Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:23

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) egykettő válasza robi1979 (#4850) üzenetére


egykettő
aktív tag

Google fiókban tárold a névjegyzéket ;) Android mélyvíz topikban biztos tudnak segíteni.

(#4852) Vlah válasza baitsee23 (#4846) üzenetére


Vlah
tag

Van egy kollektív ki-be kapcs a fejlesztői menüre, mindkét állásban ugyanaz a probléma, nem tudok screenshotot lőni. A rendszergazda jogoknál kérdezre van állítva, de az engedélyezésnre állítva sincs screenshot. Mellesleg a screenrecording hibátlanul megy...

(#4853) baitsee23 válasza Vlah (#4852) üzenetére


baitsee23
őstag

Factory reset? Vagy legyen ez a B terv? :D

Samsung Galaxy S24

(#4854) Vlah válasza baitsee23 (#4853) üzenetére


Vlah
tag

Igen😃, nincs kedvem órákat pöcsölni a screenshotokért,de azért használnám;)

(#4855) egykettő válasza robi1979 (#4848) üzenetére


egykettő
aktív tag

Végül csaknem a mélyvíz topikba írtál :DDD Ide írd be.

(#4856) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Jelenleg RC5-t használok de kipróbálnám szívesen az extreme 2 romot.
Miben jobb/rosszabb?
Twrp-ből simán fel tudom tenni?

(#4857) droti25 válasza droti25 (#4856) üzenetére


droti25
őstag

Illetve ha tudnátok adni extreme 2.0hoz linket akkor megköszönném.
Needromo-on nem találom :(

(#4858) egykettő válasza droti25 (#4857) üzenetére


egykettő
aktív tag

Pedig ott van http://www.needrom.com/download/rom-xtreme-rom-tf/ és a #4822 -ból tedd fel a legutolsó modemet is, twrp-ből.

(#4859) robi1979 válasza egykettő (#4855) üzenetére


robi1979
aktív tag

Már mind1, megoldottam egy régi RC4 backuppal. Ez volt az utolsó backupom, azóta működött gond nélkül az RC5. Így most vissza repültem az időben 2016 márciusába, ez az állapot van most a telómon, pedig csináltam RC5ről backuppot, igaz miután nem idult el RC5-el. Az viszont érdekes hogy hiába rakom vissza TWRP-ből az RC5-öt, se kép se hang, a JIAYU feliratnál megakad. Az is érdekes hogy ilyen szinten omoljon össze az RC5. Fast Charge viszont nincs az RC4-ben...Xtreme 2.0 simán fölmegy RC4-re TWRP-ből? Gondolom fast charge csak az RC5-ben van? Most mit csináljak? Rakjak vissza egy RC5öt vagy inkább Xtreme 2.0?

Ha TWRP-ből rakom föl, utána hogyan kell factory resetet csinálnom hogy ne maradjanak a telón a márciusi szemetek?

[ Szerkesztve ]

(#4860) droti25 válasza egykettő (#4858) üzenetére


droti25
őstag

Köszi
Mit érdemes wipe-olni rom csere előtt után?

[ Szerkesztve ]

(#4861) egykettő válasza robi1979 (#4859) üzenetére


egykettő
aktív tag

Igen simán teheted bármilyen lp romra a z extreme 2.0-át. Azt raksz fől amit akarsz, ezt nem tudom helyetted eldönteni :)
Miután felraktad tolhatod a wipe-ot twrp-ből vagy a menüből, sd kártyát külön törölheted még előtte.

(#4860) droti25: én kb. semmit nem szoktam max cache+dalvik, ha beüt valami anomália ami a többieknél nincs akkor, full törlést csinálok sd kártyával mindennel együtt és úgy rakom újra(ilyen azért eddig ritkán volt)

[ Szerkesztve ]

(#4862) droti25 válasza egykettő (#4861) üzenetére


droti25
őstag

Thx

(#4863) droti25


droti25
őstag

Feltettem az extreme 2.0-át de sajna a gyári kamera appot használva videózás közben nincs itt sem autófokusz :(

(#4864) Vlah


Vlah
tag

Most meg már az usb sd pendrivevá alakítás sem megy, mi a pék van?

(#4865) egykettő válasza droti25 (#4863) üzenetére


egykettő
aktív tag

Na ezt soha nem használtam, ez gyári kk alatt volt? esetleg keress egy másik kamera app-ot.

(#4864) Vlah Csak tölt? vagy MTP eszköz helyett másnak ismeri fel(ezt lehet váltani menüből)? próbálj másik kábelt,portot,gépet mielőtt falhozcsapod :)

[ Szerkesztve ]

(#4866) Vlah válasza egykettő (#4865) üzenetére


Vlah
tag

Igen csak tölt, a menü fel sem jön, olyan gépen ahol eddig (megbízhatatlanul) működött. Ez eddig mindenhol ment. Meg ugye azt is be kell kapcsolni, hogy csatlakozzon, az sem jön fel.Másik kábelt kipróbálom, köszi!

(#4867) droti25 válasza egykettő (#4865) üzenetére


droti25
őstag

Eddig sajna sokkal jobban merül a telefon első feltöltés után mint az RC5-el :(
Fog ez még javulni pár feltöltés után?

(#4868) egykettő válasza droti25 (#4867) üzenetére


egykettő
aktív tag

Passz, de mintha már lett volna rá panasz, adjál neki egy hetet és meglátod.

(#4869) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Melyik a legutolsó jól működő gyári ROM ?
Amiben persze magyar is van ? Köszi ! :R :R :R :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4870) egykettő válasza eladogeppc (#4869) üzenetére


egykettő
aktív tag

Az xtreme gyárinak tekinthető? Elvileg volt közöttük valmi megállapodás. Egyébként needromon nézz körbe ;)

(#4871) eladogeppc válasza egykettő (#4870) üzenetére


eladogeppc
veterán

Televan az egész. Nekem össze visszaság már.
Mindegy lenne, csak valami stabil magyar kellene.

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4872) droti25


droti25
őstag

Ez az extreme rom borzasztó. Kb 1.5 órával kevesebb kijelző idő az RC-hez képest...
Xtreme:épp hogy 4 óra
RC4-5: 5 és fél óra átlagban

Második teljes feltöltés utáni tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#4873) baitsee23 válasza eladogeppc (#4871) üzenetére


baitsee23
őstag

Ezt a ROM-ot tudom ajánlani. Gapps-t és rootot utólag kell feltenni TWRP-ből, de teljesen stabil kis ROM.
Érdekes, hogy az első, aminél érzékelem, hogy van automata fényerő szabályzás.
A modem is király! WIFI, telefon egység stabil, érzékeny.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24

(#4874) eladogeppc válasza baitsee23 (#4873) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4875) droti25 válasza eladogeppc (#4874) üzenetére


droti25
őstag

Sztem eddig az RC4 a legjobb, legstabilabb rom.

(#4876) droti25


droti25
őstag

Akik extreme 2.0-t használnak, írják már meg nekik kb mennyi a kijelző idő?
Nekem ez az éppen hogy 4 óra nagyon halovány!

[ Szerkesztve ]

(#4877) Vlah válasza droti25 (#4876) üzenetére


Vlah
tag

Minimum fényerőn wifin alacsony fogyasztású programmal 5 percnél valamivel tovább tart 1 %. Ugyanez mobilneten max fényerőn böngészve kb 3 perc. Előbbire 8,5 óra jön ki, utóbbira 5. Vegyes használattal kb 4,5-5h a reális, készenléti fogyasztás meg gpssel együtt.

(#4878) robi1979 válasza droti25 (#4875) üzenetére


robi1979
aktív tag

Főleg a 7. havi rádió rommal én is ezt használom miután az RC5 egyik pillanatról a másikra bexart. Így a VOIP sem szakadozik, és simán lemegy a telefon mély alvásba is, ellentétben az RC5-el!

[ Szerkesztve ]

(#4879) droti25


droti25
őstag

Én próbáltam mindkét romot. RC5 +1 óra kijelző idő minimum...
Vissza is tértem rá.

(#4880) k.zozo. válasza robi1979 (#4878) üzenetére


k.zozo.
tag

Melyik az a 7. havi rádió rom és honnan tudnám letölteni? Nekem most a 04.18. van fent. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4881) baitsee23 válasza k.zozo. (#4880) üzenetére


baitsee23
őstag

#4822 hsz.

Samsung Galaxy S24

(#4882) nagyra


nagyra
tag

XDA-n a fejlesztők megcsinálták a MM-t a telónkra, 3 különboző ROM verzióba (CM, AICP, AOSPA), nálam most AICP van fent. Ha nincsenek benne komolyabb bugok, akkor nagyon ütös (két aprót már észrevettem)!!! :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#4883) baitsee23 válasza nagyra (#4882) üzenetére


baitsee23
őstag

Várhatjuk a teszt beszámolókat?
Kamera, video minőség milyen?

Samsung Galaxy S24

(#4884) droti25 válasza nagyra (#4882) üzenetére


droti25
őstag

Tegnap én is olvastam.
De amúgy mik a különbségek a 3 rom között?

(#4885) nagyra válasza baitsee23 (#4883) üzenetére


nagyra
tag

Az biztos, hogy én nem fogom mindet feltelepíteni :D
Én AICP-ot tettem fel, ez a legszemélyreszabhatóbb a 3 közül. Ezt követi a CM, majd a paranoid.

Kamerát néztem, de csak gyorsba, az jónak tűnik elöl és hátul is :D (nincs rózsaszínesedés).

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#4886) droti25 válasza nagyra (#4885) üzenetére


droti25
őstag

Majd írj még, ha új tapasztalatokat gyűjtöttél légyszi!

(#4887) nagyra válasza droti25 (#4886) üzenetére


nagyra
tag

Fúúú, nagyon testreszabható az AICP, fain ROM, 2 hibája van:
1. FM rádió: ehhez lett egy engedélyező kernel patch, de nem fain, ha elindítottad, utána minden hang (csengőhang, zene, stb.) belassulva játszódik le, plusz headset-re nem lehet a rádiót átkapcsolni
2. bluetooth: erre sokan panaszkodnak XDA-n is, kihangosítókkal nem nagyon megy, nekem személyes tapasztalatom: a kínai okosórámmal nem tökéletes, RC5-tel sokkal jobb, stabilabb volt, plusz valamiért az FM transzmitteremet nem is látja (vagyis a barátnőmét, szóval annyira nem gond nálam, ellenben az órával)... De ez annyira előjön mindenkinél, hogy szerintem rövid időn belül javítani fogják a fejlesztők. Valaki próbálta a CM-dal is, ott sem jó.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#4888) hargitomi válasza nagyra (#4887) üzenetére


hargitomi
tag

XDA-n kérdeztem, de nem jött válasz hátha tőletek. :)

1) Mindegy, hogy CM vagy AICP, ha böngészőből megnyitok egy videót zöld csíkok jelennek meg és villog a kijelző. YT-ról jók a videók.

2) El lehet tüntetni valahogy azt a "csak riasztások" szöveget ami akkor jelenik meg mikor lenémítod a telót?

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#4889) nagyra válasza hargitomi (#4888) üzenetére


nagyra
tag

1. Öööö nálam is ez van. Én Opera böngészővel néztem, akkor jön a zöld cucc, ha kiteszem full screen-re.
2. MM-ben megváltozott a némítás, csak rezgés meg ilyenek, ez a Do not disturb jelent meg, még nem használtam szóval nem vágom hol lehet ez a szöveg (most gyorsan kipróbáltam de nem jött elő)

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#4890) hargitomi válasza nagyra (#4889) üzenetére


hargitomi
tag

Na kiraly, az egyes akkor pipa. Ha nyomogatod a hangerolefelet es elersz a rezges utani allapothoz, mindig jon a hangeropanel alatt a csak riasztasok uzenet, engem zavar. Koszi!

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#4891) baitsee23 válasza hargitomi (#4890) üzenetére


baitsee23
őstag

Kár, hogy csak a német-portugál csapat ilyen aktív, és hogy megint nem sikerült nekik normális ROM-ot összehozni. Nem hibáztatom őket. Klassz, hogy ilyen lelkesek, és köszönjük meg nekik, hogy legalább ilyen supportunk van!
Én már nem vagyok ilyen lelkes. Soha többet nem veszek a Jiayuhoz hasonló kategóriájú telefont, csak "nevesebb" gyártóktól, akik támogatják a termékeiket, és a felhasználókat.
Most visszatértem KK-re - csak úgy brahiból, mert az legalább gyári, és bugmentesnek mondható (bár az utolsó LP, ami fent volt, tetszik). Így is fogom eladni a telóm - remélem, hamar! :(

Samsung Galaxy S24

(#4892) hargitomi válasza baitsee23 (#4891) üzenetére


hargitomi
tag

Felreertes ne essek, szerintem patent romot hoztak ossze, nalam az RC5 hibamentes volt es szinte tokeletes, es most az MM-eknel is csak nehany dolog nem tetszik / mukodik. Neked miert ilyen negativ a tapasztalatod ezekkel a romokkal?

Btw, minden egyes kinai gyarto altal kiadott telefon hasonlo (kevesebb) supportot kap, sajnos ez ilyen. Cserebe joval olcsobb mint egy flagship.

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#4893) nagyra válasza baitsee23 (#4891) üzenetére


nagyra
tag

Ezek olyan hibák, mint amelyek akármelyik nagy gyártónál is előjöhetnek. Olvass csak utána az elmúlt 1 hónapban az új OnePlus telónak, bug után bug jött. De említhetném a Samsungot is, telenyomják bloatware-rel a telót, aztán csodálkozol h lassú, meg sz*r. És nem mellesleg amikor egy céges témában kellett használnom az akkor húdecsúcsszuper Galaxy S5-öt, csak pislogtam h mi a gond vele, nem jó a bluetooth SPP profillal. Na aztán dobtak ki hozzá patchet, és jó lett.
Persze balszerencsésen jött ki, hogy a Jiayu-nál a teló kiadása után nem sokkal "átszervezések" jöttek, meg eladás, meg stb., szóval a support kb. nulla lett, és egyedül ez a 3 M.A.D. srác (XDA-sok) tartják életben, ezt az amúgy elég gyorsan nyugdíjazott SoC-ot. És a lehetőségeikhez képest szépen feltubózták az amúgy bugos, Mediatek-es ROM-ot!

De amúgy igen, legközelebb én sem vennék ilyen kisebb gyártótól telót (és ár-érték arányban nem fogok találni ilyen jót), de amíg nem jön ki az új, Helio X30-as SoC (e heti hírek szerint ez 2017 Q2 lesz), én tutira nem veszek másik telefont! :D

És csak zárásként: kollégáim között vannak Android, illetve iOS fejlesztők is, és jó pár kollégámnak van iPhone-ja. Vannak hack-ek (pl. terminal-ból állítok képfelbontást, root fájlkezelőből rendszerfájlok módosítása, a rendszer teljes személyre szabása), game csalások (pl. facebook focis játék pont csalás, pokémon go GPS csalás, stb.) szóval amit én megcsinálok ezzel a szerencsétlen telefonnal, az szinte csoda nekik és a telefonjaiknak!!!

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#4894) baitsee23 válasza nagyra (#4893) üzenetére


baitsee23
őstag

Ez az, bug után bug, de jön a patch, és javítják. Ezt hiányolom! Az előző ZTE-mmel egy gyári ROM-ot használtam végig, mert az volt. A costum ROM-okban megy ugyanúgy megvoltak a bugok, mint a gyáriban.
A Xiaomi Redmi Note 3-ra hetente(!!!) jönnek a frissítések. :(
A múltkor regisztráltam a Jiayu Official oldalon, hogy érdeklődhessek náluk. Kb. annyira válaszoltak a levelemre, mint ti - de ők legalább olvashatták...

Az RC5 és a CM12-jük is több sebből vérzik. Már nem emléxem, a legtöbb bugra, de a legfájóbb a video felvételek hángminősége volt. De vissza is lehet olvasni a fórumban, szerintem a fele azokkal lesz tele. A battery droppot is az RC4 hozta az életembe... Szerintem valamit buzerálhattak a kernelükkel, amit később tovább fejlesztettek gyors töltésre. Egy csomóan oda vannak érte elfelejtve, hogy sem hardwaresen, sem akkumulátorilag nincs a telefon előkészítve erre.
Én már azzal is kiegyeznék, ha mexünne a drop, de már 30% körül indul egy alig használt új akkuval!
Szeretem mókolni a telefonjaimat, de ezzel már lassan nem hobby, hanem a szükséglet a normál működésért...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24

(#4895) nagyra válasza baitsee23 (#4894) üzenetére


nagyra
tag

Ez sajnos így van, mivel az eredeti cég kb. megszűnt, ezért a frissítések is elmaradtak, az XDA-s srácok pedig szabadidejükből fejlesztgetik (szóval sosem lesz olyan, mint egy Xiaomi), ellenben olyan olcsó volt ez a telefon, (másfél éve vettem 53k-ért, és akkor ez még brutál hardver volt) hogy más gyártó, aki rendes supportot is ad hasonló tudású és árú telefonhoz, az legalább +25% lett volna árban (nekem is volt ZTE-m, bőven voltak hibái annak a ROM-nak is, pedig a ZTE elég nagy cég kínában).

És sajnos igen, azok a ROM-ok több sebből is vérezhetnek, de legalább nem ragadtak le a kínai cuccokkal feltöltött gyári KK-nél.

A gyors töltést pedig utólag belerakta a gyártó is a ROM-jába, csak állítási lehetőség nélkül. Az akkumulátornak az 1,7A töltőáram nem olyan retteneseten sok, igazából ha a töltőáramkör és a vezetősáv bírja, akkor semmi gond nincsen. És mivel nem olvastam, hogy olyan sok embernél kellett a telefonban töltőáramkört cserélni, ezért bírja :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#4896) baitsee23


baitsee23
őstag

A Needromon fent vannak a pillecukrok. Az AICP-re már van rádió patch is.

Samsung Galaxy S24

(#4897) egykettő válasza baitsee23 (#4896) üzenetére


egykettő
aktív tag

Zsír :)

(#4898) nagyra válasza baitsee23 (#4896) üzenetére


nagyra
tag

Rádió patch-csel vigyázni!

Ha elindítod a rádiót, utána minden hang (zene, csengőhang, stb.) lassítva fog lejátszódni :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#4899) baitsee23 válasza nagyra (#4898) üzenetére


baitsee23
őstag

Miért, a pecs nem ezt javítja, ezt okozza?! :O

Samsung Galaxy S24

(#4900) dinicat


dinicat
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől. Benyalt a telóm vmilyen vírust :O . Rendszer visszaállítás sem segített. semmilyen kártya sincs benne, de amint wifit kap önálló életre kel. Mi a teendőm? Előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.