Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Geller72 válasza Menthirist (#100) üzenetére


Geller72
veterán

"szóval ha nincs vagy száz samu vinyó a környezetemben, egy sem."

-Erre reflektáltam volna..;).

(#102) Cooley18 válasza Menthirist (#98) üzenetére


Cooley18
aktív tag

"nem gondolnám hogy az, hogy azt mondom nálunk nincs nagyobb baj a többi gyártó termékéhez képest, fanboyság vagy megrögzött hódolóság és ész nélküli termékvédés lenne" Ha csak ennyi lenne, én sem mondanám. Viszont te szabályosan letámadod azt, aki azt meri mondani, hogy meggyűlt a baja a Samsunggal, és hazugnak titulálod. Ez már fanboyság.

(#103) Menthirist válasza Cooley18 (#102) üzenetére


Menthirist
veterán

És akkor ki nem tud olvasni? Világosan leírtam, hogy teljesen el tudom képzelni hogy valakinek 1-2 samu vinyója szar legyen. Csak te ennél azért jóval többet állítottál, ebben kételkedtem. De tényleg hagyjuk, mert nem vezet semerre ez a beszélgetés. Ha majd a magician feldobja hogy van új firmware, felteszem. tegyen így más 840 evo tulaj is.

amúgy meg jó ez a "ez már fanboyság". Ugyanis egyszerre kapom meg hogy amd, nvidia, intel android és most már samsung fanboy is vagyok :) Mi lesz a következő, ez kérdés :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#104) edari válasza Menthirist (#103) üzenetére


edari
őstag

Greenpeace :DDD

(#105) 7time válasza Cooley18 (#102) üzenetére


7time
senior tag

Eleve nem kerülnél ilyen helyzetbe ha egy Samsungos hírnél nem azzal kezdenéd hogy te ilyet nem veszel, ezt majdnem minden gyártónál be lehetne írni, nekem mondom egy Itel SSD -m fosott be akkor azt jelenti hogy minden Inteles hírhez beírom hogy milyen sz@r, ha a Samu 10 év garit mert vállalni a 850 PRO SSD -re az azt jelenti hogy nem gyárthat szemetet, ezen kellene elgondolkodni.

(#106) edari válasza 7time (#105) üzenetére


edari
őstag

Hat beszoktad. Ha jol emlékszem a legutóbbi intel drivernel ott voltal.

[ Szerkesztve ]

(#107) 7time válasza edari (#106) üzenetére


7time
senior tag

Hol? Mutasd már meg.

[ Szerkesztve ]

(#108) edari válasza 7time (#107) üzenetére


edari
őstag

O sorry, kevertelek morgyival. Nem szoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#109) 7time válasza edari (#108) üzenetére


7time
senior tag

:) Nem szoktam 1-2 termék után ítélkezni mert 1x megjártam.

(#110) Probert75


Probert75
addikt

Nem ide szántam! Bocs!

[ Szerkesztve ]

(#111) Probert75 válasza djculture (#90) üzenetére


Probert75
addikt

És ezeket hol lehet letölteni, mert az alaplapomnak realtekes sata driver van a lemezen.
De a BIOS-ban az AHCI módról átállás IDE módra sem megy, mert a a gépem akkor el sem indul.

(#112) edari válasza 7time (#109) üzenetére


edari
őstag

Kivételes emberek egyike.

(#113) djculture válasza Probert75 (#111) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom milyen amd chipsetes a lapod de az AMD oldalon simán lelehet szedni a chipset drivert.. Én raid drivert is onnan szedek mindig a gyártóé általában laggal fagyással minden buggal jutalmaz

[ Szerkesztve ]

(#114) VaniliásRönk válasza edari (#112) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Konkrétan ebben az esetben nekem az a véleményem hogy ahogy ezt a Samsung kezelte az mindenképpen aggasztó a jövőre nézve. Megengedhettek volna maguknak egy visszahívást, pláne úgy hogy az EVO nem az olcsó kategória.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#115) Probert75 válasza djculture (#113) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm a segítséget!
Az alaplapom ASUS AMD FM2+ A88X-Plus.

(#116) 7time válasza Probert75 (#111) üzenetére


7time
senior tag

Az IDE -SATA átállás a Biosban az driver független még merevlemez nélkül is kell működjön, esetleg Biost kell frissíteni.

(#117) Probert75 válasza 7time (#116) üzenetére


Probert75
addikt

A legfrissebb BIOS van fenn. De fentebb AHCI-ről IDE mondták, az meg nem megy.

(#118) Cooley18 válasza 7time (#105) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Én annyit mondtam, hogy anno megszívtam a HDD-ikkel (és nem egyetlen termék alapján mondom...) - és látván ezeket a híreket - örülök, hogy SSD-t nem tőlük vettem, mert nem hiányozna, hogy még ezzel is szívjak. Ennyi. Mire azonnal letámadtatok, mint akiknek az élete múlik a Samsung jó hírnevén. Különben is ha hülyeségnek tartod, amit mondok, mi a szarért foglalkozol velem?

Menthirist: "Világosan leírtam, hogy teljesen el tudom képzelni hogy valakinek 1-2 samu vinyója szar legyen. Csak te ennél azért jóval többet állítottál, ebben kételkedtem." Tehát végeredményül úgy véled, hogy kamuzok. Ergo az állításom jogos, miszerint hazugnak titulálsz. Ezek szerint nem csak az én írásomat nem érted, de még a sajátodat sem... És kérdem én, ha nem fanboy vagy, akkor miért erőlködsz?

(#119) Csabroncka válasza imibogyo (#65) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt az egyet áruljátok el, hogy ha valóban van lassulás az kinél, és mekkora?! Mert, hogy az itt hozzászólók 100%-a akinek ilyen ssd-je van nem érzékel semmit, az a hozzászólások átbogarászása után lejött. Ideje lenne megnyugtatni, hogy érdemes volt kiadnom az Intel 520-ért többet, de nem hiszem hogy be fog következni ;] új fw ide vagy oda.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#120) edari válasza Csabroncka (#119) üzenetére


edari
őstag

Én nem mondtam hogy jó.

Mert hogy nem is jó.

(#121) 7time válasza Probert75 (#117) üzenetére


7time
senior tag

Ezeket a Biosbol kell beállítani semmi köze a driverhez.

(#122) Csabroncka válasza edari (#120) üzenetére


Csabroncka
addikt

Aha mivel részletesen nem konyítok ahhoz, hogy minek milyen értéknek kell lennie, ezért csak annyit kérdezek, hogy észre lehet venni, konkrét mérésen kívül?

"in medias res"

(#123) Cooley18 válasza Probert75 (#117) üzenetére


Cooley18
aktív tag

Mert a Windows AHCI-vel akar indulni. Először regedit-tel át kell állítani, majd az újraindításkor kell a bios-ban benyomni az IDE módot.

(#124) bozont válasza Probert75 (#117) üzenetére


bozont
veterán

De megy, csak a registry-ben is át kell írni egy értéket. Viszont nem értem minek akarod átállítani? Nem írja sehol hogy IDE mód kell a frissítéshez, nekem nem volt semmi baj AHCI alatt sem.

[ Szerkesztve ]

(#125) Probert75 válasza 7time (#121) üzenetére


Probert75
addikt

Tudom hol kell állítani, de fentebb valaki azt mondta, hogy AHCI-ről IDE-re kell állítani és az AMD Driájvert kell használnia, hogy a frissített Magician-ban fusson az update.
Mint mondtam, nem indul el a windows, ha AHCI-ről IDE-re állítom.

(#124) bozont Mert nem csinálja meg. Ezért kértem segítséget, hogy mi ilyenkor a teendő.

[ Szerkesztve ]

(#126) edari válasza Csabroncka (#122) üzenetére


edari
őstag

Minél közelebb a maxhoz (~500) annál jobb. Azért az gáz, hogy lassan csak a felét tudja.

Használat közbe én már kicsit érzem. Természetesen hdd-hez képest még mindig ég és föld, nem is akarom az a kerregő f*st látni os alatt, de azért örülnék ha nem ezzel a megoldással "javítanák" meg a 840 evokat.

(#127) 7time válasza Probert75 (#125) üzenetére


7time
senior tag

Persze hogy nem indul el ha AHCI lett telepítve de van rá megoldás, később vissza lehet váltani [link].

[ Szerkesztve ]

(#128) Probert75 válasza 7time (#127) üzenetére


Probert75
addikt

Örülök, hogy segíteni akartok, de nem lehetne magyarul.

Google fordítóval értem, hogy így is lehet AHCI módra állítani, de nekem IDE-re kell. Akkor mit és milyen értékre kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#129) Csabroncka válasza edari (#126) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ok, így már értem. Azt hittem csak a sebesség huszárok miatt alakult ez így, hogy pár %-os a csökkenés....

(#128) Probert75: ami nem megy inkább ne erőltesd, kérj meg egy hozzá értőt aki fél perc alatt megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#130) Probert75 válasza Csabroncka (#129) üzenetére


Probert75
addikt

Előző frissítést is megcsináltam, ezt is meg akarom. Így tanul az ember és legközelebb már nem lesz ez gond.

(#131) 7time válasza Probert75 (#130) üzenetére


7time
senior tag

Privi mert ez OFF.

(#132) Probert75 válasza 7time (#131) üzenetére


Probert75
addikt

Storno! SRY!

[ Szerkesztve ]

(#133) norti


norti
addikt

Nekem most egy és negyed éves, félévente nyomok egy diskrefresht, most már ez se kell, még egy évig megy rendszerként, utána veszek vmi mást mellé, ez meg megy játék partíciónak. Vinyót is háromévente cserélek, ennél most belefér a 2,5 év, nem sírok és fogok sírni, hogy szart adott ki a Samsung, 19K-t megért.

(#134) Sn00k


Sn00k
veterán

Nekem pro basic van , viszont felszokta dobni, hogy jott ra frissites, de nem mertem eddig ranyomni, mert attol parazok ujra kell raknom a windowst. Ez jogos para reszemrol vagy ezeket a frissiteseket nyugodtan el lehet vegezni?

3njoy the Lif3

(#135) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Megejtettem én is a frissítést, de bár ne tettem volna. Vissza nem lehet rakni a régit (több módon is próbáltam), most pedig az van, hogy discard csatolási opcióval indítva nem indul el a rendszer (ext4 fájlrendszer). Csomó hibát ír ki (ata command failed...), lassú vagy csak feketeség és semmi... :(((
Discard nélkül úgy tűnik, hogy jó, viszont a TRIM parancsok küldözgetése éppen nem árt neki, szóval kellene. Természetesen fél perccel a frissítés előttig minden rendben volt már hosszú idő óta.

<-ƘƘ->

(#136) Kendek válasza Kendek (#135) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#137) Geller72 válasza Kendek (#135) üzenetére


Geller72
veterán

Átírta az ID-t??

(#138) Kendek válasza Geller72 (#137) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint milyen ID-t?
Én annyit látok, hogy a Samsungnál b@sztak tesztelni Linuxszal. Mert discard-dal és fstrim-mel (ha pl. berakom az rc.local-ba, akkor sem indul el már a grafikus felület) is úgy sz@r ahogy van... :W

<-ƘƘ->

(#139) Geller72 válasza Kendek (#138) üzenetére


Geller72
veterán

A disk id ugyanaz maradt, vagy a firmware update azt is átírta? Erre vagyok kíváncsi. Tudom, hogy elvileg uyge nem sok köze van a dologhoz, de érdekel..

[ Szerkesztve ]

(#140) arn


arn
félisten

az elso frissites elott nekem ilyen gyaszosan lassu volt (20mb/s nehol) - utana ok, most frissites elott megneztem, ennyire nem volt rossz a helyzet, de megint ideoda ugralt 400-300mb/s kornyeken. frissites utan visszament a szokasos 500mb/s koruli ertekre. kivancsi leszek meddig lesz ott. majd csinalok egy benchet par honap mulva, ha megint szar, en visszaviszem, hogy kenjek a hajukra, es adjak vissza a penzem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#141) Kendek válasza Geller72 (#139) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A lemezazonosítót nem tartom valószínűnek, hogy átírta, de azóta vagy négyszer le dd-ztem a logikai elejét az SSD-nek, szóval többször is letúrtam a partíciós táblát. Szóval az nálam megváltozott párszor (viszont nincs semmi jelentősége), de csak azért, mert kicsit sokáig tartott az amíg rájöttem, hogy mi okozza a problémát.

<-ƘƘ->

(#142) Geller72 válasza arn (#140) üzenetére


Geller72
veterán

Az előző frissítésnél is az volt a baj, hogy csak ideig-óráig adott megoldást a lassulási problémára, aztán kezdődött az egész előlről. Tartok tőle, hogy most is ezt tudják csak nyújtani, azaz nem megoldás lesz, hanem tűzoltás. Ahelyett hogy kiállnának, és kicserélnék szépen a szarjaikat. Kellene egy elég nagy - mondjuk global - pert akasztani a nyakukba. Egy elég nagy fórumon ezt simán lehetne kezdeményezni és bőven lenne is rá igény. De én mondjuk akkor már nem állnék meg egy sima cserénél, hanem lenne egy széép, gömbölyű kártérítési igényem, amolyan amcsi stílusban és összegekkel..:P.

(#143) arn válasza Geller72 (#142) üzenetére


arn
félisten

ott szvsz csak siman ujra irtak a regi adatokat, itt tuti nem ezt csinalta, frissites utan nem molyolt semmit, csak restart. mongy en is szkeptikus vagyok, hogy igy marad.

ezzel a meghajtoval mar ki akartam huzni a normalisabb aru pcie ssdkig (1-2ev), nem akarok megint satat latni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#144) Kendek válasza arn (#143) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Elvileg itt is csak simán újraírja az adatokat. De mindezt már a belső vezérlőszoftver végzi el, méghozzá automatikusan, megfelelő rendszerességgel. Így ugye nem jön majd elő a lassulás, mert nem lesznek régen felírt adatok, amiket lassabban lehetne kiolvasni.
Ebben simán lehet hinni, a problémát meg is oldja. Csak nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb megoldás (viszont nincs más).

<-ƘƘ->

(#145) arn válasza Kendek (#144) üzenetére


arn
félisten

azonnal bencheltem a restart utan, ennyi ido alatt nem irt volna mindent ujra. meg az aida amugy is szektorszinten tesztel nem?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#146) imibogyo válasza Csabroncka (#119) üzenetére


imibogyo
veterán

Mint mondtam nekem nincs gondom. Egy kb. egy éves rendszer van a vinyón. Én most nem láttam, hogy valamit felrakott-e a Magician, szóval nem esküszöm meg rá, hogy nincs fenn az új firmware, de ÉN nem telepítettem fel semmit és magától sem szólt, hogy frissült volna.... Kinek mi a "Currently installed firmware" szöveg mögött? Nekem EXT0CB6Q. Ez az? Vagy nem?

Eddig 1,22 TB forgalom volt az SSD-n és a kondiciója "Good". A sebességekkel pedig semmi bajom (ja és csak egy Celeron mozgatja a gépemet). Anno i7-es géppel magasabb értékeket mértem )legalábbis így emlékszem).

[ Szerkesztve ]

(#147) Kendek válasza arn (#145) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudom, de valami megoldás biztosan van benne ha ilyen rövid idő után is már jó. Ha maga a pár másodperces frissítés ennyit segít rajta, akkor gondolom ezt önmagától is meg tudja ismételni alkalmanként (bármit is csináljon). Majd figyeljük...

<-ƘƘ->

(#148) Bandi79 válasza arn (#145) üzenetére


Bandi79
aktív tag

én is mértem egyet update előtt és után. Nálam is azonnal javult a restart után, pedig 80GB adat van az SSD-n... Ennyi idő alatt nem írja újra. Mikor Diskfresh-sel újraírtam az egészet (még első Firmware frissítés előtt) kb 1 órán át írta... Ez ellent mond annak, hogy az új Firmware"erőből" javítja a sebességet

(#149) 7time


7time
senior tag

Gyerekek a random olvasás miért lehet olyan vérszegény nálam.

(#150) Geller72 válasza Kendek (#144) üzenetére


Geller72
veterán

De mindezt már a belső vezérlőszoftver végzi el, méghozzá automatikusan, megfelelő rendszerességgel.
vs.
Ebben simán lehet hinni, a problémát meg is oldja.

Nem nevezném problémamegoldásnak a rendszeres babrálást. A probléma megoldás nálam azt jelenti, hogy az a probléma többet nem igényel beavatkozást. Nálad? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.