséget nem vállalok!

[ Szerkesztve ]

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1938) SzinTibi


SzinTibi
csendes tag

Az normális, h az AnTuTu Benchmark v5.1 drasztikusan más eredményeket kapok. Terhelem vele folyamatosan a telót és és elég vegyes pontszámok jönnek ki. :F Eddig átlagosan 15940 körüli volt mindig, de most mértem vele 16001-t, aztán 13700, majd utána 12523-t. Most megint 13979. Normális esetben nem kellene kisebb eltéréseknek lennie a kapott értékekben?! :F

(#1939) SzinTibi válasza guftabi96 (#1935) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

A forgalmazó oldalán én is megtaláltam az 1.9 frissítést és fel is raktam. Igazad volt, amit korábban írtál, tényleg nagyon nehezen talál jelszintet. Városon kívül lakom, a házon belül így is néha ledobott, de most egyáltalán nem talál hálózatot. Csak kint a szabadba. :W

(#1940) guftabi96 válasza SzinTibi (#1939) üzenetére


guftabi96
addikt

Nekem is ugyan így volt.
Városban talált jelet, és jó is volt a térerő (Békéscsaba), de ahol én lakok (Békéscsaba belvárosától 15km) ott már csak szenvedett. Nem értem, hogy miért, de akkor nem egyedi probléma.

#KeepFightingMichael

(#1941) SzinTibi válasza guftabi96 (#1940) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

Simán frissítéssel vissza lehet rakni 1.8-ra??

(#1942) NORBIKA1977


NORBIKA1977
csendes tag

hy!tudna valaki segiteni vertis 01 hez hangszórót hol lehet rendelni? csak fülessel elég gáz a telefonálás
esetleg tipús szám vagy más márkával helyettesíthető?thx!

(#1943) attisport válasza BullDogh (#1933) üzenetére


attisport
csendes tag

Köszi szépen, akárhogy próbálom, nem sikerül! Only read, vagy hibát ír ki!Hihetetlen.....

(#1944) SzinTibi válasza attisport (#1943) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

Hali!
Egy ilyen kis gombocskát keress mint képen, meg nyomod és R/O-ról át vált R/W-re, vagyis READ/WRITE-ra.
Akkor majd engedi szerkeszteni a fájlokat. Ha valaki ES filemanagert használna, akkor az lépjen be a program beállításaiba/eszközök és ott engedélyezze a Root Explorer funkciót. :C

(#1945) SzinTibi


SzinTibi
csendes tag

A Vertis Plus-om visszafrissítve 1.9-ről 1.7-es verzióra, tökéletesen működik már egy napja. (Kopp-Kopp-Kopp) Van térerőm és az akadozások, laggok is megszűntek. :R

(#1946) attisport válasza SzinTibi (#1944) üzenetére


attisport
csendes tag

Köszi SzinTibi! Melyik programban, melyik menüben keressem ezt a gombot!???

(#1947) attisport válasza SzinTibi (#1944) üzenetére


attisport
csendes tag

Végül Totalcom.-al sikerült a tulajdonságokban írhatóvá tenni, de így is máshová engedte csak elmenteni. Eredetit átneveztem az átírtat meg bemásoltam! Köszi még egyszer!

(#1948) attisport


attisport
csendes tag

Már csak egy teljesen szűz telepítést szeretnék csinálni. 1.7 verzió van fent (1.9-el többen is szívtak). Ha 1.7-el frissítem akkor nem is változik semmi.

(#1949) SzinTibi válasza attisport (#1948) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

A kép a Root Explorerből van amúgy. Én nyáron vettem a Vertis Plust, aon az 1.7-es frissítés volt rajta gyárilag, majd felraktam az 1.8-ast és minden jó volt sokáig. Pár hete kezdett az egész telefon laggolni, meg akadozni, mint fentebb írtam is. Az 1.9es frissítéssel nem volt térerőm, csak nyílt térben úgy h visszaraktam egyszerű frissítéssel az 1.7-est. Egy hete használom így lassan, de minden okés. :C

(#1950) NPG_


NPG_
tag

Tárhelyek átparticionálása témában jó hírek, ha valakit érdekel!

A 4 GB tárhely eddig 2 részre osztódott. Volt a "Belső tárhely" és a "Phone storage".
Ebből csak az elsőt használta a Vertis01. Ide telepítette a programokat, és ez nagy méretű programok telepítése esetén elég hamar betelt.
A Phone storage csak egyéb adatok (képek, zene, stb.) tárolására volt használható.

Létezik egy meteos nevű program amivel át lehet particionálni a tárhelyeket. Nálam most nincs Phone storage de a belső tárhely 2.94 GB lett!!! :)

Ha valaki nekiáll, figyelmesen tegye mert ha elbaltázza elég körülményes a helyreállítás!
Az sem biztos, hogy minden ROM esetén működik a dolog. Jómagam, MIUI-t használok, abból is a 4.8.8-as verziót.

Így csináltam: (kell hozzá root és CWM 6.0.1.2)

- Készülék kikapcsol
- Újraindít CWM-el
- Teljes backup a külső SD-re
- Újraindítás normál módban
- Meteos letölt [innen]
- Felmásol a telefonra és telepít
- Meteos elindít, kiválaszt 2.77 GB opció, és rányom újraindítás recoveryvel gombra
- Automatice CWM-el újraindul
- Factory wipe
- Wipe cache
- Teljes restore
- Újraindít és örül

Esetleges elbaltázásért felelősséget nem vállalok!!!

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.