Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Milestone2 válasza kobipeti (#497) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Link

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#502) moma válasza kobipeti (#497) üzenetére


moma
őstag

Igen ezt néztem én is! Ha így is van, akkor vajon mi vna, ha felteszel egy mások rom-ot?

(Eternal Teamnél ugye nincs ilyen spec EU postázás, mint a chigon-nál pl?)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#503) Pe-pe válasza Graphics (#499) üzenetére


Pe-pe
tag

Csak témaként vetettem fel mivel ilyen telefonra pályázom én is.
Kíváncsi voltam, hogy ezen telefon esetében mire érdemes odafigyelni, vagy találkozott e már valaki ilyen rendellenességek amit érdemes kigyomlálni.

Amúgy meg várom az élménybeszámolódat a telefonról, mert én is szívesen rendelnék az Oppomart-ról, de még nincs vele tapasztalatom. :) Na meg a legjobb tapasztalatokat sosem a tesztek mondják el, hanem a fórumozók saját tapasztalataik alapján.

Jelenleg egy Motorola Defy+ -om van (kb 3 éve), de az IMEI cimkén ott figyel a made in china felirat.
Egyébként egy munkatársam nemrég vásárolt Elephone p3000-es telója, kikapcsolt adatküldés mellett is feljelentkezett a mobilnetre és csinált adatforgalmat.

Egy szó mit száz a lényeg az, ha van ilyen progi akkor azt, hogy lehet leirtani, kiiktatni.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#504) Graphics válasza Pe-pe (#503) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R bocsi kicsit indulatosabb voltam szuksegesnel.

Nehéz nap :D, kavezok inkabb egyet

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#505) Pe-pe válasza Graphics (#504) üzenetére


Pe-pe
tag

Semmi gond, én is most iszom a délutáni kávé adagom. :)

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#506) Francii válasza adams55 (#500) üzenetére


Francii
tag

A Play Store probléma másnál is adott,vagy csak nálad jött elő?

(#507) Uuser


Uuser
tag

Nincs itt a fórumon valaki akinek volt Redmi Note 1 ?
Az érdekelne, hogy a Note 2-őn az előre telepített ROM-tól vajon ugyanolyan nehézkes megszabadulni mint az elődjén ? Volt ugye az a bizonyos 17-es Multi ROM, amivel a legtöbb webshopos példány érkezett. Ha cserélni akarta az ember, akkor egy recovery cserével kellett kezdeni. Note 2-nél valamelyik tesztben mintha láttam volna hogy alapból rajta van a TWRP. Jól láttam ?

(#508) Graphics válasza adams55 (#481) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jott is az sms, 2-5nap mulva kezbesitik... :)

Tehat jol dolgoztak :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#509) Pe-pe


Pe-pe
tag

Melyik típust érdemes rendelni? FDD 16 GB , FDD 32 GB vagy TD 16 GB?
A Gigabyte-al tisztában vagyok, de jelent lényeges különbséget az FDD és TD a magyar szolgáltatóknál az adatátvitelben?

Az Aliexpressről:
4G: FDD LTE B3:1800/B1:2100/B7:2600 MHz TD LTE B38:2600/B39:1900/B40:2300/B41:2555-2655MHz

[ Szerkesztve ]

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#510) Viktor0610 válasza Pe-pe (#509) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A TD gondolom TDD.
Neked az FDD kell, ha használsz mobilinternetet a készülékeden. ;)

Samsung Galaxy A54

(#511) Pe-pe válasza Viktor0610 (#510) üzenetére


Pe-pe
tag

Szóval pár dollárnyi különbség van, de a mobilnet sebessége miatt érdemes azt választani ezek szerint. :))

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#512) Graphics válasza Viktor0610 (#510) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, csak allitlag a TDD-s rootolva tud mindent es olcsobb :D

150$

Igaz en amit rendeltem 160$ + szallitas volt

Fentebb vki linkelte az alis eladot

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#513) Viktor0610 válasza Graphics (#512) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi az, hogy tud mindent?

FDD-s frekiket is? Köztük a Xiaominál "mostohagyerek" 800 MHz-es 4G-t is?

Samsung Galaxy A54

(#514) Graphics válasza Viktor0610 (#513) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt, hogy egy modell van, es szoftveresen van TDD/FDD

Most nem tudom kikeresni, de nemreg volt rola szo.

A 800-as sztem orok kihagyas

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#515) Fejvadi válasza Pe-pe (#498) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem külön mappába szoktál telepíteni a Kínaiak a kémprogramot. Előfordult már, hogy elfelejtették aktiválni és nekem kellet manuálisan bekapcsolnom. :D

(#516) Milestone2 válasza Fejvadi (#515) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Marha... ;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#517) adams55 válasza Francii (#506) üzenetére


adams55
tag

Remélem csak nekem, de vicc hogy működik, csak az 1Gb és afeletti letöltéseknél szórakozik. Valószínű, hogy összeakad a letöltést segítő app a Playstore-val. Gondolom kell rá egy optimalizálás, majd jön a frissítéssel (remélem :) )

Duliee Az Oppomart? Vagy a kiszállító cég? Kivel szállítanak? :K

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#518) kobipeti válasza Milestone2 (#501) üzenetére


kobipeti
aktív tag

Köszönöm! Szerintem rendelem, és beszámolok a frekikről!

(#519) Graphics válasza adams55 (#517) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Meretkorlat nincs beallitva?

Miuinal van ilxen opcio

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#520) adams55 válasza Graphics (#519) üzenetére


adams55
tag

Megoldottam, letöröltem a frissítést a play storenak, és jó lett.

Francii miui7el megy a slowmotion, szépen működik, csak még nem volt lehetőség lassítva felvenni dolgokat. :C

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#521) Francii válasza adams55 (#520) üzenetére


Francii
tag

Köszönöm, ez jó hír! Ez volt az egyik fő ok, hogy ezt a telefont választottam! MIUI7 gondolom egyelőre angol, bár az szerencsére nem gond.

(#522) adams55 válasza Francii (#521) üzenetére


adams55
tag

[link] készül a magyarosítás, és heti frissítésben jön ki a frissebb, javított miui7. Ez ugye a külföldi fórumról jön tudtommal, + folyamatosan fordítják hunglisre :D De még eléggé fejleszőti a rom ,vannak gyermekbetegségei. :))

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#523) Pe-pe


Pe-pe
tag

Hát én is megrendeltem az AliExpress-ről. FDD 16GB.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#524) szaszapi válasza Pe-pe (#523) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem pénteken érkezik,remélhetőleg a hétvégén már a magyar romot tudom rárakni.

(#525) Pe-pe válasza szaszapi (#524) üzenetére


Pe-pe
tag

Te melyik oldalról rendelted? Én az oppomart-ról akartam, de hiába googliztam, sehol nem tudtam magyar vevői tapasztalatokkal találkozni.
Miután megrendeltem az Alitól jött válasz az emailemre az Oppomartól is, amiben azt kérdeztem, hogy működik az adó és áfa mentes postázás. A válaszuk, akit érdekel:

"hello,
ok, may I know where are you from? if you are from European countries, we can offer the EU
expedited shipping, which can be arrived in 8-12 days and costs
19.99$, this shipping method can make sure no customs charges.
Please feel free to contact us if you have any question.
Thank you and regards."

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#526) szaszapi válasza Pe-pe (#525) üzenetére


szaszapi
őstag

Én geekbuying oldalról rendeltem, általában csak fehér szíanben kapható minden oldalon, DHL intézi a vámot,a csomagra 40 dollárt írtak de ugye bekérnek a vásárlásról mindent amivel igazolod mennyiért vetted valójában,de én így is kalkuláltam.

[ Szerkesztve ]

(#527) thenameless


thenameless
tag

Ha valaki beleütközik az angol miui fórumon vagy bárhol, unoffical v7 multirom-ba ahol ráadásul a magyar nyelv is fel van tüntetve, az ne szedje le mert nincs benne! (forrás: SajátkÁron) :D

(#528) szaszapi válasza thenameless (#527) üzenetére


szaszapi
őstag

Nincs még magyar rom,de már ígéret van rá hogy készülődik....

(#529) Fejvadi válasza szaszapi (#524) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:C

(#530) Graphics válasza Pe-pe (#525) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vevői tapasztalat, itt vettek már páran úgy, plusz a külföldi rendeléses topicban is :)

Nem véletlen írtam, én vaktában nem vásárolok innen onnan :D

Amit neked írtak, pontosan ezt írták nekem is ,fentebb írtam én is :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#531) Viper26


Viper26
nagyúr

Üdv Mindenkinek!

Tegnap óta van egy ilyen telefonom, és nagyon meg lennék elégedve vele, ha meg tudnám oldani az alábbiakat. :D

MIUI v7, és működő GAPPS.

Jelenleg v6 van rajta, de nincs GAPPS (MiFlash-el ment fel), ráadásul kínai találatok vannak még a böngészőben is. :U
Egyébként v7-ből van MiFlash-hez való változat?
Esetleg valaki tudna segíteni ebben?

Előre is köszönöm. :R

iPhone 14 | FR955

(#532) Milestone2 válasza Viper26 (#531) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Működő GAPPS-hoz: töltsd le ezt, telepítsd, indítsd el, válaszd ki a Google Play-t (ekkor írni fogja, hogy a Play-hoz még telepítenie kell 3 másik Google alapprogramot) engedélyezd a telepítést. Ha lefutott reboot majd utána Google Accountod indítása. Sok más Google programot is telepíthetsz ezzel.

Verzióváltáshoz sajnos nem tudok hozzászólni, mert még csak RedmiNote1-es készülékem van. Elméletben ha letöltöd a hivatalos oldalról a legfrissebb ROM-ot, átnevezed update.zip-re (ez nem feltétlen kötelező), elindítod a MIUI belső updater appját (tehát nem számítógépről és nem recoveryből), azt a menüpontot megkeresed, ahol kézzel kiválaszthatod az update.zip-et, és ha minden klappolt, akkor a végén örülsz...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#533) Viper26 válasza Milestone2 (#532) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi, holnap teszek egy próbát.

Ez az update dolog tiszta install-t csinál?
Mármint van full wipe, vagy valami?

iPhone 14 | FR955

(#534) adams55 válasza Viper26 (#533) üzenetére


adams55
tag

Szia. Miui7 magyar kéz alatt, letölthető és a telefon menüjéből telepíthető: [link] . Regisztráció köteles, utána töltheted. Heti frissítés van, még nem magyar, de minden frissítéssel ez mindíg változik pozitív irányba. Ebben van Gapps is, és működik is. :R

Értelemszerűen telepíted, utána tanácsos egy full wipe-t csinálni, mert kitudja, milyen pingpengpong rom volt rajta.

[ Szerkesztve ]

Logitech Z5500-Z623 / Acer Aspire Nitro / Xiaomi Redmi Note 2/4/Mi4/Poco x3 NFC

(#535) Viper26 válasza adams55 (#534) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, ez le van szedve, nem is tudtam, hogy benne van a GAPPS. :)
Akkor ha jól értem mehet SD-re, vagy belső tárhelyre, és annak ellenére, hogy zip, mehet az updater-ből?
Leszedi előtte az előző ROM-ot, vagy felülírja teljesen az előzőt?
A lényeg, hogy abból ne maradjon semmi akkor. :)

iPhone 14 | FR955

(#536) Viper26 válasza adams55 (#534) üzenetére


Viper26
nagyúr

Úgy értem a full wipe-ot majd hogyan kéne ennél a telónál, gyári recovery-ből (hangerő fel+power)?
Egyébként nem lett visszavonva ez a ROM? Fórumon úgy láttam, nem érkeztek be az SMS-ek...
Vagy ez azóta javítva lett benne? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#537) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

ROM tekintetében sima Note 2-t vagy a Primeot érdemesebb megvenni?

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#538) Graphics válasza eladogeppc (#537) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ugyanaz a rom jar ra, de lehet tevedek :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#539) Milestone2 válasza Graphics (#538) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jelenleg ugyanaz a ROM.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#540) Fejvadi válasza Milestone2 (#532) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Gratula :C

(#541) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Az első részletes(ebb) teszt a sok preview után

"The battery drain is surprisingly significant when the phone is in the idle state, but hopefully, this is a software issue that can be fixed in future updates."

Éreztem, hogy egy ígéretes vason valamit muszáj lesz elbaltázni szoftveresen... :C

Más komolyabb negatívumot nem találtak, a kamerát leátlagosozták, 'szt ennyi! :DDD

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#542) Graphics válasza Atomcsirke (#541) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Néhanapján a Google Play services is okoz olyn merüléseket, hogy öröm nézni.

A szoftver félkész, ez látszik :) ezzel szerintem 3-4 hetet várni kell

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#543) Atomcsirke válasza Graphics (#542) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

A próféta szóljon belőled, mondjuk a MIUI-t javítgatják korrektül! :R
Nálam a vas jelenleg holtversenyben van a K3 Note-al, a szoftver lenne a pro a Sziamiaú javára, míg a másik pár tizessel olcsóbb, dollárban. A garancia meg ha Kínából rendeled, kb. pont ugyanannyi mindkettőre! :DDD

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#544) Milestone2 válasza Fejvadi (#540) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mihez "Drakula" "öreg" cimborám?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#545) drdr válasza Milestone2 (#532) üzenetére


drdr
senior tag

Pár hete nyomon követem ezt a topicot. Kicsit aggasztó ez az egész a számomra, egy jónak tűnő telefon, aztán megint ez a szoftver hiány és probléma.... Mért nincs a Miui v. Xiaomi oldalán a GAPS? Miért file megosztóról kell letölteni? A gyári oldalról letöltött romok miért nem tartalmazzák az elkészült fordításokat?
Mi ez a Miui Magyarország? Valami közösség kft, zrt, alapítvány?

Mi a biztosíték, (-hogy az amúgy is igen sok támadást ért Android és-) a különféle forrásból előkerült romok, gaps-ok és fordítások nem tartalmaznak valamiféle kis "ajándékot", "pluszt" is, mint ahogy ez elmúlt napokban olvasható volt... Talán még az eredeti Miui v. Xiaomi romokban jobban bíznék....

(#546) drdr válasza drdr (#545) üzenetére


drdr
senior tag

Közben a m.o-i cégre rátaláltam....

(#547) Graphics válasza drdr (#545) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Talán mert a Xiaomi nem EU-nak készült, hanem Kínának :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#548) Atomcsirke válasza drdr (#545) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Szerintem roppant egyszerű okból döcögős, és elsősorban a lelkes fan-okra alapozott az európai support: a Xiaomi-nak Európa még mindig marginális piac, főleg Ázsiára, ezen belül is Kínára koncentrálnak, ott meg a GAPS annyira nem kardinális kérdés, mint a világ "máskéntgondolkodó" felén.

Kémprogramok miatt aggódni felesleges, honnan tudod, hogy már eleve az Android maga nem a CIA hátsó ajtaja a kis privát szférádhoz? ;) Ha valami fontos: papír, vegytinta, titkosírással, padlószéfbe! :DDD

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#549) GoldhandRent válasza Graphics (#547) üzenetére


GoldhandRent
őstag

kínában pedig NINCS semmilyen Goole szolgáltatás..ez minden. -[szerk: előttem is olvasod... szerk. vége]-
MIUI HU egy nagy, aktív MIUI FAN KLUB ahol vannak IT tagok akik írnak neked fincsi romokat (magyarítják a romokat, kiszedik a kínai fosokat, javítanak 1-2 gyári dolgot). Nem hinném, hogy bármiféle "plusszt" vagy "ajándékot" adnának. Egyébként meg ettől tartani egy olyan világban, ahol a Gógel és Fékbúk minden kicseszett lépésed nyomon követi... (MIUI-val ez TILHATÓ!!!!)
Ha ettől tartasz vegyél "butatelefont" (a szolgáltatód így is lekövet és ajándékokat ad a tudtod nélkül)

[ Szerkesztve ]

-

(#550) simonkera


simonkera
csendes tag

Nekem volt egy Honor 4x -em amit egy "nagy buli" alatt sikerült elhagyni vagy valami.... Nem emlékszem :).... Utána jobb híján amikor mentem új sim kártyáért elhoztam egy m4 aquat ... Erről a telefonról inkább nem akarok semmit se mondani.. Főleg az ára fényében. Imádtam a honort hihetetlenül a szívemhez nőtt így nagyon sajnálom... Akkor is egy xiaomi és egy honor között vacilláltam... Most hogy ez megjelent nem volt kérdés az hogy az m4 aquatol szabadulnom kell.... És hogy ez lesz az utódja így hát megrendeltem az Oppomart rol ... Pont az EU a posta miatt ... Valakinek valami tapasztalata van a bolttal kapcsolatban ? És idáig TD röl rendeltem csak..... Kedden délelőtt vettem a telot és azóta is csak Processing..... Mik a tapasztalatok mennyi idő az átfutás?

Szép napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.