Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaxWil


MaxWil
csendes tag

Újabb feltámasztós project... UP neki :C :R

A hülyék már a spájzban vannak...

(#2) hcl válasza MaxWil (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köf :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Luck Dragon

Nem lenne egyszerűbb hőkamerával megkeresni az hibákat ,mint kimérni ? :) Vagy erre nem lenne jó megoldás ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) hcl válasza Luck Dragon (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt nem mutatta volna a kamera, mivel nem zárlat volt. Meg hát nincs infrakamerám sem :)
Van, amikor az kényelmesebb, és hát mindent arra érdemes használni, amire jó :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Luck Dragon válasza hcl (#4) üzenetére

Aha :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Te vagy a magyar Adrian a digitális pincéből? :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) hcl válasza Syl (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

??? ??? ???? Ammegmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Syl válasza hcl (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem mi, hanem ki [youtube]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) hcl válasza Syl (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ő kicsit komolyabban tolja :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) drsanya


drsanya
aktív tag

Szép munka. Van egy X99 ROG Strix-em ugyanez a baja. Lehet, hogy nálam is valami hasonló a hiba?

I am iRacer

(#11) hcl válasza drsanya (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Simán lehet. Keresd meg a chipset tápot... Ha vannak diagnosztikai LED-ek, az mit mond?
Eddigi tapasztalatok, Z97 + Z170 :
Meg se mozdul : nincs proci, vagy nincs proci táp (hajlott láb, vagy tápáramkör hiba, gyak. amint elkezd érintkezni a proci, elindul)
Bekapcsol, kikapcsol, bekapcsol, kikapcsol : nincs chipset, vagy nem működik
Bekapcsol, nincs kép : Proci, vagy nem működik a BIOS (flash IC hiba, elrontott BIOS hiba...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A YouTube-on mindig racsodalkozok a reballozokra, mennyire kenik-vagjak a temat... no nem baj, ha valamim ledoglik, megkereslek, hcl :)

https://www.coreinfinity.tech

(#13) hcl válasza sh4d0w (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Reballal ne, olyat nem tudok :D
De az tényleg meredek, hogy felteszi, kézzel, nem BGA géppel, és tutira jó. :D
2010 körül ahol dolgoztam gyárban, ott folyamat szívó volt minden BGA hiba a termékeken, nem egészen ennyi, hogy ekkora izékat kapkodtak fel-le.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Undoroid válasza hcl (#13) üzenetére


Undoroid
őstag

Na, ezt nevezem! :R Szép munka!

Évekkel ezelőtt visszahoztam Én is egy lapost az örök bitmezőkről, mert kitakarításkor a tulaja véletlenül rosszul szerelte össze és hosszabb csavar került a rövidebb helyére! A hosszabb csavar kinyomott a panelről egy SMD-méretű (kb. 1,5mm-es) kis alkatrészt! Szerencsém volt, mert nem sérült meg semmi és egy szimpla pillanatpákával -asztali nagyító segítségével- vissza tudtam forrasztani és újra működött a masina. Forrasztás előtt azért megnéztem, hogy milyen irányban volt eredetileg az
az alkatrész, mert "bármi" lehetett! Nem volt rajta semmi jelzés...nem méricskéltem semmit csak a régi forrasztóanyagot megvizsgálva tettem vissza azt! :B Mostanában nem kezdtem volna neki, mert az évek telnek és már a szemem sem a régi...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#15) hcl válasza Undoroid (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) drsanya válasza hcl (#11) üzenetére


drsanya
aktív tag

CPU led, 00 hibakód. Az utolsó időkben már nem tudott elindulni semennyire. Bekapcsoltam, felvillant, azonnal kikapcsolt, majd ebbe a végtelen ciklusba került addig amíg ki nem húztam.

I am iRacer

(#17) hcl válasza drsanya (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Manual szerint mi a 00?

Simán lehet, de kontaktos proci, proci tápja is okozhatja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) drsanya válasza hcl (#17) üzenetére


drsanya
aktív tag

CPU. Kb 5x szedtem szét, nem látszik semmi nagyítóval néztem végig a foglalatot, de nekem úgy tűnik, hogy rendben. Mindegy amúgy van másik gépem azóta, csak sajnáltam a motyót, mert amúgy szerettem.

I am iRacer

(#19) Luck Dragon válasza hcl (#17) üzenetére

Az X99 ROG Strix alaplap hibakódja "00" azt jelenti, hogy az alaplap inicializálása sikeres volt. Ez a hibakód azt jelzi, hogy az alaplap és a rendszer többi része megfelelően működik. A "00" kód jelentése gyakran a "nincs hiba" vagy "nincs jelentett hiba" üzenetét hordozza.

Ezek szerint az alaplap nem tudja , mi a baj, mert szerinte nincsen , de meg is van. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) hcl válasza drsanya (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az érdekes. Ilyenkor kéne megnézni másik proccal (pl. itt a PH-n kölcsönkérni).

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.