Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) kittici18 válasza TIT (#850) üzenetére


kittici18
újonc

Köszönöm, de azóta már sikerült megoldani a problémát. :)

(#852) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

4.4-el mennyit bír ki a telótok egy töltéssel?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#853) vicze válasza JoHnni (#852) üzenetére


vicze
félisten

Nem éreztem semmi változást e téren egyik frissítéssel se.
Használat függően 1-2napot bír.

(#854) JoHnni válasza vicze (#853) üzenetére


JoHnni
senior tag

akkor jó :) köszi az infót, nekem is hasonló az üzemidő. Egyelőre még "új" a telefon, szóval elég sokat nyomkodom, ill megy a 3g vagy wifi, max 1 napot bír. Próbálkoztam a battery doctorral ezt javítani, de nem veszek észre komoly változást. Most a gyári energiatakarékos móddal próbálkozok. De hiába, ezek ennyit bírnak, desire x se bírt sokkal többet :)

[ Szerkesztve ]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#855) vicze válasza JoHnni (#854) üzenetére


vicze
félisten

Wifi-n azért tovább kéne bírja. Ha majd kicsit nyugisabb lesz a telónak akkor beáll 1,5napra, amivel persze ugyan úgy nem jutsz messze. :P Szóval marad az 1nap. :)

(#856) vicze


vicze
félisten

Lehet nyomkodni a frissítést itt a Sense 6 update. :)

[ Szerkesztve ]

(#857) vicze


vicze
félisten

Akinek esetleg kell feldobtam XDA-ra.

(#858) TIT


TIT
veterán

hiába nyomkodom több hete semmi.
Mindegyik telóra felmegy?

(#859) vicze válasza TIT (#858) üzenetére


vicze
félisten

Minden EU-s CID-re.
Ha nem EU-s akkor nem fog.

(#860) Ghoost válasza TIT (#858) üzenetére


Ghoost
tag

Én is nyomom minden nap az ázsiai cid-es minivel de semmi, elvileg egy hét késéssel kapjuk. Legalábbis ez a tapasztalat.

Battle.net: Mcghoost#1381

(#861) vicze


vicze
félisten

Ezekhez a CID-ekhez van amúgy:
HTC__001
HTC__E11
HTC__102
HTC__203
HTC__405
HTC__Y13
HTC__J15
HTC__032
HTC__A07
HTC__A48
HTC__M27
HTC__016

(#862) Ghoost válasza Ghoost (#860) üzenetére


Ghoost
tag

Itt HTC_622 van :)

Battle.net: Mcghoost#1381

(#863) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Felraktuk, nekunk tetszik. Szep, akadasmentes.

(#864) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Szintén frissítve, eddig tetszik, jó az új felület. Holnap melóba megy majd az akksi teszt :)

(#865) vicze


vicze
félisten

Azt el is felejtettem, mondani, hogy akkor jöhet is december-januárban az L. :P
Nem tudom, hogy bír ki az ember ilyen sok időt frissítés nélkül. :D

(#866) hunter84 válasza vicze (#865) üzenetére


hunter84
aktív tag

Gondolod lesz rá L is? 😃

(#867) TIT válasza hunter84 (#866) üzenetére


TIT
veterán

2 évig lesznek frissítések.

(#868) vicze válasza hunter84 (#866) üzenetére


vicze
félisten

Szerencsére nem kell gondoljam.
2év pedig biztosított és mivel a mini később jelent meg mint a M7, így még egy L utáni update is benne van. :P

(#869) TIT válasza vicze (#868) üzenetére


TIT
veterán

Azt írják,hogy nem tervezett.

(#870) marlboromen válasza TIT (#869) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Dehogynem. Október-december. A nem tervezett az a gpe modell, olyan mini nincs is. Mondjuk jó lenne tudni mennyire hivatalos infó egyáltalán ez a táblázat.

[ Szerkesztve ]

(#871) vicze válasza marlboromen (#870) üzenetére


vicze
félisten

Ugyan ez a táblázat volt a 4.4-re és a Sense 6-ra is, mindegyik pontos volt, szóval elég pontos belső infónak tűnik eddig.

(#872) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Tapasztaltatok vmilyen változást a frissítés után az akkuidő vonatkozásában?

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#873) ottesz válasza JoHnni (#872) üzenetére


ottesz
aktív tag

Nekem egy hétig bírja kikapcsolva.... :Y :DD

(#874) TIT válasza ottesz (#873) üzenetére


TIT
veterán

Nekem bekapcsolva is 8-9 nap a rekord.

(#875) ottesz válasza ottesz (#873) üzenetére


ottesz
aktív tag

viccet félre téve super aksi kímélőt bekapcsolva 12 óra alatt (nyugalmi helyzetben [nincs hívás]) 7%-ot csökkent az akkumulátor használata.Ma este megnézem alap helyzetben is.

(#876) JoHnni válasza ottesz (#875) üzenetére


JoHnni
senior tag

én különösebb változást nem vettem észre, 1-1,5 nap az üzemidő, ennyi is volt.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#877) baliga


baliga
tag

Nekem vegyes ez az új sense.

A képernyő paneleket nem bírom átrendezni (balra-jobbra).
A lezárt képernyőt simán felfele lehetett oldani, most meg oldalra is, ahol mindig balra, a Blinkfeed felé menne (ami ugye ki van kapcsolva), és nem a kezdőképernyőre.
Korábban a lezárt képernyőn ki lehetett húzni balra a user által beállított alkalmazást (nekem a számológép volt beállítva), ami megmaradt, de olyan, mintha bug lenne, mert nem találok menüpontot az átállítására, meg fura keretek jelennek meg.

A színezés kissé kamu, hiszen csak adott (és összesen háromféle) színkombinációt lehet feltenni. Igazából egyik sem tetszett, még jó, hogy visszatehető a fekete.
A galériától megbolondulok, most már ha akarod, ha nem az albumnézetben legfölül megjelenik az a hülye villódzós ablak...

[ Szerkesztve ]

(#878) kridli válasza baliga (#877) üzenetére


kridli
tag

Bár apróság, de engem az b*szott fel, hogy a kamera galériájában eddig balra kellett lapozni a régebbi képekhez, most meg jobbra kell. Ilyen ergonómiai dolgokat nem tudom miért kell cserélgetni. Bár azt semmi nem übereli, amikor megcserélték hívásfogadáskor a felvevés/lerakás gombokat...

(#879) vicze válasza kridli (#878) üzenetére


vicze
félisten

Ezt sok dolognál elszórakoztak már... Elég idegesítő, kb mint a gombok fizikai vándorlása egyik oldalról a másikra...

Eddig is lehetett a volume gombokat amúgy fényképezésre használni, vagy ez új opció, eddig nem emlékeztem rá?
Illetve a kamera képminőségében tapasztalt más is változást, mintha rosszabb lenne vagy nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#880) baliga válasza vicze (#879) üzenetére


baliga
tag

Nem tudom ezt a hangerőgombot, gyanítom nem volt ilyen funkciója. Kipróbáltam, de lehet, hogy jobb a régi tapi, mert azt finomabban meg lehet nyomni, nem mozdul be a telefon.

A minőség esetleges változását még nem nagyon tudom mihez viszonyítani.

Igazából most figyeltem csak fel rá, mennyi mindenféle beállítás van a kamerához, de lehet, hogy ezek egy része is új.

(#881) vicze válasza baliga (#880) üzenetére


vicze
félisten

Sok minden új. :)

(#882) TIT


TIT
veterán

Nem tudom miért szúrnak el valamit ami évek óta állandó,vagy tegyenek bele olyan lehetőséget,hogy lehessen
változtatni,hogy szeretném.
A szívás meg az,hogy frissít az ember és ha nem jó az új szoftver akkor nem tudja a régit visszarakni.

(#883) ottesz


ottesz
aktív tag

Nekem mintha a hívás fogadásnál jobban fel kellene húzni az ujjamat a képernyőn,hogy felvegyem a telefont.

(#884) kridli válasza ottesz (#883) üzenetére


kridli
tag

Én azt vettem észre, hogy eddig úgy is fel lehetett venni, ha a hívószámot/nevet húzom fel, de most konkrétan a zöld telefon ikont kell felhúzni.

(#885) hunter84


hunter84
aktív tag

Nálam is van új jelenség, nem tudom hogy a Sense 6 okozza-e, de korábban nem volt gond. Én Chrome-mal böngészek, és most néha előfordul, hogy egyszer csak a megnyitott ablak tök fehér lesz, eltűnik a címsor és a gombok, és újratölteni sem tudom az oldalt. Ilyenkor be kell zárni a futó alkalmazások között a böngészőt, és újra elindítani. Ez napjában sajnos többször előfordul.

(#886) vicze válasza hunter84 (#885) üzenetére


vicze
félisten

Ez inkább Chrome bug-nak tűnik, azok jönnek mennek verziónként, majd ha frissül eltűnik talán.

(#887) hunter84 válasza vicze (#886) üzenetére


hunter84
aktív tag

Szerintem Sense 6 hiba lesz, mert előtte jól működött, plusz az elmúlt napokban jött két update is a Chrome-ra, és még mindig csinálja.

(#888) kridli


kridli
tag

Nem tudom tudtátok-e, de jár +25GB google drive tárhely a telefon után:
https://support.google.com/drive/answer/3333549?hl=en

Én csak onnan tudtam meg, hogy factory reset-et toltam a telefonon, és az új szoftveren a kezdeti beállítások között írta, hogy jár. Bár a telefon 50GB-ot írt, a fenti linken meg 25 van...

(#889) kridli válasza kridli (#888) üzenetére


kridli
tag

Viszont egy kis segítség is kéne. Csináltam egy backup-ot a factory reset előtt, dropbox account-ra. A factory reset után viszont nem látja a backup-ot, és nem tudom visszaállítani, pedig beléptem a dropbox account-ba, valamint beállítottam, hogy az a backup storage, de nem látja. Van valakinek ötlete? Nincs kedvem minden vackot újrarakni...

(#890) vicze válasza kridli (#888) üzenetére


vicze
félisten

Kösz hogy szóltál, nem nagyon reklámozzák. :)
Ahhoz hogy a redeem megjelenjen az app datát törölni kell és egyből felajánlja, ha valakinek esetleg kellene. +25GB két évig, így 40GB lesz a 15GB alaphoz. (Így már ez nagyobb mint a 25GB-s OneDrive-om. :P)

Backuphoz annyit tudok mondani, hogy HTC support talán segít. Korábban írta valaki, hogy a HTC backup nem egy életbiztosítás sajna. Ráadásul most a tárhelycsere még inkább megbonyolítja, én a Dropbox-ot be se regeltem hanem egyből a Google-t állítottam be, remélem így talán működni fog ha egyszer szükségem lesz rá... :F

[ Szerkesztve ]

(#891) kridli válasza vicze (#890) üzenetére


kridli
tag

Nekem valahogy anno a dropbox-ot ajánlotta fel alapból a backup-ra, nem direkt akartam odarakni. És a dropbox-on ott is vannak a fájlok, de a htc backup azt mondja nincs backup...
Ezt így eléggé beszívtam, mert igazából csak azért factory reset-eltem, hogy kipróbáljam egy problémáról, hogy hardveres vagy szoftveres hiba (mivel nem múlt el, hardveres), és direkt a reset előttem csináltam backup-ot, hogy könnyen vissza tudjam állítani.
A HTC support-ot hogy lehet elérni? Még sosem kellett igénybevennem :)

(#892) vicze válasza kridli (#891) üzenetére


vicze
félisten

(#893) kridli válasza vicze (#892) üzenetére


kridli
tag

köszi, ma ha lesz időm chat-elek velük :)

(#894) kridli válasza kridli (#893) üzenetére


kridli
tag

Ha esetleg más is így jár, az a megoldás, hogy a reset után a kezdeti wizard szerű beállításoknál van egy olyan opció, hogy restore from backup, és azzal megy. Ha itt nem állítja vissza az ember, és a wizard után a htc backup programból próbálja, akkor nem látja a reset előtti backup-ot.
Viszont kicsit csalódtam benne, mert sokkal kevesebb dolog volt benne mint gondoltam, pl. a kezdőképernyőkön levő app-ok, widgetek nem kerültek vissza, a telefon beállítások se nagyon.

(#895) kridli válasza kridli (#894) üzenetére


kridli
tag

módosítok, megvan a home screen is, csak a beállítások nem.

(#896) szekelybacsi


szekelybacsi
csendes tag

Sziasztok!
A Sense 6.0 frissítéssel eltűnt a telóról a HTC weather téma is, amely a pillanatnyi időjárásnak megfelelően változtatta a háttérképet.
Tud valaki abban segíteni, hogyan tudom ezt visszatenni a telóra?
Előre is köszönöm.

(#897) TIT válasza szekelybacsi (#896) üzenetére


TIT
veterán

Amelyik a háttérben futott amikor kiírta a szelet,hőfokot stb?

(#898) szekelybacsi válasza TIT (#897) üzenetére


szekelybacsi
csendes tag

Élő háttérképként lehetett beállítani, gyári lehetőség volt, és a widgetes képernyőkön animálta a pillanatnyi időjárást. (esőben esett az eső, felhős időben úsztak a felhők, napsütés, este csillagos ég, stb.). Frissítés óta eltűnt ez a beállítási lehetőség.

(#899) vicze válasza szekelybacsi (#896) üzenetére


vicze
félisten

Igen kivették.
Ezt és ezt ajánlották azoknak akik hiányolják. Ez eredetit csak root-tal lehet visszarakni systembe különben nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#900) TIT válasza szekelybacsi (#898) üzenetére


TIT
veterán

Akkor megnyugodtam,hogy az időjárásnál müxik,még jó,hogy progival pótolható,de nem kellett volna kivenni.
Miért baj nekik ha többet tud?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.