Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#178) HSM válasza arn (#174) üzenetére


HSM
félisten

A két SSD között a minőségbeli különbség, hogy a 840 PRO 3000 írási ciklusos MLC NAND memóriákat használ, míg a sima 840 és a 840 EVO kb. 1000 ciklusos TLC-ket. Ez egy óriási különbség. Ha egy picit is tisztában vagy, ez mit jelent (4 lehetséges állapot/cella szemben 8-al), akkor máris üvölt, hogy a TLC hol vérzik azonos gyártástechnológián. Én ezért fizettem a PRO-ért másfélszer ennyit, mert üvöltött a sima és EVO 840-ekről a silány minőségű NAND flash, ami nekem nem fért bele, mert fontos nekem a megbízhatóság, mivel sajnos sokszor elfelejtem menteni a fontos dolgaim.

Nekem semmi de semmi bajom az éppen jól működő 840 TLC-k sebességével, főleg az EVO a TurboWrite-al elég korrekt sebeségeket hoz. Én tudom, hogy nincs nagy difi, semmit nem vettem észre, mikor egy alaplapcserénél véletlen SATA2 portba dugtam a 840 PRO-mat, ha nem szólt volna a Samsung Magician észre sem veszem. Szóval én nem láttam gondot a 250GB-os vagy nagyobb 840 EVO-k sebességével. Írásban mondjuk a sima 840 és a 120GB-os EVO elég hervasztó értékeket hoz, ez se volt éppen jó ajánlólevél.

Persze, ha rövid időre vetted csak áthidaló megoldásként, akkor érthető, hogy a megbízhatóság és tartósság sokadlagos szempont volt. Nekem nem volt tervben PCIE upgrade, pláne, hogy igazából az se vágott földhöz, mikor véletlen elfeleztem a jelenlegi drive-om sebességét a SATA2 porttal. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.