Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Depression válasza AkosL (#180) üzenetére


Depression
veterán

opera minivel olvasom a pH! lapcsaládot, képek betöltése nélkül kevés lett a havi 100MB, úgy hogy otthon wifi-n megy. ne kamuzz!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#503) Morden24 válasza Depression (#501) üzenetére


Morden24
nagyúr

Konkrétan tudom mondani, hogy Opera Mobile-lal netezve, ha csak netezés + email + a telefon onlány szolgáltatásainak frissítése (időjárás et cetera), akkor 170-190Mb-ből szoktam kijönni.
Ha kicsivel aktívabban használom (nem ritka, de nem is kirívó), akkor szokott 250-300-ra felmenni. Ehhez hozzá kell tenni, hogy szerintem havonta egy alkalom van, hogy megnézek valamit YouTube-on (bár ez a desktopos netezésemre is igaz nagyjából).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#504) madgie válasza Misály (#499) üzenetére


madgie
titán

A HD korszakban bajlódjon 640*480-as videóval a fene. Én például sose venném lejjebb a felbontást 720p-ről, az már pont élvezhető lapostévén/wide monitoron.

(#505) madgie válasza Depression (#501) üzenetére


madgie
titán

Naponta nyolc órát netezel? Nekem havonta max 40 mega megy el úgy, hogy néha kisebb app-okat is 3G-n húzok le :K

(#506) Tim82 válasza Depression (#501) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem azért, de szintén Opera Minivel, szintén PH!-lapcsalád nekem havi ~80-90 MB (Telenor-os kivonatom szerint), a képek meg a legrosszabb minőséggel, de betöltődnek. Én mondjuk "csak" utazás közben, ill. munkaidő szüneteiben használom. (Nokia E61, Symbian, 3G)

Mondjuk, azt is megfigyeltem, hogy pl. a WinMo-s Opera Mini ugyanazon beállítások mellett mégis valamivel több adatforgalmat generál (HTC Kaiser-en). (E61: Opera Mini 5.1.21051; HTC Kaiser: Opera Mini 5.0.3521 - ezt 3 napja tettem fel, úgy tűnik, WinMo-ra nincsen újabb.) Igaz, a HTC-nél pont nem izgat, abba egyelőre az 1 GB-os mobilnet előfizus SIM-em van beletolva. :D

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#507) Jadro válasza Depression (#501) üzenetére


Jadro
veterán

A fórum kezdőlapjának betöltése nálam ~105k. Beléptem ebbe a topikba +180k. Persze képekkel. Minden attól függ, mennyit használod a fórumot. Elég is lehet az a 100M meg kevés is. :)

Szerk: Képminőség silányra állítva és Winmo-s opera mini.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#508) VigO válasza bigmasterg (#272) üzenetére


VigO
tag

Bingó bigmasterg!
Melóhelyen vagyok, így mindig csak az egyik oldalát használom a fülesnek, hogy tudjanak velem kommunikálni. De gáz, hogy nem jutott eszembe. :D

Kössz

(#509) talamasca


talamasca
senior tag

Hehe! Ez az Apple vonatkozású cikk is hozott 500+ hozzászólást!
Érdemes lenne kimutatni, hogy hány % a trollkodás.

Mindegy is, kikerült az újabb cikk.
Gondolom folyt.köv.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#510) Norbi21


Norbi21
senior tag

Nagyon jó cikk lett, öröm volt olvasni. A telefont meg bizony minden negatív hype ellenére is elfogadnám :)

(#511) AkosL válasza Depression (#501) üzenetére


AkosL
aktív tag

Nem kamuzok. Miért tenném? Hogy pár trollal vitázzak?
Ha nem lenne elég, már rég váltottam volna ikon 200-ra, de egyenlőre elég. (csak a percek száma nem. :P )

(#512) ALI_G


ALI_G
veterán

Mennyire über lol, lehet két iphone 4 között videótelefonálni :C
sztívi bácsi, ááááj.

(#513) talamasca válasza ALI_G (#512) üzenetére


talamasca
senior tag

Bizony, bizony. Olyan minőségben és akár ingyen, ahogyan másik készülékkel még nem.
De nem kell csüggedni! Mivel elérhető lesz más telefonokra is, így meg fog jelenni ott is! :)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#514) Morden24 válasza ALI_G (#512) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hozzáteszem, ez tényleg valami überlol.
Bár gondolom 3rd party appal megoldható valamilyen Im klienssel, vagy akármivel a videochat, de ez a Facetime tényleg hatalmas szánalom :D

Sectumsempra - For Enemies

(#515) Bathorypeti


Bathorypeti
tag

akinek van esetleg eladó,az keressen meg!!!

(#516) gerilee válasza Morden24 (#400) üzenetére


gerilee
aktív tag

"Még jó, hogy frissül az a szar. Ezt hívják supportnak jobb helyen.
Nokia majd akkor szóljon, amikor kínál szoftver update lehetőséget."

Halottál már a Nokia Software Updater nevű programról? Szerinted az mire való? Nem segítek, neked kell kitalálni...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#517) Everman válasza Morden24 (#514) üzenetére


Everman
addikt

Miért a többi készülék bélyegnyi felbontásával működő akadozó videóchat amiért még fizetni is kell ráadásul sokat az nem szánalom?

Ez legalább normális minőségeben működik és ha elterjed a többi platformon is, akkor kiváltja a mostani übergagyi megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

(#518) Morden24 válasza gerilee (#516) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, nem bugfixre gondoltam, hanem konkrét OS upgrade-re, verziófrissítésre ;)

Sectumsempra - For Enemies

(#519) Everman válasza gerilee (#516) üzenetére


Everman
addikt

Arra gondolt, ha majd a rendszerei új változatát egy már piacon lévő kévő készülékhez is kiadja. Sajna a Nokia azt a politikát folytatja, hogy ha új rendszer kell, akkor vegyél új készüléket is.

(#520) Morden24 válasza Everman (#517) üzenetére


Morden24
nagyúr

Eddig is nulla video call-t használtam, és tartok tőle, hogy az elkövetkező néhány évben is nullát fogok. Nincsen olyan szituáció, amikor tudnám alkalmazni, és nem látom értelmét sem.

Ellenben az, hogy ha akarnék esetleg, akkor kizárólag modellen benül tudom használni, az tényleg lol. Ez egy jó kiegészítő funkció lenne, a bélyegnyi felbontással működő akadozó videochat mellett.
Nem maga a Facetime a szánalmas, hanem hogy csak ez van (bár ha jól gondolom, 3rd party appal meg lehet oldani, nem igaz?).

Sectumsempra - For Enemies

(#521) gerilee válasza Everman (#405) üzenetére


gerilee
aktív tag

"Majd, ha az iPhone is naponta magától többször újraindul, vagy elfelejti a beállításokat, akkor lehet rá mondani, hogy béta szoftvere van, de addig ezt a privilégiumot meghagynám a Nokiának."

Elérhető az iPhone OS 3.1.2
... három igen fontos hiba került kijavításra néhány apróbb korrekció mellett...
...nem lehetett készenléti állapotból magához téríteni a készüléket...
...újraindítással helyreállítható hálózatvesztések...
...lejátszó azon hibáját, mely miatt időnként összeomlott a lejátszó...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#522) Everman válasza Morden24 (#520) üzenetére


Everman
addikt

Miért, mikor a Skype megjelent, hány felhasználót tudtál vele elérni?

Pár hónap és ha elterjed, akkor bárkit tudsz majd hívni vele, akinek kellően erős gépe van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#523) Everman válasza gerilee (#521) üzenetére


Everman
addikt

Szerencse, hogy egyik jelenséggel sem találkoztam.

Ellenben ha N97-ed van, akkor amit írtam garantáltan ismert jelenség lesz számodra.

(#524) Morden24 válasza Everman (#522) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igazából nem tudom, hogy milyen hardverkövetelménye van a cuccnak, ergo mennyire határolja be a használat lehetőségét a gépigény.

Másodjára meg ettől még szimpla voice call kerülhetett volna bele egyrészt. Másrészt meg miért nem lehet a Facetime-ot 3G-n keresztül használni?
Speciel elég sok helyen megfordulok, ahol az én 7,2-es mobilnetem jóval gyorsabb, mint a lokál ADSL, vagy whatever...

Megjegyzem, a vita részemről erősen elméleti, mivel a video call aztán tényleg nem érdekel, ettől még ugyanúgy pályázom a készülékre :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#525) Everman válasza Morden24 (#524) üzenetére


Everman
addikt

Valós idejű h.264-es tömörítésre van szükség, hogy ilyen minőségű hang és kép átmenjen, ehhez kell némi power.

A 3G meg azért nem engedélyezett, mert a szolgáltatók nem engedik, a funkció nagy sávszélességet használ és már a sima netezéssel is térdre kényszerítik az AT&T-t, nem véletlen, hogy a Skype-ot sem engedték sokáig 3G-n használni.

[ Szerkesztve ]

(#526) Morden24 válasza Everman (#525) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mondjuk a Skype akadályozásának inkább üzleti, mint technikai akadályai voltak.
Hát, mondjuk engem itt annyira nem érdekel, mi van az AT&T-vel... :)
Ettől függetlenül feltételezem, hogy a szolgáltató kínálatában szerepel telefon, ami képes erre, szóval ez így nem egy elfogadható indok, szerintem.

Kérdés 1: Az AT&T nem engedélyezi a voice call kezdeményezést a hálózatán belül?
Kérdés 2: Az AT&T nem forgalmaz olyan telefonokat, amik képesek voice call-t kezdeményezni?
Kérdés 3: Az AT&T utólagosan szoftveresen kiiktatja az egyébként voice call kezdeményezésére képes telefonokból ezt a funkciót?

szerk.: Amúgy azt sejtettem, hogy kell "némi pówer"... :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#527) gerilee válasza Everman (#519) üzenetére


gerilee
aktív tag

Ennyire nem lehetsz elvakult. A 2G-re, 3G-re is elérhető az iOS 4 minden szolgáltatása? Nem hát. Ha teljes értékű új rendszer kell, az Applenél is meg kell venned az új telefont.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#528) gerilee válasza Everman (#523) üzenetére


gerilee
aktív tag

"Szerencse, hogy egyik jelenséggel sem találkoztam."

Akkor ezek szerint az Apple olyan ostoba, hogy nemlétező hibákra ad ki javítást? Legközelebb szóljál már nekik, hogy nem kell annyit dolgozni a szoftverrel, mert nálad nem jelentkezik.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#529) Morden24 válasza gerilee (#527) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja, de a Nokiánál akkor sem kapsz OS upgrade-et, ha egyébként a telefonod megfelel a specifikációknak.
Melyik a jobb? Frissítesz, és nem tudod kihasználni a 100%-át az új fícsöröknek, vagy alapban nem frissíthetsz?

Sectumsempra - For Enemies

(#530) madgie válasza gerilee (#527) üzenetére


madgie
titán

"Szerencsére" az iOS4 csigalassú/megbízhatatlan sima 3G-re, úgyhogy adott a képlet: 3Gs/4-re kell frissíteni, régebbi készülékekre meg ott a régebbi FW.

(#531) geri005 válasza madgie (#530) üzenetére


geri005
tag

És ha majd az App Store-ban az appok 90%-a iOS 4-et igényel?

(#532) madgie válasza geri005 (#531) üzenetére


madgie
titán

Az cumi lesz, lehet venni új készüléket. C'est la vie. Ez nem Apple sajátosság, a világ már csak így működik.

(#533) geri005 válasza madgie (#532) üzenetére


geri005
tag

Nade azért egy 2008-as készüléknek még nem kéne eltűnnie, csakmert szarul fut rajta az új rendszer...

(#534) P00By válasza madgie (#530) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen? Akkor mákom van. :)

(#535) madgie válasza geri005 (#533) üzenetére


madgie
titán

Hol látsz 90%-os iOS4 követelményt az AppStore-ban? Naugye, eleve fikcióból indulsz ki. Majd jövőre, vagy majd azután, valamikor? Nem tudni.
Három, négyéves, egyéb (nem epöl) telónál biztos, hogy minden újdonság menne naprakészen? Szerintem nem.

(#536) geri005 válasza madgie (#535) üzenetére


geri005
tag

Sehol, de mivel most az iPhone 4 a menő, minden fejlesztő a multitaskingra megy rá. Másik meg az, hogy a 3.0-s upgrade után pár hónappal alig találtam olyan app-ot ami nem igényelne legalább 3.0 szoftvert.
Három, négyéves, egyéb (nem epöl) telónál biztos, hogy minden újdonság menne naprakészen?
Nem, és ne is értsd félre, én nem vagyok cseppet sem Apple ellenes, csak más platformokra esetleg elérhető régebbi verzió egy-egy apphoz. De itt egy másik példa: Symbian-os appok nagy részének a követelménye: S60 3rd Edition. Ami elég tág... kezdve talán 2006tól (ha ilyenkor jött ki a Symbian 9). A mai napig futnak rajtuk a mostani fejlesztésű alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#537) Karma válasza geri005 (#536) üzenetére


Karma
félisten

Egy sakkjátéknak nem lesz kötelező az iOS4 se.
Azért S60-on is jönnek a vicces dolgok, ha pl. gyorsulásérzékelőről van szó.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#538) peterk válasza Xero (#483) üzenetére


peterk
senior tag

"Az ár viszont megint csak hülyeség. Mutasson már nekem valaki egy normális top készüléket hasonló paraméterekkel 75-100e között. Ha nincsen akkor meg hagyjuk már ezt a dupla annyiba kerül dolgot!"

Samsung Wave. Itt van előttem. Nem tökéletes, de "normális top készülék, hasonló paraméterekkel". Van amiben nem olyan jó mint az iPhone4, van amiben jobb.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#539) crey válasza Everman (#525) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A Video call lényege, ahogy a mobilé is, hogy bárhol bármikor használni tudjam.
A H.264 használata valóban erőforrás igényes, és nem lehet egy Samsung S5230-ban megoldani, legalább egy Snapdragon, vagy az iPhone-ban is dolgozó Samsung chip kell hozzá.

Abban igazad van, hogy az USA-ban az AT&T hálózata egy baromi nagy talicska szar, de aki csak erre a piacra tervez eszközt az ne kommunikálja úgy, hogy amúgy bazi jó feature, meg milyen szabadságot ad, mert nem ad. Szakítani kellene már ezzel a hazai piac érdekeit nézem dologgal, mert szerintem ázsiában és az öreg kontinensen - vagy akár dél-amerikában- fogy annyi készülék mint az USA-ban.

Wifi-hez kötni egy mobil eszközt kb. olyan mint fakereket szerelni a 7es BMW-re. Működik, működik, de megoldásként kritikán aluli.

Az jogos, hogy a 3GP alapú video call-ok már rég megérettek a cserére, és maga a szabvány, amit az Apple kialakított nem rossz (attól függetlenül, hogy azt mondtam korábban, hogy használhattak volna szabványos megoldást). De miért nem lehetett egy egszerű vagy-vagy módon ezt megtenni? 3G-n használja a régi rendszert, Wifi-t érzékel akkor használja az újat.

Ahogy korábban is írtam, a video call mint ötlet nem lett volna halva született, ha a szolgáltatók nem árazták volna totálisan felül ezt a feature-t. Egy kicsit túl korán született ez a megoldás, amikor még nem voltak alkalmasak a készülékek a normális videó továbbításra, a sávszélesség, a processzor teljesítmény, és a megfelelő képérzékelők és feldolgozó elektronika hiányában. Sajnos.

Az Apple megoldása jó. . . lenne. Ha nem megint egy mankós félig sikerült dologról beszélnénk. . . Amúgy szarom le, tiltsák le az USA-ban a mobil neten kersztüli hívásokat, és engedélyezzék pl. Európában.

Ja, hogy akkor az amerikai átlagpolgár fel lenne háborodva, és csipogna sértődötten? Höh.

A vita részemről amúgy ugyanúgy másodrangú (ahogy Mordennél), mert az előző két eszközöm képes volt a videó hívásra, és 4 év alatt összesen kétszer használtam. . . akkor is engem hívtak rajta.
Amikor az Acer és az Omnia II mellett vaciláltam az előlapi kamera, mint olyan nem volt döntő pont a két eszköznél. A Snapdragon sokkal inkább :) :) :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#540) CarKiller47


CarKiller47
tag

Hangminőség, vételi stabilitás 1-10 pont
Ez tetszett! :DD

(#541) picur220 válasza Everman (#433) üzenetére


picur220
veterán

Hol 499 font a cucc? Angliában vmi előfizuval?

Konkrétan 5 éve már a telok felében volt BT, és lehetett vele küldeni, 5 éve a Nokia 6680-ban volt videotelefon, használható volt, 1x kipróbáltam:DDD Ezen meg csak WLAN videotelo van, és csak iPhone4-ek között. Nevetséges. Na de én lépek innen, mert túl sok a szűklátókörű epülfan.

(#542) Xero válasza Morden24 (#514) üzenetére


Xero
nagyúr

Már linkeltem!
Fring kliensel bármilyen készülék hívható amin van skype vagy fring és szintén hívható minden asztali skype!

picur220:
Fentebb írtam, hogy a video telefon már megy mindenhova.
499 a független ára kint... :U

[ Szerkesztve ]

(#543) LA_COSTE válasza JoeYi (#43) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

:D :N És az a vicc, hogy még így is veszik.

(#544) Gordiann


Gordiann
őstag

Mennyi hülye beszűkült gondolkodású okostóni irogat hozzászólást, sok kocka it-homokos..... :W :W :W

hogy "neki ez már sok" meg "mindenkinek be van kötve a szeme aki 'imádja' az Apple-t"....meg hasonlók.
Már megfogadtam, hogy Apple-lel kapcsolatban nem olvasok PH!-t..... :P

(#545) Morden24 válasza picur220 (#541) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szűklátókörűség?
És azt minek nevezed, hogy fikázol egy készüléket azért, mert nincsen benne valamilyen funkció, amiről te pl. magas ívben szarsz (idézek: 5 éve a Nokia 6680-ban volt videotelefon, használható volt, 1x kipróbáltam)?

Mert fasza, a készülék hiányosságairól meg korlátairól lehet értelmesen is vitázni-beszélgetni (én ezt csináltam Evermannel a Facetime-ról) úgy, hogy közben nem fröcsög a szádból a divat-márkaútálat, ami pontosan olyan nevetséges és szűklátókörű, mint a márkasznob epölbuzik hozzáállása...

Harmadrészt: jönnek a példák a tetves Androidról, hogy húdejó, nincsenek korlátok, jön az alkalmazás, fel lesz telepítve, működik a funckió.
Tucat kommenttel feljesbb ki lett fejtve, hogy működik a francos videóhívás 3rd party appal. Fel nem fogom, hogy miért probléma egy okostelefonnál, hogy adott esetben szoftvereket kell telepíteni, amikor az értelmesebbje azért veszi, hogy ezt tegye...?!

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#546) Karma válasza crey (#539) üzenetére


Karma
félisten

"A H.264 használata valóban erőforrás igényes, és nem lehet egy Samsung S5230-ban megoldani, legalább egy Snapdragon, vagy az iPhone-ban is dolgozó Samsung chip kell hozzá."

H.264 helyett ott az MPEG-4 SP, azt egy gyenge processzor (pl. a Nokia 369 MHz-es mókái) is simán tudják kódolni. Nyilván a minőség nem azonos, de pl. az S5230 nem is tud olyan felbontást, hogy ez para legyen.

“All nothings are not equal.”

(#547) talamasca válasza picur220 (#541) üzenetére


talamasca
senior tag

Eleve nem volt értelme csak trollkodás miatt beírni...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#548) Everman válasza gerilee (#527) üzenetére


Everman
addikt

A 3Gs-re viszont elérhető a teljes funkcionalitás.

Vajon az 1 éves N97-re is kiadja a Nokia Symbian^3-at? Ha nem, akkor miről is beszélsz?

(#549) Everman válasza picur220 (#541) üzenetére


Everman
addikt

"Hol 499 font a cucc? Angliában vmi előfizuval?"

Angliában, függetlenül.

"Konkrétan 5 éve már a telok felében volt BT"

Meg IrDA is, ma meg már nem annyira. Mondtam, hogy egyéni preferencia, de nekem már 5 éve sem kellett a BT mobil és mobil közötti adatátvitelhez.

"Nokia 6680-ban volt videotelefon, használható volt, 1x kipróbáltam"

1x próbáltad, miért is? Mert oltári gagyi és drága volt?

"Ezen meg csak WLAN videotelo van, és csak iPhone4-ek között."

Mégis mit vártál, hogy az Apple megírja a klienseket Androidra, Symbian-re és a többi rendszerre is? A FaceTime nyílt szabványokra épül, bárki felhasználhatja és készíthet hozzá klienst. A wifit meg ne az Apple-nek reklamáld, hanem a szolgáltatóknak. Nem csak az AT&T reklamált és tiltotta a hálózatában még a Skype hanghívást is mobilnetnél, hanem hogy nem menjünk túl messzire a német T-Mobile is.

Szűk látókörű meg maximum te vagy. :)

(#550) helixP válasza Morden24 (#545) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez az alkalmazás App store-ból is elérhető?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.