Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Benéztem elköszönni, nem rég lecseréltem az "öreg" harcos Leont egy redmi 4x váltotta.

Nagyon szerettem ebben a telefonban a szoftvert, amit az LG belepakolt, a kis kedvességeket, ahogy sokszor kitalálta a gondolatomat egy-egy beállítási lehetőséggel, vagy váratlanul kezes opcióval, szerettem a knock code-t, és a duplakoppos ébresztést, stabil, frankó telefon volt különösebb hülyeségek nélkül.

Ami miatt leváltottam az a botrányosan kicsi tárhely, egyszerűen ezzel a 8GB-tal már nem volt képes ellátni egy okostelefon funkcióját (rajta legyenek az appok amikre szükségem lehet) én meg nem vagyok hajlandó szutykolni azzal, hogy valahogy feltweakelem a memóriakártyát tárhelynek. Komoly súllyal esett a latba a gyenge hátsó és a teljesen indokolatlanul gyér előlapi kamera, nem vagyok egy szelfizős típus, de '2000-ben az első webkamerák csináltak ilyen képeket körülbelül, a hátlapival sem voltam soha maradéktalanul elégedett.

Ezt a két hibát leszámítva szerettem, nagyon jó telefon volt, megfelelően kompakt volt a mai készülékekhez képest, és mivel még bírja, és elkótyavetyélni meg nem akarom, lesz belőle okostávirányító otthonra klímát meg kodi-t vezérelni a fotölyből.

(#1902) Imifej válasza DeFranco (#1901) üzenetére


Imifej
senior tag

Klimát hogy irányítasz vele? Hálózatra köthető?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1903) DeFranco válasza Imifej (#1902) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, van rajta wifi modul, azon keresztül

(az egy másik kérdés, hogy a 4x-en meg infra van, szóval natívan irányítja ugyanezt a klímát, de a webes/wifis app jobb azért, és jobb hogy egy dedikált eszköz van erre)

(#1904) Imifej válasza DeFranco (#1903) üzenetére


Imifej
senior tag

Ismerem a Redmi 4x-t is, a lányomnak erre cseréltem az LG Spirit-et. Nekem Leon van, és én is vagy Redmi 4x-t vagy MI A1-et szeretnék venni.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1905) róland


róland
veterán

Ma én is váltottam a LEON-ról, SGS8-ra.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1906) Skillet


Skillet
addikt

Hali
Hogyan lehet másik kártya nélkül megtudni, hogy független-e a leon?
Van másik kártya, de normál sim, nem micro.
Köszi
Sok itt a bejelentés... De asszony leon-ját is most váltottuk moto e4-re. A Tárhely Már nagyon gázos volt.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1907) Skillet válasza Skillet (#1906) üzenetére


Skillet
addikt

már megoldódott. az E4-hez kaptunk valami ingyen voda sim-et, azt raktam bele, függő.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1908) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok,

az utóbbi 2-3 kezdett a telefonom hangszórója nagyon recsegni, sokszor nem is értem mit mond, akivel beszélek. ez valami típushiba, és másnál is volt/van ilyen? ha igen, javítható (érdemes?) vagy hajítsam el jó messzire....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1909) rétisün


rétisün
veterán

recsegésre senki?

vagy senkinek se volt meg addig a leonja, hogy ilyembe belefusson?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1910) dark2 válasza rétisün (#1909) üzenetére


dark2
tag

Nekem ugyan a mai napig leonom van, de nekem nem recseg. Igaz, a napi átlagos telefonálás úgy 5-6 perc lehet, alkalmanként meg video/youtube a kihangosítójával... Szerintem még nem értem el azt az elhasználódási fokot. :DDD
Csak az aksi merül kicsit gyorsabban. 2 év 3 hónapos körül van.

(#1911) akos3


akos3
addikt

Hello!
Mikor összekötöm PC-vel a telefont nem ugrik fel az engedélykérső ablak (pedig korábban megjelent), így nem látok semmit a gépen, pedig érzékeli. Hogy lehet ezt beállítani? :F

(#1912) akos3 válasza akos3 (#1911) üzenetére


akos3
addikt

Már mogoldódott szerencsére :)

(#1913) Kisszabó


Kisszabó
tag

Jött rá egy frissítés... felrakta már valaki?

Április 23-ai. 48,57MB, V20C

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#1914) dark2 válasza Kisszabó (#1913) üzenetére


dark2
tag

Melyik szolgáltatónál? Nekem a telekom még nem jelzett.

(#1915) róland válasza dark2 (#1914) üzenetére


róland
veterán

Pedig jött a T-től is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1916) dark2 válasza róland (#1915) üzenetére


dark2
tag

Érdekes. Az enyém azt írja, hogy V20b-216-30 van rajta és ha felengedem wifi-re, csak azt a pár app-ot akarja frissíteni, ami telepítve van...
Valahol meg lehet nézni, az új mivel tud többet esetleg?

(#1917) róland válasza dark2 (#1916) üzenetére


róland
veterán

V20b-260-01 az utolsó T-s szoftverváltozat.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1918) Kisszabó válasza dark2 (#1914) üzenetére


Kisszabó
tag

Vodafone...

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#1919) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Függetlenre nekem is jött. De érdekes módon az előző frissítés az nem volt elérhető.

(#1920) dark2 válasza róland (#1917) üzenetére


dark2
tag

A számozás szerint a tiéd későbbi...
Hogy kell a telefont rávenni, hogy ilyen frissítést keressen?

(#1921) Kisszabó


Kisszabó
tag

Egy ismerős K4-esére is jött ugyanekkora méretű fájl, ugyanilyen semmitmondó szöveggel...
Én még nem mertem feltenni...

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#1922) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Egy hajszállal de mintha gyorsabb lenne a telefon. Már olyan tekintetben, hogy kevésbé áll be különböző alkalmazások váltogatásánál meg app frissítés alatt se "hal" meg teljesen már.

(#1923) róland válasza dark2 (#1920) üzenetére


róland
veterán

Bocs a "megtévesztésért", az enyém független. (El is feledkeztem erről.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1924) dark2


dark2
tag

No, kérem szépen, feltettem ezt az említett telekomos frissítést - V20c-216-30. (Le volt tiltva, hogy frissítéseket keressen, ezért nem tudtam róla.)
Amit eddig tapasztalok:
- memóriahasználat nem nagyon változott, mintha kicsit több lenne szabadon, a 896MB-ból 806 használatban, 90 szabad
- érzésre gyorsabban reagál a telefon az érintésekre, a menüben gyorsabbnak tűnik az animáció - az eddigihez képest határozottan
- a kétkoppintásos képernyőébresztés kicsit jobban működik, sokszor nem történt semmi többszöri kopogtatás ellenére sem, most úgy tűnik, kevesebb próbálkozásból érzékel

Még nem ejtettem meg az ilyenkor szokott factory reset-et, de alig van rajta pár program telepítve és sok vacak le is van tiltva.
Remélem segítettem valamit.

(#1925) winben


winben
aktív tag

Sziasztok!

Ideiglenes telefonnak használom jelenleg ezt a modelt és a hotspot (internetmegosztás) móddal némi problémám akadt.
Azt mondja, hogy max 30p timeout-ot lehet beállítani. Azt nyomom rá, hogy "nincs megadva", de semmi, ugyanúgy kikapcsolja időközönként.

Nem lehet ezzel valamit csinálni, hogy ne szakadjon meg folyamatosan a netmegosztás? (Telenoros telefon, V20b-EUR-XX)

(#1926) Imifej válasza winben (#1925) üzenetére


Imifej
senior tag

Meg lett a Leon utód, (Redmi Note 5) most a fiam használja majd, sima telefonnak, és max viberezni. Akku tökéletes, így remélem még kibír nála egy kis időt. :)

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1927) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Újabban azt vettem észre, hogy ha töltöm és használom is kicsit akkor a kijelző közepe furcsán opálos lesz. Pedig egy éves korára újat kapott. Furcsa öregedési bajok.
Asszonyé is. Neki nem volt cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#1928) dark2 válasza F_Zolee (#1927) üzenetére


dark2
tag

Én a saját leon-omon ilyet nem vettem észre, csak azt, hogy ha rajta van a messenger nevű csodás szoftver, akkor adatkapcsolat vagy wifi engedélyezése után meglassul egy időre...

(#1929) CM11forP6


CM11forP6
újonc

Hali!
Csináltam egy resetet, de az alapbeállításoknál nem tudok a wifi ellenőrzésnél tovább menni, mert egyfolytában jön a hibajelzés, hogy leállt a google play szolgáltatás.

Próbáltam hardware resetet, de nem megy, hiba csinálom úgy, ahogy számos helyen leírják , nekem simán betölt a rendszer és újrakezdődik az alapbeállítás a g-play hibajelzésekkel.
(1. Kapcsoljuk ki a telefonunkat
2. Nyomjuk le és tartsuk lenyomva a Bekapcsolás + Hangerő csökkentése gombokat3. Ha az LG logo megjelenik, engedjük fel a Bekapcsolás gombot, majd azonnal nyomjuk meg és tartsuk is lenyomva, amíg bejön a reset képernyő)

Telekomos sim van benne, nem tudom, hogy mással megy-e...
Találkozott ilyennel valaki?

(#1930) Imifej válasza CM11forP6 (#1929) üzenetére


Imifej
senior tag

Szerintem ez a topik halott, kérdezz az Androidos topikban. Szerintem egyébként gyári visszaállításkor, a Google Play őskori változata van a telefonon, az lehet a gond. Előszőr azt kell frissítenie. De ha fel tud menni a netre, akkor ezt meg szokta csinálni. Ha nem, akkor lehet az SD kártyára kell másolni a Google Play APK- filet. Valahonnan biztos le lehet tölteni. De ezek csak feltételezések, nem vagyok Android guru. :)

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#1931) CM11forP6


CM11forP6
újonc

Raktam rá android 6-ot, az megoldotta a problémát.

A hard reset is sikerült, leszedetem a hátulját és megtisztítottam az érintkezőket. Elsőre sikerült megadott billentyűkombinációval

(#1932) dark2 válasza CM11forP6 (#1931) üzenetére


dark2
tag

Tulajdonképpen ez a hard reset mi akarna lenni? Olyan, mintha kivennénk az akkut? Vagy ez mindent töröl a telefonról, még a factory reset-nél is jobban? Nekem még mindig a Leon van használatban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.