Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) cappa72 válasza tibibi (#2000) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet rossz az sd kártya, vagy nem jól formázott az sd kártya.
Futó rendszer alól látszik az sd kártya?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2002) tibibi válasza cappa72 (#2001) üzenetére


tibibi
őstag

frissen fomáztam fat32 kiprobálom másikkal :R

(#2003) cappa72 válasza tibibi (#2002) üzenetére


cappa72
nagyúr

A lényeg az, hogy jó is legyen, és a fat32 partíció az elsődleges 1-es partíció legyen.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2004) tibibi válasza tibibi (#2002) üzenetére


tibibi
őstag

beraktam egy másikat azon van mindenféle ráraktam a romot már tölti is :U
nem értem ,de mindegy ezzel a kártyával simán felment appelme romja .köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2005) tibibi


tibibi
őstag

neketek müködik a 3 betűs navi ? Nekem valami hiányzó mappát ír hibának.

(#2006) fa4hu válasza tibibi (#2005) üzenetére


fa4hu
őstag

Valószínűleg mert a belső tárolóhelyen keresi a navigációs program állományait, át kell oda másolni.

(#2007) tibibi válasza fa4hu (#2006) üzenetére


tibibi
őstag

próbáltam de úgy se sikerült :U

(#2008) fa4hu válasza tibibi (#2007) üzenetére


fa4hu
őstag

Akkor nem teljes a programod, hiányoznak belőle komponensek.

(#2009) tibibi válasza fa4hu (#2008) üzenetére


tibibi
őstag

újra raktam a romot most jó lett.

(#2010) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Belefutottam egy boot-loopba az A660-on és mivel az xda-s topicokban írtak alapján nem jutottam előbbre egy gyenge pillanatomban nyomtam neki az SP Flashben egy NANDFlash formatot (whole), hátha az segít. Nem segített, hanem (mint kiderült) átalakította a telefonom egy darab téglává...

Privátban megkerestem cappa72-t, ő azt javasolta, hogy "Talán firmware upgrade-del helyrehozható, és legyen bepipálva a "DA DL all with cheksum". (a héten nem ér rá ezzel részletesebben foglalkozni)
Sajnos ez önmagában nekem pont annyira kínai, mint a kicsi A660-om, szóval ha valaki segítene kibontani, hogy milyen programmal, milyen firmware-t upgradeljek, és főleg hogyan, azt nagyon megköszönném...

Nézegettem a fórumtémát, elolvastam az Összefoglalót, de nekem már ott bukik a történet, hogy a telefonon se kép, se hang...

Szóval előre is köszi bármi segítséget!! :R

(#2011) tibibi


tibibi
őstag

gps nálatok is pontatlan?

(#2012) fa4hu válasza tibibi (#2011) üzenetére


fa4hu
őstag

Mint a legtöbb MTK-s készülékben...

(#2013) Osibaa


Osibaa
senior tag

Sziasztok!

Cimbora telefonjára új recoveryt szeretnénk rakni, mert jelenleg kínai nyelven jön be a recovery. Az ismertetőben szereplő alábbi lépéseket követnénk, de kérdezem, hogy a recovery.A660.cybermaus.img telepítése törölni fogja a telefonon lévő adatokat, pl. telefonszámokat? (A leírásból nem derül ki, hogy konkrétan mi is történik.)

Köszi,
Osibaa

-----------------------------

"4. Hogyan tudok custom recovery-t azaz CWM-et telepíteni a készülékemre?

FIGYELEM! A művelet előfeltétele hogy root-olva legyen a készülék! (2.-es pontban leírtak)

- Töltsük le a következő fájlt: LINK
- Csomagoljuk ki valahová és másoljuk fel annak tartalmát (recovery.A660.cybermaus.img) a készülékre, vagy a készülékben lévő microSD kártyára!
- Töltsük le Play-ből a Mobileuncle MTK Tools alkalmazást, majd indítsuk el. Elindítás után az alkalmazás root hozzáférést kér, adjuk meg neki!
- A menüpontok közül válasszuk a Recovery Update-et!
- A lista legtetején megjelenő, a már korábban felmásolt recovery.A660.cybermaus.img-re tapizzunk rá, majd az OK gomb megnyomásával telepítsük a CWM-et!
- A művelet végén az alkalmazás felajánlja hogy újra is indítja a készüléket recovery módban. Ha ezt szeretnénk akkor válasszuk az OK gombot!"

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2014) Osibaa válasza Osibaa (#2013) üzenetére


Osibaa
senior tag

Nem törölte.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#2015) fa4hu válasza Osibaa (#2014) üzenetére


fa4hu
őstag

Persze, hogy nem törli, csak a recovery-t teszi fel, nem írja felül a többi partíciót.

(#2016) Sándor -P20- válasza tibibi (#2011) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Nekem nincs vele semmi bajom.
Simán geoládázok a telóval, és rendben teszi a dolgát.
Amit észrevettem, hogy néha a három betűs navi kb 50m-el mellérakja a pöttyöt, de pár perc működés után az is meg szokott szűnni.
Ami érdekes, hogy a három betűs navi ugyan téveszt, de a google maps oda teszi a pöttyöt ahol vagyok... :F

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#2017) tibibi válasza Sándor -P20- (#2016) üzenetére


tibibi
őstag

Igen nekem is azzal van gondom ,hogy képes 2 utcával odébb jelezni merre vagyok pesten azért ez elég zavaró :DDD

(#2018) Claude Leon válasza Sándor -P20- (#2016) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Persze, mert a google a wifikből is tájékozódik.
Ha nincs a fogható rádiójel, marad a hárombetűs helyzet.

(#2019) Sándor -P20- válasza Claude Leon (#2018) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Kint a puszta közepén is produkálta má az említett jelenséget. Igaz összesen talán 2X produkálta amióta megvan

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#2020) Claude Leon válasza Sándor -P20- (#2019) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A puszta közepére is beeshet néhány eltévedt rádiójel a távoli állomásokról, szerintem nem kell eljusson a kapcsolat lehetőségéig, elég, ha néha-néha kilóg az alapzajból.

Bár csak jelerősségarányból nem hinném, hogy túl pontosan lehet pozíciót számolni, inkább konkrét válaszidőből, de ennek a lehetőségében kételkednék, azt sem tudom, hol kellene utánanézni, hogy a wifi szabványokban van-e erre valami, ez a google titka marad.

[ Szerkesztve ]

(#2021) tibibi


tibibi
őstag

Appelme romja van fent ,hogy tudok gyári visszaállítást csinálni cwm-böl?

(#2022) fa4hu válasza tibibi (#2021) üzenetére


fa4hu
őstag

Nem gyárit, hanem csak Apeelme-féle alaphelyzetet tudsz visszaállítani, wipe data/wipe cache/wipe dalvik.

(#2023) tibibi válasza fa4hu (#2022) üzenetére


tibibi
őstag

megoldottam köszi csak alaphelyzet kellett.

(#2024) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Sikeresen parkolópályára tettem a telómat... ;(
Gondoltam én is megpróbálom ezt az alaphelyzetbe állítást... amit nem kellett volna.
Egyenlőre nagyon bukott a mutatvány.
Sajnos a CWM-sem indul.
Igyekszem megcsinálni a 150-es hsz ben foglaltakat, de elakadtam.
A driver fent van.
Flash tool OK.
De nem tudom kibontani a A660 recovery-t. Onnan kelene a scatter file.
Segítsen valaki hogyan jutok a scatter file-hoz a recovery.A660.cybermaus.img -ből?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#2025) fa4hu válasza Sándor -P20- (#2024) üzenetére


fa4hu
őstag

Nevezd át zip-re.

(#2026) Sándor -P20- válasza fa4hu (#2025) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Thx. Majd megpróbálom.
Az éjjel sikerült feltennem a CWM-et a telóra. Utána rúgásra indult a masina.
Most már csak arra lennék kíváncsi, hogyan sikerült törölnöm? :F :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#2027) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Találkoztatok már olyannal, hogy Jorte Calendar-t felraktátok (a magyarítottat), majd az ünnepnapok letöltésekor azt írja ki, hogy Letöltve, de mégsem mutatja???

Beállításokat néztem a Jorte-ban, elvileg piros háttérre állítottam, és mutatja az ünnepnapokat is... Mégsem látni semmit...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2028) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Egy újabb idegesítő, bosszantó dolog:
Nem tudom minek következtében, eddig csak néha, de mostanában egyre többször a felső hangszórón - amin híváskor a másik fél hallható -, szól a csengőhang, nem a külső/hátsó hangszórón, így ugyebár szinte nem hallható, ha bármiféle zaj van.

Van erre valami megoldás/javítás, vagy tudjátok, milyen app után következik ez be?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2029) Tomaaasz válasza Norbi.Sz (#2028) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Én is tapasztaltam már ezt. Még nem jöttem rá, hogy mi okozza ezt.

Egy restart szokott segíteni.

Oda mentem, ahol vagyok!

(#2030) Norbi.Sz válasza Tomaaasz (#2029) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Igen, a restart nekem is megoldja, csak azért zavaró, mert így van, amikor nem hallom a hívás jelzését... Rezgő is van kapcsolva, de be szoktam rakni az előszobába a telefont, mert akkor meghallom a hívást a nappaliban, a szobában, a konyhában is... Ugye a rezgőt úgy nem hallani :)

Esetleg van másik ROM, ami nem csinál ilyet? Pl. amiből Appelme ROM-ja készült, annál is előfordul ilyesmi (nem használja azt valaki)?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2031) Sándor -P20- válasza Norbi.Sz (#2030) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Igen az is csinálja, sőt nálam sokkal hamarabb produkálta mint a gyári. :(
A gyári újratelepítésével, (vagy CWM factory resettel) nálam elvan 2-3 hónapot mire elkezdi ezt a műsort. Az Appelme féle cuccsosal az első héten produkálta. Ez volt az egyik ok amiért lemondtam az Appeleme rom-ról.
Én egy Rom visszatelepítéssel (vagy ha sietek CWM factory reset) szoktam orvosolni a jelenséget. Az hogy igazán mi okozza, nem jöttem még rá. :((
Ja a teló -gyári adatok visszaállítása- menű indítása nálam kiüti a CWM-et, tehát én azt nem használom...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#2032) Norbi.Sz válasza Sándor -P20- (#2031) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Tehát ez a hiba előfordul gyári (ETOTALK-os) ROM-mal is?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2033) Sándor -P20- válasza Norbi.Sz (#2032) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ezt igazából nem tudom, mert én a telót már magyarítva kaptam.
A magyarítást Az az illető rakta fel akinél a telót rendeltem a vaterán.
Nem tudom hogyan csinálta, de ha kérek egy factory resetet akkor az az állapot áll vissza ahogy a telót kaptam...
Amióta a CleanMaster helyett az All-In-One Toolbox -ot használom, nem lassul a teló és az említett jelenséget sem produkálta, tehát valami "elszemetesedés" lehet a háttérben.

Mod:

Majd elfelejtettem, ilyenkor a másik bosszantó jelenség amit produkálni szokott, hogy bejövő híváskor kiírja a hívó számot, de nem írja ki a telefonkönyvől, hogy ki a hívó...
Szal eléggé tud bosszantani, hogy nem tudom, hogy egy ismeretlen bejövő hívásom van, vagy valaki aki már szerepel a telefonkönyvben, szal ilyenlokor szokott elkapni a harciideg, és Faktory seset...

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#2034) fa4hu válasza Sándor -P20- (#2033) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezt csinálja az Apeelme-féle ROM-mal is. Szerintem belassul a telefon, a szoftver nincs a legjobban optimalizálva.

(#2035) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Mennyiért lehet korrekt áron eladni most ezt a típust?
Kb. 1 éves a teló, hibátlan állapotban van, szilikontokban és fóliázva volt használva, de melóban sosem hordtam magamnál (minden telefonom karcmentes volt, még az 5 éves is) :)
Szóval se karc, se kopás, hibátlan állapot... Mennyiért érdemes hirdetni?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2036) x64 válasza Norbi.Sz (#2035) üzenetére


x64
aktív tag

Jelenleg van egy a tiédhez hasonló állapotú hirdetés. Szerintem amúgy az is túlárazott, én 2013 májusban vettem 22-ért, jelenleg az utódja az A390 (kb. ua. csak nem ip67) 50 dollárért rendelhető Kínából újonnan.
Reálisan 15-öt érhet, ha tényleg patika állapotú. Szerintem.
Üdv!

(#2037) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Kaptam egy használt lenovo a660-as telefont 1-2 éves. Van egy kis hibája. Nem tudok rá wifivel csatlakozni. Mindig ledobja a wifit. Rendszer visszaállítás volt. Úgy sem jó.
Ip cím keres keres. Többi készüléken jó a wifi.
Esetleg valami megoldást ha tudnátok nekem ajánlani.
Köszönöm

(#2038) x64 válasza kusza80 (#2037) üzenetére


x64
aktív tag

CWM-ből tudod telepíteni (lásd összefoglaló fenn): wifisolver - nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#2039) kusza80


kusza80
tag

Segítséget szeretnék kérni.
A leírtak alapján próbáltam rootolni a telefont de nem sikerül.
Más is próbálta aki nálam sokkal, de sokkal jobban ért hozzá.
Neki sem sikerül.
Kérlek szépen segítsetek.
Köszönöm

(#2040) x64 válasza kusza80 (#2039) üzenetére


x64
aktív tag

Inkább ide írj, nagyobb eséllyel kapsz tanácsot!

(#2041) kusza80 válasza x64 (#2040) üzenetére


kusza80
tag

Köszönöm. amúgy ezt írja a telefon

Half -Succes:-/ ...system
partition isread-only, use local.prop trick.
Reboot your device
and use adb to see if runas root

(#2042) x64 válasza kusza80 (#2041) üzenetére


x64
aktív tag

Sajnos én magam egyáltalán nem értek hozzá, de hála a mélyvíz topicos kollégáknak sikerült egy már félig brickelt készülékbe életet lehelnem. Úgyhogy biztos neked is tudnak segíteni!
Viszont azelőtt kérdezz tőlük, mielőtt bármi maradandót tennél. A NANDflash format például kifejezetten rossz ötlet, mint azt a saját bőrömön megtanultam... :)

(#2043) kusza80 válasza x64 (#2042) üzenetére


kusza80
tag

Köszönöm

(#2044) Norbi.Sz válasza x64 (#2010) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Factory Reset-et CWM-ből nyomod, hogy az a ROM áll vissza, amivel kaptad a telefont (nem pedig az, amit Te raktál rá - gondolom ha úgy írtad, akkor tettél rá másik ROM-ot)?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2045) x64 válasza Norbi.Sz (#2044) üzenetére


x64
aktív tag

Ezt biztosan nekem címezted? :)
Ha igen: nem emlékszem, gondolom igen. De mindegy is, mert a problémát - segítséggel - megoldottam, és azóta a telefont is elajándékoztam.

(#2046) Norbi.Sz válasza x64 (#2045) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Elnézést, nem neked szántam :) De közben nekem is megoldódott...
CWM-ből csináltam egy factory resetet...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2047) tibibi


tibibi
őstag

A gyári romot ,hogy kell visszarakni ? ezt szeretnémvissza rakni ,mert szinte soha nem csörög ki ha hívnak.

[ Szerkesztve ]

(#2048) Mike...


Mike...
tag

Sziasztok!
Hogyan tudom eredetire visszaállítani az a660-amat?
Menüből akartam egy visszaállítást, de azóta csak egyfolytában újraindulgat....

(#2049) myk74 válasza Mike... (#2048) üzenetére


myk74
senior tag

Menüből nem szabad visszaállítást nyomni.
Próbáld recoveryből a factory resetet.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#2050) Mike... válasza myk74 (#2049) üzenetére


Mike...
tag

De nem tudom előhozni a recovery-t.
Bekapcsolásnál hangerő fel-re nem reagál semmit. Hangerő-le-re bejön egy teszt menü, de azzal nem érek semmit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.