Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)

Hozzászólások

(#401) Matt88 válasza PuMbA (#400) üzenetére


Matt88
csendes tag

Köszi!

(#402) RpPRO


RpPRO
őstag

Talan rossz helyen a kerdes, talan nem.

Szeretnem egy jo 10 eves filmemet virtual dubban betomoriteni - nyilvan hasonlo minosegben. Dxva-s a vga-m, minel jobb tomoritest szeretnek, minel jobb minosegben- Lehetseges?

A kerdesem: a video / compressionel mit erdemes beallitani? Legfrissebb ffdshow van csak fent.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#403) CPT.Pirk válasza RpPRO (#402) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ffdhow-t hagyd, az nem jó neked erre a célra. Virtualdub mellé x264 codecet[ezt a verziót] kell felrakni, jelenleg a legjobb codec, ezt állítom.

Azonos képminőség mellett xvid - > x264 átkódolás 30-50% helytakarékosságot, és DXVA képes végeredményt jelent.

Amennyiben telepítetted, csak ki kell választani a videó fül alatt a szokott helyen az x264-et, állítani nem is kell rajta semmit, maximum ha többmagos a procid, akkor megadhatod neki az utolsó beállító fülön, hogy hány szálon dolgozzon. (ezt érdemes megtenni, sokat gyorsít)

A hétvégén kódoltam át 31G xvides avit x264-re, az eredmény mindössze 19G lett, azonos minőségben, dxva képesként.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#404) stevve válasza CPT.Pirk (#403) üzenetére


stevve
nagyúr

VirtualDub-ból melyiket használod? sima vagy Mod? Ezer éve nemhasználtam, megnézném, x264-gyel mire képes. :)

(#405) RpPRO válasza CPT.Pirk (#403) üzenetére


RpPRO
őstag

Koszi a segitseget.

Hogyan kell ezt telepiteni? Kell egyaltalan? Csak egy pillanatra felugrik a dos ablak.

Vagy csak be kell masolnom valahova?

btw, Beavis szeretnek lenni, majd ha ostag leszek egyszer. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#406) CPT.Pirk válasza RpPRO (#405) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, rosszat linkeltem, sorry. Itt a telepítős: [link]

Beavis? Te tudsz valamit! :K

stevve: a modot nem fejlesztik, az halott. Az aktuális verziót használom, megfelelő pluginekkel: [link]

Így már elég sok mindent tud. Amit esetleg nem, azt a blinker&smacker encoderével csinálom, az is használja x264-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#407) RpPRO válasza CPT.Pirk (#406) üzenetére


RpPRO
őstag

Kosz, ez mar muxik. A masikkal szorakoztam picit dos ablakban, de nem volt felemelo elmeny. :DDD

Mennyi a default ratefactor, mert kiprobaltam tobb beallitast es mindig az utolsot jegyzi meg. :B

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#408) CPT.Pirk válasza RpPRO (#407) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

26 a default.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#409) stevve válasza CPT.Pirk (#406) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi, majd megnézem, tesztelgetem. :R

(#410) versionen válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


versionen
csendes tag

Üdvözlöm a társaságot!

Nekem kiválóan működik a videokártya hárdveres gyorsítás filmnézés közben (DXVA).

PC adattáblája: Intel C2D E8400 proc., gigabyteEP45-UD3 alaplap, 2x2 gb ram, Sata 2 merevlemezek, Chieftec 550W táp, Samsung syncmaster 930bf TFT monitor....
Ami lényeges DXVA szempontból, a videokártya: ATI HD2600XT DDR3 512mb.
CatalistControlCenter 10.2
Nem egy erőmű az ATI kártya, mégis kiválóan dekódolja az arra alkalmas filmeket, 1-2%-os CPU terhelés mellett, amit nem a filmnézés generál.
Oprendszer: W7 x86 Ultimate magyar+javítófoltokkal.

Új dolog számotokra a video lejátszóprogram, legalább is nem láttam említve itt a topikban: Daum Potplayer 1.4.x beta, a KMplayer utódja.
Ez is kóreai fejlesztés, kiváló tulajdonságokkal.
Beépített codec csomag, DXVA a középpontban, mindent lejátszik, gyors, és kiváló a képminőség.
Az alap bőrrel használva látszik a film és hang formátum valamint a használt kódek tipusa, ha aktív akkor a dxva felirat is látható a sor elején.
Jól kezeli a külső kódekeket.
Sajnos még az angol verziója sem tökéletesen van lefordítva, de a használatát nem befolyásolja.
Ami biztos, kódek csomagot tilos telepíteni, de nincs is rá szükség, ami viszont kell a haali media splitter, és a real alternativ 2.02 lite.
A program minden formátumú videot lejátszik, ezzel az összeállítással.
Az összes formátumú feliratot kezeli a potplayer, sok egyéb beépített szolgáltatása van, de az most mellékes.
Ha beletekerek 15 percet a HD filmbe nem fagy nem problémázik, tökéletesen folytatja a lejátszást.
Nvidiás videokártyához kötelező a coreAVC codec telepítése, CUDA támogatása van, ATI kártyákhoz viszont tilos feltenni, nem működik DXVA módban a lejátszás.
Nvidia 8xxx sorozat némely tagja, 9xxx és az újabb kártyák támogatják a DXVA használatát.
ATI fronton a 2xxx sorozattól, kivéve a 2900-as mindegyik kártya tudja az UVD képességet, ami kell a DXVA támogatáshoz.
A DXVAChecker_2.2.0.1 megmondja hogy a videokártyád alkalmas-e a video dekódolásra, benne ha lejátszod a hd filmet, látni a GPU és a CPU terhelést.
A hangot az AC3filter szolgáltatja, ha nincsen előre telepítve a potplayer telepíti.
A külső kódekek közül az ArcSoft és a Cyberlink a legjobb, valamint a Divx pro 6.9.2-ből a kódekek, de csak a kódekek, a vízfej programok nem kellenek semmire.
Vista és W7 alatt jó a rendszer beépített kódekjei is, de ahogy feljebb említettem a beépített kódekek és splitterek kiválóan működnek.
A renderer EVR egyéni verzió.

A potplayerrel a ruszkik foglalkoznak behatóan, google a barátotok.
Ha van igény feltöltöm tárra, az angolra fordított verziót. Van külön angol dll fájl 10400 kb körül van. Működik az angolítás több beta verzióban is.
Jó lenne ha valaki magyarítaná ezt a kiváló lejátszó programot.
Nálam ezeket a video formátumokat gond nélkül dekódolja a videokártya: mpeg-ts, m2ts, ts, mpeg4-mov, mp4, mkv, mpeg4-m4a.
Ami viszont nem megy a videokártya gyorsítással az a wmv-hd (1280x720 bitráta 30 WVC-1), a W7 beépített kódekkel sem, így a CPU terhelés 31%.

Tavaj a MPC-HC lejátszót használtam, az nem volt ennyire konfortos, mint a potplayer, persze fejlesztik de messze nem olyan ütemben mint ahogy a potpayert.

Most ennyi a tapasztalat.

(#411) RpPRO válasza versionen (#410) üzenetére


RpPRO
őstag

Szep iras. :)

A wmv-hd-t semmi nem gyorsitja annyira, marad a cpu power. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#412) lorcsi


lorcsi
veterán

lenne egy kis problémám...
megvan biztonsági mentésben az avatar, 22giga, 1080p
az adataimnál lévő konfiggal szeretném lejátszani
vlc(1.0.5)-vel is próbáltam és MPC-HC is
de mind a kettővel szaggat :(
mellettük van még fent ac3 filter és ffdshow -ezeket a cikk elolvasásáa után pakoltam fel, direkt hogy gördülékenyen menjen...de még szem akar :(

Mi lehet a gond ?

(#413) Brutális eb válasza lorcsi (#412) üzenetére


Brutális eb
addikt

"megvan biztonsági mentésben az avatar, 22giga, 1080p" :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#414) PuMbA válasza lorcsi (#412) üzenetére


PuMbA
titán

Szedj le minden lejátszással kapcsolatos programot(lejátszó,kodek,splitter) és kezdd elölről. Legújabb DirectX + legújabb videókártya driver + legújabb MPC-HC. Windows 7 ajánlott,mert egyes videókat XP alatt nem bír gyorsítani a kártyád.

VLC-vel sosem fog simán menni,ugyanis nem támogat hardveres gyorsítást. ffdshow-val ugyanez a helyzet,nem kellett volna felraknod.

[ Szerkesztve ]

(#415) lorcsi


lorcsi
veterán

xp van fent
oké, megtróbálom ezt a verziót

még nme is írtam, hogy az MPC-HC nem is csinál vele semmit..se kép se hang

[ Szerkesztve ]

(#416) katona.t


katona.t
tag

Kérhetek egy kis segítséget?

2,6 Ghz-es athlonnal (egy mag) és hd3650-nel szeretnék 1080p videót lejátszani. MPHC fent van, dxva működik, proci kihasználtság 40-50% (videó lejátszás nélkül sem megy 20% alá) és még sem megy simán. Mi lehet a gond?

(#417) versionen válasza katona.t (#416) üzenetére


versionen
csendes tag

Ha állandó a processzor terhelés akkor spy és trojai lepte el a gépedet.
Feladatkezelővel lehet látni a futó folyamatokat, le kell állítani és törölni a fiókfelhasználó alatti nem oda tartozó folyamatokat. Ezek a temp mappából szoktak indulni. Persze ehhez a művelethez némi windows ismeretek kellenek.
Jellemző hogy a spy és egyéb írtók nem sokat érnek, inkább a tiszta rendszer lementése, és ha szükséges visszatöltése a hatásos megoldás. Pl. norton ghost dos verziós boot cd.

Most telepítettem komplett xpsp3 lite rendszert P-III celeron 1 GHz proc. 512 mb ram, és nvidia 6600gt 128mb rammal, mai állapotok szerint ipari hulladék, de mégsem....
Érdekessége hogy akadás nélkül viszi a HD filmeket DXVA módban.
Ebből is látszik hogy nagy jelentősége van a videokártya hárdveres kihasználásának.
Az avi filmeket 35%-os CPU terheléssel játszotta le.
Nvidia drájver 197.45 verzió, renderer WM9, Kódek pedig cyberlink 10. A coreAVC2.0-val nagyobb volt a CPU használat (45%) mint a cyberlinkkel 25-30%.
A lejátszó program potplayer 1.4.x beta.

Másik dolog amiről nem láttam még infót magyar oldalon, kb. 1 éve fejlesztett madVR 0.11 renderer, képminősége már most jobb mint az EVR, sajnos DXVA módban még nem tud működni.

(#418) katona.t válasza versionen (#417) üzenetére


katona.t
tag

Csak azért írtam hogy nem megy 20% alá, hogy az 50% ne tűnjön soknak.
20% azért alapból, mert megy az utorrent, az msn, a skype, firefox, mindegyik sok ablakkal és beszélgetéssel, tabokkal, valamint thunderbird, hdsentinell, cfos, comodo, dydns updater, activesync, word, winamp stb... ;]

Szóval ha nem megy 60% fölé akkor miért szaggat (nincsenek tüskék)?
Nem is igazán szaggat, inkább úgy 3-4 másodpercenként ránt egyet.
(mphc-val próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#419) katona.t


katona.t
tag

Segítség!!! öhöm, plíz.

[ Szerkesztve ]

(#420) WonderCSabo válasza katona.t (#419) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csinálj Samplet a videóról, vagy küldj médiainfóval adatokat róla. De ha állandóan ilyen magas a procikihasználtásg, akkor ott vmi télleg nem kóser.

(#421) katona.t válasza WonderCSabo (#420) üzenetére


katona.t
tag

Brute-force támadást indítottam a Beállítások --> Lejátszás --> Kimenet menüpont ellen, és most már szépen megy ;] . Csak a felirat késik, de szerintem az nem a lejátszó hibája.

(#422) WonderCSabo válasza katona.t (#421) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez pontosan mit jelent?

A feliratot el tudod tolni MPC-HC-ban, meg véglegesen Subtitle Workshoppal.

(#423) katona.t válasza WonderCSabo (#422) üzenetére


katona.t
tag

Csak annyit, hogy elkezdtem állítgatni mindent mindenfele, és egyszer csak jó lett!
Feliratot csak késleltetni lehet. Nekem alapból késik kb. 20 másodpercet

[ Szerkesztve ]

(#424) WonderCSabo válasza katona.t (#423) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, ott csak megadhatod a mennyiséget. Bill. kombinációval lehet késleltetni és előrehozni is, az beállított időértékkel.

(#425) katona.t válasza WonderCSabo (#424) üzenetére


katona.t
tag

áááááá konisoááá, köszi. Most már minden pöpec.
Ebből is látszik mennyi időm van filmet nézni.
+közben a comodoval nyomtam egy teljes keresést de nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#426) lorcsi válasza PuMbA (#414) üzenetére


lorcsi
veterán

vicces :W
újraraktam a rendszert és így ahogy írod feltettem a progikat
az említett avatar film MPC-HC-val még képet sem ad...de a vlc viszonylag jól lejátsza

(#427) PuMbA válasza lorcsi (#426) üzenetére


PuMbA
titán

XP vagy Vista,7? 10.4-es Catalyst? Próbáld meg [ezzel] a betaval (javítottak benne pár ATI-s lejátszással kapcsolatos dolgot). MPC-HC-ban a kimenet EVR egyedi beállításon (custom presenter) van? A belső kodekek/szűrők menüben minden ki van pipálva?

Így 100%-osan mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#428) Badb0y


Badb0y
addikt

Segítsetek nekem pls. Van egy Dell Latitude E6400 laptopom, t9800-as (2x2.93ghz 6mb L2 cache) és egy nvidia quadro nvs 250 vk benne, és már egy 720p-s filmet sem tudok megnézni szaggatás nélkül. Mi a ráktól van ez? Beállítottam coreavc-t, ac3-at mplayert mindent ahogy kell, cudát is ... És akad. Avatat bluray szintén belassul. mitől van ez? Wi vista? Vagy mi? Olyan szinten idegesít, hogy már fáj a f...m tőle :W

Szerk.:

gyenge lenne a gép :F

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#429) PuMbA válasza Badb0y (#428) üzenetére


PuMbA
titán

[link]
Biztos,hogy NVS 250? Mert se Wikipedia-n,se az NVIDIA hivatalos honlapján,se Google segítségével nem találok róla semmit. Ha van ilyen kártya akkor mutass olyan oldalt ahol van róla infó.

[ Szerkesztve ]

(#430) Badb0y válasza PuMbA (#429) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem, sry,

256MB NVIDIA Quadro NVS 160M

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#431) PuMbA válasza Badb0y (#430) üzenetére


PuMbA
titán

Na akkor jó lenne egy elölről kezdés. Törölj le minden lejátszót,kodeket,feliratozót,splittert a gépről és nyomd fel csak ezeket: [legújab DirectX] + [legújabb driver] + [legújabb MPC-HC]
A beállításokban a belső szűrők menüben pipálj be mindent és mennie kell a filmeknek.

(#432) Badb0y válasza PuMbA (#431) üzenetére


Badb0y
addikt

Egyébként a DXVA leszedi a proci hátáról a munkát ha jól tudom.

esetemben nem inkább a procira kellene terhelni a cuccokat? Mert nekem itt gyengepontnak a VK tűnik :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#433) Badb0y válasza Badb0y (#432) üzenetére


Badb0y
addikt

Ill. TV-n a Hz-t mennyire állítsam? Mennyire befolyásolja a dolgokat?

24hz, 50hz vagy 60hz ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#434) PuMbA válasza Badb0y (#432) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem megy a DXVA akkor a procit terheli minden ,de azt mondtad,hogy úgy is szaggat. A VGA támogatja a HD videók dekódolását,ezért mennie kell (ez nem fugg a kártya teljesítményétől,mert egy teljesen más egység számolja a 3D grafikát és ezt a dekódolást) Videóknál kiírja alulra egyáltalán az MPC-HC,hogy "DXVA in use"? BIOS-ban nem tudsz 256 helyett mondjuk 384-et adni a VGA-nak? Aero kikapcsolásával próbáltad a lejátszást?

24Hz

[ Szerkesztve ]

(#435) urdongo


urdongo
tag

Sziasztok!

Próbaképpen az új monitoromhoz letöltöttem a Sötét Lovag BRD-s változatát, mely tartalmaz egy iso és egy mdf fájlt (összesen vagy 60 GB-t). Na már most hiába mountolom be Demonnal vagy Alcohollal...sem a PowerDVD sem a TMT3 nem hajlandó lemezként felismerni. Viszont az m2ts fájlokat lejátszák...itt viszont nem tudok sem hangot sem feliratot váltani vagy hozzárendelni.
Szerintetek mi lehet a probléma mit nézhettem el? A segítségeteket előre is köszönöm.

üdv: dongo

(#436) iday válasza urdongo (#435) üzenetére


iday
aktív tag

Daemon tools-bol a pro változat kell, és a power dvd böl is.
Azok kezelik a blue-ray lemezeket.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#437) sorbit_4 válasza versionen (#410) üzenetére


sorbit_4
tag

Kipróbálnám a Potplayer-t (32 bites angol verziót) . Tudsz adni egy megbízható linket, mert a gogli linkjei közt van jó pár link amit megbíhatatlannak minősit a WOT.
Előre is köszi.

(#438) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Magamat idézem egy privát üzenetből :)

"Beszereztem egy WMPCHC-t, ebből is az 1.3.2099.0-át, feltettem az AC3Filter-t, majd frissítettem a DirectX-et és a VGA driver-t. Ezután beállítgattam a cikkedben leírtakat, és akármilyen filmet próbálok, legyen az 720as vagy 1080as, mindig a "Not using DXVA" feliratba ütközöm. Idáig 4-5 videót próbáltam, úgyhogy szerintem nem azokkal lesz a gond.

DivX codec van telepítve, és CoreAVC pro, amit gyorsab letöröltem, gondolván, hogy codec...hátha gond, de így eltűnik a Szűrők közül az MPC Video Decoder.

Úgyhogy nem tudom a megfejtést, és segítséget szeretnék hozzá kérni."

Jelenleg a CoreAVC-t a külső szűrőknél tiltom, de így sem történik változás.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#439) Viktor77 válasza jolti05 (#438) üzenetére


Viktor77
titán

Kövesd, ami #431-esben van írva. Úgy mennie kell (kivéve, ha még nem kutyultad nagyon össze a rendszert a codecekkel).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#440) jolti05 válasza Viktor77 (#439) üzenetére


jolti05
őstag

Mivel olvastam, hogy a DivX codec nem zavar be, ezen kívül csak CoreAVC szokik fent lenni, de mint írtam, elvész az az opció, amiben meg tudom nézni, működik-e a DXVA, ha letörlöm.
Ezen kívül teljesen friss a rendszer, semmilyen más codecet nem látott, csak a fenti kettőt.
Friss DX-szel, Forceware-rel ás Home Cinemával "dolgozom".

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#441) Viktor77 válasza jolti05 (#440) üzenetére


Viktor77
titán

Ezért írtam az összekutyulást. Mivel nekem sem divx sem coreavc nincs fent (minek is lennének, nem kellenek) és az opció mégis megvan, így valószínüleg már megtörtént a baj.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#442) jolti05 válasza Viktor77 (#441) üzenetére


jolti05
őstag

Ha ennyitől összekavarodik, akkor jól ki van találva :)

Azóta annyit tettem, hogy feltelepítettem a KMplayer legújabb verzióját, és tökéletesen viszi az 1080p-s filmeket. Nem értem, de örülök.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#443) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Most a pc van összekötve az lcd-vel,de hamarosan tervezem asztali blue-ray lejátszó vásárlását.Az lejátsza az mkv kiterjesztést?
Köszi!
Dodo

(#444) jolti05 válasza jolti05 (#442) üzenetére


jolti05
őstag

Válaszolok magamnak. Simán megy, csak egy idő után elcsúszik a hang. Úgyhogy féligmeddig visszaszívva az előző hsz...

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#445) PuMbA válasza jolti05 (#444) üzenetére


PuMbA
titán

7900GT-n sose lesz DXVA-d. Újabb kártyát kell venned.

dodopek: ha olyat veszel amire rá van írva, hogy lejátssza az mkv-t akkor igen

[ Szerkesztve ]

(#446) jolti05 válasza PuMbA (#445) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi, de 8600Gs-sel próbálkozom.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#447) PuMbA válasza jolti05 (#446) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen verziójú a VGA drivered? 258.96-os a legújabb. MPC-HC beállításoknál a belső szűrőknél minden be van pipálva? Semmi ne legyen a gépen, a CoreAVC-t is töröld le. Milyen oprendszered van?

[ Szerkesztve ]

(#448) jolti05 válasza PuMbA (#447) üzenetére


jolti05
őstag

Tegnap előtt töltöttem le az nVidia honlapjáról, gondolom az lehet az :)
Igen, be van pipálva minden a belső szűrőknél.
Windows 7es operációs renszert használok.

A semmi ne legyen, azt jelenti, hogy a CoreAVC-n túl a DivX codecet is töröljem le?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#449) PuMbA válasza jolti05 (#448) üzenetére


PuMbA
titán

Igen.Ha tettél fel feliratozót (pl. VobSub) azt is szedd le.

[ Szerkesztve ]

(#450) jolti05 válasza PuMbA (#449) üzenetére


jolti05
őstag

Csak DivX ás CoreAVC van fent.ű
Előbbit azért nem szedtem le a gépről, mert a cikkben "elhangzik", hogy az nem kavar be. Utóbbit már töröltem le, de akkor nem változott a helyzet.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.