Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) DaWe94 válasza SkyLaci (#6248) üzenetére


DaWe94
senior tag

nincs, hát semmi lényegeset nem módosít a recovery ha lecseréled :D systemben cserél ki kb egy filet, de az nem befolyásolja a telefon működését és a kernelbe sem nyúl bele

(#6252) SAMG3 válasza menyko (#6245) üzenetére


SAMG3
tag

Nekem ugyan ezt csinalta. Titanium back up progival fagyasztottam mind a 2 masik billt azota csak a swift key jon elo hala a jo istennek.

(#6253) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Azt vettem észre hogy most 5.11.12-n dobálja a wifit... Erre van valami megoldás?? Ráadásul 1-2 perc után... :U

(#6254) outsiders válasza SAMG3 (#6252) üzenetére


outsiders
aktív tag

Automatikus indulást kell engedélyezni a security app-ban, akkor nem felejti el, hogy pl a swiftkey az alapértelmezett bill.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#6255) XenHai válasza outsiders (#6254) üzenetére


XenHai
senior tag

.hu romban ki lehet kapcsolni a fölösleges billt. .Eu ba viszont nem lehet :S

(#6256) DJ Diablo válasza blade4 (#6246) üzenetére


DJ Diablo
tag

Szerintem ne gondolkozz. Én is a P7000et néztem ki. Örülök hogy nem azt választottam. Ha végigolvasod a fórumokat, akkor rájössz hogy nagyon sok baj van vele. Én nagyon meg vagyok elégedve a Redmi Note 2-vel. Az eddigi kb 1 hónap alatt 1 újraindulásom volt.

(#6257) xabolcsy válasza blade4 (#6246) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

A p7000 szebb :K
De ennek jobb a támogatotsága, van magyar gari ( ha fontos)
Én is not 2 prime-ot veszek most. Mig vissza jön a g4-em a szervizből :O

(#6258) XDModesty


XDModesty
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek, kicsit megnyugtattatok. :) Valszeg tényleg ennél maradok. :) Csak most épp nincs raktáron eustocknál, meg az is érdekel, hogy a feketepéntek mit hoz máshol. Viszont a napokban valaki linkelte, hogy a xiaomi mostanában akar kidobni ebből valami pro verziót, ami ujjlenyomat olvasós, ez mennyire kacsa? Érdemes várni picit?

(#6259) Milestone2 válasza XDModesty (#6258) üzenetére


Milestone2
nagyúr

November 24-én jelentik be hogy mi az új készülék. Már nincs sok és kiderül hogy Mi5, fémkasztnis Redmi Note2 vagy valami egészen más...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6260) grafnet válasza XDModesty (#6258) üzenetére


grafnet
veterán

Várni mindig érdemes! Csak meddig vársz???
Mindig lesz egy újabb, egy szebb, egy olcsóbb, egy jobb kamerás, egy szebb kijelzős, egy nagyobb aksis... Ha, nem lenne nem mozogna a biznic.

Én is megvettem, használom. Vettem másikat ajándékba, de oda nem volt jó, mert...
Mindig lesz egy... (de ezt már írtam)!

:B ;]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#6261) XDModesty válasza Milestone2 (#6259) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Ha megvárom, pont lemaradok az eustockos kuponakcióról, francba. :D A sima redmi note 2 megjelenése után az eustock mennyi idővel kezdte el árulni a telefont? Mert ha bejelentik Kínában 24.-én, akkor gyaníthatóan akár csak hónapokkal később lehet majd kapni nem?

(#6262) Milestone2 válasza XDModesty (#6261) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen. Biztos hogy jóval később.
De ha belegondolsz nem minden Xiaomi készüléket árusítanak, lehet soha.
Ezt ők tudják.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6263) esgabee


esgabee
tag

Érdekesség:
Már hosszú ideje a Timely ébresztőt használom. Amióta frissítettem a 5.11.12-re a telefont minden reggel 11 perccel később ébreszt. :F
Találkozott már ilyesmivel itt valaki?
Az előző rom nem csinált ilyet.

(#6264) XDModesty válasza Milestone2 (#6262) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Ok meggyőztetek, amint lesz raktáron megveszem. :)) És ahogy látom a támogatottsága elég jó ha ennyi romot tolnak ki folyamatosan. 6.0 frissítés van tervben vagy nem tudni róla?

(#6265) Criminal017 válasza XDModesty (#6264) üzenetére


Criminal017
őstag

Be van ígérve, az más kérdés mikor lesz 6.0...

(#6266) csaba12242


csaba12242
tag

Megérkezett az EU STOCK-tól a IPAKY tok + edzett üveg kijelzővédő, nagyon tetszik,nem lett bumfordi tőle a telefon.
Kijelzővédő tökéletesen rácuppant a kijelzőre buborék nélkül (igaz csak most távolítottam el a gyári fóliát a telefonról felhelyezés előtt).
A tok is tökéletesen rá illeszkedik a telóra, felrakásnál előbb a gumis részét és ezután a keretet könnyedén felhelyeztem, semmi lötyögést, illesztési problémát nem látok. :)

(#6267) inkjet


inkjet
tag

Valaki tud erre megoldást?

Minden bekapcsolásnál és újraindításnál előjön, hiába aktiválom mindig.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6268) grafikus17 válasza esgabee (#6263) üzenetére


grafikus17
senior tag

(#5616) ztibor ezt olvasd el, neki sikerült. Nekem azóta sem.
5.11.1 van fenn, de nálam is több perc késéssel ébreszt, nem is használom, maradt a biztos gyári.

Xiaomi Redmi note 7

(#6269) ztibor válasza grafikus17 (#6268) üzenetére


ztibor
senior tag

az 5.10.16-os eu rommal azóta is jó, viszont a frissebb romokkal már nem, mivel nem lehet kikapcsolni az akkukezelést, helyette valami kinai krix-krax van ott a menüpontban.

(#6270) püki válasza XDModesty (#6234) üzenetére


püki
aktív tag

Problémája annak van aki nem tudja eldönteni milyen ROM-ot tegyen fel, állandóan b*sztatja, töröl-telepít megállás nélkül, mindenféle félkész meg innen-onnan letöltött ROMokat... Senki ne vegye a szívére!!! Béke van!
Nekem abszolút semmi bajom vele, sem a wifivel sem a többi említett problémával! Üzembiztosan teszi a dolgát (a GYÁRI ROM! )

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#6271) ztibor válasza püki (#6270) üzenetére


ztibor
senior tag

Ez így azért nem igaz, a friss eu-s és hu rommal is előjött a wifi probléma, és nincs agyon romolgatva a telefon :-)
kezdetektől az 5.10.16-os rom van fent, és mindig az is került vissza restore-al.

(#6272) püki válasza esgabee (#6263) üzenetére


püki
aktív tag

Én is pont ma szaladtam bele ebben. Pontosabban nem ébresztett, csak amikor felébresztettem a kijelzőt akkor kezdett el csörömpölni. Ennek pont fordítva kellene történnie, mármint hogy ő ébresszen engem ne én őt :D

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#6273) püki válasza ztibor (#6271) üzenetére


püki
aktív tag

Lehet nem tudom, de elhiszem Neked :)
Az biztos,hogy én a dobozból kivéve rögtön frissítettem 5.11.5-re, azzal sem volt semmi gond, azóta frissült 5.11.12-re, és ezzel sincs bajom. Minden megy, nem akad, nem lassul, nem fagy, mindig van térerő, wifi stabil, stb stb.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#6274) BalanceR


BalanceR
addikt

Nekem is megjött az Ipaky tok, meg az üvegfólia, amit először fordítva próbáltam rácuppantani, mert a proximity szenzor kivágását a kamera kivágásának néztem... :W
Szóval ha valaki szintén felrakás elött áll, szólok, hogy a kis kerek kivágás a jobb oldalra megy.
A tok viszont nekem vastag... a jelenlegi bőr fliptok lényegesen szolidabb, az Ipakyval olyan phablet érzés, még a flippel telefon... kb 0,4cm el lesz szélesebb, és magasabb a telefon, és 0,2cmel vastagabb.Az a műanyag keret, meg az alatta lévő gumi viszont biztos el tud nyelni egy zsebmagasságból leejtést...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#6275) XDModesty válasza püki (#6270) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Az eustockról rendelhető telefonra pl a magyar miui 7 előre van telepítve, szóval gondolom nekem rögtön kell majd foglalkoznom a romolgatással. Nem jól látom?

(#6276) BalanceR


BalanceR
addikt

Tegnap teszteltem megint a kamerát, ezúttal Snap kamera appal:
Halászbástya

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#6277) Milestone2 válasza XDModesty (#6275) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jól.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#6278) esgabee válasza grafikus17 (#6268) üzenetére


esgabee
tag

Köszönöm az infot. Akkor marad a gyári.

(#6279) zolmesz válasza BalanceR (#6276) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Egész vállalható képek így estefelé egy telefontól, főleg ha nem akar az ember belőle posztert nyomtatni. És egyébként a sima Note telefonnal készültek a képek (ami az aláírásodban van), mert ahogy írták itt sokan, nem egyforma kamera van bennük, Omnivison (sima), vagy Samsung (Prime)?
Nem ismerem őket, hogy melyik a jobb, de van különbség köztük?
Gondolkodom egy ilyen telefon beszerzésén, de elég bizonytalan vagyok, és hogy érdemes-e inkább a Prime-ot venni a kamera és a proci miatt, mert a tárhelyet egy sd kártyával lehetne pótolni.
Na meg valaki itt már emlegette, hogy azért vannak bizonyos problémák (pl. wifi), mert ugyanaz a rom van mindkét telóra, de mégsem teljesen egyformák, de nem tudni, hogy végül is a Prime-osok panaszkodnak többet, vagy a nem Prime-osok. Ennek van alapja?

(#6280) XDModesty válasza Milestone2 (#6277) üzenetére


XDModesty
aktív tag

És van jelenleg rendesen működő magyar nyelvű szoftver?

(#6281) tonerz válasza XDModesty (#6280) üzenetére


tonerz
aktív tag

Ha eustockról rendeled teljesen felesleges romolgatni.
Mielőtt belaknád, enged rá az ota frissítést (ha van) és használd.

(#6282) Revoltek válasza Surda- (#5652) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Én november 12-én rendeltem tőlük, tegnap írtam a supportnak, hogy szeretném lemondani a rendelésem és visszakapni a pénzem, mert az oldalukon még processing a rendelés státusza. Erre azt írta vissza, hogy nem tudom lemondani, mert már postázták a telót és a weboldalnak 2-3 napos késése van, ami a státuszt illeti. Tracking numbert viszont nem kaptam, pedig kértem hozzá shipping insurance-t is.

(#6283) BalanceR válasza zolmesz (#6279) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem tudom, milyen képeket lő a prime, de szerintem nem sokban különbözhet ettől...
Szerintem, ha jó áron van, jobban megérheti a prime, a sokat játszol telefonon, egyébként nem.
Buggal, wifi, hangerőproblémával nem találkoztam, egyedül a google smart lockot nem tudom működésre bírni, illetve a videórögzítés minőségével nem vagyok elégedett.

55 K-ért szerintem nemigazán van konkurenciája...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#6284) DougButabi válasza püki (#6270) üzenetére


DougButabi
tag

Nekem sem összevissza rom-ok voltak. eu-s -al érkezett EUSTOCK-tól , és most Miuihu-s rom-ot próbáltam, de állandóan ledob a wifi.
Most mikor elkezdtem írni sem volt csatlakozva, bementem a wifi menübe frissítettem vagy ötször, mire megjelent a hálózat, de még akkor sem csatlakozott, csak ha ráböktem. Nem gyenge a jel, mert full térerőt mutat. Na 2 percig volt csatlakozva. Lehet valami beállítás, hogyha lockolom a telefont lejön a wifi-ről:

És sokszor volt, hogy útközben nem volt mobilnet sem.
Igen, ugyanazok a hibák, amik másoknál is előfordultak.

Ennek ellenére nagyon szeretem, de lehet csak azért, mert előtte egy samsung s3 volt, ami egy kalap sz..t nem ért, annyi volt a hibája.

(#6285) zolmesz válasza BalanceR (#6283) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Videó felvételt tudnál esetleg mutatni? Na persze csak olyat, ami publikus lehet :)

(#6286) gabor#


gabor#
tag

(#6287) BalanceR válasza zolmesz (#6285) üzenetére


BalanceR
addikt

Keresek valamit, amin éppen nem 69ezek... :DD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#6288) ztibor válasza DougButabi (#6284) üzenetére


ztibor
senior tag

beállítások/wifi/advanced settigs -nél a tartsd ébren wifi-t alvás alatt a "mindig" van? (bocs de angol a telefon nyelv igy nem pontos a fordítás) :)

(#6289) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Láma kérdés, de SIM kártyáról hol tudom beimportálni a névjegyek?
Hívás/névjegyeknél nem találtam ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#6290) BalanceR válasza zolmesz (#6285) üzenetére


BalanceR
addikt

Itt egy rövid videó tegnapról: Letöltés

Ez nem a gyári kamera appal készült, az ilyen fényviszonyok mellet 15 FPSre csökkenti a framerate-et...
Ezt Open camerával vettem fel ISO 100on, így kb 20FPS...
És ez a bajom, hogy nem tudja tartani a fix 30 képkockát, ahogy romlanak a fényviszonyok.. :W

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#6291) zolmesz válasza gabor# (#6286) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Köszi a képeket!

@BalanceR: Köszi a videót. Hát igen, nem éjszakai videózásra találták ki ezeket a kis optikákat.

[ Szerkesztve ]

(#6292) csaba12242 válasza WhiteWalker (#6289) üzenetére


csaba12242
tag

Névjegyeknél nyomd hosszan a bal alsó(menü) gombot, ez után felugró menüben megtalálod ha jól emlékszem.

(#6293) Xmister


Xmister
senior tag

2 óra SOT, 45 perc játék, 25% fogyasztás.



[ Szerkesztve ]

(#6294) DougButabi válasza ztibor (#6288) üzenetére


DougButabi
tag

Igen, az van beállítva.

(#6295) DaWe94 válasza Xmister (#6293) üzenetére


DaWe94
senior tag

a teljesítmény nem romlik amúgy? smooth marad a telefon?

(#6296) HeyTchiki válasza gabor# (#6286) üzenetére


HeyTchiki
csendes tag

A Prime-al készültekben több a szín.

(#6297) BalanceR válasza Xmister (#6293) üzenetére


BalanceR
addikt

Ha már a 9gag ott figyel, egy banánt betehettél volna az akkustatisztikába... for scale... :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#6298) Nelman


Nelman
tag

Ilyet ne rendeljetek véletlenül sem, mert ez egy rakás szemét. Tele van mély karcokkal, mintha csúszkáltak volna rajta, illetve a kivágások és az anyaga is hagy némi kívánnivalót maga után. :Y

Közben a képen is mutatja, nagy nehezen levakartam róla a védőfóliát, most szép a fekete része, viszont az ezüst eléggé gagyinak hat. Elég nyersen kidolgozott, megakad az ujjam az illesztések mellett.

Hátlap

[ Szerkesztve ]

(#6299) Xmister válasza DaWe94 (#6295) üzenetére


Xmister
senior tag

Alig észrevehető a különbség, a freki váltásokat felgyorsítottam, így ha tényleg kell, gyorsan felmászik az órajel. A lényeg azon van, hogy ha tényleg kell.
A dupla üzemidő szerintem simán megéri. :)

(#6300) ssj81 válasza Nelman (#6298) üzenetére


ssj81
aktív tag

Ilyet fogtál ki...Én is így jártam csak másfajta tokkal de másnak szépet küldtek.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.