Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) TIT válasza vicze (#599) üzenetére


TIT
veterán

Nincs root de le tudom tiltani.
Enyém osztrákiából hozott A1 mobilos,lehet,hogy ők rakták rá.Max.csinálok egy gyári visszaállítást aztán ha rossz volt eltünik.
Device admin-ba mit nézzek?Ott nincs.Csak a kaspy,android eszközkezelő és a rescue security van.
Kitkat-et még nem kezdték el a minire kiadni,csak a one-ra,pedig januárra ígérték.

[ Szerkesztve ]

(#602) vicze válasza csacsi67 (#600) üzenetére


vicze
félisten

Frissítéssel kapcsolatban továbbra is ezt az oldalt ajánlom. A nemzetközi illetve EU nincs direkt benne, de általában az US előtt kapjuk.
Szerintem februárban megjön, de lehet március eleje lesz belőle. One-nal is csúsznak éppen.

(#603) vicze válasza TIT (#601) üzenetére


vicze
félisten

Ah megnéztem ez lesz akkor? :) Mert akkor valóban az osztrák szolgáltató miatt került fel. Így a factory reset se viszi le.

Azért kérdeztem a többit mert a device admin appok hozzáférnek a system-hez illetve ha van USB debug, akkor van adb és gyakorlatilag szintén írható azon keresztül a system (kell exploit persze).

(#604) csacsi67 válasza vicze (#603) üzenetére


csacsi67
addikt

Nem probálod meg az s-off -ot one-ra van htc dev nyitás nélküli s-off ami szerintem minin is menne.

(#605) vicze válasza csacsi67 (#604) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell megpróbáljam, XDA-n több leírás is van, revone működik mini-n is HBoot 2.19 és 2.21-gyel is. (Amúgy nem akarom. :) )

(#606) csacsi67 válasza vicze (#605) üzenetére


csacsi67
addikt

De elötte nyitni kell az a nem mind1. Ezzel a modszerrel pedig nem kell nyitni hivatalosan a bootloadert.Tehát igy a gari marad.

[ Szerkesztve ]

(#607) vicze válasza csacsi67 (#606) üzenetére


vicze
félisten

??? Nem igazán értem mire célzol, a nyitással.
S-OFF vagy HTC Dev-en keresztül érhető el, vagy ilyen progikkal(van több). Az S-OFF a bootloder nyitás.
A HTC Dev-es hátránya, hogy nem állítható vissza, ugrik a gari, illetve hogy a recovery nem fog minden partícióhoz hozzáférni, így a boot-ot(kernel) külön kell flashelni fastbootból.
Revone-nal is ugrik a gari (nyilván), csak esetlegesen vissza tudod gyári állapotba rakni, nincs rá garancia, hogy sikerül, és nem fog a HBOOT-ban nyoma maradni(relock jelzés, megváltozott CID).

(#608) csacsi67 válasza vicze (#607) üzenetére


csacsi67
addikt

Tisztába vagyok vele mi mi . Tehát még1 érhetöen nem kell nyitni a bootloadert elötte a HTC.-töl lekért bin fájlal. Mint a Revone volt az 1.44 hbooton az onén. Igy lesz rootod is .

(#609) TIT válasza vicze (#603) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,hogy utánanéztél,az az :)
A lényeg ha jól sejtem,hogy a Device Administrators-ba ami van progi,ott ne legyen pipa és akkor nincs gond(nem tudnak belenyúlni a rendszerbe)
Mondjuk az furi,hogy a vírusírtó se tud,mert akkor,hogy törli a vírust ha talál?

(#610) vicze válasza TIT (#609) üzenetére


vicze
félisten

"vírus" mint olyan továbbra se létezik. Ha nincs root és USB debug ki van kapcsolva, akkor a system partíció nem írható semmilyen módon. A "vírusirtó" izék (bocs de nem tudom komolyan másnak nevezni őket), annyit csinálnak, hogy egy adott DB alapján figyelik hogy van-e olyan program fenn, ami veszélyes lehet mást nagyon nem (esetleg pár beállítást ellenőriznek, ami veszélyes lehet). Ha új a program ugyan olyan védtelen leszel. Továbbra is kiemelném, hogy fent említett két dolog meglétével minden esetben te telepíted és hagyod jóvá a "kártevőt", ami max. egy malware, ami a telód bizonyos adatait elküldi. Gyakorlatilag mikor tálcán adod oda az adataidat az ellen nem fog semmi az ég világon védeni.

(#611) TIT válasza vicze (#610) üzenetére


TIT
veterán

Ok,köszi.
Usb debug off és root sincs,akkor nem kell félnem.Ez a vacak lotto meg valószínű bele tudott nyúlni a proxybeállításokba.
Akkor csak hülyítés mint a lopott teló nyomonkövetése.

[ Szerkesztve ]

(#612) vicze


vicze
félisten

AT&T Mini átlépett az Integration-ből a Certification-be, ami azt jelenti, hogy pár héten belül esetleg jöhet a 4.4. :)

(#613) Kocsó


Kocsó
aktív tag

Sziasztok!

Tegnapi nap megleptem barátnőmet egy ezüst One mini-vel ;)
Azóta tetszik neki, mióta nekem ONE-om van és látta, hogy milyen szuper, elegáns, szemet gyönyörködtető készülék :)
GSM Line-tól vásároltam, eddig teljesen korrekt cégnek tűnik. Ami furcsa, hogy a garancia jegyen azt írták, "NEM szabad szoftvert frissíteni!" Ha ilyet szeretnénk, keressük fel a szervizt. Nem igazán értem ennek okát, ráadásul akkor olvastam el, amikor már az eredetileg 4.2.2-vel érkező telefonra ráengedtem a 4.3-at. (CID: VODAP102)
Kérdésem lenne hogy más is "járt" így, illetve milyen hátrányom lehet emiatt.
Más: az alsó sorban lévő 3 függőleges pöttyöt mivel kell eltűntetni?
Köszönöm előre is a segítséget!

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#614) csacsi67 válasza Kocsó (#613) üzenetére


csacsi67
addikt

Ezért pl . [link]

Pár One is maradt bootlopba friissitéskor .

[ Szerkesztve ]

(#615) kridli válasza Kocsó (#613) üzenetére


kridli
tag

A három pöttyöt nem értem. Honnan akarod azt eltüntetni?

(#616) vicze válasza Kocsó (#613) üzenetére


vicze
félisten

Ha jól sejtem a 92e-s opciót választottad, ami annyit jelent, hogy külföldről behozott függetlenített készülék. Jelen esetben a tied egy német Voda által forgalmazott a CID alapján. Ezért is nincs rá ÁFA, mivel a kinti cég szépen leírja itt meg nem kerül rá újra forgalomba hozáskor, mivel "0perces használt" készülék, ebből jön ki a csodás ár.
A fentiekből következik az is hogy a boltin kívül semmilyen garancia nincs rá. A "ne frissíts"-el a bolt a saját seggét próbálja védeni, hogy frissítési hiba miatt ne szívjanak.

Ha a "3 pötty" alatt a onscreen menü gombra célzol, akkor ugyan úgy lehet eltüntetni, mint One-on, kijelző beállítások és Home gomb config. A 2. opcióban a hosszan nyomás lesz a menü.

(#617) Kocsó válasza vicze (#616) üzenetére


Kocsó
aktív tag

csacsi67: köszönöm, akkor már értem. Ezek szerint qrva nagy mákom van, hogy minden gond nélkül lefutott a 4.3 update

kridli: köszi, de közben megkaptam a választ.

vicze1: nem a legolcsóbbat választottam, 105.900 volt, magyar nyelv, doboz, 1 év telefon, 2 év szoftver garancia.
Köszi a pöttyös kérdésre adott választ ;)

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#618) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztok!
Ausztriában vásárolt htc one mini, és nincs rajta magyar nyelv, a root jogot kérö morelocal2 őn kívül nincs valami megoldás?

(#619) vicze válasza a.sebi (#618) üzenetére


vicze
félisten

Nem kell root.
Más megoldás nincs, és így se lesz 100% magyar vannak dolgok, amik gyártó vagy device specifikusak, amik angolok maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#620) csacsi67 válasza vicze (#619) üzenetére


csacsi67
addikt

Tegyük hozzá ,hogy nem mindegyiknél jó ez a módszer. Van sajna olyan amit csak roottal lehet magyarositani. [link]

[ Szerkesztve ]

(#621) TIT


TIT
veterán

Nekem sikerült és minden magyar és nem kellett root.
a.sebi:A1 mobilos a tiéd?

[ Szerkesztve ]

(#622) a.sebi válasza TIT (#621) üzenetére


a.sebi
őstag

köszünüm a helpet, igen a 1

(#623) TIT válasza a.sebi (#622) üzenetére


TIT
veterán

Enyém is :)
Gondolom már független.

(#624) a.sebi válasza TIT (#623) üzenetére


a.sebi
őstag

nem, de ha tudod hogy csinálják, akkor elfogadok egy privit ....

(#625) vicze


vicze
félisten

Na jön jön. :)

(#626) TIT válasza vicze (#625) üzenetére


TIT
veterán

Persze Indiába :)
Amúgy panaszkodnak rá a One-osok,hogy a hang rosszabb lett.Mitől lenne rosszabb?

(#627) vicze válasza TIT (#626) üzenetére


vicze
félisten

Elcseszik a beállításokat pl.
Nekem ugye 4.3 után a zene akadozik, ami szintén megmagyarázatlan és reset segítene...

(#628) TIT válasza vicze (#627) üzenetére


TIT
veterán

Legalább segít.

(#629) csacsi67


csacsi67
addikt

3 nap szivás után fent a 4.4.2 [link] :W

(#630) vicze válasza csacsi67 (#629) üzenetére


vicze
félisten

Miért kellet "szívni"? T-s?

(#631) csacsi67 válasza vicze (#630) üzenetére


csacsi67
addikt

T-s de s-off -os. Nem ugy van mint a nagynál a frissités .De totálisan felrakta 4.4.2 otan.Meg Te is tudod ,hogy szó szerint sz.. sincs xda-n a minihez.

[ Szerkesztve ]

(#632) TIT


TIT
veterán

A hang tényleg rosszabb lett?

(#633) csacsi67 válasza TIT (#632) üzenetére


csacsi67
addikt

Meg mondom neked öszintén nem foglalkoztat ez a kérdés..Ugyan ugy hallok mindenkit meg engem i viszont.A zenei rész meg nem érint.

(#634) vicze válasza csacsi67 (#631) üzenetére


vicze
félisten

Igen azzal tisztában vagyok hogy nincs annyi minden leginkább az RUU-k hiányoznak nagyon, hogy ne legyen szívás a visszaállítás. Igazából azonkívül van "minden", csak kicsi a választék.

Tényleg érdekel, hogy mi volt a szívás vele? :) Az hogy S-OFF + superSID?

(#635) csacsi67 válasza vicze (#634) üzenetére


csacsi67
addikt

Mivel hiába teszed fel a gyári recoveryt meg egy odexes stockot azzal sem megy fel a frissités leszedni leszedi de elszáll manuálisan is meg ota frissités közben is.

Ez a megoldás.

Vissza kell menni 4.2-re mert arra van csak kimondott olyan odexes rom amire megjön a 4.3 majd a 4.4.2

Copy this nandroid backup into the TWRP backup folder.
Important (It should looks like /TWRP/BACKUP/SHA********** [Ur device ID]/Stock 4.2.2 - 1.22.401.1 Odexed/backup files)
Now reboot your device into recovery again and restore it with the backup we copied.
After it sucessfully restore your device boot it up
(Maybe TWRP will ask you to restore root, answer with NO!)

Tehát az a lényeg tök gyárinak kell lenni a rendszernek. Bootloadert nem kell vissza zárni.

[link]

(#636) vicze válasza csacsi67 (#635) üzenetére


vicze
félisten

Értem, köszi. Ezzel már többen szívtak a 4.3-nál is.
Akkor végső soron az RUU hiány a probléma. :(

(#637) csacsi67 válasza vicze (#636) üzenetére


csacsi67
addikt

Pontosan ez nagyon nagy hiba ,hogy nem adnak ki egy gyári RUUt.Fölötébb boszantó. Van ott másik modszer is de az sem jó.Ez az egy müködik csak.Tudod mi ebben a szivás ,hogy 4.2. backup se sok embernek van , az az odex fájl amivel felül kell irtani a Te 4.2 mentésed kimondottan csak 4.2 höz jó.Mert ilyen odexes mentés 4.3 ra a földön nincs.

(#638) vicze válasza csacsi67 (#637) üzenetére


vicze
félisten

RUU az szinte kivétel nélkül kiszivárogó, és a Mini-vel egyszerűen nem foglalkoznak. :(
1db Sprint-es van, csak azzal mi nem sokra megyünk sajnos.

(#639) csacsi67 válasza vicze (#638) üzenetére


csacsi67
addikt

Valamit még elfeljetettem ebben a rom zipben[link] van a kutya elásva mert ezzel kell felülirtani a 4.2 Odexed Nandroid Backupot.Ha ezt a felülirt backupot vissza teszed , már twrp recovery -re is leszedi a frissitést A többit meg nem irom mert tudod. :)

(#640) TIT


TIT
veterán

Mobilnetnél a H betű mi akar lenni?
Néha 1 pillanatra átvált 3G-re.

(#641) kridli válasza TIT (#640) üzenetére


kridli
tag

HSDPA szerintem.

(#642) vicze válasza TIT (#640) üzenetére


vicze
félisten

G = GPRS (60 Kbit/s)
E = EDGE (240 Kbit/s)
3G = WCDMA/UMTS (itt nem lehet sebességet érni, mert sok mindent értenek alatta többnyire 7,2 Mbit/s-ig megy, felette HAPA, de az is lehet 3G-nek jelölve esetileg.)
H = HSPA (up to 21 Mbit/s) /HSPA+ (up to 84 Mbit/s)
4G = LTE (épp up to 300 Mbit/s LTE Advanced-del)

A sebességek nem egyértelműek, mert az adott technológia folyamatosan fejlesztve van a régieket kivéve így a sebesség sávok folyamatosan nőnek, így inkább sávok vannak.

A jelölések szolgáltatói készülékekben változó lehet. USA T-Mobile és AT&T HSAP+-t 4G jelölésre kérte a saját ROM-okban és ott külön van egy 4G LTE jelölés.
HSPA és HSPA+ is az UMTS/WCDMA szabványba tartoznak, tehát ugyan úgy 3G mind a kettő, de a nagyobb sebesség miatt meg vannak különböztetve többnyire.

[ Szerkesztve ]

(#643) TIT válasza vicze (#642) üzenetére


TIT
veterán

Köszi mindenkinek,akkor a szolgáltatótól függ ezek szerint,őket kérdezzem.
Független a teló.

(#644) vicze válasza TIT (#643) üzenetére


vicze
félisten

Itthon biztos HSAP/HSAP+-t jelent, a kettő között már nem tesz különbséget elvileg. H+ jelet még nem láttam, pedig a teló támogatja és a T is szolgáltat olyat. Egy egész szép app ellenőrzéshez.
De mondom ezeket a kis ikonokat úgy szabják meg végső soron ahogy akarják.

pl.

(#645) TIT válasza vicze (#644) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
A voda azt válaszolta,hogy 3G/HSPA hálózatukra csatlakozik.
Nincs 4g-jük,pedig reklámozták.

(#646) stgabi


stgabi
csendes tag

Sziasztok!
Kíváncsi lennék a véleményetekre, Ti, melyik telót választanátok a 3 közül:
HTC One Mini
Sony Xperia Z1 Compact
Nexus 5

(#647) vicze válasza stgabi (#646) üzenetére


vicze
félisten

Hát most írtál egy 90, egy 150 és egy 110e-s telefont, amik úgy kb. mindenben különböznek egymástól, még összehasonlítani is nehéz őket. Kezdve a 4,3" vs. 5", folytatva S400 vs. S800, 1GB vs. 2GB RAM.
Azt válaszd, ami a te szempontjaidnak a legjobban megfelel. Én most is One Mini-t venném, mert nekem ez felel meg a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#648) stgabi válasza vicze (#647) üzenetére


stgabi
csendes tag

Nem az ára lényeges, inkább a tudásuk és a megbízhatóságuk,mennyire lehet egy garanciát érvényesíteni pl... HTC ebben nem nagyon segíti a vevőket. (most is HTC-m van) A méret csak N5-nél nagyobb a másik kettő egyforma...

(#649) vicze válasza stgabi (#648) üzenetére


vicze
félisten

Csak a kijelző méretre azonos, amúgy a Z1c kisebb fél centivel, szóval az a legkisebb.
Illetve a FHD kijelzőt kivéve mindenben a Z1c a legjobb, szóval objektíven nézve az. Az szerviz Sony-nál meg talán nem olyan rossz. Nexus 5-nél kicsit talán macerásabb attól függően, hogy honnan szerzed be.
Nexus mellett mindig érv az azonnali SW frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#650) stgabi válasza vicze (#649) üzenetére


stgabi
csendes tag

Igen, ez nagy előnye valóban az N5-nek. Köszi a véleményedet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.