Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) sonic60


sonic60
tag

Sziasztok!

A kérdésem LG Leon LGMS 345 típussal kapcsolatos. Tehát ez egy Metro PCS szolgáltatós telefon volt.Én külföldről kaptam és szolgáltató függő is volt de a rajta lévő app elindításával függetlenítette magát. Viszont magyar nyelv nincs rajta,én a Morelocate2 app-al magyarítottam de ez csak néhány dolgot ír át. Kérdésem az lenne hogyan lehetne ezt teljesen magyarítani. Elvileg ugyanazt tudja mint a Magyarországon kapható LGH 340 tipus, ez is 4G-s
Gondolom az enyémre nem tehető fel a gyári magyar rom?Vagy valamelyik európai ami tartalmaz magyar nyelvet. Viszont nem gyári rom-ot nem nagyon szeretnék rá telepíteni.
Remélem van valami megoldás rá.

(#852) bbpro válasza sonic60 (#851) üzenetére


bbpro
tag

Szia!
Elvileg az ms345 és a h340n típus között csak a 4g hálózati frekvenciában van különbség. Mégis amikor feltettem az enyémre az amerikai romot (ki akartam próbálni a CM12.1-et ami csak erre van) nem csak a 4g-t hanem semmilyen hálózatot nem látott. Ráadásul amikor visszatettem a magyart féltégla lett belőle és csak az ötödik flashelés után indult el. Nem tudom, hogy fordított esetben ez hogy működne. Ha nincs benne magyar nyelv akkor teljesen sosem lesz magyar csak az a megoldás van amit csináltál. A nem gyári romokkal nem lesz gondod mert nincsenek. Viszont ha a tiéd most látja a magyar hálózatokat az amerikai rommal nincs kizárva, hogy működne európaival is. A te döntésed, hogy megpróbálod-e sajnos garancia nincs rá, hogy nem lesz féltégla. (Viszont ugye abból is vissza lehet hozni :) )

(#853) sonic60 válasza bbpro (#852) üzenetére


sonic60
tag

Szia!

Köszi hogy megosztottad a tapasztalatod velem , lehet kipróbálom,mert így még 10%-a sem magyar a kezelő felületnek, és ha esetleg féltégla lesz, a visszahozásában tudsz esetleg segíteni nekem? Szerinted melyik rommal kellene kipróbálni. Valamelyik szolgáltatóssal,vagy van egy Hun/Hungary és van még egy HUX/Hungary Autosimlock nevezetű.Ez mi lehet egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#854) bbpro válasza sonic60 (#853) üzenetére


bbpro
tag

Pontosan nem tudom mit jelent az autosimlock. Nekem volt már fent, nincs gond vele. Én is ezeket ajánlom vagy az europe opent. Amikor féltégla lett egy telefonszervizes sem tudta még octoplus box-al sem visszavarázsolni rá a gyári romot. Otthon a flashtoollal ötödik re feléledt.(Kitartó voltam és megérte) A folyamat miértjéről viszont fogalmam sincs. Hát ennyit tudok segíteni.

(#855) sonic60 válasza bbpro (#854) üzenetére


sonic60
tag

Rendben,és köszönöm még egyszer.

(#856) bbpro válasza sonic60 (#855) üzenetére


bbpro
tag

Szivesen. De majd írd meg, hogy sikerült-e.

(#857) atala válasza bbpro (#850) üzenetére


atala
addikt

Akkor nem tudom mit rontok el. Rákattintok a fájl nevére, mondjuk erre (NEU/EUROPE OPEN) bejön az adf.ly oldal, megvárom az 5 mp-et, klikk a Skip ad gombra, aztán azt írja ki, kis betűkkel, hogy Not Found!

(#858) bbpro válasza atala (#857) üzenetére


bbpro
tag

Na most egy kicsit jobban utánanéztem. Microsoft edge: működik. Google chrome: működik. Slimbrowser: működik. Slimbrowser letiltott reklámok beállítással: nem működik. Valószinű böngésző beállítási problémád lehet. Esetleg vírusirtó ha van. Először próbáld másik böngészővel.

(#859) atala válasza bbpro (#858) üzenetére


atala
addikt

Explorerrel, és chrommal próbálom, de egyikkel sem megy. Kikapcsoltam a vírusirtót, de úgy sem.
Az a röhej, hogy ha kiválasztok egy másik telefon típust, pl az LG l65-öt, ott le tudom tölteni a szoftvert.

(#860) bbpro válasza atala (#859) üzenetére


bbpro
tag

Írd meg melyiket szeretnéd, letöltöm azután megosztom drive-on. De csak holnap délután fog menni.

(#861) atala válasza bbpro (#860) üzenetére


atala
addikt

Megpróbálom majd egy másik géppel, ha nem megy szólok, Köszi.

(#862) nesa


nesa
veterán

Urak ez a telo nem tud automata fenyero szabalyozast, vagy csak en nem talalom :F

(#863) csabi98 válasza nesa (#862) üzenetére


csabi98
tag

Nincs benne automatikus fenyero! :(

(#864) csabi98


csabi98
tag

Valaki nem tud arra valami megoldast ami a samsungoknal mukodik de ennel sajna nem hogy bekapcsolom az asztalon levo letoltott widgettel a vakut es facebook messengerrel fotozni akarok ugy hogy kozbe megy a vaku es ez samsungon megy ezen viszont nem :(
valakinek van erre valami megoldasa? esetleg valaki tud nekem linkelni akar xdarol mukodo samsung vaku widget alkalmazast?
elore is koszonom a segitseget! :)

(#865) Lathronos válasza csabi98 (#864) üzenetére


Lathronos
őstag

Az LG nem Samsung.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#866) Bence1975


Bence1975
újonc

ha valakit érdekel akkor antutu battery testen 5226 pontot ért el a készülék! :DD

(#867) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

2G-n 40 perc kijelzőidővel, energiatakarékos módban, kb 40% fényerőn 222óra (9 nap 6 óra) készenlétnél járok, és további 10 órát jósol a telefon. A mérés nem pontos, mert volt benne egy fél nap wifi-n tartózkodás is, de már majdnem elértem a gyári adatot (11.7 days (281 hours)).

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#868) orcus06


orcus06
újonc

Szevasztok,

elolvastam itt egy-két véleményt (nyilván nem mindegyiket), és egy kérdésem akadt, mivel ez a telefon ár/szerep arányban tűnik a legjobbnak számomra. Láttam pár hozzászólást itt is és máshol is, hogy 1-2 hónap után belassul a telefon. Nekem valahogy nem áll össze a kép. Ha működik valami x ideig jól, aztán meg nem, akkor ott nem hiszem, hogy a valamivel lenne a probléma.

A kérdés az lenne, hogy ezt a "belassulást" valamivel nem-e lehet megelőzni (letiltott frissítések stb)? Illetve egy "factory reset"-nek van-e esélye megoldani a problémát (gondolom újabb 1-2 hónapra)?

(#869) bbpro válasza orcus06 (#868) üzenetére


bbpro
tag

Ez a belassulás szerintem teljesen felhasználás függő. Nekem pl. nem lassul be.Vannak nagyon szuperül megírt programok amik úgy lezabálják a memóriát, hogy szegény telefon meg is adja magát. A lányom ace 4-én a facebook igen hamar 568(!) MB-ra hízott. Akadozik is szegény ugyanezzel a hardverrel. Nekem több mint 50 app van telepítve de semmi lassulást nem tapasztalok mert kerülöm az ilyen szemeteket. A gyári visszaállítás természetesen megszünteti az ilyen problémát ha előjön.

(#870) róland


róland
veterán

Hali!

Hét elején beléptem a LG Leon tulajdonosok táborába. Tapasztalataim eddig vegyesek, főleg egy Samsung Galaxy SIII után - ami sajnos elköltözött az örök vadászmezőkre.
Akkumulátoros készenléti ideje egész jó, de ha elkezdem használni a telefont, akkor nagyon gyorsan merül. :( (Gyakorlatilag kb. 5 óra alatt le tudom meríteni a teljesen feltöltött akkumulátort. :( )

Más:
Hogy lehet megoldani, hogy a vakut "zseblámpának" is lehessen használni? (Samsung gyárilag tudta.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#871) sto1911 válasza róland (#870) üzenetére


sto1911
veterán

Azt azert megnezem melyik telo tud 5 oranal tobb kijelzoidot.

A playbol leszedsz egg flashlight widgetet es kapsz gombot ra. Ill. az pl. Arrow launcherbe van beepitve

(#872) szemesi69 válasza sto1911 (#871) üzenetére


szemesi69
addikt

A3 6-7 óra kijelzőidőt tud 1,5 nap alatt.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#873) sto1911 válasza szemesi69 (#872) üzenetére


sto1911
veterán

A lenyeg, hogy azert az 5-el sincs nagyon lemaradva a mai okostelefon/naponta toltes idejeben.

(#874) szemesi69 válasza sto1911 (#873) üzenetére


szemesi69
addikt

Egyet értünk :) viszont a fiam leonjával szívás van most van másodszor szervizben mert magától újraindul.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#875) David696969


David696969
csendes tag

Kijön a telóra az 5.1 es feissítés??

(#876) csibor válasza David696969 (#875) üzenetére


csibor
őstag

Ha lesz, akkor rögtön 6.0 lesz. Nagyon hiszek benne ;]

(#877) nash2 válasza csibor (#876) üzenetére


nash2
tag

Értékelnék én is egy 6.0-t de főleg egy új kamera drivert mert a jelenlegi kicsit összecsapottnak tűnik.

Nash

(#878) Aphrodite


Aphrodite
újonc

Sziasztok!

Beszereztem én is egy ilyen telefont.A kérdésem az lenne, hogy ezt a kör sugarába húzós felvevő gombot lehet valahogy cserélni?Van rá valamilyen mód?

(#879) kispiros válasza Aphrodite (#878) üzenetére


kispiros
csendes tag

Sziasztok,
a fiamnak szeretnék születésnapjára telefon venni. Eddig a annyira sikerült leszűrni a készülékeket, hogy az LG Leon és Spirit maradt versenyben. Viszont itt a Spirit tesztjét elolvasva úgy látom, hogy a papíron jobb és kicsit drágább telefon lenne a rosszabb választás. A Leonnal tényleg jobban járnék? LTE-re nincs szükség, prepaides kártyával lenne használva, adatkapcsolatra meg csak WiFi. A tesztben leginkább a kamerát húzzák le, az mennyire számít gyengének? A fotóit eddig a fiam a tesó Nexus 7 tabletjén csinálta.
Illetve létezik a telefonhoz ablakos tok? A Spirithez lenne, és ez nagyon nagy vonzerő.
Köszönöm a segítséget!
Üdv, tamas

[ Szerkesztve ]

(#880) Lathronos válasza csibor (#876) üzenetére


Lathronos
őstag

Augusztusig kiderül, lesz-e 6.0. Bár mivel ez a készülék lecsúszott a belépő szintre, én nem lepődnék meg rajta, ha még az 5.1-et se kapná meg. Megérzésem szerint Optimus D690 G3 Stylus-tól kezdődően kapják csak meg az LG-k a 6.0-t, de én lennék a legboldogabb ha tévednék.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#881) kstcsk


kstcsk
tag

Én is szeretem lefrissíteni a Note-om, de egy 35 ezres telefonnál ami teljesen jól működik, mondhatni a legtöbb igényt kielégíti ebben az árkategóriában, miért olyan fontos a 6.0?

(#882) róland


róland
veterán

Milyen megoldás van arra, hogy a Viber hangereje is megfelelő legyen a Leon-on? (Egyáltalán a Viber miért ennyire halk ezen a telefonon?)

Valamint meg tudja valaki mondani, hogy a lengyel változathoz képest a magyar szoftver mekkora helyet foglal? (Az enyém lengyel disztribútoron keresztül került be az országba,s felmerült bennem a szoctver csere.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#883) Skillet válasza kstcsk (#881) üzenetére


Skillet
addikt

Na ez az :) mert kell és kell és kell. Csak. Mert új, mert másnak is van. Stb stb stb. Passz, én sem értem.

(#879) kispiros
Nincs hozzá ablakos tok, mert nem tudja kezelni.
Szerintem jó képeket csinál, de nyilván szubjektív.
Kijelzővédő üveg mindenképpen kell rá, sok telefon megsínylette a lepottyanást.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#884) nash2 válasza Skillet (#883) üzenetére


nash2
tag

Azért nem ennyire egyszerű hogy csak. Egyrészt ott vannak az android, a kernel, és a driverek hibajavításai, másrészt a biztonsági frissítések és legvégül az új feature-ök. Ennek a háromnak a prioritása verziónként változó, habár egyeseknek tökmindegy és mindháromra magasról tesznek, és akkor még finom voltam.

[ Szerkesztve ]

Nash

(#885) adabra válasza kstcsk (#881) üzenetére


adabra
senior tag

A 6.0 emiatt (lenne) fontos: [link]
A 8GB (vagy amennyi ténylegesen használható belőle) belső tárhely elég szűkös, és szerintem az "áthelyezés SD kártyára" opció sem működik normálisan...

(#886) kispiros válasza Skillet (#883) üzenetére


kispiros
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#887) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Olvasgattam itt, hogy a kamera nem a legjobb. Nekem nincs bajom vele, látszólag élesek a képek és nem zajosak, a fókuszálás is úgy tűnik, hogy jó. Hozzáteszem, hogy csak a készülék kijelzőjén néztem eddig vissza. Ami hiányérzetem van, az a hdr, a tömörítés beállítása és a panoráma. Nem vagyok híve a próbálgatásnak, inkább a tapasztalatokra lennék kíváncsi, kinek melyik kamera app vált be leginkább?
Böngészőkből is operát használok a tördelés miatt, de mintha a gyári gyorsabb lenne. Az viszont nem, vagy nem úgy tördel. Javaslat?
Köszi.

(#888) Nozy82


Nozy82
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek ettől a telefontól jobb egy Lumia 535? Érdemes lenne elcserélni rá? Tudom itt mindenki Lg leon tulaj és gondolom picit elfogult is :) Sajnos nem tudom eldönteni, hogy tartsam meg ezt vagy adjam oda egy Lumia 535-ért!? Melyik jobb, rendszer, kijelző, kamera stb...?

(#889) #41133696 válasza Skillet (#883) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, nálam a Tempered Glass megvédte pár alkalommal már :) Ráadásul kórházban esett a kőre, de még a TPU szilikontok is tompított rajta :)

(#890) Skillet válasza #41133696 (#889) üzenetére


Skillet
addikt

Asszony kapott tőlem ilyen telefont esküvői ajándéknak. Mivel életem párja eléggé ért a tárgyak röptetéséhez, így hamar be is rendeltünk hozzá egy tempered glasst az ebayről. Megérte. Azóta már ugrott párat a telefon, de nincsen baja. És a tempglass is karcmentes rajta. Okosság.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#891) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Olvastam a tesztet és ezen megakadt a szemem:

Telefonálás után előfordul, hogy az eszköz körülbelül 30 másodpercet tölt el hálózatkereséssel, ilyenkor csak segélyhívást enged kezdeményezni, ez sokszor elég zavaró lehet.

Ez csak egyedi jelenség vagy általános?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#892) szemesi69 válasza aelod (#891) üzenetére


szemesi69
addikt

A teszt óta már volt jópár frissítés, nincs probléma.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#893) aelod válasza szemesi69 (#892) üzenetére


aelod
veterán

:R

Köszi a gyors választ.
Páromnak beszart az LG L65 telefonja és nézek neki valami használhatót házon belül.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#894) foxymaci válasza Nozy82 (#888) üzenetére


foxymaci
senior tag

Hát ez attól is függ hogy eddig kb mire használtad a leon-t, milyen alkalmazásokat, van e olyan ami wp-n lehet nem elérhető. Egyébként az 535 hardveresen nem túl acélos,bár a 8.1-re nyilván elég, de a kijelző érintésérzékenységével is voltak gondok. Kamerás képpeségei viszont szerintem jobbak mint a Leon-nak, viszont videót nem tud HD-ban felvenni.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#895) z123456z válasza aelod (#893) üzenetére


z123456z
őstag

Szerintem tök jó cucc. A kamerája is teljesen rendben van, legalább is én összehasonlítási alap híjján nem fedeztem fel hibákat. Az egyetlen negatívum amit tapasztaltam a hátlap recsegése, pedig csak egyszer volt lent róla, amikor üzembe helyeztem. Ennyiért ( 27k ) tökéletes.

(#896) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Édesanyám ilyen készüléket használ. A mai nap folyamán egyik hívás alkalmával a telefon headset módba váltott (anélkül, hogy ilyen eszköz került volna rácsatlakoztatásra) és nem is lehet a kis fejhallgató ikont eltüntetni. Előzőek miatt hívás esetén semmi semm hallható. (nincs headset a készülékhez)

Újraindítás, akku ki-be megvolt, nem segített.

Tudnátok valami megoldást javasolni?

Köszi előre is!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#897) Milestone2 válasza Madn!ght (#896) üzenetére


Milestone2
nagyúr

1. fülhallgató lyuk kitisztítása! (lehet valami zárja az érintkezőt)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#898) TA68 válasza Madn!ght (#896) üzenetére


TA68
senior tag

Sokszor az is elég szokott lenni, hogy párszor kihúzod-bedugod a fülhallgatóját. Általában az érintkezők oxidációja szokta okozni ezt a hibát, de kisebb eséllyel lehet szoftveres probléma is.

(#899) Nozy82 válasza foxymaci (#894) üzenetére


Nozy82
tag

Hát a Leon-on eddig telefonálás, messenger, böngészés, film nézés pár játék amire használom. Videót ritkán használom, fényképezni persze szoktam. Kijelző érintkezésről én is olvastam, hogy voltak gondok, de amire cserélnék annak állítólag már nincs ilyen gondja!

(#900) Madn!ght válasza TA68 (#898) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Egyelőre úgy néz ki magától megszűnt a probléma. Én is olyanra gyankszom, hogy valami a füles aljzatába került.

Milestone2: :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.