Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Már hanyadik? Ezek után kinek kell Samsung SSD?

[ Szerkesztve ]

(#2) joghurt válasza zzola (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Köszönöm, de én jól megvagyok a 840 PRO-mmal.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) zzola válasza joghurt (#2) üzenetére


zzola
félisten

Mondd ezt az EVO használóknak is...

(#4) r4pt0r válasza zzola (#3) üzenetére


r4pt0r
tag

Köszönöm én is elvagyok mind a 2 darabbal. :)

(#5) t72killer válasza zzola (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eső után köpönyeg, halott széria - nem is értem, miért árulják még egyáltalán - ill miért nincs a dobozra/adatlapokra írva, hogy belassul, illetve időnként totál újraírja magát, amivel csökkenti az amúgy se díszes TLC-élettartamot?!?

Amúgy én most vettem samu SSD-t, 850 EVO-t (sok választás nem volt...), elvileg rendben van, egy fórumon se írták, hogy lassulna.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) westlake válasza zzola (#1) üzenetére


westlake
félisten

Mert van egy "hibás" széria? Ezért már rossz az összes típus?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#7) Mate válasza zzola (#1) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem :)

(#8) Cooley18


Cooley18
aktív tag

Anno a Samu HDD-kkel nagyon megszívtam, örülök, hogy SSD-t nem tőlük vettem...

(#9) HSM válasza zzola (#3) üzenetére


HSM
félisten

Vették volna meg a drágább PRO-t, ha minőség kell... Olcsó húsnak, mint ahogy a mondás tartja....

(#10) afterwhite09 válasza Cooley18 (#8) üzenetére


afterwhite09
tag

Köszönöm én is jól meg vagyok 2db HD103SJ Samu vinyóval és 840 EVO 250Gb-al és semmi gond nincs. :R

People had more, than they needed...

(#11) 7time válasza Cooley18 (#8) üzenetére


7time
senior tag

Nekem egy 850 PRO van köszöni szépen működik 10 éves garival meg se kamatyolom, örülök hogy tőlük vásároltam, ilyesmi után dönteni hogy bedöglött egy HDD hatalmas tévedés, nekem döglött már be Seagatte, Toshiba, WD HDD is akkor egyiket sem szabad vegyem, sőt az első Intell SSD-m is elhalálozott egy firmware csere után. :U

(#12) zzola válasza westlake (#6) üzenetére


zzola
félisten

Nyilván nem! De én anno a Samsung HDD-kel is befürödtem, még a garancia idő alatt sem szolgált ki, azóta nem szavaztam meg nekik bizalmat...

(#13) inteltunder


inteltunder
tag

felraktam, ncore-on gyorsabban jönnek be xxx-nél a képek :DDD

jobb ma egy intel mint holnap egy amd

(#14) Probert75


Probert75
addikt

Hiába telepítem a friss Samsung SSD Magician szoftvert, nem tudom belőle elvégezni az update-t. Mi lehet a probléma? Nem ír ki semmit, hogy miért nem sikerült neki.

(#15) Rison77


Rison77
senior tag

Teljesen jó, hogy 1 hónap mérlegelés után tavaly elszántam magam egy ilyen megvételére, rá fél hónapra jött az első cikk, hogy előbukkantak bizonyos lassulásos esetek, ezután meg a tömeges hisztéria. Az tény, hogy egy átlagos felhasználónál aki csak egy operációs rendszert futtat ez folyamatos újraírás nem okoz gondot gyakorlatilag. Csak felvetődik, hogy ez a folyamatos írás mennyire megterhelő a vezérlő számára. Ugyanúgy lineárisan csökken az élettartam a folyamatos írástól, vagy jóval drasztikusabban? Gondolom ha valakinek ez a módszer mégse felelne meg, nem igazán tud vele semmit kezdeni, mert hát működik a termék az előírt szoftverekkel, ha nem nem a legújabb firmware-el használja valaki, akkor meg nem rendeltetésszerű használat miatt elutasítják a garanciális kérelmét?

(#16) t72killer válasza Rison77 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha lassulás miatt régi FW-el beviszed a szervizbe, akkor max ráteszik neked a FW-t és viszlát. Sajna Murphy dolgozik, én is majdnem a 840-est vettem a laposomba, az utolsó pillanatban kérdeztem rá itt a PH-n, h mi a helyzet.

OS futtatásnál nem lesz gondod vele sztem, ha jól tudom, kb havonta írja újra magát a cuccos, ami nem olyan óriási teher. Fontos adatokat mindenesetre csak backuppal tárolnék rajta (mint bármilyen egyéb tárolón).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) NLZ válasza afterwhite09 (#10) üzenetére


NLZ
tag

Itt egy HD753LJ és egy HD204UI teszi hibátlanul a dolgát 1183 és 793 napja.

Meg egy 611 napos 830, de az ugye a legmegbízhatóbb SSD széria volt, így nem fer felhozni. :)

(#18) imibogyo válasza zzola (#3) üzenetére


imibogyo
veterán

Én köszönöm szépen tök jól elvagyok a 840 EVO-mmal. Most cseréltem gépet mégis maradt ez az SSD, mert minek cseréljem ami jó. A sebességet hozza, az élettartama még mindig kiváló, és lassulást sem tapasztaltam. Bár nálam elég nagy a fluktuáció az SSD-n is, lehet ezért. De a lényegen nem változtat. :N

(#19) t72killer válasza NLZ (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legmegbízhatóbb? Örülnék én, ha a 840 pro-t kihoznák mSATA csatival :)) (2+PB egy 250gigás ssd-re)

#20: ja. mSATA csatival öszvissz két db terás SSD létezik: 840 és 850 EVO. Innentől kezdve az ember azt veszi, amiről legalább még nincs rossz hír (remélhetőleg nem is lesz).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) bsh válasza HSM (#9) üzenetére


bsh
őstag

ja vehetett volna a sok smucig... :U kivéve ha mondjuk 1 terásak kellettek neki, ami akkoriban csak evo-ból volt, pro-ból nem... :U

(#21) Menthirist válasza zzola (#3) üzenetére


Menthirist
veterán

egy 120-as 840 EVO használóként mondom hogy nagy örömmel vásároltam egy 250-es 850 EVO-t is, és úgy dolgozik ahogy kell... 120-ason rendszer, 250-esen prior játékok...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#22) HSM válasza bsh (#20) üzenetére


HSM
félisten

Az kellemetlen. Amúgy ha mindenáron több hely kellett, mint 512GB, akkor volt 800GB-os megfelelő Samsung, a 845DC PRO. [link]
De egyszerűbb, ha a vásárló valahogy mégis kicsit lejjebb adva az igényekből belegyömöszölte magát az 512GB-ba a 840 PRO-val. Sajnos azonos technológián az MLC több helyet/lapkát igényel, mint a TLC.

(#23) t72killer válasza HSM (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

PRO-ból nincs se mSATA se M.2.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) HSM válasza t72killer (#23) üzenetére


HSM
félisten

Tudom, de meglehetősen kevés esetben megoldhatatlan a SATA csatlakozó használata. Nálam is inkább a SATA porton van a notebookomban is, pedig lenne msata is benne. Pláne, manapság már ott az alternatíva a 850 EVO-val mSATA-ra. ;)

(#25) Andrejka válasza t72killer (#5) üzenetére


Andrejka
csendes tag

Nekem kb. 3 hónapja van két 850EVO-m, egy op.rendszernek, egy a játékoknak és eddig egy nüansznyi lassulás vagy probléma sem volt velük. Nem fogsz bennük csalódni. :)

(#26) t72killer válasza HSM (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, mázlim volt, hogy már a 850-est tudtam venni. Nálam konkrétan flexxel kellett volna műteni a notit, hogy bele/ráférjen egy 2.5"-os meghajtó:U, uis csak egy mSATA és egy mPCIe csati van benne - kicsi-könnyű szerkezeteknél ez előforduló jelenség.

#25: köszi:R. Azért a többesszám még nincs napirenden, de ennek az egynek egyelőre nagyon örülök:)) Kicsit elfilozofáltam a tárhelykérdésről,van otthon egy melák 500gigás, táppal együtt kb két kilós külső winyóm - ezt ma egy SD-kártyával 1-az-1ben kiválthatnám :C

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Adler válasza zzola (#1) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

4 db samu HDD van a gépben mai napig tökéletesen működik. semmire nem cserélném le őket, mivel amik más gyártótól voltak mind behaltak! Ráadásul még szarak is voltak(melegedtek, hangosak voltak, lassúak).
Az SSD már több mint egy éve működik és tökéletesen megy pedig EVO.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#28) HSM válasza t72killer (#26) üzenetére


HSM
félisten

Ez csak a legkisebb/legkönnyebb/legvékonyabb notebookok "betegsége", hogy csak mSATA van bennük. A legtöbb notiban optikai meghajtó is van, nemhogy 2,5"-os hely, pedig az ODD aztán teljességgel felesleges már manapság egy mobil gépbe... Szóval szerintem ez egyáltalán nem egy széles tömegeket érintő probléma. :N

(#29) Geller72


Geller72
veterán

"Picit késve" - Lassan csak egy éves lesz a probléma. És még mindig van egy szar SSD-d. :U

(#30) Cooley18 válasza 7time (#11) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Ha csak egy döglött volna be... :D Kevesebb, mint 3 év alatt 9 Samu HDD halálozott el még az előző gépemben, és ugyan mindet cserélték garisan, de gondolhatod, hogy milyen jó érzés, hogy veszel egy vinyót, és pár havi átlag rendszerességgel elveszik minden adat, majd hetekig nincs helyed. Olyankor már nem boldogít, hogy még garis. És még csak nem is a gépem tette tönkre, mert már évek óta ment benne egy Seagate, majd miután meguntam a Samut, WD-re váltottam, ami azóta is tökéletesen működik. A szervizes srác is mondta, hogy messze a Samukból vittek vissza a legtöbbet. Nem az volt a szerencsétlen, aki kifogott egy rossz darabot, hanem az szerencsés, aki egy jót. Nem véletlenül adták el a HDD részleget (azóta meg a Seagate-ek a szarok)...

(#31) Menthirist válasza Cooley18 (#30) üzenetére


Menthirist
veterán

Érdekes hogy mindig vannak emberek akiknek állításuk szerint 3 év alatt 9-10 samsung termék megy tönkre, míg mások évekig használnak ugyanennyit gond nélkül :) Az eddigi samsung vinyóimnak kutya baja, egyedül most egy WD Red olyan, ami csinál érdekes dolgokat. A két samu ssd-mnek semmi gondja.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#32) waterman_ válasza Probert75 (#14) üzenetére


waterman_
aktív tag

Ellenőrizd, hogy a sata vezérlő IDE módban van-e (BIOSban). AHCI módban nem fogja megcsinálni.
Ezen kívül az előző verziónál volt egy olyan figyelmeztetés, hogy ha nem AMD saját driverével hajtod meg az ide/atapi controllert (amire csatlakozik a 840-es), hanem esetleg windóz alap dolgával, vagy gyártóspecifikus nyűggel, akkor sem csinál majd semmit.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#33) ittakary


ittakary
nagyúr

A finnyások és fanyalgókat én teljesen megértem! Szerintem is szar az egész!

Ugyanitt piaci ár alatt 840 EVOkat veszek ;] ;]

(#34) Studiossrác válasza t72killer (#5) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Igazad van. Aki evo-t vesz, az annyit ír rá, hogy meghaladja a TLC élettartamát :C :C . Teljesen jogos amit írsz :W !

(#35) Ferkósza


Ferkósza
tag

Hát igen, ez már elég határeset... De nagyon úgy tűnik, hogy ez hardveres probléma, nincs rá jobb megoldás. Elvileg ha a teljes tartalmat kell újraírni, akkor évente max 5%-ot csökken a drive állapota, 1000-es TLC újraírhatóság esetén. Ha nincs tele a meghajtó és/vagy gyakran változnak az adatok, plusz elvileg van provisioning terület is, akkor kevesebb a csökkenés, tehát reálisan 3-4% évente. Ebbe még azért simán belefér 8-10 év élettartam.

A Samsungnak viszont ki kéne köszörülnie ezt a csorbát, egy jó kis árcsökkentés formájában, (gyártanak még egyáltalán 840 EVO-t?), meg a már megvásárolt drive-ok után is adhatna valami kuponos visszatérítést, vagy valami hasonló. Tudom, Ady Endre :). ("Álmodik a nyomor...")

(#36) sb válasza zzola (#1) üzenetére


sb
veterán

Már hanyadik?
Lassulás, rossz vezérlők, kattogó fejek, bad sectorok...
Ezek után kinek kell bármilyen háttértár?!?!?

szerk: Ha nálam az első fix óta nincs lassulás (úgy se, hogy polcon volt 3 hónapot az SSD, tehát valószínűleg nem tudta magát újraírni) akkor mi a teendő? :)

Ferkósza: Vagy pl. egy igen kedvezményes 850 csere felajánlásával is javíthatnának a dolgon. Persze ha a 850 EVO már nem szenved ettől...

[ Szerkesztve ]

(#37) 7time válasza Cooley18 (#30) üzenetére


7time
senior tag

Kevesebb, mint 3 év alatt 9 Samu HDD halálozott el még az előző gépemben, és ugyan mindet cserélték garisan

Látom tartod az Iponos színvonalat, én boltban dolgoztam a Maxtoron kívül ilyen durva HDD elhalások nem voltak, gondoltam nem gyerekekkel fórumozok de tévedtem.

(#38) Cooley18 válasza Menthirist (#31) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Érdekes, hogy mindig van, akinek egy vagy több is hibátlanul megy, de más márkákkal baja van... Minden csak nézőpont kérdése, és semmi sem változtat azon a tényen, hogy rohadtul megszívatott. És akkoriban még nem volt pénzem, hogy ráfizessek, kisebb vinyót meg nem akartam, így rá voltam évekig kényszerintve. Mindig bíztam benne, hogy "na majd ez jó lesz", cserébe szépen végigszopatott. A telefonjaikra pl. hasonlóan sok panaszt hallok. Lehet, hogy mellette sokaknál kifogástalanul működik, de inkább választok olyan márkát, amire kevesebb a panasz. Persze többet is adnak el, így önmagában nem meglepő, hogy több a panasz is, de ha egyszer egy ilyen szálka beleáll valakibe, azt nem könnyű kiszedni... Örülj neki, hogy nem neked kellett állandóan újra letölteni mindent, ami kell (az akkori netsebességgel nem volt buli), és nem neked kellett rendszeresen a boltba futkosni miatta! Még szerencse, hogy a pótolhatatlan adatot soha nem raktam rá.

7time: Tényeket közlök. Nem a seggemből húzom elő az adatokat, mint egyesek...

[ Szerkesztve ]

(#39) 7time válasza Cooley18 (#38) üzenetére


7time
senior tag

Ha valóban ennyire rosszak lettek volna a Samsung HDD -k azzal tele lett volna az internet de ilyesmit sehol sem találsz.

(#40) Taranti


Taranti
senior tag

Ez nekem egy kicsit mintha beismerése lenne egy TLC harderes problémának. Lehet, hogy a TLC egyszerűen ilyen? Mert akkor a 850 EVO-nál is előjöhet - de erről inkább Abuék tudnának autentikus véleményt alkotni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#41) Alice90


Alice90
aktív tag

és samsung 850 evo ssd azzal nincs gond?

"Nyugalom, a hosszú élet titka!"

(#42) edari válasza Menthirist (#31) üzenetére


edari
őstag

Tudjuk neked mindened tokeletes. Amd vga driverrel se volt soha problema, Samsung winyok nalad hegylakok, meg a villam se fogna rajtuk... Igen szerencsés ember vagy.

(#43) Menthirist válasza Cooley18 (#38) üzenetére


Menthirist
veterán

De azt ugye érzed hogy kicsit más amikor a sok eladott samsung ssd vagy telefon miatt van több (de arányában nem több) hiba, meg amikor valaki azt mondja nála 3 év alatt 9 halt meg. Az azért nekem így meredek, már statisztikailag is.

Tesla93: vagy hozzáértéssel használom őket. Sosem tudni mások mit csinálnak, én a saját (és környezetem) tapasztalatai alapján mondom amit mondok. És valóban nem volt gondom radeon driverekkel sem (csak egyszer az nv-vel az utóbbi kb 3-4 évben)

Ahogy statisztikailag kicsi az esélye annak hogy valakinek (hacsak nem szerverben használja szerverszintű használat mellett) pár év alatt tucatnyi menjen tönkre, úgy annak is kicsi lenne a statisztikai esélye hogy csak én lennék olyan szerencsés hogy sem anno a samu telefonommal, sem a vinyókkal, sem a radeonjaimmal nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44) 7time válasza Alice90 (#41) üzenetére


7time
senior tag

Eddig nem volt vele semmi.

Menthirist Számolj utána, 3 havonta nyekkent meg egy HDD de ehhez egyből kell hogy cseréljék viszont egy ilyen csere 3-4 hét között zajlik ami azt jelenti hogy 2 hónapot sem bírt egy HDD, ez nekem nagyon meredek.

[ Szerkesztve ]

(#45) HSM válasza Taranti (#40) üzenetére


HSM
félisten

A sima 2d nand-ban kevés volt az elektron cellánként 3 bit tárolásához, pontosabbab gyors visszaolvasásához.
A 850-ben én már nem félnék tőle.

(#46) Cooley18 válasza 7time (#39) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Tehát mivel nincs tele vele a net, tuti kamuzom, erre célzol? :D 1: Mégis mi a szar értelme lenne? 2: Ha ennyire visszamaradott vagy, a vitát itt le is zárnám veled.

(#47) Kotomicuki válasza Taranti (#40) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Nem hinném, mert akkor legközelebb nem kapnának tesztre mintapéldányt!

Amúgy, tényleg gázos a TLC, 40 nm alatt főleg - ezért is tért vissza a samu a 40 nm-re a 3D VNAND-nál vele!
Egyszerűen csak nem azon olcsósítottak, amin szabad lett volna - nem ők az elsők, akik belefutnak ebbe a hibába, de ők sem ütik meg miatta a bokájukat...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#48) Probert75 válasza waterman_ (#32) üzenetére


Probert75
addikt

THX! Majd átnézem. A múltkor sem tudtam egyből, de már nem is emlékszem ezeket hol kell keresni.

(#49) KevinMulder válasza Cooley18 (#30) üzenetére


KevinMulder
tag

Már a második lemez után el kellett volna gondolkodnod azon, hogy esetleg a tápod/alaplapod hibás.

Vagy 20+ Samsung HDD van itt körülöttem. Több közöttük - az események szerencsétlen összejátszása folyamán - rideg tartásban van (-10-10 oC, 85% párartartalom) és nem igazán van bajuk.

(#50) Cooley18 válasza 7time (#44) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Utolsó mondat erejéig megjegyezném, hogy 36/9=4, nem 3, és volt, amit be sem tudtam üzemelni, már szar volt, a leghosszabban talán 6 hónapig bírta az egyik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.