Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) instantwater válasza Bendegúz98 (#850) üzenetére


instantwater
addikt

Nem kér PINt sem.
És azt hiszem csak vészhívást ír ki, de majd hét elején megvizsgálom a saját kezemmel :D

[ Szerkesztve ]

(#852) apeelme


apeelme
addikt

Elkészültem a rommal, illetve ennyi időm volt rá. Szóval az alapja kizs_mix_5, ezúton is köszönet érte, sok időt megspóróltam vele. A dolgot nagyban nehezítette hogy úgy tűnik a kis kínaiak elkezdték a saját kulccsal való aláírásokat az újabb rom-oknál. :W

Változások:
- EU gps.conf hozzáadva
- a rendszer teljes magyarítása (~99%)
- kínai csengő-, értesítő hangok törölve/módosítva
- busybox telepítve
- friss Google Maps, Gmail, Play, Youtube, Hangouts
- Beállítások-ban néhány menüpont áthelyezve/törölve/módosítva
- Engineer Mode Fejlesztői opciókba integrálva
- Budapest időzóna hozzáadva és alapértelmezetté beállítása
- Magyar nyelv alapértelmezett
- Automata fényerő szintek módosítva
- Alap háttér módosítva
- APN lista frissítve
- Százalékos akku kijelzés (1%-ként)

LETÖLTÉS!
MD5: a5e21d3fe78fda2bf6d623e0b14a49d6

Telepítés: (Személy szerint a cybermaus féle 5.5.0.4-es A660 CWM-ből dolgoztam)
● A mellékelt csomagot töltsd le a számítógépre, ellenőrizd vissza (MD5)
● A letöltött tömörített állományt (apeelme-ICS-Lenovo_A660.zip) kibontás nélkül másold be egy - lehetőleg - üres SD kártya gyökerébe.
● Az SD kártyát tedd be a készülékbe (kikapcsolt állapotban).
● A hangerő FEL gombot nyomjuk be és tartsuk lenyomva majd POWER gombbal kapcsoljuk be a készüléket, ha a CWM recovery elindult a hangerő FEL gombot elengedheted.
● A recoveryben a hangerő LE és hangerő FEL gombokkal lehet lépkedni a menüpontok között és a POWER gomb lesz az OK/ENTER.
● El kell elvégezni a szükséges formázásokat:

- wipe data/factory reset
- mounts and storage --> format system

Ezután az install zip from sdcard --> choose zip from sdcard menüponton belül ki kell tallózni az apeelme-ICS-Lenovo_A660.zip fájlt majd egy megerősítés és sikeres telepítés után újra kell indítani a készüléket a reboot system now menüpont segítségével. (amit a CWM főmenüjében találsz, szükség esetén a Go back menüpont használatával tudsz visszamenni!)

FIGYELEM!
A készüléken található utólag telepített alkalmazások, beállítások, névjegyek, sms-ek stb. törlődnek a szoftver felrakása során, ezért előtte mindenki végezzen biztonsági mentést az adatairól! A módosításokat mindenki saját felelősségre végezze el!
AZ ESETLEGES ADATVESZTÉS VAGY A TELEFONBAN KELETKEZŐ KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!

Képek:


[ Szerkesztve ]

(#853) FoxPuppy


FoxPuppy
tag

sziasztok

valaki tesztelte már a a660-at ?
pancsikolást hogy bírja?
max fél óra vagy inkább ne koóckáztasson az ember?

(#854) don_spritz válasza apeelme (#852) üzenetére


don_spritz
csendes tag

Köszi, minden működik :C

(#855) tboy72 válasza apeelme (#852) üzenetére


tboy72
aktív tag

Hálás köszönet érte!

(#856) Bendegúz98 válasza tboy72 (#855) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Hát az enyém nem fogadja
nem az ok gombbal hanem a hang fel ami az ok, és error mikor update mást ne is választhatok
lehet a minideal root a hibás?
mit tegyek?

(#857) Braikingboss válasza Bendegúz98 (#856) üzenetére


Braikingboss
csendes tag

Ugyan ez a problémám nekem is. Szerintem az én telefonom nincs rootolva. Milyen programmal lehet rootolni a lenovo a660-at ?Valaki?

(#858) myk74 válasza apeelme (#852) üzenetére


myk74
senior tag

Na ezért maradok inkább az akváriumoknál :C
Sík hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz.

A mellékelt csomagot töltsd le a számítógépre, ellenőrizd vissza (MD5)

ellenőrizd vissza,ezzel mit kezdjek,hogyan? :R
Letöltöttem a 219mb-os fájlt meg a 656kb-osat is

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#859) hpeti2 válasza myk74 (#858) üzenetére


hpeti2
aktív tag

MD5 checker progit szerezz a netről. Abba betöltöd a ROM-ot és kidob egy hexadecimális számot. Ha ez egyezik apeelme által megadottal, akkor minden ok.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#860) myk74 válasza hpeti2 (#859) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm. :DD
na ez( hexadecimális szám) megért egy google keresést

Nincs kéz Nincs csoki!

(#861) myk74 válasza Bendegúz98 (#856) üzenetére


myk74
senior tag

Na az enyémmel is ez a gond,minideal-tól jött ma!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#862) Bendegúz98 válasza myk74 (#861) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

A 150-es hozzászólást csináljátok meg!!

(#863) myk74 válasza Bendegúz98 (#862) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem ez magas.Azért köszi. :F

Nincs kéz Nincs csoki!

(#864) instantwater válasza hpeti2 (#859) üzenetére


instantwater
addikt

Ilyenkor adok hálát az égnek, hogy a LINUXBAN ez alapból benne van :D
md5sum :DD
winnyóóózz....

(#865) tboy72 válasza Bendegúz98 (#862) üzenetére


tboy72
aktív tag

Ezzel kapcsolatban, akkor leírnám a tegnapi napom, mert két A660-al szívtam.

Mind a kettő máshonnan jött. Az egyik Minideales, a másik Aliexpress.

Tehát a minideales nem volt rootolva, illetve, egy tyúklábas app törlés után átment féltéglába.
Win Xp-vel próbálkoztam először a 150-es hozzászólás alapján. Nem jött össze, mert hiába vadásztam le az xp-s drivereket, a flashtool meg se nyekkent vele. (ez a melóhelyemen volt) Otthon aztán nekiestem Win7 64 professional alatt, ott már legalább felismerte a rádugott telót, de az istenért sem volt hajlandó végigflash-elni. Míg rájöttem hol a bibi! USB Hubba dugtam a microusb kábelt, és az nem tetszett neki. Miután simán az USB kapuba dugtam, úgy szépen fel tudtama rakni az ETOtalkos CWM-et. Így már sikerült telepítani a KIZS féle romot is, amikor is reggel láttam, hogy épelme mester is összedobott egyet. Azt egyből leszedtem és most mindkettőn az röcög!!! :))
Nade a másik, az Aliexpresses még csalafintább volt. Azon tyúklábas recovery volt, és az sem volt rootolva. Próbáltam flashtoollal felrakni az Etotalkos CWM-et, de mindig hibát írt ki, mielőtt még végigfutott volna a flash-elés.
Végső kínomban a Needromról leszedtem a gyári romot és azt raktam fel flashtoollal, így hálistannek lecserélődött a recovery is a hanyattfekvős gyárira. Onnan már felment az etotalkos CWM is, és utána a custom romok is, aminek a végeredménye ma reggel az ominózus épelme rom lett!

:C :C

És öröm-boldogság vala.

(#866) myk74


myk74
senior tag

Nekem vista home basic van fent,lehet gond? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#867) kmisi99


kmisi99
addikt

Tök hamar elmegy a háttérvilágítása a gomboknak nincs valami progoram rá amivel tovább világítanak?

(#868) Hintalow válasza apeelme (#852) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hm... Jól néz ki a rom, lehet én is kipróbálom majd.
Amúgy nem tudom, milyen rom van az enyémen, de simán jó kis takarítás után :)
Aprópó, az általad készített cucc rootolt?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#869) instantwater válasza kmisi99 (#867) üzenetére


instantwater
addikt

Van, de vigyázz vele :D
Nem tudom most hirtelen mi a neve, apukám ZTE V970ére lett feltéve, 4.0 androidra.
Viszont olyan mellékhatása van, hogy APKt nem fogsz tudni utána telepíteni, mert letiltja az install gombot :DD
Ne kérdezd miért.
Szóval próbálkozni lehet, csak utána teszteld az APK telepítést, NE marketet!

(#870) kmisi99


kmisi99
addikt

Akkor inkább kihagyom. A kínai illetve lenovo alkalmazások eltávolítása nem okoz galibát? Pl most itt ez a le sec hülyeség ami a taskbar 30% elfoglalja de titanium backup piros rendszeralkalmazásnak írja szóval ha ezeket törlöm a fenébe nem lesznek gondok?

(#871) KurtCobain válasza kmisi99 (#870) üzenetére


KurtCobain
őstag

Én lementettem TB-pal és töröltem, semmi gond nincs.

Mmm'kay?

(#872) kmisi99 válasza KurtCobain (#871) üzenetére


kmisi99
addikt

Épp nekem is eszembe jutott ez mentem a hülyeségeket aztán törlöm.

Egyébként van olyan aki fehér szilikon tokot kapott a telójához de neki épp fekete kellene? Mert nekem éppen fehér kellene és feketét kaptam szóval szívesen cserélnék ha más is így járt.

[ Szerkesztve ]

(#873) myk74 válasza kmisi99 (#872) üzenetére


myk74
senior tag

Én meg elfelejtettem lementeni,és töröltem egy pár kínai lomot.
Root nem megy továbbra sem ,így marad a rom amivel jött :O nem küzdök tovább.
Nekem is fekete szilikon tokkal jött .

Nincs kéz Nincs csoki!

(#874) kmisi99


kmisi99
addikt

Másnál is van olyan bug a playben, hogy pont azt nem keresi amit kellene?
Egy egyszerű példa beírom, hogy angry birds erre kiad mindent de a játékot pont nem. Ilyeneket, hogy hogyan rajzoljunk angry birds-t meg angry birds háttérképek. És sok ilyennél így van. Nem a jól ismert dolgokat adja ki hanem a mellék találatokat.

(#875) Hintalow válasza kmisi99 (#874) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nálad lesz sztem probléma, most próbáltam ki, (minideal-es rendelés, gyári rom, egész pontosan A660_S025_121122) és simán hozza a játékokat angry birds-re keresve.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#876) kmisi99 válasza Hintalow (#875) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem is ez a rom verzió. Nem tudom, hogy az e kavart be hogy eltávolítottam a lenovo meg kínai hülyeségeket ilyet, hogy lenovo store meg a le sec meg vagy 3 kínai cuccot.

(#877) kmisi99 válasza kmisi99 (#876) üzenetére


kmisi99
addikt

Gyári visszaállítás megoldotta. Más tapasztalt olyat, hogy a hangszóró erőteljesen sistereg ha olyan alkalmazás fut ami hangot ad ki. Szóval pl ha elindítok egy zenét de leveszem a hangot akkor jól hallható a sistergés.

(#878) hpeti2 válasza kmisi99 (#877) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Nálam is ilyen volt, de csak akkor volt hallható, mikor a fülemhez tettem a külső hangszórót.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#879) kmisi99 válasza hpeti2 (#878) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem ha viszonylag csönd van hallatszik még ha 1 vagy 2 es hangerőn van akkor is hallatszik de nem igazán zavaró fél óra alatt megszokja az ember.

(#880) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Na valamit nagyon elcsesztem!!! visszakartam állítani gyári beállításra telót és csak ki be kapcsol lenovo felirat és az android figura!!! mit tudok tenni valaki? még a hangerő fel gomb és bekapcs gomb se működik!!!

(#881) FoxPuppy válasza apeelme (#852) üzenetére


FoxPuppy
tag

nagyon szépen köszönjük a munkádat!! :R :R
tesztelés alatt van a főzet :)))

(#882) Braikingboss


Braikingboss
csendes tag

Ahhh végre sikerült tegnap este felraknom az új romot. Eddig nagyon tetszik minden működik aminek kell. Elsőnek izgultam hogy a rom telepítés után mikor újrabootoltam a telót 3 percig csak a lenovo felíratot láttam de utána bejött a rendszer és ezerrel dübörög. Ty mindenkinek a segítséget.

(#883) myk74


myk74
senior tag

Felraktam a playből a titanium backup-ot [link],működik és tudom is jegelni az alkalmazásokat meg minden akkor rootolva lenne a telefonom?
Akkor nem értem miért nem tudom a romot felrakni.Béna vagyok.
Factory reset után a root megszűnik?

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#884) myk74


myk74
senior tag

Room telepítésnél ezt írja ki:
signature verification failed
installation aborted

Nincs kéz Nincs csoki!

(#885) Braikingboss válasza myk74 (#884) üzenetére


Braikingboss
csendes tag

Fel kell raknod egy másik CWM-et. Nekem is ezt írta ki előtte. Csináld meg a dolgokat a 150. hozzászólás alapján de csak a root-ig utána rakd fel azt a romot amit akarsz.

150. hozzászólásban ha az első 3 pont nem tiszta mit kell csinálni szívesen leírom én hogy oldottam meg win7 64 bit alatt.

(#886) myk74 válasza Braikingboss (#885) üzenetére


myk74
senior tag

Próbáltam de a vista miatt nem megy,gondolom azért mert ez win7-hez van [link]meg az angol tudásom is nulla.
:W

Nincs kéz Nincs csoki!

(#887) kmisi99


kmisi99
addikt

A ph-s tesztben írják, hogy a gyári fólia sokat ront a kontraszton és a fényerőn érdemes leszedni és fölrakni azt amit adtak a telóhoz ajándékba minideal en? Mert elég szépen illeszkedik a gyári fólia is nem az a tipikus felválik azonnal fólia.

(#888) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Kérem segítsetek, honnét (melyik webshopból) érdemes most rendelni a kicsikét. Több helyen is láttam 115 dodó körül, de nem tudom az a jobb, ha rootolt, vagy ha gyárit rendelek. Vám+ÁFA mennyi lesz még plusszban? Köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#889) kmisi99 válasza Lesliegold (#888) üzenetére


kmisi99
addikt

Minideal az egyik legmegbízhatóbb és leggyorsabb hely. Ha bepipálod akkor ingyen szilikon tokot és képernyővédő fóliát adnak. Ha egyet veszel 115 dollár kb itt a legolcsóbb. Max 5-600ft ot nyernél ha máshonnan rendeled. Az tökéletesen jó, ha rootolt mert akkor később nem kell bajlódnod vele. A minideal ráadásul rendes gyári rommal adja míg pl az etotalk a saját instabil romjával ami nem a legjobb. Vám+áfa esélye alacsony. Hogy matematikai adatot adjak kb 20 az 1 hez az esélye, hogy vámolnak de lehet pont téged fognak meg. Ha ez megtörténne egy 5-8000ft ot számolj hozzá kb annyi lenne. Most elég jól jönnek a singapúr postás csomagok én 18. délelőtt rendeltem és tegnap kaptam meg az a660 de volt már, hogy 1 hónapot vártam. :D

(#890) apeelme válasza myk74 (#884) üzenetére


apeelme
addikt

Látom rajtad kívül is sokan szenvednek, és félreértelmezik a dolgokat.
Így mindenkinek címezve: A rom telepítéshez semmi köze a root-nak, hacsak nem annyi hogy ha nincs telepítve valamely ClockworkMod Recovery (melyhez segítséget is adtam hisz én az 5.5.0.4-el dolgoztam és megtalálható itt a topicban is), akkor annak felrakásához (a sok módszer közül egynél) root-olt készülék kell, ÉLŐ rendszerrel és telepített MobileUncle Tools-al.
Ha nem root-olt akkor vagy root-oljátok, és/vagy a legproblémásabb lehetőséget válasszátok az SPFlasthool-al való felflashelést. És itt jön a fekete leves...Azért a legproblémásabb mert egész egyszerűen alapjaiban meghal a történet, ugyanis vagy nem "tudunk" drivert telepíteni, vagy pl. hardverütközés lép fel, vagy egész egyszerűen romokban a windows valamely változata ("virágbolti" vagy hivatalos), amire a user úgyis azt mondja hogy "dehogy van romokban"...pedig ez az igazság tapasztalatból mondom. Rengeteg készülékkel volt már dolgom, és rengeteg leírást készítettem, mindet úgy hogy "bolondbiztos" legyen - ami lehetetlen. Nagyon sok embernek segítettem már személyesen vagy privátban és mindig az volt a történet vége windows esetén, hogy vagy hagyta a francba mert nem ért hozzá és nem értette hogy mit kérünk tőle (pl.: "mi az a parancssor?"), vagy egész egyszerűen újrahúzta a win-t és a szűz rendszeren gond nélkül megoldódott minden gondja. Persze mondhatják sokan hogy szarul van a driver vagy a használandó alkalmazás megírva, de titkon tudja ő is hogy óriási sületlenség ez az állítás.
Jelen helyzetben elismerem hogy NEM teljes a rom-omhoz mellékelt leírás. Nem írtam le hogyan lehet kétféleképpen is a megfelelő CWM recovery-t felrakni, nem írtam le hogy a kettő közül az egyikhez root kell és azt hogyan lehet véghez vinni...amihez megintcsak gép kell. Sajnálom. De még mindig azt gondolom hogy kellő körültekintés mellett, és kellő kitartással - főleg ha nem értünk hozzá de akarjuk - meg lehet csinálni így is. Egyébként itt PH-n is rengeteg a használható leírás van aminél csak a megfelelő fájlokat kell kicserélni A660-éra.
Nekem egyelőre nincs ráérő időm megcsinálni egy teljeskörű leírást, a fent megosztott romra is ráment 3 teljes napom. Szóval remélem megértitek.

Room telepítésnél ezt írja ki:
signature verification failed
installation aborted
- Ez a hiba egyértelműen a gyári recovery-hez köthető. A gyári reco-k egyedi kulccsal aláírt szoftvercsomagot keresnek. Az egyedi aláíró kulcs annál a személynél van aki készítette, ha meglenne nekünk nem kellene custom recovery (CWM). Telepíts CWM-et és kezd előlről!

(#891) myk74 válasza apeelme (#890) üzenetére


myk74
senior tag

Ok.Köszi a választ.Megpróbálok egy új CWM-et felrakni.Melyiket és hogy a legegyszerübb?
:)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#892) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Üdv!
A gyakran hívott telefonszámokat hogy lehet törölni?
Vagy beállítani, hogy ne is jegyezze meg?

(#893) instantwater válasza Bendegúz98 (#892) üzenetére


instantwater
addikt

Miért? :-D

(#894) Bendegúz98 válasza instantwater (#893) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Szerintem ez lényegtelen a kérdés szempontjából
De mi másért, mint hogy nem akarom látni míg eljutok a telefonszámokig.

(#895) Hintalow


Hintalow
senior tag

Köszönöm a romot, felraktam, és tetszik. (mondjuk én a lóherés lenovo launchert kiszedtem volna, de kicsire nem adunk)
Látom, hogy többeknek problémájuk van a felrakásával, ezért leírnám mit hogyan, az amatőröknek egy amatőrtől :) (ez az első okostelefonom)

Ahogy apeelme is írta, az általa kreált rom felrakásánál akkor akad meg az ember, ha a telefonján gyári rom, és emiatt gyári recovery van. (nekem pl a hangerő fel gombbal nem felfelé lépett, hanem az volt az ok)
Többségében a minidealtól jött készülékek ilyenek (én is onnan vettem, de azok legalább alapból rootoltak, van superuser)
Először én is a 150 hsz-ben leírt módon áltam neki a cwm felrakásnak, de ahogy írták, az elég bonyolult és összetett módszer, a windows drivereiben kell matatni, és sokaknak nem működik (nekem sem ment)

Ezért én így raktam fel a cwm-et (nem hiszem hogy lenne egyszerűbb módszer.)
- a 150 hsz-ből kell a 660 img recovery.
- marketből felraktam a Mobileuncle MTK Tools-t
- a 660 img recovery-ből a "recovery.A660.cybermaus.img" fájl felraktam egy sd kártyára, ami belöktem a telefonba
- utána az mtk tools-t elindítva a recovery update (asszem ez volt a neve, de úgyis alá van írva, hogy mit csinál)
menüpontra bökve kidobja az sd-n lévő .img fájl, és arra bökve szépen felteszi a cwm-et

és ennyi, ahogy feltette (pár másodperc) utána már simán ment, megcsináltam az aktuális rendszer mentését biztos ami biztos, majd apeelme leírását követve felraktam az általa csinált romot.

Elnézést még egyszer, ha a hozzáértőbbeknek nagyon alap dolgokat írtam itt le, de sokaknak ezek nem túl egyértelmű dolgok (nekem sem voltak azok ma délelőttig) a sok kavargó névből azt sem tudtam, hogy melyik valami androidos fogalom, melyik alkalmazás, vagy hogy mit csinálnak.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#896) Lesliegold válasza kmisi99 (#889) üzenetére


Lesliegold
tag

Bocsánat, hogy még csak most kezdem, így nevetséges dolgokat kérdezek...

Minideal-ról rendelve rootolt készüléket küldenek azaz lesz egy "rendszergarzda féle" jogosultságom, de gyári rommal, azaz stabil lesz?

[Ezt a webshopot] ismeritek?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#897) KurtCobain válasza Lesliegold (#896) üzenetére


KurtCobain
őstag

Igen!

Ismerjük, de az nem a valós ár, a kiírt összegre rájön 4$ posta, +4% paypal fee, a végösszeg: 114,4$.
Én a minideal-t ajánlom SG Post-tal. LEgutóbbi csomagom 8 nap alatt ért ide. Az A660 9 nap alatt, de ott a magyar posta el volt lustulva...

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#898) Hintalow válasza Lesliegold (#896) üzenetére


Hintalow
senior tag

Lényegében igen.
Én is onnan rendeltem, annyi dolgom volt vele, hogy lepucoljam a kínai alkalmazásokat, nekem nem tetsző dolgokat, mint pl a lenovos launcher. (letöltöttem a playről egy uninstall programot hozzá)
De abszolút kezelhető, max annyi a nyűg vele, hogy félig magyar félig angol, és is emiatt cseréltem le a gyárit az apeelme féle romra (nem mintha bármi gondom lenne az angollal, egyszerűen zavarta a lelkivilágomat, hogy félig ilyen, félig olyan.
Persze elmentettem a gyári romot, ha gondom lenne a jelenlegivel, visszarakom.
A tmallbox ismert, az ajánlottak közé tarozik.

Hopsz, megelőztek, ezek szerint olcsóbban nem fogod onnan sem megkapni.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#899) Lesliegold válasza KurtCobain (#897) üzenetére


Lesliegold
tag

[Erre] gondolsz konkrétan?

Xiaomi Redmi 3

(#900) KurtCobain válasza Lesliegold (#899) üzenetére


KurtCobain
őstag

Igen. Én onnan rendeltem, tökéletes, kivéve az érintőgombok világítását. Az kicsit halvány, sikerült egy olyat kifogni. Bátyámnak lett rendelve, őt nem zavarja.

Ha már itt tatunk, uppolom a kérdést. Valaki?

Mmm'kay?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.