Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Sanyix


Sanyix
őstag

én 64bites mpc-hc-t használok, ac3 filter nélkül. Csak beépített codecekkel. Egy kezemen meg tudom számolni hány videot nem játszott le.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#102) DemonDani


DemonDani
addikt

Valaki KMPlayerrel beállított már ilyet? Nekem mindig YV12 marad a kimenet valamiért... De az MPC sem lett jó.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#103) PuMbA


PuMbA
titán

"Először is szerezzünk be megfelelő, HD felbontású videót, .mov, .wmv (vagyis wmvHD), valamint .Ts fájlok nem megfelelőek, ide nekünk .mkv (matroska) fájlokra van szükségünk."

Az Apple oldaláról letöltött trailerek mindegyike .mov (h264 kódolásúak) és szépen mennek DXVA-val ,ugyanígy a Gametrailers oldalán is h264-es mov-ok vannak. Újabban minden mov h264 ,ha jól tudom,régebben volt csak más .

DemonDani: a cikk végén lévő beta MPC-HC-val nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#104) DemonDani válasza PuMbA (#103) üzenetére


DemonDani
addikt

amugy ez alapján csináltam kmplayerhez

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#105) CPT.Pirk válasza PuMbA (#103) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy kell onnan letölteni? rámegyek a filmre, mellette választok a 480,720,1080p közül, nyomom a gombot, és semmi sem történik. IE és FF alatt sem.

Amúgy még szedtem az anyagot a cikkhez, nem találtam olyan mov videót, amivel ment volna dxva.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#106) PuMbA válasza CPT.Pirk (#105) üzenetére


PuMbA
titán

QuickTime-mal lehetne megnézni csak elvileg ,de annyi ,hogy bemész az oldal forráskódjába,megkeresed a linkjét és a 720p vagy 1080p elé beírsz egy h betűt. Pl. Old Dogsnál : http://movies.apple.com/movies/disney/olddogs/olddogs_720p.mov és ezt átírod http://movies.apple.com/movies/disney/olddogs/olddogs_h720p.mov-ra.

[ Szerkesztve ]

(#107) CPT.Pirk válasza PuMbA (#106) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Be is tettem ennek a linkjét!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#108) Johnny Cage válasza DemonDani (#104) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Én megcsináltam, de nem érdemes vele szórakozni. KMP elkezd pokoli lassan seek-elni, meg előjön vele egy rakat bug. Egyébként biztos, hogy dxva kompatibilis a videó, amit megpróbálsz vele lejátszani?

(#109) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok,
lehet nem ide tartozik direkt a kérdés, de filmlejátszással kapcsolatos.
nevezetesen az AC3filter konfigurálása lenne a kérdés. Ha beallitom a DTS-t SPDIF átvitel fülön akkor nem hajlandó az erősítéseket engedélyezni a program - natúr DTS hangot küld ki a házimozira. visoznt ha az AC3 van kipipálva akkor a DTS hang is DD5.1-be küldi a házimozi felé - ilyenkor engedélyezi az erősítéseket.
van vkinek ötlete arra, hogy a DTS jeleket erősítve küldje ki a házimozi felé?
köszi előre is mindenkinek! :R

(#110) Sanyix válasza DemonDani (#102) üzenetére


Sanyix
őstag

kmplayert nekem se sikerült. mpc-hc használok ezért.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#111) stevve válasza DarkByte (#43) üzenetére


stevve
nagyúr

Az X4500-ból van alap és van X4500 HD. A HD nevéből adódóan HD-re alkalmas, a másik nem igazán. MPC-HC-vel biztosan nincs gondja, ha tudja hardveresen támogatni a GPU, akkor lesz DXVA MPC alatt.

(#112) sirdond válasza band1103 (#97) üzenetére


sirdond
őstag

ezt ugye te sem gondolod komolyan? atiéknak ott a stream (még, ha szar is), és előbb fognak átállni opencl-re mint a cudara,ez 100%
no offense egyébkénet

(#113) sirdond válasza CPT.Pirk (#105) üzenetére


sirdond
őstag

fel kell rakni a quicktime lite-ot:
http://www.codecguide.com/qt_lite.htm

(#114) Mardor


Mardor
tag

Nagyon jó kis írás, grat!

Jó volt olvasni ilyen kisebb összefoglaló írást erről a történetről.
Nekem is lenne 1 problémám: spdif optikát használok pioneer erősítővel, és úgy érzem, mintha a hangok a HD filmeken halkabbak lennének, mint az avikban. BsPlayert használok, és K-Lite codec pakkot, viszont az mpchc-t még nem próbáltam ki. Este kipróbálom. Találkozott ilyennel valaki?

(#115) hfrankee


hfrankee
senior tag

Köszönöm,lépésröl-lépésre meg is csináltam :K

(#116) buboreak


buboreak
csendes tag

Üdv! DXVA működik frankón de olyan gondom van, hogy a feliratot nem rakja be a film alá. Most win7 van fent, mikor xp meg vista volt akkor ment a felirat is de most még a menü is inaktív, hangsávot tudok választani. Próbáltam több filmmel is és egyik mkv-nál sem tudok feliratot választani. Nincs fent semmi codec ami bezavarna. Elég idegesítő dolog ez, mert van olyan lejátszó aminél működik a dolog de azt nem szeretem.
Remélem valaki tud segíteni, előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#117) buboreak


buboreak
csendes tag

Vegyétek tárgytalannak az előző hsz-t, rájöttem mi volt a gond.

(#118) zhagyma válasza DarkByte (#43) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

A notimban X4500 MHD verzió van (mobil verzíó). A tapasztalatok szerint az MPC-HC beépített kódek támgatja (x86/x64), de "csiszolni" kell még rajta (kockásodó foltok a lejátszás során). Másrészt az MPC-HC beépített matroska (mkv) támogatása kicsit hibás. Mivel Matroska MediaSplitter-ből jelenleg csak x86 verzió van, ezért így használom win7 x64 RC-n az 1080p blu-ray stream-k mkv-ba csomagolt változatának lejátszásához (CPU terheltség: ~5%):

Az MPC-HC x86 verzíó (haali csak x86 van) minden H264, VC-1 beépített kódek és matroska támogatás kikapcs. A Microsoft DVT-DVD videókódek (DXVA működik) preferált beállítás az MPC-HC external filters-ek között. Haali MediaSplitter x86 a szaggatásmentes mkv fileformátum támogatás miatt (nem szaggat az mkv konténer hibás értelmezése miatt).

(#119) Johnny Cage válasza zhagyma (#118) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"kockásodó foltok a lejátszás során"

MPC decoder-ben a deblocking-al próbáltál variálni?

(#120) devast


devast
addikt

Még egy példa videó: [link]

General
Complete name : D:\Movies\Lia - Tori no Uta (long version).mkv
Format : Matroska
File size : 339 MiB
Duration : 3mn 21s
Overall bit rate : 14.1 Mbps
Movie name : Air OP Long Version
Encoded date : UTC 2009-03-08 23:56:01
Writing application : mkvmerge v2.5.2 ('Stranger in your Soul') built on Feb 28 2009 18:58:17
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Cover : Yes / Yes

Video #1
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 3mn 21s
Nominal bit rate : 6 115 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 29.970 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.098
Title : Version A
Writing library : x264 core 67 r1120M 8544346
Encoding settings : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:1:-3 / analyse=0x3:0x2 / me=umh / subme=9 / psy_rd=0.8:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=6115 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00

Video #2
ID : 2
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 3mn 21s
Nominal bit rate : 6 115 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 29.970 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.098
Title : Version B
Writing library : x264 core 67 r1120M 8544346
Encoding settings : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:1:-3 / analyse=0x3:0x2 / me=umh / subme=9 / psy_rd=0.8:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=6115 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00

Audio
ID : 3
Format : FLAC
Format/Info : Free Lossless Audio Codec
Codec ID : A_FLAC
Duration : 3mn 21s
Bit rate mode : Variable
Channel(s) : 6 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Title : Japanese Audio (5.1 48kHz/16bit FLAC)
Writing library : libFLAC 1.1.4 (UTC 2007-02-13)
Language : Japanese

Text #1
ID : 4
Format : ASS
Codec ID : S_TEXT/ASS
Codec ID/Info : Advanced Sub Station Alpha
Title : English/Romaji Karaoke (ASS with effects)
Language : English

Text #2
ID : 5
Format : ASS
Codec ID : S_TEXT/ASS
Codec ID/Info : Advanced Sub Station Alpha
Title : English/Romaji Karaoke (ASS without effects)
Language : English

Ez gyakorlatilag 3 dolgot mutat be:
1, ATI-val nem fog menni a dxva, pedig l4.1 és 8 ref frame van csak. Lehet a 29.970 fps nem tetszik neki?
2, mpc-hc beépített media splittere sz*r, csak külső (pl haali) splitterrel fog normálisan menni (még a windóz media playerem is viszi :DDD ).
3, Fejbelőhetné magát az, aki 1080p-be animált softsub-ot rak... rettenetesen megfogja a procit a felirat renderelése.

Forrás

És egy kérdés. Mixer output nálam yuy2. Ez normális?

(#121) hobizsolti


hobizsolti
csendes tag

Sziasztok!

Sokmindent olvastam már, de még sehogy sem sikerült beállítani a hd lejátszást. Két géppel próbáltam:
- laptop, ati hd3470, DXVA checker már az írja, hogy nincs hd gyorsítás, mobility modderrel sem tudom felrakni a legújabb drivert. OS: windows vista home premium, magyar, 32 bit
- asztali gép, integrált HD3200 (tudomásom szerint egy HD3450-nek felel meg), windows 7 32 bit oprendszerrel, Ati oldaláról letöltött windows 7 driver-rel

Próbáltam mpc-hc-t, beta-t is a ruszki oldalról (csak utóbbi konfiggal)

tud valaki esetleg arról, hogy ilyen konfigokban ment-e a dolog? ha igen, hogyan?

köszi

még valami: hogyan lehet dxva-val megnézni, hogy milyen a videó?
a kezdő képernyőn lévő két gomb egyike sem működött nekem, ha megnyitottam egy mkv fájlt a felugró fájlmegynyitás ablakkal.

Zsolt

(#122) Mardor


Mardor
tag

Feltelepítettem az MPC-HC-t, beállítottam mindent, ahogy le van írva, uninstalláltam a k-lite codec packot, és feltelepítettem az ac3filtert. 10-15%-kal teker a cpu 1080p film közben, és szaggat. Bsplayerrel tökéletesen is futott. Az mpc ráadásul lassú is, nem tudom lepauzálni se, csak erős erőlködés árán. Nem fikázni akarom, csak nekem így nem fog bejönni valszeg...Valami nem kompatibilis a rendszeremmel.

(#123) Johnny Cage válasza devast (#120) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Hát az a felirat zabálja a procit rendesen... :U És ATI-val tényleg nincs dxva.

(#124) zhagyma válasza Johnny Cage (#119) üzenetére


zhagyma
őstag

Eszembe sem jutott. Túl nagy mértékűnek ítéltem a "látvány" és az időtartam alapján az MPEG dekóderben fellépő információhiányt, semhogy képmanipulációs eljárással korrigálhatónak tűnne (gyakorlatilag széteset a kép "hosszú időre, kimerevedett, folyamatos színhíbák, képtartalom torzúlások kockásodó foltokban ). Az MPC-HC H264 dekóder DXVA kikapcsolásával mindez megszűnik. A win7 beépített videódekóder DXVA-val ezt természetesen nem hozza. Az intel nem régen adta át az MPC-HC fejlesztőinek a DXVA elérésének és használatának módját: DXVA specifications for G45 chipset? Gondolom még csiszolni kell.

[ Szerkesztve ]

(#125) band1103 válasza devast (#120) üzenetére


band1103
őstag

"...pedig l4.1 és 8 ref frame van csak..."

Csaaaak? Ez nem csak hanem áááá! 1920*1080 felbontásnál a DVXA korlát 4 legfeljebb 5 ref_frames ez meg 8-al égeti magát de minek :W jobb nem lesz tőle a kép úgy sem :( . A DXVA nem csak ati-nál nem fog menni hanem nV-nél sem ha mégis az nem DXVA hanem Cuda. Nem ugyan az :U !
És inkább az lője fejbe magát aki ekkora ref_frames-el tömörített (az állat)

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#126) gabor85


gabor85
őstag

MPCH 64Bit-nél ezt produkálja egy m2ts fájlnál :U
Valakinek javaslat? Köszi.
TDK-Kocka

band1103: mi a különbség DXVA és CUDA között?
DXVA lényegében "kikódolja a videóállományt", CUDA meg a shader procikat használja adatfeldolgozásra? V. ez hülyeség? :U

[ Szerkesztve ]

(#127) PuMbA válasza gabor85 (#126) üzenetére


PuMbA
titán

Az utolsó oldalon lévő bétával is?

(#128) band1103 válasza gabor85 (#126) üzenetére


band1103
őstag

A cikkben is benne van hogy mi a DXVA.
A Cuda is kvázi "..."kikódolja a videóállományt"..." és úgy ahogy mondod "...a shader procikat használja ..." erre, míg a Directx nem tudja a a shader procikat használni csak a GPU-ban erre a célra a elkülönített dekódoló egységet (UVD ill. PurvideoHD).
Csak a dekóder egység használatának vannak korlátai míg a shaderek használatának nincs. Ezért jobb a Cuda mint a DXVA.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#129) gabor85 válasza PuMbA (#127) üzenetére


gabor85
őstag

Csak hangot akar lejátszani, még kép sincs, ráadásul rögtön kifagy :F
NeroShowTime is csak hangot nyom, képet nem.

(#130) PuMbA válasza gabor85 (#129) üzenetére


PuMbA
titán

Beállításoknál a belső szűrőknél bent van a matroska? Legújabb videókártya driver?

[ Szerkesztve ]

(#131) band1103 válasza PuMbA (#130) üzenetére


band1103
őstag

m2ts-nél matroska?

gabor85: Más m2ts-nél is csinál ilyet vagy csak ennél?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#132) PuMbA válasza band1103 (#131) üzenetére


PuMbA
titán

Ja... :W :C

(#133) gabor85 válasza band1103 (#131) üzenetére


gabor85
őstag

Jelenleg ez az egyetlen ilyen fájlom.
Vista alatt vitte szépen, itt Win7en nem tudom lejátszani normálisan.

(#134) gabor85 válasza gabor85 (#133) üzenetére


gabor85
őstag

Megcsináltam újra az egész cikket, semmi se változott. 32 bites MPHC-vel sem.
mkv-kat továbbra os gyorsítással játssza le.

(#135) stevve válasza band1103 (#125) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD Tetszenek ezek a tesztvideók, amik szándékosan el vannak rontva. Az ilyen nem teszt, szivatás. Ez a videó nem bizonyít semmi újat, csak azt, hogy amit leírtak és szajkóznak a DXVA működéséről, az úgy is van. :)

gabor85:
Pedig a G92-eseknél nem nagyon látni ilyesmi hibákat. Nem lehet, hogy driver gond? Nem melegszik nagyon? Esetleg próbálj ki valamilyen DXVA-s mkv sample-t is.

[ Szerkesztve ]

(#136) gabor85 válasza stevve (#135) üzenetére


gabor85
őstag

A sith-ek bosszúja tökéletesen megy. mkv.
Mind windows media playerben, mind mphc-ban. A kártya csak meleg simán nem tűzforró, minden driver frissítve, gép rebootolva. Mondom, Vista alatt tökéletesen lejátszottam. Ahogy mphc-vel kikockáztam, a képhibák változó, 10-30 képkocka különbséggel tűnnek fel. keyframe? :F

(#137) stevve válasza gabor85 (#136) üzenetére


stevve
nagyúr

fura... élehet, hogy a source lesz a hibás vagy valamilyen filter? Nem tudom, nincs több tippem egyelőre. :(

(#138) tibz03


tibz03
őstag

Köszönöm az írást CPT.Pirk-nek, nagy hasznát vettem! :R Beállítottam, minden működik! :)

(#139) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

Tetszik az írás, örülök, hogy rátaláltam, hasznos.:) Viszont lenne egy kérdése. Kicsit már utánaolvasgattam a témának, bár még korántsem vagyok benne szakértő, de nekem úgy tűnik, hogy a procim nem elég erős 1080p-s filmek lejátszásához.
Vettem a múlt héten egy új videókarit (Inno3D Geforce 9500GT 1GB), mert azt hittem az a gyenge, de nem, az 1080p-s Harcosok klubja ugyanúgy lejátszhatatlan.:D A procim meg egy sima 64 bites AMD Athlon 3200+. Ha X2-esre cserélem, akkor már jól fognak menni a filmek? (Sajnos ebbe az alaplapba újabb proci nem megy bele, így is örülök, hogy még ilyet is tud.) 2 giga ramom van.

Köszi a segítséget.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#140) devast válasza band1103 (#125) üzenetére


devast
addikt

Ebben lehet valami. Mármint abban, hogy DXVA szabvány szerint max 4 vagy 5 ref frame-et enged 1080p-nél. Viszont abban 100% vagyok, hogy nvidia képes hardveresen lejátszani, l5.1-es 1080p-t akár 16 ref frame-el is. Valószínűleg jobb lesz tőle a kép, azért használják. Ha 20+ mbit-es a videó, úgy lehet tényleg nincs sok értelme, de mikor 5-8 mbit-re van letömörítve, gyanítom eléggé dobhat a minőségen.

(#141) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

egyébként a 20-25 körüli fps nem zavar senkit? egy olyan jelenetnél, amikor a tájon végig sasol a kamera és lassan fordul körbe, mozgás közben érezhető egyfajta "villódzás". ezt más is észrevette? vagy csak az én készülékemben van a hiba.

(#142) stevve válasza devast (#140) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, épp ezt mondta ő is, hogy lejátsza az nVidia, de az viszont már nem DXVA, hanem CUDA. Más a kettő.
A magas ref frame-ről miből gondolod, hogy minél magasabb, annál jobb? Ez badarság., Ráadásul épp nem a tömörítitt ripeken fog segíteni. A DXVA szabályai nem véletlenszerűek. nézd át a H.264 szabvány erre vonatkozó részét. A mai techika mellé az L5.1 teljes mértékben felesleges. Ha valaki tudja, mik tartoznak az L4.1 körébe és azt okosan használja, akkor jó és DXVA kompatibilis filmet készíthet. Ha valaki csak dobálózik a kódolási paraméterekkel, annak sosincs jó eredménye. :U

Johnny Cage:
Ha csak 20 fps van, akkor valóban akad is, nem csak úgy látszik. :) Amúgy érdemes a 30 fps-es cuccokat leszedni, mert 60 Hz-en folyamatosabb, mint a 25 fps. Ha 25-ös a film, akkor meg jobb 75 Hz-et használni.

[ Szerkesztve ]

(#143) band1103 válasza devast (#140) üzenetére


band1103
őstag

Ami a gyanút illeti én is így voltam vele egész addig amíg az öcsém jóvoltából le nem sikerült tesztelni egy valódi FullHD LCD-n és arra jutottunk mind ketten hogy nincs képminőségbeli javulás csak mert magasabb a ref_frames. Na de egy idelye a nagy release csapatok is rájöhettek mert a manapság kódolt filmek már 93%-ban DXVA ready-k, és ha már ők is úgy látják akkor biztos úgy is van.
És ismét mondom hogy már igen régóta el lehet felejteni hogy l4.1 vagy l5.1 mert az ati-nál sem számít már egy jó ideje. Az nV pedig csak azért tud olyan magas ref_frames érték mellett is lejátszani mert a Cuda dolgozik (ami ugyancsak hw-es gyorsításs csak másmilyen) nem pedig a DXVA.

CWorm: A procid elég erős hozzá amennyiben működik a DXVA vagy a CUDA.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#144) stevve válasza band1103 (#143) üzenetére


stevve
nagyúr

Pontosan... :K

A num_ref_frames összesített értéket egy határon belül kell tartani a DXVA miatt. Ennek gyakorlati oka van, így jobb biztosan nem lesz attól, hogy feltoljuk a ref frames értékét 30-ra, csak lassul a kódolás és talán még járulékosan hibákat is hoz magával az ilyen beállítás. Mint írtam, totál felesleges ennél többet használni, mert a szabvány ugyan nem foglal állást, de az látható, hogy az L4.1 korlátai ma minden igényt ki kell, hogy elégítsenek.

(#145) Majstor


Majstor
senior tag

Most már te is hádéredí vagy. :U :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#146) devast válasza band1103 (#143) üzenetére


devast
addikt

Szerintem nem. Mármint nem a cuda dolgozik. 185.xx-es driverben csinálták meg először, hogy natívan viszi azokat is. Nem kell hozzá coreavc+cuda, simán mpchc megeszi. Mondjuk előfordulhat, hogy tényleg a cuda gyorsítja, csak ezt az nvidia drivere elrejti előlünk és azt írja, hogy simán dxva megy, ezt nem tudhatom.
OFF: ma van egy hetem itthon (egyedül) végre, szóval megyek gépestől a nappaliba, és élvezem az 1080p adta csodát egy le40a656-on 2 méterről :DDD :DDD

edit: Lehet ezért van nekem olyan sok magas ref frame-es anyagom: "For watching anime, the last 2 facts are very important. Fansub groups tends to use high numbers reference frames because animations benefits from it unlike live-action Hollywood movies that can get away with lower reference frame count"

[ Szerkesztve ]

(#147) stevve válasza devast (#146) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, ez már csak azért sem igaz, mert a nagy CUDA fejlesztés beharangozása előtt a PureVideo HD pont ugyanazokat tudta, mint az ATI kártyái. Amióta a CUDA tud ilyesmit, gondolom benne is van a driver-ben vagy hasonló. szerintem ezen ne nyissunk vitát. :)

Az anime-s írásra:
Az szerintem egy régi mondás lehet. Én is foglalkoztam az anime és társai kódolásával és tartom azt az áláspontot, hogy ami DXVA-s, annál nem lesz jobb, az a cucc, ami megtöri a DXVA kompatibilitást a ref értékével. Egyébként min nézed? Mert ha egy 21-24" monitoron, tévén, akkor kár is erre több szót fecsérelni.

[ Szerkesztve ]

(#148) devast válasza stevve (#147) üzenetére


devast
addikt

Akkor mi értelme van ezek után a coreavc-nek? :DDD

(#149) CWorm válasza band1103 (#143) üzenetére


CWorm
aktív tag

CUDÁt tud a kártya, de honnan tudom, hogy működik-e? Vagy be lehet kapcsolni valahogy? Totál homály van a fejemben e tekintetben... (Ezzel az új kártyával ugyanúgy szaggat az 1080p-s film, mint előtte a 6600GT-vel. Oprendszer reinstall nem volt, csak nvidia driver reinstall.)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#150) stevve válasza devast (#148) üzenetére


stevve
nagyúr

Azt nem írták sehol, hogy csak azzal megy...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.