Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) RBJ


RBJ
addikt

GYűrődést hogy bíja a telo? tapasztalatok?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#302) #41180928 válasza RBJ (#301) üzenetére


#41180928
törölt tag

Szerintem ez (sem) arra van, hogy gyűrd, hanem, mikor megvan a baj, annak jó részét tűr(het)i.

(#303) #41180928 válasza KIZS (#298) üzenetére


#41180928
törölt tag

Nem találok infót az ATCI dologról. Te tudod, mit csinál?

(#304) KIZS válasza #41180928 (#303) üzenetére


KIZS
aktív tag

Én se találtam semmit és a Blade-emen se volt ilyen, így hát kitöröltem és a telefon üzemszerűen működik tovább :)

(#305) #41180928 válasza KIZS (#304) üzenetére


#41180928
törölt tag

Mégis van valami:
com.mediatek.atci.service - "Atci_serice"
= A szolgáltatás, amely hozzáférést biztosít az alkalmazás funkciói FMRadio GN_MMITest

(Google translate)

(#306) #41180928 válasza #41180928 (#305) üzenetére


#41180928
törölt tag

(#307) KIZS válasza #41180928 (#306) üzenetére


KIZS
aktív tag

Ez hasznos listának tűnik, este átfigerészem.

(#308) hpeti2 válasza KIZS (#252) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Köszi, ez alapján sikerült belőni a belső hangszórót is. Most már nem maxon kell hallgatni az utcán.

Aki cybermaus romot használ az tud hívás közbeni hangerőt állítani úgy hogy a kijelző alszik? Úgy vettem észre, h én csak akkor tudok hangosítani, ha elveszem a fülemtől és bekapcsol a kijelző.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#309) KIZS


KIZS
aktív tag

Letöltöttem mindenféle MTK6577 kernel forrást és próbálkoztam a lefordításával. Sikerült is és be is indult vele a telcsi valamennyire, de persze nem indul el rendesen (pontosabban boot loop-om van). Ezen nincs sok csodálkozni való, hiszen lövésem sincs milyen hardver van a telóban, hogy mit is fordítsak bele a kernelbe (meg gondolom egy két specifikus forrás hiányzik is, pl a kameráké). Szóval esetleg nem tudtok valami pontos leírást az A660-ban levő hardverről (LCD, digitizer, előlapi-, hátlapi kamerák pontos típusa, esetleg a fesszab IC típusa, stb...)? Vagy egy szétbombázott telefonja nincs valakinek aki tud rendes fényképet csinálni a belsejéről?

Nincs sok bizodalmam, de hátha valaki a falhoz vágta már és megnézte mi van belül :)

(#310) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Megérkezett a telefonom 10 nap alatt Tmallboxtól és vám sem volt

(#311) RBJ válasza Ninja Chick. (#310) üzenetére


RBJ
addikt

mennyi volt tok vonó horog. gyors volt.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#312) Ninja Chick. válasza RBJ (#311) üzenetére


Ninja Chick.
tag

110$. és kaptam mellé 3 screen protectort illetve egy szilikon tokot is.

Egyéb: Miért írja a telefon folyamatosan, hogy G meg 3G miközben nincs is mobilnetem? (fenn a Wifi mellett).

Illetve milyen programokat érdemes kigyomlálni a romból és mivel? (Cybermaus 3.21)

(#313) pengemetal válasza KIZS (#309) üzenetére


pengemetal
aktív tag

:R :R :R

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#314) KIZS válasza Ninja Chick. (#312) üzenetére


KIZS
aktív tag

Én ezt fabrikáltam magamnak: [link]
Ez lényegében az Etotalk rom, kiszedtem a kínai Calendar-t meg egy-két feleslegesnek ítélt alkalmazást, illetve belekerült a Cybermaus féle launcher (benne marad az Etotalk-os is) meg pár Lenovo-s háttérkép.

(#315) Ninja Chick. válasza KIZS (#314) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Linket légyszíves javítsd. Illetve van esetleg egy listád arról, hogy pontosan miket szedtél ki?

Illetve mi a különbség az Etotalk és a Cybermaus romok közt?
Azt pedig be lehet kapcsolni, hogyha hosszan nyomom a vissza gombot, akkor bezárja az adott alkalmazást?

[ Szerkesztve ]

(#316) KIZS válasza Ninja Chick. (#315) üzenetére


KIZS
aktív tag

A link szerintem jó, csak most fejezte be a feltöltést :)

Ezeket szedtem ki:
etotalktoolbox.apk
LenovoCalendar_Phone_SDK4.0_hdpi_v1.15_0718_signed.apk
Lessons.apk
Lessons.odex
MobileLog.apk
ModemLog.apk
ModemLog.odex
MtkVideoLiveWallpaper.apk
MtkVideoLiveWallpaper.odex
MtkWorldClockWidget.apk
MtkWorldClockWidget.odex
RootExplorer.apk
Weather.apk
WeatherWidget.apk
illetve a teljes Dean könyvtárat töröltem

Az etotalktoolbox helyett használható a Mobileuncle MTK tools (marketből ingyenes). A LenovoCalendar kínai nyelven prüntyögött, helyette a Google Calendar-t használom (Marketből letöltve). A RootExplorer meg nekem megvan legálisan.

A hosszú visszára programbezárás szerintem Cyanogenmod-os okosság, itt legalábbis nem találtam ilyen lehetőséget.

(#317) Zeki válasza Ninja Chick. (#312) üzenetére


Zeki
nagyúr

Attól hogy nem fizettél elő ilyenre, érzékeli, hogy rendelkezésre áll a 3G. Pl MMS küldés-fogadás is gyorsabb így.

(#318) RBJ


RBJ
addikt

Öcsém nagyon megyen lefele az ára. Esetleg van valami utódja? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#319) TROGLODITA


TROGLODITA
csendes tag

Nekem is megérkezett a telefon szintén Tmallbox-tól szintén vám nélkül de 12 nap alatt :)

Azt lehet tudni, hogy milyen GG van a telefonon? 1 vagy 2 ?

[ Szerkesztve ]

Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

(#320) TROGLODITA


TROGLODITA
csendes tag

Ez a LED csak 1 fajta színnel tud világítani? Nem lenne rossz ha a lemerülés mondjuk más színnel jelezné.

Lenovo A660 with Cybermaus 3.21

(#321) fazek99


fazek99
csendes tag

Végre az enyém is megérkezett :) 17 nap volt az ali-ról singposttal, de szerintem ha nem a munkahelyemre kérem, már pénteken megérkezett volna.

(#322) hpeti2 válasza TROGLODITA (#320) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Sajnos csak a falusi discoba is beillő zöld villogás van vagy a töltés közbeni konstans fényszóró. :D
Meg kéne nézni, hátha van vlm root joggal működő noti led buzdergáló program a play store-ban.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#323) kean83


kean83
tag

Sziasztok!

Hamarosan én is csatlakozok a kis szektához, tegnap adtam le a megrendelést Tmallbox-tól, szállitással 110$-ért :)

Valaki tényleg elhiszi, hogy az egészség fontosabb, mint a pénz? Nem túl sok jó nõt láttam, aki azon töprengett volna: ''Hé, a porschés Billel feküdjek le inkább, vagy az alacsony koleszterinszintû Dave-vel?''.

(#324) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

a dual sim-es topicban már kérdezte, de most látom csak, hogy van külön fóruma is :

Egy Lenovo A660-at néztem ki magamnak, de lenne pár kérdésem:
- gondolom az nem jelent problémát, ha én csak egy sim-el használnám.
- mennyire igénylik ezek a telefonok a mókolást? én csak használnám, nincs kedvem mahinálni vele folyton vagy ez szükséges? (egy sima telepítés play-ből, esetleg megnézni az méljeimet stb)
- ha rootolt a telefon, akkor le tudom szedni róla a felesleges cuccokat?
- mennyire összeszedett a nyelvi támogatás rajta? (az nem baj, ha nincs magyar nyelv, jó az angol is, csak ne keveredjenek kínai karakterek közé

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#325) Ninja Chick. válasza Hintalow (#324) üzenetére


Ninja Chick.
tag

- Ha Cybermaus rommal jön a telefon (Tmallbox) akkor nem nagyon kell mókolni, mert azt már megtette előtted Cybermaus.

- Igen le tudsz mindent

- Teljes angol támogatás van Cybermaus rom alatt. Egyedül akkor láttam az egyetlen kínai karaktert amikor totálisan lemerült a telefonom és rádugtam töltőre majd írta a 2 karaktert de alatta közvetlenül a Charging -ot is.

(#326) Attix70


Attix70
aktív tag

Sziasztok tulajok !
A kijelzőjének mekkora a betekintési szöge kb. ? Milyen szögben élvezhető ? Autóba navigáció miatt kérdezném.
Üdv, Atti

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#327) KIZS válasza Attix70 (#326) üzenetére


KIZS
aktív tag

Én úgy veszem észre, hogy oldalról tökéletes, alulról tűrhető, felülről rossz.
De gondolom alapvetően oldalról fogod nézni :)

(#328) KIZS válasza Hintalow (#324) üzenetére


KIZS
aktív tag

- Én is 1 SIM kártyával használom, semmi gond nincs vele.
- A gyári rom és Cybermaus angol/kínai (tehát angol vagy kínai a választható nyelv és nem keverék), az Etotalk minden nyelven tud amit az Andorid ismer (magyarul is). Mókolni alapvetően nem kell, de a gyári rom (és picit a Cybermaus is) tartalmaz alapvetően kínai alkalmazásokat.
- Nekem rajta volt a CWM alapból (nem tudom ez mindig így van-e), így a Google Play felrakása nem több mint 3 perc (bár a gyárin kívül minden romban benne van). Hasonlóan 3 perc bármilyen custom rom felrakása is. A rootolás is hasonlóan 3 perc (bár nekem eredetileg is rootolva volt). Állandóan mókolni biztosan nem kell a telefont.

Kínai karakter nekem csak a zenelejátszóban van, az ékezetes betűket a számok címében valami hieroglifával kihelyettesíti (file böngészőben nem, csak a zenelejátszóban). Ezt csinálja a gyári, a Cybermaus és az Etotalk ROM is.

Fentebb belinkeltem egy kiherélt Etotalkos romot amit én is használok. A Cybermaus nem más, mint a P700-as gyári rom kínai alkalmazások nélkül. Az Etotalk pedig az A660-as gyári szintén kínai alkalmazások nélkül és többnyelvűsítve (és lecserélték a launchert is). A fentebb belinkelt rom pedig az Etotalkból kiszedve még pár alkalmazás, belerakva a gyári launcher (az etotalkos is megmaradt, választható melyiket akarod használni) illetve ráengedtem plusz még egy magyarítást. Így ez egy teljesen szokványos üres Andorid lett, és teljesen magyar (néha picit angol-magyar, leginkább a launcher beállításainak a menüjében).

A Cybermaus-nál nekem az nem tetszett egyébként, hogy nem működik vele a negyedik gomb (az utoljára használt alkalmazások).

[ Szerkesztve ]

(#329) Szipoly


Szipoly
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a hsz-eket, mit tegyek fel, mit szedjek le, állítanám be a telfont...
Aztán rájöttem, hogy 3 évig a Desire angol gyári 2.3.3-al tökéletesen megfelelt nekem, ez az ICS pedig kicsit sok is :DDD
Nincs valami egyszerű, tiszta ROM, amit felhúzhatnék a Lenovo-ra? Igazából még csinálni sem csináltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#330) Hintalow válasza KIZS (#328) üzenetére


Hintalow
senior tag

Köszönöm szépen mindkét választ!!!

Be fogok ruházni egybe :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#331) hpeti2 válasza Szipoly (#329) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A cybermaus-ból elég jól ki vannak gyomlálva a felesleges cuccok. Én csak ajánlani tudom, ha nem zavar, hogy a jobb alsó érintő gomb nem működik (gyakran használt programok gomb).

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#332) #41180928


#41180928
törölt tag

Kaptam egy remek ajánlatot és elcseréltem az A660-am. Egy darabig most Lenovotlan leszek ... de nem hiszem, hogy sokáig.

(#333) Szipoly válasza hpeti2 (#331) üzenetére


Szipoly
tag

Az most sem működik.
Pillanatnyilag futó alkalmazások másként előhozhatóak?

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#334) hpeti2 válasza Szipoly (#333) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Én APEX launchert használok. Ott én úgy állítottam be, hogy a menu gombot hosszan nyomva, illetve a kezdő "asztalon" elég szimplán megnyimva előjönnek a gyakran használt alkalmazások. Így nem hiányzik a 4-dik gomb.

Állítólag az ETOTALK ROM-mal működik az összees gomb.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#335) #41180928 válasza hpeti2 (#334) üzenetére


#41180928
törölt tag

Nemcsak állítólag, hanem tényleg :)

(#336) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Azért elég jól megy lefele az ára:

Minideal.net-es kupon

Lenovo a660
Russian Lenovo Lephone A660 MTK6577 dual SIM waterproof IP67 5MP GPS Smart Phone
our price is 107$(13$ discount is 27ABED)

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#337) Mazsika válasza KIZS (#328) üzenetére


Mazsika
őstag

szia.
lekaptam az etotalkos romodat, amúgy is fel akartam rakni egy etotalkost, láttam hogy kiszedtél pár felesleges cuccot még így még vonzóbb lett.
a lényeg: play ugye van benne?

Dáccsika

(#338) KIZS válasza Mazsika (#337) üzenetére


KIZS
aktív tag

Persze, benne van.

(#339) Mazsika válasza KIZS (#338) üzenetére


Mazsika
őstag

a kizs_mix_4 az etotalkos 'kiherélt' romod igaz?

Dáccsika

(#340) Szipoly válasza hpeti2 (#336) üzenetére


Szipoly
tag

Tmallbox-on 103$ már pár napja.
Minideal-en 120$-ból jön le a 13$

[ Szerkesztve ]

- http://href.hu/x/j7n5 - Halk egér mod

(#341) KIZS válasza Mazsika (#339) üzenetére


KIZS
aktív tag

Igen.
Most jött meg a múlt hétfőn rendelt telóm (a nőmnek vettem, tmallbox-tól), arra is ezt a romot tettem fel most.

(#342) tutis válasza KIZS (#314) üzenetére


tutis
őstag

ez recovery-s?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#343) thiefnemo


thiefnemo
csendes tag

Sziasztok! NEkem is a héten jött meg a tmallboxról a telefon, bár nekem nem volt ekkora szerencsém, a vám megfogta.

A kérdésem az lenne, hogy nem tudjátok-e, tényleg nincs iránytű szenzor benne? mert alkalmazás azt írja. erősen reménykedem, hogy ez csak valami szoftveres tiltás, vagy a rom hibája, és hardveresen képes lenne rá. Ha valakinek ezzel kapcsolatban van infójam, legyen szíves írjon! Köszi!

(#344) Mazsika válasza KIZS (#252) üzenetére


Mazsika
őstag

ezek alapjan a light sensort nem lehetne allitani? nekem az a bajom hogy neha nagyon sotet a telo... :(

Dáccsika

(#345) Zeki válasza thiefnemo (#343) üzenetére


Zeki
nagyúr

lehet már figyelni fogják a tmallboxot.

(#346) Mazsika válasza thiefnemo (#343) üzenetére


Mazsika
őstag

mit jelent az hogy a vam megfogta? mennyit kellett fizetni?

Dáccsika

(#347) KIZS


KIZS
aktív tag

Ha valakinek van kedve kipróbálni, akkor piszkálgattam kicsit megint a romot: [link]

- frissült az xperia launcher (innen: [link])
- belekerült a face unlock (beállítások -> biztonság -> képernyőzár -> face unlock)
- belekerült a google calendar
- belekerült a youtube
- belekerült a soundcloud

A frissült launcher tök jó, sokkal jobb mint a régi verzió.

(#348) #41180928 válasza KIZS (#347) üzenetére


#41180928
törölt tag

Én is lecseréltem a launchert - Trebuchet-re

(#349) KIZS válasza Mazsika (#346) üzenetére


KIZS
aktív tag

Vámot biztosan nem kell fizetni, mert 150$ alatt van az ára minden költséggel együtt, de ÁFÁ-t lehet kérnek rá az meg ugye 27%. Szerintem szúrópróba szerűen fogták meg. Nem hiszem, hogy komoly rendszert csinálnak ebből, mert egyszerűen nincs rá kapacitásuk.

(#350) KIZS válasza #41180928 (#348) üzenetére


KIZS
aktív tag

Az a Cyanogenmod launchere, szeretem én is.

Ez az új xperia launcher nagyon szép. Mondjuk agyon még nem használtam, csak a friss telefonon próbálgatom a telepítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.