Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) op9 válasza nonsen5e (#349) üzenetére


op9
aktív tag

Hol írtam azt, hogy jobban teljesít, mint egy i5?
Én az ajánlott konfigot kifogásoltam (AMD Athlon II X4 750K + Asus F2A85-M LE), hogy miért ne lenne jobb egy i3-4130 a legolcsóbb alaplappal, ami árban ugyanott van, de a teszteket elnézve jóval jobb teljesítménnyel rendelkezik (plussz nem elavult, fejleszthető, és beszerezni is könnyebb).

i3-4130 HT-s.

How Bad Do You Want It?

(#352) op9 válasza lajthabalazs (#350) üzenetére


op9
aktív tag

Akkor miért nem spórol rajta?
Ha gamer kell, akkor több marad a grafikuskártyára...

How Bad Do You Want It?

(#353) nonsen5e válasza op9 (#351) üzenetére


nonsen5e
addikt

Reggel van még, a Pentiumos sor után az i3-at i5-nek olvastam. :R

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#354) Milka 78 válasza lajthabalazs (#350) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak AMD-oldalon olyan nagyot nem tudok spórolni a lapon egy 100w-s K-s procival aminek annak van értelme,ha alá rúgok.Persze használhatom alapon is...csak így sok értelme nincs.
Az 54w-s TDP-s Gyíí 3 meg egy vágódeszkán is elmegy.

(#355) Outsiderman válasza mlinus (#344) üzenetére


Outsiderman
tag

400W táp gamer PC-be, az kemény!!! Lehet olyan kicsit márkásan kapni 10k ért. De aki ilyet vesz az meg is érdemli!!! 12k-ért legyen aktív PFC és min 500-600W már inkább.

(#356) PandaMonium válasza lajthabalazs (#310) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nem írtam, hogy PS4-ről vagy XBone-ról van szó, egyszerűen csak több PS4 exkluzív került a listára mint Xbox-os. A lényeg ugyan az, tuningolhatja akárhogy az ember a gépét, ezekkel akkor sem fog játszani. Ez persze vica-versa érvényes, WoW-ozni vagy Dota-zni se nagyon fog senki konzolon. :N

What I cannot create, I do not understand

(#357) Because válasza PandaMonium (#356) üzenetére


Because
őstag

jaja nekem most egy xbox van, de a kisujjam körmét odaadnám egy gépért amin starcraftozhatnék vagy tera, blade and soul... én már nagyon bánom, hogy konzolba fektettem...

(#358) axton válasza Outsiderman (#355) üzenetére


axton
tag

Ha nem ertesz hozza akkor inkabb ne probalj okoskodni.

(#359) mlinus válasza Outsiderman (#355) üzenetére


mlinus
őstag

Hát, tényleg mekkora nagy gémer pécé egy athlonnal szeretl 270x... és 12kért kapsz egy 50-60% hatásfokú pille nehézségű 600w-s tápot, de mivel nagyobb a duplavé, ezért nyilván jobb mint a minőségi 400-as. :K

(#360) #72042496 válasza Dr. Akula (#339) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én már csak azt szeretném tudni, hogy akkor az elmúlt években mégis miként sikerült legális forrásból játszanom optikai meghajtó nélkül. Bár bocsánat, optikai meghajtó van a gépemben, csak valahogy használni nem használtam, erre legalábbis nem:

Windows telepítéshez bootolható pendrive hiányában kellett egyszer, ami viszont nem tartozik ide. Ez az egész oprendszer téma egy nagy szalmabáb amelyet a #215-ben adtál a számba. Olyanoknak meg aztán főleg semmi keresnivalója itt, hogy miként kerül a gépre az előtelepített Windows (jellemzően az sem optikáról, hanem egy hálózati HDD image-ről), azért fizetnek az emberek, hogy ott legyen. És hogy utána például gond nélkül játszhassanak a gépen - akár optikai meghajtó nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#361) lajthabalazs válasza #72042496 (#360) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ráadásul utótelepített Windows is felmehet legálisan USB-ről. Amióta divat az ultrabook, valamit ki kellett találni, Windows 7 óta támogatott, 8 -óta meg egyenesen javasolt az USB-s telepítés.

(#362) #72042496 válasza lajthabalazs (#361) üzenetére


#72042496
törölt tag

Így van, közben én is szerkesztettem.

(#363) tarti19


tarti19
senior tag

Srácok manapság hivatalosan 110-115-ért is kapsz ps4-et.
Persze, ehhez hozzácsapok 1 éves plus tagságit, akkor ott vagyok a kiinduló árnál. (Ehhez kapok havi leosztásban 2db PS4-re szánt játékot 1 éven át.)
Valóban drágább egy PS4 játék mint egy PC-s, de az utóbbit kivel cserélheted el LEGÁLISAN?! Jah hoppácska senkivel, mert be kell pötyögnöd a kódot. ( Tudom létezik a furcsa eredetből származó kódos oldalak sokasága is.)
Akkor alap kiegészítő, de egy normális egér+billentyűzet s egérpad trió nélkül ki akar valóban játszani a PC-n? Na de kérem. :)

A felső szegmensben, ahová kellően sok pénzmagot fektettünk be, ott látványban nem lesz panaszunk s a stabil 60fps, 1080p alapnak tekinthető.
Amit sokan, de nagyon sokan elfelejtenek, hogy a legtöbb ember már a mobiltelefonján is nagyon jól elszórakozik s ebben a rohanó, fizikai evolúciónkat messze meghaladó szellemi szintünk már rég túllépett azon, hogy a legtöbb emberi igény kiterjedjen egy csúcs PC összeállítására.(( lásd rohanó világunk klasszikus probémáját, hogy semmire nem jut elég idpők s pénzünk.))

Éveken át építgettem a kis PC-m most már 6-7 év alatt több, mint 1 millió ment el rá a hw, szoftver fronton s így utólag belátva azért ez nem kevés összeg. Főleg, hogy évek óta nagyon gyenge eresztéssel szolgál a játékfelhozatal PC-re. A portok silányak, mert nem éri meg a kiadóknak ezzel tisztességesen foglalkozni.

Zárszóként megfér egymás mellett a kettő, de nagyon nem egy ligában játszanak.Mivel az emberek igénye a környezeti hatások miatt nem egyformák, így ez itt nagyon jól érvényesül.
( Egy kis érdeksség! :B PS4-en szombat este közel 60.000 játékos játszott valamilyen módot a FIFA 15-ben. ;] )

[ Szerkesztve ]

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#364) MasterDeeJay válasza Outsiderman (#355) üzenetére

AMD X6 1090T 140w-os procim van 4ghz-en vízzel hűtve (valószínű karcolja a 200w-ot), plusz 2 SSD, egy HDD. ráadásnak 300w TDP-s 7970 Ghz ed. 6Gb húzva+feszelve meg 2x8gb ram. Lehet nevezni gémer pc-nek bár a proci elavult és zabál rendesen azért még nem cserélném le. Elég bele a 450-es táp (már lassan 5 éves Corsair), ami nem mellesleg halk is még úgy is hogy 550w fölött vesz fel a konnektorból mérve.
Innentől kezdve egy GPU-s CPU-s rendszernek még agyonhúzott nagy TDP-s procival sem tartom szükségesnek 450-500w os tápnál nagyobbat venni márkásból.
Közepes játékgépekbe i3+középkat GPU elég a 350w-os is. Ha kell bele csúcs GPU akkor mehet 400-450w. 550-600w-osat talán a két GPU-s kártyáknak vennék valami űber procival.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#365) rico21


rico21
tag

Szerintem hülyeség össze hasonlítani egy PC-t egy konzollal (Uj gen. azért elég jó sz.tem)!
Ez olyan mintha egy targoncát hasonlítanánk egy személyautóhoz!
Az egyik munkára való a másik mindenre!
Lehet kapni targoncát egy autó árán és autót egy targonca árán!
Szerintem a kettőt nem érdemes egymáshoz mérni!
2 magos Celeront játékra eleve itt el bukott a történet!(tudom tudom, lehet vele meg minden, na de akkor is, van olyan game aminek eleve 4 mag kell +8GB min. és akkor mi van, jön GTA 5 +FC4, COD A.W. Fifa 15 és máris be néz a ló az ablakon)

Ez a saját véleményem!!!

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#366) -KP- válasza op9 (#348) üzenetére


-KP-
addikt

nekem is hasonló jutott eszembe.

Tudom használt árakat nem illik idekeverni, de egy jó fajta nem tuningos b75 chipsetes alaplap 13-14, 28-30-ért lehet apróról vagy lectől venni sandy bridge i5-öt. Árban ugyanott vagyunk. teljesítményben meg :U

(#367) brumi1024 válasza Dr. Akula (#339) üzenetére


brumi1024
veterán

Alapvetően nem az internet/cloud mellett érvelek, hanem a lemezek ellen. Vannak sokkal értelmesebb fizikai adathordozók is, aminek az olvasása nem jár rezgéssel, zajjal, fizikailag kisebb méretű, egyszerűbb az (újra)írása stb.

(#368) tutis


tutis
őstag

Azért én a költségvetésbe beleszámolnám a megjelenítő árát is, a konzolhoz az LCD tv szinte minden háztartásban megtalálható, átlag 82cm-es és felette, de gamer pc-hez azért kell egy jó monitor is. Hiába az ultraszuper videókari ha egy 17 colos noname monitorra teszed ki vele a játékot.. Illetve tényleg elfér minimum egy gamer egér egy jobbfajta billentyűvel, ami megint vagy 20 ezret levesz a költségvetésből..
Amúgy meg parttalan a vita, én évekig cserélgettem a pc-s konfigot, több százezret csesztem el rá. meguntam,vettem egy laptopot meg egy xbox360-at, ami 6 évig megvolt, életemben nem játszottam még annyit összesen pc-n mint amikor az xbox360 megvolt. Nem kellett telepítgetni, pöcsölni a driverekkel, cserélgetni vidkarit hogy a legújabb játékokat is vigye, xbox-on minden játék szépen elfut a mai napig. 4 méterről fotelból játszva kényelmesen órákat lehetett tolni, nem pedig a pc előtt görnyedve nézni a 17-19-es monitorokat, amik manapság még el vannak terjedve..102-cm-es tv-n azért látványosabb minden..De megértem azokat akik a pc-t támogatják, majd számolják össze az 5 éves költségvetésüket amit pc-re ellocsoltak. Egy ma középkategóriás vidkari 1 év múlva alsókategóriás lesz.Vagy követed folyamatosan a változásokat, vagy megelégszel vele hogy amit ma gamer pc-nek nevezel, 1-2 év múlva alap konfignak fog számítani.... Amúgy meg xbox játékokat használtan lehet cserélgetni, aprópénzért, ha a jogtiszta oldalát nézzük. Én nem voltam jogkövető szó mi szó, de ez itt nem téma..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#369) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Windows árából inkább SSD-t... :))

[ Szerkesztve ]

(#370) Peat;) válasza haddent (#239) üzenetére


Peat;)
veterán

A drága pc alkatrész a cpu és vga, mindkettő minimum 2 év garanciával kerül értékesítésre. Egy egy éves garanciális hardwaren pont annyi a kockázat mint egy új ps4-en. Ezek tények a magyar fogyasztói törvénykeretek között és én ebből indultam ki.

A 30$ meg igy leirva megtévesztő és az hogy abban nincs kockázat hogy egy másik emberrel közösködsz az szerintem már az egyéni véleményed haddent, nem pedig szabályozott jogi kapcsolat.

Én leírtam mindent feljebb, gondoltam hogy meg fogsz jelenni mert nem bírod ki hogy ha felvetődik valakinél a pc létjogosultsága :) , igazi ps4 fighter vagy :) Ezt nem kekecből írom, jó hogy vannak lelkes tulajok, én is ilyen akarok lenni, de ezt most nem ez a generáció adja meg nekem.

(#371) Because válasza tutis (#368) üzenetére


Because
őstag

a 900p-es xbox és az élsimítás hiánya az látszik a 102 centin :D
de PC-t is kötheted tv-re...

végül is én csalódott vagyok azért írok így... kevés játék van konzolon ami problémamentes lenne

[ Szerkesztve ]

(#372) Polllen válasza Because (#371) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem is tv-re van kötve a gép, ott játszom, viszont mATX méretben, lp kártyával, mert csak ennyi hely van.

A fullhd mizérje addig érdekes egy tv-nél, amíg 1-2m-ről nézed. Mihelyst messzebb ülök, nem nagyon látom az 1080p meg a 900p közötti különbséget. Csak ne 720p legyen. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#373) maross válasza tutis (#368) üzenetére


maross
veterán

Ha teven szeretnel jatszani, akar konzolod akar pc-d van, akkor teven jatszol, nem ertem a megkulonboztetest meg a 17" monitorozast, amibol mellesleg mar kb reg megdoglott az osszes.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#374) mlinus válasza tutis (#368) üzenetére


mlinus
őstag

1) gamer egér? minek? max ha versenyszinten játszol.. olyat kell venni ami kényelmes és kész.
2) billyentyűzet, ez meg végképp fölösleges, nekem mechanikus van, és szeretem, de ugyanúgy meg tudok lenni egy 3 ezres logitechel, főleg játékra.
3) a tv meg... hát, lehet hogy mindenhol van, azonban sok helyen csak 1 van mondjuk, a nappaliban, ahol többen élnek, ergo, a gondtalan játék érdekében így is úgy is be kell ruházni egy új tv-be vagy monitorba konzolhoz. Monitorból már 30-40 körül lehet kapni 22"-24" nagyságúakat, akár IPS panellel.
4) az xboxon a "szépen" elfut az kb 25 fps-t jelent 720p-ben szürők nélkül. A 360 ideje már rég lejárt.
5) pc-t is rá lehet kötni tv-re ha már ez olyan sarkallatos pont..
6) ismerősöm 2011-ben rakott össze egy i5 2500k, 8gb ram, hd 6950-es konfigot. Mai napig tökéletesen visz mindent, nem maxon, de nincs olyan játék amit ne tudna 30 fps fölé tornászni 1080p-ben. Egy videókártya csere kb 60-ért és már rögtön megduplázódik a sebesség.
7) érdekes, az én PC-m jóval drágább volt, nagyrésze ugynaúgy 2011-ben lett véve, egyedül a vga lett kicserélve 6990-ról gtx 780-ra 2013 májusában, és a mai napig brutál erős. Tehát nem lett 1 év alatt "alapkonfig"

Az meg hogy lehet cserélgetni.. hát ja, lehet, de én ezt sose fogom megérteni. Ti nem szoktatok újra játszani játékokat? :) Nekem is van egy rakás konzolom, kb 2 játékot adtam el az elmúlt 1 évben (raádásul az egyiket csak azért mert kijött pc-re jobb változatban). Mondjuk az is tény hogy nem szoktam összevissza vásárolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#375) Dr. Akula válasza brumi1024 (#367) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vannak, de nincsenek elterjedve. SD kártyán is jöhetne a Windows, csak azt meg hova rakod be? És ha berakod se bootol róla. A pendrive már jobb lenne, arról lehet bootolni is, de gondolom 10 Ft-al drágább előállítani, 10k helyett csak 9990 Ft lenne a luxusprofit, így azt se használják.

(#376) pakriksz válasza frostitualt (#341) üzenetére


pakriksz
őstag

Te milyen linket néztél? PS4-nél konkrétan nincs 720p játék, elvétve van pár 900p, a többség meg 1080p és ezek fele legalább 60 fps...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#377) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Hát... konzol árából baromság PC-t venni, de kicsit megtoldva (150-160k mondjuk, persze régi, 1-2 éves árakat alapul véve) életképes. 8 GB RAM, GTX 760 meg egy i3 / i5 tökre elég kell hogy legyen még jó ideig. Játékok olcsók úgy is PC-n, cserébe kevés játékos van a multiplatform címek online részén.

Alapvetőleg tök ugyanazokat az asseteket használja a PC-s változat is, néhány helyen a szponzor GPU-gyártó ad hozzá extrát de ennyi, marginálisan nem szebb PC-n szerintem. A felbontás és esetleg a framerate más kérdés, a 4K hajnalán megérheti ezért PC-be fektetni, de nem konzolárban.

Részemről konzol + notebook az irány, legalábbis egy ideig. Miért?

- Multiplayerben több játékos = nem fog kihalni egy játék sem egyhamar és 12 éves doritos-zabáló mlg trickshot legendek ellen lehetek a noob aki hirtelen nolife asshole lesz ha véletlen kiírtja a csapatot CoD-ban
- Forza, Halo, Little Big Planet, Infamous, No Man's Sky egyhamar nem jön PC-re
- A PC-exxklúzív játékok zöme (MOBA-k pl.) simán elrohangálnak egy Haswell/Broadwell alapú IGP-s notin is
- Megöregedtem, már milfekre áll fel, nem a 120 fps 8k Crysis 3-ra.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#378) debrejo válasza tutis (#368) üzenetére


debrejo
senior tag

Azért a mai konfigok már nem avulnak olyan gyors ütemben mint 10-15 éve. Egy normális konfig kiszolgál akár 6 évig is. Monitor helyett meg ott a tv, az ugyanúgy kell a konzolnak is. Páran írták előttem, van úgy hogy az ember felnő, nem lesz annyi ideje játszani mint tizenéves korában. Na, akkor jön a konzolok kora. Ráadásul még közösen a családdal is lehet. Kazuálkodni én is megszoktam a kontrollert, kivéve fps játékok alatt. Az egy rémálom egy cod1-2/mohaa-n nevelkedett gémernek😁. Érdekes, nemrég futottam bele (Youtube) a dayZ nevű játékba. Az egyetlen játék ami az utóbbi 5-6 évben felkeltette a figyelmemet. Naná hogy pc only lesz (ha lesz). Nem lehet ezt a kérdést egyértelműen megválaszolni. Én legszívesebben pc-n tolnám még mindig, főleg hogy most már futná normális konfigra+ legális szoftverekre(laptop és tábla van),de időm szinte semmi ilyesmire. Marad a konzol, kissé savanyú utóízzel.

[ Szerkesztve ]

(#379) Dr. Akula válasza #72042496 (#360) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én arra lennék kíváncsi hogy optika nélkül hogy sikerült legális forrásból oprendszert telepítened. Bootolható pendriveon nem ad ki a Microsoft oprendszert, ahhoz is kell előtte egy gép amiről lemásolod, és ahhoz is kell(ett) valahonnan Windowst telepíteni. Nem lehet arra apellálni hogy mindenkinek van egy másik gépe, amiről majd lependriveozza. És mi van ha a másik géped pont a pendriveozás előtt szarik be? :D Azt megoldani hogy teljesen 0-ról tudj telepíteni, csak bootolható fizikai adathordozóval lehet.

Ez a "minden fent van a neten, majd letöltöm ha épp kell" addig kényelmes amíg a jóisten (matáv, steam, stb.) úgy akarja. Egyszer hűzzák ki a kábelt, azonnal lesz itt ajvékolás... :D

"azért fizetnek az emberek, hogy ott legyen"
Az Ultima Onlineért is fizettek, mégis lekapcsolták ha a "jóistennek" már nem érte meg fenntartani. Hogy te még szerettél volna játszani, azt pont leszarták. Erre jó a csak online...

(#380) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Konzol egy ok*dék....a "next gen" konzolokon sok esetben már most nincs 1080p, holott már a 4k küszöbén vagyunk. Igen....sok játék már most 720p, ráadásul 30fps!!! Sőt, volt alkalmam pl. GTA5-öt játszani ps4-en, és laggos. Így nekem semmi kedvem GTA5-özni.

Tehát összegzem: Vannak a konzolok, amiket azért találtak ki, hogy az emberek játszanak rajtuk, de PC-n minden sokkal élvezetesebb. Ha veszel egy konzol árából egy pc-t, ott legalább arra van lehetőséged sok esetben, hogy azt eldöntsd, kisebb minőségben 60fps-el, vagy nagyobban 30fps-el játssz. Szóval amire kitalálták őket még abban az egy tulajdonságban sem a legjobbak.

Ja, és még az árakról nem is beszéltünk. Oké, hogy a konzolok olcsóak, de a silányabb minőségű! játékok rá 2x annyiba kerülnek mint PC-re. Szóval ha veszek egy konzolt 125k-ért, és hozzá 10 játékot 20k-ért, az 325k-ból jön ki. Míg pc-re ha nézek 10 játékot átlagban 10k-ért, az 100k és ha úgy vesszük ugyanabból a pénzből egy sokkal jobb gépet tudok venni (225k). Ja, és még nem is beszéltem arról, hogy konzolon még az online játékért is fizetni kell....szóval no komment.

(Ja bocs van pár játék ami csak konzolra jön ki hogy vedd... Nagy lehúzás a konzol, csak az a baj az emberek többsége ezt nem fogja fel.)

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#381) nonsen5e válasza Zoli54213 (#380) üzenetére


nonsen5e
addikt

A 4K küszöbén szerintem (és még sokak szerint is) úgy állunk mint pár éve a 3D küszöbén. Az is volt, pár játék meg pár film ki is jött rá, aztán mi van velük most?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#382) ripla


ripla
őstag

szeretném kimaxolni a topikot, köszöntem. :)

[ Szerkesztve ]

(#383) mlinus válasza nonsen5e (#381) üzenetére


mlinus
őstag

ugyan.. a 3d és a felbontás növelése nagyon más. a 3d talán a virtuális valósággal hasonlítható össze, ami most nagy divat kezd lenni.a standard felbontás már több tíz éve növekedik x évente..

(#384) Zoli54213 válasza nonsen5e (#381) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Jó, akkor ezt vegyük le a sok érv közül, hogy miért lehúzás a konzol...bár ezzel jelen esetben vitatkoznék. A 3D-vel sokaknak bajuk volt, nem volt igazán jó egy konstrukció. De szerintem a 4k az el fog terjedni, úgy ahogy a FullHD, vagy LED háttérvilágítás. Jelenleg az a probléma, hogy tartalom nem nagyon van 4k-ra. Konzolok nem bírják, de sok esetben még a pc-k sem, film szinte nincs rá, se tv adás.

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#385) Because válasza mlinus (#383) üzenetére


Because
őstag

a 4k-s monitor pont arra jó, hogy hd ready-ben játszak rajta a gyenge videókari miatt és ne legyen ronda kép :)

(#386) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, érdekes eszmefuttatás, de kicsit túllihegettnek érzem!

Az elolvasása után nekem is azok a dolgok jutottak eszembe, amit mások is említettek:
- ha 25k-t számoltok Win-re, akkor hol az XBOX Live, meg a PSN költsége?
- a konzol játékok megjelenéskor kb. 4-5k-val kerülnek többe a PC-s verziónál. Igaz, utóbbiakat legtöbbször egy account-hoz (Steam, Origin, Battle.net, Ubi...) kell kötni a kulcs megadásával, míg a konzol játékokat tetszés szerint lehet csereberélni.

(#242) InterFox
Star Citizen, Pillars of Eternity, Heart of the Void... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#387) 7time


7time
senior tag

Talán a konzolokat nem PC-s szemmel kellene nézni, a konzol tulajok legnagyobb része tökéletesen meg van elégedve a portékával amit vásárolt fogalmuk nincs menyi FPS kellene menjen ha nem akad akkor nincs gond, persze ha elkezded Giforc 980 -I7 szemmel nézni akkor jönnek a problémák de az emberek 99% ezeknek a hardvereknek az árából még 30% sem lenne hajlandó kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#388) #19617792 válasza Dr. Akula (#379) üzenetére


#19617792
törölt tag

a matáv/invitel az valóban lutri, és ha Steam sem jó, ott a kalózöböl vagy a seggrugdosás. :DDD

(#389) mlinus válasza 7time (#387) üzenetére


mlinus
őstag

szeretem ezeket a légből kapott százalékokat :D

(#390) nonsen5e válasza ripla (#382) üzenetére


nonsen5e
addikt


;]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#391) Butcher82 válasza Zoli54213 (#380) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az árakról annyit higy tonnaszám találok konzolra "használt" lemezt + ismerősi körben megy a csere...

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#392) Tegla80


Tegla80
addikt

Te atya ur isten....
Guglizzatok mar picit legyszives mielott ekkora butasagokat irtok a konzolokrol...a wiki segit,de tenyleg.
nativ 1080p 60fps amit tudnak es messze optimalizatabb szinte minden jatek mar konzolon ,mert ide keszul mar szinte minden.
Fanboy vok,de ennyire nem ekvakult,mint itt nemely pc-s....
Ki kene mar huzni a fejeket a homokbol holgyeim es uraim es objektiven korbenezni.
:R

Szerk
Iderakom megint a linket....
ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#393) 7time válasza mlinus (#389) üzenetére


7time
senior tag

Meg lehet próbálkozni a cáfolattal de ha a konzol és a csúcs PC eladásokat megnézed rájössz hogy helytállóak még ha nem is 100% pontosak.

(#394) axton válasza Tegla80 (#392) üzenetére


axton
tag

Ekkora okorseget.. Nativ 1080p 60fps. Beszarok, nativ framerateje van a konzoloknak!!!!

(#395) mlinus válasza 7time (#393) üzenetére


mlinus
őstag

Nézzem meg a csúcs pc eladásokat? És azt mégis hogy? :D

tegla80 te meg fogalom zavarban szenvedsz, TUDNAK 1080p-t és 60 fps-t, de ettől függetlenűl a játékok többsége 30 fps-el fut mivel a fejlesztők a jobb grafikát preferálják a 60 fps-el szemben.

[ Szerkesztve ]

(#396) Because válasza Tegla80 (#392) üzenetére


Because
őstag

xbox one-om van sajnos, de remélem ráerősítenek egy kicsit és tényleg next gen lesz belőle valamikor!

(#397) Zoli54213 válasza Tegla80 (#392) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

"Ki kene mar huzni a fejeket a homokbol holgyeim es uraim es objektiven korbenezni."

Az a baj ez pont fordítva igaz. Xbox One és PS4 egy elavult konstrukció, ami már most gyenge a játékokhoz sok esetben, hogy vigye olyan minőségben mint a PC. A rájuk írt játékok ráadásul 2x annyiba kerülnek.

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#398) #72042496 válasza Dr. Akula (#379) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elolvastad azt a hozzászólást? Kerek perec leírtam, hogy a Windowshoz szükségem volt a lemezre. Gyakorlatilag emiatt tartottam meg a belső ODD-t, de lassan inkább külsőre cserélem. Azért nem árt ha van.

Annyit mondtam, hogy jelenleg nem feltétlenül kell ODD ahhoz, hogy játszon valaki a gépen. Igen, emellett lehet, hogy a ma népszerű szolgáltatások 5-10-20 év múlva lehúzzák a rólót, ezzel tisztában kell lenni. Ilyenkor viszont a koronggal is meg lennél lőve, ha a játéknak net illetve Steam (vagy más online felület) kell ahhoz hogy települjön, elinduljon, vagy elmentse az állást. Egyre több ilyen játék jelenik meg.

(#399) nonsen5e válasza Zoli54213 (#397) üzenetére


nonsen5e
addikt

De ha megunod / kijátszottad akkor el tudod utána adni. Lehet, hogy csak féláron, de már ugyanott vagy.

Az meg egy másik dolog, hogy ez itt a prohardver. Nem átlagfelhasználók járnak ide. Az olyan átlagnak, akinek az Office megnyitása vagy az emailek elolvasása is gondot okoz, teljesen jó a konzol - megnyom egy gombot és játszik.
Miért nem férhet el egymás mellett a PC / konzol békességben?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#400) Butcher82 válasza Zoli54213 (#397) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ezt a 2X annyiba kerül dolgot azért gondold át. :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.