Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) band1103 válasza Anal (#350) üzenetére


band1103
őstag

Szia

Jövök segíteni ha nem bánod.

"Sajnos minden egyes filmél"

Ezt hogy érted? nem csak mkv-nál hanem avi-nál wmv-nél vob-nál is csinálja?
Az rendben hogy a cikk alapján állítottad be de azóta hogy csinálja átnézted a beállításait és azok nem változtak meg? Ha minden maradt a beállított értékeken akkor ez a tippem van:

Megsérülhetett valamitől a regisztrációs adatbázis és nem akarja betölteni a saját belső szűrőit.

Telepítős vagy portable? Amennyiben telepítős szerezz be egy olyan uninstalláló progit ami sokkal jobb mint az XP sajátja. Szedd le vele az MPCHC-t majd szed le a legújabb telepítős béta MPCHC-t, és telepítsd. Ez talán megoldja.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#352) WonderCSabo válasza Anal (#350) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Először próbáld ki AC3Filter nélkül. Ha úgy jó, akkor rakd újra az AC3Filter, és állítsd be az MPC-HCnek.

(#353) Anal válasza band1103 (#351) üzenetére


Anal
tag

Hali!

Köszi szépen. :DD

Szóval...

Az asszony a sorozatokat ( *avi mind azon nézi / nézte eddig + ugye a ddts-100 dekóder ami mindig is ott volt / van már olyan jól megtanulta kezelni pedig az itthoni rendszert :DDD )

Semmit nem variáltam azóta szoftveresen hardveresen meg főleg nem. :(

Jómagam avi-t és mkv-t játszottam vele + ddts-100.. ugye gond nélkül ment minden és egyik napról a másikra elszállt. :O

Telepítős, a linkekről szedtem le mindent anno, sőt még a coreavc is fent van azóta is.

Nem is mondtam de egyébként win7-tel dolgozok.

Köszi a segítséget nektek előre is.

:R

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#354) Anal válasza WonderCSabo (#352) üzenetére


Anal
tag

Ok, köszi megpróbálom..

Áhhhh, nem jó így sem, ugyanaz a baj.. :O

:K

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#355) WonderCSabo válasza Anal (#353) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az a ddts-100 dekóder ott van a külső szűrők között? Azt szedd ki. Haszálsz vmi kodeket/kodekcsamagot (ffdshow, stb)?

(#356) Anal válasza WonderCSabo (#355) üzenetére


Anal
tag

A dekóderem az külső: ez. Ez külső hardveres.
Ezt szerintem kizárhatjuk mint hibaforrást.
Mindeddig tökéletesen működött a dekóderommal nem lehet baj...

Kellett pár nap míg összelőttem mindent mindennel meg a win7-tel.
Nem használok semmilyen kodekot csak azokat, amiket alapból bedob a telepítésnél az MPC. :U

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#357) band1103 válasza Anal (#356) üzenetére


band1103
őstag

Kicsit figyelmetlen voltam. Láthattam volna hogy a sceenshot w7 alatt készült :B
Az jó ha w7 az os. mert ő képes hatékonyan eltávolítani a telepítős progikat. Akkor csak távolítsd el a régi MPCHC-t majd tégy fel egy új build-et és jelezd hogy sikerült-e.(mert van még tippem ha ez nem jött be)

Elég egy instabillá vált hardver és megsérülhet az MPCHC regisztrációja. És kérlek ne MPC-zd le az MPCHC-t mert két különböző létező progiról van szó :K és másokat félrevezethet.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#358) WonderCSabo válasza Anal (#356) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, ezt nem tudtam, sorry. Akkor próbáld ki Band javaslatát!

(#359) Anal válasza band1103 (#357) üzenetére


Anal
tag

Na az nagyon jó. :B

Kipróbálom és akkor folyt. köv. hamarosan. :)

Köszi szépen a segítségedet ahogy tudok jelentkezem majd.

Hoppá tényleg möpöcö-t írtam möpöcö hö helyött. MPCHC :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#360) Anal válasza WonderCSabo (#358) üzenetére


Anal
tag

Köszi szépen.

:R

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#361) Anal válasza band1103 (#357) üzenetére


Anal
tag

1.3.1249.0 a verzióm.

Ennél nem találtam újabbat. :(

Akkor full uninstall és újra felrak?

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#362) Anal válasza band1103 (#357) üzenetére


Anal
tag

Lehet hogy meglesz remélem nem fake

Nagyon komoly a fordítás: ITT :D

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#363) band1103 válasza Anal (#361) üzenetére


band1103
őstag

Úgy van :K full uninst. Bár azt hiszem elkéstem vele de ha ránk hallgatsz akkor inkább innen töltöd le mert ők a fejlesztők. Bár orosz az oldal de helyenként fel-fel bukkan 1-2 angol sor is így el lehet rajta navigálni.

"möpöcö hö helyött " :DDD Mármint möpöcö höcö helyött.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#364) Anal válasza band1103 (#363) üzenetére


Anal
tag

Köszi a linket kísérletezek vele akkor.

Másik dolog: mivel nekem külső dekóderre kell előtte küldeni a hangot, ezért ha így a képen alul van beállítva akkor írja ki a hibát, és így működött rendesen régen.

Ha átállítom ezek közül bármelyikre, akkor nem ír ki hibát viszont akkor nem dolgozik a dekóder, ergó sehogy nem jó.

Mindegy rakom újra teljesen az egészet. :B

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#365) Anal válasza Anal (#364) üzenetére


Anal
tag

DirectX-et updateljek szerinted?

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#366) Anal válasza band1103 (#363) üzenetére


Anal
tag

Felraktam: a hibajelenség ugyanaz de restartolok hátha az a baj.

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#367) Anal válasza Anal (#366) üzenetére


Anal
tag

Ugyanaz. :O

Van win backupom több is majd visszatöltöm kíváncsiságból akkor mit csinál. :U

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#368) WonderCSabo válasza Anal (#367) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltad a dekóder nélkül, MPC-HC belső szűrőjével? Mert ha újraraktad, akkor a dekódered lesz a ludas...

(#369) Anal válasza WonderCSabo (#368) üzenetére


Anal
tag

Jogos, jogos még nem néztem.

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#370) Anal válasza WonderCSabo (#368) üzenetére


Anal
tag

Nem tudom hogy hogyan kéne működnie, mert én már vagy 6 éve használom a külső dekóderral.

Mindenesetre hang az van, de a külső dekóder most ki van offolva.

Viszont: észrevettem már amióta nem jó, hogy az audio ki van szürkülve pedig annak mennie kéne. :F

Bocs, hogy mindig ezt az Iwo Jimás DTS-es filmet screenelem, de akármelyik filmet nyitom ugyanez a jelenség. :D

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#371) WonderCSabo válasza Anal (#370) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HC belső hang szűrői engedélyezve vannak? A képet már belső szűrő használatával csináltad? Mert látom megy a DXVA, ergó felesleges külső dekóderrel bajlódni.

Szerk.: MPC-HC belső audiováltója engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

(#372) Anal válasza WonderCSabo (#371) üzenetére


Anal
tag

A belső szűrőknél minden be van pipálva mindkét oszlopban.

Nem volt engedélyezve a belső audiováltó.

Akkor most a külső dekódert akarjuk kizárni a kódolásból ugye?

Szerk.:működik most, bár nekem furcsa, hogy elég gyenge a hang így belső dekóderrel.

Az "audio fül visszajött" :B

Bepipáltam a belső audióváltót.

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#373) WonderCSabo válasza Anal (#372) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már az elején jól tippeltem, a külső dekóderrel van gáz. Rakd újra a szoftverét, majd utána rakd be MPC-HCbe, és tiltsd le a belső szűrőket.

Ha nem megy, és a belsővel nem tetszik a hang, próbáld AC3Filterrel.

(#374) Anal válasza WonderCSabo (#373) üzenetére


Anal
tag

Ok, tesztelgetem.

Szerk.: tényleg ezzel lesz a baj, de ennek nincs külön szoftvere, ezt mindig az aktuális programon belül kell spdif-ként beállítani, na meg creative driverben, az meg ugye softmoddolt.

Eddig tökéletesen működött pont most kezdene el valamiért nyavalyogni.

Egyébként semmi más hang probléma nincs a filmnézésen (MPCHC-vel ) kívül.

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#375) Anal válasza Anal (#374) üzenetére


Anal
tag

Nagyonszépen köszi a segítséget, most egyelőre hagyom így, mert ha drivert kell variálni, akkor soft-moddolni kell, ami nálam nagyon nem egyszerű. :K

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#376) petakpa1 válasza Findzs (#343) üzenetére


petakpa1
őstag

aha. a link szerint tud H.264, "WMV/VC-1, and MPEG-4 Hardware Acceleration"-t. A kérdés, hogy lehet ezt aktiválni, illetve kimérni, hogy mennyit segít rá?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#377) CPT.Pirk válasza petakpa1 (#376) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes amit írnak, de csak marketing. A sima purevideo az leginkább csak képjavító dolgokat tud. Az első, proci tehermentesítésre (vagiys a nevezett HW accelerationra) is használható GF karik a 8-as szériától voltak csak elérhetők, ráadásul kezdetben nem tudtak VC-1 -es tartalmakat dekódolni.

A 6600GT-d sajnos semmit sem tud besegíteni semminek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#378) petakpa1 válasza CPT.Pirk (#377) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez tuti? Akkor mér írják oda:F

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#379) kosian24


kosian24
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megcsinálni, hogy a filmeknél a felirat ne a filmvásznon jelenjen meg, hanem a képernyő alján a fekete sávban?

Live to Ride, Ride to Live... Motorozás nélkül is lehet élni, csak nem érdemes!

(#380) Vajga


Vajga
tag

nem jó basszus, szaggat. 8800gts-em van és 939-es X24600+ procim 2 giga ram, nem lehet ilyen DXVA nálam. Mit tegyek fel hogy ne szaggasson, van ötletetek? Hang egyellőre nem érdekel, nincs házimozim, tv-t szeretnék tesztelni.

(#381) kpal


kpal
veterán

Nagyon jó cikk ez sokat segit. :R

(#382) CPT.Pirk válasza Vajga (#380) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Idézet a cikkből:
Itt meg kell jegyezni, Geforce 8800 Ultra, 8800 GTX, 8800 GTS (320/640MB) típusokból teljesen hiányzik az új típusú videó dekóder, ott a DXVA nem használható

Ebből kifolyólag vagy veszel másik videokártyát, vagy erősebb procit, vagy olyan bitrátás filmeket szedsz le, amit még bír a proci. A 4600+ azért elég sok mindent el kell, hogy vigyen.

kosian24: dobd be a kérdést a HD-s fórumba, most pont olyan téma megy.

petakpa1: hogy átverjenek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#383) band1103 válasza CPT.Pirk (#382) üzenetére


band1103
őstag

". A 4600+ azért elég sok mindent el kell, hogy vigyen."

Ha kicsi az L2 akkor csak 720p ready az a cpu

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#384) CPT.Pirk válasza band1103 (#383) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, tényleg. Mondjuk én jól elvagyok a 2*1Mb L2-vel. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#385) nagygabor519


nagygabor519
tag

Nem tudja valaki az XBOX360 meghackelhető valahogy hogy lejátsza az mkv-t?

Nagy Gábor

(#386) band1103 válasza CPT.Pirk (#384) üzenetére


band1103
őstag

Úgy meg aztán ki lehet bírni :DDD ! Sok cpu ebben a kategóriában csak 2*512KB-al készült és az már édeskevés :K .

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#387) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!

Az a gondom, hogy a többnyelvű filmeknél az MPHC-ban nem tudom kiválasztani, hogy melyik hang szóljon. A film tulajdonságánál írja, hogy van két AC3 sáv benne, de szürke az "Audio", ahol kilehetne választani melyik szóljon.
Ehelyett kétszer nyitja meg az AC3 filtert, és egyszerre szól a két hangsáv :(((
Ha az AC3 filtert letiltom, akkor is a két hang egyszerre szól, mert a beépített kódekjét használja, azt is kétszer megnyitva. Tehát nem az AC3 filter a ludas.
Régebben tudtam váltani a hangsávok között, most nem.

(#388) Melorin válasza Melorin (#387) üzenetére


Melorin
addikt

Közben kaptam egy tippet, és bejött. Bekapcsoltam az audio switch-et (kikapcsolja a morgan switchert).

(#389) Melorin


Melorin
addikt

Én úgy vettem észre, mintha a HD filmek szemcsések lennének, zajosak. Nálatok is?
Ja, és nem lehet valahogy simítani a képmozgást? Amikor aránylag gyors mozgások vannak a filmekben, elég nehéz pl. nyomon követni egy bizonyos pontot, mert nem folyamatos a mozgás. Nem a V-sync-el van a gond, nem csak vízszintes mozgásoknál van ilyen jellegű problémám, és nem is az a baj, hogy nem bírja a gépem. Egyszerűen olyan, mintha a 25FPS nem lenne elég vagy mi. Valami motion blur-re gondolok mint megoldás.

(#390) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Help,
Megcsináltam az itt leiratakt, regi driverek és kodekek uninstálása, majd uj directX és vga vezérlő installálása. Ezt követően installáltam a MpcHC-t, AC3Filter-t, és elvégeztem a beállításokat. A DXVA beállításoknál megkapom a feliratot: "DXVA mód H264 bitstream decoder, no FGT". De az 1080p x264 mkv videó továbbra is úgy szaggat mint előtte K-lite csomaggal a Windows Media Player 12. Ráadásként beállítottam még a Cudát is a CoreAVC-vel a leírtak szerint, de továbbra is szaggat :(( . Mi a Csudát lehetne még tenni? Nem lehet ezt az egész marhaságot kikapcsolni és a processzorra bízni a kódolást?
A hardware egy Core 2 Duo T7500 proci és egy Nvidia Quadro NVS 135M. Windows 7 prof X64, memóriából 1Gb szabad. A processzor terhelése 9-20% on ingadozik.

[ Szerkesztve ]

(#391) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Sőt sokkal jobban szaggat mint korábban, szinte látni a képkockákat :( . Régen legalább folyamatos lett a lejátszás kb.5 perc után :F .

(#392) PuMbA válasza Atom_Anti (#391) üzenetére


PuMbA
titán

K-lite-ot szedd le,MPC-HC-ben pedig a belső szűrőknél pipálj be mindent.

(#393) Atom_Anti válasza PuMbA (#392) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

De ha most visszateszem a K-lite csomagot akkor fölöslegesen csináltam minden eddigi módosítást. Egyébként azzal sem volt jó (nem is ennyire rossz), és ezért kezdtem a cikknek megfelelően az átalakítást. Ja a GPU-t meg már majdnem 100%osan túlhajtom, de hiába :( . 720p- nél nem volt soha gond :U .

(#394) stevve válasza Atom_Anti (#393) üzenetére


stevve
nagyúr

Attól az nvs 135M-től ne várj sokat. Ráadásul ha hajtod, csak melegszik, eredménye nem igen lesz. Elég vacak egy GPU, volt hozzá szerencsém...

Egyébként a kolléga épp azt mondta, hogy NE tedd fel a K-Lite-ot, csak az MPC-HC-t. Azt állítsd be a cikk alapján és annyi lesz a max, ami ki tudsz hozni belőle. Ha a CUDA nem segít, akkor semmi. Kevés a memória, így semmi nem garantálja a folyamatos lejátszást. :(

Ez a tipikus esete annak, amikor már maga a hardver kevés a HD-hez, sajnos. Maga a 8400GS, ami ennek az alapja, még jó is volna, de ez üzleti felhasználásra lett optimalizálva - ami egyébként nem is sikerült túl jól.

[ Szerkesztve ]

(#395) Atom_Anti válasza stevve (#394) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Vacak egy VGA az biztos, de Delléknek mániájuk az Nvidia :(( . Beállítottam és működik a Cuda is és kb van 2db képkocka másodpercenként... Nem lehetne egy az egyben a processzorra bízni a tömörítést? Mert valószinűleg a videokártya teszi élvezhetetlenné a videót, a processzornak pedig bírnia kellene, nem de?

(#396) stevve válasza Atom_Anti (#395) üzenetére


stevve
nagyúr

De, lehet. Vedd ki a DXVA támogatást a lejátszóban. :)

(#397) Atom_Anti válasza stevve (#396) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Na csuda történt :)) . A CoreAVC- ben kivettem a pipát a preferred decoder és a prefer cuda acceleration elől. Media Player 12ben már folyamatos a videó :B . Szóval egész biztosan az Nvidia vacaksága volt a probléma...

(#398) stevve válasza Atom_Anti (#397) üzenetére


stevve
nagyúr

Nofene, ez akkor jó hír, hogy megy. :K

(#399) Matt88


Matt88
csendes tag

szevasztok!
nálam egy olyan hiba lépett fel(egyik indításról a másikra), hogy fogja magát az MPC és az összes audiósávot alárakja...vagyis megy egyszerre az angol, magyar meg a többi ami a film alatt van.
jobbklikk a filmre és az előgró ablakban nem választható opció az audió, pedig tudom h ott kellene beállítani, hogy melyik hangsáv menjen...DE nem tudom...:(
és ezt tényleg az 1ik napról a másikra csinálta...egyik nap még tökéletesen megy afilm...másnap meg már egyszerre hallhatod az eredeti meg a magyar nyelvet...
mi lehet a baj és mi lehet rá a megoldás?
ha valaki tudja legyen olyna kedves h segít!
előre is köszi

(#400) PuMbA válasza Matt88 (#399) üzenetére


PuMbA
titán

A beállításoknál be kell kapcsolnod az MPC-HC audio switcherét.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.