Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Zoli54213 válasza nonsen5e (#399) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Ja, vagy amit te megveszel játékot visszaadod? Én inkább megtartom örökre. :)

Butcher82: Igen, átlagban elmondhatók a konzolos játékokról, hogy 2x annyiba kerülnek mint pc-re. Ja, és ha a használt játékokkal jöttök, itt is van olyan hogy csak kulcsot veszek kevesebbért...

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#402) xatos3


xatos3
senior tag

miez a hülyeség?

7850k proci
600 watt corsair
asus a88x gamer alaplap
8gb 2133 ram

125 ezer
ti meg szar celeront raktok össze 124ért? normálisak vagytok????????

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#403) Butcher82 válasza Zoli54213 (#401) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nem, nem mondható el. Ez így túlzás. :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#404) nonsen5e válasza Zoli54213 (#401) üzenetére


nonsen5e
addikt

Játéktól függ, a teljesen lineáris, sztorivezérelt játékokat kijátszom 1x, max. 2x, majd utána továbbadok rajta. És látva a virágzó használtjáték-piacot nem vagyok egyedül ezzel.

Elavult konstrukcióról annyit, hogy ezek szerint a nagy játékfejlesztő cégek, és a Sony / MS a sík hülye mert ezt kérték az AMD-től. Meg lehet nézni azt is, hogy az előző generáció első és utolsó játékai között mennyi a grafikai különbség.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#405) Zoli54213 válasza Butcher82 (#403) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Miért? PC játék ÁTLAGÁR 10k, konzol 20k...ezen nincs mit szépíteni.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#406) Dr. Akula válasza #72042496 (#398) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, ezt írtad: "Windows telepítéshez bootolható pendrive hiányában kellett". Nem pendrive hiányában, hanem mert azon adták ki. Hogy te aztán áthekkelted pendrivera, az egy dolog.

Oprendszeren kívül elvileg opcionális lenne, egész addig amíg be nem vezetik a netadót (ismerős? még visszajöhet), vagy nincs net. Ha már kifizetek valamit, akkor ne másoktól függjön mikor tudom használni a tulajdonomat. Persze az áramtól így is függünk, de ez nem jelenti azt hogy 1 helyett 100 embertől kéne, "már úgyis mindegy" alapon.

Minden ami nem MMO, azon segít a korong. Pl. classic Diablo 2. Battle.neten nincs olyan hogy 1.06-tal szeretnél játszani.

(#407) Dr. Akula válasza Zoli54213 (#397) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elnézve a GTA5-öt nem tűnik elavultnak. Majd pár év múlva, de addigra a mai pc is, csak ott van lehetőséged (pénzért) fejleszteni jobb minőségre, konzolon meg legalább 5 évig nem mész sehova.

(#408) brumi1024 válasza Tegla80 (#392) üzenetére


brumi1024
veterán

Oké, "gugliztam":
-AC Unity: 900p 30 fps
-Far Cry 4: 1080p 30 fps
-Killzone Shadow Fall: multiban speciális eljárással hozzák létre a kvázi 1080p-t, mert különben nem lenne 60 fps

És millió ilyet lehet még találni (például itt, ahol elég sok játékról van összeszedve hogy fut, és hát elvétve találni 1080p 60 fps-t erőforrásigényesebb címeknél), a csapból is az folyik minden játékmegjelenéskor, hogy miért nem teljesül a 1080p 60 fps feltétel. Nem elvakult? :U

Szerk.: Most nézem az utolsó linkem pont ugyanaz, mint a tied. Ott hol látsz mindenhol natív 1080p-t 60 fps-sel szinte mindenhol?

[ Szerkesztve ]

(#409) Butcher82 válasza Zoli54213 (#405) üzenetére


Butcher82
senior tag

PC-s átlagár 12-13 ezer. PS4 átlagár 16-17 ezer.:)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#410) tDr1v3r válasza Zoli54213 (#405) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Steam-en ugyanugy 60 USD a jatek mint konzolon. Errol ennyit...

De ja, szar konzolok, hulye konzolgyartok, glorious PC masterracre. De akkor kerdem, miert PS4 / XO az elsodleges celplatform a fejlesztoknel? :) Ha a gpu gyartok nem fektetnenek be dollarmilliokat joval tobb "konzolexxkluziv" lenne.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#411) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

"Végeredményben arra jutunk, hogy a konzol mellé kellhet még egy alap PC, ami legalább 60-70 000 forintot kóstál."
És erre következtetésre hogyan jutottatok? Szerintem már rég elmúltak azok az idők amikor az embernek PC-re lenne szüksége. Ott az okostelefonja, amit ráadásul mindenhova magával vihet. Kétlem, hogy a PC "musthave" lenne manapság, hacsak nem dolgozni akarsz rajta. Nekem is csak a munkám miatt van.

Redmi Note 9 Pro

(#412) SLYM válasza Khelben (#343) üzenetére


SLYM
veterán

ebben a topicban most fordul elő másodszor, hogy tökéletes ellenpéldával szolgálni egy "őstag" állításaira. nézd meg a konfigom, ugyan olyan, mint a tiéd. a videókártyánk fogyasztása között a tesztek szerint 4 watt különbséggel. nekem egy kb 8-10 éves FSP 400 wattos tápom van, amit még anno kb 8000-ért vettem és tökéletesen működik a konfig. szóval ha csak nem használsz 3 winchestert a géphez, akkor a te gondodat sem értem

BE4GLE szerintem okostelón böngészni, vagy akár csak a messengert használni vészmegoldásként kényelmes maximum. tehát utazás közbe, ahova nehezen viszed magaddal a laptopot. tablet is max arra jó, hogy olvasgass rajta, vagy gyorsan rákeress 1-2 dologra ha úgy van, de, hogy pl fórumozz, vagy csak böngészgess rajta, vagy elintézz egy utalást kényelmesen, arra nem való egyik sem. olyan, mint ha azt mondanád, hogy dehát a robogó is elvisz mindenhová, minek autót venni? ez így igaz, csak más minőség. lassan már ott tartunk, hogy a TV-s topicokban is egy érv lesz, hogy "plusz ugye ezeken az új TV-ken már lehet netezni"

[ Szerkesztve ]

(#413) Because válasza BE4GLE (#411) üzenetére


Because
őstag

önéletrajzot nem a telómon fogok írni, sőt titeket is jobb nem mobilos nézetben olvasni.... szeretek itthon nyomtatni és scannelni

[ Szerkesztve ]

(#414) #72042496 válasza Dr. Akula (#406) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hagyjuk már ezt az oprendszert. Nem hekkeltem át pendrive-ra (éppen azért mert hekkelni kellett volna hozzá), így nem volt bootolható pendrive-om amiről felrakhattam volna. Itt van a polcon a DVD, arról telepítettem. Most ránézve a polcra, az Office-t is. :)

Értem és megértem amit mondasz, de az hogy mi a trend (én ezt írtam le) egy dolog, az pedig hogy ez a trend jó-e (te erről írsz), egy másik dolog. Nekem is vannak fenntartásaim, az előző hozzászólásban el is ismertem hogy az online szolgáltatásoknak megvannak a maguk hátulütői és kockázatai.

[ Szerkesztve ]

(#415) tDr1v3r válasza Because (#413) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Meglepodnel ha tudnad hogy egy iPad mit ki nem valt. :) Nenemek, noveremek (nem holmi konzumer, ujsagiro) mar tobbet nyuzzak a tabletet mint a notikat. Nyomtatnak vele, szoveges doksikat irnak, neteznek...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#416) Because válasza tDr1v3r (#415) üzenetére


Because
őstag

jó de nekünk már a milfekre áll ahogy írtad, nem a mi technológiánk... a másik meg használtan tuti jó vétel, de újonnan az átlag nem fizeti meg...

[ Szerkesztve ]

(#417) gtamate2 válasza xatos3 (#402) üzenetére


gtamate2
veterán

Minek ennek a gépnek egy 600W-os corsair táp?
"Gamer" alaplap? ;] ;]
APU-val játszol? Nagy élvezet lehet fullHD-be.

Az ilyen jó tanácsaidat miért nem tartod meg magadnak? :)

*Sn0w

(#418) 7time válasza Zoli54213 (#397) üzenetére


7time
senior tag

Az a baj ez pont fordítva igaz. Xbox One és PS4 egy elavult konstrukció, ami már most gyenge a játékokhoz sok esetben, hogy vigye olyan minőségben mint a PC.

Gondolom az AMD/MS/Sony mérnökei akik ezt összeállították mindent figyelembe véve teljesen idióták és te jobban tudod hogyan kell konzolt építeni, nem is értem miért vesztegeted itt a drága idődet mikor értékes kurzusokat tarthatnál az illető mérnököknek hogy hogyan csinálják legközelebb.
Ne nézzük egymást hülyének ha lehet, az egész konzolos ügy az Nvidiatól robbant ki amikor min 2-3 konzolról lecsúsztak és elkezdték nyomatni a mesét hogy a konzolok vége és itt most jött el a PC fénykora stb. holott azelőtt 1,5 évvel pont a PC végét vizionálták és a konzol+cloud fénykoráról regéltek, persze meggyőztek 1-2 lecsúszott játékfejlesztőt akik beálltak a konzol szapulásba hogy hiteles legyen, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#419) szalámissüti


szalámissüti
tag

Én fpst, meg lolt játszom, (előbbinél mondhatjuk hogy hc, utóbbi meg casual), úgyhogy itt a konzol nem nagyon jön számításba. Egyszer próbáltam bf4et konzolon, nem győzött meg, (tudok lőni aimbot nélkül is)...
Viszont teljesen megértem azt, aki konzolon szeret játszani, még valahol logikus is. Egyrészt a pc drágább, rendes gamer gép ~300k+perifériák (oké, lehet vicceskedni gtx750+cerka kombóval is), notiban ~500k, ez túl drága ahhoz, hogy hetente 10-15 órát játsszon az ember rajta (ennél többet casual játékos nem nagyon szokott játszani).
Ráadásul tény, hogy vannak játékok, amik konzolon jobban játszhatóak, illetve "kényelmesebb" is (nem kell állítgatni a dolgokat, meg egy rendes oprendszerrel szórakozni, nehezebb elrontani). Ha pedig valakinek az számít, hogy 60(120+) FPS, fHD< ultra, akkor fizessen. Nem lehet mindent egyszerre.
Cserébe ha netán úgy dönt, hogy márpedig ő holnaptól nekiáll 3D renderelni/100k++ sort fordítani/véges elemest játszani, akkor nem kell vennie munkaállomást/gépet, csak fogja, megveszi a tetszőleges programot, és had szóljon, lesz kraft a gépben.
És akkor még nem beszéltünk az esetleges exkluzív tartalmakról, és egyéb nyalánkságokról, amik hathatnak a döntésre. Szóval a hitvita mehet, csak nincs értelme, mert a különböző igényeket eresztjük egymásnak. Ez is olyan, mint amikor megkérdezi valaki, hogy miért bmw- csak.

(#420) b. válasza #72042496 (#398) üzenetére


b.
félisten

nekem még Windows sincs optikai lemezen. 1890 Ft volt egy 8 Gb pendrive, azon van a legális win bottloaderrel együtt. egy oprendszer megérdemel ennyit,meg sokkal gyorsabb is mint szenvedni lemezzel.
Írta itt a kollega még hogy legálist hogy szerzem be Simán a Microsoft honlapjáról, mar ezer éve fent van iso formátumban is és pendrivra ,bootolható formátumban is. ha nincs másik gép, befáradsz az első normális PC boltban és megcsinálják neked pár ezresért a pendrivodat.
Aki gépet vesz az erre készüljön fel,, akinek meg van ,az meg gondoskodjon előre erről. Nővéremnek pendrivval együtt 3500 ft ellenében megcsinálták boltban a boot pendriveot, én csak a licenckulcsot vettem meg neki, amit telepítés közben aktivált. Egyedül a windowshoz kell bármilyen adathordozó, játszani én nem használtam ezer éve optikai lemezt.

más téma : Steames játékokat is tovább lehet adni, még ha nem is mindent. nekem a játékaim felét kb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#421) #84221696 válasza szab.tam (#143) üzenetére


#84221696
törölt tag

Na végre, egy rendes hsz! :DDD

(#422) BE4GLE válasza SLYM (#412) üzenetére


BE4GLE
aktív tag

Mindenki maga dönti el, hogy neki mi a kényelmes:
Ott az okostelefon a zsebemben. Csak előveszem, és már nézhetem is, ami érdekel. Itthon se kapcsolom be a gépet, ha nem dolgozom rajta. Hátradőlök az ágyamon, és a telefonomon netezek: A tévére is telefonról cast-olok. Nekem ez a kényelem.

Megjegyzem én fentebb nem a kényelemről írtam, hanem a szükségről.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 9 Pro

(#423) Interceptor válasza hcs89 (#65) üzenetére


Interceptor
addikt

Ez nekik sajnos még kevés, bár legutóbbi látogatásomnál még egybe volt a rendszer:D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#424) grozam


grozam
tag

Azért még hozzàtenném, hogy egy sima 15-k P4 es pc-vel csinàlni bàrmit lehetetlen szinte. Perceket vàrni, hogy betöltsön egy weboldal, vagy megnyìljon egy pdf, vagy doksi. Tehàt viszonylag jó gép kell, hogy az ember normàlisan tudjon dolgozni, ne tépje ki a hajàt. Nàllam marad a pc.

(#425) speedydb23


speedydb23
senior tag

(#251) priti
Win 8.1 Professional ~21k kapható digitális kulcs formájában.

[ Szerkesztve ]

(#426) Menthirist válasza b. (#420) üzenetére


Menthirist
veterán

Dettó, az elmúlt négy évben egyszer volt optikai meghajtó csatolva a gépemre, amikor a dvd-im között kerestem egy régi anyagomat. Oldalfal le, egy kábellel ráhúztam az egyik sata-ra és úgy volt vagy egy órán át mire megtaláltam. utána ment is vissza a szekrénybe. Még a dobozos játékaimat is inkább egyből regelem steamre vagy originre és onnan szedem le. eredeti windows meg pendrive-ról.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#427) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

7time: Nézd már meg a játékokat konzolokra!!! 30FPS és minden FullHD alatt! Én csak a tények alapján beszélek.

De jó, ha nektek a konzol tetszik, vegyétek, Sony/MS meg csak jót röhög, hogy nézzétek a hülyéket, veszik ezt a sz*rt, legközelebb még nagyobb ***-t tuszkolunk rájuk. :) Én is csak nevetni tudok. Én többet nem szándékozok írni, de remélem azért 1-2 embernek kinyílik a csipája, a saját érdekében.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#428) MongolZ válasza Zoli54213 (#427) üzenetére


MongolZ
addikt

Tudom, tudom, itt sok olyan felhasználó van, akinek még a tejecske száradt a pofikáján, amikor megjelent pl. az előző konzolgeneráció, de ismétlésképpen: minden konzolgeneráció elején voltak ilyen "problémák", majd szép lassan jöttek a natív felbontást és képfrissítést tudó címek, egyre jobb minőségben.

(#429) Polllen válasza Zoli54213 (#427) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ugye tudod, hogy a hw gyártók meg a játékkészítők ugyanezt teszik, csak ott meg te vagy akit kiröhögnek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#430) gyuribácsi88 válasza Polllen (#429) üzenetére

Ne etesd :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#431) J.Hetfield


J.Hetfield
aktív tag

Elnézést :DDD

(#432) SLYM válasza BE4GLE (#422) üzenetére


SLYM
veterán

mondtam én, hogy a végén még a TV-n lesz a legkényelmesebb netezni, végülis ott se kell kikelni az ágyból :D

(#433) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Konzollal nekem speciel az a bajom, hogy a játékokat nem lehet egérrel vezérelni, csak kontrollerrel, míg egy asztali gép esetében van választásod. Szerintem kínszenvedés konzolon minden olyan játék, amely gyakorta gyors és pontos célzást igényel - mint például a Crysis széria. PC-n élmény vele játszani, konzolon gyakorlatilag orális szex.
Ettől eltekintve a konzol árából valóban csak olyan PC rakható össze, amely játékra kizárólag erős megkötésekkel alkalmas és ahogy már említették jópáran; a cikkben az operációs rendszer (ami kötelezően Windows, ha már komolyabban játszadozunk) árát bele sem számolták a konfigurációba. Viszont cserébe később bővíthető a gép, azaz megnövelhetjük az erejét.

Egyébként az összehasonlítás úgy lenne érdekes szerintem, ha beszereztünk volna a tesztalanyok mellé 20-20 ismertebb és modernebb játékot is (újonnan, legális forrásból). Így feltehetően egy erősebb PC is kijönne a konzol árán és ezáltal győzedelmeskedne is, hiszen az játék mellett rengeteg másra is használható.

(#434) pipo112


pipo112
senior tag

ok a konzol olcsóbb! Az meg, hogy kinek mire van igénye azt döntse el maga és hogy erre mennyit szán.
viszont ez a cikk azoknak segíthet aki épp a gyekőcnek szeretne valami ilyet ,és anyagilag nincs eleresztve (minden Ft számít )
az, hogy amúgy melyik a jobb ,azt ez a kép elmondja! :DDD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#435) mikk2000 válasza Julot (#29) üzenetére


mikk2000
őstag

Pedig IT tudásban nullák, ha mint írod annyira bénák hogy 3-4 havonta újra kell húzniuk az OS-t átlagban... El se tudom képzelni mi a jóistent tudnak elrontani, de ahhoz nagyon értenek :)

(#436) Interceptor válasza Julot (#112) üzenetére


Interceptor
addikt

"nem gépet bűvölni szeretnék, hogy menjen a játék, mert kevés a RAM, gyenge a videókártya, stb stb" Borzalmas lehet, nem irigylem a haverjaidat :DDD

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#437) ALLAT001 válasza pipo112 (#434) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Ha okosan van összerakva a gép, ez nem igaz. Konzolnak annyi előnye van h nem kell a beállításokkal x*pni, amúgy a PC többmintenre használható.

(#438) mekker


mekker
őstag

Két észrevételem lenne:
-Tavaly év vége óta felment minden PC alkatrész ára ~ 15%-kal (Dollár-Ft árfolyam 240-->275)
-Kissé szőrszálhasogatás ez a konzol áras dolog, egy 20-ast rádob az ember, és kap egy normális gépet (ami halk, esztétikus, megbízható).
(Ezt november végén csináltam. (Igaz a karinál ~10%-kal erősebb a 260x, viszont a 260x-ről meg lehet rosszakat hallani):
[link]
+30 ezer egy Win 7 , egy halkabb hűtő és egy hátsó venti bele.

Konzol árból sajna nem lehet újonnan rendes PC-t venni (játékra), de 140-150 ezerből már minden további nélkül.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#439) nemlehet válasza Dr. Akula (#379) üzenetére


nemlehet
őstag

Amúgy mi számít legális forrásnak? Ha fizikailag megvan a lemez? Vagy ha van hozzá kódom (pl laptopomhoz kaptam, ott van az alján)?
Mert ha van kódom, SZERINTEM kb tök mindegy honnan van meg maga a telepítő állomány, legális és aktivált lesz. Ebben az esetben meg nem kell ODD. Ebben nem vagyok biztos, de azt hiszem a microsoft honlapról is le tudod szedni a telepítő állományt ISO-ban (bár lehet csak az RC-ket) amit ugye a saját kódoddal aktiválhatsz. Van hivatalos MS program, hogy telepítő pendrive-ot csinálj innentől meg nem kell ODD.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#440) mlinus válasza nemlehet (#439) üzenetére


mlinus
őstag

nekem win8hoz csak kódom van, microsofttól le lehet szedni egy kis programot, kéri a kódot, ha jó akkor letölti az isot.

(#441) pipo112 válasza ALLAT001 (#437) üzenetére


pipo112
senior tag

igen okosan össze lehet hozni, na de vegyük azt alapul hogy nem mindenki jártas pc építésben (a töbség)

ők nem fogják az aprót bújni + összepakolászgatni otthon az alkatrészeket szvsz azoknak a konzol tökéletes ,plusz nem kell bajlódni telepítésekkel beállításokkal .

azt hogy melyik a jobb és mi mindenre használható a kép amit linkeltem elmondja :P

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#442) ALLAT001 válasza pipo112 (#441) üzenetére


ALLAT001
senior tag

Hát, ha nem hobbinak fognám fel a gép építést, akkor én is inkább konzolt vennék. :U

(#443) Interceptor válasza #Chris (#171) üzenetére


Interceptor
addikt

Szerinted a konzolban lévő hardver nem avul el? Pc-hez nem kötelező cserélni a hardvert, ugyanúgy visszavehetsz a grafból. Az "elavult" pc mellett a konzolok sem fogják úgy megejeleníteni az adot játékot mint egy menet közben felújított pc.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#444) Stunts666


Stunts666
őstag

Kinek mi eri meg... Amikor kulonkoltoztem a csaladtol nem volt tv-m, nem is akartam. Vettem az adatlapomon megtalalhato gepet. Ez a konfig 230 korul alt meg a regi 22colos monitorommal. Na mar most ha konzol mellett dontok, akkor egy kinectes xboxot veszek 160k-ert plusz melle egy tv-t 140-ert (persze nem technika markaju a tv) es maris 70-el tobbet koltottem. Jatekok/elofizetesek meg sehol.

Tv-t mindenkeppen bele kell szamolni.
Hiszen ha feltetelezzuk, hogy mindenkinel van otthon tv, akkor az is feltetelezheto, hogy mindenkinek van otthon egy regebbi PC-je. Ebbol megmentheto a winyo/tap/ram/ssd/monitor/eger/billentyuzet es maris megvan az ujjabb gep 100 alatt.

(#445) sh4d0w válasza Dr. Akula (#379) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyire nem lehetsz fogalmatlan... A boltból megveszed a gépet Windows-zal, ahol valószínűleg egy image-et húznak rá hálózatról - nem kell optika. Vagy kapsz helyreállító lemezt, vagy egy külön partíción ott van az image, amihez első bekapcsoláskor elkészíted a bootolható pendrive-ot, amire valószínűleg sosem lesz szükséged - nem kell optika.

Ha mégsem így történne, akkor a Microsofttól legálisan letöltöd a gép árában kifizetett rendszert, bootolható pendrive-ot készítesz belőle, ami szintén mehet a fiókba - nem kell optika.

És ez mind legális.

Hogy miért erőltetik mégis az optikai adathordozót? Mert megbízhatóbb, mint a pendrive, vagy a memóriakártya.

https://www.coreinfinity.tech

(#446) haddent válasza Stunts666 (#444) üzenetére


haddent
addikt

Nem hiszem el, hogy ezeknek az érveléseknek a logikai csavarja nem "báncsa" a jóérzéseteket...
Konzolhoz bele kell számítani a tv -ét, ha nem számítjuk akkor feltételezzük pc -hez is, hogy van egy feljavítható gép alap (ez is simán fals mert más a procifogalalt , más memóriafoglalat és kész szevasz). Mivan? És a géphez nem kell monitor? :W

Helyesen (szerintem): ha konzolhoz nem számoljuk a tv árát bele, akkor pc -hez sem számoljuk a monitor/tv árát bele. És ezt nem is tesszük meg soha egyikkel sem, tehát pontosan nagyon is egálban vagyunk.
Másképp hülyeség. PC -ét is lehet 60" -es plazmán 400 ezerért és rengeteg ps4 -est ismerek a topikból akik 22" -os monitoron tolják. Minden további következtetés csak rossz általánosítás.. :N

(#447) b. válasza sh4d0w (#445) üzenetére


b.
félisten

Én anno azt gondoltam, hogy ennél a konzolgenerációnál már csak a médiaközpont miatt teszik bele az optikai meghajtót, és a játékok digitális formában jönnek ki. Steamhez hasonló rendszerre gondoltam, és a gépekben mondjuk nagyob HDD-vel. biztos vagyok benne hogy nem kerülne ennyiben egy game, meg abban is, hogy a fejlesztőknek egyszerűbb lenne frissítéseket stb rádobni a saját játékaikhoz, csak úgy mint steamen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#448) gyuribácsi88

Milyen autó jön ki egy konzol árából ilyen.

Tehát ez azt jelenti hogy egy zsiguli sokkal jobb mint egy konzol, mert; elvisz A-ból B-be, mert nem kell a buszra várni, mert kimehetsz a bótba sörért és nem kell gyalogolni. Sőt még az autósjáték élmény is fényévekkel jobb lesz.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#449) sh4d0w válasza b. (#447) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az optikai adathordozó nem növeli jelentősen egy tömegtermék árát - lásd Blizzard: optikán olcsóbb volt megvenni a Starcraft 2 eddig megjelent részeit, mint a digitális kiadást. A magyarországi optikai adathordozó gyárak egy tömegterméknek tekinthető lemezt (értsd: több ezer darab) tokkal-vonóval, szitázással, nyomtatással néhány száz forintért állítanak elő. Ez mondjuk átszámítva dollárra 1-2 USD mínuszt jelenthet, nem többet.

A konzolokkal az a helyzet, amit már vki korábban írt: veszteséges a konzolok eladása (ez már az első PS idején is így volt), a játékok eladásából fedezik a kiesést.

https://www.coreinfinity.tech

(#450) Phobion válasza gyuribácsi88 (#448) üzenetére


Phobion
őstag

az pedig megint egy másik történet, hogy életveszélyes :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.