Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Johnny Cage válasza stevve (#142) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Ha csak 20 fps van, akkor valóban akad is, nem csak úgy látszik"

Én folyamatosan kerestem rá a megoldást, mert meg voltam győződve róla, hogy nálam van valami gixer. Engem zavar ez a villódzó mozgás, de 30 fps-el ritkán találkozok, minden rip 20-25 körül forog. Blu-Ray szabványnak van valami erre vonatkozó megkötése?

[ Szerkesztve ]

(#152) stevve válasza Johnny Cage (#151) üzenetére


stevve
nagyúr

van 20 fps-es rip közkézen? :F Úgy tudom, hogy a 23.976, a 25 és ritkábban a 29.97 érvényes, illetve van használatban.

devast:
Ja, látom, írtad, hogy Samsung LE40A656-en nézed. Akkor hasonlítsd össze a nem DXVA-s és a DXVA-s release-ét ugyanannak a filmnek és meglátod, nem lesz köztük különbség. Max. akkor, ha az eredeti forrást is mellé teszed. :D

[ Szerkesztve ]

(#153) devast válasza stevve (#147) üzenetére


devast
addikt

Sok forrás mondja, hogy animációnál jó a magasabb ref frame pl itt. Eddig 21"-es monitoron néztem mindent (nem sok 1080p-m van) ezért nagyrészt 720p anyagaim vannak. Tény és való, min 1 méter kell, hogy az 1080p részletgazdagságát látni lehessen. Még fullhd 24" monitoron sem az igazi (próbáltam...). Feliratokról annyit, hogy nem hülyeség a softsub (pozícionálás, animálás, karaoke stb..), de lassan itt az ideje, hogy a hardsub feltámadjon. :K Még ha sd anyagot nyomsz ki fullhd-re a feliratokat akkor is fullhd-n érdemes renderelni (hogy széép legyen), de ez rettenetesen eszi a procit :(

[ Szerkesztve ]

(#154) devast válasza Johnny Cage (#151) üzenetére


devast
addikt

Erre van 24p a jobb tévéken, meg 5:5 pulldown(ez a kettő ugyanaz nem ? :DDD ). Meg movieplus és egyéb fantázianévvel ellátott csodák :)

(#155) stevve válasza devast (#153) üzenetére


stevve
nagyúr

A feliratok terén talán hamarosan lesz változás, de sajnos tényleg nagyon eszi a procit. Persze, lehet magasabb ref értéket használni az anime-knél, csak azt mondom, hogy egy DXVA korlátos és egy azon túllövő közül nem feltétlenül a második a jobb, ha minden más ugyanaz. Mondjuk ez 720p esetén még értelmetlenebb vita, mert ott a DXVA nem annyira divat a rip-eknél, bár hozzá teszem ott is az a szebb megoldás. :)

Pulldown-ból többféle is van, az 5:5 a 120 Hz-es tv-nél érdekes. Jó a 24p tv, csak épp drága. :D

[ Szerkesztve ]

(#156) Osynho


Osynho
addikt

Hy!
Szerintetek miért nincs görgetősávom a mpchc-ben? Nem tok léptetni a filmek közben :O
A másik dolog, hogy miért 15-16 fps-el mennek a HD filmek? KMPlayerrel is akadozik. Zavarják egymást? Egyéb codec pack nincs fent.
Amúgy tök jó, hogy a vga dolgozik, mert így 20% körüli cpu használat (E2180@2,88ghz) helyett csak pár % a terhelés. (viszont így a vga megy max órajeleken futkos, szal fogyasztásban nembiztos, hogy jól jövök ki).

Közben megtaláltam, h ki volt kapcsolva a keresősáv, lol. Lámaság :B De a többi problémát még mindig nem értem. :U

[ Szerkesztve ]

(#157) PuMbA válasza Osynho (#156) üzenetére


PuMbA
titán

XP?

(#158) Johnny Cage válasza Osynho (#156) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"viszont így a vga megy max órajeleken futkos, szal fogyasztásban nembiztos, hogy jól jövök k"

Ha rendesen működik a dxva, akkor nem kéne, hogy nagyon terhelje a GPU-dat.

(#159) Osynho


Osynho
addikt

Igen, XP 32 bit.
Ati Tray Tools miatt megy 3D órajelen, automatikusan profilt vált. Be kellene lőnöm, h mpchc esetén tegyen kivételt.

Nah, beállítottam, hogy a 2D-s profilt használja az ATT, de így még jobban akadozik. 170/300mhz, lehet ez kevés neki? Mindenesetre 720/2000-en is akad, de nem ennyire :(((

[ Szerkesztve ]

(#160) PuMbA válasza Osynho (#159) üzenetére


PuMbA
titán

WMR9 Renderer szokott ilyeneket csinálni (ami kell az XP alatti hardveres gyorsításhoz),nekem pl. 18fps-sel nyomott ki egyes filmeket (Planet Earth Blu-rayt is ilyen kevés fps-sel nyomja ki 9600GT-vel). Ha meg akarod szüntetni tegyél Vistát vagy 7-et ( ezeken EVR renderer van). Ahogy nézem a géped elég hozzá,hogy meglegyen az XP sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#161) Osynho válasza PuMbA (#160) üzenetére


Osynho
addikt

De KMplayerrel eddig semmi gondom nem volt a HD filmekkel. Most meg már minden akad :O Win7et próbáltam ,de sehogyse tudtam az Audigymet rávenni az SPDIF kimenetre. (Ezenkívül több mindennel szoptam, így ment vissza az XP, Vistát meg hanyagolom 2gb rammal)
Ha kikapcsolom a DXVA kódolást, lehet h megjavul?

[ Szerkesztve ]

(#162) PuMbA válasza Osynho (#161) üzenetére


PuMbA
titán

Mi lett akkor a KMPlayerrel? Lehet,nézd meg. Vista SP1 nekem tökéletesen ment 1,5GB RAM-mal, az SP2 2GB-tal sztem annyira nem gáz (ha kell a RAM akkor úgyis odaadja a programnak a Vista + nem kell sok automatikusan induló program).

[ Szerkesztve ]

(#163) PuMbA válasza Osynho (#161) üzenetére


PuMbA
titán

Ha mindent kodeket ,lejátszót letörölsz és megcsinálod a cikkben leírtakat akkor jónak kell lennie ( legfrissebb driverekkel). Ha így sem jó akkor nem tudok jobb ötletet,mint a Vista.

[ Szerkesztve ]

(#164) Osynho válasza PuMbA (#163) üzenetére


Osynho
addikt

Nah, KMplayerben beállítottam a VMR9 (leképezés nélküli mod - HQ feliratok) módot és most nem akad. És bírja 2D-s órajeleken, szal a mpchc nem ezért bénázik. Mindegy is, max KMplayerezek... Köszi a segítséget :R

(#165) PuMbA válasza Osynho (#164) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor nem kell oprendszer reinstall...,azért megy 2D-s órajelen,mert a KMPlayer nem használja a VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#166) Osynho válasza PuMbA (#165) üzenetére


Osynho
addikt

Óóóó tényleg, KMplayer CPU-evő :D

(#167) vtechun


vtechun
veterán

ac3filter egyébként minek? be van az is építve mpchc-ba

(#168) sasreti válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


sasreti
csendes tag

Szia

Mindent végigcsináltam, úgy ahogy írtad, kb 4x. De az mkv kiterjesztésű filmeket(3db próbáltam) nem játssza le, csak fekete képernyő jelenik meg.(igaz az akkora méretű amekkora a a film felbontása, plusz jelzi azt is hogy működik a hardveres támogatás)
Minden más kiterjesztésű filmet lejátszik hibátlanul.
Érdekes hogy a VLC player gond nélkül viszi a fent említett mkv-s filmeket.
Ötlete, hogy miért nem sikerül?

(#169) PuMbA válasza sasreti (#168) üzenetére


PuMbA
titán

Frissíts videókártya drivert.

vtechun : 1,5Mbites DTS-t szaggatva küldi ki a beépített

[ Szerkesztve ]

(#170) CPT.Pirk válasza sasreti (#168) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szia!

Driverek frissítését is megcsináltad? Vidkari, DirectX...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#171) PuMbA válasza PuMbA (#169) üzenetére


PuMbA
titán

SPDIF-re

(#172) sasreti válasza CPT.Pirk (#170) üzenetére


sasreti
csendes tag

Megcsináltam. 9.6 Catalyst, Windows 7, Lehet leszedek minden kodeket és egyéb vackot a gépemről, és megpróbálom úgy. Most csak a Klite codec pack van fent, hogy tudjak egyáltalán mkv filmet nézni. Köszönöm a segítséget, még próbálkozok.

(#173) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Nem pont azzal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, ami a cikkben van, de HD-vel kapcsolatos lejátszással szeretnék tanácsot kérni, azért írok ide.:)

VLC-vel kapcsolatban lenne egyetlen egy kérdésem, a szebb kép érdekében, a kép beállításoknál a videó kimenetet mire érdemes állítani? Most átraktam DirectX 3D videókimenetre, már így észrevettem, hogy sokkal szebb a kép. De esetleg másikkal még szebb lenne, vagy ez így jó? :)

A hang az "Win32 waveout kiterjesztett kimenet"-re van állítva, mondjuk ezt így használom régóta, mert alapértelmezett beállításon szaggat, akad a DD és a DTS hang is, ez így megfelelő, vagy erre is van valamelyik beállítás, ami jobb ennél? :)

Lejátszó: VLC 1.0

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#174) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!
Beállítottam a MPC-HC-ban az AC3 filtert, ahogy a cikkben le van írva.
Mindenhol működik is rendesen, kivéve azoknál a WMV file-oknál, melyek csak mono hangot tartalmaznak, ugyanis ezeknél akad a (kép) lejátszás! Érdekes, hogy a 2 csatornás videóknál nincsen gond! Úgy néz ki, mintha összeakadna az AC3 filter és a WMAudio Dekoder. Ha kikapcsolom az AC3-at, akkor megszűnik az akadás. Mivel nincs kedvem mindig kapcsolgatni, így jó lenne erre vmi megoldás.... Vajon mi lehet a probléma? :F

-= Pancsermeste® =-

(#175) palbence


palbence
tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy mac os x-en, tehét leopardon melyik programm ajánlott videónézésre? a gép egy 13as macbook pro, 2.26os c2d, nvidia 9400. fontos lenne, hogy a processzorhasználat alacsony legyen, ugyanis hosszú repülőutam lesz holnap.
legfőbbképpen 720p felbontású mkv-kat szeretnék nézni. eddig a vlc-t próbáltam, az kb. 30%os cpu-kihasználtság mellett tette a dolgát, szóval ő biztos nem a legjobb alternatíva.
várom az ötleteket :)

(#176) Tim82 válasza palbence (#175) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudtommal VLC-n és Mplayer-en kívül nem nagyon van más, ill. kodek-téren a Perian-nal (+ lejátszóként a Quicktime-mal) lehetne próbálkozni. Ja igen, és van a Plex nevű alkalmazás, valaki nagyon dicsérte a nagy Mac-topikban.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#177) LackoMester


LackoMester
addikt

jó cikk holnap áttrágom még 1x...
gratula ez nem semmi :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#178) jaffa888 válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


jaffa888
csendes tag

Végre egy ilyen cikk is,sok embernek jol jöhet!
Gratula!

Disco's Hit...

(#179) PuMbA válasza hackeeeee (#173) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdezd meg a VLC fórumban,szerintem senki se használja itt...

[ Szerkesztve ]

(#180) palbence válasza Tim82 (#176) üzenetére


palbence
tag

köszi a választ. a vlct próbáltam, de ott ugye mint írtam szerintem elég magas a cputerheltség. a perian jó, de ott korlátozottak a beállításí lehetőségek, nem lehet felirat méretét állítani, stb :(. plexet próbáltam, az egy katasztrófa :)

(#181) Johnny Cage válasza hackeeeee (#173) üzenetére


Johnny Cage
addikt

De miért nem használsz inkább MPC-HC-t? A VLC még az MPC-nél is fapadosabb, nem beszélve arról, hogy mennyire bugos...

(#182) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, gondoltam kipróbálom az itt leírtakat, filter telepítve + 64bites MPC HC, és beállítva az itteni beállítások. Hát, kb le van esve az állam, hogy miket nem vettem észre eddig VLC-vel.

DD és DTS hangsávok nem akartak elsőre szólni, de utána sikerült beállítani... Hát nemsemmi. Asszem felnyílt a szemem HD minőség terén. :D

@Johnny Cage: Megtettem. :D ;) :K

Még egy kérdés, a *.mkv-t TC-ben hozzárendelhetem az mpc.exe-hez? Vagy MPC beállításokban van olyan, hogy hozzárendelje magát a videó file-okhoz? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#183) Pancsermeste válasza hackeeeee (#182) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Beállítások: lejátszó--> formátumok
Ha a videóra kattintasz, akkor kipipálja és hozzárendeli az összes video formátumot, de persze egyesével is lehet jelölgetni.

Erre a problémámra nincs ötletetek?

-= Pancsermeste® =-

(#184) hackeeeee válasza Pancsermeste (#183) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sikerült, köszi ! :R

Még 1 kérdés, az miért van, hogy más órajelen megy a videókari film nézése közben, mint játék közben? Ez úgymond normális? Mert játékok közben 690/2200, filmnézés közben pedig 625/1950, szal úgymond gyári beállításon megy. HD4850-es vga. :)

Véleményem szubjektív...

(#185) Johnny Cage válasza hackeeeee (#184) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Szerintem filmnézéshez meg úgy általában 2D üzemmódban teljesen feleslegesek ezek a brutális órajelek - én 500/1000-es órajelen használom 2D-ben csökkentett feszültséggel, de még ez alá is lehet menni anélkül, hogy észrevennéd (a fogyasztáson meg a melegedésen viszont meglátszik).

(#186) hackeeeee válasza Johnny Cage (#185) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, értem.

Mert nekem, ha nincs használva a kari, szal terhelésmentesen 500/1500-ra veszi vissza az órajeleket. Tehelés közben meg úgy van, ahogy előzőleg írtam. :)

Véleményem szubjektív...

(#187) hackeeeee válasza hackeeeee (#186) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na és, a 25%-os prociterhelés az jónak számít HD tartalom nézése közben, ezzel a beállítással? :U

Véleményem szubjektív...

(#188) PuMbA válasza hackeeeee (#187) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen film alatt? 720p,1080p? DTS hanggal?

(#189) hackeeeee válasza PuMbA (#188) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1080p, DTS hang. :K

Véleményem szubjektív...

(#190) PuMbA válasza hackeeeee (#189) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jó,a cikkben bele van írva,hogy hogyan kell megnézni a hardveres gyorsítást. Mármint,hogy működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#191) Johnny Cage válasza hackeeeee (#186) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ja mégvalami: ha 3D surfaces-t használsz VMR-el, akkor tedd be pl. ATT-be a kivételek közé az MPC-t és nem fogja brutál órajeleken járatni feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#192) hackeeeee válasza PuMbA (#190) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jobbkatt a filmre, és a szűrőknél ott van szűrőknél az MPC Video Decoder, és ott azon belül is ugyanaz van írva, ami a képen is van.

A hang nálam annyiban "különbözik", hogy én S/PDIF-et használok. Szal úgy lőttem be az AC3 filter beállításait is, csatornákhoz meg nem nyúltam, azok jók úgy ahogy vannak, hangerő az erősítőn van állítgatva.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#193) hackeeeee válasza Johnny Cage (#191) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. :) Mondjuk nem használok ATT-t, "csak" Rivatunert, és CCC-ben van meghajtva a kari.

Véleményem szubjektív...

(#194) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Nagyon jó írás! Köszi.
Lenne a témával kapcsolatban 2 kérdésem.

1. Az Intel-es notebook-omon (XP SP3) sehogy sem sikerül beüzemelni a DXVA-t. Olvastam róla, hogy ez még kialakulóban van, csak gondoltam hátha tud valaki valamilyen ötletet adni, hogy sikerüljön.

2. Van egy olyan problémám az asztali gépen, hogy a WVC1 codec-el kódolt wmv filmek a MPC-HC-vel megakadnak, és valamiért nem játsza le őket. Ehhez kéne valami plusz cucc, vagy esetleg valaki már találkozott hasonlóval?

Minden tippet előre köszönök.

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#195) PuMbA válasza P1eTr0 (#194) üzenetére


PuMbA
titán

1. Működnie kéne.
2. Ennek is. Nem kell semmi plusz MPC-HC-n kívül,esetleg megpróbálhatsz egy Haali Media Splittert.

Megjegyzés: ilyen jó notebookra XP-t tenni bűn :DDD

[ Szerkesztve ]

(#196) PuMbA válasza PuMbA (#195) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig Vistával adják a notit :F

(#197) band1103 válasza PuMbA (#196) üzenetére


band1103
őstag

Semmi baj az XP-vel. Ha vistával kapnék notit bizti hogy SP3-as XP-t tennék rá ameddig ki nem jön hivatalosan a win7, és utána sem takarítanám le róla hogy legyen egy üzembiztos tartalék rendszer a notin.
Csak mert vannak akiknek nem megy jól az XP még nem biztos hogy az XP a hibás. Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#198) CPT.Pirk válasza band1103 (#197) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem hagyjuk, őt úgy sem tudjuk meggyőzni. :D

Amúgy akkor már egy ubuntut is fölraknék. Pl. ha lenne notim, azon lenne WinXP, Win7, Ubuntu egyszerre. Így minden gond meg lenne oldva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#199) Johnny Cage válasza CPT.Pirk (#198) üzenetére


Johnny Cage
addikt

off --- már rájöttem ---

[ Szerkesztve ]

(#200) PuMbA válasza band1103 (#197) üzenetére


PuMbA
titán

"Semmi baj az XP-vel. Ha vistával kapnék notit bizti hogy SP3-as XP-t tennék rá ameddig ki nem jön hivatalosan a win7,"

És akinek nincs eredeti XP-je,csak a notival kapott Vista? :)) :DDD
Tudom,hogy nincs baj az XP-vel,de ha már azzal van a noti...Ráadásul az egy Business kategóriás gép és a Vistában sok - a munkát megkönnyítő megoldás - van.

CPT.Pirk: nekem is Ubuntu van a notimon (előtte Win 7 volt) ,de csak azért ,mert játékra nem nagyon alkalmas és DXVA-t sem támogat a videókártya. Így minden megy ugyanúgy,mint Windowson.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.