Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) NPG_


NPG_
tag

Ja azt elfelejtettem, hogy az egész elött a phone storage-ról mindent lementeni mert az eltűnik! :)
Bocs...

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1952) mrsoul válasza NPG_ (#1951) üzenetére


mrsoul
csendes tag

Ah, köszi, mostanában már kezdtem kifogyni a helyből, hiába a 32gb memkari. :D

(#1953) mrsoul válasza mrsoul (#1952) üzenetére


mrsoul
csendes tag

http://imgur.com/cmSWGys

Hm antutun is növekedett kicsit full backup, restore tárhelynöveléssel.

(#1954) Ataxia


Ataxia
tag

Üdv
Hozzám került egy Vertis overmax 01-es telefon pár napi kiprobálásra.Eladásra kínálják 35 ezerért.
Van viszont pár aggaszto dolog számomra.Az enyém előlapi panelje eltérő a többitől ( felül) amit a neten találtam, valamint a telefon infoba talált adatoknál a széria szám:0123456789ABCDEF

A Menüje viszont megegyezik és a telefon modellszámnak: OV-VERTIS-01 et ír.

Vélemény?

[Kép

[ Szerkesztve ]

(#1955) NPG_ válasza Ataxia (#1954) üzenetére


NPG_
tag

Üdv.

Az enyémtől nem tér el, csak színében.
A sorozatszám az összesen ez!

(Mondjuk én egy kicsit drágállom ennyiért. Bruttó 39369,-Ft-ért már teljesen újat kapsz!)

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1956) BullDogh válasza Ataxia (#1954) üzenetére


BullDogh
tag

Nekem van egy eladó garis 01 plusom, hibátlan, 2 tok és 3 fólia. 23000-ért :)

(#1957) dejo60 válasza BullDogh (#1956) üzenetére


dejo60
csendes tag

Hú! Ez elgondolkodtató!
Ha ezt megvenném akkor bátrabban kísérletezhetnék fw-kkel, mert az egyik feltehetően működőképes maradna. Talán még saját fordításokba, azaz buildekbe is belevágnék. :-)
Úgyis Cyanogent szeretnék rá tenni és úgy tudom eddig senki sem csinált még a Vertis 01-re!
Bár ha belegondolok a fiamnak 36500-ért vettem egy Xiaomi Redmi 1S-t és teszi a dolgát hibátlanul gyárilag MIUI-val!

[ Szerkesztve ]

(#1958) BullDogh válasza dejo60 (#1957) üzenetére


BullDogh
tag

Előkészítés megvan hozzá, rootolva megy :D na nem mintha olyan nagy dolog lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#1959) BullDogh


BullDogh
tag

Node mind1, csak egy ajánlat volt, ha véletlenül érdekelne, nekem lehet szólni. Mert amúgy nem árulom sehol.

(#1960) dejo60 válasza BullDogh (#1959) üzenetére


dejo60
csendes tag

Köszi.
Ha több időm lenne barkácsolni nem gondolkodnék rajta! Mert amúgy meg érdekel az ilyesmi. :-)

(#1961) mariobros válasza dejo60 (#1960) üzenetére


mariobros
tag

Egy Cyanogen-nek szerintem sokan örülnének. Segíthetek esetleg tesztelni ROM-okat, valamennyire konyítok az ilyesmihez, és szabadidőm is lenne rá :)

Üdv: Dani

(#1962) bonifa333 válasza BullDogh (#1956) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Szia! Engem erdekel a telo. Hol tudom megnezni? Gari meddig van ra? Van elerhetoseged? Koszi

[ Szerkesztve ]

(#1963) BullDogh válasza bonifa333 (#1962) üzenetére


BullDogh
tag

Írtam privátot. :)

(#1964) mariobros válasza dejo60 (#1957) üzenetére


mariobros
tag

Kiindulópontnak (a MIUI is erről a telefonról lett portolva) ;) [link] Ha sikerülne ezt is megcsinálni, már csak finomítani kellene rajta :)

Üdv: Dani

(#1965) Jagi


Jagi
tag

Egy kis info az elmúlt heteimről
A rom particionálás én is megcsináltam Meteos programmal, gyári 1.9 romon, működik, mellé még átírta a SD kártya kiosztás és már tökéletes a rendszer ilyen téren. :))
Mivel az előző telefonom CM KitKat rendszer volt, így ebből kicsit hiányoztak az újdonságok, viszont most felfedeztem a Xposed programot és a hozzá csatolható GarvityBox modult, már ezen a téren is kezdek megbékélni vele.
Sok MTK6589 "hibát" is lehet orvosolni:
- a dátum idő beállítások már működnek
- javítja telefonszámok azonosítását
- képernyő bekapcsolások megszüntetését
- stb
Sok KitKat, Lollipop és CM újdonságot bele lehet pakolni a mienkbe:
- átlátszó értesítési sáv
- egygombos memória törlés
- kilépési menübe, újraindítás, újraindítás recovery menübe
- kör akkumulátor kijelzés százalékkal
- bővített média beállítások
- ikonok
és még rengeteg minden.
Nekem ez a program eddig ismeretlen volt, de mostmár hogy tudom mire jó elég hasznosnak tűnik.
Root szükséges hozzá, szerintem minden romon működőképes,nagy részben magyar nyelvű, csak ajánlani tudom. Nekem megváltás :C
Egy kis olvasnivaló hozzá:
[Xposed Mobilarena]
[Xposed xda]
[Gravitybox]

(#1966) nabro11


nabro11
újonc

Sziasztok! Sajnos megcsináltam a particionálást mentettem mindent az sd kártyára majd véletlenül azt is formáztam. Na mind1 nem figyeltem oda azonban a probléma jelentkezett nincs efs mappám, nincs efs mentésem, így a teló jelenleg csak PDA nak használható. Nem tudom van-e megoldás a visszaállításra.

(#1967) BullDogh válasza nabro11 (#1966) üzenetére


BullDogh
tag

Ilyen olyan programok vannak amikkel teljesen vissza tudod hozni a törölt/formázott sd kártya adataid.

[ Szerkesztve ]

(#1968) BullDogh


BullDogh
tag

[link]

Épp a minap kellett mert nekem is formázták az sd-t.

[ Szerkesztve ]

(#1969) NPG_ válasza nabro11 (#1966) üzenetére


NPG_
tag

Gyári állapot visszaállítására az SP Flashtoolt ajánlom.
Használatának leírását itt megtalálod.

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1970) nabro11 válasza NPG_ (#1969) üzenetére


nabro11
újonc

Köszönöm de az Sp flash tool-nál az overmax esetén mi a scatter fájl.

(#1971) NPG_ válasza nabro11 (#1970) üzenetére


NPG_
tag

A helyes scatter file elengedhetetlen a flash végrehajtásához. (Telefononként eltérő lehet).
Ha jól tudom a belső memória-tárhely kiosztása van leírva benne.

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1972) zsupyro


zsupyro
tag

Sziasztok. Valaki tudja esetleg hogy hol és mennyiért lehet hozzá kijelzőt kapni?

(#1973) attisport


attisport
csendes tag

Sziasztok! Egyszer már rootoltam a telom, vertis 01, sd card cserét is megcsináltam! Most mindent előlről akartam kezdeni szűz rendszerrel, minden töröl, 1,7 ujrarakás! Utána rootolni akartam a telot Super SU-val, de azt írja ki:"Nincs SU bináris telepítve a SuperSU nem tudja telepíteni! Ez probléma!"
Na így nem tudok külső belső SD kártyát sem cserélni.........:(

(#1974) attisport


attisport
csendes tag

Ezt próbálta már valaki?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devasque.fmount

(#1975) SzinTibi


SzinTibi
csendes tag

Hali!

Síma Overmax Vertis EXPI-hez van recovery menü? És h lehet előhívni? Csak azért kérdezem, mert van fenn egy bő 700 megás frissítés tömörítetten a hivatalos oldalon és látom, h van benne egy "update.zip" fájl is. FU-val fel tudom frissíteni a telót, akkor Vertis_Expi_V0.1_2014.07.15 lesz a verziója, de nem tudom, h a zip fájlt h telepítsem rá. Elméletileg ez a frissítés orvosolja azt a hibát, amikor bizonyos magánhangzók használatakor üres sms-t kap a címzett.

Ötlet valakinek? :F

(#1976) SzinTibi válasza SzinTibi (#1975) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

Megválaszolva magamnak a feltett kérdésem!
Recovery menübe való belépés EXPI készüléken: -Kikapcsolt készüléknél nyomva kell tartani a Volume - (le) és a Power gombokat; -Amikor megjelenik a logó akkor Power, majd a Volume gomb elenged.
A hangerő szabályzókkal lehet navigálni és a Power gombbal okézni. Az "update.zip" fájlt csak az SD kártyára rakva látta és onnan is telepítettem gond nélkül. Verzió nem változott, marad 4.2.2 és 2014.07.15-ös frissítés. Sajnos az sms hiba is maradt, az ü,ö betűket nem kedveli. :O

[ Szerkesztve ]

(#1977) Ataxia


Ataxia
tag

üdv
Vásároltam egy vadi új vertis 01 plus készüléket.Minden rendbe működik rajta, kivéve a lényeg.
Nem enged hívni és engem se tudnak. Biztos csak valamit be kell állítani rajta, de nem tudom, hogy pontosan mit.
Kérlek segítsetek.

(#1978) SzinTibi válasza Ataxia (#1977) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

Hali!
Ez így kicsit tág, h nem enged hívni, egészen pontosan mit csinál vagy ír amikor hívást kezdeményeznél?!

(#1979) reparugo


reparugo
újonc

Sziasztok!
Felraktam a telómra a miuit. Minden klappol rajta, szuper az egész, most már a képernyőzàr után sem malmozik, egyből tudom ott folytatni ahol abbahagytam. Egy bibi van vele, nem is kicsi. Ha telefonálok vele, akkor rendre lefagy. Elindítja a hívást, de tök néma lesz, semmilyen gombra gombkombinációra nem reagál. Vagy megvárom míg újraindul a rendszer, vagy én szedem ki az aksit és indítom újra. Eléggé gyàszos ez így. Talàlkozott már valaki ezzel a problémával? Valami megoldást tudtok erre? Esetleg ki lehet cserélni magát a tárcsázò-hívó alkalmazást?

(#1980) Ataxia válasza SzinTibi (#1978) üzenetére


Ataxia
tag

A simet látja és térerő is van, de a hívást nem indítja el ill egyből befejezi, és engem sem tudnak hívni.
a kártya ugyanakkor működik más készülékbe áthelyezve

[ Szerkesztve ]

(#1981) Zsoltwader45 válasza SzinTibi (#1976) üzenetére


Zsoltwader45
aktív tag

Üdv. nekem egy hanyatt fekvő felkiáltójeles robot fogad : nincs parancs felirattal. benavigálok az update external storagehoz, elindítom , írja hogy install, ezenkívül semmi, majd kiáll hibával. no ezt hogy lehetséges? Várnék választ. köszi

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#1982) SzinTibi válasza Ataxia (#1980) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

Próbáltad már mind a két SIM foglalatban a kártyát, ugyan úgy nem jó?! Meg kellene nézni a mobilhálózat keresőnél h megfelelő hálózatra csatlakozik e egyáltalán?! :((

(#1983) NPG_


NPG_
tag

Aki nem tud telefonálni annak az IMEI nem szállt el?

A telepítéssel kapcsolatban.
- biztos, hogy a készülékhez tartozó ROM-ot teszed fel?
- full wipe-ot megcsináltad?
- a particiók gyáriak?
- esetleg még sd kártyán lévő maradvány fájlok is bezavarhatnak.

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1984) TheMack


TheMack
csendes tag

Sziasztok! Egy hónapja kaptam egy ilyen készüléket céges telefonként. 2-3 hete azt csinálja, hogy alvó módból felkeltve a "sim kártya le van zárva" felirat fogad és kéri a pin kódot, ergo eldobja a hálózatot. Ilyenkor az is megjelenik az értesítési központban, hogy a kettes foglalatban nincs sim kártya, amit csak akkor szokott kidobni, ha ki-bekapcsolom a telefont, szóval kb. olyan, mintha újraindulna magától. Teljesen random csinálja ezt, van, hogy napokig semmi, de van, hogy naponta többször is, többnyire akkor, amikor hosszú ideig nem piszkálom, főleg reggelente vár ezzel a meglepetéssel. Másnak is volt "szerencséje" ilyesmihez ezzel a telefonnal? Az 1.7-es szoftver van rajta, a frissítés megoldhatja a gondot? A sim kártya is eléggé mozog a foglalatában, lehet, hogy ezzel van a gond? Esetleg maga a sim kártya rossz? Próbáltam a hátlapot levéve mozgatni a sim-et, akkor nem volt gond, és mint írtam, többnyire akkor jelentkezik ez az egész, ha a telefon le van téve és egy millimétert sincs mozgatva, így a sim is neheze csúszkálhatna benne.

Előre is köszönöm szépen a segítséget, ötleteket!

(#1985) BullDogh válasza Ataxia (#1980) üzenetére


BullDogh
tag

Írtam privátot, akinek elszállt az IMEI és nem tud hívni, (agyonformázás után sikerült eltüntetnem) ez a videó segít helyrehozni, 1 progi kb 3 kattintás és újra jó

http://www.youtube.com/watch?v=22493K0URz4

(#1986) Zsoltwader45


Zsoltwader45
aktív tag

Üdv. Van valakinek valami ötlete, hogy egy vertis expinél a recoveryben egy hanyattfekvő robot felkiáltójellel a hasán nincs parancs felirattal fogad. navigálni lehet benne de amúgy hibával kiáll. Már egy pár napja feltettem a kérdést de nem igen válaszolt rá senki. Hát mégegyszer megpróbálom hátha mégis olvassa valaki. köszi előre is

élj lazán, dolgozz keveset, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon!!!

(#1987) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Sziasztok.
Van olyan MIUI verzió ami már hiba nélkül fut Vertis 01-en?
Képernyő várakozás, alkalmazás várakozási hibák nélkül?
Hogyan tudom lementeni vagy lemásolni vertis 01 -ről a scatter filet?
Jelenlek 1.9 es verzió van rajta.

Előre is köszönöm a segítségeket.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#1988) NPG_ válasza stnorcy (#1987) üzenetére


NPG_
tag

Nekem a 4.8.8 MIUI verzió van fent már hónapok óta. Hibát nem fedeztem fel benne.
A scatter fájl meg itt van:
MT6589 scatter

[ Szerkesztve ]

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#1989) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Miért csinálja azt a telefon,hogy visszatörölök egy szöveget akkor nem visszatörli hanem sokszor lemásolja azt pl a PH a hozzászólásnál.Ezt valahogy ki lehet kapcsolni vagy bug?

(#1990) Feryx_


Feryx_
csendes tag

Ez nekem is kijött és eléggé idegörlő! a beépített pötyögővel van a baj sz'tem..

http://lunaticats.com/

(#1991) Feryx_ válasza TheMack (#1984) üzenetére


Feryx_
csendes tag

ez az ujraindulós dolog egy beállítás viszont az eredetiben nekem kicsit bugos volt..
beállítások/be-/kikapcsolás ütemezése
nálam sokszor előfordult h' elfelejtett bekapcsolni.. kikapcsoltam azóta nem volt bajom vele.
A mozgó sim pedig okozhat problémát. szerviz vagy egy papírfecnivel kiékeled.

http://lunaticats.com/

(#1992) TheMack válasza Feryx_ (#1991) üzenetére


TheMack
csendes tag

Köszi a segítséget, de szerintem sajnos nem erről lesz szó. Egyrészt ezt a beállítást megtaláltam, ki van kapcsolva, másrészt teljesen rendszertelenül csinálja ezt, most például 3 napig jó volt, ma reggel meg megint a lezárt SIM fogadott... :( Szoftverfrissítés lehet a megoldás? Tudom, nagyon laikus kérdés, de egy hónapja van Androidos telefonom, ha frissítem a szoftvert, mi veszik el róla? A szervízben meg tudják oldani, hogy frissítik és mindent visszapakolnak rá?

(#1993) reparugo válasza NPG_ (#1988) üzenetére


reparugo
újonc

Neked 1 sim van benne? Mert én kettővel használom. Lehet, hogy az zavarja be a telefont és fagy le a hívásoknál?

(#1994) maxi20


maxi20
csendes tag

Sziasztok. Több egy éve nyúzom a vasat, most a legújabb MIUMI rom van fent tegnap rakram rá és azt tapasztaltam, hogy hívás kezdeményezéskor nincs hangja csak a nagy csend, majd hirtelen beleszól a hívott fél. erre ötlet? Illetve azt tapasztaltam, hogy zúg, recseg a hangszórója ezt kicserélik szavatossági hibában, mivel 2 hete lejárt a garija?
köszi a válaszokat :)

(#1995) Kréker


Kréker
csendes tag

Sziasztok, valaki tudna nekem ajánlani egy kijelzőt?? Mert az enyim egy esés miatt berepedt, és így nem tudom használni.

(#1996) mariobros válasza Kréker (#1995) üzenetére


mariobros
tag

Nekem is jó lenne egy, sajnos szervizbe drágán cserélik (több mint 10e ft), pedig a kijelzőmnek semmi baja, csak a plexi repedt be.

Üdv: Dani

(#1997) Kréker válasza mariobros (#1996) üzenetére


Kréker
csendes tag

A plexivel nálam semmi baj csak egy kijelző kell bele! :)

(#1998) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Sziasztok.
Felraktam a MIUI-t , abból is a 4.8.8-as verziót.
Hát még mindíg megvan az az idegesítő hibája hogy ha meg van nyitva egy allkalmazás s lezár a képernyő feloldás után nem reagál 10-15 másodpercig, majd feldob egy üzenetet csináltam is képet róla.

:( Erre a hibára van megoldás? :Y
Valamint a videó felvételeket is 3gp-be menti.Ez is elég zavaró. "legalábbis nekem" :Y :W
Addig vissza raktam a Max Inceptio -t . Esetleg valaki tudja hogy tudom a ZTE boot logót eltüntetni mondjuk vissza állítani az Overmax -os logót?
Köszönöm a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#1999) SzinTibi válasza TheMack (#1992) üzenetére


SzinTibi
csendes tag

Szia!
Próbáld meg a frissítést az 1.8-ra de nem ajánlanám az 1.9-est mert annál elég gyatra térerő szint. Ha egy sim kártyát használsz és még nem tetted akkor próbáld a másik foglalatban is használni, vagy megcserélni ha két simed van.

(#2000) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Sziasztok.
Szükségem lenne a gyári 1.7 és 1.8-as romra , de nem tudom honnan lehetne őket letölteni.
Dobna valaki egy működő linket?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.