Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) JamesFinn válasza Andreas44 (#5200) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A bing sajátja? Az nem reklámos..

(#5202) Andreas44 válasza maroskah (#5198) üzenetére


Andreas44
csendes tag

Beállítások > Biztonsági mentés > Alkalmazások+beállítások

Érdemes automata módra állítani, mert ha bármi történik a telóval és nem mentettél, akkor is meg lesznek az adatok. Alap értelmezetten a OneDrive-ba menti. Az egyszerűség kedvéért ezért adtam meg valami@outlook.com -os email címet. Persze van gmail-es melette. Telefoncserénél nem volt adatvesztés, sőt azok a kontaktok is visszajöttek, amiket már töröltem

(#5203) Andreas44 válasza JamesFinn (#5201) üzenetére


Andreas44
csendes tag

Próbálkozom vele :)

(#5204) old rocker válasza maroskah (#5198) üzenetére


old rocker
veterán

Lásd előttem szóló; de időről-időre s.k. is szoktam menteni...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5205) mdraco válasza Andreas44 (#5200) üzenetére


mdraco
őstag

Beépített: [link]

(#5206) hungar


hungar
tag

Ha a három funkció gomb közül megnyomod a keresést (bejön a bing), majd utána a kis szem szerű gombot akkor előjön egy qr kód olvasó, nekem ez jött be a legjobban.

(#5207) proper


proper
őstag

Valaki tudna nekem segiteni?
Kérdés az lenne hogy vodafon lte készüléken mit ir ki az értesítési sáv, kiírja hogy 4g vagy lte
Már voltam a vodánál és mennie kellene. 2x is kértem új kártyát de sebesség mérésre sem adja ki
Igy nem tudom elkuldjem e gariba vagy ne

(#5208) Andreas44 válasza mdraco (#5205) üzenetére


Andreas44
csendes tag

Köszönöm, tényleg jól működik!

(#5209) PUKI CICA


PUKI CICA
újonc

Sziasztok, üdvözlök mindenkit! Elolvastam az 5208 hozzászólást és elmentettem sok mindent. Most vennék először okos telefont. Szeretném megkérdezni hogy ezt a garanciát lehet érvényesíteni Pl. a békéscsabai Nokia care-ban?

[ Szerkesztve ]

Nokia 3110c

(#5210) PhilBrick válasza PUKI CICA (#5209) üzenetére


PhilBrick
őstag

Elméletileg igen, gyakorlatilag mégiscsak a Care-t kéne megkérdezned. :U

(#5211) Luser2000 válasza proper (#5207) üzenetére


Luser2000
addikt

Ugye 4G-s a készüléked?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5212) proper válasza Luser2000 (#5211) üzenetére


proper
őstag

Voda csak lte-t árul

(#5213) Sub-ZeRo válasza Andreas44 (#5200) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A gyári nem jó? A nagyító ikonra tapi, majd a szemecskére középen tapi és voálá! :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5215) Peaceliker válasza proper (#5207) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sztem vodánál nincs lte még vagy nemtom, de bent melóhelyen 2 telóval is mértük a tempókat (egy note 4 meg egy lumia 735 el) és nekem 3g telenor gyorsabb volt (letöltésben). :)
Max 6 megákat mértünk és érdekes módon 8-10 et fel, pint az mondjuk bitang jó volt. Jah és mindkettő telón 4g ikon volt kint.

"Oh my Goa'uld!"

(#5216) proper válasza Peaceliker (#5215) üzenetére


proper
őstag

itt szegeden van, ismerősömnek megy is szépen

nekem most
ping 113ms
le 13mbps
fel 2mbps

csak még mindig nem értitek ha jól látom, mennie kellene de nem megy ergo vagy a voda bénázik vagy nem jó a telefon vigyem e szervizbe

ezt szeretném kideríteni mielőtt feleslegesen beadom a szervizbe és hülyének is néznek mellé

és mivel még csak ez az egy 640 volt a kezemben nem tudom ki kell e írnia hogy 4g
de ugy látom nincs senkinek itt vodás készüléke :U

(#5217) Peaceliker válasza proper (#5216) üzenetére


Peaceliker
őstag

735 kiírja, ha jól rémlik

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#5218) SemmerFH válasza proper (#5207) üzenetére


SemmerFH
tag

Nekem is Vodás 640 LTE van, Győrben gyakorlatilag 3G mindenhol.

PSN: SemmerFH

(#5220) proper válasza #40993792 (#5219) üzenetére


proper
őstag

köszi szépen

E - H - H+ ezekkel találkoztam csak eddig

(#5221) Peaceliker


Peaceliker
őstag

A word flow (swipe) erre a telóra elérhető? Vagy mitől függ,hogy melyik wp teló tudja?

"Oh my Goa'uld!"

(#5222) JamesFinn válasza proper (#5220) üzenetére


JamesFinn
senior tag

A simkártyád 4G képes? Illetve még a mobilhálózatnál engedélyezve van a 4G?

Peaceliker:
Ha a billenytűzetet angolra állítod, akkor van.

[ Szerkesztve ]

(#5223) JamesFinn válasza JamesFinn (#5222) üzenetére


JamesFinn
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#5225) Peaceliker válasza JamesFinn (#5222) üzenetére


Peaceliker
őstag

Köszi :))

"Oh my Goa'uld!"

(#5226) pinterakos


pinterakos
csendes tag

Szisztok!
Szemezek a Lumia 640-nel. Mint készülék rendben is lenne. De az appok minősége kezd elriasztani. Megnéztem néhány általam használt app osztályzatát, és hát elég gyengécske. Én főleg hírolvasó vagyok, tehát pl. az Index, HVG vagy Portfolió jó lenne, hogy szépen működjön. Tényleg ennyire gázosak ezek az appok?
Köszi a választ előre is.

(#5227) scyllarus válasza pinterakos (#5226) üzenetére


scyllarus
veterán

Az Index 532-esen is jó, annyira legalábbis van jó, mint a droidos verzió, sőt.
A többit nem használom..

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#5228) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Ezen a telefonon gondolkodom, elsősorban a kijelzőméret fogott meg benne. Viszont még sosem volt WP-s telefonom, elég neki bőven az 1 GB ram?

Az XL LTE DS verziót (azaz ami LTE-s és Dual Simes is), forgalmazzák valahol? Egyedül az expansys.hu-n láttam, de érdekes módon ott az expansys.com-on már nincs fent.

A Microsoft szerint is létezik:
[link]

Illetve olvastam arról, hogy nem tud egyszerre rezegni és csörögni is. Ez Microsoft/Lumia sajátosság vagy egyedül ebben van benne?

Van valami olyan nyűgje amiről feltétlenül tudnom kell? Ilyenre gondolok, mint például a Huaweiemnél van az, hogy egy mappába csak 4 alkalmazást tudtam tenni a főoldalon... szóval ami nem feltétlenül látszik elsőre, de mégis zavaró.

(#5229) KicsiRossi


KicsiRossi
csendes tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne hozzátok. Édesapámnak szeretném megvenni élete első okostelóját, és rövid gondolkodás után Windows Phoneos mellett döntöttem. Abban kérném a segítséget/véleményt, hogy Ti Lumia 640 és 735 közül melyiket választanátok? Kb 10000 Ft különbség van a kettő között.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#5231) samu2062 válasza KicsiRossi (#5229) üzenetére


samu2062
aktív tag

Tudásra nagyon hasonló a két telefon.
Hardver ugyan az mindkettőben.
A 640 picit nagyobb és van glance screen-je.
A 735 amoled kijelzős és zeiss optikás.Hasonlítottam őket egymáshoz,kamera és kijelző terén de nincsenek nagy különbségek.
A 735 anyaghasználata kicsit jobb de ez sem számottevő.
Tehát szinte tetszés alapján lehet dönteni mert kinézetre különböznek.
Ha nem ér meg 10k felárat,akkor azt mondom 640.Ár érték arányban talán ez a legjobb ilyen kategóriájú lumia.
Azért hallgasd meg más véleményét is.

[ Szerkesztve ]

(#5232) scyllarus válasza KicsiRossi (#5229) üzenetére


scyllarus
veterán

Feltételezem, idősebb emberről van szó. Így a glance és a nagyobb kijelző inkább a 640 felé billenti a mérleget, plusz újabb típus is, ami időtállóbbá teheti frissítések szempontjából.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#5233) chipesz válasza Peaceliker (#5221) üzenetére


chipesz
őstag

Mindegyikre elérhető lesz magyarul is Windows 10-zel, egyeseknek WP 8.1 Update 2-n is van gyárilag.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#5234) KicsiRossi válasza samu2062 (#5231) üzenetére


KicsiRossi
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, segíteni fog a döntésben! :R

(#5235) KicsiRossi válasza scyllarus (#5232) üzenetére


KicsiRossi
csendes tag

64 lesz, arra lenne az ajándék. Most valami symbianos Nokia telefonja van idestova 5-6 éve, pókhálós kijelzővel :D

Köszi a választ :R

(#5236) patex1983 válasza proper (#5216) üzenetére


patex1983
őstag

Debrecenben szépen megy a 4G. A teló így jeleníti meg:

X

(#5237) Švejk válasza KicsiRossi (#5235) üzenetére


Švejk
őstag

Pont 64? 64x10=640. Coincidence? I dont think so:DDD

(#5238) razzorr válasza KicsiRossi (#5229) üzenetére


razzorr
őstag

Anno én is a ketto között vacilláltam és a 640 győzött.
Ha kell a nagyobb kijelző (amivel együtt természetesen nő a telefon mérete is) akkor a 640, ha kicsit minőségibb kinézet kell,akkor 735. Mondjuk az utóbbi nekem azért sem kellett volna,mert hihetetlenül sarkos a forma,az pedig kidörzsöli és ki is lyukaszthatja a nadrágokat. Döntsön a méret.

(#5239) old rocker válasza razzorr (#5238) üzenetére


old rocker
veterán

ami még szvsz a 735 ellen szól: a nano sim. Nem tudom cserélgetni

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5241) ToniSoprano válasza KicsiRossi (#5229) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem fogdosd meg mind a kettőt, mert egyénfüggő kinek mi jön be, melyik forma. Tény a tény, a 735 az egy masszívabb, elegánsabb telefon, és van akinek a 4,7 col ideálisabb kézben tartva. Ezen a fórumon nyilván a felé sugallanak hogy a 640-t vedd, hiszen aki ezt vette utólag be akarja bizonyítani jól döntött. De ha rendes akarsz lenni ne azt 10 ezer Ft különbséget nézd, ha tudod vidd el édesapádat és nézze meg melyik tetszik jobban neki, melyiket tudná szeretni.

(#5242) zorzy4 válasza patex1983 (#5236) üzenetére


zorzy4
őstag

Ez mitől függ, hogy 4g, L, vagy Lte van kiírva? Utóbbit is láttam már üzletben.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#5243) tboldi válasza zorzy4 (#5242) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valószínűleg a különböző sw variánsok (szolgáltatók, régiók, országok) miatt van ez így.

(#5244) proper válasza patex1983 (#5236) üzenetére


proper
őstag

köszi szépen

ma sikerült a kártyámat belepróbálni egy s4-be és azonnal befigyelt a 4g :W

úgyhogy megy a szervizbe a kicsike, utána meg asszonynak adom

(#5245) razzorr válasza ToniSoprano (#5241) üzenetére


razzorr
őstag

"hiszen aki ezt vette utólag be akarja bizonyítani jól döntött"
Már ne is haragudj, de itt szerintem senki sem akar semmit bizonygatni. Az hogy esetleg jobban ajánljuk a 640-et, az valószínűleg azért van, mert ahogyan a címben is olvashatod, ez egy 640 topic.
Csak még valamit, ha éreztem volna a 735-ön, hogy egy tizessel többet ér,azt veszem anno, de nem.
Kézbe kell venni mindkettőt és hamar eldől mi lesz a választás tárgya.

(#5246) patex1983 válasza zorzy4 (#5242) üzenetére


patex1983
őstag

Nem tudom, nekem kezdetektől 4G-t ír.

X

(#5247) Peaceliker válasza razzorr (#5245) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ez az akinek nem inge történet... ;)
Ha te nem akarod bizonygatni, az csak jó...neked..vagy nekünk is, már nem tudom ezt ma megítélni. :D

De általánosságban igaz, hogy az emberek hypolják a cuccaikat, ha egy kalap kaki, akkor is. Ez igaz a csoki márkától a telefonokon át, kocsi, cipő, szárnyas betétre is... Én legalábbis ezt vettem észre. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#5248) razzorr válasza Peaceliker (#5247) üzenetére


razzorr
őstag

Én nem sztároltam amúgy sem, sőt, gyenge az akku, gyenge a fotó, karcolódik a kijelző...de ettől függetlenül ennyi pénzért ugyanezt vettem volna.
Nekem inkább munkaeszköz a telefon,mint sem pl. ékszer vagy egy "menő" kiegészítő.

(#5249) Peaceliker válasza razzorr (#5248) üzenetére


Peaceliker
őstag

De ezt írtam, akkor neked nem szólt a hsz, nincs szükség, hogy foglalkozz vele. :)

Igen, én is úgy vagyok vele, hogy ennyibe nagyon jó. Meg a fényképen kívül meg is vagyok vele elégedve, droid után kicsit foghíjasnak tűnik fícsörökben, de mégis megszerettem, pedig első két nap majdnem rosszul aludtam, hogy rossz döntést hoztam. :) De gyorsan megszerettem.

Nagyon stabil a gép, ami meg nem az app hiba (eddig ez a tapasztalat). Akku nekem bitang jól bírja (nekem xl ds van). Mobilnet, wifi, gps always on, ma reggel 6 óta nincs töltőn, 5óra 40p SOT nál tartok és 8% még van (és itt ez is úgy fogy mint a többi százalék), és volt netes rádiózás is meg játékok (többi fb chat meg böngészés).

Amit leírni jól nem is tudok, az az amit a "feladatok" elvégzésének sebességében tapasztalok. Tehát itt úgy érzem mindent lassabban tudok megoldani, mint droidon, de nem zavar...nem lassabbnak hanem nyugodtabbnak élem meg. És én ennek örülök...jó, hogy nyugalomra tud nevelni, nem felidegesít. Sokszor veszem észre, hogy olyankor is rohanok, amikor nem indokolt, igyekszem erről leszokni, a teló is mintha erre nevelne engem. :)

Na meg van 2 év garim 51 ezerért...amikor valami nem tetszik csak erre gondolok és már nem is bánt annyira :D

"Oh my Goa'uld!"

(#5250) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali!
Letöltöttem egy zseblámpa alkalmazást a telefonra, ingyenes, és extraként van benne egy iránytű is. Azt írja kalibráláshoz írjak nyolcasokat a levegőbe a telefonnal...Család furcsán nézett, de még nem sikerült kalibrálni. Mindegy is, csak az lenne a kérdésem, ha egyszer eltévednénk egy túrán, akkor pontos ez a digitális iránytű...? Van valami szenzor a telefonba, vagy adatkapcsolat kell neki, ha sikerül bekalibrálni..?

Le sem merem írni, első töltéssel 9 napig ment (640 DS). Nem piszkáltam, kabátzsebben volt, talán napi két telefonálás, 2G hálózaton, kizárólag telefonként használva. Még egy napot ment volna 19% volt benne, de holnap dolgozom, hátha szükség lesz rá. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.