Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #81556480 válasza Butcher82 (#299) üzenetére


#81556480
törölt tag

Érdekes hogy csomó topicban teljesen elzárkóznak a warezosoktól, pl xbox topicban akinek módosított gépe van az mehet a levesbe. szerintem ez az oldaltól tök korrekt hozzá állás. De itt is a ph-n nemtudom hány eredeti win lehet százalékban kifejezve :D

(#302) parampa


parampa
aktív tag

Konzol + drága gámák + PC pótlék fenntartási költsége = közepes PC + olcsóbb gámák

Általánosan elmondható hogy a konzol fenntartási költségéböl (8-9 évre vetítve)
kijön egy közepes PC fenntartási költsége. Ami jóval több mindenre használható.

A ' nézd meg a 8 éves PC mit visz el most ' nagyon nem jó példa mert közben a
közepes PC-t sokszor fejlesztetted.

2013-ban a fantasztikus überoptimalizált GTA5 + TLOU 720p Medium-High graf
20-30 FPS-el jött konzolra, mikor a 'közepes PC' 1080p 40FPS High-nál tartott.

(#303) Butcher82 válasza Buszos (#300) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az igazat megvallva mindig is így volt. "De aztán ha vesztek gépet a windowst nehogy rátok sózzák ám, majd én felrakom!"

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#304) #81556480 válasza parampa (#302) üzenetére


#81556480
törölt tag

de a GTA V egy 8 (vagy 9?) éves konzolon is elfut.

(#305) Butcher82 válasza #81556480 (#301) üzenetére


Butcher82
senior tag

+1 :)

Ez nálunk, kis hazánkban nem megy másképp. Ezért is írtam hogy álszentek kíméljenek. Akinek meg teljesen tiszta a lelke annak ( komolyan) gratulálok.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#306) Butcher82 válasza #81556480 (#301) üzenetére


Butcher82
senior tag

Egyébként hidd el nekem olyan is van aki azt sem tudja hogy mi az az "eredeti" windows. Találkoztam én már olyannal aki azt hitte hogy az csak úgy jár a géphez...:) nyehehe

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#307) lajthabalazs válasza Butcher82 (#306) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A laptopok jó részéhez jár, és a hétköznapi halandók többsége laptopot használ, vagy már csak tabletje van. Ahhoz képest, hogy 8-10 éve milyen állapotok voltak Windows-fronton, sokkal jobb a helyzet. Eleve minden évben az a 130.000 diák, aki felsőoktatásba megy tanulni, megkapja a Windows-okat, 5 gépre.

Szóval ha nem is adnak sokan 25k-t a Windows-ért, mégis az a tippem, hogy az itthon megvett új gépek legalább felén legális oprendszer fut. Lehet hogy diákként, rengeteg szabadidővel és kevés pénzzel, vesztenivalóval az ember még elindított egy crack.exe-t, de aztán az emberek felnőnek és megveszik a játékokat - azt a keveset, amit érdemesnek tartanak az idejükre. Rajtam kívül is többeket ismerek, akik több játékot vesznek, mint amennyivel játszanak, van vagy 100 játékom Steam-en, amit még el sem indítottam, csak bevásároltam, hogy ha egyszer játszani támad kedvem, legyen választék.

[ Szerkesztve ]

(#308) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Látom még mindig dúl a PC vs konzol háború. Nekem pont most volt lehetőségem eldönteni, hogy +2 monitor (ami egyébként munkához is fontos volna, de egyelőre maradok a kettőnél) meg GTX970 a jelenlegi konfigomhoz vagy egy PS4, és elég egyértelműen a PS4-et választottam. Az a helyzet, hogy aki megteheti, hogy mindkettőre áldozzon szerintem úgy jár a legjobban ha meg is teszi.

A középkategóriás konfigommal még nem találkoztam olyan játékkal aminél ha csak pár beállítást lejjebb veszek ne lett volna elég 1080p@60fps -hez reális beállítások mellett (tehát nem 8x MSAA meg ultra high quality shadows) - viszont akárhogy tuningolom a gépet akkor se fog elfutni rajta az Uncharted 4 vagy a Last of Us, esetleg a Guilty Gear Xrd vagy a Halo 5. :) Exkluzívokra ott a konzol, multiplatformra pedig egyértelműen marad a PC.

What I cannot create, I do not understand

(#309) sirály12


sirály12
őstag

Akinek csak játékra kell, annak konzol, de aki mársa is használni szeretné annak egyértelműen pc.
Én kevés játékkal játszom, de mind megvettem, mivel mind multis, így ha nem venném meg, nem is tudnék vele játszani. pl.: BF2, BF3.
Régen utáltam a konzolokat, manapság már nem igazán érdekel a dolog, akinek az kell, hát lelke rajta. Nincs vele bajom.

De!
Annyira röhelyes, hogy néhány elvetemült konzolos csak a wint hajtogatja, meg hogy drága a pc, de azt már nem hangoztatják, hogy a játékok ára 30-40%-al olcsóbb pc-re. Megvesz 10 játékot és máris egálban van a két rendszer.

A warezről meg megint csak az jut eszembe, hogy pár éve mennyi de mennyi helyen láttam hogy mennyibe kerül a konzolok csippelése. :DDD Ennyit arról, hogy csak pc-n van warez. Aki warezolni akar, az megteheti pc-n és konzolon is!

Mindenkinek magának kell eldöltenie, hogy mit akar.
És kicsit idegesítő, hogy náhány önjelölt megmondóhuszár mindenáron bizonygatja a saját igazát. Mert nincs igazuk! Csak mert nekik konzol vagy a pc jött be, az csak egy dolog, de attól nem biztos, hogy másoknak is az a jó ami nekik!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#310) lajthabalazs válasza PandaMonium (#308) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A Halo 5-höz a PS4 is kevés lesz :)

(#311) Polllen válasza sirály12 (#309) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak hogy új lendületet adjunk a vitának, a konzoljátékokat elég egyszerűen tovább lehet adni. A steam profilod meg nem lehet legálisan eladni.

És attól, hogy egy pc-s nem nézi a konzoljáték akciókat, még léteznek. Még ha nem is itthon, de ez nem érdekes, ha az ember olyan helyről rendel, ahol ingyen posta van. Pl. zavvi (Anglia).

Persze aki 0. nap előrendel mindent, az ezt nem érinti.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#312) lajthabalazs válasza sirály12 (#309) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

+1: Amikor kijött a mostani konzol generáció, gondoltam hogy beújítok egy régi Box-ot is a PS3 mellé, főleg a kinect miatt. A használtabb gépek közt nem volt egy apróhírdetés sem, amiben ne emelték volna ki, hogy chippelt a gép, így végül nem is vettem.

(#313) balint107


balint107
aktív tag

Fel lehet itt sorolni sok mindent, DE. Konzolra elvileg sokkal drágábbak a játékok is, mint PC-re. Illetve a PC nagy előnye szerintem, hogy sok az egyben. Van egy készüléked, "ami mindenre jó" legalább is sokkal több dologra mint a konzol. A grafika is szebb rajta (igaz most az új konzolok behozták a lemaradást), de 2-3 év múlva megint bőven szebb lesz. És középkategóriás Pc-k szebb grafikát futtatnak majd.

Szerintem abban mindenki egyetért, hogy valamilyen számítógépre szükség van a mai világban azért. Akkor vegyen az ember 100-150K ért egy számítógépet, vagy laptopot külön, és ugyanennyiért egy konzolt is játékokra. Ez nekem sehogy sem logikus. A szobám sem olyan nagy, hogy minden elférjen benne. Nekem mondjuk egér és billentyűzet, ezen nőttem fel, de lehet valakinek a kontroller a szimpatikusabb (bár elvileg pc-n is lehet) ez szubjektív.

De egy biztos konzolos sosem lesz ilyen, sem hasonló!
[link]

(#314) kovgab


kovgab
aktív tag

hát az a celeron mint gamer alternatíva...
gyalázat :)
ép eszű ember nincs aki ezt megvenné egy konzol helyett...

[ Szerkesztve ]

Ká Úr

(#315) szab.tam válasza kovgab (#314) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a részletes tesztet idő és motiváció hiányában elodáztam.
bizonytalan ideig.

de azért ez engem is meglepett. :D
hawx1 5040*1050
fanless, E5700 + hd 5750

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#316) eastone1


eastone1
senior tag

Speciel én meguntam a lehúzósdit konzolon. A multit szint úgy. Eladtam a box one t és vettem az árán egy sapphire 290x vapor,trix et. Belecsaptam a meglévő asztali konfigba és hála a barátoknak ingyen van legalább a játék. Az hogy mit akcióznak éppen a lőtéri döglött kutyát nem érdekli mert lehet éppen nem azzal játszanék.
Részemről soha többet konzol.

(#317) Prof


Prof
addikt

Gratulalok a szerzonek kivalo vegtelen hozzaszolasokat generalo flame tema :C

Teljesen egyertelmu akinek eleg a heti 1-2szer jatszok vmi focis,verekedos autoversenyes jatekot szint annak jo a konzol. Mas igenyek, mas celcsoport.
(ne felejtsuk el a tobbsegnek kb. 5 jateka van ra - ami jatekarral megspekevel 100+ dollar/game, mindenegyes konzol exkluzivval egyenkent) Es itt nincs a de masra is jo jelzo ami a PC-nel megvan.

A konzolgyartok/kiadok azert szeretik a konzolpiacot mert az atlag user megveszi a vasat, par jatekkal jatszik es ott porosodik, nem zaklatja oket, hogy epitesnek be ilyen olyan feature-t, support igeny is sokkal kisebb, mert megkotik a user kezet. (nameg persze a legfontosabb egyseges hardver/szoftverkornyezet)

2-3 dolgot tennek hozza a temahoz:

1. A jatek ara + valasztek
Mar masok is emlitetek, de a legfontosabb resze a jatek masinaknak pc akar /konzol az a jatek maga. A PC-nel a hardverre elore elkoltod az a penzt, amit a konzolnal kesobb koltesz Live/PSN jatekvasarlasra.

PC-n tobbszaz jatekos steam fiokod van par darab konzol jatek arabol. 1-3ezer forintert a Skyrim es hasonlo AAA-jatekokat is meglehet venni learazaskor. A nehany P2P mmo-t leszamitva ingyenes a multiplayer opcio. Sot rengeteg jatek eleve ingyenes.

PC-re kb. 1000-szer tobb jatek van mint konzolra, rengeteg ingyenes MMO, MOBA, bongeszos jatek.

Ezzel versenyez a pardarab konzol exkluziv marketing hype cim, melynek nagy resze 4-8oranal tobb jatekidot nem nagyon ad es kb 6-10 eveseknek irtak.
Mig PC-re a tobbezer jatekorat ado strategiai/RPG stb jatekok tomkelege elerheto.

2. Konzol grafika minoseg vs PC minoseg

Egy Kaveri grafkartya nelkul a legtobb jatekot tudja futtatni azonos vagy akar jobb minosegben mint a konzol.
Bar teny 2015-re mar az vartam volna az APU-ktol, hogy egyertelmuen, mindenre igaz legyen ez az allitas (de a memsavszel korlat+ miatt ez nem megy meg)

A FullHD, meg 60 fps az egy nagyon csaloka dolog. Konzolon alig tudja valami cim, Pc-n meg mindig lesz olyan hardvereladasra tervezett techdemo ami miatt a felmillios pc se tudja. Effektekkel lehet a 200fps-bol 5-ot csinalni par pillanat alatt. Mindig lehet felhozni olyan jatekot ami xy gepen szebben nez ki, jobban fut, 1millas Pc-n is akad.
A jatek elvezetehez nem kell se FullHD, se 60fps, se ultra beallitas.

A video options-ben elerheto minoseg/feature beallitasok (AO, xxAA, texturafelbontas stb) amit PC-n allitgathatsz , konzolon nemigen. Ezek szabjak meg, hogy nez ki milyen gyorsan fut adott jatek, milyen a latotavolsag, mennyi fust / csillogas/ tukrozodes stb van a kepen.
Ezaltal a PC-s jatek hardverigenye rugalmas ha kompromisszumkesz a tulaj.
Rengetegen Intel IGP-ken jatszanak, mivel messze a legelterjedtebb GPU es annyira nem erdekli az fps vagy grafikai reszleteseg csak a jatekelmeny es hogy ne keruljon neki sokba ez a hobbi. Halk/hordozhato legyen a gep (pl. laptop)

3. PC-s tuning

Sok PC-s VGA, CPU szeriat nagyon jol es konnyeden lehet tulhajtani amivel sok tizezer forintnyi hardverteljesitmenyt lehet "nyerni". Ezt a konzolon tudtommal nem nagyon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#318) seederking válasza mlinus (#41) üzenetére


seederking
őstag

+1 :C

(#319) szab.tam válasza seederking (#318) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Ha már ilyeneket írsz legalább azt ne írd hogy [IT-ben járatosak az ismerőseid ha egy win7-et 3 havonta kell újrahúzniuk"

kb 7 éves az egyik gépemen az xp.
az, amit minden nap kb. 4-12 órát használok.
szerintem én nyertem... :))
(ok, volt már pár, kb 8-10, backup image-ból recovery. de akkor is...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#320) seederking válasza szab.tam (#319) üzenetére


seederking
őstag

Szerintem nincs is ezen mit magyarázni.Annó 6-7éve én is kinlódtam a rendszerhibákkal.xp-kékhalál,ram hdd hiba stb.De ez pl konzolnál is ugyan úgy előfordulhat(mármint hardver hiba).Ha jól emlékszem ps4-nél volt is valami az "odd" vel ami miatt kapásból cserélték azt a szériát.De valaki biztos jobban tudja.
De ahogy kupálódtam és tapasztaltabb lettem.Volt,hogy 2 év után csak azért raktam újra a win 7-et mert furcsa volt,hogy ilyen sokáig jól működött :DDD Viccet félre téve csak azért raktam újra hogy frissítsek + új hardverek kerültek bele.Egy jól összerakott rendszer a megfelelő driverek-kel,frissítésekkel nem 3 havi használatot kellene,hogy jelentsen.

[ Szerkesztve ]

(#321) szab.tam válasza seederking (#320) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, persze.
teljesen egyetértünk. :)

én elég különc, egyedi, szélsőséges példa vagyok.
sem nem követendő, sem általános.
csak hát ezek a szempontok is léteznek.

****

a konzolokat is kerülgettem.
azaz nézegettem.
vágytam rá a kizárólagosan rajtuk megjelenő autós játékok miatt.
(látjátok, ezt meg lehet fogalmazni magyarul is...) :U

egy haverom el is hozta, hogy rádugjuk a g25-re.
(ja, persze, nem az x-box-ot...) :(( :(((
nagyon élveztem a gt-t, de nem volt meg az áttörés, hogy konzolra beruházzak.

utána ő vett egy x-box-ot is a forza miatt, majd beruházott kb. 150 (?) k-t a fanatec kormányba.
elmentem, kesztyűt húztam, élvezkedtem egy este.

de nem lettem meggyőzve... :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#322) frostitualt válasza PandaMonium (#308) üzenetére


frostitualt
tag

izé melyik game fut "1080p@60fps"-ban konzolon? semelyik? nahát...

(#323) frostitualt válasza seederking (#320) üzenetére


frostitualt
tag

"Volt,hogy 2 év után csak azért raktam újra a win 7-et mert furcsa volt,hogy ilyen sokáig jól működött" én akkor raktam fel a windows7-et amikor kijött, azóta kb 3x cseréltem hdd-t és a gépet is.

(#324) gyuribácsi88 válasza frostitualt (#322) üzenetére

Azért akad egy "pár" [link] ha a ps4 oszlopot megnézed.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#325) HummeRC


HummeRC
senior tag

Jajj már, konzolon ugyanúgy megy a warez, mint pc-n. Minden ismerősömnek az volt az első dolga, hogy csippeltesse, hogy a letöltött játékokat is vigye. Az apró hirdetéseket is meg lehet nézni, mind az. Akkor miről beszélünk? Egyik kutya, másik eb.

Más: nekem is volt xbox360 kinect-em. Újonnan vett és kb az országban egyedüliként nem csippeltettem. Első konzolom volt, de óriásit csalódtam, mert bedőltem a fanatikusoknak, hogy csak beteszed a játékot és játszol. Hát a valóságban nagyon nem így megy. Tetű lassú hardver, idegtépő töltési idők, ugyanúgy telepíteni/regisztrálni/fiókot létrehozni kell mint pc-n, csak itt kontrollerrel pötyöghetsz mindent. Ráadásul nem volt meg az ssd bővítés lehetősége sem, hogy valamit javuljon a teljesítmény. Komolyan percekig képes volt tölteni pályák között. Az életünket eluntuk közben. A játékok beszerzése szintén nehézkes volt. Az akkor aktuálisan futó top címeken kívül, kb semmit nem lehetett beszerezni rá. Ja, hogy neked régebbi játék tetszene? Hát elfogyott. Mondj le róla, vagy keress használtan. Minden előnye a kontroller volt, mert az valóban klassz osztott képernyőn. Felidézi a régi időket, mikor mêg nem voltak konzolok és alapértelmezett volt, hogy a pc-s címek tudják az egy gépes osztott képernyős módot.
Meguntuk és eladtuk a francba az egészet. Mivel újszerű és gányolás mentes volt, elvitték 1 nap alatt.
Mi meg vettünk 2 wireless ms x360 pc kontrollert és azóta is vígan elvagyunk. Most egy pár generációnyi konzol tuti kimarad nekünk, amíg nem fejlődnek értelmesen. Lassan egy telefonban is erősebb hardver lesz, mint egy komoly játék konzolban?! Vicc.

(#326) Geller72


Geller72
veterán

Mint PC-s gamer...noha öreg gamer, de akkor is..igazságot kell tennem, úgy árzem. Annak idején, pc-gamerként kezdtem, mint úgy, szerintem általában mindenki. És én már akkro egy vén fasz voltam, amikor Duke Nukem, vagy Quake 1 elém került. Addigra én már a szüzességem legalább tíz éve elvesztettem.hála az égenk.. ;] .
"Node".
Az észszerűség határain belül maradva, úgy gondolom, legyünk reálisak. 1996 óta van psx-em. És van PC-m.
Volt PS2-m. Volt PS3-am. És most, ha azt mondom, hogy ez nem jelent semmit??

(#327) seederking válasza HummeRC (#325) üzenetére


seederking
őstag

Igen ez már csak hab a tortán,hogy nem úgy megy az,hogy beteszem a lemezt (ps1) és start.
agyon van bonyolítva az egész.Ilyen felhőben tároljuk az adataidat,vegyél kinect-et mert anélkül sz@r vagy stb.

Viszont "Lassan egy telefonban is erősebb hardver lesz, mint egy komoly játék konzolban?! "
Úgy tudom a ps4 pl 7870 szintű vga-val van szerelve.Azért a mai telefonok még elég mesze állnak tőle :DDD
Ez a pc kontrolleres dolog nekem is bejövős csak egy normális kontroller elég húzós áron van,nem hogy 2 +elég kevés a pc-s osztott képernyős game.

[ Szerkesztve ]

(#328) gyuribácsi88 válasza HummeRC (#325) üzenetére

"az országban egyedüliként nem csippeltettem" :U :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#329) #81556480 válasza Prof (#317) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nagyon egyoldalú az írásod. A játékok számát illetőleg nagy a ferdítés vagy a tájékozatlanság. nem tudom, de pél én konzolon kapok egy hónapba két játékot ingyen. ( és nem gagyikat. halo, hitman, Mx vs Atv )

(#330) Prof válasza #81556480 (#329) üzenetére


Prof
addikt

Ingyen? Amiert havidijat fizetsz? :d :))

(#331) Prof


Prof
addikt

Amugy van 500 dollarert PC-s konzol is :D :

Alienware Alpha

(#332) #81556480 válasza Prof (#330) üzenetére


#81556480
törölt tag

Én nem győzködni akarok, csak elmondom hogy ez van. ez létezik. a kb 13 ezer forintos éves Live díjáért cserébe kapsz havi két játékot ami másnak 2500 és 10 ezer ft között van ha meg kellene vennie.. Akkor ebből ki lehet számolni hogy nem olyan nagy lehúzás ez.

(#333) SLYM válasza KaiotEch (#197) üzenetére


SLYM
veterán

azért nekem elég magabiztos stílusban sikerült válaszolnod, ez így azért kicsit gáz :U

(#334) SLYM válasza gyuribácsi88 (#238) üzenetére


SLYM
veterán

az adatlapomnál láthatod, hogy kb teljesen ugyanolyan gépünk van, nekem pedig futott full maxon a game. szóval valami gond lesz nálad a driverekkel valszeg

(#335) korion válasza Julot (#29) üzenetére


korion
senior tag

kilehet fogni rossz időszakot,mert egy jó barátom is pont ebbe van!
de Ő 10 az 1 ből! :) amúgy mindenkinek stabil,jó a gépe és száguld az ssd miatt!
a PC-nek megvan a varázsa,ami a konzolnak sose lesz!

de már láttam a főcímnél,h itt vita lesz! :D

egy FM2 konfig a legerősebb integrált apuval milyen szinten van?

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#336) #52815360


#52815360
törölt tag

Ahogy elnézem, a konzol árából egy jobb irodai PC jön ki.

(#337) HummeRC válasza gyuribácsi88 (#328) üzenetére


HummeRC
senior tag

Mondom "kb"... Lemerült az iróniadetektor? ;)

#327: Tudom, enyhe túlzás volt, de elnézve a mobilok és a konzolok fejlődését, szerintem már a következő konzol generáció előtt erősebbek lesznek a mobilok.
A 2 eredeti MS kontroller meg nem volt vészes árban szerintem, valami 7k/darabja volt akcióban. Az utóbbi évek legjobb pénzköltése volt a részemről, mivel minden játék felismeri. Osztott képernyős pl az összes LEGO játék, amiből évente jön 1-2. Gondolom van más is, de nekünk ez a stílus jön be leginkább. :)

[ Szerkesztve ]

(#338) korion válasza #52815360 (#336) üzenetére


korion
senior tag

de most minden pár ezerrel drágább,azt is vedd-vegyétek figyelembe!
és a pc tudod bővíteni!
i5-B85-4gb ram-1tb hdd és késöbb,ha az ember félretett 2-3 hónap alatt annyit,h ne keljen éheznie,akkor megveheti a R9 285-Gtx 760 vga-t amivel 2-3 évig high beállítással eljátszik!2 év múlva leveszi az élsimítást meg 1-2 szűrést és játszik tovább,vagy eladja és hozzátesz és beszerválja a világ legjobban sikerült kártyáját GTX980,addigra úgy is 80 körül meglesz...

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#339) Dr. Akula válasza tasika16 (#290) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Konzolra is igaz - mint mondtam előbb...

Nemtom mit nem lehet felfogni a fizikai adathordozó szükségességén. A hardver csak úgy magától nem működik, rá kell varázsolni valahogy a szoftvert. Először az oprendszert, aztán a játék / felhasználói programokat. Valószínűleg aki nem érti az előtelepítve hozza el a notit a teszkóból, és magától értetődő hogy az oda születik a gépre, az idők kezdete óta ott volt, a világvége után is ott lesz, de nem!

(#291) flashpointer:
Igen, lemez. Tudod, ilyen lapos kis izé, amiről nem potyognak le a bitek ha megrázod. Nálunk optikai lemeznek hívják informatikai nyelven, parasztosan meg blúréj, dévédé. :D

(#292) brumi1024:
FIZIKAI adathordozó szempontjából oda. Legalább az oprendszer telepítzéshez _kell_ adathordozó, de a többihez se árt. Mert 1. gyorsabb arról, 2. az már nálad van, nem a netkapcsolattól függ. Ha most bevezették volna a netadót, akkor is annyira fasza lenne? Vagy ha roaming percdíjakkal kéne külföldi nyaraláson lehúzni a netről? :)

(#340) Dr. Akula válasza #52815360 (#336) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

1 konzoljáték árából meg 2 pc játék...

(#341) frostitualt válasza gyuribácsi88 (#324) üzenetére


frostitualt
tag

Annyit fűznek hozzá, hogy nem érdekel a hitvita csak a tények. Megnéztem a linket, a játékok nagy része 720p@30fps, elvétve van pár 1080p@60fps. Ha nagy átlagot nézzük akkor ennyit egy intel beépített vga-ja is tud. tehát a cikben levő 60k vga-a felesleges. Ugyanakkor a felbontás meg a framerate egy dolog konzolos játékok kevésbe részletesek, grafikailag rosszabb minőségűek mint amit pc-n ki lehet hozni. Emiatt is olcsóbb pc hw-vel el lehet érni a konzol szintjét. Ugyanakkor felesleges beleszámolni a windows7 árát, mert vagy van a régi gépedről vagy lopod, vagy ha beleszámolja akkor számlja bele a tv/monitor árát is. Egy valamire való TV 120K, egy fullhd ips monitor meg 40k... de ez már pont akkora demagógia lenne, mint a windows-t hozzászámolni. Mert pl a xboxlive-ról, meg annak költségéről elfeledkezett a cikkíró.

Sajnos ezek a konzolok nem sikerültek valami jól, nem tudom ki emlékszik arra még hogy a xbox360 mennyire erős volt akorabeli pc-khez képest, votl egyetem ahogy linux-ot raktak rá és hálózatos számítógépet építettek belőle, mert olcsóbb és sokkal erősebb volt mint a pc hw.

(#342) b. válasza frostitualt (#341) üzenetére


b.
félisten

Az nem a PS3 volt a CELL- el? Bár a hozzászólás szempontjából ez mind1 is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#343) Khelben


Khelben
nagyúr

Nem akarok beleszólni a nagy vérremenő vitába, csak megakadt a cikkben egy apróságon a szemem: R9 270X-hez kevés a 400W-os táp, oda bizony 500 kell, én is megszívtam ezzel. Jó lenne javítani, mert aki ez alapján venne gépet, azt jól megszívatja a cikk.

(#344) mlinus válasza Khelben (#343) üzenetére


mlinus
őstag

akkor elég noname tápod lehetett, bőven elég egy minőségi 400w.

(#345) Dr. Romano válasza frostitualt (#341) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ugyanez a PS2 Emotion Engine-nél is megvolt. Akkoriban azt mondták hogy a két ALU egységes 300MHz-s EE még a 2GHz-s Penyákat is megveri számítási teljesítményben. Valami újságban olvastam anno...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#346) Bandi995 válasza Julot (#7) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Hű barátom, hogy ezt mennyire nem látod jól. Van ps-em és csúcs pc-m is, mindkettőn aktívan játszom, a PC-vel kevesebbet szopok, mint a konzollal ;) A Win 8.1 már "dobozból kiveve" is a 80%-át tartalmazza a szükséges szoftvereknek és drivereknek, aki pedig tudja, mit és honnan töltsön, annak minden játék elindul.
S hogy a konzol n patchel meg updatel? 40 perceket várok sokszor, mire a nagy "hidegindításból" lesz egy kis játék :DD

(#347) Khelben válasza mlinus (#344) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha az FSP Hexa+ 400W noname, akkor igen, noname tápom volt. :)

(#348) op9


op9
aktív tag

"Intel oldalról közelítve így sem lesz könnyű dolgunk, mert a legolcsóbb, valódi négymagos Core i5 bizony ötvenezer forintot kóstál."

Miért kell "valódi" négymagosat venni? Ez a tény honnan jön?
Még a 2 magos G3258 is szinte mindenhol jobban teljesít...
i3-4330-ról meg ne is beszéljünk

AMD Athlon II X4 750K processzor 21 040 Ft
Asus F2A85-M LE alaplap 22 460 Ft

Ez összesen 43500Ft (alig beszerezhető, elavult technika, szállítás nélküli árak)

Ebből én inkább vennék egy i3-4130-at (ami alig lassabb, mint az i3-4330) 31-ért
Meg bármelyik 12 alatti alaplapot.

Szerintem bőven jobb teljesítmény, fejleszthető, nem elavult, és a beszerzése is egyszerűbb.

Vagy valamit nagyon félre nézek?

[ Szerkesztve ]

How Bad Do You Want It?

(#349) nonsen5e válasza op9 (#348) üzenetére


nonsen5e
addikt

Lehet pár teszt alatt közel vannak a számok, de, hogy jobban teljesít mint egy i5... elég necces állítani. No meg ha ránézel a Frame time variance grafikonra, majd veszel mindkét processzorból egyet akkor nagyon is érzékelni fogod a különbséget, overclock ide vagy oda.

Ha valódi négymagosat nem is, de azért egy HT minimum illene, egyre több játék van ami vagy teljesen támogat sok szálat, vagy bizonyos (4) szál alatt eszméletlenül rosszul fut, vagy el sem indul.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#350) lajthabalazs válasza op9 (#348) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az alaplapon az AMD oldalon is lehet spórolni még egy tizest, ha nagyon olcsót veszel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.