Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Cunaja válasza zorb (#11298) üzenetére


Cunaja
addikt

azért boot failed, mert még mindig nincs meg a boot partició, most töltöm fel a B609 generál verziót. mindjárt kész.

[B609 General]

Ez csak az update.app de ez elég neked. Mehet a dload mappába, de más ne legyen ott. három gombos.

Ez felrakja a boot particiót is.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11302) Cunaja válasza Cunaja (#11301) üzenetére


Cunaja
addikt

Csinálod?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11303) zorb válasza Cunaja (#11302) üzenetére


zorb
tag

igen

Samsung Galaxy S9 duos

(#11304) Cunaja válasza zorb (#11303) üzenetére


Cunaja
addikt

most mi történik? mindjárt elalszom :F

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11305) zorb válasza Cunaja (#11304) üzenetére


zorb
tag

azt ne. 100% sucess, boot logo, a konfigurálás sikeres .működik
Nagyon köszönöm

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

(#11306) Cunaja válasza zorb (#11305) üzenetére


Cunaja
addikt

jó lesz az :)
akkor most működik? Holnap délelőtt otthon vagy?

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11307) zorb válasza Cunaja (#11306) üzenetére


zorb
tag

működik , köszönöm. délelőtt nem vagyok otthon

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 duos

(#11308) Cunaja válasza zorb (#11307) üzenetére


Cunaja
addikt

Na figyelj, először is szívesen, másodszor jöhet a B815, menete majd akkor ha itt vagy te is és én is. De ha vissza olvasol akkor nem lehet semmi gond. B621 utána B805 majd B815, de ahogyan le van írva. Ha nem jól csinálod kezdődik a szoftver felélesztése újból. :Y

Egyet tanulj meg, meg mások is. A recovery-ben nem használjuk wipe factory reset lehetőséget. Csak a wipe data reset. A factory reset törli a particiót, vagyis a teló nem fog indulni. Manuálisan kell újra rakni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11309) zorb válasza Cunaja (#11308) üzenetére


zorb
tag

rendben, köszönöm

Samsung Galaxy S9 duos

(#11310) Cunaja válasza zorb (#11309) üzenetére


Cunaja
addikt

szívesen és örülök, hogy tudtam segíteni. Ezért vagyunk itt. Ez a fórum lényege! :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11311) Black&White válasza Cunaja (#11308) üzenetére


Black&White
addikt

Gyári recovery törli a boot partíciót?? :F
Na ez új.
Ha tippelnem kéne, szerintem inkább egy twrp-ben indított full wipe (system is ki volt jelölve) , vagy pedig egy sikertelen unroot okozott soft bricket.
A factory reset csak annyival több, mint a wipe data, hogy a cache-t is formázza.

(#11312) Cunaja válasza Black&White (#11311) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem a gyári recovery törli, hanem a full wipe, ami a huawei P7- nél a gyári recovery-ben az alsó wipe. Nem mindig törli le teljesen, de az esetek 65%-ban találkoztam vele. Pl. az én telefonomon is letörli a boot partíciót is. Inkább ha valaki tiszta rendszert szeretne, akkor a 3 gombos módszer a legjobb. A felső wipe, vagyis wipe data csak a felhasználói beállításokat törli, vagyis visszaállítja a telefont gyári állapotba, de a rendszer szemét ott marad. Az alsó wipe vagyis a cache megoldja ezt is csak mint feljebb írtam bizonytalan a használata.
Nem tudok rendes magyarázatot adni rá. Nem szabadna neki. A más recovery- nél CWM vagy TWRP -nél természetesen ha a system is jelölve van, akkor adott a dolog. Azután csak a fastboot flash system system.img és társai segít.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11313) Cunaja válasza Cunaja (#11312) üzenetére


Cunaja
addikt

Srácok B815 iszonyatos hiba, a memória túlcsordulásakor nem bezárta a háttérben futó alkalmazást, hanem nagy zúgás és újraindult a telefon. Ez borzasztó nagy hiba. Ezt még egyik szoftver verzió se csinálta. Próbálom a maxot kihozni belőle, de így nehéz. Most tesztelem megint a túlcsordulást. Zene, 4G , online játék, tc, chrome.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11314) Cunaja válasza Cunaja (#11313) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem tudom mi a hiba, Poweramp, Böngésző, Empire, Tc, szabad ram 941mb . Lehet, hogy valami beragadhatott, de akkor se normális jelenség.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11315) zeon.hu válasza Cunaja (#11314) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nézegetem a fórumokat, de sehol nem olvastam ilyet.
azóta megismételte a hibát?

#?*@&!

(#11316) eddie17


eddie17
addikt

Na végre megjött a tempered glass előre, hátra. Mindkettőre passzol, kicsit furán vastagnak tűnik elsőre, de 3.78$-t megért. Most zuhanyzás után felrakom a párában. :)

(#11317) Cunaja válasza zeon.hu (#11315) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem, és kíváncsi vagyok lesz-e még.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11318) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Amúgy porter hova lett? Jóideje nem látom a fórumon?!

Alister from Hell

(#11319) Cunaja válasza Alastair' (#11318) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez jó kérdés :F

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11320) Newlachka válasza Cunaja (#11319) üzenetére


Newlachka
őstag

a legidegesítőbb hogy privátra sem válaszol...

(#11321) zeon.hu válasza Newlachka (#11320) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Már jó ideje sehol nem reagál.
Remélem, nincs nagy gond.

#?*@&!

(#11322) eddie17 válasza eddie17 (#11316) üzenetére


eddie17
addikt

Az előlapi része egy kalap szar. Deformálodott gyári selejt. Hátulja fogjuk rá, hogy jó. :(

(#11323) zeon.hu válasza eddie17 (#11322) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Honnan van?
Ebayről csak 99%+ és lehetőleg minimum 100k-s eladótól veszek.
Hongkong is előny, kevesebb a selejt.

#?*@&!

(#11324) eddie17 válasza zeon.hu (#11323) üzenetére


eddie17
addikt

Aliexpress, de soha többet ilyen helyről.
Jót küldött, méret is helyes de gyári hibás az egész. Most nagyon csalódott vagyok, hogy csak hátulra sikerült normálisan. Itthon meg heroin áron mennek ezek a vackok.

(#11325) zorb válasza Cunaja (#11235) üzenetére


zorb
tag

Üdv.
Sikerült telepíteni a B815-et, de a root nem megy: fastboot & rescue mode
Phone Locked egyből ezt írja alul zölddel
A választ előre is köszönöm.

Samsung Galaxy S9 duos

(#11326) treck1985


treck1985
tag

Sziaszok. Egy kis segítség kellene. Néha valamiért nagyon halk a beszélgetés hangereje, néha meg normális... Szerintem biztos valami szoftveres nyűgje van... Érdemes újrarakni? Ha igen, akkor 3gombossal? B609van rajta, még OTA-ról! Van ettől újabb verzió? EMUI 3.1 van/lesz P7re? Előre is köszi! :)

(#11327) zeon.hu válasza treck1985 (#11326) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

lehetséges, hogy az OTA miatt van, P7-nél jobb a manuális telepítés. OTA általában 4-500MB-al kisebb.

összefoglaló. keress rá a torzításmentes hangerő növelésre (root kell hozzá).

van már beta 3.1

B805 felrakása cunaja leírása alapján.

B815 felrakása cunaja leírása alapján. B805 hibák javítva.

mind a két 3.1-es rom csak beta!

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#11328) Cunaja válasza zorb (#11325) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia, délután leszek, ha te is vagy megoldjuk. A root is jól megy, megint nálad a gond.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11329) treck1985 válasza zeon.hu (#11327) üzenetére


treck1985
tag

Érdemes a beta-kat feltenni? Vagy ha stabilat akarok akkor maradjon a B609?

(#11330) Cunaja válasza treck1985 (#11326) üzenetére


Cunaja
addikt

Zeon.hu mellékelte a linkeket, kérlek szépen, ha belefogsz inkább olvasd át töbször mielőtt kezdenéd. Az akku legyen teljesen feltölve. Nekem amióta megjelent a béta van fent. Volt némi baja, de most jött egy update és szinte tökéletes. A szabad ram is nagyobb, gyorsabb a telefon. Lásd antutu teszt feljebb. Szeretném megjegyezni nem megpiszkált build.prop a teszt eredménye.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11331) zeon.hu válasza treck1985 (#11329) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

el kell fogadni, hogy BETA, ami hibákkal/kompromisszumokkal jár(hat).
amikor (elvileg) hibátlan lesz, akkor jön ki végleges verzióban.
van rollback, ha vissza akarsz állni EMUI 3.0-ra.
de ahogy cunaja is írta, olvasd el többször és inkább kérdezz, mielőtt cselekszel.

#?*@&!

(#11332) treck1985 válasza Cunaja (#11330) üzenetére


treck1985
tag

Elolvastam. Írtad a leírásban, hogy B609 után wipe... Ez pontosan mit jelent? (factory reset?)

(#11333) Cunaja


Cunaja
addikt

Zeon, kerítsd már elő légyszi Ricsikét délutánra. Ha valakinek gondja van, délután írjon. Sajnos 1 hétig zsúfolt hetem lesz, és nem nagyon lesz időm. Köszönöm! Zeon segítségével probálunk mindenkinek megoldani a kérdését.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11334) Cunaja válasza treck1985 (#11332) üzenetére


Cunaja
addikt

A gyári recovery-ben a wipe menünél a felső wipe. Nehogy az alsót nyomd. Sajnos az zavarokat csinálhat. De a navisáv eltüntetés megoldását is olvasd el, ott van mikor kell wipe, hogy meg maradjon a funkció. Most lefekszem, majd délután leszek.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11335) treck1985 válasza Cunaja (#11334) üzenetére


treck1985
tag

A gyári recovery-t pontosan hol találom?

(#11336) Cunaja válasza treck1985 (#11335) üzenetére


Cunaja
addikt

Na még szerencse, hogy itt vagyok. Ha ilyen kérdést tettél fel, inkább várj délutánig kérlek. Most nagyon álmos vagyok, mert éjszakás voltam. Bonyolult a művelet, tisztázni kell pontosan melyik B609 van fent neked és milyen formában. Kérlek várj vele. Ha nem jól csinálod baj is lehet.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11337) treck1985 válasza Cunaja (#11336) üzenetére


treck1985
tag

:DDDD Ok. Addig felteszem 3 gombossal a B609-et. Kíváncsi vagyok, hogy ez megoldja e a hívás hangerő gondom...

[ Szerkesztve ]

(#11338) zeon.hu válasza Cunaja (#11333) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

rendben!

olvasd át az összefoglalót, hogy legalább a fogalmakkal tisztában légy. elég hosszú, de ctrl+f-el feljön a kereső. egyedül ne vágj bele!

#?*@&!

(#11339) treck1985 válasza zeon.hu (#11338) üzenetére


treck1985
tag

Még egy kérdés... Ha nincs dload mappa a telón, benne az update fájl-al, akkor 3 gombossal a szervíz menyü jön be... Gondolom ott kell wipe-olni... B609előtt érdemes? Vagy ha 3 gombossal indítom, akkor felesleges?

(#11340) Cunaja válasza zeon.hu (#11338) üzenetére


Cunaja
addikt

Vigyázz mert ha kicserélted a boot.img fájlt még a három gombos is tud érdekes dolgokat müvelni. Azért írtam, hogy milyen B609 van fent. Elvileg mindent újra pakol, de nem biztos. Megint feltettél egy olyan kérdést ami aggasztó, délutánig semmit ne csinálj. Ha elrontod, fél nap, míg a telefonod felébred szörnyű álmából.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11341) Cunaja válasza Cunaja (#11340) üzenetére


Cunaja
addikt

Annyit csinálj légyszi, hogy töltsd le a dolgokat a számítógépre. B609, B621,B805,B815 mindegyiket külön mappába.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#11342) treck1985 válasza Cunaja (#11341) üzenetére


treck1985
tag

Oksa. Egyébként meg lett a wipe. Már megy fel a B609.

(#11343) treck1985


treck1985
tag

B621-et, B805-öt és B815-öt tudna linkelni nekem valaki. Olyat ami tuti jó a P7-L10-hez és magyar nyelv is van bennük. Thx! :)

(#11344) treck1985 válasza treck1985 (#11343) üzenetére


treck1985
tag

[link] Ezt találtam B621-ből. De a regio-nál azt írja hogy Italy. Vagy attól függetlenül van benne magyar nyelv is?

(#11345) zeon.hu válasza treck1985 (#11344) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

B815 van ott, amit linkeltem korábban.
Carbontesla-ról is leszedheted, van benne magyar nyelv is.

#?*@&!

(#11346) treck1985 válasza zeon.hu (#11345) üzenetére


treck1985
tag

Köszi! Akkor azok meg vannak. :)

(#11347) zeon.hu válasza treck1985 (#11346) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ha fent van a B609, akkor állítsd be a navi sáv eltüntetését, mert később már nem lehet.
Ezután Wipe, ez fontos, majd B621
Ha kész a B621 ne állítsunk semmit, egyből toljuk rá a B805-t. Ha kész indítsuk újra.
(Idézet cunajától, a fentebb linkelt hsz-ban olvasható)

#?*@&!

(#11348) treck1985 válasza zeon.hu (#11347) üzenetére


treck1985
tag

Bekapcsoltam a navi sávot, de ha most megint 2 gombos indítás és wipe, akkor nem törli azt a beállítást is?

(#11349) zeon.hu válasza treck1985 (#11348) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Passzolom, nálam nincs fent lolli.
Ha ez van írva, akkor elvileg így működik.

#?*@&!

(#11350) treck1985 válasza treck1985 (#11348) üzenetére


treck1985
tag

Illetve ha meg van a B621 utánna bekapcs, pc-vel összeköt és hova másoljam a B805-öt? Mert az nem sima "dload" mappában van... :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.