Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Faith válasza kridli (#400) üzenetére


Faith
aktív tag

A kijelzőt sejtettem hogy maszkos lesz csak a hátuljára voltam kíváncsi, hogy mennyire gyűjti az ujjlenyomatokat.

(#402) kridli válasza Faith (#401) üzenetére


kridli
tag

Egyáltalán nem.

(#403) vicze válasza Faith (#399) üzenetére


vicze
félisten

(fekete verzió)
Az ujjlenyomatokat mint az összes fém teló egyáltalán nem gyűjti. Ha nagyon izzad a kezed akkor persze elmaszatolódik rajta, de alapból semmi. Én kifejezetten örülök, hogy fekete a HTC logó sokkal elegánsabb tőle a teló (feketében úgy összességeben is nagyon az), ha mutogatásból veszed(előre elnézést), akkor találsz olcsóbban jobb készüléket.

Amúgy a 9,8mm ellenére is szinte minden más telóhoz képest, a "de vékony" érzés fog el, az íves hátlap miatt.

[ Szerkesztve ]

(#404) Faith válasza vicze (#403) üzenetére


Faith
aktív tag

A hátsó HTC logóra azért kérdeztem rá mert a feketénél így nem látom sok értelmét, a szürkénél pedig mintha egy kicsit sötétebb színű lenne rajta a logó de lehet csak képeken ilyen.

(#405) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Üdv!

Valaki meg tudja mondani, hogy a HTC Sync miért nem ismeri fel a minit?

Köszi

(#406) vicze válasza joefasalasso (#405) üzenetére


vicze
félisten

HTC Sync Manager kell. (Ha rádugod USB-n a CD meghajtóba bekerül az installer ISO egyből. :) )
Be van nyomva a következő?
Settings -> More -> Mobile network sharing (WTF?) -> HTC Sync manager
(USB Debug kell hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#407) mightymo3


mightymo3
tag

Sziasztok, egy kérdés most akkor ebben 4 magos proci van vagy két magos mert itt 2-et irnak külföldi oldal meg Qualcomm oldalon is, vagy én nem értem rendesen?

(#408) joefasalasso válasza vicze (#406) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Intézem, köszi!

(#409) vicze válasza mightymo3 (#407) üzenetére


vicze
félisten

Itt írtam cikkben is jól van, Snapdragon 400-as van mindegyik variánsban pontosan MSM8230AB vagy MSM8930AB.

(#410) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Root nélkül valahogy lehet Chrome-ot uninstallálni?

Köszi

(#411) vicze válasza joefasalasso (#410) üzenetére


vicze
félisten

root nélkül nem mivel system-re van telepítve, de sok appot ami nem kell disabledre tudsz állítani, a app tulajdonságinál. Ezzel gyakorlatilag eltűnik a rendszerből, de helyet foglalja továbbra is.

(#412) joefasalasso válasza vicze (#411) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi.

(#413) baliga


baliga
tag

Megvettem a múlt héten az Arénás T-ben az egyetlen feketét.
Azóta nyomkodom.
Amúgy teljesen egyetértek Kridli kolléga tapasztalataival lásd #279, #280 (én is DS-ről váltottam).

Lehet, hogy buta kérdés lesz, de vki elmagyarázhatná. A ram 1GB (harver információkban, csomagoláson...).
Ebből valójában csak 775 MB van (alkalmazások/üzemel). Ezért nem telepíthetőek az 1GB RAM-os gépigényű programok? Konkrétan a PvsZ 2-t akartam kipróbálni.

(#414) kridli válasza baliga (#413) üzenetére


kridli
tag

Nekem azóta csak romlott a véleményem a telefonról. Még mindig rengeteg dolgot nem szoktam meg, és azóta rá is jöttem jópár egyéb problémára. Néhány kritikus:
A mikrofon nyílását sikerült pont úgy elhelyezniük, hogy ha bal kézzel fogom a telefont, akkor a kisujjammal eltakarom a mikrofon nyílását, és nem hallanak. Eltartott egy ideig, mire rájöttem, hogy miért is van ez, hogy rendszeresen nem hallanak.
Egy másik dolog ami már sokszor megszivatott, hogy a Calendar widget egyszerűen szar. Rengetegszer van, hogy megnyitom a következő bejegyzést, és a időpontnak/helynek jót mutat, de a leírás egy korábbi bejegyzéshez tartozik. Ez engem megszivatott jópárszor, mert a leírásba írok bele telefonszámot, hogy kit kell keresnem (lakást keresünk ugyanis, így elég sokszor van ismeretlennel találkozóm), és egy csomószor emiatt nem jó telefonszámot hívtam, hanem egy korábbi találkozóhoz tartozót...
De ezen kívül is van egy csomó apró baki benne. Pl. power saver ha bekapcsolt, nem (vagy nem mindig) kapcsol ki, ha rárakom töltőre. Meg egy csomó ilyen kis idegesítő apróság.
Nem bántam meg, hogy ezt a telefont vettem, mert sajnos annyira siralmas a "relatíve kis méretű" android-os felhozatal (ha a telefon kinézetét is figyelembe vesszük), hogy még ezekkel a bajaimmal együtt is ezt a telefont választanám, de azért várom már, hogy mikor jön ki egy sw frissítés. Nekem a DS-el is rengeteg bajom volt a legelső szoftverével, aztán pár frissítés után rengeteget fejlődött, remélem itt is így lesz.

A RAM-os kérdésedre sajnos nem tudom a választ.

(#415) vicze válasza baliga (#413) üzenetére


vicze
félisten

256MB a GPU-nak van lefoglalva (mértékegységek miatt van némi eltérés). Minden eszköznél így van, ha megnézed a DS-eset, akkor ott is 128MB le van foglalva a 768-ból.

pl. A N10-en a 2GB-vől csak 1,2GB a szabad RAM a többi mind a GPU-é. :(

Amúgy ilyen esetben nem árt dobni egy levelet az app készítőjének, hogy vegyék fel a készüléket a kompatibilis készülékek listájába. (ezért nem elérhető)

[ Szerkesztve ]

(#416) cajci


cajci
tag

Van esetleg valakinek tippje, hogy tudnám a facebookról a szülinapokat behúzni a naptárba?
Akármit csinálok a naptárak között nem ajánlja fel a facebookot. Korábban ment gond nélkül.
Köszi!

(#417) kridli válasza cajci (#416) üzenetére


kridli
tag

Setting -> Account settings-en belül a facebook account-nál be van pipálva, hogy a naptárat is szinkronizálja?

(#418) cajci válasza kridli (#417) üzenetére


cajci
tag

Igen, és a dátum szerint szinkronizálja is folyamatosan, csak nem tudom hova, mert a naptárak között nincs.

(#419) baliga válasza kridli (#414) üzenetére


baliga
tag

Basszus a mikrofon. Nem tudtam miért nem hallanak néha - nyilván befogtam azt a pici lukat a jobb sarokban. Köszi...

(#420) vicze válasza cajci (#418) üzenetére


vicze
félisten

Hát én is csak annyit tudok mondani, hogy nekem simán behúzta mint eddig.
Esetleg FB+Clendár app reset? Ha minden szinkelve van semmi adat nem veszik.

(#421) cajci válasza vicze (#420) üzenetére


cajci
tag

Köszi, ez működött.
Rejtély, hogy miért tűnt el...

(#422) pap


pap
senior tag

Tudja valaki hogy erre lesz valami frissités majd?

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#423) vicze válasza pap (#422) üzenetére


vicze
félisten

2hete egy 1.40.401.1-es frissítés tűnt fel, bejelentés nincs semmi újabb verzióról.
Ha kap 4.4-et akkor csak One után február környékén.

(#424) baliga válasza vicze (#423) üzenetére


baliga
tag

De előbb jönnie kéne minire a 4.3-nak, (benne a Sense 5.5-tel)...

(#425) vicze válasza baliga (#424) üzenetére


vicze
félisten

Elég esélytelennek érzem, hogy a 4.3 kijöjjön rá. XDA-n is esélytelennek tartják, ahogy olvasgatom.

Kicsit örömtelibb hogy van S-OFF most már és egy szem RUU is.
Ja igen és van még CM 11 nem hivatalos illetve a Magio mellég egy Solid nevű ROM-ot. Így már 3 Custom ROM érhető el a telóhoz. :P

[ Szerkesztve ]

(#426) baliga


baliga
tag

Két újabb (apró) bosszantó dolgot tapasztaltam, ha van rá megoldás osszátok meg lécci.
- Az sms értesítési hang és a csengőhang hangerejét nem lehet külön állítani, és a gyári sms hangok egy része valamiért olyan halk, hogy szinte nem is lehet hallani (normális csengő hangerőnél), tehát beállítani sincs értelme.
- A másik: az sms értesítési hangok között amúgy sem találtam szimpit, de hozzáadni nem tudok úgy, mint csengőhangot, v. ébresztőhangot.

[ Szerkesztve ]

(#427) vicze válasza baliga (#426) üzenetére


vicze
félisten

Első probléma minden ICS+-os ROM-ra igaz, esetleg ez segít.

Értesítési hangok emulált "SD" gyökérbe kell rakni "Notifications" mappába, és egyből ott lesz a listában.

[ Szerkesztve ]

(#428) baliga válasza vicze (#427) üzenetére


baliga
tag

A régi megszokott sms-pittyenésem máris bemásoltam a Notifications-ba, és tényleg rögtön látja is (a lista végén).
És így az első problémával már nem is kell mókolnom, mert a hangerők aránya OK lett.
Köszi szépen.

(#429) kridli válasza baliga (#428) üzenetére


kridli
tag

Tényleg, a DS-ről ki tudtad másolni a gyári hangokat? Mert ennek a hangjai annyira nem tetszenek.

(#430) vicze válasza kridli (#429) üzenetére


vicze
félisten

"Random" ROM-ot letöltesz és kiszeded.
GB 2.3.5
ICS 4.0

"\system\media\audio\" útvonalon találod.

(#431) kridli válasza vicze (#430) üzenetére


kridli
tag

Köszi, megnézem majd este, de amúgy root-olt rom van rajta, úgyhogy biztos menni fog.

(#432) baliga válasza kridli (#429) üzenetére


baliga
tag

Én a neten túrtam (csak egyetlen hangra volt szükségem).

(#433) vicze


vicze
félisten

Na még az ág is húzza szegény minit. :(
HTC One Mini banned in the UK

(#434) kridli válasza vicze (#433) üzenetére


kridli
tag

Azt nem értem, hogy a Nokiát már megvette az Microsoft, és a HTC minden eladott android-os telefon után fizet elég sokat a Microsoft-nak bizonyos szabadalmaiért. Így miért érdekük, hogy betiltsák a forgalmazást? Ok, hogy perelnek a Nokiás szabadalmak miatt is, és több lóvét akarnak, de a betiltással ők is buknak.
A másik dolog, hogy egy másik cikkben azt olvastam, hogy igazából a Qualcomm proci sért valamilyen szabadalmat, így akkor az android-os telefonok elég nagy százalékát be lehetne tiltani ugyanígy, mert majdnem az összes gyártó Qualcomm procit használ.

(#435) vicze válasza kridli (#434) üzenetére


vicze
félisten

Egyrészt a MS aktivizáció csak valamikor február-márciusban fog lezárulni. Másrészt a szabadalmakat az MS nem kapja meg, ugyan úgy fizetni fog a Nokiának értük.
A Nokia követelése pedig sajnos teljesen jogos, mivel a STM "baszta át" a HTC-t, és mivel a Nokia beszállítója velük nem pereskednek, így kb. a vétlen HTC-t csesztetik sajnos, mondjuk az meg gerinctelen, hogy azokon a piacokon kitiltást kér, ahol erősíteni akar a Nokia. Ilyen esetekben a díjfizetés a normális, sajnos itt egyértelmű a stratégiai támadás.
Qualcomm-os dologra nem emlékszek, talán a zajszűréssel volt valami?

(#436) TIT


TIT
veterán

Ilyet szerettem volna de a teszttöl és az itt írtak miatt elment a kedvem tőle.
Tényleg ilyen rossz lenne?Ha az osztrákoktól hozok és függetlenítik ott,akkor szoftverfrissítés után is megmarad független?

(#437) vicze válasza TIT (#436) üzenetére


vicze
félisten

Mi nem tetszik pontosan? A fő problémája, hogy nagyon drága és túlárazott, a többi inkább apróság, vagy kompromisszum kötés.
A SW frissítésnek nincs köze a SIM lock-hoz. De a függetlenítés nem lesz egyszerű...

(#438) baliga válasza TIT (#436) üzenetére


baliga
tag

Helló. Igazából nincs semmi baj vele, csak meg kellett szoknom a sokáig használt régi, jól bevált (Desire S) után (mert az egy nagyon jó készülék).

Sok apró dolog zavart, amit már megszoktam, működik. Nem kompromisszumként, hanem mert a rendszerek általában változnak, újabb oprendszer, újabb Sense. Vannak benne nekem új, jó dolgok, pl. a mobil háttérforgalom kikapcsolása, az alkalmazások korlátlan letiltása (pl. minden felesleges, idegen nyelvű G.-s sz@rt letilthatsz) stb...
És tényleg nagyon szép, elegáns a külseje.

Tulajdonképpen mára már csak a csengő, jelzőhangok nem tetszése maradt (de hát ez a legtöbb telefonomon így volt), :D ami nem probléma, USB kábel bedug ...

:((( A tesztet meg nem tudom miért nem korrigálja Tisztelt Szerző, mert a cikkel ellentétben teljes mértékben LTE képes. És a fotózással sincs semmi baj, a célnak tökéletesen megfelel, a régi Desire S-emnél jóval szebb képeket csinál.

[ Szerkesztve ]

(#439) vicze válasza baliga (#438) üzenetére


vicze
félisten

A tesztelt változat gondolom a 3G-s variáns volt, az került először piacra EU-ban, a T-hez úgy látszik már LTE-s verzió jutott. UK piacon még mindig a 3G-s van és nem az LTE verzió.
Azért a DS-nél szebb képeket nem nagy kihívás csinálni, botrányos az az érzékelő és SW. :)

[ Szerkesztve ]

(#440) baliga válasza vicze (#439) üzenetére


baliga
tag

Tudom, hogy gyártanak LTE nélkül is, fel is hívja rá a figyelmet a HTC honlap.
De Magyarországon mindkét hazai szolgáltatónál - ahol van mini - LTE-s kapható, és szerintem a ...GSM-boltok nagy részében is.

Ha valaki M.o.-on One minin gondolkodik, nagy valószínűséggel a Mobilarénás cikket olvassa először (v. elsők között). Én is korábban az LTE "hiánya" miatt vaciláltam...

(#441) baliga válasza baliga (#440) üzenetére


baliga
tag

Amúgy nem a Mobilarénát fikáztam, mert a legtöbb telefonváltásomnál az ő cikkeik segítettek választani...

(#442) TIT válasza baliga (#441) üzenetére


TIT
veterán

Köszi akkor megnyugodtam és nem hiszem,hogy a sony vagy valamelyik gagyi kínai jobb lenne.(alcatel,zte stb.)A wifi-t szídja még de a samu galaxy s plusnál is a másik szobában már csak 1-es jelerősség van,úgyhogy ez se lehet rosszabb.
Ausztriából hoznák elvileg,nem tudom ott LTE képes-e de a dobozán csak rajta van,de ha nem az akkkor is tud 42Mbittel szedni mobilon és az már elég,főleg,hogy nincs is mobilnetem :)
A 2 mag ill.a nem túl modern adreno 205-ös grafikus kártya nagyon lassú lenne játékokhoz?
Az a lényeg,hogy ha megy a mozilla,akkor a skype is elinduljon és ne órákig nézzem a sötétséget mert kevés a ram,mint a samunál az 512Mb.(azért 1 gb.-nek elégnek kell lennie)
File másolás nem megy simán ide oda másolgatással pc-n csak a saját szoftverével?
Az mondjuk furi,hogy valahol 150000 valahol 100000.-és a garral is sundibundiznak(1 v.2 év)

[ Szerkesztve ]

(#443) kridli válasza TIT (#442) üzenetére


kridli
tag

Megy a másolás simán, csak nem normál meghajtóként látod, ezért mondjuk total commanderből nem tudod megnyitni, de my computer-ből igen.
Nálam az 1giga memória bőven elég, sosem szokott beszaggatni, játszani viszont nem szoktam, így arról nem tudok nyilatkozni.
Az árban többek között az LTE miatt is nagy a szórás, az LTE-sek drágábbak, de igazából minden telefonnál nagy szokott lenni a szórás attól függően milyen garit adnak rá, milyen számlát stb.

(#444) vicze válasza TIT (#442) üzenetére


vicze
félisten

Wifi-re passz, nem vagyok sose túl messze az AP-tól. BT-je viszont sokkal sokkal jobb mint bármi, ami eddig a kezemben volt (Nexus 4, Desire S), 20m-t vagy két csukott ajtót is röhögve átvisz.

Típusok, dobozon rajta van ez a számozás.

A GPU az Adreno 305, aminek nem fog semmi gondot okozni főleg a kijelző "kisebb" felbontása miatt. Csúcsjátékok esetében viszont a 1GB RAM korlátozó tényező lehet, mert van ami követeli már a 2GB-t, főleg mivel rosszul állítják be a fejlesztők Play Store-ban a követelményt.
A 2 mag játékok esetében lényegtelen, és a programok esetében is inkább a 1GB RAM okozhat problémát nem a csak 2mag. (kellően erősek)
Hát olyan telót őszintén szólva még nem láttam, amin a Skype ne lett volna lassú, úgy az egész program egy hulladék, egyik frissítés óta... 1hete használtam utoljára és 3x omlott össze, nevetséges. 1hónapja csak 1csillagot ad mindenki rá Store-ban.

Fájl másolás megy "simán". De nem USB mass storage, hanem MTP módban jelenik meg az eszköz. Ez annyit jelent, hogy Windows Vista(és felfele) és OSX estén nem egy külön meghajtó csatolódik fel, hanem Windows esetén egy új eszközt fogsz látni saját gépben, amire bármit másolhatsz. (nem kell semmilyen extra SW) Valamivel kényelmetlenebb kezelése, de ennyi. Windows XP-vel nem működik egyből, itt sajnos kell egy külső SW, ami kezeli. Linux esetén pedig driver kell MTP-hez telepítve legyen.

A 90-100e-s árak bolti garis doboz és minden nélküli külföldről importált telók, hogy 3G vagy LTE az változó, a UK import az mind 3G. Ezt semmiképp nem ajánlom, mert így szinte nincs is garid illetve a boltra bízod.
150e a hivatalos magyar forgalmazói ára az LTE-s verziónak, Edigitálnál és Médiában épp 134e.
Ha Voda vagy T függő megfelel akkor ott 125e, és fullos csomagot kapsz.

Röviden ennyi. :P

[ Szerkesztve ]

(#445) TIT válasza vicze (#444) üzenetére


TIT
veterán

Köszi a kimerítő és részletes választ neked is és mindenkinek :R
Azt hittem 1gb elég mindenre,mivel 2gb csak a 200 ezer körüli telókba van,annyit meg nem érnek.Nem ártana
bővíthetőre csinálni a telókat.
Ha nincs LTE max.42 Megával tölt,az is elég,főleg,hogy nincs mobilnetem :)
Bolti garisba én sem bízom,vagy elküldik a gyártónak vagy nem ill.hallottam,hogy variálnak a szoftverrel azt hiszem mert kintről hozzák és függetlenítik gondolom.De attól még múködnie kéne.
Hova teszik a többi tartozékot?Gondolom eladják + pénzért,csak ezt nem írják.
Ismerős hozna az osztrákoktól 2 év garival,csak nem tudom azt ha függetlenítik kint akkor mennyire lehet a szoftvert frissíteni.
A mostani samuval(512mb de 384-et lát)néha a böngészés is megáll,fekete kép percekig,gondolom a ram miatt.160 mb szabad de akkor már szinte minden csigabiga.

(#446) TIT


TIT
veterán

A Qualcomm Snapdragon 400 és a sima között mi a különbség ill.az UMTS is frekvencia mód?

(#447) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Beszereztünk ma egyet az asszonynak. Nem rossz teló ez, bár a sense-t picit még szoknia kell...

(#448) pap


pap
senior tag

Megjött a 4.3 sense 5.5 a T-nél... (630Mb)
most töltöm le :C :C

[ Szerkesztve ]

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#449) kridli válasza pap (#448) üzenetére


kridli
tag

1-2 órája néztem, akkor még nem volt semmi, de mostmár nekem is jön le :)

(#450) vicze válasza pap (#448) üzenetére


vicze
félisten

Most ellenőriztettem, tényleg megjött. :) Már szedem is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.