Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) pitchman


pitchman
csendes tag

Szerintem, ha már a legalitás útját járjuk,kellene bele meg optikai egység is. Szerintem a legtöbb játékot még mindig lemezen lehet megkapod. Plusz ha a windows-t nekünk kell telepíteni, ahoz se árt.Ráadásul lassan biztosan blu-ray lesz a divat PC esetén is játékok tekintetében... Persze nehéz összevetni a konzolt pc-vel, mivel a konzolra a játékok ddrágábbak, viszont a hw olcsóbb... És ne feledjük a konzolt a nappalibi vesszük leginkább. Oda dukál akkor valami minőségi tv is.

[ Szerkesztve ]

-= Nem az a buta, aki nem ért hozzá, hanem aki nem akar hozzáérteni! =-

(#652) tarti19 válasza schawo (#648) üzenetére


tarti19
senior tag

Igazad van, de ez a konfig közel 3x volt drágább, mint a PS4. :)
Alapvetően meg office, internet böngészéshez, nem kell ilyen bika gép. :)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#653) PandaMonium válasza Interceptor (#649) üzenetére


PandaMonium
őstag

Még mindig a casual konzol játékoknál tartunk? Játszunk már pár kör SF4-et vagy Tekken-t. Kíváncsi vagyok hány évbe telne megtanulnod úgy játszani, hogy a hazai fighting game community (Fightclub)-ból ne pics*zzon el akárki nevetve. Játszottam LoL-t, Heroes of Newerth-et és Dota 2-t (ilyen sorrendben váltottam egyikről a másikra) több mint 2 éven át és elmondom, hogy bonyolultságban sehol nincsenek a fentebb említett bunyós játékokhoz. És akkor most jöhetne a rinya, hogy rétegjáték, de a pár posztal feljebbi bevallásod szerint te magad is rétegjátéknak tartod azokat amivel te példálózol.

Semmi baj, értjük: Aki nem érted egyet veled hülye, ezt próbálod bizonyítgatni reggel óta a fórumon. :R

What I cannot create, I do not understand

(#654) schawo válasza pitchman (#651) üzenetére


schawo
titán

Szerintem, ha már a legalitás útját járjuk,kellene bele meg optikai egység is. :N Még véletlenül sem.

Szerintem a legtöbb játékot még mindig lemezen lehet megkapod. :N A GTA4 óta (azaz 7 éve) nem használtam a DVD olvasót játék telepítésére. Amikor esetleg fizikai boltban vásároltam, akkor is csak a kódot írtam be, a telepítőt akkor is online töltöttem le.

Plusz ha a windows-t nekünk kell telepíteni, ahoz se árt. :N Ártani nem árt, de használni sem haszál. Legális Windowsom van, és nem látott még optikai adathordozót.

Ráadásul lassan biztosan blu-ray lesz a divat PC esetén is játékok tekintetében.. :N Az optikai korszak már rég lejárt. A BR PC adathordozóként már nem lesz divat, rég lekéste azt a vonatot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#655) sirály12 válasza pitchman (#651) üzenetére


sirály12
őstag

Ha kicsit vissza olvasol, láthatod, hogy ezeket már rég megbeszélték, és elvetették, mert egyáltalán nem szükséges!
Wint a picipuha lapjáról lehet letölteni és penről is telepíthető, amihez adnak progit is.
A játékokat meg originről vagy stream-ról beszerezve egyáltalán nem kell hozzá adathordozó!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#656) Döglött Róka válasza PandaMonium (#653) üzenetére


Döglött Róka
veterán

De az legalabb HC retegjatek:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#657) #48613632 válasza Khelben (#528) üzenetére


#48613632
törölt tag

Khelben
"Te tudsz játszani a gépeden OS nélkül?"

Nagyon buta kérdés. Persze, hogy nem. Ugyanakkor játékok nélkül sem tudsz játszani, ergo ennyi erővel azt is belekalkulálhatnánk.

szerk: Egyébként sem gondolom, hogy a PC-t ilyen téren össze lehetne hasonlítani bármely konzollal.

[ Szerkesztve ]

(#658) mrhitoshi válasza mlinus (#526) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igazán, és mennyivel ? 3-5$-ral ?

PSN <-> Steam <-> Amazon

PSN(olcsóbb)!! <-> Steam <-> Amazon

PSN <-> Steam(eredeti ár játszik) <-> Amazon

Nekem nem kell több bizonyítás. Az összehasonlítás teljesen objektív és releváns, hiszen ugyanazok a játékok lettek összehasonlítva, mindkettő platformon digitális, teljes árat nézve, és nem el feledve, hogy ezek nagyjából új játékok. PS4-en az, hogy US store-ba regisztrálsz, az kb egyenlő azzal, hogy ha Amazonról vásárolsz régió zár nélküli steames játékot, vagy ugye a steam se magyar lokalizációs. Ezek után persze lehet hasonlítgatni, meg csencselni, akciókat nézni, de nem vagy előrébb, mert ezt kb mindkét platformon megteheted, úgy ahogy leírtad. Az is téves, hogy PS-en nincsenek akciók. Vannak, csak tájékozódni kellene.

(#608) LazaCCC: Nem, nem jössz ki olcsóbban PC-ből. Lehet konzolnál nagy kezdő befektetési tőke kell, viszont azt mindenki elfelejti, hogy konzolnál a grafika egyre javul, azaz egyre erősebb PC-vel lehet csak majd összehasonlítani. Majd lesz egy bizonyos pont, amikor elkezd visszafele zuhanni a teljesítmény, ez kb valahol az 5.-6. évben következik be. Míg PC-n egy bizonyos szint tartásához igenes cserélni kell alkatrészeket. Nem fogod ugyanolyan grafikai minőség mellett futtatni a BF-t vagy az FC4-et egy 6800-as ATi VGA-n, mint egy 78xx-on, és ez csak egy generációs különbség. A CPU-knál nem ennyire drasztikus.
És ez nem max.Grafról szól, hanem felsőközépről, amit a PS4 is nyújt. A PS4 100-130eFt-os ársávban mozog. Amilyen grafikát nyújt például a FC4, azt a szintet nem fogod tudni hozni egy 100-130eFt-ból megépített gépből, csak majd egy kettővel feljebb ársávban. Szóval ez a kijelentés nagyon felületes. Egy PC nem lenne életképes ebben a kategóriában 6-8 éven keresztül. Úgy gondolom, hogy a PC sokkal gyorsabban évül el, és sokkal több a befektetés, mint a megtérülés. Persze ez is függ attól, hogy mit vár az ember. Ha kettővel feljebbi ársávot nézünk 200-250 eFt, akkor ez az idő eléggé kitolódik, de ugye akkor már ott vagyunk, hogy +120eFt a konzollal szemben, amiket lehetne játékokra, és szolgáltatások költeni, és közben csak 10-20% grafikai többletet kap az ember.Viszont ha még azt is mondom, hogy olcsóbbak a játékok mondjuk 10-20%-kal PC-n, akkor sem tudod behozni azt a differenciát. Én ezért döntöttem úgy, hogy nem éri meg. Egyszerűen már csak a számokkal dobálózva sem.
És még mindig ott van az a dolog, hogy PC-n általában minden szarabb, nem csak egy-két cím. Én akkor hánytam el magam, mikor az egyetlen normálisan optimalizált játék a BF volt. Crysis mizéria, Ubisoft sorozatos baszakodás, stb..

(#527) pitepeti71 : Van, csak lehet te nem tudsz róla. [link]

Úgyhogy én ezt a témát úgy zárnám le, hogy PC hosszútávon nagy befektetés (rövid távon még több), viszont maximalistáknak jó, pénzes hobbi. Konzol elsőnek nagy befektetés, viszont utána 6-8 éven keresztül kiszolgál.

És akkor még csak az érem egyik oldalát vizsgáltuk meg. Lehetne még szót ejteni a szolgáltatások minőségéről, a játékok helyzetéről, exkluzív címekről, különböző praktikumokról stb... Nem egyszerű ez a dolog, hogy el lehessen intézni egy "te hülye fanboy a konzol/PC jobb" kijelentéssel. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#659) mlinus válasza mrhitoshi (#658) üzenetére


mlinus
őstag

minek vásároljak steamen vagy psn-en ha boltban fele annyiba kerül? Dying Light talán az első játék aminek a lemezes változata el lett tolva, green man gamingen 23%os voucherrel 30 fontért így is meg lehet venni teljesen legálisan :D Shadow of Mordor 7 ezer, The crew 8 ezer.
a psn-es linkek nekem be se jönnek mivel be vagyok jelentkezve és ez mind US store. Persze, teljesen legális.. annyit kivéve hogy így az EU-s áfát szépen meg lehet kerülni... :)

(#660) mrhitoshi válasza mlinus (#659) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Minek vásároljak dobozosan, ha olcsóbb digitálisan ? Először értsd meg, hogy mi alapján lett összehasonlítva két platform. Másodsorban nem lehet úgy összehasonlítani valamit, hogy pl.: vegyünk újonan PS-t, de gépet csak használtan, mert úgy olcsóbb.
Mindkét platformnál az elterjedt digitális rendszerében értékesített játékok lettek összehasonlítva, még egyszer: új ár alapján. Nincs eltérés. Köszi!

green man gamingen 23%os voucherrel 30 fontért

Erről beszéltem. Nekem meg van 10%-os kuponom PSN-en, meg még 10% PS+ miatt, meg kaptam karácsonykor is 15$-árt stb... Mindkettőnél vannak akciók. Ezt most nem kell figyelembe venni.

Persze, teljesen legális

Mikor anno 2010-ben regisztráltam nem volt magyar store. Most menjek át, és felejtsem el az összes játékomat ? Egyébként ennyi erővel ne vegyél soha amazonról semmit PC-re. Akkor lenne illegális, ha VPN-t, vagy hasonló trükkökkel élnék.

(#661) axton: Arrol meg kerdezd meg sztem a sonyt mennyire orulnek annak h te eu zonabol us storebol vasarolsz. Lol. Komolyan hogy lehet valaki ennyire elfogult?

Gondolom te is örömmel vásárolsz amazonról PC-re. Direkt ezért linkeltem be az amazont. Illetve várom pontosan a btk-ből, hogy miért nem vásárolhatok US-ből, ha szabad kereskedelem van. Másrészt pedig nem vagyok elfogult, két platformot tartok fenn máig is. Szóval tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#661) axton


axton
tag

Azt hiszem elertuk a topik csucsat: konzolon az okositott dollar arat nezzuk a steames euroval szemben, ignoralva azt hogy boltba besetalsz es sokkal olcsobb es ugyanugy steamworksos. Arrol meg kerdezd meg sztem a sonyt mennyire orulnek annak h te eu zonabol us storebol vasarolsz. Lol. Komolyan hogy lehet valaki ennyire elfogult? Olcsobb pcn a szoftver, dragabb a a hardver. Ennyi..

(#662) gyuribácsi88 válasza mlinus (#659) üzenetére

Ha már legálisnál tartunk, a "G2A" ugye tudod hogy nem igazán legális, mégis minden pc-s azzal példálózik, szóval azt hogy ki melyik store-ban vásárol megint más, mint az hogy lopott kódokat veszünk ;) Puszi, pacsi.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#663) Interceptor válasza PandaMonium (#653) üzenetére


Interceptor
addikt

Elkéne olvasni az összes a témával kapcsolatos korábbi hozzászólást, aztán megpróbálni összerakni fejben miről is beszéltem. Elölről én ezt már nem kezdem az biztos. Különben is senkit sem hülyéztem le, ezeket te képzeled mögé, a haverod próbált csőbe húzni rájtött, hogy nem megy nekiállt trollkodni nekem onnantól ignore.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#664) mlinus válasza gyuribácsi88 (#662) üzenetére


mlinus
őstag

Nem tudom mit puszipacsizol nekem, én egy szóval nem említettem a G2A-t. Konkrétan annyit mondtam, hogy a Steamen vásárolt dolgok, ha nincsenek leértékelve, a legdrágább alternatívák PC-n, mivel, EU-s árazással vannak fent a játékok, hiába van Tier 2 nekünk (is), alig használják. Azonban a boltban a dobozos változat jóval olcsóbb.. ergo, miért hasonlítjuk az "okosított" PSN árakat a lehető legdrágább PC árakhoz? Teljesen illogikus. És egyébként január 1 óta már a g2a is figyelmeztet hogy áfát kell fizetni EU-n belül, amit csak akkor lehet elkerülni ha beikszeled hogy EU-n kívűl vagy.. mivel lopott kulcsok, ők nyilván lesz@rják és nincs IP check, azonban ez már egyértelműen teljesen illegális. Kiváncsi vagyok meddig fog ps-en menni ez az US account okoskodás, van egy olyan érzésem hogy nem sokáig. Xboxon is volt már egy kissebb szigorítás.

(#665) gianni85 válasza gyuribácsi88 (#662) üzenetére


gianni85
veterán

Ha már az Ubi által téma lett a G2A, érdekelne, hogy maga a G2A is árul illegális kódokat, vagy csak a G2A-n keresztül árusító felhasználók? Nem mindegy

(#666) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Tetszik, hogy a konzolosok most, hogy összeborultak, aztán hazamennek a gamerre vagy bárhová és folytatják egymás szapulását az örök Xbox vs Playstation témakörben.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#667) gyuribácsi88 válasza mlinus (#664) üzenetére

Konzolnál akkor is ott van az a nagy előny hogy akármilyen multis játékot megvehetsz lemezes formájában, amit utána el is tudsz adni. Pc-n a multis játék valamelyik accauntodhoz lesz kötve (steam, origin, uplay) és az utána ott is marad, eladni soha nem tudod már, max profillal együtt, hatalmas bukóval.

Ha a teljesen legális vásárlást nézzük mind konzolon, mind pc-n, akkor kb egálban van a dolog, konzolnál annyi az előny hogy nem kell a hardvert frissíteni, és a játékok eladhatóak. Pc-n fejleszteni kell, plusz a játékot nem tudod eladni.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#668) mrhitoshi válasza gyuribácsi88 (#667) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ezt el is felejtettem. :U

PS4

(#669) velizare válasza gyuribácsi88 (#667) üzenetére


velizare
nagyúr

fain lenne, ha végre lenne változás ez ügyben is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#670) D1Rect válasza mrhitoshi (#668) üzenetére


D1Rect
félisten

Könnyen előfordulhat, hogy ebben a konzolgenerációban jön el az, hogy tényleg elfelejtheted.
Biztos vagyok, hogy nagyon elől van a "teendők listáján" csak még ott tartunk, hogy kevés gép fogyott és még kevesebb játék.

(#671) schawo válasza tarti19 (#652) üzenetére


schawo
titán

Lightroomhoz, Photoshophoz, Reaperhez, Pro Toolshoz, Stockfishhez nincs az a bika gép, és nyers CPU teljseítmény, ami elegendő volna. És ezek semmi más, csak a szórakozásom részei, véletlenül sem munka. Ezek konzollal, vagy konzol+tablettel kiválthatalanok, utána már csak aprópénz játékra alkalmasság megteremtése.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#672) nemlehet válasza gyuribácsi88 (#667) üzenetére


nemlehet
őstag

Én nem tartom valószínűnek, hogy ez sokáig így maradna. Már bepróbálták egyszer az online pass dolgot, az MS ugye full online konzolt akart, a Sony meg kihasználta a hullámokat és 0 befektetéssel elég komoly marketinget szerzett a "kölcsönadás lehetősége" által. Láttuk mennyire "elengedhetetlen" része a XOne-nak a folyamatos online kapcsolat, szerinted meddig tart nekik az accounthoz kötni a játékokat? 99%-ra mondom, hogy amint már nem jönnek x360-ra az új címek meg fogják ezt lépni.
Sok nyilatkozat volt arról, hogy a használt játék kereskedelem mekkora károkat okoz konzolon és erre kell találjanak valami megoldást.

Mellesleg akik mondják, hogy PSN-en ingyen kapsz 2 játékot minden hónapban azok ne felejtsék el, hogy ha éppen nem vagy előfizetve akkor bizony nem használhatod a játékaidat....

Amúgy PC-n is el lehet adni játékokat. Külön accra regisztrálod aztán ha meguntad tovább adhatod. A single részhez 95%-ban nem kell regelni, szóval ha úgy gondolod megtartanád akkor berakod a main accodra, ha meg csak kipörgeted regelsz neki egy újat. Semmiből nem áll. Nem egy embert ismerek aki így csinálja.

(#671) schawo

Ráadásul ezt a tablet dolgot sokan úgy mondják mintha az ingyen lenne. Egy iPad majdnem 100k, de egy gagyibb de már használható droidos is 40-50 körül van. Persze sokaknak van PC mellett tabletje, de az inkább kényelmi/"luxus" dolog mint szükséglet. Only konzol mellett meg nem tudod megúszni.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#673) PandaMonium válasza Interceptor (#663) üzenetére


PandaMonium
őstag

Mielőtt írtam visszaolvastam, és itt egyedül te trollkodsz. Egyébként nem a haverom, még csak nem is ismerem, de sebaj. Neked van igazad, konzolon csak casual játék van - most, hogy "megnyerted a vitát" mehetsz vissza nyugodtan Dotázni az orosz pajtásaiddal. ;]

What I cannot create, I do not understand

(#674) Interceptor válasza PandaMonium (#673) üzenetére


Interceptor
addikt

Szóval nem mondtam, hogy csak casual, de arányaiban sajnos abból van a több ez tény, pc-n ennél jobb a helyzet. Na most ugyanezt írtam korábban ha elolvastad/felfogtad volna, akkor nem vádolnál meg másodjára is ugyanazzal a hülyeséggel. A haverral meg csak ironizáltam ha nem esett volna le. Nagyon kemény gyerek lehetsz te ezekkel a beszólásaiddal, ha már értelmezni nem tudod a leírtakat. De jobb dolgom is van minthogy veled vitatkozzak itt, egyszerűen te nem vagy azon a szinten. "No class" by Paulie Pennino.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#675) Döglött Róka válasza Interceptor (#674) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ne szemelyeskedjunk, ha lehet.

"Szóval nem mondtam, hogy csak casual, de arányaiban sajnos abból van a több ez tény, pc-n ennél jobb a helyzet." - Kongregate.com es bukott a tenyed.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#676) haddent válasza gyuribácsi88 (#662) üzenetére


haddent
addikt

Hagyd rá, kezdd el tölteni lefelé 2 nappal előre a Dying lightot teljesen legálisan és eredetibe 2 előrendelői ajándékkal. Megvettem, fejenként 8-ért :B ;) UMAD?

(#677) mrhitoshi válasza nemlehet (#672) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Na ez az illegális.

PS4

(#678) gyuribácsi88 válasza haddent (#676) üzenetére

Már leszedte ;] :DDD :C

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#679) haddent válasza nemlehet (#672) üzenetére


haddent
addikt

Ti teljesen betegesen elvakultak vagytok. Konzolhoz 200 ezres tévé kell monitorral tilos használni, pc -hez persze alapból adják a monitort ingyen! Konzolon a használtjáték-kereskedelem illegális és tönkretesz mindent és ki lesz iktatva és accountot nem lehet eladni de pc -én a warez ellenér nagyon jól fogy minden és jól áll a szénájuk és ott még lehet külön accra regisztrálni is. Ezt konzolon miért is ne lehetne, hamár valaki ennyire agybeteg hogy accountokat ad-vesz? ugyanúgy lehet...

Nem lesz itt semmi meglépve, törődj bele, dübörög az ipar, soha nem látott eladási számok ,bevételek, hasznok. Egyre több és jobb exkluzív IP és studió, PC -én egyre kevesebb és csak nagyon pc specifikus dolgok. A microsoft meg szépen levédheti a használtjátékok adás-vételét, akkor aztán végleg be is csukhatja maga mögött az xbox a kapucskáit. Hírek 2 évről ezelőttröl nincsenek meg? Ők zárolni akarták eleve, Sony meg nem, ezért kénytelen volt engedni különben még ennyien se, a kutya se vette volna az xboxot.

(#680) #52815360 válasza haddent (#679) üzenetére


#52815360
törölt tag

Egy dolog biztosan meg lesz lépve, mégpedig az, hogy mindkét konzolt felviszik a felhőbe. Majd lesz egy 99 eurodolláros TV box hozzá egy gamepaddel, vagy be lesz épitve az új TVkbe. Innentől fogva pedig 1 platform marad, a PC.

[ Szerkesztve ]

(#681) tarti19 válasza schawo (#671) üzenetére


tarti19
senior tag

Értelek én, de ez egy másik liga amiről beszélsz. Arról volt szó a cikkben, hogy egy konzol áráért milyen JÁTÉK ismétlem JÁTÉK PC-t raksz össze.
Minden más most irreleváns s megtévesztésre ad okot. :B :B

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#682) trufa12 válasza D1Rect (#610) üzenetére


trufa12
addikt

Haha ezen jót nevettem :D
hát igen sokan ezért veszik meg (mármint nem tudják hogy kb ennyi amire jobb az i7) aki melózik a gépen annak kötelező :) aki játszik 1 sima i5 elég, vagy K jelzésű és elvan vele .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#683) gyuribácsi88 válasza #52815360 (#680) üzenetére

Igen, tényleg lesz ilyen, ez borítékolható, majd valamikor 2050-ben ;) Szóval erre olyan 30 év múlva térjünk vissza. Most nem kezdem el fejtegetni hogy a lassú net miatt ez hány országban lesz megoldhatatlan kérdés még évtizedekig, és azt egyik gyártó sem hiszem hogy bevállalja azt, hogy majd csak azok játszanak konzolon akiknél gyors net van. Jelenleg elég egy 5 megás net is az online játéhoz, de ahhoz hogy felhőből fusson minden? Hát igen, az még odébb lesz. (szerintem)

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#684) #52815360 válasza gyuribácsi88 (#683) üzenetére


#52815360
törölt tag

[link]

Én itt eléggé a felhő előretörését látom.

[ Szerkesztve ]

(#685) Döglött Róka válasza gyuribácsi88 (#683) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Meg van az franya fizika, ami beleszol.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#686) haddent válasza #52815360 (#680) üzenetére


haddent
addikt

Nagyon jól látod, a célhardverek is fel fognak kerülni szerverparkokba és streamelve lesz, mint egy adás. Egy k**a nagy logikai csavar van nálad is. Ha nem tűnt volna fel, minden megy el a célhardver irányába. Most épp ott tartunk, hogy PC -én nem lesz cpu és gpu, csak APU. Aztán majd ez az alaplapra lesz forrasztva a memóriával együtt, majd a memória is egy chip lesz stb... szépen elmegyünk SoC irányba, mint a mobiloknál. Majd pedig lesz egy darab méretesebb mobiltelefonod és minden arról fog futni.
Na és majd kb. ekkora lesz olyan hálózat kiépítve, és olyan technika, hogy megéri felhősíteni.

xRagna az a kép mit bizonyít ne röhögtesd már ki magad.. Gondolkodj, számolj utánna. Ha konyítassz a technikához/nyomonköveted a napi változásokat magad is rájössz, hogy lehetetlen és meg sem érné a szolgáltatóknak egyelőre. Majd... szép lassan... Még az is gyors amit én vázoltam feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#687) schawo válasza tarti19 (#681) üzenetére


schawo
titán

Oké, rendben, de a cikkíró is érezte, hogy a PC-t csak játékra használni ostobaság. Ezért került a cikkbe a konzol+PC opció, hiszen csak akkor lehet összehasonlítani platformot, ha nem dobjuk ki a többféle funkcióra való igényt. Én még nem láttam olyan embert, aki játék előtt bekapcsolta, játék után kikapcsolta a PC-t, és semmi másra nem használta. Az ilyen személy tényleg eltévedt és neki csak konzol való, értelmetlen volt PC-t vennie.

Szóval a "JÁTÉK PC" kifejezést én úgy értelmeztem, hogy a PC, amivel játszani (is) lehet. Ha kivenném a VGÁ-t, akkor is PC-m volna, működne, minden másra jó volna, de játszani nem. Tehát akkor nekem csak a VGA volt a játék PC extra költsége.

(#682) trufa12
hogy kb ennyi amire jobb az i7
Azt hiszem egy párral feljebb kifejtettem, hogy mire kell erős CPU, nem a zipre. Aki arra veszi, annak úgy is kell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#688) tarti19 válasza schawo (#687) üzenetére


tarti19
senior tag

Azt érzed, hogy számtalan lehetőség van így a PC-ben, szóval ez nem mérvadó továbbra sem.
Az átlagember az manapság az okostelenfonjáról vagy tabletről is elintézi a dolgait.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#689) schawo válasza tarti19 (#688) üzenetére


schawo
titán

Zenélni, fényképezni, és sakkozni kevés a tablet/telefon, és ezek nem ritka tevékenységek, igenis az átlagemberek igényei.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#690) velizare válasza schawo (#687) üzenetére


velizare
nagyúr

eladnám én a pc-m, csak boltold le sid meierrel, hogy adják ki a civet konzolra is. nem a mostanit, hanem a régieket (3/4). ja és a modokat is. meg a paradoxot, hogy ugyanezt tegyék meg a crusader kings 2-vel is, és a modokat se hagyják ki! :DDD
a többit megoldom nassal/médialejátszóval/routerrel.

mod: sakkra kevés egy tablet?! deep blue/fritz az ellenfél? :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#691) tarti19 válasza schawo (#689) üzenetére


tarti19
senior tag

Ezt most tényleg, komolyan gondolod? Tényleg nincs több kérdésem.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#692) nemlehet válasza haddent (#679) üzenetére


nemlehet
őstag

(#677) mrhitoshi

Nem illegálisabb mint EU-ban lakóként US store-ból vásárolni.

(#679) haddent

Először is köszi, hogy lebetegeztél, most akkor megyek és átértékelem az életem.

Konzolhoz 200 ezres tévé kell monitorral tilos használni, pc -hez persze alapból adják a monitort ingyen!

Nem, ez nincs így. De ha feltételezzük, hogy nincs otthon monitorunk akkor feltételezzük azt is, hogy nincs otthon olyan TV sem ami mondjuk fHD és szabadon bármikor használhatjuk. Elég sokaknál a nappaliban van egy "jó" TV amit mindenki használ és a szobákban vannak kisebb, olcsóbb példányok. Tehát a közös TV-nél nem tudsz csak úgy levágódni játszani, mert lehet zavarsz másokat, vagy foglalt. Ráadásul ha egyik oldalról minden költséget beleveszünk akkor tegyük meg másik oldalról is.

Konzolon a használtjáték-kereskedelem illegális és tönkretesz mindent és ki lesz iktatva és accountot nem lehet eladni de pc -én a warez ellenér nagyon jól fogy minden és jól áll a szénájuk és ott még lehet külön accra regisztrálni is. Ezt konzolon miért is ne lehetne, hamár valaki ennyire agybeteg hogy accountokat ad-vesz? ugyanúgy lehet...

Egy szóval nem mondtam ilyet, ne add számba a szavakat. Én nem azért veszek játékot, hogy utána eladjam, mert ez nem befektetés. Írják itt az ilyen fillérb*szó megoldásokkal mint ketten veszitek meg, meg használtjáték, meg hamis tartózkodási helyes vásárlás. Ez persze nekik elfogadott de ha valaki PC-n külön accountra rak játékokat amiket később eladna az agybeteg? Mind a kettő a rendszer kihasználása és egyértelműen látszik, hogy a kiadók szeretnék ezt megelőzni. A szándék egyértelmű, kérdés mikor és ki fogja először meglépni.

Nem lesz itt semmi meglépve, törődj bele, dübörög az ipar, soha nem látott eladási számok ,bevételek, hasznok.

Aha, mert az online pass-t csak beképzelem. Ahogy az eredeti XOne terveket is. I see... Mellesleg PC-n is fogynak a játékok bőséggel. Diablo III? Starcraft2? Witcher II? Skyrim? Ezek PC-n is elég jól mentek. A kiadók statisztikája elég képmutató, mert csak a dobozos példányokat veszik bele, a digitális eladás nem számít PC-n. Ráadásul az is gyakran közrejátszik, hogy késik a PC port. GTA V valaki? Kijön pre-genre. Aztán nextgenre. Aztán majd ki tudja mikor PC-re. Bárki akit érdekelt a játék már rég megvette. Ráadásul már minden poén le van lőve, kvázi nincs felfedezni való, elveszik az új játék élménye. Persze, hogy kevesen fogják megvenni PC-re.

Egyre több és jobb exkluzív IP és studió, PC -én egyre kevesebb és csak nagyon pc specifikus dolgok.

Aha. Fantasztikus az eddigi játékfelhozatal konzolon. Minden darabja aranyat ér az next gen exclusivoknak. Jah nem. Az értékelhető címek kb pre-gen HD változatok vagy remastered cuccok.

A microsoft meg szépen levédheti a használtjátékok adás-vételét, akkor aztán végleg be is csukhatja maga mögött az xbox a kapucskáit. Hírek 2 évről ezelőttröl nincsenek meg? Ők zárolni akarták eleve, Sony meg nem, ezért kénytelen volt engedni különben még ennyien se, a kutya se vette volna az xboxot.

A Sony sem szent és a saját zsebét nézi. Hidd el, ha a játékosok bizalomvesztése kevesebb pénzt visz, mint amit a használt játékok kereskedelmének megakadályozásával szerez azonnal meg fogja lépni. Persze, hogy kihasználta az MS baklövését, hülye lett volna nem megtenni, de ez bármikor megváltozhat. Ha nincs igazam az csak a játékosoknak jó.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#693) schawo válasza velizare (#690) üzenetére


schawo
titán

Sakkgép ellen nem sakkozunk. Pont úgy, ahogy versenyautóval nem futunk versenyt. Bármelyik 4+ magos telefonon futó stockfish lenyomná a világ legerősebb játékosát is, nem is kicsit. Pozíció mélységi elemzése a feladat, fejlesztendő a megnyitási ismereteket. Amit a gép kiszámolt, és te megjegyezted, azt már nem kell neked a tábla felett görnyedve :D

(#691) tarti19
Szerinted nem? Milliók tevékenységéről beszélek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#694) trufa12 válasza schawo (#687) üzenetére


trufa12
addikt

Igen tudom a programok végett . (de a zip az csak egy poén ) :) meg aki szokta nézni a barom teszteket mindig a zippel :D feszengenek hogy pár ms -mmal gyorsabb az i7 pl zipnél, szóval ez csak poén volt.

De játékra az i5 elég és ez a lényeg.

A telefonok pedig szerintem elég jók manapság . Lehet játszani rajtuk (egyre jobb szebb játékok készülnek, lehet már intézni fontos dolgokat is, csak kérdés ki olyan barom hogy a telefonján tároljon fontos adatokat...)
és persze lehet még telefonálni is :D (ami a poén az olyan mintha nem is létezne . már lassan, mert mindenki a közösség xaros facebookon függ)
lehet használni tv-távirányítónak, second screennek egyes játékokhoz :)
és sok sok mindenre, bár én nem vagyok benne annyira a telefon témába. Eddig terjed az infóm.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#695) haddent válasza nemlehet (#692) üzenetére


haddent
addikt

Nézd végig feljebb a kommenteket, nem a szádba adom a szavakat, ezek így elhangzottak, nem biztos, hogy mind tőled, bár nagyon azonos a hangvétel ezért feltételeztem, de nem emlékszem. De úgy látom nem kell félni nem veszed te magadra. A lényeg, hogy ezek így többször elhangzottak és te bővítetted hasonló jóságokkal :))

A tv-monitor meglét mizériával egyetértek véletlen sikerült leírnod amit próbálunk megértetni mindenkivel. Vagy feltesszük, hogy van tv és monitor is, vagy feltesszük, hogy egyik sincs, ez esetben mindkettőhöz jó mindkettő.

A PC -és játékipar jólétére felhoztál 4 darab példát ebből kettő pc exkluzív, vagy csak később jött konzolra és amúgy is jobb azért pc -én, egy pedig a pc modderek netovábbja és boldog-boldogtalan vette humblebundlebe meg steamen 2 euroért. Ha így játszunk, hogy ennyire kevés "pontból" vonunk le következtetést, akkor én meg azt mondom, hogy GTA V és ezzel csak egyedül az egyik konzolos tábor egyik prev-gen gépének eladásaival lefedtem a 10 éves pc -és eladásokat :DDD
Na szóval a lényeg, hogy ez így nem hogy pontatlan, hanem egyszerűen túl kevés adat bármiféle következtetéshez, ráadásul én ezt pontosan írtam is: a pc marad a nagyon pc specifikus dolgoknak (stratégia, moddolós játékok ugye pont ezek voltak a példáid!), abban kiváló mert nincs alternatíva nyilvánvalóan

A játékértékeléseidre nem tudok mit mondani, csak egy felsorolást adni: inFamous, Killzone, Driveclub csak playstationön, xboxban nem vagyok otthon, de ott ennél még több és már új IP -ék is vannak. Ide jön az Order amire majd verheti a pc véripityu is a nyálát illetve a Bloodborne amire meg a JRPG fanok vágyhatnak/várhatnak - hiába. Hangsúlyozom nem direkt hagyom ki az xboxot, csak én azt nem vágom, majd leírja más ha akarja

Végül a kedvencem: nem lesz semmi meglépve. Pontosan ahogy írtam, és te is írtad, az Xbox eredetileg nem akarta engedni a használt játékok csereberélését. Erre kaptak akkora fujjogást, hogy bekakkantottak és gyorsan el is felejtették. A Sony ilyet nem is akart, talán épp azért, hogy kibabráljon az MS -sel. Ha az MS felköti a gatyáját és hosszútávon mondjuk nagyságrendileg legalább utoléri a Sony -t akkor harc lesz a piacért. Szerintem bármelyik is meglépné azt, amivel megutáltatná magát milliókkal... Felejtős, ezt garantálom.
Ráadásul nincs rá szükség. Eszméletlen bevételek vannak (konzolos) videójátékokból a filmipar kispályás már ehhez képest.

(#696) velizare válasza trufa12 (#694) üzenetére


velizare
nagyúr

felbontástól függ, mire elég az i5. qhdnál már bottleneck lehet. de ez már másik kávéház.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#697) Döglött Róka válasza schawo (#693) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En PC-vel meg nem fenykepeztem.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#698) Dr. Akula válasza mrhitoshi (#525) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Pc-n is 60$ az új játékok, sőt mindenhol ugyanannyi."
Aha, persze... Erről az eladókat elfelejtették tájékoztatni. Assassins Creed Unity pc: 11k, konzol: 17k. The Crew pc: 9k, konzol: 18k. Majdnem pont ugyanannyi...

"Lehet felesleges is dobálózni a játékok árával, mert egyrészt most csak hw-ről van/volt szó"
Épp ez a baj, mert így nem teljes a kép. Konzolon a hardver csak beetetés, áron alul adva, a játékon hozzák be a veszteséget, pc-n meg mindent teljes áron fizetsz.

(#699) schawo válasza Döglött Róka (#697) üzenetére


schawo
titán

Nem baj.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#700) gyuribácsi88 válasza Dr. Akula (#698) üzenetére

100x le lett írva hogy "de! a konzolos verziót el tudod adni (a lemezest). Persze most jöhet a rizsa hogy DE ha pc-n külön profilra veszel meg mindent akkor ott el tudod adni, igen kb harmadáron, micsodáá biznic.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.