Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) abridabri válasza edari (#42) üzenetére


abridabri
veterán

akkor mar ketten vagyunk xd
Soha nem volt problema amd driverrel (9800pro / 4870 / 6950 / 7950 )
Es a samsung vinyomban is 18130 ora van
Samsung 840 evo ssdben 4000 ora

(#52) Cooley18 válasza KevinMulder (#49) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Nem véletlenül tettem hozzá, hogy mellette más vinyók kifogástalanul működtek. A WD utána ugyan azokra a kábelekre is lett rádugva, szóval kizárt, hogy táp vagy alaplapi hiba lett volna.

(#53) KevinMulder válasza Cooley18 (#50) üzenetére


KevinMulder
tag

Ez szerintem tipikusan a régen jelenlévő és általánosan ismert PEBKAC hiba.
Nagyon nehezen javítható.

(#54) KevinMulder válasza Cooley18 (#52) üzenetére


KevinMulder
tag

Nem véletlenül szokták ilyenkor a kezdők ezt felhozni, mint kifogást.
A probléma az, hogy a hiba valószínűleg továbbra is jelen van a gépedben, csak a más gyártmányú merevlemez egy kicsit jobban tolerálja. De valószínű ott is tűréshatár közelében vagy.

(#55) GML


GML
őstag

Akinek esetleg meg akar szabadulni a 840 EVO SSD-jétől, attól ~50 Ft/GB áron átveszem. ;]

(#56) Cooley18 válasza KevinMulder (#53) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ja, biztos rosszul dugtam be... :C :N

#54: Tény, nem kifogás. És ha annyival jobb egy másik márka tűréshatára, akkor joggal mondható a Samu szarnak.

[ Szerkesztve ]

(#57) 7time válasza Cooley18 (#52) üzenetére


7time
senior tag

Ezt csak úgy tudom elképzelni hogy mikor a nagykerbe dolgoztam a rakodók leejtettek egy doboz HDD-t de mivel működtek simán eladogatták, lehet kifogtál egy ilyen szerencsétlen szériát de alapvetően a Samu HDD -k nagyon megbízhatóak voltak, alig hoztak vissza belőlük gariztatni, nagyságrendekkel több WD, Seagatte romlott el.Minden esetre én a harmadik darabnál hatalmas rumlit csaptam volna hogy ha a pénzt nem is de egy másik márkájú HDD-t adjanak.

[ Szerkesztve ]

(#58) Cooley18 válasza 7time (#57) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Nem hinném, hogy éveken keresztül egyetlen dobozba csomagolt HDD-ket kaptam. Az persze könnyen meglehet, hogy valami szériahiba volt, de akármi is okozta, egy biztos, nincsenek szép emlékeim a márkával kapcsolatban.
Csaptam is, de mint mondottam volt, rá kellett volna fizetni, ami akkor nem volt opció.

[ Szerkesztve ]

(#59) KevinMulder válasza Cooley18 (#56) üzenetére


KevinMulder
tag

Ezt azért gondold át még egyszer.

Van egy izzód, amit 230 V-ra méreteznek. Ha állandóan 240V-on van járatva és elpukkan, az nem az izzó hibája. Ha veszel egy másik izzót, ami meg 241V-on fog elpukkanni, de 240V-on még éppen megy, akkor az nem azt jelenti, hogy az első izzó szar volt, hanem hogy a betápod nem specifikációnak megfelelő.

Én semmi estre sem üzemeltetnék egy olyan gépet, amiben már 9 HDD már megdöglött. Az igazán félelmetes az, hogy az fel sem merült benned, hogy esetleg más alkatrész is lehet rossz a gépedben.

(#60) Ferkósza válasza Cooley18 (#58) üzenetére


Ferkósza
tag

Én is sajnálom, Coley, hogy neked ilyen tapasztalatod van a Samuval, de nekem már a 3. SSD-m megy tőlük (sok éve átálltam már SSD-re), párhuzamosan volt 2 HDD-m is, a telóim is azok (okos és buta egyaránt), és soha semmilyen gond nem volt velük (lekopogom). A laptop Samu vinyóm az egyik legjobb volt, 640 gigás, 7200-es, halk és gyors, kicsit meg is sirattam eladáskor :).

(#61) csabsz13 válasza HSM (#9) üzenetére


csabsz13
aktív tag

az ég egy adta világon semmit nem érzékeltem a leírt hibákból. szóval ha jön a frissítés, akkor felteszem, de hogy a mindennapi átlag felhasználó esetében nem érezni semmi az biztos.
de azért kössz, hogy lesmucigoztál. jólesett. :C

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#62) caprine


caprine
aktív tag

A samsung amikor belépet a hdd piacra az akkor 40GB még IDE cuccaival meglepően jó volt. Nálunk a cégnél nagyon sok volt belőle meg a 80-as SATA példányokból is, irodai gépekbe elég. De amikor elkezdték gyártani az 500-asokat ott minőségi bukás következett be. Nekem volt egy vaci új 500-as, úgy hozta egy ismerős a nagykerből, mobil rackba tettem, adattárolásra kellett, rátoltam vagy 300GB adatot. 1 hét múlva megint feldugtam, hogy másolja rá, véletlen ránéztem a HD sentinelre és meglepődve láttam, hogy már csak 95%. Szóval gyorsan lementettem róla az adatokat, ami máshol nem volt meg, és a végére már csak 78%. Azóta WD, de legalább 10 db eddig.

Nekem a 250GB 840-esemmen nincs gond, bár nem evo hanem basic :D

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#63) Cooley18 válasza KevinMulder (#59) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Szövegértés látom 0. Ezzel akkor a vita ezen részét veled is lezártnak tekintem, mert felesleges bármit is írnom, ha el sem olvasod, vagy nem sikerül felfogni.

(#64) Kotomicuki válasza 7time (#57) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Eleinte, amíg betanultak, tényleg voltak gyengébb eresztéseik, de amikor már a piacért küzdöttek, akkor a legjobbak között voltak - mire az 500-750 GB-osak általánosak lettek - , tartósságban a samu vinyók. Mielőtt kiszálltak volna belőle, meg már mindegy volt, csak ne a nyakukon rohadjon meg a készlet... - ilyesmi a 840 EVO is: már elég nagy név ahhoz a piacon a cég, hogy beleférjen egy "gyengébb" széria is; kockáztattak, de nem jött be, ennyi (ha a továbbiakban nem erőltetik, ezt a halott irányt, akkor nem lesz gond velük).

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#65) imibogyo válasza csabsz13 (#61) üzenetére


imibogyo
veterán

Vagyunk így még ezzel egy páran. :DDD Főleg, hogy én az elsők között vettem ilyen SSD-t, nulla tapasztalat volt róla, majd amikor kiderült akkor verhettem (volna) a fejem a falba. De én sem tapasztalok semmi rosszat, szóval nem zavar. Max. majd eladáskor kell jobban szenvedni (de ez sem most lesz), szóval nem érdekel.

Ja és fentebb itt valaki felhozta (bocsi nem tudom/akarom visszanézni, mert telóról vagyok melóhelyen) a Radeonos dolgot is (mert amúgy nagyon a témába vág), neki írnám, hogy nekem sem volt velük problémám szinte soha 9600 Pro-val kezdtem, ami volt az sem volt vészes. De ugyanennyi hibába Nv-vel is belefutottam, szóval ez is nagyon mérvadó dolog. :B

[ Szerkesztve ]

(#66) Geller72 válasza abridabri (#51) üzenetére


Geller72
veterán

Nem igazán az óra számít, gondolom ezt te is vágod. Haver egy marékkal vitt vissza garba SSD-ket, mert mind megdöglött. Mondtam neki, hogy ezek nem arra vannak, hogy torrentet seedeljen velük, de csak nem látta be. :P.
Aztán azért ő is megunta.
Mehetnek ezek neked fényéveket, ha alig van rajtuk R/W. 600 Mbit-es nettel, seedre pikkpakk behalnak. :D. Elhiheted.

(#67) berVi válasza HSM (#9) üzenetére


berVi
senior tag

Foleg hogy a PRO-kban is van hiba - mas. Koszonjuk az okoskodast:)

(#68) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én nem kaptam új progit...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#69) t72killer válasza Kotomicuki (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi előnye lesz a fiaskónak, hogy a többi szereplő is esélyt kap, a vásárlók egy kicsit gondolkoznak, utánanéznek mielőtt SSD-t rendelnek - a verseny jó:R.

Más: látott már valaki masszív írástesztet, amiben a főbb játékosok (Samu 850 Pro és EVO, Intel 530, Crucial , Sandisk stb) szerepelnek? Egy ilyet találtam, de ez régi, illetve ezt, de ez még eléggé az elején jár (és szintén régebbi modellek vannak benne)

67: azért ha 2+petabyte írást kibír, akkor olyan nagy zűr nincs a pro-kkal:P

#70: elvileg igen, ugyanaz a NAND és a vezérlő, mint a mezei 2.5"-osban.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70) shteer


shteer
titán

msata verzió is érintett?

..szerintem jónak tűnik

(#71) Ferkósza válasza t72killer (#69) üzenetére


Ferkósza
tag

Ott a pont. Szerencsére szűkül a távolság a Samsung és a konkurensei között. amiből mi, vásárlók jövünk ki a legjobban.

(#72) edari válasza abridabri (#51) üzenetére


edari
őstag

Akkor már szaporodtok! :DDD
Ne értsetek félre, én elhiszem hogy nektek minden jó (nekem se volt bajom az amd-vel, a zero core botrányos működése miatt adtam el inkább, és nekem is 840 evo-m van).
De nem értem, ha valakinek valami nem jó, akkor miért kell őt elkezdeni b*sztatni? Egyik gyártó se csinál hibátlan cuccokat, mindenhol vannak hibás szériák. Nem kell az adott céget megvédeni mindenáron. Fost csinált és kész.

(#73) PistiSan válasza zzola (#3) üzenetére


PistiSan
addikt

Fel fogom rakni a frissítést, különösebben nem vettem észre lassulást, de mivel van haszna elvileg, így fel rakom majd a frissítést.

(#74) HSM válasza csabsz13 (#61) üzenetére


HSM
félisten

Nem smucigoztam le senkit. Csak azt mondtam, hogy talán nem véletlen került másfélszer annyiba a PRO változat. Igen, a minőséget meg kell fizetni. Én csak azt mondtam, semmi csodálkoznivaló nincs benne, ha egy ilyen olcsósított csoda nem azt hozza, mint a másfélszeres árú normál kiadás. A PRO minőségi cucc volt, ez meg olcsó. Azt kapta aki megvette, amit kifizetett. A világ már csak így működik.

(#67) berVi: Kifejthetnéd, mégis micsoda. Mikor megvettem, akkor jött ki rá egy FW frissítés, és azóta is azzal megy, hibátlanul. Pedig megvan egy ideje, és semmi gond nem volt vele. Se sebességi, se megbízhatósági. Pedig kapott már közel 5TB írást, és 3 gépemben is járt.

(#75) Menthirist válasza edari (#72) üzenetére


Menthirist
veterán

De itt nem is erről van szó. Volt egy szar samsung ssd-je, elfogadjuk szó nélkül. Kettő? Megesik... de hogy 3 év alatt 9... azért az túlzás :) Mármint főként azért, ha nem fordult meg a fejében ahogy írták, hogy esetleg máshol lehet a gond, nem a samukban. Meg tudod, az sem tűnik annyira reálisnak, hogy valaki kilencedszerre vegyen egy cég termékét, miután 8x tönkrement. Vagy legalábbis nekem nem tűnik annak. Nálam max 3x meghal egy cég terméke, megy is kispadra a cég.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#76) edari válasza Menthirist (#75) üzenetére


edari
őstag

*hdd
De hiszen leírta h mit miért.
Nekem van egy sennheiser fülesem, régen fél évente napra pontosan ugyanakkor halt meg. Egyfolytában vittem vissza gariba, mindig adtak újat, ennek eredménye képpen már a 9. fülest használom. És még mindig nem tartom szarnak a céget, sennheiser fülest vennék szerintem újra.
Vannak ilyenek na.

(#77) Cooley18 válasza Menthirist (#75) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Egyáltalán elolvassátok, amit írok? :(((

(#78) Menthirist válasza Cooley18 (#77) üzenetére


Menthirist
veterán

ha arra gondolsz hogy mindig cserélték gariban, igen, olvastuk. De ez nem értem miért változtatna azon, hogy ha a harmadik vinyóm halna meg mondjuk wd-ből, lobogtathatnák nekem a negyediket, kerülőutat néznék. Vagy az ötödiknél (a negyediket használva)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#79) Cooley18 válasza Menthirist (#78) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Oké, akkor egy részét legalább sikerült elolvasni. :C Segítek, 3 lehetőségem volt: 1: kapok egy újat, 2: ráfizetek egy másikra (akkoriban még diák voltam, anyuci meg apuci nem adott pénzt, amit összekapargattam, elittam, ahogy illik, de ez nem az a téma), 3: kapok egy kisebbet. Maradt az első és a remény. A 9. után jutottam hozzá némi lóvéhoz, abból lett egy 640-es WD Black, ami perpill 1138 napon és 8 órán van túl 100%-os kondícióval. Ez nekem pont elég ahhoz, hogy csakis WD-t vegyek (annak ellenére, hogy épp nemrégiben ment tönkre az egyik 3TB-os, ami RAID0-ban igen kellemetlenül érintett...), és szarozzam a Samut. Ez persze csak az én véleményem, ha nem tetszik, nem kell vele foglalkozni.
Remélem a téma most már tiszta és végleg lezárható.

(#80) Probert75


Probert75
addikt

Valaki segítene, hogy hogyan tudom beállítani, hogy a rendszer az AMD- sata vezérlőt használja, ne a windowsosat? A BIOS-ban IDE módra állítottam, de a vezérlőt nem lelem.
A segítséget előre is köszönöm!

(#81) Menthirist válasza Cooley18 (#79) üzenetére


Menthirist
veterán

Voltam diák, sőt otthonról is alig kaptam valamit (tudod, diákhitel amiből a kolimat meg a kajám javarészét fizettem, stb)... de 3 év alatt egyszer sem sikerült volna annyit összeszedni hogy ráfizess? mennyit kellett volna? milyenből milyet? Mármint értem hogy elittad, de akkor is. Valahogy nekem ez nem kerek így... :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#82) Cooley18 válasza Menthirist (#81) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Erre nem volt még 10 forintom sem, de nem teljesen mindegy ez neked? Fel sem bírom fogni, hogy ezen mit kell vitázni?! Miért kamuznék, és te miért véded ennyire? Tán a Samsungnak dolgozol?

(#83) Twinsen2 válasza Cooley18 (#58) üzenetére


Twinsen2
tag

Ahol dolgozom, ott volt az egyik legnagyobb hazai samsung swap HDD raktár. Szóval eléggé van rálátásom. A probléma az volt, hogy a SWAP készletben CSAK javított, (refurbihed) vinyok voltak, de ez bersze kivülröl nem látszik rajta. Tehát ha valakinek egyszer behalt egy, könnyen járhatott úgy mint te, mert folyamatosan ilyen fos javított vackokat kapott (ami sokszor kimerült a smart adatok gyári törlésében)

(#84) Menthirist válasza Cooley18 (#82) üzenetére


Menthirist
veterán

Remek logika, ha szkeptikus vagyok a statisztika miatt, akkor már egyből védem és persze egyből a Samsungnak dolgozom :)

Ha megnyugtat, mindenben szkeptikus vagyok :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#85) 7time válasza Twinsen2 (#83) üzenetére


7time
senior tag

(refurbihed) vinyok voltak, de ez bersze kivülröl nem látszik rajta
Nagy tévedés, hatalmas akcit nyomnak minden HDD elektrosztatikus zacskóra amin azt írja hogy REFURBISHED, ezt nem szokták rejtegetni mert hatalmas büntik mennek érte meg a gyártónak nem is érdeke.

[ Szerkesztve ]

(#86) Cooley18 válasza Menthirist (#84) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ez már nem szkepticizmus. Te konkrétan hazugnak titulálsz, még ha egy az egyben nem is mondod ki. Én pedig csak találgatok, hogy mégis mi lehet rá az okod, mert épeszű érvet nem találok rá.

(#87) Geller72 válasza Twinsen2 (#83) üzenetére


Geller72
veterán

"(ami sokszor kimerült a smart adatok gyári törlésében)"
-Azért nagyon bízom benne, hogy ez nem így volt/van/lesz.

(#88) djculture


djculture
félisten

Én már kicsit meguntam hogy milyen hírnél benyögik az emberek hogy nekik ez van és semmi baja. Az első revizió nem érintett így persze hogy a több éve vett darabbal nincs gond. Utána lévők revizióknak még a panelja is jóval vékonyabb költségcsökkentés és visszanyalt a fagyi mint a történelemben oly sokszor..

(#89) Menthirist válasza Cooley18 (#86) üzenetére


Menthirist
veterán

A neten messziről jött ember azt mond amit akar. Nem hinném hogy magyaráznom kellene, mennyi olyan ember van fenn, akik egy cég megrögzött hódolói vagy gyűlölői, és akik képesek tágan értelmezni a tapasztalataikból leszűrteket vélt vagy valós sérelmeik alapján.

djculture: és amikor több generációból volt többféle termék? vagy mindben szerencsésen húztunk? Esküszöm lottózni kellene akkor a szerencsémmel, mert nálam sem vinyók, ssd-k, procik, alaplapok vagy vga-k nem halnak meg. Pedig már vagy 25 éve van gépem.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#90) djculture válasza Probert75 (#80) üzenetére


djculture
félisten

Nem kell semmit állitani az amd fájlait kell kicsomagolni egy könyvtárba és az eszközkezelőben manuálisan betallózni hogy lássa.. Ez már a win98-ban is így volt hogy a gyári fájlok nagyon rossz teljesitményt biztosítanak nem intel chipset esetén...azóta se fejlődött semmit

[ Szerkesztve ]

(#91) Cooley18 válasza Menthirist (#89) üzenetére


Cooley18
aktív tag

"Nem hinném hogy magyaráznom kellene, mennyi olyan ember van fenn, akik egy cég megrögzött hódolói vagy gyűlölői" Kiválóan látszik, hogy te is az egyik ilyen csoport tagja vagy. :U

(#92) djculture válasza Menthirist (#89) üzenetére


djculture
félisten

Jó te mint felhasználó tapasztalod a dolgokat én meg mint műszerész technikus. Régen is voltak pl inkompatibilitásos történetek, de legalább nagyából dukumentálva lettek később ezek a hibák (pl annak idején a samsunghdd vs nforce chipszet) manapság veszel bármit egyszerűen nem tudhatod mikor futsz bele egy ilyenbe és isten nem tudja megoldani.. Ott állsz egy cuccal amire költöttél és egyszerűen nem működik, gyártó szét teszi a kezét máshol működik ez nem garanciális eset..

[ Szerkesztve ]

(#93) Geller72 válasza djculture (#88) üzenetére


Geller72
veterán

Ezzel már én is találkoztam, itt a ph-n meg is kérdeztem, hogy vajon mi a difi a két, látszólag tök egyforma ssd-nél, ha az egyik sokkal könnyebb, mint a másik. Konkrétan az egyik 60 gramm volt, a másik meg 70. Mindegyik ugyanolyan típus volt. Betűre. :U

(#94) djculture válasza Geller72 (#93) üzenetére


djculture
félisten

Általában elég sok gyártó ezt csinálja az első széria a normális minőség utána elkezdik faragni a költségeket.. Leggenyóbb ugye a kingston amely képes volt komplett szériák alatt cserélgetni a vezérlőket ugy hogy a széria szám is maradt ugyanaz.. Az még engem is meglepett mert ez már szerintem a vásárló megkárosítása kategória. Csodálkozom hogy nem lett ebböl komolyabb fogyvéd ügy.

[ Szerkesztve ]

(#95) vinibali válasza t72killer (#5) üzenetére


vinibali
őstag

a többi gyártó firmware-jébe belelátsz? honnan tudod, hogy azok mit csinálnak? :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#96) Geller72 válasza djculture (#94) üzenetére


Geller72
veterán

De ez - mint írtam is - két tök egyforma 120-as széria volt.. :U . Azt hittem, az egyik hamis..:D. (Ugyanonnan vettem).

(#97) djculture válasza Geller72 (#96) üzenetére


djculture
félisten

Látszatra ugyanaz persze, kingston adott szériája is ugyanaz volt csak éppen egyikbe szinkron másikba aszinkron nand volt hülye vásárló ugye veszi észre elv alapján..

(#98) Menthirist válasza djculture (#92) üzenetére


Menthirist
veterán

a sima felhasználónál azért hangyányit nagyobb a tapasztalatom egy többszáz fős szoftvermultinál dolgozva, gyakori kapcsolatban állva az IT csapatunkkal. meg otthon sem egy gépem van, bennük nem egy vinyóval. szóval ha nincs vagy száz samu vinyó a környezetemben, egy sem.

#91: nem gondolnám hogy az, hogy azt mondom nálunk nincs nagyobb baj a többi gyártó termékéhez képest, fanboyság vagy megrögzött hódolóság és ész nélküli termékvédés lenne

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#99) Geller72 válasza Menthirist (#98) üzenetére


Geller72
veterán

Samu vinyókat raklapszám mi is akkor vettünk anno a cégnél, amikor az volt a legolcsóbb mind közül.. :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#100) Menthirist válasza Geller72 (#99) üzenetére


Menthirist
veterán

én az elmult pár évről beszélek. és vannak olcsbb ssdk mint a 840

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.