Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) WonderCSabo válasza csillagkomp (#550) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#552) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen, nagyon sokat segített az írásod. :R

(#553) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Mentem másik topicba. :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#554) pilaka


pilaka
csendes tag

Sziasztok , Panasonic plasmán szertnék számítógépet megjeleníteni , a laptopom a HDMI kimeneten kapcsolódik a plazmához és azonnal van kép és hang (minden beállítás nélkül) , ha viszont a PC-m videokártyáját kötöm össze ugynazzal a kábellel a TV-vel , nincs hang .Asus EAH 3450 HDMI , megnéztem és ez elméletileg alkalmas hang továbbítására a HDMI-n keresztül , a driverek fenn vannak és az audió eszközök között meg is jelenik a kártya , de akárhogy állítgatom , nem szól egy mukkot sem , se Windows hang , se film , se zene hang nincs.Mit tegyek?

(#555) Advent


Advent
tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Geforce 210 kártyát.

Linux alatt szeretném használni Vdpau-val ,de nem igazán akar működni a kártya.

Ubuntu 10.10 -et használok és grafikus felületen keresztül aktíválom a videokártyát.
A drivert szépen letölti és telepíti is csak amikor videot akarok játszani Xbmc 10-el akkor az 1080p filmek (mkv) nem ad képet és a 720-ak sem mennek igazán.

Smplayer-el sem az igazi a lejátszás ott használja a vdpau de néha beakad a lejátszás előfordul az is hogy nagyításkor befagy a gép. meg ilyen vízszintes csíkok is mennek néha a kképben főleg amikor gyorsabb jelenet váltás van.

Ötlet valakinek?

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#556) belsebub


belsebub
csendes tag

mkv filmeket nézek Full hd monitoron (led), videókártya HD6850 Sapphire.

A kép szemcsés, rossz minőségű. Próbáltam MPC-HC-t, Power DVD 10-et, bsplayert de semmivel sem javult a kép minőség.
Sima dvd nézésnél is rossz a kép minőség de ott az MPC-HC képjavító funkcióival tudok javítani, mkv esetén nem. Még 1920x800-as felbontásnál is rossz a kép, csak 1920x1080- nál tökéletes, tehát blu rayt tudok csak jól megjeleníteni.

(#557) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az Intel i3-540 prockóban található GPU jó hardveres DXVA kódolásra?

Üdv.

(#558) GIJoe válasza belsebub (#556) üzenetére


GIJoe
addikt

A Splash Lite (freeware) progit próbáld ki!

(#559) GIJoe válasza banderasz77 (#557) üzenetére


GIJoe
addikt

Hali! Szerintem, tuti van benne a 4500 sorozatban is volt DXVA nemhogy az Intel HD gpu sorozatában...

(#560) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani valami programot amivel egyszerűen lehet hangsávot időzíteni? Kicsit idegesítő, hogy amit letöltök 10 ből 9 szinkronos filmen csúszik a hang.

/bocsi, nem ide akartam/

[ Szerkesztve ]

(#561) stevve válasza Tomekk. (#560) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem rossz a topik, de EZ jobb, mert sűrűbben nézünk rá. MPC-HC. Ebben lehet akár kézzel is tologatni oda-vissza a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#562) Tomekk. válasza stevve (#561) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Mpchc-t is használok, de fél óra mire belövöm ms-re pontosan egy filmnél, csak az a baj, hogy minden filmnél máshogy csúszik a hang.

(#563) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Elolvastam a cikket,felfogtam. Bele is csaptam,hogy megcsináljak mindent. Ma tettem újra a Win 7-t. Megcsináltam a telepítéseket. (DirectX,AC3,MpcHc) Kizárólag ezt a 3 programot tettem fel. Beállítottam úgy,ahogy itt le van írva. Beraktam EVR egyedi beállításokra. Mindent úgy csináltam,ahogy le van írva, de nem hogy akad a kép.. el se indul a film. A MpcHc semmit nem játszik le,ami .mkv. Avi-t próbáltam, azt lejátszotta és működött tökéletesen az AC3 is,de a .mkv kiterjesztés nem megy pedig ez lenne a lényeg. Mi lehet a gond? Azt írták a cikkben,hogy nem kell codec meg semmi...

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#564) brown26


brown26
tag

Köszi!
Ez nagyon hasznos volt.. :R

(#565) WonderCSabo válasza McSzaby (#563) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt a topikot használjátok!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.