Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) gabancs válasza #73499136 (#17699) üzenetére


gabancs
addikt

Szerintem ilyeneket (wifi jelszó) nem tudsz lementeni csípőből. Ehhez valami spec program kell, már ha létezik egyáltalán ilyen program.

(#17702) borist válasza gabancs (#17701) üzenetére


borist
tag

" Alkalmazásadatok, Wi-Fi jelszavak és egyéb beállítások mentése Google szerveren" - lementi magától, nem kell külön tökölni

(#17703) daveh válasza gabancs (#17700) üzenetére


daveh
tag

Nekem sem jött át, így visszaállítottam a régi, azzal legalább tudtam írni :)

(#17704) TamZoli válasza gabancs (#17700) üzenetére


TamZoli
csendes tag

Ez engem is érdekelne. Sőt 1-2 dolgot még hiányolok ezen felül.
Hiányolom a billentyű hangokat, plusz azt is, hogy rezegjen lenyomáskor.

(#17705) #73499136 válasza gabancs (#17701) üzenetére


#73499136
törölt tag

Elvileg nem. Ha megnyitod a " Biztonsági mentések és visszaállít" című fejezetet akkor ott van az "Adatok biztonsági mentése" ott ha bent van a pipa akkor mind azokat lementi a Google szerverre amik az ablakban le vannak írva, pl Wi-Fi adatok jelszavak, stb, ha megnézed teljesen logikusnak tűnik de a kérdés az onnan hogyan jönnek vissza az elvileg mentett adatok? :F

borist, a mentés ok, ez már nem téma, a visszatöltés a téma, hogy érem el a mentéseket? Én is azt írtam amit Te gabancsnak.

[ Szerkesztve ]

(#17706) gabancs válasza #73499136 (#17705) üzenetére


gabancs
addikt

Mivel mentés és visszaállítás, így evidens, hogy onnan ahova menti.

(#17707) daveh


daveh
tag

Valaki segítsen pls! Sajnos még mindig ezzel a problémával bírkózok, hogy néha felvillan egy kis szövegbuborék a következő szöveggel ,,Hiba a helyszínmeghatározó szolgáltatásban." Hogy tudom ezt eltüntetni és vajon miért csinálja?

(#17708) daveh


daveh
tag

Jah, és úgy látom KK-ban sem sikerült még korrigálni ezt az automatikus fényerő problémát. Felhúzom Maxra, nyomkodom meg minden és simán visszaveszi a fényerőt magától, pedig nincs beállítva semmi automata meg ilyenek. Ez egyedi probléma vagy találkoztatok már vele?

[ Szerkesztve ]

(#17709) #73499136 válasza gabancs (#17706) üzenetére


#73499136
törölt tag

Na ja, a mentés igen de a visszatöltés már nem egészen. Úgy hülyeség az egész ahogy van, kéri hogy kapcsolja be a Wi-Fit az adatok megjelenítéséhez, de hogy a pi....ba kapcsoljam be amikor pont a Wi-Fi adatokra lenne szükségem, azok nélkül nem tudom bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#17710) torrrent válasza gabancs (#17700) üzenetére


torrrent
aktív tag

Nekem nem jött be, biztos tanulni kellene, hogy pontosan lehessen vele gépelni :K és úgy talán egy picit gyorsabb is, de én teljesen lebutítottam a bevitelt még azt sem engedem, hogy felajánljon szavakat, kivettem, mert mire megnézem, hogy mit ajánl addigra le is gépelem amit akarok.

Daveh: Nekem pont a KK oldotta meg a fényerőt, mert az ellőző rendszerben az energia témák nagyon bejavartak és hála a jó magasságosságnak ebből kivették az egész energia sémát így már nem borul fel a dolog.
Milyenre állítottad az energiatakrékosságot? Nekem normálon van és nem dobálja a fényerőt. Intelligensen változtatgatja a fényerőt még úgy is, hogy ki van kapcsolva az automata. Úgyhogy én normálon használom így a menü se szaggat eg hajszálnyit sem.

[ Szerkesztve ]

(#17711) daveh válasza torrrent (#17710) üzenetére


daveh
tag

Intelligensen van, de akkor megpróbálkozom a normállal, Köszi a tippet! :) És erre a helymeghatározás problémára nincs ötleted? :)) (amúgy zárójelben megjegyzem, a gps-em is kb 2km-el odébb rakja a helyzetemet a valóditól, ott sem stimmel valami)

[ Szerkesztve ]

(#17712) sub71 válasza marilllyo (#17626) üzenetére


sub71
aktív tag

Szia! Nem elég a bootsound.ogg ot törölni, vagy átírni. A build.prop-ban is módosítani kell egy sort! Legalábbis nekem csak így sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#17713) djbelo válasza espista (#17663) üzenetére


djbelo
senior tag

B132

Nagyon bejön ez kk! Szerintem nagyon jó lett! Még a P6-nak szokni kell szerintem,de optimizálódni fog. Egy kérdésem lenne hátha valaki tudja! Bejövő-kimenő hívásnál, lehet hogy a kép teljes képernyős legyen? Mert most jelenleg csak egy kockába van középen.

[ Szerkesztve ]

(#17714) torrrent válasza daveh (#17711) üzenetére


torrrent
aktív tag

Nekem is bejön a helymeghatározós szöveg, de olyankor mindig a google search is megnyílik egyszerre, mert rányomok valamire (még nem tudom mi) és olyankor nincs semmiféle helymeghatározás bekapcsolva, se wifi alapján se adótorony alapján se gps szóval mind kilőve és wifi kilőve mobilnet is. Ha megtudtam mire nyomok olyankor rá akkor írok.
Neked is bejön a google search olyankor. Ha nem próbálj bezárogatni progikat amik használnák a fenti helyzetekhez rendelt eszközöket.

GPS: Nekem akkor lett pontos azaz ultra pontos amikor egyszerre be van kapcsolva a mobilnet (valaki írta, hogy erről szedi le előre a műholdak helyzetét így gyorsul fel legközelebb) és a helymeghatározás minden formája GPS, Wifi alapján stb.

(#17715) sub71 válasza marilllyo (#17626) üzenetére


sub71
aktív tag

Bocs, hülyeséget írtam az elöbb, csak már nem tudom szerkeszteni. a data/cust/media mappában is van egy audio mappa, abban is módosítani kell!

(#17716) daveh válasza torrrent (#17714) üzenetére


daveh
tag

Nekem nem nyílik meg semmi, csak maga a szövegbuborék jelenik meg. Már próbáltam mindent ki-be kapcsolni, de sajnos ugyanaz az eredmény.Helyhozzáférésen belül kikapcsoltam a Tartózkodási hely jelentését, hátha azért, de ki-és bekapcsolva is ugyanaz a helyzet..

GPS: már próbáltam én is ezt a variációt, mobilnet, wifi, gps, mindent bekapcsoltam egyszerre, de ugyanígy megvan bolondulva, kiteszem majd a teraszra egy 10percre, hátha észhez tér.

Azon is gondolkodtam, hogy nyomok neki egy gyári beállítás visszaállítása-t, ki tudja, de azért megköszönöm ha írsz, hogyha rájöttél a titok nyitjára :))

(#17717) gabancs


gabancs
addikt

Nos, kipróbáltam. A tisztítás után jó lett a GPS. Hamar talál jelet, és pontos is.

Amit még nem értek. Hogy képzelte komolyan a Huawei, hogy a 100%-os aksinál ki meri írni, hogy 14 óra?

(#17718) atiso01 válasza daveh (#17716) üzenetére


atiso01
csendes tag

Király megjott a kitkat magától a telora. Na végre.

(#17719) galbi1972 válasza atiso01 (#17718) üzenetére


galbi1972
tag

Nekem is B132-re (rootolt). A telo voda függő. De csak akkor irta a frissitést, ha a beállitasokon ketesztül, és nem az asztali alkalmazason próbaltam. Méret 775 MB .

[ Szerkesztve ]

(#17720) racerx


racerx
őstag

Na megjött nekem is a KK (T-s, független, 132..) . Mi is akkor a menete normálisan az online frissítésnek?? TWRP-ben nyomjak egy full wipe-ot, majd online frissít, majd megint a recoveryben egy wipe (gondolom a twrp ugyis eltűnik, marad a gyári recovery.)Pár kérdés:
1 Root frissítést előtte uninstalláljam, vagy mindegy?
2 Normálisan lehe e rootolni?? Láttam itt vmi kínai profit amivel megy, de nagy bizadalmam nincs hozzá
3 Superuser kell hozzá a playből vagy sem??
4 Hangerőt/eltüntethető alsó sávot itt is kell e mókolni ?
5 Greenfy megy e rajta?
6 megy e rajta a KK Twrp recovery ? (bár ez most nem nagyon lényeges)

(#17721) #73499136 válasza daveh (#17716) üzenetére


#73499136
törölt tag

Ezek szerint mégsem ritka a GPS probléma. :) Én most csináltam miatta egy gyári visszaállítást, most működik. Hogy hosszabb távon jó lesz e? Majd kiderül. :K

(#17722) torrrent


torrrent
aktív tag

Valakinek lett megoldás a bal felső sarokból kiszedni a szolgáltató nevét ami ugye eddig nem volt benne.

(#17723) daveh válasza torrrent (#17714) üzenetére


daveh
tag

torrrent:Most nézem, ha a helyhozzáférésen belül nézem a menüben a ,,Hiba a helymeghatározó szolgáltatásban" szövegbuborék megjelenése után nekem is megnyílik a Google Keresés.. Nem tudom ez mit jelent..

a GPS pontossága viszont az általad javasolt tippel nekem is rendbe jött :)

[ Szerkesztve ]

(#17724) DzsiAr12


DzsiAr12
csendes tag

Nekem még nem jött frissítés. T-s, független, fenn van a béta 510. Erre lehet nem is jön,

(#17725) daveh válasza torrrent (#17722) üzenetére


daveh
tag

Ez a szolgáltatói logó eltüntetése dolog engem is érdekel.. Nem tudtam mi bántja a szemem :D

(#17726) racerx válasza racerx (#17720) üzenetére


racerx
őstag

+1 még
megy e rajta a népeszerű navink (ui mintha vmi olyasmit olvastam, hogy a KK nem enged a külső SD-re irni az appoknak)

(#17727) torrrent válasza daveh (#17723) üzenetére


torrrent
aktív tag

Nekem ha a beállítások menüben vagyok már csak akkor jön elő, de egyre ritkábban produkálja a dolgot. Vagy csak én járok egyre ritkábban a beállításokban. :K
Mindenesetre egyre közelebb kerülünk a probléma megoldásához :)) . Próbáld légyszi figyelni neked milyen környezetben hogyan jön elő, éppen mit csináltál stb. Úgy látszik nem random dolog lesz ez.

(#17728) sub71 válasza racerx (#17726) üzenetére


sub71
aktív tag

Bizony, ha most akarnád telepíteni, minden indításnál újra kéne mindent beállítani, mivel nem engedi a save mappát a külső kártyára, írni. Ha már ott van akkor nincs probléma :D

(#17729) daveh válasza torrrent (#17727) üzenetére


daveh
tag

Nekem is akkor jött most fel, de volt, hogy whatsapp üzenetírás közben ugrott fel.

Más: Amit még észrevettem, ha újraindítom a telefont, a szolgáltatói menü (azaz a sim eszköztár) valahogy mindig a főképernyőre kerül, na de ez részletkérdés, nagyon ritkán indítom újra vagy kapcsolom ki így nem zavaró :) Inkább erre a bal felső sarokban levő szolgáltató logo eltüntetésére lennék még kiváncsi

(#17730) DzsiAr12


DzsiAr12
csendes tag

Nekem meg inkább tetszik a szolgáltatói logó. Nekem hiányzott :)

(#17731) gabancs válasza DzsiAr12 (#17730) üzenetére


gabancs
addikt

Fene az ízlésed.... :R

(#17732) daveh válasza DzsiAr12 (#17730) üzenetére


daveh
tag

Neked adom az enyémet is :D :D

(#17733) torrrent válasza daveh (#17732) üzenetére


torrrent
aktív tag

Megint közelebb jutottam. Minden esetben amikor előjött meg volt nyitva a billentyűzet is, pl valamit szerkesztettem a google fiokba és épp gépeltem. Ott nyomhatunk rá valami bizbax gombra. De akkor miért csak mi vagyunk így vele? :F Vagy nem.

(#17734) igali


igali
tag

Ez marha jó! :(((
Root jogosultságot eltávolítottam, és kezdődjék az új rendszer telepítése...
Most már 2X lefrissítettem Online frissítéssel, letörölt minden alkalmazást, és továbbra is csak 4.2.2 B132 a rendszer, és felajánlja, hogy frissítsek.
Nekem valamiért nem hajlandó telepíteni a KK-t.
Marha jó, hogy minden adat elveszett a nagy semmire.
Komolyan, én is hónapok óta vártam ezt a KK-t, erre csak vártunk- vártunk, és a végén kapok egy pofont, hogy mit akarok én, elégedjek meg a régivel. Úgy fest, jobban is jártam volna. :((( :W

Még talán megpróbálnám a Huawei hivatalos teljes 3 gombos dloads változattal, de azt az oldalukon sehol sem találom. :((

[ Szerkesztve ]

(#17735) |AP| válasza igali (#17734) üzenetére


|AP|
veterán

tedd fel helyi frissítéssel SD-ről. Nemrég linkeltem honnan lehet letölteni.

(#17736) djbelo


djbelo
senior tag

Erre valaki tud megoldást?
"Bejövő-kimenő hívásnál, lehet hogy a kép teljes képernyős legyen? Mert most jelenleg csak egy kockába van középen"

[ Szerkesztve ]

(#17737) daveh válasza torrrent (#17733) üzenetére


daveh
tag

torrrent! Mikor legutóbb feljött a hibaüzenet és ezzel egy időben előjött a Helyhozzáférés menüben a Google keresés, akkor rányomtam és letiltottam a fenébe (figyelmeztetett, hogy visszaáll alapállapotba, leokéztam és kész) , azóta még nem találkoztam újra a szövegbuborékkal :) Bízom benne, hogy ezzel megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#17738) igali válasza |AP| (#17735) üzenetére


igali
tag

Köszi!
Most már megtaláltam a leírásban a linket. Először csak néztem, de nem láttam. Azt hittem, hogy csak leírás van, de ott szerepel a link is közte.
Hamarosan megpróbálom úgy felrakni.

Megkérhetlek, hogy írd le, hogy pontosan lépésről- lépésre mit csináltál, mivel raktad fel, wipe-oltál-e, stb...?!

KK alatt lehet gyárilag, vagy Signed_116.zip segítségével a külső SD kártyára telepíteni?

Valamint milyen a hangerő, ez is olyan halk, lehet növelni?

Neked már sikerült rootolni?

Neked milyen a GPS pontosság, helymeghatározás?

(#17739) duvi válasza djbelo (#17736) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem tudom, hogy a KK-ban van-e gyári megoldás a kérdésedre (a JB-ben nem volt). Viszont a Playen van több app is erre a problémára. Pl: Full Screen Caller ID

(#17740) |AP| válasza igali (#17738) üzenetére


|AP|
veterán

én még sehogy sem tettem fel :)

Nálam jelenleg még B107 van, első lépésként B132-re kell frissítenem, hogy feltehessem a KK-t.

Ebben a hozzászólásban linkeltem egyébként, honnan lehet letölteni.

Ha B132-n vagy szerintem simán megy úgy, ahogy az első hozzászólásban le van írva a "szoftverfrissítés" pontban,

(#17741) djbelo válasza duvi (#17739) üzenetére


djbelo
senior tag

Köszönöm! :R

(#17742) mrbodriakos


mrbodriakos
csendes tag

valaki meg tudná mondani, hogy mi miatt lehet, hogy az akksim fogyasztásának 60%át a galéria teszi ki? eddig nem tapasztaltam, csak most, hogy feltettem a KK-t
köszi előre is![

(#17743) racerx


racerx
őstag

Na beszoptam.. véletlenül TWRP ben a systemet is wipeoltam, és a teló nem indul el :( Ascend feliratnál megáll ..hogy a fenébe tudnám visszahozni? dload mappába a 132 -es rom? Csak a recoveryt hogy érem el??

(#17744) TomWexX válasza racerx (#17743) üzenetére


TomWexX
addikt

3 gombos telepítéssel? :U

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#17745) igali válasza |AP| (#17740) üzenetére


igali
tag

B132 van fent, rootoltam a telót, fel lett rakva a CWM (a használathoz volt szükség a root jogosultsághoz), CWM-ban mindent wipe-oltam, majd külön a tisztító scriptet is lefutattam (wipe_data.zip), ezután újraindítottam a telót, a bekapcs és a hangerő fel gombot folyamatosan nyomva tartottam, és előjött az új android logó (az a szürke, a szövegben balról jobbra fény "csúszik" ), és települt a rendszer. Igen... de mi... B132 azaz 4.2.2 rendszer, és ismét felkínálja a frissítést. Ok, 3X is megpróbálom, letölti, telepítésre megyek, recovery módba lép, el kezd dolgozni, majd kiírja:
Finding update package...
Opening update package...
Installing update...
assert failed: apply_patch_check("/cust/channel/in/prop/local.prop", "3f
33c8081e89a5a7b1b9cbae72280091745612239", 272f40715be86aa0d7df4ae94201f2
783b23f048")
E: Error in /sdcard/HwOUC/update.zip
(Status 7)

Installation aborted.
cust copying files...
copy cust files successed!
Formatting /cache...

Remek, és fogalmam sincs, hogy akkor ezek után miképpen is tudnám feltelepíteni a 4.4-es rendszert. :((( :F

(#17746) racerx válasza TomWexX (#17744) üzenetére


racerx
őstag

azon vagyok, de eltalálni....:( hogy is van???
na megy is fel a 132, majd a KK
huh egy kicsit meleg volt :)

[ Szerkesztve ]

(#17747) Viki1990


Viki1990
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy szeretnék egy általam készített fotót betenni háttérnek.
Azonban csak úgy tudom ha kivágja a képet, így azt megnagyítja.
Lehetséges hogy ahogy a képet elkészítettem, úgy tegyem be háttérnek?
Köszike

(#17748) mrbodriakos válasza mrbodriakos (#17742) üzenetére


mrbodriakos
csendes tag

A másik dolog még, hogy a facebook chat fej miután kilépek a beszélgetésből eltűnik, nem marad meg a buborék, mint eddig. Erről esetleg valami? :))

(#17749) DzsiAr12 válasza gabancs (#17731) üzenetére


DzsiAr12
csendes tag

Sőt...
Nekem előtte HTC Desirem volt sok-sok évig.
Annál még egy külső programot is használtam :)
[link]
Bár ez hol úgy működött ahogy akartam, hol nem.

(#17750) duvi válasza Viki1990 (#17747) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Egyféleképpen be lehet állítani kivágás nélkül is. Fix-re kell állítani a hátteret, mert a görgethetőknél többféle méretnek kell megfelelnie. Részletes beállítást ITT találod. Rád pont az utolsó sor érvényes: "Persze ha később mégis fix hátteret szeretnénk, akkor ugyan ezt az utat kell végigjárnunk visszafelé"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.