Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:03:09

LOGOUT.hu

Huawei Ascend P6 szakmai topik

Mielőtt kérdeznél, kérlek olvasd el a téma összefoglalót!


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) torrrent válasza Viki1990 (#17747) üzenetére


torrrent
aktív tag

Persze megszerkeszted egy kép szerkesztő progival 1280-720 p méretűre és egyből fitt lesz.

(#17752) racerx


racerx
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#17753) igali


igali
tag

Valaki felrakta a dload mappás módszerrel?
Aki igen, kérem írja le pontosan lépésről- lépésre, linkekkel, hogy mit hogyan csinált!
Valamiért ez most nem akar összejönni, akárhogy is próbálkozok, van egy olyan gyanúm, hogy ez a B510.zip tartalom hibás :F
Sajnos az online frissítéses módszer sem segít, frankón lepucolt mindent, és egy másik B132-es ROM települ (ebben a lenti 3 gombos sávot el lehet rejteni, és a fenti lehúzható sávban alapban nem látom kis ikonokat [ repülő üzemmód, gps, mobilnet, fényerő stb.. ]) és a világ úristenért sem a 4.4 KIT KAT van fent! :(

(#17754) gabancs válasza igali (#17753) üzenetére


gabancs
addikt

Mert rosszul csináltad!

1; visszakeresel a fórumban, és letöltöd a román teljesverziós ROM-ot. Tehát nem az update verziót
2; PC-n kicsomagolod. Van benne egy "update.app fájl. Cirka 1,5MB. Ez bemásolod a telefon SD kártya dload mappába. Más ne legyen benne!
3; kikapcsolod a telefont. Együtt megnyomod a hangerő +/- gombját és nyomva tartod.
4; Rányomod a bekapcsoló gombot és nyomva tartod 5-6 másodpercig
5; elengeded a bekapcsoló gombot de a hangerő gombok nyomva maradnak 5-6 másodpercig

Tadá. Bejön egy zöld robot, és teszi a dolgát.

(#17755) Mp3Pintyo válasza gabancs (#17754) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Nekem is ugyanez a hibaüzenet. Tehát rosszul csináltam mert nem töltögettem mindenhonnan hanem rákattintottam a telefon saját hivatalos frissítés gombjára. Elmegy a **** a Huawei.

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#17756) Mp3Pintyo válasza gabancs (#17754) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Ne haragudj, nem rád vagyok mérges hanem erre a céges hozzáállásra és bénázásra...

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#17757) gabancs válasza Mp3Pintyo (#17755) üzenetére


gabancs
addikt

Az OTA frissítést nem próbáltam, megelőztem a hivatalos értesítést.

Két módszerrel tettem fel a KK-t. Az egyik a beta volt, ami update volt. Itt a B125 kell alapnak, és a saját rendszerfrissítésen belül a helyi frissítést választottam. Ehhez az kell, hogy az update fájl be legyen másolva az update mappába. A másik a 3 gombos telepítés volt, amit az előbb leírtam.

Mind a 2 módszer hibátlanul működik!

[ Szerkesztve ]

(#17758) racerx


racerx
őstag

Na a root is működik. De ez a kínai krix kraxos cucc.....Hát nem is tudom, remélem nem rak fel semmi érdekes cuccot ....Viszont a Titanium Backup se látja/tudja használni az CD kártyát. A mentések meg ott vannak! Faxom ebbe a hülye megkötésbe. Av nerre valami megoldás, hogy lássa rendesen az sd- t a kitkat????

(#17759) racerx válasza racerx (#17758) üzenetére


racerx
őstag

Na meg is van, kis app a playről megold mindent :)

(#17760) duvi válasza racerx (#17758) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha megvolt a root, akkor ezt az appot ajánlották másik fórumban:
SDFix: KitKat Writable MicroSD
Remélem a P6-on is működik root után!

(#17761) racerx válasza duvi (#17760) üzenetére


racerx
őstag

Ezt próbáltam én is. Működik!

(#17762) jeni válasza igali (#17753) üzenetére


jeni
félisten

segítek (nincs Huawei Ascend P6 telcsim ,bár a kollégám eladná) a többi folyamatról nem tudok képet adni :U

[ Szerkesztve ]

(#17763) Borden


Borden
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, nekem béta kit-kat van most fent, szerintetek hogyan tudnám felrakni a hivatalos kit-katet, hogy lenne a legérdemesebb feltenni. Online frissítésre rámegyek, de nem talál semmit. Független a P6-om.

[ Szerkesztve ]

(#17764) racerx


racerx
őstag

Asszem visszatérek 132 -re Remélem lehet. Amíg nincs rendes root progi rá, csak ez a fos kínai krix kraxos , addig nincs értelme. Össze vissza telepít mindenféle szart, a frissítéseknél is van kínai szöveg, ami a playből jön, meg most pont nem megy a titanium backup se ..áááá

(#17765) arminlok válasza racerx (#17764) üzenetére


arminlok
senior tag

Én már pár napja visszatértem b114, "öröm bódottá". Minden oyan gyors és flottul müködik, root is van nem merül le indoikolatlanul..:D Maradok is itt amig nem dobnak ki ujabb frissitést.

(#17766) TomWexX válasza racerx (#17764) üzenetére


TomWexX
addikt

Miért nem cseréled le a kínai SU bináris appot egy normálisra, pl. SuperSU-ra? Töltsd le a playről, majd annak beállításaiban ott lesz hogy az összes SU app törlése, majd (ha jól emlékszem) újra felteszed a SuperSU-t és kész is. Az a legjobb root app.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#17767) arminlok válasza TomWexX (#17766) üzenetére


arminlok
senior tag

Én mondjuk speciel a kinguserhez jobban hozzászoktam miután egyszer valami mással rootoltam és azt telepitette.

[ Szerkesztve ]

(#17768) racerx válasza TomWexX (#17766) üzenetére


racerx
őstag

Az XDA-n mintha azt olvastam volna , hogy nem lehet lecserélni...

(#17769) arminlok


arminlok
senior tag

Na szóval látom itt nagy kavarodás van frissitésnél. Amit ti letöltöttetek az ugyanaz mint amit a románoknak kiadtak. ti OTA-n kapjátoka frissitést ami a B132-re megy rá ez nem tul jo mert visszamardnak fájlok a 4.2ből amik bekavarnak stb. Ez ami rámegy erre a B132-re ez egy frissités nem egy teljess rom, ezt manuálisan ugy lehet telepiteni ha az UPDATE.ZIP fájl kicsomagolás nélkül teszitek be a dload mappába és helyi frissités. A román oldalon amit megtaláltok ha kcsiit visszaolvastok felrakták az egész UPDATE.APP fájlt ami kicsomagolva kb másfél giga ez bármelyik romra mehet rá háromgombossal dload mappábol. Én a második verziot ajánlanám személyszerint azoknak is akik azt várják, hogy megjelenjen a kis telefonjukon hogy hivatalos rendszerfrissités érkezett.

(#17770) jana87


jana87
tag

Segítsetek!

Független telefonom van, nincs rootolva, B610, de nem talál semmilyen frissítést. Mitől lehet? Vagy várjak, hamarosan nekem is megfog jönni rá? Az online frissítést én is megtudom csinálni, mint nagyon nem hozzá értő? Vagy ott is van valami bonyodalom?
Köszönöm

(#17771) Newlachka


Newlachka
őstag

Hali,most dobta fel ota-n 4.4-et
Első körös T mobilos vagyok

(#17772) Mp3Pintyo válasza Newlachka (#17771) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

T-mobile és nálam is most dobta fel. De frissítés közben elszáll a már említett hibával :(

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#17773) racerx válasza arminlok (#17765) üzenetére


racerx
őstag

NA vissza is ugrott a 132. Pedig szimpatikusnak tűnt a KK, de normális root nélkül nem érdekes.Pl. az összes backup progim, SMS, navi :), Titanium Backup, stb stb az sd-re re irna , ha tudna...

(#17774) Zsocy155 válasza jana87 (#17770) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nekem is b610 van fenn, de az enyém vodás. Nekünk vodásoknak akkor fog jelezni, ha a voda kiadja a KK-t. :U

(#17775) Tomacko válasza daveh (#17716) üzenetére


Tomacko
senior tag

"kiteszem majd a teraszra egy 10percre, hátha észhez tér."

Ugye nem azt akarod mondani, hogy lakásba és egyéb fedett helyeken próbálgattad és csodálkoztál, hogy nem megy rendesen igaz? A specifikusan GPS céleszközök se a fedett helyekre vannak kitalálva, azoknak is kell egy kis "levegő". Ami még nem egyszerű dolog a céleszközöknek sem az a menetközbeni műhold keresés és fixálás.

Ebből is látszik, hogy mennyire user error szaga van a GPS "hibának" is, na meg ahogy olvastam sokaknak az agyon romolás és főleg a béta KK után lett panaszos a GPS.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17776) Zsocy155 válasza Tomacko (#17775) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szerintem teljesen igazad van mindkét dologban. Én ezért várom meg a hivatalos vodás KK-t. Meg egyébként, 1-2 apróságtól eltekintve semmi gondom nincs vele.

(#17777) daveh válasza Tomacko (#17775) üzenetére


daveh
tag

Tomacko: Eddig az összes telefonomnak (és volt már jó ,pár) volt elég szép jele (igen, itt a szobában) és mellesleg csúnya dolog lenne ha bekapcsolt wifi, mobilinternet és gps mellett is ilyen nehéz dolga lenne.. De szerencsére igen, csak beállítás kérdése volt és rendbe jött. És nem kellett kimozdulnom a teraszra sem ;)

Mellesleg nem vagyok az ilyen tuningolgatás meg rootolás (vagy mi) meg a béta verziók híve. Minden full gyári, és a szoftverfrissítést is a telefon kínálta fel tegnap reggel. Úgyhogy ne ítélj elsőre, mert segítséget kértem!

Viszont ha abban tudsz segíteni, hogy miért bírálja felül a telefonom folyton a fényerőt, azt megköszönöm. Nincs energiatakarékos módra, sem automatikus fényerőre rakva, mégis folyton visszaáll..

(#17778) duvi válasza daveh (#17777) üzenetére


duvi
nagyúr

"miért bírálja felül a telefonom folyton a fényerőt" Sajnos ez a kezdetektől előfordult pár szoftvernél. Nem a KitKat hozta magával. Csak egy ötlet, nem tuti megoldás. Próbáld a csúszkát 2/3 - 3/4-re állítani. Ne maxra. Nálam az öreg B104-en szépen tartja magát a beállított értéken.

(#17779) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

Sziasztok!
Gyors HELP kéne.
Páromnak tmobile-os a készüléke, ma néztük meg a frissitést, nekem jelezte, hogy van és letölthető, neki nem találja.
A telefonjában a build szám ez:
P6-U06V100R001C678B104
Mit tudunk tenni,hogy neki is jöjjön a kitkat ? Az enyémen b132 van.
Köszi a választ!

(#17780) gabancs válasza Infranyuszi (#17779) üzenetére


gabancs
addikt

Talán az övére is fel kellene tenni a B132-öt. Nem?

(#17781) Infranyuszi válasza gabancs (#17780) üzenetére


Infranyuszi
tag

az enyémre sem raktuk fel. 1 hét eltéréssel vettük a két telefont, csak a telcsin át online frissitettuk. Neki nem talál frissitést. Nem szeretnénk rootolni meg ilyenek. Az enyémhez sem nyúltunk hozzá, nem értem miért más a két telcsi.

(#17782) crue válasza Infranyuszi (#17781) üzenetére


crue
őstag

Az egyik szolgáltatófüggő, a másik nem az. A szolgáltatófüggőre a T-Mobile jóakaratán múlik, hogy mikor jön frissítés, ha jön. Vagy fel lehet rakni rá kézzel.

(#17783) Infranyuszi válasza crue (#17782) üzenetére


Infranyuszi
tag

köszönöm a választ! :*

(#17784) Infranyuszi válasza crue (#17782) üzenetére


Infranyuszi
tag

ha azt a b510-et rakjuk fel az ő függő készülékére,mint amit az enyémre -független- akkor teljesen jól fog működni neki is ? nem kell rootolni meg ilyenek a telcsit ? gari nem ugrik ?

(#17785) icemad válasza Infranyuszi (#17784) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Idézet az összefoglalóból:

Ha vodafone-os készüléket frissítesz hivatalos ROM-ra, akkor az értesítési sáv kapcsolói eltűnnek. Erre van megoldás amihez viszont ROOT jog szükséges! Erről bővebben a HALADÓKNAK mezőn belül a "ROOT jogot követelő általános módosítások"-nál olvashatsz.

Az összefoglalót olvassátok el, elejétől a végéig. Én nem javasolnám még most a frissítést.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17786) gabancs válasza icemad (#17785) üzenetére


gabancs
addikt

Ez még a 4.2.2-re vonatkozik. A KK esetében nem biztos, hogy így lesz.

(#17787) duvi válasza Infranyuszi (#17784) üzenetére


duvi
nagyúr

A garancia jó kérdés. Rendszeresen felmerül a függő készülékek miatt. A T-től teljesen ellentmondó válaszokat kaptunk eddig. Van ahol azt mondták, hogy minden hivatalos Huawei szoftvert elfogadnak, van ahol pedig csak a gyári T-s szoftverrel él a gari. Van valami gondja a párodnak a P6-al most? Ha nincs és elégedett vele, akkor szerintem nem érdemes most feltenni a KK-ot.

(#17788) daveh válasza duvi (#17778) üzenetére


daveh
tag

Tudom, hogy nem a KK-al jött, elötte is ez volt, csak gondoltam hátha van már megoldás a problémára. Nekem mindig 3/4-re állítja magát. Csak napközben azért jól jön ha full fényerő mellett használhatnám (ha már benne van a háttérvilágítás :D ) és nem kellene folyton visszaállítani. Ezt leszámítva minden remek!

(#17789) duvi válasza daveh (#17788) üzenetére


duvi
nagyúr

"Csak napközben azért jól jön ha full fényerő mellett használhatnám..."
Teljesen jogos, de sajna eddig senki nem talált rá megoldást :( Max a szoftver cserebere (van amelyiknél jó), de szerintem ez nem ér meg annyit.

(#17790) Venn


Venn
tag

Na sikerült találnom kínai szöveget-t :) nem tökéletes a fordítás, sms-be lépve felül küldő telefonszáma alatt (ha nincs elmentve a telefonkönyvben) kínaiul van a szöveg. Hivatalos B510 román oldalról

(#17791) Tomacko válasza daveh (#17777) üzenetére


Tomacko
senior tag

A képernyő fényerőt passzolom.

Teljesen mind1 mennyi telefonod volt eddig, a GPS-t akkor sem betonbunkerben kell tesztelni akármennyi mobilnetet meg wifit kapcsolsz is be. Részemről be is fejeztem, ki derült ismét, hogy user error, egész egyszerüen egy irreális elvárás normális és pontos GPS jelet várni zárt helyen! Ez nem vita téma, egész egyszerüen olvass utánna valahol.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#17792) Venn válasza daveh (#17707) üzenetére


Venn
tag

nálam ez a probléma ( ,,Hiba a helyszín meghatározó szolgáltatásban.") megoldódott, 3 gombos tisztítás, mindent wipe-oltam. restart után reggel 8 óta nem jelentkezett ez a hiba .

(#17793) bpdjoco


bpdjoco
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki kezd beállni nálam a KK. Gond nélkül megy lassan két napja. Wifi GPs tökéletes. Egyedül a Google Play Szolgáltatásokat néven lévő dolog idegesít mert az még eszi az akkut. Azt hogy tudom kilőni? Köszönöm. Üdv, Jocó

(#17794) gabancs


gabancs
addikt

Mit rinyáltok annyira a garival? Ha valakinek gondja támad, kitöröl mindent a DLOAD mappából, és elindítja a 3 gombossal. Itt mindent letúr a telefonról, ami ugye ezek után nem fog elindulni. Ezután mondja meg valaki, hogy mi volt rajta!
Beviszed, azt mondod, ma reggel be akartam kapcsolni és semmi. Majd a szerviz feltol rá valamilyen szoftvert.

(#17795) gabancs válasza bpdjoco (#17793) üzenetére


gabancs
addikt

Simán le tudod tiltani!

(#17796) arminlok válasza gabancs (#17794) üzenetére


arminlok
senior tag

Gyári recoveryvel max factory resetet tudzs csinálniés cach partition törlést, nincs system törlés de a garin aggódni annyira tök fölösleges simán felkell rakni a B111-et senki az ég egyadta világpon nem fog belekötni ebben biztos vagyok. Nincs az a hülye szervizes aki ezt fogja nézegetni, hogy tmpobileos szoftver van e rajta vagy hivatalos huawei....

(#17797) crue válasza Venn (#17790) üzenetére


crue
őstag

Nekem nincs ott kínai szöveg.

(#17798) icemad válasza arminlok (#17796) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is a szervizes nézi, hanem a kiscsaj a tépontban... Állítólag, ha bekapcsol a telefon, akkor kötelesek a szoftververziót felírni a jegyzőkönyvre.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#17799) Venn válasza crue (#17797) üzenetére


Venn
tag

akkor lehet kínai aki küldte :) bár azt kétlem :)

(#17800) Kharchy válasza icemad (#17798) üzenetére


Kharchy
tag

Olyan t-pontba menj, ahol külön szervizesek vannak, és akkor nem a "shoppos kiscsaj" fogja átnézni. Amikor legutóbb leadtam nem nézte a kutya se a szoftververziót, amúgy b125 volt rajta.

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.