Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Ha 1.2GHz az órajel, akkor ez nem MT6589T hanem 'sima' MT6589. :) Ha ezt írták oda, ez is elírás.

(#2) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem rossz, vannak hibái, de ezért az árért megbocsájtható!
Azért a súlya kicsit sok lett! :)

(#3) #13110016


#13110016
törölt tag

Hát ez elég korrekt ár érte.
De egy magasabb órajelű kétmagos proci nem lett volna jobb?
Az embernek az az érzése, mintha a gyártók direkt erőltetnék a 4 magot, mikor tök fölösleges... vagy azt hiszik, ha 4 mag, akkor az már brutál HW?

(#4) batai15


batai15
félisten

Brutálisak ezek a sosem halott gyártók.

(#5) htom127


htom127
tag

ennyiért nem rossz

" Bazinga !"

(#6) zdanee


zdanee
őstag

Szerintem ennyiért ez minden hibájával együtt is ajánlott. Nyugodtan megkaphatja.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#7) kyru74 válasza htom127 (#5) üzenetére


kyru74
aktív tag

Sziasztok!

Én egy korábbi cikkben olvastam már róla ott is meg voltak elégedve vele .[link]

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#8) originlecso


originlecso
csendes tag

Kamu felbontást hirdetnek a kamerán? Eszem-....om megáll! Hiszed hogy veszel egy 8Mpx-es telot, aztán csak nézel nagyot. :O Nem tudom, ez a hiba mennyire elírás.. vagy inkább félrevezetés?

Lefeküdni minek, ha nincs kivel ;)

(#9) lowlight


lowlight
tag

Köszi a tesztet. Nem rossz ez na... :) Mondjuk itt is lemaradt az előlapi márkajelzés :DDD Asszem ez lesz a mániám... A pontatlan specifikáció tényleg bosszantó. Ahogy látom a weboldalon is elég nagy a zűrzavar. Lengyelszki magyarban íródott és minden Vertis. :) Ezekkel a dolgokkal persze egyetlen igen komoly probléma van. Komolytalan körítéssel nagyon hamar el lehet venni a potenciális vásárlók kedvét attól, hogy Overmax termékbe fektessék kicsinyke kis pénzüket. Egy feltörekvő, fejlődni akaró márkának illene erre figyelni.

(#10) pècsimunkás válasza htom127 (#5) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A tecsóban 45. Annyiért pláne nem rossz! Nyugodtan lehetett volna ajánlott !
Én csak szokás szerint az állapotjelzőt hiányolom.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#11) Peaceliker válasza originlecso (#8) üzenetére


Peaceliker
őstag

Van, hogy softvers dolog miatt nem annyi amennyi …nekem egyik ROM al 8mpx másikkal 12...csak pont bem érdekel, mert mind1 mennyi megapixel, attól nem lesz sem jobb sem rosszabb a képminőség számottevően

"Oh my Goa'uld!"

(#12) Csapoati válasza batai15 (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sosem halott? Azaz mindig élő? ;]

Amúgy szerintem meglepően korrekt a cucc ezért az árért, még a fényképező is elviselhető rajta. A kínából történő szállítással nem foglalkozóknak végre jut valami életképes ajánlat itthon is.

#3: Mire nem elég ez a hardver? Főleg azoknak, akik 50 ezret szánnak rá, hisz tisztában vannak azzal, hogy ez nem a csúcskategória.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) kokyt válasza #13110016 (#3) üzenetére


kokyt
senior tag

Általános felhasználására ez a hw tapasztalataim szerint bőségesen elég.
Kellemesen csalódtam az MK6589-ben. Cortex-A7 létére egyáltalán nem olyan lassú, mint azt sokan hiszik a számok alapján, cserébe nem melegszik számottevően, és két sim-el folyamatos wifi-vel és 3g-vel nyomkodva is elketyeg bő egy napot. Összehasonlítási alapnak tudom hozni az AMLogic AML8726-MX -et (2 db Cortex-A9 mag 1,5 GHz-en), amitől a teljesítményben számok alapján nem sokkal tér el, pedig azonos felbontáson (1280x720) sebességérzetben alaposan elpi*ázza.

(#14) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Igazából az ár nézőpont kérdése.

Ha azt vesszük, hogy ők kimennek egy kinti céghez, majd kérnek egy bizonyos már kész , több más "márka" égisze alatt kapható készüléket... És már a 6589-es olyan kihozattal rendelkezik, hogy a bekerülési költség a többi komponenst is számítva elenyésző...

Akkor bizony lassan az 50-es cédula is sok lesz... főképp, hogy nevesincs...

A legolcsóbb hasonló hardveres dolgokból építkező cucc: pl Huawei G610 kint olcsóbb ,természetesen idehaza már magasabb ligában fog játszani...

Azt mondom ár/értékben nem rossz készülék ez, viszont ha nincs rendes support, akkor nem a legjobb választás

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Csapoati válasza Graphics (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Huawei nem tízezres, hanem inkább százezres, milliós tételben gyárt, azért ott alacsonyabb a fajlagos költség. Itthon meg ugye vám, áfa, kereskedői haszon stb. jön rá minden hivatalosan behozott cuccra.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) brarid


brarid
csendes tag

Az Overmax szállítja kissé hibás szoftverrel a Vertist ezért van benne az,hogy csak 1 Megapixel a kamera valójában tényleg 8 csak ha nem a hivatalos forgalmazón keresztül veszi az ember akkor így járhat. De azóta kijött egy frissítés és ha beviszi az ember a hivatalos viszonteladóhoz akik egyébként a magyar szervízt is biztosítják akkor kb 20 perc alatt helyreteszik neki a telefont és mehet is a dolgára.

Nokia 6021-Sony Ericcson W300-Nokia 3110 C-T-mobile MDA Vario II-Samsung Galaxy Ace S5830-Apple Ipod 4 32GB&Samsung Galaxy S-Samsung Galaxy S III

(#17) lacuspapus


lacuspapus
tag

Ennyiért abszolút ajánlott kategória lehetne. Amúgy is érzek némi ellentmondást a tesztben. Nem ajánlott, de mégis a későbbiekben hivatkozási alap a többi kínai cucc teszteléséhez...

[ Szerkesztve ]

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#18) razorka777


razorka777
veterán

Nem rossz, inkább ezt mint a tegnapi teszt alany huawei-t választanám. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#19) dsr válasza razorka777 (#18) üzenetére


dsr
senior tag

Nyílván :) de azért ez a 960x540 5"-en elég szerény..

(#20) razorka777 válasza dsr (#19) üzenetére


razorka777
veterán

Tudom, hogy kevés. A mostani telómon is ekkora a felbontás, csak ott 4 colos a kijelző.
De ha a hüvely és ez között vacilálnék, tuti ez lenne a befutó. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#21) jonnyjoker01 válasza brarid (#16) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:C Akkor semmi gond!

Üdv. Johnny

(#22) kengyel


kengyel
nagyúr

Az árához képest egy korrekt készülék.

kengyel

(#23) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok.

Én a fejhallgató zenei hangerőn akadok ki.
az én telóm a lazer x50d éppen erre akartam leváltani. itt is az van hogy a zene halk minden más a beszéd vagy a hangszórós kihangosítás meg ordít. pl headset módban telefonbeszélgetésnél kb harmadára kell visszavenni a zenei hamgerőt különben helyből halláskárosodás... erre nincs valami megoldás?

előre is köszi. :)

Amúgy soft hiba hogy 4:3 as képaránynál van meg a felbontás. a vertis 2 mini is a forgalmazónál áll soft frissítés kamerahiba miatt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#24) #19708160


#19708160
törölt tag

Minden paramétere megeggyezik az atab quad5 telefonomnak a paramétereivel ait 44900ft-ért vettem a tescoba 1 év garival.Ha ez egéri az 50-et akkor az enyém ajándék volt :DD

(#25) Lalikiraly válasza #19708160 (#24) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A quad 5 ről is várnék már egy tesztet...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#26) pècsimunkás válasza #19708160 (#24) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A tecsóben ez is most annyi. Mármint 45

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#27) Peaceliker válasza #19708160 (#24) üzenetére


Peaceliker
őstag

Most őszintén! Mi a különbség a kettő között!? ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#28) #19708160 válasza Peaceliker (#27) üzenetére


#19708160
törölt tag

Semmi.Kinèzet de a hardver ugyanaz.Ma voltam a tescoba nem láttam ilyen overmaxot.

Bog: szivesen odaadom tesztelni :)

(#29) Lalikiraly válasza Peaceliker (#27) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

pl a quad 5 nél nincs teletömve lengyel vackokkal und a quad 5 nek nincs elírva az adatlapja.
egyébként hardverileg sztem még az egész úgymond alaplap istotál ugyanaz csak más burkolat és más soft van rajtuk. Amit nem értek hogy miért még mindíg 4.2.2 vel jönnek ki miért nem 4.4 el már a telók... Ez nem fér a fejembe...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#30) xmaas


xmaas
őstag

Ennyi penzert korrekt de valamiert en idegenkedek az ilyen keszulekektol amikbe probalnak belepreselni minden funkciot/tudast amit a tobbi gyarto elad mondjuk harom-negyszeres aron az okes hogy megfizetjuk a markanevet azoknal de azert van egy oka hogy annyi amennyi egy nevesebb gyartotol kapott garancia/szerviz hatter illetve anyagminoseg .Ilyen cuccban beleraknak mindent de minden olyan is mint amennyit fizetunk erte kozepes/gyengus minosegu
Nemtudom mennyire jarunk jol azzal hogy keves penzert megveszunk valamit ami csak latszolag nyujtja ugyan azt mint egy "csucs" keszulek negyedaron

(#31) róland


róland
veterán

Vertis-02-ről lesz cikk? (Egy ismerősömet érdekelné még barátibb áron - sürgősen - egy használható androidos telefon.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#32) #19708160 válasza xmaas (#30) üzenetére


#19708160
törölt tag

Sajnos árèrzèkenyek az emberek.Atabom már volt azèrt vettem megint,szervizzel eddig nem volt gondom nekem a 2 sim kezelèse miatt volt rá szüksègem.Overmaxba csak tabletem van egy steel core 3-as amit imádok ès 3 èv garit adtak rá nem vèletlen gondolom.Nem az a gagyi fajta azèrt gondolkodom egy ilyen telón.

(#33) kcsa válasza Lalikiraly (#23) üzenetére


kcsa
veterán

MobileUncleTools-al ki tudod javítani a hangerő problémákat. (ha jól tudom a Lazer is MTK chipes)

(#34) Peaceliker válasza Lalikiraly (#29) üzenetére


Peaceliker
őstag

Root és problem solved … :))
De persze, van aki ilyennel nem fog vacakolni. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#35) Lalikiraly válasza kcsa (#33) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

nekem azt mondták broadcom chipsetes.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#36) sNake^


sNake^
tag

Egész jó kis telefon, első okostelefonosoknak egész tűrhető mind árazást terén, mind teljesítmény alapján, bár már mint fent leírták, ez nem a T változata a 6589-esnek, inkább a sima:) A T 1,5 Ghz-en ketyeg

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#37) kcsa válasza Lalikiraly (#35) üzenetére


kcsa
veterán

Megnéztem egy logout tesztet, és firm neve valóban utal arra hogy BCM. Akkor nem nyert :/

(#38) Lalikiraly válasza kcsa (#37) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

De elindult az mtk mobile uncle tools
elég sok alcateles sort hozott ki az infónál...
hol lehet a hangerőt állítani kíváncsiságból megpróbálom sosem lehet tudni :D

Jah amúgy azt a logout tesztet én írtam. csak ennyire nem vágom hogy honnan tudjam milyen chipes...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#39) swayze


swayze
tag

Úgynézki lassan az android is össze áll ez a 4 mag kell neki pont úgy mint az ios-nek a 2!

A készülék jónak tünik, rendben van bár én mindig is távoláltam a kínai márkától és ez nem is változott, így erre is azt gondolom, hogy olcsó húsnak híg a leve! :(

(#40) kcsa válasza Lalikiraly (#38) üzenetére


kcsa
veterán

Az a baj, hogy ha még a pontos chipsetet is nehezen nyered ki a telefonból, nehezen boldogulhatsz ezzel is, főleg hogy ronthatsz is a helyzeten - tehát csak saját felelősségre :)

De ITT egy leírás.

(#41) Strangerpro


Strangerpro
tag

Sziasztok

Harom napja nyuzok egy overmaxot, Galaxy S-t csereltem le, nagyon nem bantam meg.

A par .pl cuccal nem kell torodni le lehet szedni, remelem az XDA-s fiuk hamar elkezdik tamogatni...:)

Sokat nem akartam kolteni telora, teljesen megvagyok elegedve nem fagy gyors stb..
Aki ilyen aron nezegette a kinai telokat annak batran ajanlom. Persze akinek presztizs kerdes, hogy mit emel a fulehez annak nem lesz jo :P

Udv

(#42) SkyLine3000 válasza #13110016 (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hát igen. Az én 2 magos Lg-m sokkal erősebb, mint ez, pedig azok is 1,2ghz-esek. Nem a magok száma számít, hanem azok "minősége/milyensége". Hiába, no. Az MTK nem tudja felvenni a versenyt a Qualcommal. Nyílván nem is ez volt a cél vele.
A teló amúgy nem rossz a kategóriájában. Mondjuk én már megszívtam egy Overmax táblával. Alig volt használva és az egész alaplapját cserélni kellett, meg pár csatit, amik meg egyáltalán nem voltak használva.
Úgyh nekem megvan a véleményem az Overmax szervizről is.
Szájbarágósan leírtam a hibát. Egy hónapig náluk volt a tablet, visszakaptam, a hibát nem javították ki. Telefon, lebaszás, még szájbarágósabb leírás, majd újabb 2 hét, mire jó lett a masina. Aztán gyorsan eladtam.
Azért a Samsungnál 2 nap alatt megcsinálták a telómat (a hiba egy esés miatt következett be) és még csere telót is adtak. Pedig nem prémium teló volt. De volt rá háztól-házig gari.

[ Szerkesztve ]

(#43) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Azt hiszem, erre illik a "rendben van" kifejezés, bár nekem ez már böszme nagy.

Nem a lényeg a fontos.

(#44) RBJ


RBJ
addikt

Nekem nagy lenne az 5 col. vertis2plus t néztem de ott meg csak sajna 512 mb ram van.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#45) helixP válasza RBJ (#44) üzenetére


helixP
nagyúr

Jaja, kár azért az 512-ért nagyon :(

(#46) Dominó85


Dominó85
veterán

Pár észrevétel:
- korrekt telefon, de a felbontás lehetett volna THD
- leállhatnátok az MTK + kamera szapulásával lehúzásával

Utóbbihoz azt tenném hozzá, hogy továbbra is az általatok készített Jiayu G3 teszt alanya nem felelt meg a tesztelés kritériumainak, így az a teszt nem mérvadó!

Valamint azért egy Xiaocai, Xiaomi, Zopo telefonnál a kicsi kínaiak foglalkoznak a kamera szoftverével úgy ahogyan a nagy gyártók is. Így a helyetekben nem lépnék át bizonyos határokat (Pl.: általánosítás). Kínában nem több tucat telefon és brandelt MTK platformra építő okosteló van a piacon, hanem több száz. És ezek igen kicsi hányadát teszteltétek eddig (abból is a gyengébbeket, egy-két kivételtől eltekintve).

A nevesebb gyártóknál miért nem általánosítotok akkor, ha már a kínainál folyton ez megy itt? Kicsit kettős a mérce, nem? Vagy netán fáj, hogy a kínaiak előbb próbálnak olyan telefonokat gyártani, amik jobban lefedik az éppen aktuális igényeket (2 SIM, normális aksi, korrekt sebességű, kis fogyasztású, nem xarrá melegedő és egyáltalán nem e-pénisz pengető növelő szintetikus vackok megdöntésével kitűnő SoC)? Tény, hogy továbbra is a kínai telefonok többsége, az okostelefonok és tabletek terén, gyermekbetegségekkel küzd, de szép számmal akadnak Samsung-Sony-... mércéhez mérten kiváló alkotások is. :R

Alap emberi butaság, hogy ami új, az rossz. Illetve ha a nagykutyák azt mondják, hogy az xar, akkor az xar. Tévedés... jó lenne nyitott szemmel és ésszel járni.

* Péter - 06302461862 *

(#47) Lalikiraly válasza Dominó85 (#46) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

pedig ezek a kínai cuccosok ugyanazon a gyártósor készülnek mint a samu telók. Sőt ugyanaz a melós lesi a gépet, ugynaazt a gépet mint ami a samut és LGt össerakja... csak itt 1000 ből eggyet szemléznek a samunál meg lehet 50 ből egyet... Dehát megvan erre a metódus... Ha nem lennének ezeknek gyerekbetegségeik akkor a Samsungék éhenhalnának két nap alatt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#48) Graphics válasza kcsa (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Yeah, köszi a javaslatot. :R, végre értelmes hangerőt produkál a Lenovo

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) pitypang18


pitypang18
tag

,,Nem hasonlít semmire.." Neeeem???? Ez egy Alcatel Idol Ultra másolat!!

(#50) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Egyébként én a 02 plus vagy minit várom már azt sem tudom hogy fogják hívni. nekem nagyon bejövős...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.